Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) Shaza válasza Bodz (#57999) üzenetére


Shaza
senior tag

Furcsa ez fejhallgató dolog.
Csomó oldalt ,videókat néztem róla és a legtöbb helyen elől van ,dicsérik .
Nem értem :W

[ Szerkesztve ]

(#58002) Dorien válasza Shaza (#58001) üzenetére


Dorien
veterán

Bodz hamarosan kiegészíti az ajánlott fejes listát [link] 100k-ig és akkor nem lesznek ilyen mellélövések. :)

Amúgy meg kereső: [link] Van, aki szereti...
Amúgy ebből sok a replika is, de gondolom magyar webshopból nem azt vettél.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó audiofil sztereó fejhallgatók --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#58003) Bodz


Bodz
Topikgazda

Ez az AGC automatic gain control szeretne lenni? :F

(#58001) Shaza: Sok dologtól függ egy füles megítélése. Miket hallott előtte, mennyire fejlett az illető zenei hallása, stb.
Pl. egy noname gamer trágya után megváltás lehet az 598, aztán tolhat egy videót Youtube-ra, hogy mennyire istenkirálycsászár füles, csak ez kicsit félrevezető.

[ Szerkesztve ]

(#58004) sirdond válasza Bodz (#58003) üzenetére


sirdond
őstag

Igen :)

(#58005) fericske


fericske
addikt

(#58006) ribizly


ribizly
veterán

Sziasztok!

Már korábban próbálkoztam a "Milyen hangkártyát vegyek?" topic-ban, de semmi válasz nem jött:
[link]
Közben kicsit gondolkodtam és utánajártam és arra jutottam nekem olyan PC-hez kapcsolható cucc kell (jelen esetben hangkártya), aminek van külön hangfalakhoz és fejhallgatóhoz való kimenete is.
Elsősorban játék, filmezés és nagy ritkán zenehallgatás a cél.
Ezek lennének rákötve:
* Creative I-Trigue L3800 (2.1)
* HyperX Cloud fejhallgató

Ezeket ajánlották eddig
* Behringer UCA202
* SMSL M2
* Audiotrak maya u5

Ezt pedig hardverapro-n találtam, de nem tudok róla semmit
* Creative Sound Blaster Omni 5.1

Melyiket érdemes ezek közül megvenni?

Előre is köszönöm!

Hali,
Gyuri

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58007) Bodz válasza ribizly (#58006) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#58008) Bodz


Bodz
Topikgazda

Acoustic Research AR-UA1. s4tch találta, de csak bedobom már a topikba. Az eladó többi termékét elnézve nem érzek csalás veszélyt. Nyilván felelősséget nem vállalok, illetve tudom, hogy szar elsőnek lenni. :D Viszonyításnak a magyar ár, angol Amazon. Ráadásként még azt olvastam, hogy JRiver license is van hozzá, ami egyébként 50 dollár.

[ Szerkesztve ]

(#58009) oba válasza Bodz (#58007) üzenetére


oba
addikt

Üdv!

Ez nekem jó lenne a rendszeremhez? [link]

Köszi!

(#58010) ribizly válasza Bodz (#58007) üzenetére


ribizly
veterán

Köszönöm szépen a gyors választ!
Írtam a srácnak, majd meglátjuk.

Közben lenne még 1-2 kérdésem azért:
1. Az miért lehet, hogy ha Windows 10 pro x64-ben beállítom, hogy a playback device 24bit 48000Hz-es minőségben tolja az arcomba az anyagot, mégis 1-2 reboot után visszaáll 16bit 48000-re?
2. Ha esetleg egy kicsit lejjebb vesszük az árhatárt, akkor mi az ami megéri még és új? Vagy ez amit küldtél egy tényleg annyira jó vétel, hogy nincs is értelme a kérdésemnek. :U :D

Hali,
Gyuri

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58011) Bodz válasza oba (#58009) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Akár. De mi bajod az előző Logilink ajánlatommal? A hülye nevén meg a külsején kívül. :D

(#58010) ribizly:
1. Fogalmam sincs.
2. Lejjebb lehet menni, persze. Mennyire gondoltál? A D1 csak azért érdekes, mert 25k-t megér, az új árát nem igazán.

[ Szerkesztve ]

(#58012) oba válasza Bodz (#58011) üzenetére


oba
addikt

Csak annyi amit írsz :D Viccet félretéve, igazából még nézelődöm, gyűjtöm a lehetőségeket, nem akarom elkapkodni :) Ezért kérdeztem.

