Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83051) Gabesz_23 válasza Tim82 (#83049) üzenetére


Gabesz_23
tag

(#83052) Bodz válasza Tim82 (#83049) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jó lehet ez is, de az említett neo az igazán tuti. Csak majd valahogy rögzítsd a málnát, kb az összes értelmesebb xlr le fogja rángatni az asztalról.

[ Szerkesztve ]

(#83053) Bodz válasza wdarty (#83050) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ahol megfelelőek neked az árak és szimpatikusak a kábelek. Valami konkrétabb elképzelés esetleg? :)

[ Szerkesztve ]

(#83054) wdarty válasza Bodz (#83053) üzenetére


wdarty
tag

Mivel minden fekete, valami ilyesmi az elképzelés:
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kacsa-kco-is1x-sztereo-xlr-kabel (0,5-1m elég)
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kacsa-kce-200-sztereo-rca-kabel-05m (0,5-1m elég)
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kacsa-kc-220-3-hangfal-kabel-par-2x3-m (3m kell)

Ez így kb. 40e. Nem Tescosat akarok, csak egy picit faragnék az áron.

(#83055) Gabesz_23 válasza wdarty (#83054) üzenetére


Gabesz_23
tag

Mit szólnál a Roland black kábelekhez? Fekete is, meg jó is. [link]
Vagy esetleg gold, de az már jóval drágább.

(#83056) wdarty válasza Gabesz_23 (#83055) üzenetére


wdarty
tag

Megnézem, köszi!

(#83057) Tim82 válasza Bodz (#83052) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, a Rolanddal teszek egy próbát - a viszonylag gyors beszerezhetőség miatt maradok ennél végül, mert ezt már holnap a birtokomban tudhatom a Mogami és Neo kábelekkel ellentétben.

Ear001-nek és Gabesz_23-nak is köszönöm. :R

Attól nem félek, hogy lerántaná a Pi-t, lesz annak súlya a gyári Hifiberry acéldobozkával, amibe csomagolva lesz... :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#83058) Nahát!


Nahát!
tag

Üdv,

tanácsot szeretnék kérni.
Asztali számítógépről hallgatnék zenét egy Audio-Technica ATH-M50x fejhallgatóval. A hangkártya az alaplapra integrált sima darab.
Ehhez szeretnék DAC + erősítőt, ami USB-vel kötök a számítógéphez.
A cél lehetőleg telt, meleg hangzás, semmiképp sem száraz.

Az alábbiak közül melyik a legjobb választás (nem az ár/érték arányt, hanem a hangminőséget szem előtt tartva):
- TOPPING DX3 PRO v2;
- TOPPING L30 + TOPPING E30 combo;
- FiiO K5 Pro?

(#83059) Sinesol válasza Nahát! (#83058) üzenetére


Sinesol
veterán

Az M50x az kb semmitol sem lesz szaraz.
A két Topping jobb kepessegű, a Dx3pro praktikus egybecucc, az E30+L30 komboban több a tartalek, ha esetleg kesobb feljebb lepnel.

(#83060) Feck


Feck
tag

Jó reggelt!

Eddig ilyen gond nem volt, ma produkálta először, és tényleg nem tudom mi jöhet még... :W
Adott az Airist + CTH felállás, rajtuk a Beyer fülesek. Úgy szól a zene, mintha dobozból, de inkább víz alól jönne szinte kivehetetlenül, egy vastag torz hangon minden. Jriver, Youtube is rotty.
Amikor a winben kattintgatok a hangerőn jobb alul, ott viszont tisztának tűnik a hang, ill. amikor az eszköz tulajdonságában a felbontást beállítom és tesztelésre klikk, ott is rendben van.
Újraindítottam a PC-t, DAC és AMP-ot, de a hiba ugyanúgy fennáll.

R2R-11 + hangfalak továbbra is jók, csak a fejes lánc sz*rta el magát...
Van bárkinek megoldási javaslata?

[ Szerkesztve ]

(#83061) alphamooncam válasza Feck (#83060) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nekem kábel csatlakozási problémának tűnik elsőre, minden kábel szorosan a helyén van?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83062) Feck válasza alphamooncam (#83061) üzenetére


Feck
tag

Persze, néztem, nem az lesz a gond. Még USB-portot is váltottam.

Anno a JDS Atom csinált hasonlót, ugyanez a visszhangos katyvasz volt... de ott az újraindítás rögtön megoldotta, és többet nem jött elő.

[ Szerkesztve ]

(#83063) fericske válasza Feck (#83062) üzenetére


fericske
addikt

Más forrásról tudod tesztelni? Pc, dap, teló...

(#83064) Feck válasza fericske (#83063) üzenetére


Feck
tag

Csak egy Win7-es ősrégi laptop. De nem ismeri fel sajnos.

