Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83551) fehér_ember válasza Exodius (#83515) üzenetére


fehér_ember
addikt

"Vagy hallottátok azt, hogy valaki azt mondaná a rendszerére, hogy sorry, de valójában pocsék ár-érték aránnyal rendelekezik a vasa? Elmegy a talira, meghallgatja más emberek rendszereit, és rájön, hogy feleslegesen szórt ki egy rakat pénzt az ablakon, mert más, fele annyiból produkálta nagyjából ugyanazt....a füle szerint."
Bocs, de ez, ha úgy nézzük (más szemszögből) akkor meg pont az bizonyítja hogy valójában nincsenek csodák.

Tételezzük fel hogy valaki azt mondja mennyit fejlődött a videótechnika a 640*480-as monitorok korához képest. De ha csak 640*480-at tud a szemem, akkor mennyire számítana nekem az, hogy a mai technikával már 8k-t is simán tudnánk. :D
Persze akkor is lehetne oled 640*480-as monitort is csinálni, de az azért mégse számítana olyan sokat. Meg különben is, arra meg úgyis azt mondják majd hogy túlkompresszált :DD

Amúgy fejestalin a ~40 éves Sansui SS-100 számomra minden jelenlévőt vert (pedig mélyek terén elég visszafogott volt az erősítőmről).
Persze ez teljesen normális is, hiszen akkoriban valószínűleg az egy csúcs fejes lehetett.
De én csak annyit tudtam róla hogy a sansui az jó név hifiben, úgyhogy csak azért próbáltam fel, fogalmam sem volt hogy is szólhat.

[ Szerkesztve ]

(#83552) Ba cy lus válasza Exodius (#83547) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Akik azt mondják, hogy a a Hi-Fi alig fejlődött, azzal meg azért nem tudok egyet-érteni, mert akkor egyáltalán nem kellene, hogy ennek piaca legyen.

Teljesen mindegy, miért nem tudsz vele egyetérteni, ha nem vaskos tapasztalat van mögötte.

Különben meg ugye biztos nagyon sokan vannak ezen a táboron belül, akik 20-30-40 éves cuccokból egyáltalán kinézik, hogy azok ma is jók lehetnek, illetve még be is vállalják ezek megvételének a kockázatát.

[ Szerkesztve ]

(#83553) Polllen válasza Ba cy lus (#83532) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha innen indultunk volna, bele se szólok pár nappal ezelőtt. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83554) fattyu válasza fehér_ember (#83551) üzenetére


fattyu
veterán

néha hiányzik az a fejes... :D

aztán eszembe jut a fájdalom és elmúlik :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83555) Exodius válasza fehér_ember (#83551) üzenetére


Exodius
őstag

PPI-t kifelejtetted a képletből, kicsikém. ;)
Meg mikor bejött az LCD, akkor azért az a fekete hát nem igazán volt fekete. Most se az, csak az OLED óta. :)

(#83556) Exodius válasza fattyu (#83549) üzenetére


Exodius
őstag

"hogy a vizuálerekció felülírja a használati cél által meghatározott tulajdonságok fontosságát."

Nem írja felül, csak benne van a képletben. Nálad nincs benne a képletben, mert nálad csak a funkció számít.

Nálunk nem.

(#83558) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Ezen az igazán fekete dolgon mennyit is vitáztam anno 1-2 kollégával.
Pedig tényleg semmi értelme nem volt mert ...
Hiába is mondtam nekik hogy nézzenek már akárhová a való életben (nézz körbe magad körül vagy csak nézz ki az ablakon) és mondják már meg hogy hol kellene olyat látni.
Amúgy, ott ahol nem látunk/vagy látnánk semmit, azaz totál fölösleges egy mérce (mivel látni akarunk, a sötétben is valami keveset).

[ Szerkesztve ]

(#83559) Ba cy lus válasza Exodius (#83557) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Megint mástól várod a megerősítést. Hallottál pl. vintage DT880-at vagy sem? Tudtommal hallottál (azt nem tudom, eredeti párnájával-e). Elavult, mára low-end lett? Mert néhányan itt ilyen mértékű fejlődést vízionáltok, kiindulva egyéb iparágak fejlődéséből.

(#83560) fehér_ember válasza fattyu (#83554) üzenetére


fehér_ember
addikt

Milyen fájdalom?

(#83561) fattyu válasza fehér_ember (#83560) üzenetére


fattyu
veterán

,nagy a fejem és engem NAGYON szorított. emiatt adtam el.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83562) Exodius válasza fehér_ember (#83558) üzenetére


Exodius
őstag

Nagyon rossz szomszédságba jöttél.
Melyik a feketébb? Szutyok IPS vagy OLED? Offtopic, tudom. Vége is...

