Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) Bukk900 válasza varmi2 (#44999) üzenetére


Bukk900
őstag

[link] van rajta rca vonalkimenet és megy win 10 alatt.

(#45002) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Végül ezt vettem meg, ebből adták el a legtöbbet. :B
Illetve egy 50k-s alps potit is rendeltem.
Lassan összeáll a kép. Még a táp és a fejes rész, ami kérdéses.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#45003) Soma01 válasza Ribi (#44995) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!
A pcm2704 chippel szerelt olcsó modelleket nézegettem. Nem tudom ezekben van-e külön erősítő, de azt gyanítom, hogy inkább nincsen. De láttam olyan modellt, amiben van.
Mint ahogy fentebb írtam, inkább a kategória alját célozom (ár miatt) és az elvárás is csak annyi, hogy jobb legyen a laptop alaplapi kártyájánál és köthessem közvetlenöl erősítőre vagy (alap, analóg) keverőre.
Ha nem gond, belinkelném, amiket eddig kinéztem (ebay). ELE EL-D01 vagy Noname FC-215 vagy ELE EL-D02 vagy MUSE mini dac vagy Muse x5
Gondolom, hatalmas különbség nincs közöttük. Csak annyit szeretnék hogy nehogy véletlenül a legrosszabbat válasszam.

(#45004) Bodz válasza olm3 (#44998) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azert joval olcsóbban is lehet normalis rca-xlr kábelt venni. X7 adott, masik vegen mi lenne?

(#45005) schawo válasza Soma01 (#45003) üzenetére


schawo
titán

Ez mind mezei sztereó. Ebből sosem lesz két sztereó kimeneted egyszerre. Két sztereó kimenet csak úgy lesz, ahol a két sztereó kimenet egyetlen eszközön megtalálható.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45006) krichd1 válasza schawo (#44997) üzenetére


krichd1
addikt

Az igaz, de azok nem sok mindenre jók.

(#45003) Soma01: Ilyenekért szerintem nem érdemes pénzt adni. Minimum egy ilyet vegyél, ez legalább aszinkron és be van dobozolva. Bár jobb alaplapi hangkártyánál ez sem biztos, hogy jobb, viszont azt nem írtad milyen alaplapi hangkeltőd van.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#45007) olm3 válasza Bodz (#45004) üzenetére


olm3
csendes tag

Szia.

A másik felén Yamaha HS5 monitor pár van, azért gondoltam erre mert nem akartam spórolni a kábelen végtére is csak egyszer kell megvenni, illetve a gyári usb kábelt is lecseréltem egy AudioQuest-re (ami szerintem megérte) és ezért gondoltam, hogy maradok a márkánál viszont nem az eszetlen kategória még szerintem.

(#45008) Soma01 válasza schawo (#45005) üzenetére


Soma01
veterán

...és ha 2db ilyet veszek, akkor sem?

krichd1
Addig még lehet el is lehet menni árban, de most itt nem a csúcs zenehallgatás a cél. Mert értem én, hogy a nagyobb felbontású a jobb, de CD minőségnél nem lesz jobb forrás. Sőt, mp3 forrás is lesz dögivel. Semmi nagy felbontsú flac vagy ilyesmi. 16bitet tudjon szteteoban jo minőségben.
Az alaplapi hangkárya valami Realtek hd audio.

(#45009) Ribi válasza Soma01 (#45008) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha eleve keverőbe megy, nem lehet simán kettéválasztani a stereo 2 csatornát 4-re sima RCA elosztóval?
Valószínű 2 ugyanolyan bemenet nem zavarja egymást.

Nem tudod megmondani a rendszernek, hogy ugyanazt az adatot tolja ki 2 eszköznek. Emiatt nem lehet 2 eszközt rákötni és egyszerre meghajtani.

[ Szerkesztve ]

(#45010) Soma01 válasza Ribi (#45009) üzenetére


Soma01
veterán

Én úgy gondolom, hogy 2 külőnböző adat, 2 lejátszó (ill. 2 hangeszközt kezelni tudó dj szoftver) 2 dac. Vagy valamit nagyon nem értek vagy nem tudom érthetően leírni? Bocsánat.

(#45011) Krissz80 válasza Soma01 (#45008) üzenetére


Krissz80
senior tag

Egy több csatornás stúdió hangkártyával tudnád szerintem csak megoldani.

