Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84451) Ba cy lus válasza ozzy711 (#84447) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hát az én régi AR-em zárt. :)

(#84452) Bodz válasza sztyui2 (#84442) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

A két kinézett alapján gondolom valami kisebb cucc kell. Neked is jut egy Centrance.

(#84453) Polllen válasza Bodz (#84452) üzenetére


Polllen
nagyúr

Csodálom, hogy még nem vitték el őket. Talán most.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84454) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Milyen DAC-ot tudnátok ajánlani a következő cuccok mellé:
Yamaha HPH-MT7
Fnatic React
Edifier R1800T3

Most egy Sound Blaster X-Fi HD van PC-re kötve és azon keresztül használom ezeket, ennél szeretnék valami jobbat.

(#84455) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Sziasztok,

fejhallgató topicban ajánlottak egy Denon AH-D1200 fejhallgatót, én egy Ibasso DC03-at néztem ki még korábban, és a fejhallgatót is úgy ajánlották, hogy az ibasso elég hozzá. Az ellenállásból gondolom, hogy erősítőre nincs szükségem. Az volna a kérdésem, hogy ehhez a fejeshez kell e feljebb nézelődnöm, mint az ibasso, nem vagyok nagypénzű, minimális különbségért nem szeretnék 20-30ezreket fizetni pluszban, de, ha van lényeges eltérés, akkor a jövőben lehet összekuporgatnék valamire, ami jobb, mint az ibasso. 15ezer Ft környékén tudnék hozzájutni, érdemes e jobbra gyűjtögetni, és, ha igen, meddig kéne elmennem, és pontosan milyen típussal szemezzek szerintetek?

Köszönöm előre is! :R

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#84456) fericske válasza zitrone88 (#84455) üzenetére


fericske
addikt

Nem tudom milyen a dc03, de a d1200 nem nagy igényű fejes.
Szerintem hangminőségre rendben lesz vele, legfeljebb hangkarakteres eltérések adódhatnak, mint kicsit több a mély az egyikkel vagy a magas a másikkal, ilyesmi.
Tehát ha majd úgy adódik, hogy szeretnél mást is kipróbálni a d1200-höz, akkor nem feltétlenül kell drágábbakban gondolkodni mint a dc03.

(#84457) Bodz válasza Zaied (#84454) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Mennyiért? Mikit is használni akarnád az új cuccal, vagy pedig hajlandó vagy az X-Fit megtartani ilyen célra, esetleg az integrált hangot bevetni? Miki bemenet ugyanis eléggé korlátozná a lehetőségeid.

(#84458) Zaied válasza Bodz (#84457) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Olyan max 50ezerre gondoltam, ha megéri. Nem zavarodik meg a gép tőle akkor engem nem zavar ha kettő hangforrás van(van usb-s mikrofonom is csak talpas és kényelmetlen volt használni, de majd akkor veszek hozzá valami kart). Viszont ha van olyan megoldás amin minden van annak jobban örülnék helytakarékosság szempontjából.

(#84459) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Akció közben a Kercso Művek. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#84460) bkercso válasza HUNNIA1920 (#84459) üzenetére


bkercso
nagyúr

:D Hoz valamit a szűrő? (Törekedtem rá, hogy már ne legyen szükséges.)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84461) ozzy711 válasza bkercso (#84460) üzenetére


ozzy711
őstag

Szép darab. Ez az usb-spdif átalakító, amit írtál nem okoz minőségromlást?

(#84462) HUNNIA1920 válasza bkercso (#84460) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Szerintem nem feltétlen szükséges a használata, anélkül is egy komplett csomag. :R

Viszont érdekes, hogy a te eszközeidnél (DAC, erősítő) mindegy, hogy fázis helyesen vannak-e bekötve, mert rámérve, mindig ugyanannyit mutat a multiméter.

Nem kérek vita indító kommenteket. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#84463) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

FIIO BTR3 dac-ot vettem Aliexpress-en 16-ért.
Utólag ugrott be, hogy tuti eredeti-e. :U :DDD
Szerintetek mik az esélyeim?

Köff!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84464) :AMF: válasza Bici (#84463) üzenetére


:AMF:
senior tag

16 dollár vagy 16ezer Ft? :) Előbbi esetben tuti hamis, utóbbi esetben szerintem rendben van. Egyébként a Fiio-nak is van boltja az Alin, de ott most nincs BTR3.

