Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100001) Dorien válasza Ba cy lus (#100000) üzenetére


Dorien
veterán

Topic overflow error... :D

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#100002) -NoVa- válasza Ba cy lus (#100000) üzenetére


-NoVa-
őstag

:C

(#100003) stellaz válasza -NoVa- (#99999) üzenetére


stellaz
addikt

100k :)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#100004) -NoVa- válasza stellaz (#100003) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na, lehagytam egy nullát. Este van.

(#100005) osonte válasza Ba cy lus (#100000) üzenetére


osonte
senior tag

Pedig lehetett volna egy szép kerek összefoglalót írni az elmúlt 100 000 hozzászólásból, csak úgy röviden, de azért minden legyen benne egy kicsit! :DD :DD :DD

Xiaomi 14

(#100006) bkercso válasza -NoVa- (#99998) üzenetére


bkercso
nagyúr

Aha!
Köszi, ez fontos info! (Én el nem viselem a hallójáratomban az ilyesmiket, szóval tapasztalatból sose tudtam volna meg... :DDD )

Vicces, hogy egy potenciálisan soselesz dologról szól a 100k. hsz.! Na majd a milliomodiknál kiderül...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#100007) Dorien válasza bkercso (#100006) üzenetére


Dorien
veterán

Vodkaboy volt anno a csöves mágus, nem? :)
Mi van vele? Épít még erősítőket?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#100008) bkercso válasza Dorien (#100007) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen, ő. :K Nemrég beszéltünk, de szerintem már nem tolja úgy az audio-t (?). Szakmáról volt inkább szó...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#100009) fehér_ember válasza -NoVa- (#99998) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én a sennheiser ie80-as fülhallgatómat próbáltam a dapomról úgy is. Nem igazán tűnt fel hogy most akkor úgy mégjobb lenne. Persze elhiszem hogy átlagban az a helyzet illetve a balanced már sajna nem gyári kábel, hanem egy ezüstözött kínai drót volt. Én pedig az ezüstözöttet önmagában amúgy sem igazán kedvelem, max. csak hibrid felállásban. Nem vettem észre a hirdetésben :B

(#100010) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Szeretnék egy fejhallgató erősítőt minimum, hogy ne szenvedjek hátrányt a magasabb ohm miatt. Egyéb extra funkciók egyelőre nem követelmény.
A fejhallgató: Omnitronic SHP-600
PC-ről lenne meghajtva. Külső eszköznek jobban örülnék.
Ár: 20k-ig.

[ Szerkesztve ]

(#100011) Gzula[HUN] válasza ReSeTer (#100010) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Fosi Q5.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#100012) Ba cy lus válasza ReSeTer (#100010) üzenetére


Ba cy lus
őstag

60 Ohm az egyáltalán nem számít magasnak. Alacsonynak számít. Az érzékenységet kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#100013) Gzula[HUN] válasza Ba cy lus (#100012) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

SHP-600-asnál pont határeset. Cimbi alaplapiján nem túl combos a hangja (mondjuk ISK, nem Omnitronic; este megyek hozzá, rá is kukkantok), de ha nem akarod üvöltetni, akkor el lehet vele lenni erősítő nélkül is. Konzolra viszont szerintem felejtős, arra max 32 Ohm.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#100014) RetepNyaraB válasza Ba cy lus (#100012) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hámeg amúgy is. Manapság már szinte minden elég hangos lesz (nem gyártanak már K240-szerű rémeket, amit Pakssal kell tekerni, hogy egyáltalán megszólaljon). Csak nem úgy szól. Azt pedig nem feltétlenül veszi észre a felhasználó. Kis Grófonak mindegy miről szól 🤷

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#100015) Ba cy lus válasza Gzula[HUN] (#100013) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Mi alapján a max. 32 Ohm? :F

(#100016) Gzula[HUN] válasza Ba cy lus (#100015) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Pl. PS4-en már a kontrollerbe kell dugni a fejest. Ott egyszerűen túl halk lesz, ha nem egy könnyen hajtható fejest csatlakoztatsz. Nem egy kőbe vésett szám a 32, de a tapasztalatok alapján ennél azért nem célszerű fejlebb menni. Cloud Alpha-ra is panaszkodnak az 5.1-es fórumban (65 Ohm), hogy halk ps4-en.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#100017) -NoVa- válasza Gzula[HUN] (#100016) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az ellenállásnak semmi köze a hangerőhöz, az legfeljebb dinamikakompresszáltabb lesz kis teljesítményről hajtva. A sensitivity-t nézd, 100 dB SPL/mW alatt kevés lesz a hangerő kis feszültségtartományt adó forrásokról, 110dB fölött már kevésbé. A Cloud 98dB, míg a PS4 kontrolerhez reklámozott fejesnek 114 dB, az, hogy mellé 16 Ohm, az inkább az akkuidőtartamot befolyásolhatja minimálisan.