Azoknál talán lehet úgy is trükközni, hogy 2 analóg + 2 digitális, vagy 4 analóg + 1 digitális kimenet.
És a digit kimenet(ek)re még kellene egy olcsóbb dac, ami a háttér sugárzókhoz elég is lenne.

Meglepődnél amúgy, hogy milyen jól tud szólni egy 16/44.1kHz-es anyag is egy jobb DAC-al.

(#45012) Krissz80 válasza Soma01 (#45010) üzenetére


Krissz80
senior tag

Még az is lehet, hogy meg lehetne oldani SW-esen, bár szerintem a késleltetéseken elbukna a dolog, de nem ismerek olyan lejátszót, ami két különböző hangkeltőt kezelne egyszerre.

Az biztosan menne, hogy két program, aminél állíthatod a hangkimenetet, különböző hangkeltőket használjon, de te azzal nem vagy kisegítve.

(#45013) krichd1 válasza olm3 (#45007) üzenetére


krichd1
addikt

HS5-höz szerintem felesleges ilyen értékű kábelt venni. Ez a RCA->XLR kábel is egy ilyen kényszer szülte öszvér megoldás. Illetve ezt a Sound Blaster X7, Yamaha HS5 párosítást sem igazán értem. Aktív monitorokhoz jobban jártál volna egy szimmetrikus kimenetű DAC-al. Egy pár ilyen kábel és mondjuk Neutrik csatlakozó is bőven elég. A többi pénzt inkább költsd jobb aktív monitorokra, állványokra, akusztikai panelekre, stb...

(#45008) Soma01: Amit linkeltem, annak semmi köze a csúcs zenehallgatáshoz és nem is azért jobb, mert nagyobb felbontású (gondolom itt a magasabb mintavételezési és bitmélységi értékekre gondolsz), mp3 is jobban szól egy normálisabb minőségű DAC-ról. Nyilván esetedben nem magasak a hangminőségi igények, de azért ez nem jelenti azt, hogy gagyiért is pénzt adj.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#45014) Krissz80


Krissz80
senior tag

Amúgy mindenkinek egy nagy BUÉK!

(#45015) olm3 válasza krichd1 (#45013) üzenetére


olm3
csendes tag

Igen azt tudom, hogy "hibás kötés" illetve a hangfal előbb megvolt mint az X7 tehát igazad van vehettem volna valami más DAC-ot is, de nekem tetszik amit együtt produkálnak szerintem nagyon szépen szól vele minden.
Kicsit féltem is, hogy milyen lesz a hangja mert (nekem) ez sem volt olcsó illetve ezen kívül csak egy külsőt hallottam szólni (Asus Essence One) ami bár jó volt de szerintem ez kicsit még jobb (egyéni vélemény).
Amit linkeltél az tetszetős, viszont nem tudom, hogy itthon hol lehet ilyet összeválogatni?
Sajnos külföldről rendelni nem tudok jelenleg tehát csak az játszik amit itthon is lehet kapni.
Hangfalból leginkább azért vettem ilyet mert ezt hallottam szólni és tetszett amit nyújtott.

A kábelt ettől függetlenül meg lehetne venni ha valóban jó (csak nem a vegyes kötésűt+átalakítót és akkor az esetleges későbbi bővítés miatt sem kellene eladni)?

(#45016) krichd1 válasza olm3 (#45015) üzenetére


krichd1
addikt

Innen, készre is szerelik. Utólag persze át lehet szereltetni más csatlakozójúra is igénytől függően a VD XKE Pro-patch kábelt.
A Yamaha HS szériából szerintem a HS5 a leggyengébben sikerült példány, így a kábelen megspórolt pénzből érdemes lehet akár lecserélni a sorozat nagyobb modelljeire, akár a HS8-ra. Persze van még bőven más alternatíva is.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#45017) szaszapi


szaszapi
őstag

Sziasztok!

A Segítségeteket kérném!

Adott egy JBL LSR 305 stúdiómonitorpár! Filmre, zenehallgatásra kell!
Adott egy PC G1.Sniper A88X alaplappal, amin van USB DAC meg műveleti erősítőt is lehet cserélni!
Adott egy Himedia Q5 médialejátszó!

