Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) p_adam válasza Shufny (#4000) üzenetére


p_adam
addikt

Itthon volt egy ennek a töredékéért (és ugye itt szállítás is nagyon sok meg még áfa) persze másképp nézett ki belülről de ennél a szállítás kerül annyiba mint az itthoni maga :)

(#4002) bigmasterg válasza p_adam (#4001) üzenetére


bigmasterg
addikt

Áu.
Ezt láttam is, amikor még eladó volt, csak fene sem gondolta, hogy jó lehet a k1000hez.

(#4003) p_adam válasza bigmasterg (#4002) üzenetére


p_adam
addikt

Én mondtam :)) persze szabályozható kimenet vagy előfok kell hozzá de ez legyen a legnagyobb gond. Meg persze nyilván nem olyan mint egy eredeti de az árkülönbség...

(#4004) bigmasterg válasza p_adam (#4003) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ez teljesen kiesett. :B
Lupus Junior használható élőfokként is, szóval az nem probléma.
(azaz jumper átrakásával szabályozható lesz a kimenete)

Ezzel meg az a baj, hogy ugyan itthon jókat írnak róla, de K1000-el nem találtam róla semmit. (Ez meg diy lenne?)

Elsőre ez sem tűnt rossznak, de ilyet találtam róla.

De lehet az lenne a legjobb, ha várnék hátha felbukkan valami jó darab.

[ Szerkesztve ]

(#4005) contaxg válasza bigmasterg (#4004) üzenetére


contaxg
veterán

Arcam?.. Jézus!

A használt Passnál azt írta az eladó, hogy van 24 hónap garija amit az építő adott. Talán meg lehetne kérdezni az építő nevét és még egy meghallgatást is össze lehetne hozni az építés előtt.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4006) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Most mindkettőtöknek ment egy pm.

Szerk.: Most jöttem rá, hogy kár volt pm.et küldeni.
Azt hittem, hirtelen, hogy valaki egy konkrét eladó darabot árul.
De ott van, hogy rendelésre készül. :B

[ Szerkesztve ]

(#4007) bigmasterg válasza bigmasterg (#4006) üzenetére


bigmasterg
addikt

Csak ahogy Ádám is írta, hallgatás nélkül eléggé zsákbamacska a dolog.

contaxg nincs véletlenül kedved meghallgatni egy ilyet? :B Te már úgyis hallottál First Watt-ot és tudod, hogy hogyan kell szólnia.
Ha korrekt, akkor igencsak rendelnék is.

(#4008) baluka26 válasza greenfairy (#3991) üzenetére


baluka26
veterán

Hát én Schiit Bifrost->Schiit Asgard->HD650 rendszert építek, úgyhogy ezt majd szeptemberben, vagy augusztus végén meg tudom mutatni :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4009) szilu7 válasza contaxg (#3997) üzenetére


szilu7
senior tag

Mennyiért adod a DACminit? :D

(#4010) #92251648 válasza bigmasterg (#3957) üzenetére


#92251648
törölt tag

"$200-os árat találtam rá. Azért azt nem nevezném olcsónak.
Jó persze tudom, hogy van sokkal drágább is, de ennyiért már majdnem zero dac-ot, vagy hrt ms-t lehet kapni. "

Igen, de ennek mi köze a HiFace-hez?

(#4011) contaxg válasza bigmasterg (#4007) üzenetére


contaxg
veterán

Név, telefon és beszélek a Mesterrel...

Szilu
Az amerikai listaár (795USD) + 20% áron tudnám megoldani... ez most kb. 180eFt

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4012) bigmasterg válasza contaxg (#4011) üzenetére


bigmasterg
addikt

pm.-ben küldtem is.

(#4013) baluka26 válasza contaxg (#4011) üzenetére


baluka26
veterán

Ezt az amerikai listaár+20%-ot tudjuk majd tartani Bifrostnál is?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4014) gépkönyv


gépkönyv
csendes tag

Sziasztok!
segítséget kérnék 2 kérdésben:

-szeretnék egy egydobozos olcsó, de jó usb/dac os fejhallgató erősítőt(munkahelyre)

-később szeretnék venni egy önálló dacot 50-100 ezer között,az otthoni cuccaimhoz, ami integrált erősítőhöz és fejes erősítőhöz is jó minőséget nyújt.

Két típust nézegettem az usb/dac-nak, kérlek ezekről is írjatok véleményt:
Yulong U100 DAC
Audinst HUD-MX1

(#4015) baluka26 válasza gépkönyv (#4014) üzenetére


baluka26
veterán

Mennyit áldoznál rá?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4016) gépkönyv válasza baluka26 (#4015) üzenetére


gépkönyv
csendes tag

Szia!
30-45 közöttre gondoltam, ennyibe kerül az a két csoda is amiket felsoroltam(e-bay)

(#4017) KMT válasza contaxg (#4005) üzenetére


KMT
addikt

Mi a gond az Arcam-mel?

