Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103001) PuMbA válasza exciplite (#103000) üzenetére


PuMbA
titán

Az én E50-emen is már sokkal jobb a koax és toslink bemenet minősége, mint az E30 II-n, mert minimális a jitterbeli különbség: -139dB kontra -132dB.

A 70-esek pedig még ennél is jobbak, tehát biztosan jól hallod :) Az E30 egy alsó kategória, így nem róható fel, hogy a koax és toslink gyengébb, de biztos, hogy gyengébb, ezekből a tesztekből jól látszik.

[ Szerkesztve ]

(#103002) Ba cy lus válasza PuMbA (#102999) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A hivox dac-on nincs jitter szűrés, semmi. Kérdezte a Szabó Zoli, mi a forrás (akkor más volt, még a hifiberry digi2 pro), aztán nem tette bele utólag, merthogy elég jó a forrás. Egyébként az E30 II nem alsó kategóriás. Árban lehet, de egyébként nem. :N

(#103003) btraven válasza PuMbA (#103001) üzenetére


btraven
őstag

Hogy hallhatja jól, ha ezek nem hallható különbségek?
Amir mindig leírja hogy "below audability".
Tudományos mérések világában az E30 is tökéletes. Jobbat/drágábbat venni felesleges, hacsak nincs olyan plusz szolgáltatás ami miatt kell. Vagy szebben néz ki a doboza.

(#103004) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Egyedül a DX1-et találtam a kínálatban, aminek van fejhallgatós része is és árban a legközelebb van az E30II Lite-hoz. De mint DAC van olyan jó?

(#103005) PuMbA válasza Ba cy lus (#103002) üzenetére


PuMbA
titán

"Egyébként az E30 II nem alsó kategóriás. Árban lehet, de egyébként nem."

Igen, pont ezért egy jó márka a Topping :)

btraven: Ha jól tudom, akkor ezek nem teljesen ilyen egyszerűek. A mérések mellett még számít egy-két dolog. bkercso is hallgatgatja a cuccát a fejlesztés közben.

[ Szerkesztve ]

(#103006) Ba cy lus válasza PuMbA (#103005) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hangra, viszont alig van anomáliáktól mentes készülékük. Az E30 kapcsán lehetett hallani problémákról a koax bemenet kapcsán. És most tapasztalom az E30 II-nél, pedig arról volt szó, hogy ennél már nincs, mert cserélték a DIR-t. Szóval már ez alatt a kis idő alatt is előfordult 2-3x, hogy pár másodpercre kimarad a hang. Elég bosszantó. Firmware frissítés nincs, egy sem jött rá. :U

(#103007) btraven válasza Ba cy lus (#103006) üzenetére


btraven
őstag

Annyival fejlettebb a koax hogy csak kimarad a hang. Nem pedig elhasal a teljes kapcsolat és leáll, mint az USB-nél. Nekem különben az USB kábel csinálta.

(#103008) stellaz válasza btraven (#103007) üzenetére


stellaz
addikt

Szuper készüléknek tűnik :D

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#103009) Ba cy lus válasza stellaz (#103008) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem hiszem, hogy ő az E30 II-vel tapasztalta. De ettől függetlenül, ha az lenne a DAC-ra írva, hogy Philips, elhinném, mert "philipsesen" szól. Ez nem "Topping-hang", ha egyáltalán létezik még olyan. :U

(#103010) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

- Milyen komponensekkel rendelkezel már, mit keresel még?
Audio-Technica ATH-AVA400
SMSL M2 6th anniversary edition (ezt szeretném cserélni mert valamiért a laptop dokkolójáról használva recsegni szokott)
- Mekkora a rendelkezésre álló pénzösszeg, mit kell belőle kihozni?
új ár kb 30~35eFt, használt ára 20~25eFt
egy USB DAC-ot keresek, amit laptopra (laptop dokkolóra) kötnék és ehhez csatlakoztatnám a fejhallgatómat

- Vannak-e speciális igényeid?
nincs. asztali kivitel is megfelel.

