Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) szakibá... válasza highand (#21994) üzenetére


szakibá...
senior tag

Nekem 1996-ból egy svéd kiadású CD-n van meg (persze LP-n is), így négy mintát tudok összevetni. Az eredmény számomra csalódás, ha legalább kettő közülük azonos lett volna, megnyugodnék.
h1: Lehet, hogy ez a legkorábbi, de a leggyengébb is. Sok a magas, a többinek kevesebb, de nagyjából azonos a magas tartománya. Ennél a hullámformán is láthatóan valamelyik analóg fokozattal baj volt, nem szimmetrikus, a jel egyik fele le van csapva (Audacity-n bárki megnézheti). A magastöbblet egy része torzítás lehet.
h2: A sztereó kép eltér a többiétől, kicsit szétcsúszott. Vagy fázishiba van a két oldal között, vagy a biztonsági céllal rátett kompresszor cseszte el, az átlag jelszint (RMS) kb. 1dB-vel több, mint a h4-nél.
h4: Nem tudom megtippelni a korát, de ez tűnik a legkorrektebbnek.
enyém: Ezt is megfogták egy limiterrel, amitől azonos csúcsszintek mellett ez 1,5dB-vel nagyobb RMS-t mutat, mint a h4. Itt a mély tartomány más, mint a többinél, kicsit kevesebb, a többi picit puffogó mélyeit itt mintha korrigálták volna (nem merem feltételezni, hogy az alkalmazott technika lenne a ludas).
Ha valaki ABX-ezni akarna, vegye figyelembe, hogy nem elég a csúcsszinteket azonosra állítani, az átlag jelszintek eltérése még becsaphatja, ezek a felvételek RMS-ben 1,5dB-n belül szórnak.
Az én rippem itt van.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#22002) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Sziasztok!

Használtan nézzek Dacmagiket. Kérdésem az, hogy jó párosítás lenne egy Denon erősítővel és egy wharfedale hangfallal? Köszönöm a segítséget!Esetleg másik Dac hasonló árban?

(#22003) highand válasza szakibá... (#22001) üzenetére


highand
tag

Fantasztikus vagy Szakibá. Az egyik felvétel a 90-es évekből származik valóban, ez az első, de orosz CD-ről. Azután úgy 2000 körül kiadtak egy J.&.P.-t úgynevezett 3 arany CD-n, amin csak az első
lemez volt a 90-es ével beli. Ez a hármas minta. A kettes pedig egy audiophile lemezről származik, nem csak hogy agyon van kompresszorozva, de ha megfigyeled a dobszekció mikrofonjait átpanorámázták a másik oldalra.

És ez lett volna a teszt célja, ugyanis ha ezt meg tudták csinálni, akkor dőlt a kétmikrofonos elmélet ugye.

[ Szerkesztve ]

(#22004) szakibá... válasza highand (#22003) üzenetére


szakibá...
senior tag

Akkor most végig is hallagtom ezeket, mert csak belehallgattam. Ki állította, hogy ez két mikrofonos felvétel? Ez soha eszembe sem jutott, egyértelműen nem az, legfeljebb arra gondolhatnék, hogy a helyszínen keverték és sztereóban rögzítették. Ezek után a kettest alaposabban meghallgatom. A második CD pedig számomra olyan, mintha az üzleti sikerre való tekintettel kiadták volna a kiselejtezett, kevésbé sikerült felvételeket a koncertről.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#22005) highand válasza szakibá... (#22004) üzenetére


highand
tag

3:20 körül nagyon érdekelne mit hallasz.

(#22006) szakibá... válasza highand (#22005) üzenetére


szakibá...
senior tag

Nem tudom, mire gondolsz, talán azokra az oda nem illő, pattogásszerű hangokra, amik lehetnek betorzulások, vagy melléütések is? Úgy tűnik, a h3-ban megpróbálták kiszedni, nem teljes sikerrel. Egyébként megnéztem a felvétel ismertetőjét, valóban a helyszínen keverték, két sztereó Nagrával rögzítették, hogy legyen átfedés a kifutó szalagok miatt, és Dolby A zajcsökkentőt használtak. A mikrofonok: fő sztereó mikrofonpárnak régi Neumann csövesek, ORTF elrendezésben, plusz hangszerenként egy vagy több mikrofon. A bőgőt a helyszín és a koncert miatt egy kombóval is erősítették, ez is beleszólt a mikrofonjába, lehet, hogy azt akarták az én CD-men kiegyengetni.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#22007) highand válasza szakibá... (#22006) üzenetére


highand
tag

A vibrafon nagyon másképpen szól az egyes remastereken. Nekem megvan az anyag vinyl-en is, ott megint másmilyen.