(#4018) contaxg válasza KMT (#4017) üzenetére


contaxg
veterán

A kérdésed egész pontosan így helyes: Mi a gondod az Arcam-AKG K1000 párossal? ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4019) KMT válasza contaxg (#4018) üzenetére


KMT
addikt

Ok, nem így tűnt a reakciódból. Azt hittem, a márkával van bajod. Eddig jókat hallottam róla.

(#4020) Bodz válasza slfln (#3949) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Köszönöm, hogy meghallgattad. :R

dudika: A komolyzenéhez légy oly kedves biztosítani valami erre alkalmas fejhallgatót, mert a mostani arzenál elhasalt rajta. :D De úgy tűnik, hogy ebben is jobban teljesít a MSII. Minő meglepetés. :D Viszont csak úgy megérzés szintjén szerintem a Bravo se teljesen oké komolyzenére, ez is közbeszólhatott.
Bravo tulajok erről vélemény? :)

[ Szerkesztve ]

(#4021) bigmasterg válasza gépkönyv (#4014) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ebben a kategóriában van még a zero dac is, csak annak nem biztos, hogy elég a fejhallgató erősítője a 650hez.
HD650-el használnád a munkahelyen, vagy oda veszel kisebb fejhallgatót ?

(#4022) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

valaki próbálkozott ilyennel?

ebay

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4023) schawo válasza bajnokpityu (#4022) üzenetére


schawo
titán

Összeforrasztok egy marék alkatrészt, és kijön belőle a hang, nem marad benne.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4024) szilu7 válasza schawo (#4023) üzenetére


szilu7
senior tag

Biztos, hogy kijön? ;]

(#4025) bajnokpityu válasza szilu7 (#4024) üzenetére


bajnokpityu
félisten

aztán nehogy a dac is füsttel működjön...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4026) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Ha már ebay, hátha nem száll el nagyon a licit.

(#4027) bajnokpityu válasza Blackhole13 (#4026) üzenetére


bajnokpityu
félisten

csodálkoznék ha 300 alatt menne el.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4028) p_adam


p_adam
addikt

Én ezt ajánlom. Kell még hozzá egy USB->coax átalakító de megéri.

(#4029) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#4022) üzenetére


bajnokpityu
félisten

1 véleményt kaptam,lánc alapján jó fülű embertől,ez a cucc éri árát.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4030) guppy válasza p_adam (#4001) üzenetére


guppy
őstag

Az ilyen DIY erősítőkhöz gondolom annyi nem elég h az embert tud forrasztani meg multiméterrel mérni :U ?

(#4031) p_adam válasza guppy (#4030) üzenetére


p_adam
addikt

Attól függ, sokakhoz elvileg ez is tökélesen elég (pl. CKKIII) de gyakorlatban nem próbáltam, sajnos analfabéta vagyok ilyen téren.

(#4032) #92251648 válasza bigmasterg (#4021) üzenetére


#92251648
törölt tag

HD650-hez kicsit kevésnek (vagy inkább aránytalannak) gondolom a Zerot, bár kétségtelenül megszólalna vele. :) A kérdező helyében én emelném a tétet, ha már 650...

(#4033) SOAD19 válasza #92251648 (#4032) üzenetére


SOAD19
addikt

És egy HD600-ashoz mi ajánlható? Bár, tegnap contaxg kollega írását olvasva megfordult a fejemben, hogy a fejest kell majd idővel cserélnem, annyira lehúzta, úgy fájt. :O :D De, tényleg annyira csal a HD600-as, mint ahogy contaxg írta, vagy csak a Beyer T1-hez képest annyira érezhető ez? Jól meg is zavarta a nyugalmam az a hsz-e, eddig nagyjából megelégedtem a mostani "rendszeremmel"(Essence St+a fejes, nem bonyolítottam túl :DDD ), csak egy fejes erősítőt szerettem volna majd, ha kicsit gyűlik egy kis pénz rá. A HD600-as után hova lehetne továbblépni "ésszerű" határokon belül, 100k környékén? De, ha vissza sikerülne jutnom a HD600-as megelégedettségi szintemre, nyugalmi állapotba, akkor milyen erősítő ajánlott az Essence mellé vagy esetleg jobb lenne cseréni az Essence-t is? Bár ezt a döntést nehezen hoznám meg, mert nem könnyen tudnék szerintem túladni rajta, addig meg nem vennék más dac-ot.