(#58013) ribizly válasza Bodz (#58011) üzenetére


ribizly
veterán

Őszintén szólva a 15k elég kicsit barátságosabb volt. :U
Persze, ha azt mondod van akkora különbség egy új 15k-s meg ez között, hogy megéri a +10k-t, akkor rászánom. Elvégre mégiscsak több évre veszi ezeket az ember és én inkább megyek a minőség felé. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58014) csƵ


csƵ
őstag

Rendelt már valaki a conrad.de-ről?

(#58015) Bodz válasza oba (#58012) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem szép, de praktikus, jól is szól. :)

(#58016) Bodz válasza ribizly (#58013) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hogyne lenne már különbség. :)
De van még aprón Schiit Fulla 15-ért, ha olcsóbbra vágysz.

(#58017) ribizly válasza Bodz (#58016) üzenetére


ribizly
veterán

Értem. Közben lehet el is vitték előlem a D1-et.
A Schiit Fulla-nak nincs kimenete a hangszórókhoz... :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58018) Bodz válasza ribizly (#58017) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igaz, bocsi. Csak a Fulla 2-n van.
Logilink UA0211?:)

[ Szerkesztve ]

(#58019) s4tch válasza Bodz (#58008) üzenetére


s4tch
veterán

+1

Én is csak azért nem vettem meg, mert android mellé keresek hordozható eszközt, ez meg arra nem alkalmas. Valaki hozza el, ennyiért eléggé jól járhat vele.

(#58020) csƵ


csƵ
őstag

Korg DS-DAC-100m érkezik. Kíváncsi vagyok, mit tud a Dragonfly Red-hez képest. AKG K612 Pro lesz a végére kötve.

(#58021) Bodz válasza csƵ (#58020) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha tényleg akarsz is valamit a K612-től, akkor ez még kell. Ha nem vagy maximalista, akkor nem szóltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#58022) csƵ válasza Bodz (#58021) üzenetére


csƵ
őstag

Lehet inkább majd választok egy kevésbé forrásigényes fejhallgatót, ha nem tetszene vele.

(#58023) Bodz válasza csƵ (#58022) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szépen, nagyon tisztán, kontrolláltan fog szólni, nem egy durrbele dac, mint a Red.

(#58024) ribizly válasza Bodz (#58018) üzenetére


ribizly
veterán

A Logilink hol helyezkedik el a táplálékláncban? :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58025) zsocy válasza ribizly (#58024) üzenetére


zsocy
őstag

Az elfogadható és már ajánlható belépőszinten.

(#58026) ribizly válasza zsocy (#58025) üzenetére


ribizly
veterán

THX :R
Akkor már csak egy kérdés.
Van ezek között valamiféle reláció:
* Logilink UA0211
* Audioengine D1
Egyik jobb/rosszabb mint a másik ebben-abban?
Bocs, a kérdésért, de kicsit láma vagyok a dologban és közben jót akarok olcsón/ingyen. :DDD

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58027) Bodz válasza ribizly (#58026) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A Logilink sokkal praktikusabb. Kapcsolóval lehet váltani a füles és a vonal kimenet közt, utóbbinál a hangerőszabályzás is megoldott. Ezeket nem tudja az Audioengine. Szerintem hangban sem marad el.
Marha nagy előrelépéshez cserélhetnéd a hangfalaid is. Eddig bírtam magamban tartani ezt a dolgot. :D

[ Szerkesztve ]

(#58028) ribizly válasza Bodz (#58027) üzenetére


ribizly
veterán

Köszönöm a válaszokat! :R
Igazából nincs még meg az igényem erre, mert alig van időm a gépnél ülni. Ha mégis megy valami anyag róla, akkor az is az esetek legalább 80%-ban game (aminél annyira nem számít a minőség, vagy legalábbis ez is megüti a szintet) a maradék időben meg a gyereknek megy a mese és elkényesztetni meg nem kéne. :D Már így elég, hogy 144Hz-en nézheti. :DDD
Egyébként nem vagyok én semmi jónak az elrontója, de akkor kéretik hangfalat is ajánlani a számomra, de inkább olyan jelleggel, hogy mit érdemes később megvenni, mert most tuti nem lesz rá semmilyen keret. :U
Ezt a Logilink-et még nem döntöttem el, de még bármi megtörténhet.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58029) Giot


