Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84701) Bukk900 válasza lanszelot (#84698) üzenetére


Bukk900
őstag

Telefonhoz nem kell otg, ha usb-C-s. Most vettem egy ilyen olcsó kábelt, tökéletes. [link]
Engem is a toldás zavart.

(#84702) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Nálam se ment Xiaomi Mi A2 Lite-al a Centrance Dacport Slim, illetve hol ment, hol nem, de többségében nem, így nem erőltettem, viszont másik Xiaomi telefonnal meg tökéletes.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#84703) lanszelot válasza Bukk900 (#84701) üzenetére


lanszelot
addikt

Van egy nem otg átalakítóm, és most véletlen rájöttem vmire...
Összedugtam
- otg nélkül nem működött
-otg vel, nem müködött
hmmmm
Össze dugtam pc-vel, működött
Most mindennel, működik megint...
?????
DE, nem kábel probléma a szaggatás.
PC-vel nem szaggat, ott tökéletes

Telefonokkal, android box-al szaggat, mintha hibás lenne a fejes kábel /nem hibás/
Teljesen random recsegéses tipikus kábel szakadás/ rossz érintkezés hang /vaci új AKG k712 csak androiddal csinálja, Sony WH-XB900N ez is teljesen új/
Nem tudom mitől van, android csinál vmit.
Vagy a progi xar HiByMusic, Kodi

(#84704) bkercso válasza lanszelot (#84703) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vagy az OTG-kábel hullámimpedanciája nem OK.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84705) lanszelot válasza bkercso (#84704) üzenetére


lanszelot
addikt

nincs otg, se toldás az Android Box-nál, tehát nem az
A progi lesz az szerintem. Rosszul kezeli a flac-ot pl

és miért nem működött míg össze nem dugtam pc-vel?

(#84706) SH4D0W2011 válasza Bodz (#84449) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Szia Bodz!

Megvettem az általad ajánlott DACport Slim-et és megérkezett a Philips SHP9500 is, nekem ez így valami szuperjó élmény. :) Még egyszer hálásan köszönöm a segítséget! :R
Egyébként régóta birizgálja az agyam a planár téma, egy olyan fejhallgatóhoz elég lehet ez a forrás?

[ Szerkesztve ]

(#84707) Polllen válasza SH4D0W2011 (#84706) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az attól függ, milyen planárt kötsz elé. Dacportable-t használtam HE400-zal, nem volt rossz, de az ereje talán kicsit kevés volt. A quad era 1-t viszont simán meghajtja.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84708) btraven válasza SH4D0W2011 (#84706) üzenetére


btraven
őstag

Nekem is birizgálja az agyam a planár téma.
Egy planár különlegesen szól egy dinamikushoz képest?
Vagy nincs ilyen szabály, ahány planár annyiféle hang értve ez alatt hogy van amelyik úgy szól mint egy dinamikus és van amelyik nem?

(#84709) bkercso válasza btraven (#84708) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jó meghajtásról kisebb tud lenni a torzítása a planárnak, részben az ohmos jellege miatt, részben a erő membránon történő egyenletesebb eloszlása miatt. Tisztábban szólnak, de azért nem ilyen egyszerű, hogy minden esetben jobb a planár a dinamikusnál.

Olcsó elektronikáról azonban tudnak közpszerűek is lenni.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84710) Sinesol válasza btraven (#84708) üzenetére


Sinesol
veterán

A mélytartomanyban van előnye, alacsonyabb a torzitas, kiegyenlitett a mély. Ezt leszamitva kb. ahany planar, annyifele hang, akarcsak a hagyomanyos dinamikusok eseteben.

