Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) mcs válasza korpicschess (#48000) üzenetére


mcs
veterán

Pillanatnyilag az alaplapi Realtek ALC1150ről és Fiio E06al hajtom. A hangzás megfelel, de az E06ot viszonylag gyorsan le lehet meríteni, ha jobban ordíttatom. :)

(#48002) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Ha valakit esetleg érdekel: már kapható a Klotz USB kábel új, USB3.0-ás verziója is: [link]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#48003) Bodz válasza mcs (#47999) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Superlux HD681 Evohoz igen jól passzol. :)
Ez a JVC nagyon V, 6 tonna méllyel és visító magassal megáldott? Ilyesmi dereng, de lehet keverem valamivel.

[ Szerkesztve ]

(#48004) krichd1 válasza HUNNIA1920 (#48002) üzenetére


krichd1
addikt

Nem sok DAC-hoz lesz használható. Már a Mark 2-es Musilandeken sincs USB3 csatlakozó.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#48005) csƵ


csƵ
őstag

Bp-n van a Geek Out-om, jajj de izgatott vagyok. :C

(#48006) Bodz válasza csƵ (#48005) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Veled izgulunk. :D

(#48007) bkercso válasza mcs (#47999) üzenetére


bkercso
nagyúr

Keress rá a fórumkeresővel (jobb fent)!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#48008) mcs válasza Bodz (#48003) üzenetére


mcs
veterán

V, de a mély leginkább akkor van jelen, amikor kell, a magas pedig nem visít. A magasközép az, amire jellemző néha, hogy túllő a célon. :)

(#48009) Krissz80 válasza vodkaboy22 (#47989) üzenetére


Krissz80
senior tag

Szerintem jól néz ki!
Szerelni ugyan nehezebb lehet...

(#48010) Krissz80 válasza BigBlackDog (#47990) üzenetére


Krissz80
senior tag

Vodkaboy már írt róla régebben, hogy FW-ről erősebb a Twin mint SPDIF-ről.
De egy High End CD lejátszóval lehet másabb lenne a helyzet.

(#48011) Ribi válasza bkercso (#47984) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mennyire biztos, hogy a bemenő kondi miatt van?
Vagy cseréljem ki és kiderül? :)

Illetve bemenő ellenállást nem tudom mennyire tudnék bezsúfolni a nyák alá a tápba.
De majd azt is megvizsgálom.

[ Szerkesztve ]

(#48012) Ribi válasza Ribi (#48011) üzenetére


Ribi
nagyúr

Olvastam valahol, hogy az analóg és digit táp lába szinte össze van kötve és ennek köszönhető a zaj. Ezen lehet javítani pár kondival, de teljesen megszüntetni nem. Illetve kicsit macera, mert ha jól vettem ki akkor a felső részére kellene forrasztgatni, de ott a borda van. Szóval szívás a javából.

(#48013) Bodz válasza mcs (#48008) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Fiio cuccok közül talán inkább az E07K lenne megfelelő. Vagy HUD-mini.

[ Szerkesztve ]

(#48014) speedernet válasza Bodz (#48013) üzenetére


speedernet
aktív tag

Üdv Bodz! :)

Fejhallgató topikban nekem is a HUD-minit ajánlottad ami tökéletes is lenne, de közben rájöttem h a telefonhoz is kellne valami komolyabb hangkeltő megoldás. Ezért gondoltam h valami olyan kéne ami jó géphez is meg magammal is tudom vinni. M40x hez kellne, a telefon Sony Xperia Z5 (ami nem is olyan rossz, mélyben nincs gond, de közép és magas hangok olyan "szürkék", ).

Jó lenne hozzá a Fiio E07K nekem is? Teszenek a Fiio cuccai de nem tudom h érdemes e, vagy valami más alternatíva ..
30-35 kb amit rászánnék...
Mindenképpen olyan kellene ami itthol kapható.
Xonar DG-t váltanék vele gépen. :)

Köszönöm szépen :R

(#48015) EQMontoya válasza Bodz (#48013) üzenetére


EQMontoya
veterán

Erről a HUD miniről mit kell tudni?
Így ránézésre szimpi, de még soha nem hallottam róla.