(#83065) Feck válasza Feck (#83064) üzenetére


Feck
tag

Fejlemény!

Korábban említettem, hogy próbáltam másik USB-portot is, hátha. De ugyanúgy gáz volt... Most a laptop után feladtam már... visszadugtam, ne lógjon mégsem a kábel. Jó, indítsunk egy zenét csak úgy. Most jó, újra! Ez mi??? :Y

(#83066) bkercso válasza Feck (#83060) üzenetére


bkercso
nagyúr

Úgy szól a zene, mintha dobozból, de inkább víz alól jönne szinte kivehetetlenül
Tövig be van dugva a fejes kábele?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83067) Feck válasza bkercso (#83066) üzenetére


Feck
tag

Persze, minden! Értetlenül állok a történtek előtt. Össze-vissza dugdostam már! :D Aztán a laptop után vissza, és jó...
Első blikkre én alaplapra tippelnék, mint problémaforrás, hogy valami érintkezési gond van az USB-vezérlővel. de... nem tudom.

(#83068) bkercso válasza Feck (#83067) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kábelek jók?
Felvételt kéne készíteni a torz hangról, ha megint előjön.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83069) Feck válasza bkercso (#83068) üzenetére


Feck
tag

Ha megint csinálja, akkor kipróbálom másik RCA és USB kábellel, ill. felveszem. Alapból USB Supra Dual RCA és Supra USB 2.0 kábeleket használok.

(#83070) Feck


Feck
tag

És köszönöm mindenkinek, hogy ilyen korai órán a segítségemre igyekezett! :)

(#83071) bkercso válasza Feck (#83069) üzenetére


bkercso
nagyúr

A csatlakozókat is meg lehetne finoman mozgatni, nincs-e félig kitörve valamelyik a NYÁK-ból.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83072) borix


borix
őstag

Jövőhéten jön majd a DACPort HD kiváncsi leszek, hogy szól a HD 58X fejessel.
Az erősítő része elég lesz a fejesnek 775mW (total).
Elég forrófejű állítólag, érdemes egy ilyennel vagy hasonlóval megkínálni? [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#83073) Yeffy


Yeffy
veterán

Sziasztok,

kis hattersztori a kerdesem megertesehez:
valtottam Sony Xperia 5ii telora, ismet van jack csatim, ami tok jo, hi-res-t is tud a keszulek elvileg (gondolom ez kb abban merul ki, h magasabb frekiket is kitud preselni magabol, ki lehet ezt valahol deriteni, h pontosan mit takar?), de halkabbnak, erotlenebbnek erzem, mint BT-n a Lypertek Tevi TWS-emet. gondolom a TWS-ben levo AMP erosebb/jobb, mint ami a teloban van?

van egy SoundMagic E50C-m, elozo HTC-men Type C atalakitorol ment, azon hangosabban/erosebben szol, mint itt, de miutan beszereztem a Tevit, jottem ra, mennyire szar hangja van az SM-nek. ilyen "suru", elettelen, vagy hogy mondjam. a TWS sokkal reszletesebbnek, gazdagabbnak, elenkebbnek tunik.
sz'al a kovetkezo feladat lesz valami normalis vezetekes v vez.nelk fejest/fulest keresnem, ami mondjuk ugy, vagy jobban szol, mint a Tevi, kicsit V karakter, vagy inkabb ilyen: \_/, csak kicsit tobb mellyel.

tudom, h vannak a rendes DAC/AMP-ok, mint pl FiiO E10K, Q1ii, stb, a (remelem nem tul orult) kerdesem, h letezik valami miniatur, a fules vegen hagyhato illesztek, ami legalabb erositi a hangot, mint a Type C<>jack atalakito, es jack-re csatlakoztathato?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#83074) ferzoli válasza borix (#83072) üzenetére


ferzoli
Ármester

Annyira azért nem vészes, de tényleg elég jól be tud melegedni. Cserébe a 300 ohm-os HD6XX sem okoz problémát neki. 🙂

(#83075) Dorien válasza Yeffy (#83073) üzenetére


Dorien
veterán

Fiio A1 [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83076) kamikaze7 válasza Yeffy (#83073) üzenetére


kamikaze7
tag

Ha jack a teló kimete, akkor vagy bluetooth dac/amp jöhet szóba, mondjuk egy hiby w3(12e körül) , olcsó és jó, vagy akár egy aksival rendelkező portable amp, mondjuk ami olcsó és jobb az a neoteck ampja(7e körül alin), vagy fiio a1(10e körül) vagy hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#83077) borix válasza ferzoli (#83074) üzenetére


borix
őstag

A élettartamára nem hat ki hosszútávon, annyira azért nem melegszik?