[ Szerkesztve ]

(#84711) szellem válasza bkercso (#78982) üzenetére


szellem
csendes tag

Köszönöm utólag is az alkatrész listát, csak most jutottam el oda hogy kicseréltem az opákat OP1678-ra (foglalatkonverterrel), hát a hangjáról így 1 nap után annyit tudok nyilatkozni talán részletesebb lett. most egy he4xx fejesem van hozzá, mert sajna a vintage dt990-et elrontottam ( kábel cserekor kicsúszott a szál ami a tekercsbe megy, majd forrasztás közbe kitörött a membrán alól ). ami feltűnő hogy jobban hallom a bakelit lemezeknél lévő sercegést, amit dt990-el is hallottam, he4xx mintha elmosta volna eddig
Egyébként nyár közepe óta itt van az asztalomon egy
chAMP is, és most azzal hasonlíthatom a p20-at. ( champ rca kábellel, p20 xlr-el van rákötve az m300-ra )
champ-nál a magasak tisztábbak, mint a p20-nál még opa csere után is, viszont a p20-nál javult a közép az opákkal, egyébként ehhez a füleshez a champ szerintem jobban passzol, de amikor még megvolt a dt990 annak nekem p20-al jobban tetszett a hangja, mert jobban megnyomta a mélyeket, és több magas is volt, de a közepek champ-al részletesebbek voltak.

hát a kondi cserékbe most nem vágnék bele. elöbb szeretnék meghallgatni más erősítőket is ( viszont még mindig nem érzem hogy meg kellene válnom a p20-tól )
sajnos a régi opákat nem tudtam megtartani a foglalatba, mert én nem bírtam kiszedni, de átvittem elektrotechnikus barátomhoz és ő se, csak elcsípkedni tudtuk a gyári opák lábait

[ Szerkesztve ]

(#84712) bkercso válasza szellem (#84711) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát nm!
Kár a DT990-ért!
A Klinikák M3-megállónál van egy fejhallgatószervíz (a régi Elektrokontha mellett kb.), ott nem tudják helyrehozni? (Nem ismerem őket, azért kérdezem.)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84713) HUNNIA1920 válasza SH4D0W2011 (#84706) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nálam a Dacport Slim High Gain-el jól elboldogul egy HE-400S-el, de azért az S100A erősítő tud hozzá adni. Szerintem a Dacport Slim telefon mellé, utazáshoz, ágyba, stb. való, ahová problémás magaddal vinni egy asztali rendszert.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#84714) szellem válasza bkercso (#84712) üzenetére


szellem
csendes tag

próbáltam ott is, ott elküldtek 13kerbe, egy hangszórószervízbe, akkor még nem tudtam hogy az a baj hogy forrasztás közbe kicsúszott a szál, nem is akartam jobban szétszedni, de akihez elvittem ilyen szövegeket megengedett magának hogy ránézésre azt mondta kuka az egész, meg hogy nem kellett volna szétszedni.. ( nem először és nem is másodjára cseréltem kábelt rajta, és ezen kívül még tucatnyi olcsóbb fejesen ).
onnan hazafelé úton határoztam el hogy én sem vagyok hülye hozzá, majd én szétszedem, akkor vettem észre hogy az egyik szál nincs ráforrasztva a sarura, ahova a vezetéket is kell, azt még sikerült is visszaforrasztanom, de még mindig nem szólt, azt rájöttem hogy a másik pólus szála is kicsúszott, ( közbe szakadásmérővel adott még hangot a membrán ) na azt már nem tudtam vissza forrasztani,
aztán utána rájöttem miért volt ismerős a hangja a tulajnak, egy YT szervízes videóblogot csinál, amit én is szoktam nézni
maga a füles minden tartozéka megvan, ha egyszer találnék egy viseletes fejest ebből, vagy csak betétet bele, akkor feltámasztanám
itt a kép a betétről: ( jól gondolom hogy kókányolták ezt már sokan rajtam kívül? )
egyébként ennek a fülesnek a hangja sokkal közelebb áll hozzám a he4xx-nél : (
( csak a képen látható betétet vittem a szervízbe, nem a fülest )

[ Szerkesztve ]

(#84715) lanszelot válasza lanszelot (#84700) üzenetére


lanszelot
addikt

Ez a DAC-AMP kuka, ez csak pc-vel megy.
Android box-al ha épp kedve van 1 óra dugosgatás után hajlandó, de akkor meg már a franc se akar zenét hallgatni, ha felbaxott.
No meg ha össze is jön egy óra múlva, akkor meg olyan mintha kontaktos lenne.
BT kapcsolódás sose érdekelt.
Így a fejeseket se tudom használni, azok is kuka.