(#84465) Bodz válasza Zaied (#84458) üzenetére


Bodz
Topikgazda

B-stock G6, ezen minden van. Ha nem nagyon tervezel fejes cserét, akkor pl a Loxjie D30 is jó választás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#84466) Bici válasza :AMF: (#84464) üzenetére


Bici
félisten

56 dollár, ha jól emlékszem.
Az tuti, hogy átszámolva 16 ezer HUF felett volt picivel.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84467) :AMF: válasza Bici (#84466) üzenetére


:AMF:
senior tag

Én is annyiért láttam több helyen, szerintem rendben lesz.
Egy kereskedőnek szállítással, Áfával, haszonnal már meg is van a 24ezres hazai ár. :)

[ Szerkesztve ]

(#84468) Bici válasza :AMF: (#84467) üzenetére


Bici
félisten

Okkay, köszi!

Nagyon kiváncsi vagyok rá.
Nekem nem jött be eddig egyik telefon hangja sem (dinamikátlanok) és az xDuoo X3-am kezdi elengedni az akkut. Amúgy sem voltam elégedett eddig egy mp3 lejátszómmal sem (Clip+, xDuoo X2, xDuoo X3) hosszú távon.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84469) sztyui2


sztyui2
őstag

Sziasztok!
Kezdek nagyon belehülyülni a témába, emiatt mostmár szeretném ha tiszta vizet öntenénk a pohárba mert nagyon szeretném ha megoldódna már a fejhallgató kérdés és foglalkozhatnék mással végre :D

Gyors megválaszolom a kérdéseket:
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthoni használat desktopon asztalnál és ágyban laptopról.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás, filmek, sorozatok, podcastek
Trendi Pop számokat hallgatok általában, ha ez jelent valamit
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
100ezer ft erősítővel együtt kb.
4.) Új vagy használt?
Lehetőleg új, de nagyon jó használt ajánlattól sem feltétlen zárkózom el.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Nyitott
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Neutrális, nem fárasztó hangzást várok. Egész nap hallgatok róla mindenfélét, szóval ne fárasszon le. Nincs szükségem baszó mélyekre, de túlságosan erősen csilingelő magasakra sem.
8.) Honnan vásárolnál?
Lehetőleg itthonról vásárolnék, de talán ebay is szóba jöhet.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Asztalon Apple iMac-ről hallgatnám, ágyban fekve pedig Apple MacBook Pro-ról.

Leírom jelenleg hol tartok a folyamatban:
15 éve használok egy Sennheiser HD485-öt amit imádok, de már lélekben kezdek felkészülni rá, hogy mit kéne venni ha meghal. Elkezdtem nézelődni a témában és megkívántam dolgokat, és az upgrade-et még a halála előtt.
Elég szomorú lettem, mert alig van olyan fejhallgató ami hozza azt, amit a HD485, szóval a szempontrendszerem:
- Kényelmes
- Jó hangzás
- Egy darab egyenes kábel megy bele
- Cserélhető 3,5mm-es jack kábel
- Nyitott
- Kis ellenállás
- De mégis upgrade a hangja a HD485 után.
- Elérhető ár

- Főként Spotify-ról hallgatnám a zenét, de a teszt kedvéért Flac-eket hallgattam mostanában.

Néztem a Sennheiser-eket, tök elég lett volna az 500-as széria teteje, de a kis bütyök a fülkagylóban birizgálja a fülem sajnos. Megörültem amikor megjelent az 560S, de sajnos abban is ott a bütyök.
A HD600-650-et meg se próbálnám meghajtani, akármekkora legendák, tudom, hogy nem akarok annyit szánni erősítőre.
Megjelent a HD660S, fhú mondom tök király, oké, hogy 150K, de legalább csak 150ohm, meg tudom hajtani, meg ugye felújított hangzás, stb. Media Marktban felpróbáltam, sajnos túl nagy volt a szorítóereje, egyszerűen kényelmetlen, nem tudnám, nem akarom ezt ennyiért megszokni egész napos 8-10 órás használatra.