Aztán zajosabb forrásról a magasabb érzékenység több alapzajt jelent, lehet egyensúlyozni.

(#100018) Gzula[HUN] válasza -NoVa- (#100017) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nos, 99%-a aki tanácsot fog kérni, annak vsz. csak annyi infóra lesz szüksége, hogy bazz, az a fejes nem lesz jó, mert túl halk lesz. Vagy, hogy elbírja-e az alaplapi. És pont le fogja X@rni nagy ívben, hogy mitől. Még ha itt már 10ezredszer lesz leírva, hogy semmi köze sincs az ellenállásnak hozzá.

Ezzel a logikával monduk a DT770 pro 250 Ohmos változatát is nyugodtan lehetne általános felhasználásra ajánlani. Nem mélyültem bele, csak annyire, mint egy átlag júzer, de az árukereső 32, a 80 és a 250 Ohmos verzióját is 96 db érzékenységre írja. Abban ugye megegyezünk, hogy azt nem kell kell vele elhitetni, hogy tök úgy fog szólni ugyanazon a hangerőn mind a 3 (és ott, ha tippelnem kell, nem a 250-es lesz a leghangosabb).

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#100019) ReSeTer válasza Gzula[HUN] (#100011) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Csak magyar webáruház.

(#100020) bkercso válasza -NoVa- (#100017) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát azért a mW függ az impedanciától. Szóval erősen köze van hozzá. ;) További probléma, hogy az esetek 90%-ában az SPL-nél nem tüntetik fel, hogy dB/mW vagy dB/Vrms, csak "dB"-t írnak.

[link]

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#100021) bbuffy


bbuffy
senior tag

Hifigo-n most 87500 ért vehető a Topping G5. Az már elég baráti ár.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#100022) Gzula[HUN] válasza ReSeTer (#100019) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ha jól értelmezem, akkor kb. 40-50ezer lenne fejesre és erősítőre együtt magyar webáruházból, és legalább olyan hang kell legyen a végeredmény, mint a Shure SRH440. Nos, ez nem fog összejönni.

Kompromisszumos megoldás lenne egy HyperX Cloud II-es. Adnak hozzá 2 pár párnát, a textillel közelebb állna a hangzása a Shure-hoz, de a Cloud nem egy kiegyenlített cucc. Plusz van a dobozban egy dedikált USB DAC, azzal tudnál még bohóckodni. Persze annak meg a fejpántja és a párnája el kezd másfél év múlva málni (arra is van megoldás, persze az is olcsóbb Kínából).

Szóval cégünk olcsól, jól és gyorsan dolgozik. Ebből 2-t választhat.

20ezerért esetleg találsz egy jó állapotú használt Fiio E10K-t (elég sűrűn van, általában több is, de most éppen nincs), vagy valami chi-fi-t. Ezen kívül ajánlott az aliexpress, vagy marad aza alaplapi, veszel pár levél sört, és zenehallgatás előtt megiszol pár dobozzal. Az is javít annyit a hangon.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#100023) ReSeTer válasza Gzula[HUN] (#100022) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Ilyen belső PC-s hangkártya se jó? A Shure-t alaplapival használtam. Elég hallkan hallgatom szerintem a többséghez képest. Windows 21, meg youtube 30% az szerintem elég halk.

[ Szerkesztve ]

(#100024) stellaz válasza Gzula[HUN] (#100022) üzenetére


stellaz
addikt

"vagy marad aza alaplapi, veszel pár levél sört, és zenehallgatás előtt megiszol pár dobozzal. Az is javít annyit a hangon."

Perfekt :)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#100025) ReSeTer válasza stellaz (#100024) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Nem alaplapira gondoltam, hanem beledugható belső külön hangkártyára. Pl ASUS Xonar DX.
Vagy az ugyanaz?