Félre ne értsetek, nem titeket okollak, csak segíteni próbáltatok, csak el vagyok szomorodva, hogy kidobtam egy valag pénzt.

(#84716) bkercso válasza szellem (#84714) üzenetére


bkercso
nagyúr

450-500°C-os óncseppben elbomlik a vezetéken lévő lakk, így hátha meg tudod toldani a tekercset, vagy letekersz 1 menetet.
Amúgy eBay-en talán kapni hozzá drivert.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84717) :AMF: válasza lanszelot (#84715) üzenetére


:AMF:
senior tag

Ezek a boxok szerintem nagyon ingoványos területek, ha zenelejátszás a cél és külső eszközre küldenéd a hangot. Vagy működik az alákókányolt rendszerről, vagy nem.
Egy raspberry pi-vel kellett volna próbálkozni, arra van kimondott célszoftver (pl Volumio) és működik vele usb-ből.
Vagy esetleg egy pici usff pc-vel, amit ugyanúgy eldughatsz a sarokba és működik headless a lejátszás (foobar a beefweb-bel telefonról is irányítható).

(#84718) btraven


btraven
őstag

Általában a fejhallgatóknak 2V körüli feszültség kell a meghajtáshoz, normál zenehallgatáshoz? Ahol már eléggé hangos, de mégse süketül meg az ember hosszútávon.
Tehát ennyit tudjon egy fejhallgató erősítő?

(#84719) bkercso válasza btraven (#84718) üzenetére


bkercso
nagyúr

Impedanciától és érzékenységtől is függ. Kisimpedanciásokhoz elég lehet a 2, de pl. a HE-4XX-et 2Vrms (=3Vpeak)-ről hajtom általában.

A Presenter3 4Vpeak-et tud pl., míg az S100A 9Vpeak-et.
De az áramerősség is számít. 9V/32ohm=~300mA.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84720) lanszelot válasza :AMF: (#84717) üzenetére


lanszelot
addikt

Megveszem, ha működik, csak a raspberry -nél valahol olvastam, hogy nem stabil, pont ezért lett Android box, ott nem olvastam.
A mini pc-k iszonyat áron vannak. 250-300GBP az rettenet ár.
150GBP -ért apple mac minit veszek /használt/ és az tuti jó
Lehet az lesz a megoldás :/

(#84721) :AMF: válasza lanszelot (#84720) üzenetére


:AMF:
senior tag

Én 20e Ft-ért vettem egy használt Lenovo Tiny-t innen az apróról. J3060 proci van benne, tdp 6W, W10 + Foobarhoz tökéletesen elegendő.
Volumioval csak annyi volt a bajom, hogy nem tudtam megszokni 10+ évnyi Foobar használat után, stabilitási problémám nem volt.
Az rpi-t amúgy spdif hat-el szokás használni audio célokra, pl. Allo Digione, vagy Hifiberry Digi+, de persze működik usb-ről is. (Ha érdekel a téma, keress rá itt a fórumban, vagy az rpi topikjában.)

Korábban mintha azt írtad volna, hogy a barátnőd használja a pc-t, ezért nem tudod azt zenehallgatásra kisajátítani. Ha csak dolgozik rajta, akkor a háttérben futó Foobart tudod telefonról vezérelni, így mehet róla a zenélés a munka mellett is. Persze, ha ő is hallgatna valamit, akkor ez nem annyira járható. :)

(#84722) Bodz válasza Maxell014 (#84683) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#84723) Bodz válasza SH4D0W2011 (#84706) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szívesen! Örülök hogy tetszik. :)
Elég lehet könnyebben hajtható planárokhoz. PM3, esetleg HE400S, ilyesmik.