Oké szóval Sennheiser kiesett, nézzük mik vannak még...
Így jött szembe a Beyerdynamic. Elolvastam nagyon sokmindent a fórumban, megnéztem minden videót, és megrendeltem vakon egy fejhallgatót a netes vélemények alapján, és itt jöttek az ellentmondások :(
Szóval megvásároltam és jelenleg a kezemben van a Beyerdynamic DT 990 Black Special Edition.
Gyors megvettem mert láttam hogy limitált a példányszám, jobban tetszik a fekete verzió, plusz tök jó hogy kemény tokot adnak hozzá és a Beyerdynamic oldala azt írja hogy prémiumabb a fejpántja mint az ezüsté. Például nincs rajta az a penge amit sokan utálnak az ezüstön és megvágott pár embert.
Szóval gondoltam hogy ez fasza lesz, kényelmesnek mondja mindenki, és a 250ohm-ra azt mondják hogy egész jól meghajtható adott esetben erősítő nélkül is, bár lélekben fel voltam készülve, hogy valamit azért kell vennem hozzá.
Megérkezett a cucc, 4 napja használom, a hangja még bejáratós, de amúgy egész jó.
Kicsit sokallom a mélyeket, és túlságosan csilingelnek a magasak igazából, kevésbé érzem kiegyensúlyozottnak a hangját a HD485-höz képest. Sokkal fárasztóbb szerintem hallgatni a DT990-et, és hát még szoknom kell a hangját :( Kicsit tisztább persze meg egy hangyányit nagyobb a dinamika de alig érzem a különbséget. Viszont sajnos mindkét gépemen max hangerőn kell hallgatni hogy normális hangereje legyen a Beyernek, szóval valami erősítő kéne, de erről később... :F

Szóval a legnagyobb bajom, hogy a tonnányi pozitív kényelmes vélemény ellenére sajnos egy ponton felül középen nyomja a fejem a DT990Black Edition. Ennyit a prémium fejpántról, sajnos elég kényelmetlen, kifejezetten fáj tőle a fejem már pár perc használat után is. Most próbálom a két oldalát kitömködni valahogy, valami anyagot köréhúzni vagy valami, hogy kiegyenlítse két oldalra a nyomást a fejpánt.
Szóval még van 11 napom, hogy visszaküldjem-e a fejhallgatót, ezen dilemmázok most, hogy megtartsam és próbáljam meg házilag kényelmesebbé tenni a fejpántját, vagy esetleg vegyek-e egy AKG ATH-AD500X-ATH-AD700X-ATH-AD900X-et??
Előrelépés lenne-e az AKG a Beyer után? Sokan ajánljátok itt a fórumban, ahogy olvasgattam, kényelemre szintén elég megosztó a cucc. Sokan azt írják a neten hogy kurva kényemes, sokan meg írják, hogy gyakorlatilag csak a fülük tartja a fejhallgatót mert a két középső rúgós cucc semmire se jó :N
Ki lehet ezeket próbálni valahol egyáltalán? Esetleg van itt olyan fórumtárs akinél kipróbálhatnám néhány percre egy sörért/csokiért/valamiért cserébe?

Tudom jönni fognak a kommentek hogy ne az alaplapról hajtsam a cuccot, kérdeztem jópár kommentel ezelőtt itt is és az erősítős topikban is hogy mit ajánlotok, senki nem reagált semmire.
Szétolvastam már mindent, jelenleg erősítőben ott tartok, hogy Fiio E10K-ról a társaság fele azt írja hogy fasza, másik fele meg azt írja hogy alig ad előrelépést és egyébként is 250ohm-hoz kevés.
Fiio K3-at is sokan mondják hogy fasza, másrészt meg sokan mondják hogy az E10K jobb, mert legalább több hangerőt ad ki a 3,5-ös jack-en. Szóval hogy a K3 még annyira se hajtaná meg a 250ohm-ot.
Creative sound blaster G5-öt néztem még, de nagyon gaming-re kihegyezett cuccnak mondják, fogalmam sincs hogy jó lenne-e zenehallgatásra, meg a mérete picit nagy már arra, hogy a laptoppal az ágyban ezzel szarozzak. A Fiio mérete még talán-talán elfogadható lehetne, de nem láttam még élőben.
A G6-ot már drágállom.
A Creative X-Fi HD meg nem tűnik olyan cuccnak amit kihúzgálok minden este és beviszek az ágyba filmnézéshez a laptop mellé.