(#22008) matyi94


matyi94
senior tag

Sziasztok! Valaki tervezett a kozeljovoben rendelni Hifidiy-tol? En valoszinuleg az elkovetkezendo honap folyaman rendelnek, amennyiben valaki tarsulna, keressen meg!
Udv.: Matyi

Legyen szép napod!

(#22009) vodkaboy22 válasza matyi94 (#22008) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Melyik hifidiy-ről engem lehet érdekel a közös posta :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22010) matyi94


matyi94
senior tag

Innen gondoltam vagy az ebayes boltjukbol.

Legyen szép napod!

(#22011) contaxg válasza vodkaboy22 (#22009) üzenetére


contaxg
veterán

Bocs, hogy beleduma.... de azt gondoljátok át, hogy milyen mértékben nő az Áfa+VÁM esélye ha egyszerre rendeltek ketten. ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#22012) vodkaboy22 válasza contaxg (#22011) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ohh ez jó köszi :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22013) matyi94 válasza contaxg (#22011) üzenetére


matyi94
senior tag

Ugy tudom, hogy 125 eur folott mindenkepp levamoljak. Mivel pedig csak az en csomagom lenne kb 200 usd, nem gondolom, hogy ne erne meg egyutt rendelni.

Legyen szép napod!

(#22014) contaxg válasza matyi94 (#22013) üzenetére


contaxg
veterán

Az attól függ, hogy mi és milyen értékben kerül a számlára.
Szerintem rutinosak a srácok ilyen kérdésben. ;) Beszéljétek meg velük.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#22015) matyi94 válasza contaxg (#22014) üzenetére


matyi94
senior tag

Az lesz, koszi a tanacsokat!

Legyen szép napod!

(#22016) bajnokpityu válasza matyi94 (#22013) üzenetére


bajnokpityu
félisten

22EUR cégek között, 45EUR magánszemélyek közötti limit törvény szerint, más kérdés,hogy nagyobb értéknél szoktak ténylegesen vámot is fizettetni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22017) matyi94 válasza bajnokpityu (#22016) üzenetére


matyi94
senior tag

Te csinaltal pandat, ugye? Honnan rendelted es mennyire jott ki? Ha nem ide tartozik akkor egy pu-nek is orulnek.
Koszi!

Legyen szép napod!

(#22018) contaxg válasza matyi94 (#22015) üzenetére


contaxg
veterán

Jahhh és a szállítási költség is VÁM tétel növelő... :O

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#22019) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#22016) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ja és a cimzettnek kell bizonyitani az értéket, utalás, és számla alapján. nem az eladónak...

Matyi:kitet vettem, kék alps potival (rk27), nem szénréteget,hanem huzalpotit. kellett trafó még hozzá, az felárakkal együtt asszem 6rugó volt elektriséknél. Tőlük alulgerjesztett, impregnáltat szoktam kérni, ezek a hálózati problémákat 1 fokkal jobban tűrik.

Akkoriban vettem, amikor még nem volt vámköteles ez az érték. De nem szoktak árat változtatni a sárgák, szite biztosan annyiért,amennyiért most is fönt van.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22020) matyi94 válasza bajnokpityu (#22019) üzenetére


matyi94
senior tag

Koszonom! :R

Legyen szép napod!

(#22021) Pr3no


Pr3no
tag

Hello!

Nagyon amatőr vagyok a témában, szóval lenne pár alap kérdésem. Akarok venni egy fejhallgatót főleg filmnézéshez, filmet PS3-on nézek, viszont PS3-on nincs jack kimenet, csak optikai. Itthon elméletileg valahol kéne lennie egy erősítőnek, majd megkeresem, ha azon van optikai bemenet meg egy jack kimenet, akkor össze tudom ezeket úgy kötni, hogy legyen hang? Illetve nem valami komoly erősítő, ez ronthat a hang minőségén?

