Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) bkercso válasza foxx93 (#10000) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nincs mit.
Javíttasd meg a mostaniakat. A hangszóróbolt-ban pl. biztos javítanak vagy útbaigazítanak, vagy google, ill. a fórumokon kellene kérdezősködni, hogy hol javítanak.
De továbbra is rossz topicban vagy!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#10002) bajnokpityu válasza bkercso (#9996) üzenetére


bajnokpityu
félisten

kezdonek rossz szabaly ez. haladonak meg folosleges. dc elleni vedelmet amugy kitben 2rugoert kapni.
ha az erosito clippel egy fokkal nehezebb meghallani, mintha membran koppan.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10003) arpi145


arpi145
csendes tag

Sziasztok

a foobar-on milyen beállításokat kellene esközölni, hogy jobb hangzást lehessen kicsikarni, ha lehetséges. Jelenleg alapbeállításon van, semmit nem állítgattam rajta. Egy Superlux 668B típusú fejhallgatóról használom, Asus Xonar DG márkájú hangkártyára kötve.

Olvastam valami Wasapiról, hogy azt még esetleg érdemes letölteni hozzá.

Előre is köszönöm, Árpi

(#10004) guppy válasza arpi145 (#10003) üzenetére


guppy
őstag

olvass vissza a topikban, sokszor volt már róla szó, a foobar szóra keress rá, én is rákeresek neked ;) .

sok sikert [link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#10005) bkercso válasza arpi145 (#10003) üzenetére


bkercso
nagyúr

Itt a keresett hozzászólás, csak cseles módon nem tartalmazza a foobar szót. :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#10006) Bodz válasza arpi145 (#10003) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Cseréld a le a Foobart, úgy lehet a legjobb hangzást elérni... ;] :)

(#10007) Deadzone41 válasza Bodz (#10006) üzenetére


Deadzone41
őstag

mire? én még nem találtam jobbat. xbmc tetszett de az totál használhatatlan netezős zenehallgatásra, jetaudio-t próbáltam még az kicsit színezett amivel nem lenne akkora baj viszont torzított, pedig a hangerőn kívül semmit nem állítottam rajt. plusz nekem fontos a bs2b megléte ami eléggé lekorlátozza a dolgokat.
miért baj ha be van kapcsolva a replaygain? utálom ha egyik szám üvölt a másik meg halk, főleg amikor a halkhoz állítom a hangerőt és elindul utána a nagyobb hangerejű :W

(#10008) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#10007) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jriver

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10009) Bodz válasza Deadzone41 (#10007) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szigorúan szvsz. jplay (ez mindennapi használatra nem az igazi), J.River Media Center.
Tényleg nyithatnánk már egy lejátszós topikot.

[ Szerkesztve ]

(#10010) Deadzone41 válasza Bodz (#10009) üzenetére


Deadzone41
őstag

nem hiszem h annyira off téma lenne, ha nyitnátok egy ilyen topic-ot valszeg elég kihalt lenne, meg szerintem senkit nem zavar ha erről is van itt szó de cáfoljatok meg ha nem így van :P

a lejátszót meg kipróbálom köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10011) geza844 válasza Deadzone41 (#10010) üzenetére


geza844
aktív tag

Nálam pont időszerű volt a "lejátszó" téma :)

Jövő héten jön meg végre a Presenterem bkercso-tól, meg a fejesem vadi új K601 kebellel egy átjátszó kábel kíséretében dudika10-től, épp ma szereltem be a Xonar D1 hangkártyát, és pont azon gondolkoztam el, hogy "vajon továbbra is Winamp-al kellene zenét hallgatni, mert mintha valahol olvastam volna, hogy az nem a legjobb..." szóval akkor már be is konfigoltam a Foobar-t. A szobát is átrendeztem, hogy elég legyen a rövid átjátszó kábel, úgyhogy már nagyon várom a jövő hetet!! :DD

Érdekes, hogy vannak negatív hatásai annak, ha valaki meghallgat egy jó fejest. Elvittem a K240-et kipróbálni haveromhoz. Van egy komolyabb erősítője, meg nem olyan rossz hangfalai, meg egy kis Sennheiser fejhallgatója (nem tudom milyen típus, de asszem újan vette 10k alatt) Vittem pár Michael Jackson számot FLAC-ban. Hát b.sszus... én ismertem azokat a számokat, nade nem így... brutális mennyi részlet van bennük, amikről eddig nem is tudtam. (és ez még csak alaplapi hangkártya optikai kimenete volt egy szobai erősítő DAC-jával meg fejes erősítőjével) Havernak is tetszett nagyon! Kíváncsi is volt, hogy mennyire szól jól az ő hangfalain, hát... nem kellett erőltetni... szegény tudta jól, hogy belépő szintű hangfalai vannak, de most már azzal is tisztában van, hogy nagyon sokat lehetne (kellene) még fejlesztenie. A kis Sennheiser-ben meg ugyan voltak részletek, de elég tompán szólt a K240 után. Úgyhogy haver kicsit el volt kenődve...