[ Szerkesztve ]

(#83563) Exodius válasza Ba cy lus (#83559) üzenetére


Exodius
őstag

Mert neki több tapasztalata van ebben.

Logikailag nem fér a fejembe, hogy miért ne tudott volna fejlődni legalább anyaghasználatban a Hi-Fi.

(#83564) fehér_ember válasza Exodius (#83562) üzenetére


fehér_ember
addikt

Az első az felhős. A másodiknak a feketéje az a futó feliratoknak tényleg jobban ál. A való világ ábrázolásánál, filmeknél az mikor létszükséglet? Te pl. olyan feketével nyomtad a CRT-n a lövöldözős játékokat a sötét folyósókon, barlangokban ...stb.; azaz totál nem láttál semmit vagy inkább a szürkét is még nyomattad világosabbra?
De ebbe itt ne menjünk bele, vagyis vissza az időbe. Inkább legyen neked igazad :P
Amúgy akkoriban a crt-lcd feketéje volt a vita tárgya.

[ Szerkesztve ]

(#83565) Exodius válasza fehér_ember (#83564) üzenetére


Exodius
őstag

És a CRT jobbnak is tartották e-téren. :)

Filmeknél azért nem mindegy, nemhiába ajánlják jobban a VA-t, mint az IPS-t filmre. Funkció is számít. ;]

Privátba azért megírhatod, mi erről a véleményed. :)

(#83566) Exodius válasza Ba cy lus (#83559) üzenetére


Exodius
őstag

Ha te/ti nem hisztek a hi-fi szintlépéseiben, evolúciójában, akkor nyugodtan és teljes bizonyossággal kijelenthetjük, hogy: a hi-fi olyan szélhámos emberek gyülekezete, akik kis változtatásokkal, de ugyanazt csomagolják újra és újra.

[ Szerkesztve ]

(#83567) s4tch válasza -Skylake- (#83526) üzenetére


s4tch
veterán

A posztoddal nincs gond, korrekt érvelés, akkor is, ha nem teljesen értek vele egyet.

Ami viszont vállalhatatlan, az a sunyi kavarás: bedobjuk a "tudományt" mint ultima ratiót, majd képtelenek vagyunk érvelni mellette, majd eltartott kisujjal kijelentjük, hogy nem állunk mindenkivel szóba - attól persze nem tartózkodunk, hogy időnként páros lábbal szálljunk bele emberekbe. Az ilyennek itt szerintem semmi helye.

(#83568) s4tch válasza Exodius (#83566) üzenetére


s4tch
veterán

Mondj kérlek konkrét példákat, hogy tudjuk, miről beszélünk.

(#83569) fehér_ember válasza Exodius (#83566) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem annyira látszódik az a sok mérföldkő; ettől persze lehetnek.
És persze az olcsósodás is egy fontos és jó dolog, de mondjuk nem azon az áron hogy sokkal hamarabb tönkre is megy ;] Meg persze ott a nagyobb felbontás is :P
Amúgy nyugodtan sorold, nekem már öreg az agyam a gondolkozáshoz, meg fáradt is vagyok :) . Te fiatal vagy, úgyhogy nyomasd.

(#83570) Exodius válasza s4tch (#83568) üzenetére


Exodius
őstag

Követted a vitát?

fehér_ember: és te?

Egyáltalán mi a kérdésetek? :)

(#83571) orbano válasza Exodius (#83557) üzenetére


orbano
félisten

Ez mióta fejlődés? Hogy elneveztek dolgokat és eladják sok pénzért? Vagy úgy gondolod hogy ezektől olcsóbban kapsz jó hangot? Vagy hogy jelentősen jobb hangot tudnak vele, mint ami 20 éve elérhető volt? Gondolom a focal a csúcs cuccait ma már 100 ezerért hozzádvágja, hiszen mekkorát fejlődtek :D Ezek a high-endben esetleg az utolsó pár tized százalékok kifacsarására jók, de már megrekedt az egész kb ugyanott. Vagy kapok perfekt lapos frekvenciaválaszt fázishibák nélkül egyenletes impedanciával egyetlen pontból sugározva? Nem. Ugyanúgy elektromágnessel lökdösünk dugattyúkat különböző méretben a különböző frekvenciákhoz. Hú és akkor az egyik kevlárt rakott, a másik PMI-t, a harmadik meg magnéziumot. Aztán megfogsz egy régi jó papír + selyem driveres hangfalat és besírsz hogy milyen hangja van. Senki nem találta meg a szent grált, a közel 0 tömegű, végtelen belső csillapítású, gyémánt merevségű membránt.
Na tovabbi jo veszekedest kivanok, en asszem ujfent kiadtam magambol ami ide kivankozott :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#83572) Zoliee válasza fehér_ember (#83558) üzenetére


Zoliee
senior tag

Pontosan.
Öcsémmel a múltkor egyhangúlag megállapítottuk, hogy a virtuális világban (4k,YouTube, Sony 85col) szebbek a színek, mint a való világban... :DDD
Ilyen zöldet meg kéket kb sose láttam a környezetemben.