Nem csak kizárólag fapaci-tól várok észrevételeket természetesen. :)

Köszönöm megtisztelő figyelmeteket, ezennel ismét visszahúzódok a passzivitásba. :B :D

Köszi! :R

(#4034) Shufny válasza SOAD19 (#4033) üzenetére


Shufny
őstag

Senkinek a véleménye nem számít jobban a sajátodnál, szóval az a biztos, ha meghallgatod az alternatívákat. Továbbá ő inkább csak élő zenét hallgat. Úgy látszik így sokkal érzékenyebb erre. Nekem speciel a találkozón tetszett a HD580 és a 600 is.

(#4035) baluka26 válasza SOAD19 (#4033) üzenetére


baluka26
veterán

HD600 és HD650 nagyon jó fejhallgatók. Igen, csalnak, de elhitetik Veled, hogy ez az igazság. Én a HD650-ről nem látok értelmes előrelépést egészen az LCD2-ig.
A HD650 állítólag a technikailag legkifinomultabb mid-fi fejes, viszont a T1 még ennél is sokkal jobb technikailag.
Jó a HD600, főleg ha jó forrás és erősítő van alatta, ugyanis eléggé szépen skálázódnak felirányba.
Ja, és a legfontosabb: contaxg=/=SOAD19.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4036) SOAD19 válasza baluka26 (#4035) üzenetére


SOAD19
addikt

Akkor talán a fejes marad... :U Azon is elgondolkodtam, hogy egy-két év múlva összegyűlhetne egy T1 ára... :D Csak, hát, ahhoz gondolom már százezres tételű forrás illene, az meg úgy már eléggé húzós lenne.
Abban hasonlítunk azért contaxg-vel, hogy én is szeretnék minél valósághűbb, jobb hangzást elérni és ezért kész is vagyok akár elég sokat költeni. :K

Amúgy nem rossz ez az újítás a fórumon, ez a topikok neve melletti jelölés, hogy hány új hsaz volt azóta, mióta legutóbb ott járt az ember. :K :R

[ Szerkesztve ]

(#4037) bigmasterg válasza SOAD19 (#4036) üzenetére


bigmasterg
addikt

A valósághűbb és a jobb nem mindig és nem mindenkinél egyezik meg.
Próbáltad anno a K601et és a Senn-eket is és végül HD600-at válaszotottad, pedig a K601 közelebb áll a valósághoz (de ettől függetlenül nem biztos, hogy jobb, mint a Senn. Inkább más...)

(#4035) baluka26:
Ezt a jelet keresd: " != " :)

Gépkönyvről meg onnan tudom, hogy 650e van, hogy tőlem vette (és tőle volt a grado, csak avx-en, más néven...)

[ Szerkesztve ]

(#4038) #92251648 válasza SOAD19 (#4033) üzenetére


#92251648
törölt tag

"Jól meg is zavarta a nyugalmam az a hsz-e, eddig nagyjából megelégedtem a mostani "rendszeremmel" "

Ilyenkor szokás megkérdezni a vevőtől, hogy hallgatni lesz, vagy mutogatni? :) No de nem kötekedni akarok...

HD600-650-től felfelé vannak még kitűnő darabok, csak az a világ számomra már zsákutcának tűnik az árai miatt. Talán nem túlzás kijelenteni, hogy aki egy HD600-zal nem élvezi a zenehallgatást, az a drágább fejhallgatókkal sem fogja.

[ Szerkesztve ]

(#4039) guppy válasza SOAD19 (#4033) üzenetére


guppy
őstag

én is egyet értek fapacival, mielőtt elkezdenél vadul gyűjteni egy hi-end rendszerre előbb talán meg kéne gondolnod h tényleg szükséged van e rá, pont contaxg írt be ide egy idézetet miszerint a hi-endnek is vannak hátulütői, nem minden esetben könnyű velük együtt élni, (előhozza pl a kedvenc felvételeid hibáit) valamint olvastam head-fin is olyan hozzászólásokat olyan emberektől akik már régóta foglalkoznak vele h irigykedtek egy újoncra h nemhall különbséget két erősítő vagy cső között, és tudja élvezni a zenét, nem csak "kritizálóan" hallgatni (bár ezt lehet csak viccnek szánták, de minden vicc mögött van igazságtartalom :K ) - annyi lenne csak a mondanivalóm lényege h ha nem vagy elégedett a jelenlegi rendszereddel lehet nem az az oka h nem úgy szól mint egy hi-end hanem csak lehet h más hangzás jobban tetszene (nekem is HD600am van, én se vagyok vele maradéktalanul elégedett, de még nem is hallottam igazán mit tud egy jobb rendszerben)

bocs a szörnyű fogalmazásomért, egy kicsit szétszórt vagyok... :U

(#4040) gépkönyv válasza bigmasterg (#4021) üzenetére


gépkönyv
csendes tag

Keresgélek valami kisebb fejhallgató, mondjuk egy hd 595-öt :-).
megnézem zero dac-ot, köszi