[ Szerkesztve ]

(#100026) stellaz válasza ReSeTer (#100025) üzenetére


stellaz
addikt

nem, nem, csak ez a bölcselet tetszett :) Egy haverom ezt a sörös módszert alkalmazta kerékpáros protektorok helyett "beiszok, azt nem fáj, ha elesek a hegyről lefelé". Elesett, tényleg nem fájt neki :D

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#100027) stellaz


stellaz
addikt

Az hogy lehet, hogy van egy amp, rádugok egy fejest, szól egy hangerőm. Rádugok rca-t, még mindig ugyanúgy szól. Rádugok még egy fejest és tökre ugyanúgy szól minden.

Hogy lehet, hogy nem osztódik le a teljesítmény? (totál láma vagyok az elektronikához)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#100028) RetepNyaraB válasza ReSeTer (#100025) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Pont a xonar dx-ben mintha nem lenne dedikált erősítő. Vagyis szól, csak srmmivel se jobban, mint az alaplapi. Vagy keverem a ds-sel...
A dg\dgx-ben volt külön cucc.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#100029) stellaz


stellaz
addikt

Szabó Ervin főkönyvtárban ilyen cuccról lehet zenét hallgatni fejessel (COVID óta sajátot kell vinni)

Most nézem, 25 ezerért be is szerezhető egy ilyen fejes erősítő

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#100030) bkercso válasza stellaz (#100027) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mert a feszültsége állandó, nem a teljesítménye. Az árama nő ilyenkor. Az RCA amúgy gyakorlatilag nem fogyaszt, ott csak jel megy ki.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#100031) Dorien válasza ReSeTer (#100023) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem ha ennyire szoros a büdzsé, akkor egyelőre próbáld ki az SHP-600-at az alaplapról. (Amiről egyébként még mindig nem tudjuk, hogy mi a típusa...)

Ha jobb minőséget, nagyobb hangerőt szeretnél, akkor meg itt ez a Fos(i): [link] :)
Ebben dedikált DAC és bika fejhallgató erősítő is van gombokért...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#100032) stellaz válasza bkercso (#100030) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#100033) bbuffy


bbuffy
senior tag

Így már lehet jó üzlet volt :DDD :DDD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#100034) bbuffy válasza bbuffy (#100033) üzenetére


bbuffy
senior tag

Na törölték is :DDD valami hiba csúszott a gépezetbe.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#100035) Panthera válasza bbuffy (#100034) üzenetére


Panthera
őstag

Pedig már majdnem megnéztem az oldalt, akad e még valami. :D

(#100036) bbuffy válasza Panthera (#100035) üzenetére


bbuffy
senior tag

Túl jó lett volna. Valami beakadt, írtak is kb egyből :). Mindegy, megvettem 254 ért is :D

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#100037) btraven


btraven
őstag

Zeos mester megint megmondja a tutit. [link]
Ezzel pontosan én is így voltam. De hát manapság az ember már nem használ CRT monitort/tévét. Mint ahogy zenében se vennék már LP-t. A digitális rosszabb de kényelmesebb.

(#100038) nobela


nobela
senior tag

Nem hagyott nyugodni az a rengeteg (amúgy valószínűleg fizetett) teszt, ahol az egekig magasztalták a Topping DX5 (Lite) fejhallgató erősítőjét... Úgyhogy újra nekiugrottam hogy egy új tematikával összehallgassam a Gryphonnal, egy Grado SR225x segítségével.

Ami továbbra is megmaradt: a Gryphon jóval nagyobb tere, és SOKKAL jobb dinamikája. Ez a két tényező rengeteget dob a zenehallgatási élményen - 16/44,1 esetén, vagy az alatt.

Ami viszont feltűnt: 16/44,1 fölött a Gryphon igazából semmi komolyat nem tud már hozzátenni a zenéhez, viszont ilyenkor előjön a Topping sokkal részletesebb DAC-ja. Egészen egyszerűen: nagyon jó minőségű nagy felbontású anyag esetén a Toppingon olyan hangzáskép áll össze, ami izgalmasabb, érdekesebb a rengeteg eddig hallhatatlan részlet miatt :U Ez simán ellensúlyozni tudja a kisebb teret és dinamikát.