(#83573) Exodius válasza orbano (#83571) üzenetére


Exodius
őstag

Jól esett kiadni? Dühös voltál valamiért?

(#83574) CyberFriend válasza sNk77 (#83550) üzenetére


CyberFriend
tag

Nem, mert a laptop USB-jét használva egy célhardvert (transzportot) iktatsz a láncba, ami jobb hangminőséget fog adni, mint az alaplapi SPDIF kimenet. Ez egy dedikáltan erre kitalált digitális konverter.

(#83575) borix válasza Exodius (#83566) üzenetére


borix
őstag

Részben kijelenthetjük...
pl az SACD, DSD, MQA, Hi-Res FLAC népszerűsítése, majd az emberek sorra, hogy ez mennyivel jobb mint a sima CD persze nagyrészt nem jobb.
Majd jöttek a DSD, MQA képes DAC-ok mert jönniük kellett, hogy ha az ember kiemelkedő minőségben akar ezután zenét hallgatni.
Ettől még vannak jó minőségű nagy felbontású anyagok de többségnek újra előadták a régi viccet.

(#83576) Exodius válasza Zoliee (#83572) üzenetére


Exodius
őstag

Ragyogó. Folytassuk tovább a kört. A hi-fi és a hang-szétszínezése. Kb. ugyanott-vagyunk csak visszatértünk a hangok birodalmába.

Kíváncsi lennék, hogyha majd eljön a holo-fedélzet (hello Star Trek! :D) kora, akkor hogyan értelmezzük a valóság-hűséget.

Kit érdekel, hogy hazudik az OLED a túlszaturáltságával? ;]

(#83577) Bodz


Bodz
Topikgazda

Pedig azt hittem nyugodtan próbálgathatom az új Odin Minimet, meg a 3 hete dédelgetett Azhad Turkish Delightom...
Szóval hölgyek, urak, egyebek! Már megint a felesleges szófosás megy, úgysem lesz semmiféle konszenzus, tanulság meg pláne nem. Örülök hogy hifi történelem, hangszóró, lcd tv topik is lett rövid időre, de biztosan megtaláljátok ezen témáknak a helyét egyedül is. Ha esetleg mégsem, akkor segítek szívesen! Akinek személyes problémája van a másikkal, annak pedig javaslom, hogy privátban rendezzétek legy egymással!

(#83578) Exodius válasza Exodius (#83576) üzenetére


Exodius
őstag

Akkor X-akta lesz az elmúlt számomra egészen érdekes és pörgős 100 hozzászólás + témái. Akármelyikőtök írhat privátban, fehér_ember neked felajánlottam, tényleg érdekel a nézőpontod. :)

Kelleni fog az a fejes tali mostmán. Ott legalább nem....

(#83579) borix válasza Bodz (#83577) üzenetére


borix
őstag

Jól van ez kell egy kis hőbörgés is néha. ;)
Pl vártam volna, hogy Exodius fórumtárs mesél az új, olcsó de annál minőségibb AliExpress szerzeményéről, szerzeményeiről, hogy váltak be, de ő azt nem mondja... ;]

(#83580) Bodz válasza borix (#83579) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Én is várom, hogy a nagy nehezen megvett L30 hogy teljesít nála. :)
Exodius, nálad van már amúgy?

(#83581) Exodius válasza borix (#83579) üzenetére


Exodius
őstag

Mert még nem érkezett meg, töki... :D

(#83582) Exodius válasza Bodz (#83580) üzenetére


Exodius
őstag

Úton, de beszámolok róla...akkor is ha nem olyan lesz, mint szeretném. :)

(#83583) borix válasza Exodius (#83581) üzenetére


borix
őstag

Azt hittem, hogy már megjött. (DHL Free Shipping, 2 hét.)
Most az ünnepek előtt, és a koronavírus miatt sok embernek elhúzódik.
Van aki Angliából a sima postai küldeményt várja már egy hónapja.