Egész olcsón dobálják a Monolith THX erősítőjét (EU, ingyen szállítás), ha érdekes valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#84724) Sinesol válasza Bodz (#84723) üzenetére


Sinesol
veterán

449 euroert annyira nem is olcso, volt ez joval kevesebb is, ha jol emlekszem. Az SMSL Sp200 amugy ugyanezt adja 299 euroert.

(#84725) gabross válasza Sinesol (#84724) üzenetére


gabross
tag

délután még 300 eur alá volt akciózva, én is láttam

(#84726) Bodz válasza Sinesol (#84724) üzenetére


Bodz
Topikgazda

286 volt. SP200 csatlakozókat, gain állítást tekintve elmarad.

[ Szerkesztve ]

(#84727) szellem válasza Sinesol (#84724) üzenetére


szellem
csendes tag

különbség még hogy a sp200 nem teljesen szimmetrikus felépítésű, amíg a Monoprice viszont igen
bár itteni vélemény szerint a p20 sem teljesen szimmetrikus

[ Szerkesztve ]

(#84728) bkercso válasza szellem (#84727) üzenetére


bkercso
nagyúr

Na és?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84729) Sinesol válasza szellem (#84727) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát nem tudom, elvileg THX AAA888-ra épül az sp200, ami dual mono design, szal elvileg szimmetrikus. A monolith THX 887 is szerintem ugyanaz lehet csak fantázianéven, ugyanis olyan névvel elvileg nincs is THX desing. Mondjuk a modern, ultraalacsony torzitasu cuccoknál a kimeneti teljesitményt leszamitva tul sokat nem jelent, hogy balanced vagy single ended valami.

[ Szerkesztve ]

(#84730) bkercso válasza Sinesol (#84729) üzenetére


bkercso
nagyúr

ami dual mono design, szal elvileg szimmetrikus
:F Ez 2 dolog, de nyilván tudod, csak így félreérthető... :R

a kimeneti teljesitményt leszamitva tul sokat nem jelent, hogy balanced vagy single ended valami.
Pontosan! ;)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84731) Dorien válasza lanszelot (#84715) üzenetére


Dorien
veterán

Add el Hardveraprón, ha nincs más baja. Megemlítve, hogy nálad mi nem működött.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84732) fattyu válasza Bodz (#84726) üzenetére


fattyu
veterán

én asszem 330 euróért vettem. aznap hogy megjött kértem is a return labelt...
bazi erős, nagyon csendes, és teljesen lelketlen....

amugy köszi :D ránéztem és végre in stock a 1060c :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#84733) Sinesol válasza bkercso (#84730) üzenetére


Sinesol
veterán

Igazad van, a dual mono tényleg nem feltétlenül jelenti azt, hogy szimmetrikus is az erősítő. :R

Amúgy ahogy nézem nem csak egy chipről van szó, hanem elvileg az egész áramkört jelenti a THX dolog, nagyon sok mozgástér tehát nincs.

[ Szerkesztve ]

(#84734) bkercso válasza Sinesol (#84733) üzenetére


bkercso
nagyúr

Így van,. ez egy feedforward. Nagyobb sávszél, de bonyolultabb. Jó lenne egy összevetés a feedback error correction-nel, hallani-e valami diffit! (Szerintem csak tápfüggő lehet.)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84735) Citroware


Citroware
addikt

Szereztem egy Massdropos CTH+SDAC kombót a HD58X-emhez. Beszámoló a tapasztalatokról majd később jön, most kérdéseim lennének.

1. PC-re kötötem USB-vel. Mi az optimális beállítás a hangerőre? Egyrészt a CTH-n is van hangerőszabályzó, másrészt pedig a PC-n.
Számomra ideális hangerőn van az, amikor pl 40%-on áll a CTH-n a szabályzó, és 28%-on áll PC-n. De az egyiket növelve, másikat csökkentve ugyanezt a hangerőt el tudom érni.