Kezdek kifogyni az opciókból :(
Akg k701-et is néztem de sok helyen mondják hoy a kis gumija elszakad az AKG-nek ami tartja az egész fejpántot ezért nem jó hosszú távra.
Shure SRH-1440-et is néztem, még ki is fizetném az árát ha tényleg jó lenne, de nem tetszik, hogy két oldalt megy bele a kábel, plusz állítólag akkora a clamp force-a mint a HD600-nak szóval kiesik :( Pedig a Shure SE215-öm hangját például imádom szóval a Shure mint márka még szimpi is lehetne.
Nagyon más opcióm már nincs, DT1990-et nem akarok, már túl drága lenne, Sennheiser HD700 talán kényelmes lehetne de sokan mondjátok hogy szar a hangja meg nehéz is beszerezni, Hifiman Sundara szintén már áron felül van és nagyon meg kéne hajtani azt is :U

Szóval egy szó mint száz, tök általános használatra egy olyan fejhallgatót keresek ami szépen szól, és egész nap a fejemen lehet úgy, hogy sem a hangja nem fáraszt, sem fizikailag a kialakítása. A 3,5mm-es jack dugós cserélhető kábelről már lemondtam... :O Beszarás, hogy itt tartunk, hogy a 15 éves HD485 helyére alig találni értelmes alternatívát.

[ Szerkesztve ]

(#84470) sztyui2 válasza sztyui2 (#84469) üzenetére


sztyui2
őstag

Ahh basszus, most látom, hogy ez az erősítő topic, akkor légyszi itt csak az erősítő részére válaszoljatok, ha véletlen valakit megsértettem azzal, hogy fejhallgatós kérdést tettem fel itt :)

Bocs mindenkitől! :)
Az erősítő kérdés része nagyon releváns! :)

(#84471) Bodz válasza sztyui2 (#84469) üzenetére


Bodz
Topikgazda

"Tudom jönni fognak a kommentek hogy ne az alaplapról hajtsam a cuccot, kérdeztem jópár kommentel ezelőtt itt is és az erősítős topikban is hogy mit ajánlotok, senki nem reagált semmire."
Kaptál választ múltkor.

[ Szerkesztve ]

(#84472) sztyui2 válasza Bodz (#84471) üzenetére


sztyui2
őstag

Köszi, hogy felhívtad a figyelmem, valahogy nem láttam azt a kommentet, megnézem ezt a kis cuccot, így elsőre elég szimpatikusnak tűnik.
Szóval akkor ez a centrance jobb választás lenne mint a Fiio E10K, K3, stb?

(#84473) Bodz válasza sztyui2 (#84472) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha csak fejeshez kell akkor igen.

[ Szerkesztve ]

(#84474) Eugene Roe válasza sztyui2 (#84469) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Annyira azért nem szar az az akg gumis pánt, k240-et 3 évig használtam munkában heti 30 órát, 272 pedig 2 éve van meg heti 5 órát. Egyiknek se volt legkisebb baja se.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#84475) andor80


andor80
senior tag

Sziasztok !
Fejhallgató erősítőt keresek Beyer DT 770prohoz(80)
A habgkártya behringer umc 202HD
Nem hifire zenét kevergetni minnél olcsobb megoldás kellene.
Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#84476) Pierre75 válasza sztyui2 (#84469) üzenetére


Pierre75
senior tag

Az ATH vonalon (is) a fejforma és méret dönti el, hogy kényelmes lesz-e. A kis fejméret vagy a keskeny arcforma miatt az ATH szárnyas megoldása lecsúszik, de ezt házilag gumival összehúzva korrigálni lehet.
Ha a fejméreted legalább 54-55cm akkor a kényelem garantált (szemüveggel is).

(#84477) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Van valakinek valami kézzelfogható információja arról, hogy számszerűen mit tud egy Naim DAC-V1 fejhallgató erősítője ? Sehol nem találok konkrét számokat , amivel legalább nagyságrendileg be tudnám lőni , hogy mire érdemes számítani.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#84478) Tulku válasza -Skylake- (#84477) üzenetére


Tulku
veterán

Egy keveset olvasgattam a headfi ezzel foglalkozó fórumát...nagyjából - tapasztalatok nélkül - az a meglátásom, hogy ha egy nagy nevű gyártó sok mindent belezsúfol egy adott készülékbe, az nem hozza azt a többletet, amit a gyártó egyéb szeparált készülékeinél megtapasztalunk...

(#84479) bkercso válasza Tulku (#84478) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha kerülhetne annyiba, talán hozná...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84480) s4tch


s4tch
veterán

Forward2me-vel párszor már jól jártam, Angliából egész kulturált áron küldtek haza mindent, legyen az füles, fejes erősítő, vagy gitár. Ezen felbuzdulva, anélkül, hogy megnéztem volna az árakat, egy nagyobb csomagot a német forward2me címemre rendeltem. Hiba volt, valami elképesztően drága lett a szállítás.

Ha német eladó és csomagtovábbítás, akkor inkább mailboxde.