- Milyen eredményt vársz, milyen hangzást szeretnél elérni?
naturális (nem szinező), tiszta hangzás.
Kicsit nézelődve ezeket találtam, de szeretnék tanácsot kérni hogy mit ajánlanátok, meg ha van valami frissebb modell, az is érdekel :) ezekből van amúgy hardveraprón is most. 18eFt meg 25eFt.
Fosi Audio Q5 V2
FiiO E10K

Amiket próbáltam:
- SMSL M2 6th anniversary edition: Ezt évek óta használom, egész jó szerintem
- Creative Sound BlasterX G1: Kipróbáltam és számomra meglepő módon picit részletesebbnek tűnik mint az SMSL M2 (de lehet hogy az M2 nem tökéletes, vagy a BlasterX színez picit ¯\_(ツ)_/¯ ).
Mintha "tágasabb" lenne a hangzás, jobban szeparálna.
Bocsánat, nem ismerem a szakzsargont, csak laikus vagyok :)
- Creative Play! 3: itt hallatszik hogy tompább a hangzás mint a másik kettőnél. Megéri azt a +2000Ft-ot a BlasterX G1, szerintem a kettő közül ezt kell venni.

(#103011) Gzula[HUN] válasza easy...rider (#103010) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Bár nekem nem az AVA-400-as, hanem a "féltestvére", az TAD-500-as van, de nekem az ifi zen dac v2-vel nagyon szinergiában van. Igaz, én nem bánom, hogy színez. Én még a párnát is lecseréltem a HyperX Cloud textil párnájára, így az egyik legjobb párosom, ami otthon van.
Nos, az ifi "kistestvére" az ifi zen dac air nagyjából bele férne a keretbe, ami gyakorlatilag egy ifi zen dac balanced kivezetés nélkül műanyag házban.

Értem, hogy neutrális hangzásút keresel, de egy próbát megérhet. Ettől függetlenül sabre chippel már nem "tunningolnám" az AVA magasait.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#103012) easy...rider válasza easy...rider (#103010) üzenetére


easy...rider
őstag

Kifelejtettem a listából még 2 típus amit láttam hogy ajánlottak ilyesmi árkategóriában:
iFi ZEN Air
Rod Rain Audio (itt gondolom ez lehet a konkrét példány, csak nem tudom melyik verziója [Aliexpress] )

Szerk:
Közben látom jött válasz :) #103011 Gzula[HUN]
Akkor ezekben Sabre chip van? -> Fosi Audio Q5 V2 ; FiiO E10K

[ Szerkesztve ]

(#103013) Ájvé válasza Polllen (#102924) üzenetére


Ájvé
veterán

Szia, köszi a segítséget végül Fiio K5 Pro ESS lett (német Fiion akciós volt) és rendeltem Hifiman Sundarat mellé (szintén akcióban), ma éjjel rendeltem, pénteken elvileg itt is lesz, nem is gondoltam volna hogy ilyen gyors (persze még nincs itt, úgyhogy lekopogom).
Ifi Zen DAC v2 csak usb bemenet miatt és a táp hiánya miatt (tudom nem kell hozzá táp, de akkor is adhatnának már ennyiért, azt is tudom hogy lehet hozzá olcsón is szerezni) ugrott.
Toppingot végül elvetettem, volt néhány kevésbé pozitív post róla és nekem nem volt annyira szimpatikus valahogy.
Loxije teljesen fekete folt számomra, nem jött be.
Fiioról írt pozitív support véleményed nekem sokat segített, szerintem elég fontos egy ilyen beruházásnál.
Remélem jól döntöttem, majd idővel kiderül.
Köszönöm szépen.

(#103014) btraven válasza stellaz (#103008) üzenetére


btraven
őstag

Koax SPDIF esetén ha megy a lejátszás és közben kihúzod a koax kábelt, majd visszadugod akkor folytatódik a zene mintha mi se történt volna.
Tud valaki olyan lejátszó->USB DAC párosítást ahol az USB kábelt ki-bedugva nem áll le a zene? Nálam mindig megáll.

(#103015) stellaz válasza btraven (#103014) üzenetére


stellaz
addikt

Akkor én nem értem. Olyan igényed van, hogy menet közben szeretnéd ki-be dugdosni az usb kábelt, de közbe ne álljon le a zene?