Milyen módon, milyen kártyával kivitelezhetem hogy PC-ről és az említett médialejátszóval is tudjam hajtani? Mit ajánlanátok?
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#45018) Ribi válasza Soma01 (#45010) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha 2 teljesen különböző lejátszó van, vagy esetleg a DJ softwerben be lehet állítani olyat, hogy melyik csatorna melyik kimenetekre menjen, akkor elképzelhető. De általában egy lejátszó szokott futni, az "kisajátítja" magának az adott USB eszközt és onnantól azon csak az szól. Nem igazán foglalkozunk DJ cuccokkal, szóval emiatt nem tudjuk, hogy az adott megoldás amire keresel dacot, az mit is tud. Illetve adódhat akár olyan is, hogy nem megfelelően megírt driver miatt nem is tud 2 ugyanolyan eszközt kezelni egyszerre. De ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

(#45019) krichd1 válasza szaszapi (#45017) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. Olyan DAC-ra lesz szükséged, amin van szimmetrikus kimenet, analóg hangerő szabályzó és S/PDIF bemenet. Ajánlom a Teac UD-301-et például.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#45020) szaszapi válasza krichd1 (#45019) üzenetére


szaszapi
őstag

Köszönöm, esetleg olcsóbb, amivel jobban teljesít a hangfal?

(#45021) olm3 válasza krichd1 (#45016) üzenetére


olm3
csendes tag

Rendben köszi a segítséget, a bolt nincs is messze tőlem tehát biztos benézek.
A HS8 nekem feleslegesen nagy teljesítményű azért nem vettem meg, lehet nézek valami mást idővel de egyenlőre biztos marad.

(#45022) .DLL válasza olm3 (#45015) üzenetére


.DLL
veterán

Nem értem az X7 választást aktív monitorhoz. Az X7-ben van erősítő, tehát elég lenne passzív monitorból akár sokkal jobb minőségűt is venni, VAGY olyan DAc-ot választani amiben nem fizeted ki fölöslegesen a kihasználatlanul álló végfokot. TEAC UD-301, NAD D1050, Mytek 96 DAC, HRT MusicStreamer HD, amik így hirtelen eszembe jutottak és rendes szimmetrikus kimenettel rendelkeznek, de enélkül is meggyőző hangja van pl. a Denon DA-300USB-nek, vagy TC Impact Twin-nek (használtan lelhető fel, így mégjobban megéri).

Ez az egyik megoldás, a másik, hogy marad az X7, de kipróbálod passzív dobozokkal, a HS5-ökhöz hasonló árkategória, vagyis 100k környékén válogatva. Szerencsére kis méretű az X7, még a Power Adapterrel együtt is befér egy táskába, lapotoppal együtt, így már útnak lehet indulni a különféle bemutatószalonok és Hi-Fi boltok felé, hangfalakat próbálgatni.
De ha azt vesszük, hogy a jelenlegi szetthez most akartál +100k-t elkölteni kábelre (ha jól láttam darabja 52k, és valószínűleg 75cm-es nem is lenne elég), akkor ezt hozzá lehetne csapni az eladott eszközök árához, és 200k-ból a végeredmény bombasztikus ugrás lenne egy kábel által hozott változáshoz képest! Szerintem. Egy ár/érték arányban jobb passzív doboz legalábbis többet hozna a konyhára.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#45023) Ear001 válasza olm3 (#45021) üzenetére


Ear001
addikt

Mit jelent az, hogy feleslegesen nagy teljesítményű?

(#45024) krichd1 válasza szaszapi (#45020) üzenetére


krichd1
addikt

Például SMSL M6, de ezen nincs analóg hangerő szabályzó, csak digitális, illetve szimmetrikus kimenet sem. Előző digitális dinamika tartomány csökkenése miatt nem ajánlott, utóbbi azért, mert a belépő szintű aktív monitorok hajlamosak alaplapról mindenféle zajt összeszedni aszimmetrikus kimenetekről. Igaz az alaplapodon van elvileg zajszűrt USB port, így valószínűleg ettől nem kell félned, de mint mondani szokták, az ördög nem alszik. Szerencsére az M6-nak van 3 digitális bemenete, így van választási lehetőség, legfeljebb USB helyett használod optikai kimenetről.
Amúgy az UD301-et is megkaphatod elég jó áron, például a német amazonról. Én igazából csak szimmetrikus kimenetű, analóg hangerő szabályzós DAC-ot merek csak javasolni aktív monitorokhoz.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#45025) szaszapi válasza krichd1 (#45024) üzenetére


szaszapi
őstag

Ez az alaplapi OPA-s cucc nem rossz, de ha jól értelmeztem annó, optikán nincs szerepe csak a front jack bemenetre van hatással.