[ Szerkesztve ]

(#22022) Toobee


Toobee
veterán

Az mitol lehet, hogy BD25/50-nel, eredeti HD hangok eseten, amikor robbanas, vagy hasonlo magas bitratas resz van, akkor pattognak a magas sugarzoim. Eleg idegesito, meg szerintem nem is hasznal a dobozoknak. Htpcbol koax kabellel megy a dacomba a hang, amit az xbmc kever le sztereora. Game of thrones-t nezem meg rendszeresen, amibol az 1080p valtozatot szedem, ott nincs ilyen gondom.

https://barbieripnk.hu/

(#22023) Toobee válasza Toobee (#22022) üzenetére


Toobee
veterán

Szerk.: a magyar dts 5.1 tokeletes volt. Csak a lekevert, kibontott hd hangokkal van baj. Nekem viszont az eredeti hang lenne a fontos.

https://barbieripnk.hu/

(#22024) Dorian válasza Toobee (#22023) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor kizárásos alapon vmi HTPC vagy XBMC beállítás, driver ilyesmi lehet a gond.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22025) Toobee válasza Dorian (#22024) üzenetére


Toobee
veterán

XBMC beallitasai ervenyesek, mikor meg van nyitva. Wasapi-n megy ki a hang, lekeverve 2 csatornara. Realtek legfrissebb drivere fent van. Lehet, hogy mas lejatszot is ki kellene probalnom.

Off is legyen: felhoztam a poangot otthonrol, es 190 cm-rol nezem az 51"-es tv-t. Ujra megfelelo meretunek erzem :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#22026) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

ez nem ismerős valakinek? Csak nem egy közepes kínai?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22027) Tamoo válasza bajnokpityu (#22026) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

elég korrekten néz ki

(#22028) krichd1 válasza bajnokpityu (#22026) üzenetére


krichd1
addikt

Igen az, pontosabban ez a megépített darab más trafókkal.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#22029) vodkaboy22 válasza krichd1 (#22028) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ezzel csak 2 komoly baj van ... sehol emi szűrő + varisztor de a legnagyobb a bizti hiánya :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22030) tjozsi


tjozsi
csendes tag

Sziasztok!

Bkercsó-tól vettem egy kisDAC-ot, amit meghallgatva igencsak elnyerte tetszésemet. Eddig privátban leveleztem Vele, többek között az alábbit:

Hát mit mondjak: rohadt jól szól!!!
Van némi összehasonlítási alapom. A PC-m igencsak jó hangkártyával rendelkezik, valamint egy Ethosz Audió mini DAC volt eddig hallgatózásaim alapja. Jól szóltak, de ez magasan a legjobb.
A fejhallgató erősítőm csöves, PCL86-okkal, visszacsatolás nélkül, külön erre a célra gyártott kimenő trafókkal. Természetesen a táp is csöves, fojtótekercses szűréssel, hallható brumm teljes kivezérlésnél sincs. Fejhallgatóm Sennheiser HD595.
Biztos van ezeknél sokkal jobb felszerelés is, de most megint egy ideig elleszek velük, köszönhetően a kisDAC-nak.
Zenéket az iTunes-ről töltögetem, valamint CD-ket rippelek be Nero-val. Tervezem az Exact Audió Copy-val való rippelést, azt mondják, hogy az az igazi.
Köszönet mégegyszer és üdv: tjozsi

Majd rám ripakodott:

Ha van kedved, ne szégyelld a többi érdeklődővel is megosztani a fórumban!
Azt a csöves tápot megnézném. Hallottam már ilyenről, de még nem láttam.

Na ezért vagyok most itt!

Lévén igencsak öreg motoros, az 50-es évek elején kezdtem el "DIY"-kedni, csak-hát akkor már jött a tranzisztor és a forrón izzó csöveket egy-kettőre elfeledtem, annak ellenére, hogy az egyetemen majdnem kizárólag ezt tanultam.

Aztán a 80-as évek végén beleuntam a félvezetős hangba, azóta szinte kizárólag csöves cuccokkal foglalkozom. Azért csöves DAC-ot még nem tervezek építeni.

Van két csöves és egy fet-es fejhallgató erősítőm, készítek fényképeket és megosztom Veletek!

Üdv: tjozsi

(#22031) bkercso válasza tjozsi (#22030) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nagy arc vagy! :R
Majd hozd el őket a következő fejestalálkozóra is, ha nem esik ki nagyon Bp.!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#22032) Vasinger! válasza tjozsi (#22030) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Elvileg én is veszek egy kisDAC kombót majd, bkercso kollégától nemsokára, majd én is írok róla pár szót :K

Köszi a véleményed.

Azt esetleg leírnád, hogy miben jobb mint a többi? És pontosan milyen hangkarid volt?

(#22033) tjozsi válasza bkercso (#22031) üzenetére


tjozsi
csendes tag

Szia!
A csöves tápban semmi különleges nincs. A hálózati trafót nem diódás egyenirányító, hanem egyenirányító cső követi, pl. EZ80, AZ1, a Z jelenti az egyenirányító csövet, amiből kismilliónyi létezik.