Same rules apply!

(#48016) Ribi válasza Ribi (#48012) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mint amibe belehánytak.
Persze a chip alatti kondi mellé kellene még egy kisebb, meg egy nagy 220uF. Csak azt már lusták voltak odarakni...

(#48017) mcs válasza Bodz (#48013) üzenetére


mcs
veterán

Már azon is agyaltam, hogy először ki kéne próbálnom egy jobb és másfajta fejest is, aztán ahhoz igazítani később a dac/erősítő vásárlást. Sose bírom ki változatosság nélkül. :D

(#48018) Bodz válasza speedernet (#48014) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hm, 35-ből, legyen itthon is kapható? Várj, így elsőre megfogtál. :D
Az E07K azt hiszem megy telefonról, ráadásul akksija is van. Létezik még Lars & Ivan DAC-FIRE, de erről semmit se tudok.

(#48015) EQMontoya: Ócsó, jól szól! :D Szóval ennyit tényleg megér, tök korrekt, egész erős a füles erősítője, egész kiegyensúlyozott a hangja. Olyan mindenes, szerintem a legtöbb fejhallgatóval jól kijön.

(#48017) mcs: Nem rossz ötlet, de egy örök körforgás az egész. :)

[ Szerkesztve ]

(#48019) krichd1 válasza Bodz (#48018) üzenetére


krichd1
addikt

Fiio Q1.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#48020) Bodz válasza krichd1 (#48019) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kár lenne vele elrontani az M40X-et. Persze ki lehet próbálni, szerencsére van erre lehetőség.
Nem szeretem azt az irányt ami felé a legtöbb újabb Fiio hangja elment.

[ Szerkesztve ]

(#48021) krichd1 válasza Bodz (#48020) üzenetére


krichd1
addikt

Én sem, de én már ott tartok, hogy az E07K kifutott széria. :)
Bár ahogy látom, még lehet néhány helyen kapni belőle.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#48022) EQMontoya válasza Bodz (#48018) üzenetére


EQMontoya
veterán

Thx!

Lehet, lövök egyet, A1000X alá irodába pont kellemes lenne. És ott szempont is, hogy ne kelljen driver és menjen usb-ről.

Most egy régi E10 van alatta, az elég gyengusz.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#48023) bkercso válasza Ribi (#48011) üzenetére


bkercso
nagyúr

Forraszd ki=vágd el a vezetékeit, és tegyél a helyére kis méretű kondit. Ez pl. még jobb hangú, amint az eredeti. (Magyarba' a Mausel.hu-n tudod rendelni azonos cikkszámon, írj nekik emailt.)
Bemenőellenállásról nem volt szó, az miért kellene? :F

Olvastam valahol, hogy az analóg és digit táp lába szinte össze van kötve és ennek köszönhető a zaj.
Persze, hogy össze van, így is kell, nem az a baj, hanem a miként: az analóg és a digit áramok a közös földvezetéken átlapolódnak egymással. Meg kell vastagítani a földelést a ground plane több pontja közé forrasztott rézvezetékekkel. Le kell kaparni róla a lakkot, vagy az SMD-alkatrészek forrszemeire mehet a vezeték.Szigetelt legyen, nehoigy zárlatot okozzon!

Csak azt már lusták voltak odarakni...
Ott vannak az 1uF-os elkók. Hogy lassúak, az más kérdés. :U

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#48024) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
Szeretném kérni a egítségeteket :)
Szóval elég sokat hallgatok zenét, bár nem külön lejátszóról csak az iphone 6 telefonomról.
Most egy garanciás ügyintézés eredményeképpen lehetőségem lett levásárolni a régi termék árát (ami egy fülhallgató volt), viszont füles nem kell már, ezért gondoltam, hogy levásárolnám és egy erősítőt választanék.
Erről a két termékről van szó:
[link]
[link]
igazából arra lennék kíváncsi, hogy ezek az eszközök szerintetek megérik az árukat? tehát, hoznak valami misőégbeli javulást?
két fejhallgatóm van: az egyik egy beats studio, a másik soul by ludacris sl300, ezeket használom felváltva :)
köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#48025) csƵ válasza csƵ (#48005) üzenetére


csƵ
őstag

Tegnap jött egy mail, hogy kézbesítve a csomag, de még mindig nem kaptam meg. Ilyenkor mi van?