Ja, és eddig nekem nagyon tetszett ahogy a kocsimban szól a cucc, de elég volt pár számot meghallgatni az AKG-val, hogy kezdje bántani a fülemet... :(((

(#10012) fi:zi'k válasza geza844 (#10011) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10013) bigmasterg válasza geza844 (#10011) üzenetére


bigmasterg
addikt

... és még a K240 sem a kategória teteje. ;)

De tegyük hozzá, hogy használt alkatrészekből, elérhető áron össze lehet rakni olyan hangfalas rendszert is, ami megizzasztja a legtöbb fejhallgatót, sőt...

'Csak' azért nem léptem még komolyabban hangfalas irányba, mivel akusztikával, elhelyezéssel, hordozhatósággal lennének bajok. Ilyen szempontból sokkal kényelmesebb megoldás egy fejhallgató.

(#10014) geza844 válasza bigmasterg (#10013) üzenetére


geza844
aktív tag

"De tegyük hozzá, hogy használt alkatrészekből, elérhető áron össze lehet rakni olyan hangfalas rendszert is, ami megizzasztja a legtöbb fejhallgatót, sőt..."

Csak ahhoz első lépésként el kellene költözni panelből...

(#10015) contaxg válasza geza844 (#10014) üzenetére


contaxg
veterán

Csudákat... :N

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#10016) ntomka válasza geza844 (#10014) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha a hangerő minden vágyad, akkor biztosan. :)

ツ Headphones on - World off

(#10017) fi:zi'k válasza geza844 (#10014) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

De legalábbis toleráns szomszédok kellenek. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10018) bkercso válasza bigmasterg (#10013) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha már szóba jött a téma: Most Visaton FRS8 hangszóróim vannak mélynyomóval kiegészítve. Kinek van tapasztalata 8 cm-es szélessávúakkal, merre lenne érdemes továbblépni? Mondjuk 15-20k körül. (A hifis topicban is kérdeztem, de hiába. :( )

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#10019) bajnokpityu válasza bkercso (#10018) üzenetére


bajnokpityu
félisten

10esekből hallottam párat.
fe107?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10020) bkercso válasza bajnokpityu (#10019) üzenetére


bkercso
nagyúr

Oldalra vajon mennyire adnak magasat? Attól félek, ehhez a 10cm már nagy. :F
A Visatont hallottad?
Na majd elnézek Bártfayhoz, köszi!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#10021) bajnokpityu válasza bkercso (#10020) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem.
a közepe jó volt a 107esnek

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10022) guppy válasza geza844 (#10011) üzenetére


guppy
őstag

Ja, és eddig nekem nagyon tetszett ahogy a kocsimban szól a cucc, de elég volt pár számot meghallgatni az AKG-val, hogy kezdje bántani a fülemet... - én ezt úgy oldom meg h ha másik rendszerről hallgatók zenét (pince :DDD ) akkor más stílusokat hallgatok, nem hallgatom u azokat a számokat, s ha utána fejeseznék tartok egy 2-3 óra szünetet, és akkor nem annyira zavaró ;)

(#10023) baluka26 válasza guppy (#10022) üzenetére


baluka26
veterán

Nálunk kocsiban bátyám az úr, az ő számait kell hallgatni, EQ-n a bass +12 dB-n :W ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10024) geza844 válasza baluka26 (#10023) üzenetére


geza844
aktív tag

Élmény lehet :)

(#10025) csƵ válasza baluka26 (#10023) üzenetére


csƵ
őstag

Tanítsd meg bátyádat zenét hallgatni.

(#10026) baluka26 válasza csƵ (#10025) üzenetére


baluka26
veterán

Szokta néha hallgatni a HD650-öt, és akkor mondja, hogy "hülye, ez nagyon jól szól", aztán ilyenkor ábrándítom ki hogy annyiba kerül cakk-pakk, mint a haverjai Hondái ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10027) Dorian válasza baluka26 (#10026) üzenetére


Dorian
félisten

A "hülye" az a megszólítás nála? :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10028) baluka26 válasza Dorian (#10027) üzenetére


baluka26
veterán

Igen, ő egy kicsit visszamaradott :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10029) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Üdvözletem!