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#103016) btraven válasza stellaz (#103015) üzenetére


btraven
őstag

Nem, csak érdekes hogy az SPDIF-et zene lejátszásra találták ki, és még ezt is kibírja.

(#103017) SunMount3r válasza btraven (#103016) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

USB-n magát az eszközt választod le a rendszerről, tehát a DAC-ot, SPDIF-en meg konstansan mehet ki a PC-ből az adatfolyam, az nem befolyásolja, hogy a végén egy USB-s DAC van, mert akármi is lehetne, be se kell dugni USB-n a PC-be, nem kell, hogy az OP rendszer felismerje.

[ Szerkesztve ]

(#103018) Digitalis válasza Gzula[HUN] (#103011) üzenetére


Digitalis
senior tag

Szerintem a Fosi Audio Q5 V2 is jó választás. :B

sabre chippel már nem "tunningolnám" az AVA magasait.

Egyébként ez a csóka állandóan a Sabre-t dicséri, lekerekített szép, kiegyenlített hangja miatt, az akm-et meg rendre szidja, harsánynak és szibilánsnak nevezi minden videójábam. (ami szerintem en-bloc nem fedi valóságot, de hát vagyunk egyformák)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#103019) stellaz válasza Digitalis (#103018) üzenetére


stellaz
addikt

A Megatronban is Sabre van, ha jól tudom és valóban az egyetlen cucc volt, amivel nem sziszegett a Philips shp9500, de a többi fülesnél is kijött, hogy lekerekítettek, lágyak a magasai.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#103020) Gzula[HUN] válasza Digitalis (#103018) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Van itthon Loxjie D10 is, abban is sabre chip van. A TAD-500-asom jobban kijön az ifivel. Sőt, azzal van szinergiával az én ízlésem szerint (már másfél éve is ezen a véleményen voltam). Bár pont AVA-400-as még nem volt nálam, de a driveren kívül gyakorlatilag a TAD-500-as ugyanolyan (40mm vs. 53mm driver). Alapban elég világos, erről a párna "tehet" a legtöbbet. Eléggé meglepődnék, ha sokkal másabb lenne a hangképe. A gyári párnája (az is tök ugyanaz, tudom, mert gyári AVA400-as párnát is sikerült szereznem, amikor a TAD gáyrija 4 év után tönkrement) mindenből egy magas bombát csinál egyébként, ezért is cseréltem le a Cloud-éra.

A loxjie nálam inkább az alapban sötétebb hangzásúakkal jön ki (X2HR, gyakorlatilag az összes Sony, stb stb.). Az az én véleményem, hogy ÉN az AVA alá nem raknék sabre chipes DAC-ot. Ettől még másnak tökéletes lehet.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#103021) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Ha már E30 meg E50, én pont most vettem a melós L30 II mellé egy E30 II Lite-ot (a Lite-ról elég kevés review van ahogy láttam, pedig 50 dodóval olcsóbb a sima E30 II-nél), és az otthoni E50/L50 stackhez képest kb. semmi különbséget nem hallok...

(#103022) Digitalis válasza Gzula[HUN] (#103020) üzenetére


Digitalis
senior tag

Szerintem nem a DAC-chip a leggyengébb láncszem egy teljes DAC-ban. A dizájn a körítés, megvalósítás kivitele, módja miatt lehet különbség, de nem a konkrét DAC-chip gyártmánya miatt. Gyakran csak a DAC-chip adatlapjáról idézik a specifikációkat, ami rendkívül félrevezető. A lényeg szinte mindig a részletekben rejlik, nem pedig abban, hogy melyik chip-et választjuk éppen. Ezért én nem tartom túl elegánsnak ilyen-olyan indokkal leegyszerűsítve ráhúzni a gyászszalagot, magára a DAC-chipre. (Sabre, AKM ,Wolfson, TI/Burr Brown stb.)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#103023) Ba cy lus válasza Fitzgerald (#103021) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Én meg ma cseréltem le az E30 II-t E50-re (elsősorban a stabilabb koax bemenet reményében), és sok különbséget hallok. :D
Egyelőre pedig nem is balanced az összeköttetés, mert nincs kábelem.
Biztos, hogy szárazabb hang, mint az E30 II (és mint a hivox), de dinamikusabb is. Mélyebbre is megy, és persze felül is teljesebb, levegősebb. Tisztább a mélye.
Amin a leginkább meglepődtem, hogy a Hivox DAC még ehhez képest is mennyire más, a közép testetlenebb a hivox dac-kal, és a magas sem kevesebb, sőt talán még több is. Esélyes, hogy nem a hivox a semlegesebb, de még ezzel együtt sem rossz, hallgattatja magát. Kicsit úgy érzem most, mintha a hivox egy még "sabrébb" DAC lenne, pedig Wolfson lapul benne. Szóval ennyit a beskatulyázásokról. Az E50 egy arany középút szerintem, nem hajlik semerre.