(#83078) Yeffy válasza kamikaze7 (#83076) üzenetére


Yeffy
veterán

+ Dorien: koszi, nezem ezt az A1-et. elsore nem tunik rossznak.

a masik opciom egy BTR3k lenne, ha BT-t valasztanek, akkor ramennek az LL aptX-re, meg akar LDAC-ra is, megha 320-as mp3/Spoti kombora szerintem overkill is lenne az utobbi.

bar nekem ez az atalakito jellegu hasznalat jonne be jobban, amit nem kell kulon toltogetni. de akkor ugy latom, ilyen opcio nincs, csak ha type c-n hasznalok fulest/fejest. :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#83079) Bodz válasza Yeffy (#83078) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akku nélküli type-c eszköz az egyetlen lehetőséged, ha nem akarsz külön töltögetni. Innentől pedig már csak az ár és a méret kérdés.

(#83080) letoltobeze válasza Patice (#82616) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Kedves Patice,
nézegetem az általad ajánlott hálozatos/hálózati (nem tudom hogy helyesebb mondani) lejátszókat.
Ez az Sotm SMS200 egész pofás. De nem látok rajta hdmi kimenetet. Hogyan lehet monitorra kötni?
A "nagyobb tesók" alatt konkrétan mit értesz?
Ilyne hálózati lejátszó témában eddig csak a TV-box&Coreelec-ig jutottam...
🤷🏼‍♂️

(#83081) -Skylake- válasza letoltobeze (#83080) üzenetére


-Skylake-
addikt

Sehogy. Ezt nem igy kell erteni, ez nem egy halozati lejatszo hanem kvazi egy bridge. A funckioja hogy eljuttatja a zenet egy olyan DAC-nak ami nem halozatkepes. Onmagaban zene lejatszasara nem alkalmas, film lejatszasara meg sehogy sem , felesleges TV-re kotni (de nem is lehet) . Mint a gyarto oldalan is olvashato, konfiguralashoz Web UI, lejatszahoz meg Roon vagy DLNA. Ez nem egy TV box.
.
Lenyegeben ugy kepzeld el, hogy ez a cucc arra jo, hogy ha van egy DAC-od amin nincs RJ45 akkor veszel el ilyet es ezzel lesz rajta. Ennyi. Network bridge.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#83082) letoltobeze válasza -Skylake- (#83081) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszi, így már értem nagyjából.
Akkor a NAS-ra kellene egy lejátszó program? Vagy hogy kell ezt technikailag megoldani?

(#83083) letoltobeze válasza -Skylake- (#83081) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Bocsi, de ehhez teljesen láma vagyok...

(#83084) letoltobeze válasza -Skylake- (#83081) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Illetve nem tudtok olyat, amit csak rádugok a hálózatra a monitorra meg az RME ADI-2-Re és szólhat a zene? Kvázi mint a TV-box-ál csak jobb minőségben...

(#83085) letoltobeze válasza -Skylake- (#83081) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Jó lenne egy olyan megoldás, amihez nem kell számítógépet bekapcsolni. Max telefont...

(#83086) -Skylake- válasza letoltobeze (#83082) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem. Ez a cucc amit linkeltek Neked egyreszt ROON , masreszt DLNA kepes. Onmaga a keszulek be tud huzni a NAS-odrol fajlokat es le tudja jatszani, csak nem lesz hang mert nincs benne D/A meg ertelemszeruen nincs rajta semmifele kimenet.
.
Pelda : van orthon egy nasod es van egy dac-od, ami nem halozatkepes. Szeretned, ha azt a dacot meg tudnad etetni "kozvetlenul" a nasrol, de legalabbis hgy, hogy nem kell a szamitogepedre kotni usb-vel a dacot. Elmesz veszel egy ilyet, berakod a DAC ala, a dac usb kabelet pedig nem a gepedbe, hanem ebbe a cuccba dugod. Az eredmeny egy olyan rendszer, amit vagy roon remotekent tudsz hasznalni, tehat pl telefonodon a Roon applikaciobol tudsz zenet navigalni stb, vagy DLNA-kent, tehat mondjuk telefonodrol XY dlna kepes app, vagy a kis dobozkanak a sajat web ui-ja, ami lenyegeben egy bongeszoalapu vezerles. Fogalmam sincs egyebkent , hogy pontosan mit takar a "sajat linux alapu rendszer" a gyarto szerint, de a lenyeg kb ennyi. Ezt a motyot ugy lesz kenyelmes hasznalni, hogy be van dobva a hifirack ala es a telefonod vagy egy tablet lesz a "taviranyitoja". Onnan mar az, hogy mi es mit jatszik le, reszletkerdes, nyilvan az teljesen egyertelmu, hogy ez a cucc roon-ra van kitalalva.
.
.
"Jó lenne egy olyan megoldás, amihez nem kell számítógépet bekapcsolni. Max telefont..."
Igen. Ez pont az a megoldas :)

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#83087) Patice válasza letoltobeze (#83080) üzenetére


Patice
nagyúr

Előttem már leírták, de a lényeg tényleg ennyi: LAN-ból csinál digitális kimenetet (ami lehet USB, coax, BNC, optika, AES/EBU, I2S).
Ezeket - mivel hálózatra kell kötni őket - hálózatról vezérled. A bridge LAN-on a vezérlő meg lehet wifi-n. Csak egy belső hálózaton kell lenniük. Vezérléshez mobilteló, tablet, laptop jó, vagy akár egy asztali gépről is mehet. Ez már adott szoftver függő, hogy melyikhez milyen kliens app van.