[ Szerkesztve ]

(#83584) Exodius válasza borix (#83583) üzenetére


Exodius
őstag

1 napja van az országban, 5 napja, hogy időkiírás szerint ideérjen. :)

(#83585) bkercso válasza fattyu (#83506) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mit kellene építeni?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83586) bkercso válasza Dorien (#83527) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nemrég épp az derült ki, hogy van. :)
...és ereszcsatornán közlekedik.
Az a dugimikulás volt! :o

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83587) bkercso válasza Tulku (#83540) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez egy jó meglátás! :R
A hang az embereknek készül, a bedrótozott hallásunk meg nem változott az elmúlt évtizedekben.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83588) sNk77 válasza CyberFriend (#83574) üzenetére


sNk77
aktív tag

Úgy értettem, hogy USB kábellel kötöm össze őket. :D De gondolom erre is igaz, csak lehet nem olyan mértékben mint az optikánál, ezt szerettem volna megtudni. Akkor egy ilyen transzport csak javulást hozhat. Akár a modi elé is vehetnék, és nem csak a spdif miatt.

nádpálca

(#83589) bkercso válasza Exodius (#83566) üzenetére


bkercso
nagyúr

a hi-fi olyan szélhámos emberek gyülekezete, akik kis változtatásokkal, de ugyanazt csomagolják újra és újra.
Akkor a vallás is az? Szerintem mindkettőnek diverz kultúrája van, ami fejlődik. Ma a hifi olcsóbb és elérhetőbb a kommersz kategóriában, és jobb is. A minőség is elérhetőbb talán. Ami viszont a high.-endben történik, abban a trandeknek, a "véletlennek" is nagy szerep juthat, mert szűk piacról van szó. Ha szűk egy piac, kiszámíthatatlanabbul alakulnak rajta a dolgok.

Az IoT és a big data azért is olyan kelendő, mert tolva van, éspedig azért, mert gyártói oldalon kiszámíthatóbbá teszi a dolgokat.

Olcsósodás: ma mindenkinek van a zsebében egy okostelefon, aminek a hangja a régebbi discmanekénél általában jobb, és költeni sem kell rá külön. De vehetsz hozzá olyan USB stick DAC-ot, amiért vígan éheztél volna kamasz korodban hetekig.
Na most, ennél több sajna nagyon keveseknek kell minőségben. A pénz nagy részét a kommersz hifi hozza a nagy gyártóknak, amiknek a minőséghez kb. annyi köze lehet ma is, mint anno volt a Videotonnak, de inkább talán annyi sem.
Szerintem. Nincs sok tapasztalatom a gyári cuccokkal. :P

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83590) CyberFriend válasza sNk77 (#83588) üzenetére


CyberFriend
tag

Igen, hozhat. Van aki hallja a különbséget, szereti, és van aki feleslegesnek tartja a mai DAC-okba épített, fejlett USB megoldások mellett. Például a Schiit folyamatosan fejleszti az USB bemenetet, néhány generáción már túl vannak.

(#83591) Exodius válasza bkercso (#83589) üzenetére


Exodius
őstag

A vallást ne keverjük ide, legfeljebb a retorikájuk lehet hasonló (ugyanakkor mégis érdekes lehet összevetni: a vallás és a hi-fi metszéspontjai...hmmm. ;) ). Olvasd vissza a két tábor közötti ellentétet, ami kialakult, ha érdekel.
Azért is akartalak téged bevonni, mert neked nagyobb tapasztalatod van a villamosmérnökségben, kiváltképp az erősítők és DAC-ok világában, öregebb is vagy (nem bántalak), át is mehetett rajtad egy-két generáció. :)

"Ma a hifi olcsóbb és elérhetőbb a kommersz kategóriában, és jobb is."

Köszönöm a megerősítést, valami ilyesmit hoztam fel én is. Bár ugye franc se tudja, hogy a kommersz alatt a belépőt érted vagy a populárist és hogy mondjuk a 2000-es évek elején ez mit jelentett, milyen volt egy belépő fejes, erősítő, DAC-okat meg se merem kérdezni.
Kajak a foobar2000-hez még 2 év kellett, viszont a JRiver 1998-as(!) :Y. USB-ből 2000. áprilisában jött ki a 2.0-ás verzió, ami rögtön vicces, mert az kb. azóta is standard a DAC-okon. A 3.0-ás 2008-ban jött ki, és nem sok kék-et láttam elterjedve még 2020-as modelleken se. Ez vajon miért lehet?