Giot
addikt

Üdvözlet!
Megérkezett a harmadik ABASCO táp, a Topping D30-hoz, előző kettő hibás volt. Sőt ez a harmadik is, de nem szórakoztam a garancia matrica el volt vágva szétkaptam. A tranzisztor forrasztása elengedett, mivel a rajta lévő hűtőbordát csak az tartja gondolom szállítás közben repült egy párszor.
Kapott újraforrasztást. Csatlakoztatva egyből kapcsolt a DAC. Végre!
A hang, csak egy pár kedvencemet hallgattam meg. Kiegyensúlyozottabb lett, sok minden a helyére került.
Volt egy olyan gondom a DAC-kal, hogy voltak részletek melyek szinte eltűntek másokat túlhangsúlyozott, egy picit szétesett a tér, sokszor támadt hiányérzetem és növelte az elégedetlenséget bennem.
E pár muzsika alapján a táp összegereblyézte, egységesebbé tette a DAC hangját.
Nyilván gyűlnek még a tapasztalatok később.

(#58030) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni 20-30k között valami nagyon nagy ár/érték bajnok USB DAC-ot, lehetőleg ebay-ről, vagy egyéb PP-vel fizetős helyről, minél gyorsabb szállítással. Lehet egyben DAC/AMP, de mivel van egy bkercso féle Invertory-m, így az AMP rész elég magas lécet kellene megugorjon, hogy labdába rúghasson. Egyelőre Takstar TS-671-et kell meghajtani, de elkezdtem nézni az utódját, mert erősen kezd mállani a "kicsike", és valami komolyabb minőségre vágyom.

Amiket eddig nézegettem:
DAC: VMV MAGIC
DAC: SMSL Sanskrit 6TH

DAC/AMP: MUSILAND Monitor 03 US Dragon

Ha a Musiland AMP része erősen ajánlott, akkor eladom az Invertory-t, és bőven benne maradok a keretben.

Egyéb alternatívát esetleg tudtok javasolni?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#58031) s4tch válasza vzsryl (#58030) üzenetére


s4tch
veterán

Ezt találtam az imént:
http://www.ebay.co.uk/itm/272207990915

Hasonló célra néznék én is valami olcsó asztali megoldást arra az esetre, ha a rendelés alatt lévő 2 mobil dac közül egyik sem válna be. (Egyiken sincs vonal kimenet...)

(#58032) vzsryl válasza s4tch (#58031) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem tűnik rossznak, főleg, hogy akár péntekre is megjöhet. Az AMP rész használható kategória vajon? Pl. egy 600Ohm-os DT-990 Edition-nel elbírhat?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#58033) Bodz válasza ribizly (#58028) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha nagyon nem szeretnéd a Logilink árát költeni, akkor SMSL M2 újabb változata (Pro vagy 6th Anniversary néven szokott futni).
Hangfalból legalább Solo 6C.

(#58034) Bodz válasza vzsryl (#58030) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#58035) vzsryl válasza Bodz (#58034) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Mindenképp paypallal kellene fizetnem, azon van most egy kis "felesleges" pénzem, szóval sajnos amazon nem játszik. :(
Ha nagyon kell, akkor várok én 1-2 hónapot is, de jobb lett volna minél hamarabb. A Douk felejtős?

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#58036) Bodz válasza vzsryl (#58035) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem hallottam még sajnos. De pl. a Magic-ről tudom, hogy jól szól. Vagy Musiland 01 Mark2.
Ez a legérdekesebb ajánlat. :D

[ Szerkesztve ]

(#58037) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Nem szeretek ilyet kérni, de nem tudna valaki próbára adni nekem egy usb-koax konvertert pár napra?
Ki kéne derítenem, hogy a DAC-al vagy a média lejátszóm koax kimenetével van-e gond.

Köszönöm! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#58038) sirdond válasza HUNNIA1920 (#58037) üzenetére


sirdond
őstag

Ha Bp-n vagy,akkor én tudok adni egyet. Ne számíts nagy minőségre, egy mezei HA INFO U2.

(#58039) sirdond válasza sirdond (#58038) üzenetére


sirdond
őstag

Kifutottam a szerkesztésből, de egyébként alaplapi S/PDIF nem játszik?

(#58040) HUNNIA1920 válasza sirdond (#58039) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Köszi, még megpróbálkozom az optikával, mert csak az van az alaplapomon.
Egyébként nem pesti vagyok, messze vagyok tőled.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#58041) Bodz válasza Bodz (#57779) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Raktáron. Megvéve. Beteg vagyok, igen, tudom. Tényleg úgy tűnik, hogy csak náluk lesz, ráadásul 50 darabot gyártanak belőle összesen.