Nagyobb tesók: Auralic Aries, Sonore Signature Rendu SE, Matrix Audio Element I, Lumin T2, stb.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#83088) -Skylake- válasza letoltobeze (#83085) üzenetére


-Skylake-
addikt

Egyébként jól emlékszem véletlenül, hogy Te vagy az akinek Fiio M11 (vagy M11P) van ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#83089) letoltobeze válasza -Skylake- (#83088) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Igen, az (is) van, jelenleg. Csak azt nem szeretem, hogy állandóan töltögetni kell és akkor nem lehet rádugni az ADI-ra mert ugye ugyanott töltöd, ahol csatlakozna...

(#83090) letoltobeze válasza Patice (#83087) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek a válaszokat.
És szerintetek ár/érték arányban melyik lenne a legjobb?

(#83091) letoltobeze válasza -Skylake- (#83086) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Amúgy ez a ROON nekem teljesen új, még soha nem hallottam róla 🙈

(#83092) -Skylake- válasza letoltobeze (#83089) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem. Ugyanis az ADI az tud COAX bemenetet az M11 meg tud COAX kimenetet. Így a seggébe mehet nyugodtan az usb tölteni , coaxon (a 3.5 se kimeneten tud coax-ot az M11 , adnak is hozzá ilyen kábelt) meg mehet ki a hang ráadásul nagy különbség, hogy így az ADI hangját fogod hallani , nem az M11 hangját. Szóval lényegében egy jó minőségű ~ 10ezer forintos kábellel megoldható minden amit szeretnél, ha az M11-et használod futóműnek.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#83093) letoltobeze válasza -Skylake- (#83092) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Na erre még korábban valaki azt írta itt, hogy a coax az nem jó, mert adatot veszít. 🤷🏼‍♂️

(#83094) -Skylake- válasza letoltobeze (#83093) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hogy mi ? :U

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#83095) letoltobeze válasza -Skylake- (#83094) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

https://prohardver.hu/tema/fulhallgato_erositok_dacs_headamps_headphone_amplifiers/hsz_82879-82879.html

(#83096) audiophile2!


audiophile2!
lelkes újonc

Akciós a Topping L30 a Drop-on.
Már 10 darabot eladtak belőle.

(#83097) -Skylake- válasza letoltobeze (#83095) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hát én erről megkérdeznék azért még mást is (én sajnos nem vagyok kompetens abban, hogy segítsek a kérdésben) , de azért azt lássuk be, egyetlen 5 szavas mondat - amiből az egyik a szerintem - nem igazán perdöntő.
Az meg megint egy abszolút más kérdés, hogy a simaorrú denevérek is kihallják azt a "limitált" adatátvitelt vagy csak a tölcsérfülü denevérek.

Közbe visszaolvastam a thread-et amire ez a válasz jött végül és kezdem érteni. Szóval gondolom arra gondotl emberünk, hogy mondjuk coax-on nem nagyon fog átmenni a 768khz meg társai. HA ezt problémának érzed, akkor valóban bottleneck. HA elfogadjuk, hogy a hifisták 99% még az MP3 - 44/16 teszttől is retteg, mert ha vért izzad sem tud jobbat produkálni rajta mint az "50-50 tippeltem" , akkor meg annyira nem. Én nem érzem valós problémának a 192/32 maxmimumot , mert lényegesen több mint elég.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#83098) Ear001 válasza letoltobeze (#83095) üzenetére


Ear001
addikt

Itt nem azt írja, hogy adatot veszít, hanem azt, hogy van olyan felbontás, amit már nem tudsz így átküldeni.

(#83099) letoltobeze válasza Ear001 (#83098) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Oké, rosszul fogalmaztam. 🙊

(#83100) laleeee


laleeee
őstag

Sziasztok próbálta valaki az E1DA 9038S dacot ?
Van egy ibasso dc03-asom aminek a kimeneti teljesítménye 80mW és így körülbelül egyharmad hangerőn tudok zenét hallgatni. Az E1DA 340mW, az azt jelenti hogy egytized hangerőn is már túl hangos lenne a telefonom ? Amúgy a kimeneti teljesítmény és a hangerő egyenesen arányos?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.