(#45026) olm3 válasza .DLL (#45022) üzenetére


olm3
csendes tag

Igen tudom és igazad van de nagyon kiakartam próbálni az X7-est (ami eredetileg tervben sem volt, tehát nem akartam ennyire belefolyni, gondoltam jó lesz ez a régi hangkártyához és nekem az elég, csak miután kicseréltem a hangfalat borzasztó lett az addig elegendőnek tűnt hangzás) és szerencsére (nekem) nagyon tetszik.
Persze 100K-t nem adtam volna ki kábelre 1 pár kerül 50-be amúgy, igazad van és lehet, hogy elmegyek a passzív felé de egyenlőre nem tervezem, meg az eladás is hosszadalmas és nem is biztos, hogy kapnék érte annyit, hogy megérje, inkább utóbb az lesz de addig is gondoltam, hogy veszek egy normálisabb kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#45027) Soma01 válasza Ribi (#45018) üzenetére


Soma01
veterán

Itt egy link ahol le van irva mit lehet állitgatni. http://www.mixxx.org/manual/latest/chapters/setup.html

Amúgy azért raktam be olyan képeket, hogy látszodjon a nyák és az alkatrészek, hogy mi van ill. mi nincs rajta.

(#45028) olm3 válasza Ear001 (#45023) üzenetére


olm3
csendes tag

Leginkább a rendelkezésre álló teret tekintve felesleges egy akkora teljesítményű+méretű doboz :B

(#45029) .DLL válasza olm3 (#45026) üzenetére


.DLL
veterán

Oké, megértelek :D bejön az ember 1 kis kérdéssel, és egyből mindenki az egész rendszerét lecserélné a helyében... nem jó érzés. :D Engem is csak az erősítős + aktív hangfalas párosítás sarkallt írásra, de ettől még szólhat nagyon jól, én is kíváncsi vagyok az X7 hangjára :)
Mindenesetre kábel ügyben szerintem keresd fel a Ká-Csa Audiot, biztos találnak neked megoldást racionális áron.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#45030) olm3 válasza .DLL (#45029) üzenetére


olm3
csendes tag

Köszönöm a héten felkeresem :R

(#45031) krichd1 válasza .DLL (#45029) üzenetére


krichd1
addikt

Kácsáék nem igazán tudnak labdába rúgni ár/érték arányban az említett VD kábellel szemben.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#45032) .DLL válasza krichd1 (#45031) üzenetére


.DLL
veterán

Ja, hogy náluk nem kapni olyat. Nem tudom hozott anyagból vállalnak-e szerelést

(P.H.)

(#45033) BigBlackDog válasza .DLL (#45032) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jó pénzí biztosan! ;] Mondjuk, ha valamit vesz náluk az ember (nem 500 Hufos jack kábel), akkor esélyes szerintem, eléggé kellemes a tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#45034) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok!

Egy PC-ről szeretnék tömörítetlen, akusztikus zenét hallgatni. Az lenne az elképzelésem, hogy a DAC után már csak egy végfokot tennék, használt, de audiophile kategóriából.

Van-e ilyen DAC? Jó ötlet-e ez? Jó erre az USB? Vagy kellene a gépbe olyan hangari, amiből coaxialis kábelen tudnám kivinni a jelet? Mennyiből lehetne ezt megúszni, érdemleges minőségben?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#45035) s4tch válasza Palika71 (#45034) üzenetére


s4tch
veterán

Biztos van, csak:
- mi az a tömörítetlen zene? PCM wav? Miért nem tömöríted be?
- mennyit szánsz a DAC-ra?
- mi neked az "audiophile kategóriás" végfok?

(#45036) dgyuri0123 válasza .DLL (#45032) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem vállalnak, de nem olcsó.
Jobb, ha a szereléket a Kácsában megveszi az ember, úgy sokkal olcsóbb. Én pl. örömmel szerelékeztem a madzagjaimat.