Mivel a tervem az hogy leginkább jó minőségű 24/96-os anyagot szeretnék hallgatni (HDTracks, vagy később Tidal FLAC ha bevezetik), ezért hosszas gondolkodás után úgy döntöttem hogy mégis a Topping marad, a Gryphon megy :O

Egyik szemem sír azért, de két AMP-ra nincs szükségem. Amúgy ha érdekel, hirdetés az aláírásomban. Rohadt jó cucc egyébként :R

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#100039) Ba cy lus válasza nobela (#100038) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Mit értesz dinamika alatt? Csak mert ez is elég változó, ki mit ért alatta.

(#100040) -NoVa- válasza nobela (#100038) üzenetére


-NoVa-
őstag

Rendesen be van állítva az ASIO vagy Tidalnál a direct access, MQA Passtrough? Nekem nagyon sokat hozzátesz a DSD, vagy 24/96 flac, ott valami SW oldali beleszólás lesz.

(#100041) bkercso válasza nobela (#100038) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor mindkettőt el kéne adnod. :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#100042) Ba cy lus válasza -NoVa- (#100040) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Igen, gyanús a dolog a nagyfelbontású zenék miatt, az egyszerűen nem lehetne vízválasztó. :N

(#100043) Zoliee válasza bkercso (#100041) üzenetére


Zoliee
senior tag

+1, mivel az olvasottak alapján egyik sem varázsolta el. :(

(#100044) Dorien válasza nobela (#100038) üzenetére


Dorien
veterán

"Ami viszont feltűnt: 16/44,1 fölött a Gryphon igazából semmi komolyat nem tud már hozzátenni a zenéhez, viszont ilyenkor előjön a Topping sokkal részletesebb DAC-ja. Egészen egyszerűen: nagyon jó minőségű nagy felbontású anyag esetén a Toppingon olyan hangzáskép áll össze, ami izgalmasabb, érdekesebb a rengeteg eddig hallhatatlan részlet miatt :U Ez simán ellensúlyozni tudja a kisebb teret és dinamikát."

Szerintem itt valami más lesz a bibi. :) Mondjuk én alapból elég szkeptikus vagyok a sokbites, sokkilohertzes Hi-Res anyagokkal szemben...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#100045) stellaz válasza Dorien (#100044) üzenetére


stellaz
addikt

valahogy nálam sem igazán adja ki a különbéget, csináltam pár tesztet, amikor visszakódoltam, de kb hibahatáron belül maradt az érzékelésem

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#100046) gretzky77


gretzky77
veterán

Sziasztok!
Phillips x2hr fejhallgató, illetve tegnap óta egy fiio ff3 fülhallgató mellé keresnék usb c-s kisméretű, telefonról használható, hordozható dac/amp párost. A kis fülesnek van 4.4-es átalakítója is, így lehetőség szerint olyat keresnék amin van ilyen kimenet is. Fiio ka3 esetleg ibasso DC szériára gondoltam, de szívesen fogadok más ajánlatot! Árban 50 max 60 környékén gondolkodnék! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#100047) stellaz válasza gretzky77 (#100046) üzenetére


stellaz
addikt

Apróban van most egy vadi új go blu tokkal együtt 63-ért, azt tudom ajánlani.

A fülesről kíváncsi lennék majd a véleményedre.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#100048) gretzky77 válasza stellaz (#100047) üzenetére


gretzky77
veterán

Igen azt a go blut néztem is, elég szimpi, viszont azon csak 3.5 kimenet van ha jól néztem! Ka3 a 4.4 miatt tetszene ha már a füles tudja!
Írok majd róla, elsőre nagyon szimpi a hangja, nagyon minőségi, meglepett, hogy egy ilyen kis apró cucc ilyen jól tud szólni, de hozzá teszem én közel sem vagyok ilyen szintű hallgató,mint itt ti illetve a hallásom sem olyan kifinomult,mint itt páratoknak!

Nova : igen közben utána olvastam és tényleg benéztem. :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#100049) -NoVa- válasza gretzky77 (#100048) üzenetére


-NoVa-
őstag

Rosszul nézted.

(#100050) stellaz válasza gretzky77 (#100048) üzenetére


stellaz
addikt

Hát az én hallásom minden, csak nem kifinomult :D

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.