[ Szerkesztve ]

(#103024) Gzula[HUN] válasza Digitalis (#103022) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

"Ezért én nem tartom túl elegánsnak ilyen-olyan indokkal leegyszerűsítve ráhúzni a gyászszalagot, magára a DAC-chipre."

Látom átment, hogy nem a chippel van gondom, hanem azzal, hogy szerintem az AVA-400-ashoz nem fog passzolni. Kértek tanácsot, adtam, meg is indokoltam a gyakorlati tapasztataim (ha ez is ilyen-olyan indok, akkor minden az). Mondjuk tőlem még Beyerekhez is használhat akárki Sabre-s DAC-ot, mondhatja, - ne adj Isten - érezheti is azzal jobbnak a rendszerét, attól nekem nem biztos, hogy át fog jönni a szinergia.

Loxjie D10-esemet (SABRE DAC ES9038Q2M) is meg fogom tartani, mert az egy tök jó ár/érték arányú cucc. Röhej, hogy több mindennel szól jobban az itthoni fejesem közül, mint az Ifi Zen Dac V2-vel. Az AT-m pont nem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#103025) Fitzgerald válasza Ba cy lus (#103023) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Akkor vagy én vagyok botfülű, vagy te vagy a "confirmation bias" hatása alatt...
Mondjuk közvetlen egymás után még nem tudtam meghallgatni őket, de majd hétvégén hazaviszem a kisebbik stacket.
Viszont egyelőre pénzt tennék rá, hogy egy vakteszten nem tudnám megmondani, hogy melyik stacket hallom.

[ Szerkesztve ]

(#103026) Digitalis válasza Gzula[HUN] (#103024) üzenetére


Digitalis
senior tag

Nem is konkrétan neked írtam, csak ellamentáltam még az előző csóka, cheap audioman, DAC-chip gyártóira kihegyezett videóin, audiophile kútmérgezésén. :)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#103027) Digitalis válasza Fitzgerald (#103025) üzenetére


Digitalis
senior tag

Viszont egyelőre pénzt tennék rá, hogy egy vakteszten nem tudnám megmondani, hogy melyik stacket hallom.

Tuti, hogy én sem. Fogadnék rá, hogy más sem. :D Viszont, mikor látom azt a szépen világító bejövős retró, nagy narancs kijelzőt, egyből jobbnak vélem. :))

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#103028) Ba cy lus válasza Digitalis (#103027) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Megfelelő felvétellel kell csak hallgatni, és bárki hallhat különbséget szerintem. :R

Amivel az E30 II nem szerepelt olyan jól, az pl. a Presser - Nagy utazás (persze nem a youtube-ról, hanem rendes CD-ből készült veszteségmentes formátum). Az énekhangot azt szépen hozza, de a háttérben a zenekart már nem annyira, az mintha egy vastagabb függöny mögül szólna. A hivox dac-om ezt nagyon jól hozza, ahogy az E50 is.

[ Szerkesztve ]

(#103029) Goxi


Goxi
tag

Sziasztok. Új világ ez, ezért bocs ha nagyon lámák a kérdéseim:
1, Fiio K3 DAC érkezik, melyhez a forrás egy win 11 Op rendszerű laptop. Kell konfugurálni valamit a számítógépen vagy csak plug and play?
2, az említett erősítőhoz elegendő áramforást biztosít egy mobiltelefon is? Sennheiser hd599 a fejes ha az számít.
Köszi előre is.