2. A HD58X-nek 3,5mm-es kábele van, és adapterrel tudom bedugni a CTH 6,35mm-es kimenetébe. Jelentene-e észlelhető minőségbeli előrelépést az, ha lecserélném a HD58X gyári kábelét egy olyanra, ami már alapból átalakító nélkül belemegy a CTH-ba?

(#84736) HUNNIA1920 válasza Citroware (#84735) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

1. PC-n legyen 100%-on a hang, hogy a szoftveres állítás miatt ne legyen minőségvesztés.
2. Használhatsz átalakítót, szinte mindenki azzal használja, ha nem olyan eleve a fejes kábel vége. Szerintem attól nem romlik a hangminőség.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#84737) Citroware


Citroware
addikt

Na szóval, jön egy kis HD58X + CTH+SDAC értékelő.

Tavaly tavasszal azért jöttem ide, mert előrelépést szerettem volna a Soundblaster Z + HD558 párosomhoz képest. A HD558 közép és magas tartományával elégedett voltam, de a mély túl kevés volt, az én értékrendem szerint kb nem is létezett, amire akkor döbbentem rá igazán, amikor vettem egy Sony WH-1000XM3 vezetéknélkülit utazáshoz, ami erősen mélyorientált, kicsit túlzottan is.
Tehát olyan fülest akartam, ami hasonlít a HD558-hoz, csak több mély van benne, de nem annyi, mint a Sony fülesemben.
Végül körbeérdeklődve a HD58X tűnt az ideális választásnak. Megérkezett, kipróbáltam. Kicsit csalódás volt, nem jelentett akkora előrelépést a HD558-hoz képest, mint amire számítottam. Kicsit jobb mindenben és több is a mély, de nem annyival, mint én azt szerettem volna. Nem voltam teljesen megelégedve. Ekkor ajánlottátok, hogy egy jó erősítő és DAC ezt még helyrehozhatja.
A CTH+SDAC volt az egyik, amit ajánlottatok (köszi, Bodz!) annak révén, hogy ad a mélynek egy löketet, és sok jót olvastam róla, hogy remekül illik a HD58X-hez, így azt választottam.
Először ügyes módon hátulra dugtam be a fejhallgatót, mert oda volt jó a 3,5mm-es kábele, nem sejtve, hogy ez csak a SDAC rész, az erősítőt kihagyva. Nos, előrelépést jelentett, de ugyanazt éreztem, mint a HD58X vételekor: kicsivel jobb, de annyival nem, mint képzeltem. Ez így kissé csalódás. Eltelt egy kis próbálgatás, aztán rájöttem, hogy elölről kéne beledugni. :DD Megtörtént. Erősítő felteker, hadd szóljon! No, ez így már egy kicsivel megint jobb lett. Akkora csoda megint nem történt, mint vártam, de jobb, ez tény. Aztán most itt, az előző hozzászólásban ez, hogy 100-ra tegyem a PC-n a hangot, és a CTH-n szabályozzam a hangerőt, megint dobott a minőségen. Végül oda jutottam, hogy igencsak tetszik. Valahogy minden a helyén van és az én ízlésemnek megfelelő. Nagyobb meglepetést vártam, de lehet, hogy olyat képzeltem, ami nem létezik.
Aztán jött a meglepi. Gondoltam visszadugom a HD558-amat a SBZ-be, csak hogy összehasonlítsam a végső produktumot azzal, ahonnan indultam. Hát gyerekek, ég és föld a különbség! Nem is vettem észre, mert mindig csak egy lépéssel jutottam közelebb a célhoz, így nem volt annyira feltűnő, és a jóhoz könnyen hozzászokik az ember füle, de egymás mellett összehasonlítva a kettőt, a kezdet és vég között, pontosan oda jutottam hangzásban, ahova szerettem volna. Pont annyival több a mély, amennyivel akkor elképzeltem, amikor kitaláltam, hogy javítok a korábbi kombón. És minden más is annyival szebb és jobb, hogy egymás mellé állítva a kettőt, megvan az a hűb.zmeg érzés, amit vártam eredetileg, előrelépés formájában.
Köszi a tippeket és a segítséget, meglett az eredménye!