(#58042) Polllen válasza Bodz (#58041) üzenetére


Polllen
nagyúr

A lepattanóval valaki más is jól jár majd. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#58043) pkaresz válasza Bodz (#58041) üzenetére


pkaresz
senior tag

Gratulálok! :)

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#58044) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Üdv! Nemrég egy Grado SR 225e 32 ohmos fejhallgató boldog tulaja lettem. Ha itt valaki ismeri ennek a kvalitásait, tudna esetleg ajánlani hozzá valami jó dac/erősítő kombót amivel ki tudja futni magát? Jelenleg alaplapi hangkártyával fut. Vagy esetleg merrefelé nézelődjek ami illik hozzájuk? Amit kinéztem az az ifi nano idsd le. Árban kb 50k a plafon.

(#58045) Nojbee


Nojbee
tag

Üdv ismét

Bodz
(Ármester)
Nehogy vegyél AKG-t bolti áron! :Y Hardveraprón, AVX-en gyakran van bontatlan Q701 pl igen jó áron, német Amazonon meg K712.

Aprón találtam használtam 55.000 Ft-ért, jövő héten találkozom az eladóval és megveszem, ha ennyiért már megéri.

A kérdés, hogy milyen DAC és AMP legyen mellé. Külföldi oldalakon rendre a Schiit Magni2+Modi2-t, vagy az O2+ODAC kombókat ajánlják. Abban egyetértenek, hogy valami semleges hangú kell hozzá.

1. opció: JDS Labs o2-t és odac-ot (külön, nem az egybe dobozt) szállítással együtt újonnan 74k-ért megtudom venni.
2. opció: leveszem a K214-et eladólistáról, megtartom + megveszem az ODAC-ot 39k.
3. opció: -||- + ajánlotok egy hozzá illő DAC-ot
4. opció: új AMP és DAC ötleteket adtok :D

Árban, nem tudom, hogy egy 100k-s fejhallgató mellé van-e értelme drága cuccokat venni. Úgyhogy maradjunk egy 100k-s kereten belül. (Nagyon max 150 ha mindkettőből újat kell venni).

[ Szerkesztve ]

(#58046) Bodz válasza Mr Bond 007 (#58044) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jó lehet éppen, ha olyasmi a hangja, mint az iDSD nanonak. Ugye annak a megnyírbált verziója elvileg. De még ebben az esetben is túlzónak gondolom az itthoni árát, érdemes külfökdön nézelődni.

(#58047) Bodz válasza Nojbee (#58045) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Határozottan a harmadik verzió. Mondjuk legyen ez mellé. Különösebben nincs karakteres hangja, sokáig jó lesz kb. mindenhez. Valamiért úgy érzem, hogy még nem ér véget a Q701-gyel a fejhallgatós utazásod, így jól fog jönni. :D
Másik dac ajánlat pedig az olcsósított irDAC-II. Ez már egy izgalmasabb hang.
Esetleg vársz, nemsokára beszámolok erről. Hátha valami csoda cucc. Jah, magam bíztatom, hátha nem nyúltam mellé... :DDD
Filléres ajánlatnak pedig itt a Magic.

[ Szerkesztve ]

(#58048) Nojbee válasza Bodz (#58047) üzenetére


Nojbee
tag

Shanling egész szimpatikus, lehet az lesz.
Erről az oldalról nézegetve még az Aune S6 is az, jókat is írnak róla. Head-fi q701 topicban pedig őket is ajánlották: Nad D1050, NFB-15. Jó alternatívák lennének?

[ Szerkesztve ]

(#58049) Mr Bond 007 válasza Bodz (#58046) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Köszi a választ! Elvileg csak annyi a különbség hogy az LE-ről lehagyták a koax SPDIF-et, minden más ugyanaz belül. (nekem nem gond) Ahogy lesegettem az árakat mindenhol 45-47k körül mennek.

(#58050) Bodz válasza Nojbee (#58048) üzenetére


Bodz
Topikgazda

És akkor marad a K214 is ugye. :)
S6 nagyon rendben van, mint dac, de a fejhallgató erősítője csak balanced módban lép ki a középszerűségből. NFB15 okés minden szempontból, kifejezetten illene a Q701-hez, önmagában is vidáman hajtja a fejest, nem kell feltétlen külön erősítő. D1050 szintén bátran megvehető csak dac-nak, remek a beépített erőlködő, de erő terén azért vannak korlátai. Attól is függ minden, hogy mit mennyiért tudsz beszerezni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.