(#48026) EQMontoya válasza csƵ (#48025) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ki hozza?

Same rules apply!

(#48027) csƵ válasza EQMontoya (#48026) üzenetére


csƵ
őstag

Elvileg a MPL.

[ Szerkesztve ]

(#48028) EQMontoya válasza csƵ (#48027) üzenetére


EQMontoya
veterán

Akkor ott tudsz trackinget nézni, hogy mi a valós helyzet.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#48029) s4tch válasza csƵ (#48025) üzenetére


s4tch
veterán

Ha kézbesítették, akkor már vélhetően nincs a postánál. Kérdezd meg a szomszédokat, lakótársakat, családot, akárkit, hogy ki vette át, illetve a postát, hogy ki írta alá a szállítólevelet/postakönyvet/akármit.

(#48030) csƵ válasza EQMontoya (#48028) üzenetére


csƵ
őstag

Csak Ebay-en működik a tracking. Akárhová máshova beírom a számot, nem dob ki semmit. 2-án volt Bp-n a csomag, tegnap Debrecenben.
Ha nem vagyok itthon, akkor általában bedobnak a postalábába egy átvételi papírt, amit csak személyi igazolvánnyal lehet átvenni.

[ Szerkesztve ]

(#48031) EQMontoya válasza csƵ (#48030) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezt nehéz elhinni.
Amit az MPL hoz ki, annak működik a posta felületén a trackingje.
Dobd át privátban, ha gondolod, és megnézem.

Same rules apply!

(#48032) Bodz válasza krichd1 (#48021) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igen, vége van, de pár helyen még akad belőle.

(#48022) EQMontoya: Az E10-nél jobb egyértelműen.

[ Szerkesztve ]

(#48033) csƵ


csƵ
őstag

A mai napra annyi jutott, hogy az 1.5-ös fw-t feltelepítettem, plusz a legújabb drivert és meghallgattam 2 zenét.
Egyértelműen szerethető hangja van a kis kütyünek, abszolút nem bántam meg a vásárlást. Egyetlen negatívuma eddig, hogy baromira melegszik. Nem kell fogdosni, igaz, de remélem hosszútávon nem lesz következménye a dolognak.
Az 1V5 fw-vel mit lehet kapcsolgatni a gombokkal?

(#48034) speedernet válasza Bodz (#48018) üzenetére


speedernet
aktív tag

Kicsit utána néztem, és látom h Lollipop tol nativ dac támogatás van tehát elméletben kell működnie a HUD-mini-nek is androidon. Ezzel bármiféle tapasztalat? Bárkinek?

Zömében inkább útközben használom a fejhallgatót mert szinte minden nap este esem haza és nem igazán van kedve akkor már az ember fiának zenét hallgatni...
Tehát a másik gondolat h telefonhoz kellene valami inkább, aztán ha majd úgy alakul akkor géphez is veszek valamit.
Ha azt a 30-35k-t inkább egy analóg fejhalgató erősítőre költeném? Érnék el valami javulást? Bármilyen ötletre vevő vagyok csak tudjam kihasználni az m40x et rendesen, mert érezni rajta h ezek a cuccok kevesek hozzá,egykét igazán jó minőségű zene úgy szólal meg benne h csak nézek.... :-)

Bocsánat h ennyit akadékoskodok
Köszönöm

(#48035) Tulku válasza speedernet (#48034) üzenetére


Tulku
veterán

Persze ez a hivatalos álláspont, nálam mégis az LG G4-en, 6.0 fw mellett nincs semmi kimeneti jel...fel kell tenni ilyenkor a hiby music playert az kiküldi a digit jelet...