Aki hallgat System of a Down-t itt, attól megkérdezhetném, hogy

a) Ha megvásárolt Hypnotize CD-je van, akkor a Soldier Side száma berezonál-e (vagy recseg) 2:10-2:20 között (szerintem mindegy milyen kategóriájú fülhallgatóról van szó, mert a kis Samsung gyári MP3 lejátszó füles, és a Fischer Audio FA-003 is produkálja, szerk.: Fischer Audio Tandem is produkálta a megadott FLAC fájlokkal, esetleg VSonic GR07-el teszteltethetem az eladóval, de egyelőre itt érdeklődnék tovább, továbbá szintén eladóval teszteltettem másik FA-003-at, az is produkálja)

b) Ha letöltött, jó minőségű verziója van (mint nekem :( ), akkor ugyanaz a kérdés, mint előző pontban.

Arra lennék kíváncsi, hogy vagy a fülhallgatók nem jók eléggé ehhez a számhoz (és pl a holy mountains-nél is tapasztalható itt ott), vagy a felvétel (maga a rip release) rossz minőségű, vagy a zenész oldali bakiról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#10030) guppy válasza Shrike7973 (#10029) üzenetére


guppy
őstag

Megnéztem neked, a gradoval is csinálja, tisztán hallható, szerintem a felvétel baszták el(vagyis inkább a mastert), mert csak a "hangosabb" részeknél tapasztalni. - bár nem vagyok szakértő. - kár érte, mert jó kis szám :(

Ha gondolod más fejsekkel is tesztelem :))

[ Szerkesztve ]

(#10031) Deadzone41 válasza Shrike7973 (#10029) üzenetére


Deadzone41
őstag

ez az okádék masterelés hibája, a mai albumok nagy része túlvezérelt, dinamikátlan fos. de ez már sokszor ki lett itt tárgyalva. pl az új rhcp album is hallgathatatlan.

(#10032) Bodz válasza Shrike7973 (#10029) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ez ilyen szar. Mindennel recseg.

(#10033) Audison


Audison
senior tag

Phil Collins - I Don' Care Anymore - Dynamic Range 15! Érdemes meghallgati lossless-ben :K

(#10034) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Köszönöm a véleményeket, csak azért kezdtem utánajárni a dolognak, hogy ez most az FA-003 hibája, vagy nem. De minden irányból masterelési problémához jutottam el, úgyhogy tényleg ez az oka. Hihetetlen, pedig a soad-ról meg voltam győződve, hogy igényes banda. De amúgy mit gondoltak...? Az oké, hogy egy drága fülesen kihallatszik, de még egy vacak photo-hall-ban 3.000 Ft-os Samsung-on is simán...? Mit gondoltak, mivel fog ez így jól szólni?

Amúgy nagyon jó vételnek bizonyult az FA-003, mondtátok, hogy magatok sem tudtok segíteni, ha pontosan én sem tudom, mit akarok. De ez kellett, bár az elején türelmesnek kellett lennem, mert 10 óra bejáratásik kicsit tompa volt a hangja, de aztán teljesen rendbe jött. Viszont simán melléfoghattam volna megint, mert teljesen más élmény ért azzal szemben, amit olvastam róla. Electro zenével remekel, pedig azt írták, hogy bass-headeknek nem ajánlott ilyen műfajhoz. Szóval mondhatni szerencsém van, hogy a szubjektív írott véleményekkel szemben az én javamra "módosultak" az olvasottak. Minden esetre nem fogok jó ideig pénzt költeni fülhallgatóra, mert az FA-003 & X-FI HD páros jól kiszolgál. Kár, hogy vettem közben egy Slux HD668B-t, pénzkidobás volt kb, de nem baj, majd elkel :)