(#103030) Atomizer válasza Goxi (#103029) üzenetére


Atomizer
csendes tag

Szia, nekem volt K3-mam, de akkor még Win 10 volt csak, de már azzal is ment plug and play. Mobilról is sokat használtam, nem lesz vele gondod.

(#103031) easy...rider válasza Digitalis (#103026) üzenetére


easy...rider
őstag

#103026 Digitalis
#103024 Gzula[HUN]

na akkor most vehetek töb DAC-ot aztán hallgatózhatok :D

(#103032) easy...rider válasza easy...rider (#103031) üzenetére


easy...rider
őstag

Köszönöm amúgy az eszmefuttatást mindkettőtöknek. Igen, itt számít a párosítás (melyik fejes milyen DAC/AMP), meg az egyéni preferencia.

Talán amúgy nem zavar ha kicsit színezett a magas. Azt tudom hogy a túlzott meg gagyi, lassú mélyek nagyon zavarnak.

(Bár annyi referenciám nincs hogy meg tudjam állapítani mi a standard. csak egy alaklomra emlékszek amikor az Acoustic Centerben meghallgathattam egy Usher szettet, egy csöves McIntosh hajtotta, a lejátszó már nem tudom mi volt, de akkor letettem a hajam :Y Elképesztő mit lehet kihozni olyan 8-9 millából :DDD )

(#103033) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Egy gyors kérdés: asztali PC/laptop optikai kimenetének a minőségének van köze az integrált hangkártya minőségéhez? Úgy értem: ha a számítógépemet összekötöm a TMP-vel optikain keresztül, a jel érintetlenül megy a DAC-ba, vagy az integrált hankártya ront valamit a minőségén? Köszi a választ! :R

(#103034) s4tch válasza CoroStar86 (#103033) üzenetére


s4tch
veterán

A random otthoni PC egy zajos környezet még hdd nélkül is. Persze alkalmas lesz zenét hallgatni, de az Aries hallhatóan jobb kellene, hogy legyen, ha minden más (lejátszott zene, dac, erősítő, fejes, drótok) változatlan.

(#103035) easy...rider válasza s4tch (#103034) üzenetére


easy...rider
őstag

optikai kábelnek számít hogy miből jön ki? ott úgy tudom szabvány szerint 01 sorozat megy fény formájában amit dekódol a DAC.
ha USB lenne akkor érteném hogy a földelés miatt átmehet zaj, de így elég fura :F
ha így van akkor elfogadom, csak nem értem miért :)

[ Szerkesztve ]

(#103036) CoroStar86 válasza easy...rider (#103035) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Én is erre gondoltam.

s4tch: az USB-t az Auralic lejátszónak szánnám, állítólag azzal futja ki magát igazán. Optikai meg maradna az asztali gépre (nagyon ritkán), médialejátszóra (gyakran), SSD-s laptopra (még gyakrabban). Csak szeretném kihozni az Auralicból a maximumot, ez minden. :R

(#103037) bkercso válasza easy...rider (#103035) üzenetére


bkercso
nagyúr

A jitter (időzítésbeli hiba) miatt számít, igen.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#103038) PuMbA válasza Ba cy lus (#103023) üzenetére


PuMbA
titán

Na :D És milyen táppal hajtod az E50-et?

(#103039) RetepNyaraB válasza CoroStar86 (#103033) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A pc optikai kimenete általában (mindig) vacak. Gyenge minőségű elemek és ugye rögvest ott a plusz konverzió küldésnél és fogadásnál is a fény miatt. Szóval jól hangzik, de a megvalósítás gagyi. De próbáld ki és ha tetszik, akkor rendben van. A belső kártya nem szól bele, mert nyers adatot küldesz tovább.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#103040) CoroStar86 válasza RetepNyaraB (#103039) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Akkor marad a PC-hez az USB és Auralic-hoz a koax... Bár legdrágább ITX-es ROG alaplapom van, egy próbát azért megér.