(#48036) gabross válasza csƵ (#48033) üzenetére


gabross
tag

Itt megtalálod Digital Filter címszó alatt.

Vigyázva fogdosd működés közben a kütyüt, én jártam úgy, hogy attól, hogy hozzáértem, feltolta maxra a hangerőt. Képzelheted, majd beszartam, MSR7-tel 8-10/100-as windows hangerőállásnál ideális.

(#48037) .DLL válasza gabross (#48036) üzenetére


.DLL
veterán

Ez elég érdekes "feature" ... vagy lenne rajta érintésérzékeny csúszka a hangerőállításhoz? Mert ha nem akkor elék komoly gondja van, hogy pl. egy kis statikus kisülést inputnak (vagy input sorozatnak) vesz és kib***a maxra a hangerőt. Meg is taposnám, mert járt már pórul fülhallgatóm a nagy hangerő miatt... meg a hallás sem javul tőle nyilván... :\

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48038) korpicschess válasza Tulku (#48035) üzenetére


korpicschess
veterán

Az fura, nekem G3-mon működik minden buzerálás nélkül, gyári lejátszóval, 6.0 alatt. :F

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#48039) Tulku válasza korpicschess (#48038) üzenetére


Tulku
veterán

Én is gyári lejátszót használok, de nem ismeri fel a kábelt ha bedugom....ha viszont a hiby-re átkapcsolok, azonnal feldobja a szokásos ablakot...passz...

(#48040) s4tch válasza speedernet (#48034) üzenetére


s4tch
veterán

"Lollipop tol nativ dac támogatás van"

Elvileg. Gyakorlatilag meg nincs.

Xiaomi Mi3 + Denon DA300USB tapasztalat: 5.0 alapú ROM-okkal csak a Hibymusic, Onkyo HF Player és a többi, saját driverrel rendelkező program ment. 6.0 alapú ROM-okkal viszont megy minden lejátszó program (beleértve MX Playert, Tidalt, BubbleUPNP-t) natív USB driverrel.

(#48041) #16820480 válasza Tulku (#48039) üzenetére


#16820480
törölt tag

A natív DAC támogatásnál nem dobál fel semmilyen ablakot amúgy, csak egyszerűen oda küldi a hangot, mint amikor bedugsz egy fülhallgatót.

s4tch: De ezt azért ne próbáljuk meg rákenni a Google-re, mert ténylegesen van támogatás 5.0 alatt. Az más kérdés, hogy a Xiaomi és a többi gyártó úgy gondolta, hogy nek iez nem kell, és kiszedték :U Többek közt ezért sem szeretem az ilyen gyártókat.

[ Szerkesztve ]

(#48042) Tulku válasza #16820480 (#48041) üzenetére


Tulku
veterán

Természetesen nem küld ki hangot...gyári lejátszón próbáltam, csak utána telepítettem - az általad javasolt - Hiby-t, azzal ment...

Egyébként kötelessége feldobni először - legyen-e ez az alapértelmezett usb mód vagymi - és ha elfogadod, akkor nem dobja fel többet....szerintem...

(#48043) s4tch válasza #16820480 (#48041) üzenetére


s4tch
veterán

Olvass bele a head-fi szaktopikjába, nem csak "ilyen gyártókat" érint, bármit is jelentsen ez. Samsungoknál, LG-knél is simán előfordul ilyesmi. Egyébként Mi3-ra van számtalan ROM, és az AOSP alapú szoftverekben, CM-ben sincs USB audio. 5.x alapú MIUI nem is volt hivatalosan, nem szedett ki semmit a Xiaomi... Nekem a beszámolók alapján inkább úgy tűnik, valamiért az 5.x natívnak nevezett támogatása nem volt frankó.

A 6.0-val semmi gond nincs, szeretheted nyugodtan az "ilyen gyártókat".

(#48042) Tulku: nálam 6.0 alatt nincs kérdés sem.

[ Szerkesztve ]

(#48044) .DLL válasza s4tch (#48043) üzenetére


.DLL
veterán

De azért lehet valahogy váltani az integrált hang és a USB DAC között?