(#10035) ntomka válasza Shrike7973 (#10034) üzenetére


ntomka
nagyúr

Sajnos ez legtöbb esetben nem a bandán múlik. :(

ツ Headphones on - World off

(#10036) szakibá... válasza Shrike7973 (#10029) üzenetére


szakibá...
senior tag

Belehallgattam a YT-on néhány verzióba, pont a megadott helyen nem hallottam hibát, de valamelyiken több helyen van digitális recsegés, aminek sok oka lehet. Volt olyan, amelyikben röviddel az eleje után a hangmagasság följebb ment, mintha a mintavételi fereki ugrott volna, ezt nem tudom, hogy hozták össze. A letöltéseknek van kockázata, hiába FLAC, attól még el lehet rontani. Biztos vagyok benne, hogy a CD nem hibás. Szerintem nem masterelési hiba. Akik felteszik a zenéket közprédára, lehetnek lelkes dilettánsok, ilyen eredménnyel. Pl. a virtual barbershop-nak rengeteg változata van fenn a YT-on, valamiért kényszeresen belepiszkálnak egyesek, egyik rosszabb, mint a másik, még monó változattal is találkoztam! A letölthető filmek túlnyomó többsége finoman is szerény kép- és hangminőségű, miért lenne ez másképp a zenéknél? Persze én is töltök le, vannak zenék, amiket esélyem se lenne beszerezni, szerencsére kevés rosszat találtam. Az általam preferált műfajokban úgy látszik, jobban figyelnek a feltöltő "tolvajok".

[ Szerkesztve ]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#10037) KMT válasza szakibá... (#10036) üzenetére


KMT
addikt

Nekem erről sokkal jobb tapasztalataim vannak. Persze nem is a publikus "forrásokat" használom.
Rossz minőségű filmek? :F Ne a mozis verziót szedd. :D

(#10038) baluka26 válasza szakibá... (#10036) üzenetére


baluka26
veterán

Rutrackeren mindenhol van EAC log, nem macskajancsik rippelgetik ezeket, hidd el :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10039) fi:zi'k válasza KMT (#10037) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

1080p alá nem adjuk, jobb meg nincs (még). :DDD
Megbízható forrást kell találni, ennyi. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10040) szakibá... válasza baluka26 (#10038) üzenetére


szakibá...
senior tag

Én is azt szeretem, ha van mellé log, de olyankor mit csináltok, ha a RAR-hoz elfelejtik a jelszót? Nekem eddig egyik fejtő sem jött be.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#10041) SunSoul válasza baluka26 (#10038) üzenetére


SunSoul
tag

A kiadó és a katalógusszám is fontos infó, mert nagyon nem mindegy milyen kiadásról készült a rip. Ezt gyakran nem adják meg.

(#10042) DEJVID


DEJVID
őstag

Volt a kérdésem a poti nélküli balanced DAC-kal kapcsolatban, ezt most úgy módosítanám, hogy olyan van-e, ami az xlr kimenet hangerejét nem, csak a fejes kimenetet szabályozza?

(#10043) guppy válasza DEJVID (#10042) üzenetére


guppy
őstag

Pl Bencmark DAC-1, hátul a kimenetet "fixed" re állítod és akkor csak a fejes kimenetet fogod szabályozni. - javítsatok ki ha tévedek

bigmasterg - a benchmarkot szét se kell szedni, viszont bent lehetett állítgatni a gaint jumperrel.

[ Szerkesztve ]

(#10044) bigmasterg válasza DEJVID (#10042) üzenetére


bigmasterg
addikt

Sokban lehet állítani, csak sokszor szét kell hozzá szedni.
A mytek-ben pl. jumperrel. De biztos(?) hasonlóan lehet Lavry-ban és Benchmark-ban is.

(#10045) baluka26


baluka26
veterán

Ha minden igaz a héten megérkezik hozzám a Bifrost (imádkozzunk ;] ) . Holnap veszek egy Audioquest Forest USB kábelt, csak hogy teljes legyen a kép. :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10046) fi:zi'k válasza baluka26 (#10045) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Majd számolj be mennyivel lett jobb az USB kábeltől. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10047) Bodz válasza baluka26 (#10045) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem túl szép, meg rohadt merev. :D

(#10048) bigmasterg válasza fi:zi'k (#10046) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nekem jobb lett tőle. :))
szerk.:
Csak tudnám mi ez a dudor az usb kábelem végén. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10049) baluka26 válasza fi:zi'k (#10046) üzenetére


baluka26
veterán

Én is kíváncsi leszek rá :)
Egyszer volt nálam a contaxg féle ződ USB kábel, de akkor annyi új dolog volt, hogy nem koncentráltam rá túlzott mértékben :)

Majd 21-e után lesz időm mindenféle szarságra, alig várom.
bigmasterg: A Halide nem ér. ;]
Megmondom én Neked: ez aktív USB kábel, mert hosszabb, mint 5m, és kell egy repeater :D
Bodz: Neked van? Az nem baj, ha merev.

szerk: Bárcsak lehetne Androidról USB-n audiot küldeni :(((

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10050) Bodz válasza baluka26 (#10049) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Van. Nemrég volt a Kácsánál 20%-os akció, nem tudtam kihagyni. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.