(#84738) Polllen válasza Citroware (#84737) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én önmagában az SDAC-t nagyon szeretem. Sokat ültem rajta, de végül csak eladtam.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84739) btraven válasza Citroware (#84737) üzenetére


btraven
őstag

Ez a CTH használt volt?
Mert az újnak kell 50-100 óra bejáratás hogy úgy igazán jól szóljon.

(#84740) Citroware válasza btraven (#84739) üzenetére


Citroware
addikt

Már más bejáratta előttem. :K

(#84741) OPiiPO válasza Citroware (#84737) üzenetére


OPiiPO
addikt

rég olvastam ilyen jó beszámolót, köszi :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84742) chopin42 válasza chopin42 (#84682) üzenetére


chopin42
őstag

Üdvözletem! Végül ez a kombó lett.
Kipróbáltam a Centrance dac-port slim-et az ath a550z-vel, ahhoz tökéletes volt, majd végül meghallgattam vele az ad500x-et is, és nagyon bejött azzal is. Tudom, hogy eredetileg 900x volt a kiszemelt és "csak" egy 500x, lett, de olcsón megúsztam, nagyon tetszik, maradni is fog egy darabig. Szóval köszönöm a sok segítséget, a másik topikban már leírtam, hogy tulajdonképpen fogalmam sem volt, hogy mit szerettem volna, de amit találtam, nagyon bejött. Ennyit számít a meghallgatás.
Bővebb tapasztalatok majd később, ha több ideje nálam lesz :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#84743) Exodius válasza Polllen (#84738) üzenetére


Exodius
őstag

Mire váltottad, ha szeretted?

(#84744) Polllen válasza Exodius (#84743) üzenetére


Polllen
nagyúr

SMSL M200.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84745) fericske válasza fericske (#84634) üzenetére


fericske
addikt

Nem jók az első visszajelzések a Periodoc Rhodium-ról.
[link]

(#84746) btraven válasza fericske (#84745) üzenetére


btraven
őstag

Mennyire van messze a Spartan Helot2x egy Woo Audio cucctól?
Vagy a Little Dot MK2-től?

(#84747) kecstama


kecstama
tag

Hali!

Nem igazán tudom melyik topikba írjam, de valamennyire idetartozik szóval bepróbálkozok :D

Valamiért nagyon zajosak az USB kimenetek a gépen, DAC téren lehet hogy bántja a hangot, még nem hallgattam laptoppal de majd fogom.

(Egy USB-s mikrofont hallgattam vissza, akkora alapzaja van hogy használhatatlan, de ha laptoppal használom akkor semmi)

Mindegy hova dugom, alaplapba vagy előlapiba, ugyanaz a helyzet. Ha kihúzom a perifériákat csökken a zaj, de nem szűnik meg.

1 konnektorba van minden dugva, 2 elosztó, egyik szűrt +1 szünetmentes az egész előtt.

Ha nagyon nem illik a topikba akkor elnézést, de ha valaki tud egyet ahol kapnék valami segítséget megköszönném :R

(#84748) Sinesol válasza kecstama (#84747) üzenetére


Sinesol
veterán

A gep mikrofonbeallitasaival is lehet valami gond, magas az erzrkenyseg, erosites, stb. Sok geppel hasznaltam mar usb mikit, egeszen fapados regi lapokkal is, de sose volt különösebben zajos semmi, ha rendesen be volt allitva.

[ Szerkesztve ]

(#84749) kecstama válasza Sinesol (#84748) üzenetére


kecstama
tag

Nemhiszem hogy a beállításokkal lenne a baj, ha a laptoppal használom semmi zaj 100-as hangerőn se

Edit: Sok mindent nem is lehet állítani, felbontás meg hangerő. :R

[ Szerkesztve ]

(#84750) contaxg válasza fericske (#84745) üzenetére


contaxg
veterán

Sparkos Labs Ariesről mit hallottál, vagy hallottad esetleg?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.