(#84481) -Skylake- válasza Tulku (#84478) üzenetére


-Skylake-
addikt

Marmint milyen "sokmindent" ? Ez egy sima dac-amp , pont annyit tud funckionalitasban, hogy USB be -> fejhallgato ki. Ha ennel kevesebbet tudna akkor a HeadLine lenne, ami natur csak fejhallgato erosito. Csak ott legalabb annyi felvan tuntetve , hogy 0.5W 8 ohmon ( nem mintha ezzel messze menne akarki is, letezik egyaltalan 8 ohmos fejes ?) . A Dac-V1 nel meg meg ennyi sincs es egyeb mas oldalakon sem talalok semmit erre vonatkozoan.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#84483) Tulku válasza -Skylake- (#84481) üzenetére


Tulku
veterán

Nézd...a Naim stratégiája sok esetben egyfunkciós, persze vannak természetesen all in one készülékei is....
Azt hiszem az első és egyetlen dac-ja amiben usb-spdif átalalakító is került a koac és optikai bemenetek mellé, ezen kívül belső tápos és úgy látom külső tápolása nem megoldható, ami szinte minden Naim terméket jellemez (így az elődöt a Headline fejes erősítőt is, ami csak azt a funkciót tudta).
Ezért, usb-spdif átalakító, dac és amp is egyben megspékelve egy belső táppal és LCD kijelzővel.
Inkább jellemezném több funkciós készüléknek a Naim vonulatában, mint egyfunkciósnak...természetesen ez az én véleményem..

(#84484) -Skylake- válasza Tulku (#84483) üzenetére


-Skylake-
addikt

Így már értelek, én ezt máshogy látom azért nem értettem elsőre, hogy mire célzol (nekem egy LCD képernyő , vagy az , hogy USB mellett SPDIF is van rajta ezek nekem nem "funkciók" abban az értelemben mint Neked. Számomra az említett eszköz "egy funkciós").

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#84485) fericske válasza -Skylake- (#84481) üzenetére


fericske
addikt

Létezik 8 ohm-os fejes. :K
Van is egy nekem.

(#84486) fehér_ember válasza s4tch (#84480) üzenetére


fehér_ember
addikt

Mondhatsz konkrétumokat is. Ha hangtechnikával kapcsolatos akkor arra mi is kíváncsiak vagyunk, illetve hadd hüledezzünk.

[ Szerkesztve ]

(#84487) Citroware válasza Bodz (#82092) üzenetére


Citroware
addikt

Sajnos arra a Massdropos CTH+SDAC kombóra még akkor előttem lecsapott valaki más, és azóta sem tudok hozzájutni, hiába keresek.

A másik említett alanyhoz, a Liquid Sparkhoz képest efelé hajlok inkább, mert egyrészt azóta már nagyobb pénzkeret is van rá, másrészt előny nekem hogy praktikusabb az egybeépítés miatt és nem kell külön DACot venni, meg hát elmondásotok szerint jobb is a hangminősége. :K

Azonban, mivel nem elérhető, van-e esetleg még más alternatíva, ami ajánlott? Az sem baj, ha szintén nem mindig elérhető, nem muszáj rögtön vennem, de figyelgetem ezt-azt aztán lecsapok rá, ha kapható lesz valahol.

[ Szerkesztve ]

(#84488) gabx76


gabx76
senior tag

Sziasztok!

Nemrégiben alkalmankénti zenehallgatáshoz vásároltam egy kínai DAC-ot
A fejhallgató erősítő részt egy TPA6120 hajt meg - a leírás szerint - opa2134 (LPF) műve-n keresztül.

A nyákon van +1 cserélhető OPA PRE AMP felirattal, konkrétan egy NE5532P

Az eddig általam használt eszközökhöz képest meglepően jól szól, viszont eszembe jutott, hogy akad a fiókomban még a Xonar-os opa-cserélgetős időkből maradt műveleti erősítőkből.
Konkréten ezeket találtam:
LME 49720
OPA 2132P
OPA 2107AP (2db)
OPA 2604AP
LM 4562
LME 49860 (2db)

A kérdésem az, hogy szerintetek van-e értelme nekiállni kisérletezgetni a cserélgetésükkel, és ha igen, ti hogyan állnátok neki? (melyiket hová?)
Az eredmény persze nyilván objektív módon dől el és nem várok csodát, a cucctól de jól jönne 1-2 támpont a részetekről. :R

Többnyire egy Sennheiser HD200Pro fejes-en keresztül hallgatom és stílusát tekintve vegyes az izlésem.