(#4041) gépkönyv válasza Blackhole13 (#4026) üzenetére


gépkönyv
csendes tag

ez qrv@ jó, de attól félek, hogy csodák nincsenek, és biztos nagyon drága lesz...azért nézegetni fogom szorgalmasan!

(#4042) gépkönyv válasza p_adam (#4028) üzenetére


gépkönyv
csendes tag

ezek a parasoundok milyenek? még sosem hallottam semmilyen terméküket szólni?
Mondjuk elég nagynak tűnik, nem biztos, hogy elérne az asztalon.

(#4043) gépkönyv válasza #92251648 (#4032) üzenetére


gépkönyv
csendes tag

Otthonra lesz egy komolyabb erősítőm, a munkahelyre kellene valami kisebb dac/amp és egy szintén jó fajta , de olcsóbb füles. Látom blackhole kolléga árulja a AKG K242HD-ét.
Az milyen hangzású(inkább mint 701 vagy mint 601?)

(#4044) p_adam válasza gépkönyv (#4042) üzenetére


p_adam
addikt

Igen nem csekély a mérete és a súlya sem (a Parasound honlapján fent van minden adat a régi modellekről is) de a hangja szerintem nagyon jó, finom, kiegyensúlyozott, dinamikus, nagy térrel. Egy ismerősöm átnézte az enyémet és azt mondta hogy vegyes a felhasznált alkatrészek minősége de a kritikus pontokon nagyon jó.
Az pedig hogy 24bitet nem támogat szerintem nagyon keveset számít, a fő az hogy sima CD felbontáson szóljon jól és ha pluszban még azt is tudja az külön öröm de egyáltalán nem létszükséglet.
Egyelőre én nem tudok jobbat ár/érték arányban de ha találtam akkor szólok. Legalábbis most azt az infót kaptam hogy nem lenne olyan nagy előrelépés az a DAC amit kinéztem és több mint 2x ennyibe kerül.

(#4045) bigmasterg válasza p_adam (#4044) üzenetére


bigmasterg
addikt

kb. mennyiért szoktak menni ezek a parasound dac-ok ?

(#4043) gépkönyv: [link]
Ja és [link] fi:zi'k-nél meghallgathatod őket, annyit mindenképpen megér.
Szóval azt akarom mondani, hogy a k242 nem feltétlenül éri meg. Persze az anyagminősége és -gondolom- a kényelme jobb, mint a 668b-nek. De nem nagyon hasonlítható a K601hez, 701hez.

[ Szerkesztve ]

(#4046) p_adam válasza bigmasterg (#4045) üzenetére


p_adam
addikt

Az 1000-1100 szerintem ilyen 250 euró körül az 1500-1600 meg ilyen 400 körül de egy ideje nem nézem, meg van még a 2000 ami még többért de valószínűleg nem jobb mint az 1600 csak másabb.
Elvileg vannak még jobb 'semi-vintage' DAC-ok de azokat már csak eu-n kívül lehet megtalálni, sok a szállítás meg a áfa is...
Az biztos hogy a HRT-vel szemben ezt preferálom, szinte csak a HD250II-nel hasonlítottam és ott is érezhető volt a különbség, de a Qualia-val meg végképp.

[ Szerkesztve ]

(#4047) gépkönyv válasza p_adam (#4044) üzenetére


gépkönyv
csendes tag

Köszi a precíz infót p_adam!
valami véleményed van esetleg a Cambridge Audio Magic Dac-ról és a két távolkeleti dac/ampról amit kérdezetem Audinst HUD-mx1
, Yulong U100?

[ Szerkesztve ]

(#4048) baluka26 válasza gépkönyv (#4047) üzenetére


baluka26
veterán

Jó lesz az DacMagic-nak is...:)
Nem jobb, mint a Streamer II USB-ről.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4049) gépkönyv válasza bigmasterg (#4045) üzenetére


gépkönyv
csendes tag

KÖszi akkor ez el is dőlt. sajnos a 650 magasra rakta mércét. van egy kis px100-am , de már nem szeretem a hangját...

(#4050) gépkönyv válasza baluka26 (#4048) üzenetére


gépkönyv
csendes tag

:B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.