A vájtfülűek azt állítják, hogy hallani lehet a különbséget a félvezetős és a vákumcsöves egyenirányítás között, én hiszek nekik.

Mivel a csövön tetemes feszültség esik, ezért annakidején előszeretettel alkalmaztak kis ohmos ellenállású fojtótekercset a szűrőláncban. Manapság beszerezhetők nagykapacitású és nagyfeszültségű elkók, ezekkel a fojtótekercses szűrés csodát tud művelni.

Mikor lesz fejestalálkozó?

(#22034) bkercso válasza tjozsi (#22033) üzenetére


bkercso
nagyúr

Na, ez érdekes. Én az akkus táplálást tervezem kipróbálni.
Nekem meg a diszkrét tranzisztoros technika jön be... :)

fi:zi'k fórumtárs szokta szervezni, félévente. Talán ha 2 hónapja, hogy volt. Felkerül ide is, ha lesz.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#22035) Bodz


Bodz
Topikgazda

(#22036) szatocs


szatocs
őstag

Sziasztok!

Érdeklődés képpen, FIIO E17 után mi lehetne a következő lépcsőfok fejhallgató erősítők terén? Akár használtan is.

(Most egy Beyer DT770 80Ohm fejesem van.)

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#22037) Zoli133 válasza szatocs (#22036) üzenetére


Zoli133
őstag

DAC-nak maradna az E17 és csak erősítő fronton történne változás?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#22038) szatocs válasza Zoli133 (#22037) üzenetére


szatocs
őstag

A kombó lenne a legjobb. Szerintem a DAC része kevés most az E17-nek, de még csak nézelődés szinten vagyok, hogy merre érdemes menni. Meg eddig ez volt a legjobb, amit próbáltam, szóval nem tudom, hogy mit várhatok el egy drágábbtól, majd meg kell fülelnem párat.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#22039) Zoli133 válasza szatocs (#22038) üzenetére


Zoli133
őstag

Épp E17-et használok, a közeljövőben készül el hozzá az erősítőm (már csak egy doboz kell neki). Én azt éreztem benne gyengébbnek a DAC része szerintem vállalhatóbb.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#22040) szatocs válasza Zoli133 (#22039) üzenetére


szatocs
őstag

Lehet igazad van, nem értek hozzá, ezért is kérdezek. :) Annak idején Musiland 03-at nézegettem még, de aztán a gari és a hordozhatóság miatt lemondtam róla.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#22041) Zoli133 válasza szatocs (#22040) üzenetére


Zoli133
őstag

Kérdezés az jó dolog, esetleg ha időd engedi hallgass meg pár erősítőt E17-el.

Egyébként mennyit szánnál rá nagyjából?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#22042) guppy válasza tjozsi (#22030) üzenetére


guppy
őstag

nem túl meleg az 595 csöves erősítőről neked ?, tranyósról nem volt jobb ? (amúgy képek jöhetnek az erősítőkről, mindig jó más kész munkáit nézegetni)

(#22035) Bodz - olcsó lett :))

[ Szerkesztve ]

(#22043) tjozsi válasza Vasinger! (#22032) üzenetére


tjozsi
csendes tag

Régen gondolkodtam már azon, hogy hogyan lehetne a PC-m hangján javítani. A jelenlegi csöves erősítőt már elég régen építettem és kezdetben elégedett voltam hangjával. Mivel elég sokat hallgatom fejhallgatóval, ezért a hiányosságok lassan, de előjöttek. Nagyobb hangerőnél volt egy kis árnyékolatlansági zúgás (tudod mi az?), de ez alig volt észrevehető. Valószínű, hogy a PC-ből jött, kiküszöbölni nem lehetett. Összességében jól szólt, de engem zavart.

Mivel van a PC-n egy S/Pdif kimenet, ezért rádugtam a CD játszómhoz használt Ethosz Audió mini DAC-ot. Ugyanazzal az erősítővel mint előbb, a hangzás sokkal jobb lett. A hangszerek jobban elkülönültek, sztereó kép kiszélesedett, kellemesebb volt hallgatni, mint a hangkártyáról. Az árnyékolatlansági zúgás megszűnt.

Aztán kaptam kölcsön egy eBay-ról beszerzett, PCM2704 IC-t tartalmazó USB DAC-ot. Hát ez máshogy szólt, mint az Ethosz DAC, talán egy kicsit jobb volt, mint a PC hangkártyája, de nem tudtam szeretni.