"csak a zene van"

(#45037) bkercso válasza Palika71 (#45034) üzenetére


bkercso
nagyúr

USB-SPDIF-re az XMOS egy igen jó megoldás. 10-20k között megkapod, attól függően, kell-e doboz köré vagy sem.
Az előerősítő meg bármelyik DAC+végfok páros közül elhagyható egy ún. passzív előfokkal (csak egy hangerőszabályzó potméter, esetleg bemenetválasztó), de némely végfok meghálálja a jófajta előerősítőt.

Amúgy jó ötlet, én is XMOS-párti és előfokmentes párti vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#45038) DEJVID válasza .DLL (#45032) üzenetére


DEJVID
őstag

Vállalnak.

(#45039) olm3


olm3
csendes tag

Amúgy fentebb azért az Octogon Audio-t linkeltem mert náluk vásároltam az Audioquest usb kábelt és mondták, hogy ha kábelt szeretnék vásárolni és esetleg a választott példány nem felel meg bármikor visszavihetem és kicserélik tehát rendesek, illetve tudtommal csak ők szerelik itthon az előbb említett márkát (ha hasonló variációra van szükség mert nem gyártanak pl. ilyen keveréket, ha nem jól tudom elnézést).
De ettől függetlenül valószínűleg benézek a megnevezett boltokba is, főleg mivel az egyik elég közel van.
Tehát köszönöm a tanácsokat.

(#45040) Palika71 válasza s4tch (#45035) üzenetére


Palika71
őstag

Bocsánat, nem tömörítetlen, hanem veszteeség mentes. :B
Mondjuk egy ilyenre gondoltam, vagy egy ilyenre.
40-50.000.- Ft tájékán jó lenne kijönni.

bkercso : Esetleg olyan, amin a poti is rajta van?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#45041) DEJVID válasza olm3 (#45039) üzenetére


DEJVID
őstag

Az Octogon is a KáCsával szereltet.

(#45042) krichd1 válasza .DLL (#45032) üzenetére


krichd1
addikt

Minek vinné bárhova is, amikor a gemnél is szerelnek rá csatlakozót. :F

(#45040) Palika71: Ennyiért ilyen belépő szintű stúdiós interfészek vannak, mint például a Focusrite Scarlett, vagy Steinberg UR széria.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#45043) olm3 válasza DEJVID (#45041) üzenetére


olm3
csendes tag

Akkor sajnálom nem jól tudtam.

(#45044) bkercso válasza krichd1 (#45042) üzenetére


bkercso
nagyúr

Palika71:
A Focusrite Scarlettban is XMOS van. :)

Nézhetsz még régi audiofil DAC-okat is (külső XMOS-konverterrel), lehet, jobban jársz, nem tudom. El kellene járni hallgatózni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#45045) krichd1 válasza bkercso (#45044) üzenetére


krichd1
addikt

A régi "audiofil" DAC-ok viszont nem jönnek ki xmos-al és analóg hangerőszabályzóval 40-50eFt-ból.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#45046) s4tch válasza Palika71 (#45040) üzenetére


s4tch
veterán

Integrált erősítő beépített DAC-kal nem játszik? Ha jól látom, kb 120-130e lenne a projektre. Ennyiből nehéz lesz jó konvertert és végfokot találni.

(#45047) Red Bull fan válasza .DLL (#45029) üzenetére


Red Bull fan
aktív tag

Így van tudnak jó áron ilyen kábelt, Én is csináltatni akartam velük ilyen kábelt de lebeszéltek róla ,hogy az ilyen vegyes megoldás annyira nem jó.

(#45048) Palika71


Palika71
őstag

Abból a Focusrite Scarlett .ből van többféle. Melyiket is kellene néznem pontosan?

s4tch: Az olcsóbb DAC-os sztereó erősítőkbe nem gagyi a DAC?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#45049) .DLL válasza Palika71 (#45048) üzenetére


.DLL
veterán

Általában az. :D

(P.H.)

(#45050) dgyuri0123 válasza Palika71 (#45048) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Olcsó erősítőben milyen lenne? :)

Persze, hogy "gagyi", de el lehet mondani, hogy van benne. Szerintem.

Megelőztek...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.