Azt már tudjuk, hogy Skylake-et össze kell hozni egy Stax-al, szóval Skylake:
Ha majd felkerül az a híres nevezetes excel táblázat egy 2021-es fejes-taliról, és azt látod rajta, hogy STAX, azonnal gyere el! :D ;)

Csak nehogy valaki Orpheus-t is hozzon, mert akkor végünk lesz! :D

(#83592) bkercso válasza Exodius (#83591) üzenetére


bkercso
nagyúr

A 3.0-ás 2008-ban jött ki, és nem sok kék-et láttam elterjedve még 2020-as modelleken se. Ez vajon miért lehet?
Fölösleges audióhoz. Ahogyan a 32bit/384kHz is az.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83593) Tulku válasza bkercso (#83589) üzenetére


Tulku
veterán

:K

Említettél egy nagyon fontos dolgot....
A komersz (hordozható) hifi való igaz, talán jobb, több információ tartalmat hordoz...de pl egy asztali CD lejátszó (ne adj isten egy erősítő) szintjén már nem jelenthetjük ki...
És itt mea culpázok sok fürumtársam előtt, hiszen a hordozható világnak is belemerültem bugyraiba, ott az elektronika fejlődése valóban sokat hozott a hangképen....tkp egy SP2000 vagy N8 mérföldekkel jobb 20 évvel ezelőtti társainál... :R

OFF vége...
Veszek egy Lumin D2-t, hogy erősítsem a modern tech híveinek táborát (beadtam a derekam a streamingnek egy kicsit)....majd beszámolok róla...

(#83594) fattyu válasza Tulku (#83593) üzenetére


fattyu
veterán

Nekem meg úton van egy thx887. Na majd én is megmondom hogy .00000000056 thd mennyivel jobb

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83595) Tulku válasza fattyu (#83594) üzenetére


Tulku
veterán

:D

(#83596) dgyuri0123 válasza Tulku (#83593) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Veszek egy Lumin D2-t, hogy erősítsem a modern tech híveinek táborát (beadtam a derekam a streamingnek"

Jól tetted. Én is hasonlót tettem, csak nem Luminnal. Azóta vagyok nyugodt, kiegyensúlyozott, elégedett. :)

Külső dac önmagában "túl sokat nem ér." Kell még pár csecsebecse, hogy megszólaljon és valamiért mindig ezekkel a csecsebecsékkel akad gond.

"csak a zene van"

(#83597) fattyu válasza dgyuri0123 (#83596) üzenetére


fattyu
veterán

mire gondolsz?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83598) Exodius válasza Tulku (#83593) üzenetére


Exodius
őstag

"hiszen a hordozható világnak is belemerültem bugyraiba, ott az elektronika fejlődése valóban sokat hozott a hangképen"

Innováció, evolúció. Erről van szó.

(#83599) #71562240


#71562240
törölt tag

- Van szintetizátor, bárki lehet popzenekar. Ez jó, ez fontos.
A ZENÉKET kevés kivétellel ma is húros, ütős, billentyűs, fúvós HANGSZEREKEN játsszák.
- Olcsóbb lett a jó hegedű. Ez jó, ez fontos.
A hegedűsök kevés kivétellel ma is Stradivarin, Guarnierin, Amatin akarnak játszani.

- Megnőttek a digitális felbontások. Ez jó, ez fontos.
A legjobb hangú DAC-okat kevés kivétellel ma is a nyolcvanas évek sokat szidott két Philips CD(!) felbontású csipjével készítik.
- Újabb és újabb hangszórómembránanyagok jöttek létre. Ez jó, ez fontos.
A legjobb hangú hangszórókat kevés kivétellel ma is papírból és selyemszövetből készítik.
- Olcsóbb lett a jó tranzisztoros hifi készülék. Ez jó, ez fontos.
A legjobb hangúakat kevés kivétellel ma is elektroncsövekkel készítik.
- Olcsóbb lett a jó fejhallgatózás. Ez jó, ez fontos.
ZENEI hangfelvételt ma is csak valós térben megszólaló valós hangsugárzókon lehet ZENEHALLGATNI.

- Interneten lehet kommunikálni. Ez jó, ez fontos.
Interneten azok tesznek hifiről rendszeresen KATEGORIKUS kijelentéseket, akiknek arról nincs valós TAPASZTALATUK. Ez nem jó, ez nem fontos.

(#83600) Ba cy lus válasza fattyu (#83594) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Pl. azért is semmitmondó adat ez, mert nem zenével tesztelik, hanem mérőjellel. Ha zene alatt meg hallható mértékben torzít, arról nem a hallásunk megbízhatatlansága tehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.