(P.H.)

(#48045) #16820480 válasza Tulku (#48042) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem, nem dob fel semmilyen kérdést. A Hiby és hasonló lejátszóknál dob fel, mert azok közvetlen hardveres elérést igényelnek. A rendszer az 5.0 óta úgy kezeli az USB kimenetet pontosan, mintha egy fülest dugnál be: amint bedugod, onnan szól, amint lehúzod, a beépített hangszóró szól.

s4tch: Gyanítom, hogy azok a ROM-ok is a Xiaomi kernelét hazsnálták, hiszen ők sem adják ki a kernelkódot, így másképpen elvileg nem nagyon lehet rá fejleszteni. Ha a kernelben nincs meg a támogatás, akkor tök mindegy, hogy CM, AOSP, vagy MIUI épül rá, akkor sem fog menni.
Nekem simán ment Moto X Play-en 5.1.1 alatt is, és most is megy simán 6.0 alatt (csak sokkal jobb lett a hang). Emellett Huawei P8 és Mate 8 telefonokról is simán ment.

.DLL: Igen, kihúzod -> integrált, bedugod -> külső DAC.

(#48046) s4tch válasza #16820480 (#48045) üzenetére


s4tch
veterán

Akkor még egyszerűbben: Mi3-ra volt 4.4, majd 6.0. A 4.4 alá készült kernelben nem volt usb audio támogatás (miért is lett volna), a 6.0-tól ez megvan. Az 5.0 kimaradt.

Egyébként Nexus 7-tel is szívnak sokan, pedig az nem is "ilyen gyártó" terméke.

"hiszen ők sem adják ki a kernelkódot"

[link]

[ Szerkesztve ]

(#48047) .DLL válasza #16820480 (#48045) üzenetére


.DLL
veterán

Oké, nem erre gondoltam. :D És ez így gáz, hogy nem lehet a menüben váltani, mint egy számítógépen. :P Jó, természetesen a gyakorlatban erre vajmi kevésszer van szükség, csak amikor "tesztel" az ember, de akkor jól jönne ha nem kéne több-tízszer csatlakoztatni a DAC-ot, csak menüben rábök a másik kimenetre és kész (legjobb két ugyan olyan fejhallgatóval :) ) Bár erre akkor ott a Hiby, ott lehet szoftveresen váltani, a "teszt" után meg használni normál módon (feltéve ha a DAC/amp győz ;] )

(P.H.)

(#48048) Tulku válasza #16820480 (#48045) üzenetére


Tulku
veterán

OK elhiszem...hang akkor sincs gyári lejátszónál G4-en 6.0-n...

(#48049) #16820480 válasza s4tch (#48046) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, erre gondoltam, hogy hiába van/volt rá mondjuk CM 12.1, de a kernel alatta a MIUI 4.4 kernele volt.

Oké, akkor tesznek már ki kernelkódot, ezt nem követtem szorosan. Mondjuk nem tudom, hogy mennyire érhető el minden készülékre.

.DLL: Nem tudsz Hiby alatt sem szoftverből váltani, csak amikor elindítod a lejátszót, akkor megkérdezi egyszer. Ha jól emlékszem, akkor ott is le kell húzni az eszközt, és akkor kérdez rá csak újra, nem elég kilépni mondjuk a lejátszóból.

Tulku: Én is elhiszem, csak kiegészítettem, hogy nem is kell rákérdezzen a rendszer, nem ettől függ a dolog :K

(#48050) s4tch válasza #16820480 (#48049) üzenetére


s4tch
veterán

Igazából azt írtad, hogy "a Xiaomi és a többi gyártó úgy gondolta, hogy nek iez nem kell, és kiszedték". Nem feltétlenül ez a helyzet. A google/asus pl. mit szed ki a Nexus 7-re írt vanilla lollipopból?

Az aláírásodra ránézve: az UD-301 használható preampként? (A hangerő poti szabályozza az rca kimenet jelszintjét?)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.