(#84489) bkercso válasza gabx76 (#84488) üzenetére


bkercso
nagyúr

OPA2107 vagy LME49860 lenne a tippem, ha felbontás kell. Vagy OPA1678.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84490) egymegegy1


egymegegy1
tag

Hali kis segítségre lenne szükségem , adott egy sennheiser hd 558-as fejhalgató a fülpárnái már nagyon elfáradtak finoman fogalmazva, keresgéltem de az adott típúshoz nem találtam , viszont hasonlót igen . Magyarból szeretnék kapni hozzá valamit ezért kérem a segítségetek :R

[ Szerkesztve ]

(#84491) Eugene Roe válasza egymegegy1 (#84490) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Szakszervízből vehetsz pont olyat is :) bár nem lesz olcsó, 6-10k a pár.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#84492) gabx76 válasza bkercso (#84489) üzenetére


gabx76
senior tag

Köszi!

És mindkét slot-ba mehet ugyanolyan?

(#84493) csƵ


csƵ
őstag

Kicsit offtopic, de párszor előjött már a téma, és hátha valaki jártas ebben.
Nappaliban TV-n keresztül streamelném a zenét, milyen app a legjobb megoldás erre, ami (Android )TV-n is elérhető? 320kbps minőség minimum legyen azért.
Van erre mód?

(#84494) btraven válasza csƵ (#84493) üzenetére


btraven
őstag

Még mindig ilyen nagy problémát jelentene a lossless?

(#84495) csƵ válasza btraven (#84494) üzenetére


csƵ
őstag

Nem értem a kérdést.

(#84496) btraven válasza csƵ (#84495) üzenetére


btraven
őstag

Azt hittem már minden tud flac/wav és társait.

(#84497) UserX válasza csƵ (#84495) üzenetére


UserX
őstag

Sziasztok!

Elsőként kijelenteném, hogy nem vagyok audiofil és egyáltalán nem vágom a témát! :B 10 évig egy Sennheiser HD 457-et használtam. Úgy gondoltam, hogy itt az ideje és Karácsonyra megleptem magam egy Magnat LZR 980 fejhallgatóval. A régi Sennheisernél klasszisokkal jobb, azonban valami mégsem kerek...A felhasználás kizárólag PC (alaplapi hangkártyával: Realtek ALC662). 1. Filmnézés (1080p mkv) 2. Zenehallgatás (Youtube és FLAC némi mp3). 3. Minimális játék (FPS). Olvasgattam és azon gondolkoztam, hogy egy DAC/AMP-al feldobnám a rendszert (jövő hónapban lesz a szülinapom :DDD ). Ezt a típust néztem ki: Fiio E10K. A 30k-t nem akarom túllépni, ha olcsóbban van jobb ajánlat, az nagyon nem baj... !!! :) Nagy tisztelettel várom a véleményeteket, javaslataitokat! Előre is köszönöm! :R

(#84498) strike19


strike19
csendes tag

Szisztok!
Milyen hordozható DAC/AMP kombót ajánlotok Beyerdynamic DT 990 (250 Ohm) fejhallgatóhoz. Ráfordítható összeg: Max 130 000 ft.
Eddig 3 DAC/AMP kombót néztem ki: (Ha valikinek ezekkell kapcsolata van tapasztalata ne fogja vissza magát írja meg. Köszönöm.)
- Chord Mojo
- Fiio Q5
- Fiio Q3

Előre is köszönöm! :R

(#84499) csƵ válasza btraven (#84496) üzenetére


csƵ
őstag

Nem tudom, hogy melyik steaming szolgáltatás tudja, ami TV OS-en is elérhető.

(#84500) s4tch válasza csƵ (#84493) üzenetére


s4tch
veterán

Milyen tévé, mi lenne a forrás, milyen elemei vannak a láncnak? Azért érdekes mindez, mert más megoldás kell, ha más a probléma.

Két példa:
- tidal: nálam a tévén fut a tidal, illetve a tévé egyben chromecastot is tud, így a tidalt akár roonon keresztül, akár a PC-n vagy a telefonon futó gyári appból is át lehet rá lőni
- nason tárolt zenék: nason fut dlna szerver, tévére van vlc, kodi, telefonra van bubbleupnp, pcre van foobar, bármelyik jó megoldás arra, hogy a tévé legyen a "kijelző", és az optikai kimeneten rá kötött hifin szóljon a hang

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.