(#103041) lapalapa válasza RetepNyaraB (#103039) üzenetére


lapalapa
senior tag

Meg az sem mindegy milyen anyagú a kábel, bármennyire is fura.
Próbáltam, tényleg.
Olcsó műanyag vs. drága műanyag vs. még drágább valódi orvosi üvegszál.
Jitter itt is ugyan úgy számít, tehát belső kártya ronthat (ront) rajta.
Földhurok, emi zavar nincs.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#103042) s4tch válasza CoroStar86 (#103036) üzenetére


s4tch
veterán

Sejtettem, csak arra céloztam, hogy össze tudod hallgatni a kettőt, és fogod hallani, mennyivel gyengébb a pc optikán, mint az Auralic.

Még egy alternatíva szóba jöhet nálad is: Auralic USB-n, a pc és a dac közé pedig teszel egy ddc-t, ami usb-ről coaxot csinál. Személyes tapasztalatom kevés van ilyen téren, csak arra tudok hagyatkozni, amit összeolvasgattam erről. Sokaknak tetszik, hogy a zajos usb kimenetet a ddc gyakorlatilag újraórázza. Majd látod...

(#103043) Ba cy lus válasza PuMbA (#103038) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Egyelőre csak a Meanwell táppal próbáltam. Előbb megszokom ezzel, aztán bedugom a tmp tápba a wiim pro mellé, hátha az még hoz valamit.

[ Szerkesztve ]

(#103044) Ba cy lus válasza Ba cy lus (#103043) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Azt hiszem, maradok a külön Meanwellnél. Ha a wiim pro mellé dugom a tmp-be, a basszus kevesebb, a magas több lesz, úgy már nem jó hallgatni. Egyébként ugyanez volt régebben a Raspberry Pi4-gyel is: mikor leváltottam a Meanwellt a TMP-re, az hozott is valamit, de a basszus kevesebb lett. Nem tudom, ennek mi lehet az oka, hogy hozhat ilyen változást egy táp. A wiim pro-val viszont a mellékelt gyári (telefontöltő) táp és a tmp között nem érzékelek ilyen különbséget, ott úgy tűnik, csak simán tisztább a tmp-vel. :U

(#103045) bkercso válasza s4tch (#103042) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az USB-újraórázás valóban rengeteget dob a hangon. Kategóriát szerintem. :K
Ezt egyébként minden USB HUB elvégzi, csak kérdés milyet a tápja és az órája.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#103046) RetepNyaraB válasza Ba cy lus (#103044) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem lehet, hogy a tmp táp helyretette a mélyet és nem puffog, aztán ezt érzed kevesebbnek? Nálam egyébként a kínai táp nem hozott érzetre semmit wiimpron (ha meg két eszközt dugtam rá, foldhurokba került és kb. jött rajta a Kossuth rádió:W).

s4tch@ anno vacakoltam ezen, vagyis hogy dugjam a wiimpro koax outot a mfd usb bemenetére, de olyan bonyolultnak és drágának tűnt, hogy legyintettem végül.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#103047) Ba cy lus válasza RetepNyaraB (#103046) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Biztos nem. :N

(#103048) PuMbA válasza RetepNyaraB (#103046) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem világosabb lett valamivel a hangzás az E50-en mikor ráraktam az iFi iPower2-re, illetve maga az E50 is világosabb hangzást csinált, mint az előtte lévő Focusrite DAC-om. Mélyek nem hiszem, hogy változtak volna.

Eddigi tapasztalataim alapján a tiszta és részletes magasak azzal az érzéssel járnak, mintha több lenne a magas. Azok a cuccaim, amik csak maszatolták a magasakat és "függöny mögött szóltak", sötét hangzásúak voltak, hiszen nem is voltak ott azok a magas részletek, amiket most hallok.

[ Szerkesztve ]

(#103049) Ba cy lus válasza PuMbA (#103048) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Na jó, de a zenében vannak mélyek és közepek is, s ha az is részletesebb, akkor az is többnek érződik. :)Nekem az E50 mélye több az E30 II-énél. Valójában nem több, csak dinamikusabb, tisztább, de az éppen elég. Másrészt viszont a torzítás is magastöbblettel jár.

(#103050) lapalapa válasza Ba cy lus (#103044) üzenetére


lapalapa
senior tag

Nem lehet, hogy a tmp táp túl nagy terhelést kap?
Mennyi amper jön ki belőle?

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.