Olvastam vodkaboy22 cikkét a LOGOUT-on, majd a fórumon is végigrágtam magam és elhatároztam, hogy lesz ami lesz, veszek egy kisDAC-ot. Közben tanulmányoztam a benne levő IC-k adatlapjait és úgy gondoltam, hogy itt műszakilag minden meg lett téve a jó hangvisszaadás érdekében.

Megjött a kisDAC, ráforrasztottam két RCA-t, USB kábellal rádugtam a PC-re és ráeresztettem a zenét: Laurie Andersont. Az első percben eldöntöttem, hogy jó vételt csináltam. Hogy miért jobb, nem tudom!

Sajnos én nem tudom a High-End árnyalatait úgy interpretálni, mint annakidején Darvas és Degrell a néhai HI-FI magazin hasábjain megtette, de azt hallom, hogy mi a jó és mi a jobb. Ha nincs a kisDAC, lehet hogy soha meg nem tudom, hogy milyen jó az erősítőm, már gondolkodtam másikon.

Bizakodom, hogy érthetően írtam le a fentieket. Nem árt, ha van alkalmad több DAC-ot meghallgatni, ebben a misztikus kérdésben csak magad dönthetsz.

Üdv: tjozsi

(#22044) tjozsi válasza bkercso (#22034) üzenetére


tjozsi
csendes tag

Köszönöm, lehet hogy elmegyek.
Az akkus táplálás jó ötlet, de a csöves technikában a nagy feszültségek miatt nem lehetséges, bár történnek próbálkozások, speciális kisfeszültségű csövekkel (pl.ECC86).
Félvezetőkkel plusz-minusz 12Volt 2 db. kis ólom-zselés akkuval megvalósítható. Nagy előny, hogy nincs brumm! MC lemezjátszó előerősítők esetében ismert megoldás (elektroncso.hu).
A kisDAC még mindég jól szól, új szépségeket fedezek fel a zenében.
Üdv: tjozsi

(#22045) szatocs válasza Zoli133 (#22041) üzenetére


szatocs
őstag

Egyelőre 60 körül nézegetnék, aztán amit dob a gép. Beyer erősítői nagyon tetszenének (így hallgatás nélkül :D), de 100 felett jelenleg nem adnék ki erre.

=== Szatocs ===

(#22046) bkercso válasza tjozsi (#22044) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nagy előny, hogy nincs brumm!
Hát, szóval, az már rég rossz, ha van. A földelési hálózaton és a táphidegítésen, meg a jelhozzávezetésen szokott brumogni, ha valamit roszul csinál az ember.

:C

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#22047) guppy válasza bkercso (#22046) üzenetére


guppy
őstag

sztem indulási tranziensre gondolt

(#22048) vodkaboy22 válasza tjozsi (#22044) üzenetére


vodkaboy22
addikt

És ha tudnád milyen csodát lehet müvelni kisfeszen a subminiature csövekkel... :DD Én most 2 6n16b fogtam munkára +-15V-ról :) Előerősítőnek 4 trióda egy white-féle pushpull vég elején meg egy dupla trióda ahol csak az egyik van vezérelve. Még játszadozom de a cél, hogy egy diy-dac kit-et ízlés szerint felpofozzak csövekkel. (Saját profi táp + ic-s vonalmeghajtás helyett csöves ahol a dac chip után már csak csövek lennének. Ez lesz a vége mert lassan a eltalálom azt ami nekem tetszik erősítőt már csak dobozolni kell de az is profi :) )

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22049) vodkaboy22 válasza bkercso (#22046) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Azért a táp is adhat egy masszív 50Hz-es brummit. és ez csöveknél ahol 470uF kondi már méretes nem olyan egyszerű jól megcsinálni mint IC-nél ahol berakok 10mF-16V-os kondit azt joccakát... :DD
Én a mostani csöves erősítőmnél megküzdöttem a brummi eltüntetéssel... Gyakorlatilag az egész erősítő 1/4 csak az erősítő a többi táp... :DD Ok műveim kapcsán ismeretes, hogy a puffer dolgot "túlméretezem", de ez csőnél nem 1szerű...

Már csak egy nyitott nagy impedanciás beyer fejesre vágyom nagyon :DD

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22050) Vasinger! válasza tjozsi (#22043) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi a választ, teljesen korrekt volt, pont erre voltam kíváncsi. Nyugi, nem az első DAC-om már ez a cucc :D

Amúgy hallgattam már a kisDAC-on fejes talin és én is ugyanúgy beleszerettem, mint Te, persze akkor más fejesről, ezért akarom megint kipróbálni, mielőtt megveszem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.