Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83951) KhriStóf


KhriStóf
csendes tag

Üdv!
Szeretném egy nagyobb szintre emelni a zenehallgatást, most egy Sony mdr-xb950n1 BT fejhallgatóm van, és review-k alapján egy beyerdynamic DT 770-re (80 ohm) szeretnék váltani, de ha valaki mást ajánlana inkább azt is meghallgatom.
Szükségem lenne hozzá egy DAC, AMP kombóra.
Mik a legjobb opciók 20-30k alatt?
Mivel szűk a keret használt erősítő is szóba jöhet, hardveraprón most nem igazán látok megfelelő opciót, de lehet hogy van.
Van egyébként egy Sony str-de485e erősítőm, de nem hiszem, hogy DAC vagy AMP-ként szuperálna.
Előre is köszi :)

(#83952) Dorien válasza KhriStóf (#83951) üzenetére


Dorien
veterán

Olcsó tipp: [link]
Drágább tipp: [link]

A Musiland elég bika, ott biztosan nem lesz gond a hangerővel... Mivel DAC-ot / hangkártyát nem írtál, hogy jelenleg mid van - gondolom alaplapi, így a DAC nélküli erősítőket szerintem hanyagold első körben.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83953) KhriStóf válasza Dorien (#83952) üzenetére


KhriStóf
csendes tag

Köszi
Már a hot audio dac destroyer lett megbeszélve, vélemény?

(#83954) Dorien válasza KhriStóf (#83953) üzenetére


Dorien
veterán

Fogalmam sincs, hogy ez milyen. Legutóbb 8k-ért árultak ilyet AVX-en: [link] Hát én első blikkre ezt kihagynám a szórásból... :U

Részemről inkább a Sonata HD Pro.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83955) KhriStóf válasza Dorien (#83954) üzenetére


KhriStóf
csendes tag

Ez ugyan az az eladó

(#83956) Dolphin


Dolphin
tag

Sziasztok!

Bayerdynamic DT770 Pro 250 Ohm! fejest szeretnem kihajtani a leheto legjobban, es ha lehetoseg lenne mellette monitor hangfalak meghajtasara is, az kiraly lenne! Visszaolvasgatva, illetve az osszefoglaloban is emlitett Topping marka nagyon szimpatikus, design-ra is, es arban is. Jelenleg L30+E30-ban gondolkodok, vagy DX3Pro esetleg... tudnatok ajanlani hozza ebben az arkategoriaban, vagy tipped adni mit es hogyan? Bluetooth sem lenne rossz opcio :) Elore is koszi sracok! :R

[ Szerkesztve ]

(#83957) Dorien


Dorien
veterán

Új jövevény: :) (CompositeAmp)


A-B-zem serényen a Sense V1-gyel. :) Nekem zeneileg egyelőre nem ad nagyobb élményt, de a Presenter2-vel szemben nagy előrelépés... Technikailag brutál jó cucc. Tonalitásban talán jobban passzol a Fidelio X2-höz, mint a HE560-hoz. Utóbbi kéri a high gain-t. OPA passz, egyelőre nem néztem bele...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83958) gretzky77


gretzky77
veterán

Szerintetek telefon mellé és Final Sonorous II-höz esetleg [ez] vagy egy iBasso dc 03 lenne jobb választás?
Köszönöm

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#83959) Dorien válasza gretzky77 (#83958) üzenetére


Dorien
veterán

Ha az akku és a balanced out érdekes lehet neked, akkor Sonata iDSD. Ha ezek hidegen hagynak, akkor én a DC03-at venném. Kicsi és nagyon jókat írnak a hangjáról.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83960) :AMF: válasza kabi79 (#83949) üzenetére


:AMF:
senior tag

Aliexpress-en vannak ehhez viszonylag olcsó megoldások. Inkább a kábellel lesz gond, mert ezeknek a dac-oknak jellemzően rca kimenetük van, a Genius pedig 3 db 3.5mm jack kábelt használ. Vagy átalakítózni kell, vagy átszerelni a gyári kábelt, esetleg készíteni egyet.

(#83961) d0minicheft


d0minicheft
újonc

Sziasztok!
Egy Sennheiser HD 650 es fejhallgató mellé keresek egy olyan kombót ami képes, megfelelően kiakánzni a benne lévő potenciált. Jelenleg az r2r 11-en gondolkodok illetve magni3+ modi3+ kombón de ahogy látom az mostanában csak a gyártótól elérhető. Ebben az esetben ismerve a szerencsémet attól tartok hogy elkapják a vámon. Vagy tudtok bármi mást ajánlani nagyjából ebben az árkategóriában mint a fentiek? Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#83962) kabi79 válasza :AMF: (#83960) üzenetére


kabi79
csendes tag

Igen, én is úgy látom h a kábel a gond, mert optical in- 5.1 rca out dac lenne ali-n, de 9 pin male din-5 rca male kábel olyan mint a fehér holló.

A genius-on amúgy van 5.1 rca bemenet, de azt a blu-ray lejátszó foglalja.

(#83963) bkercso válasza Dorien (#83957) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nekem is ilyen van az asztalomon. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83964) Dorien válasza bkercso (#83963) üzenetére


Dorien
veterán

Hát... nagy köszönet, hogy megépítetted! :R
A Fidelio X2-vel nagyszerű párost alkotnak. A Sense V1 bizonytalan időre pihenőre vonult... :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83965) Sinesol válasza d0minicheft (#83961) üzenetére


Sinesol
veterán

Topping E30+L30 is hasonloan jo ar ertek aranyu kombo, mint a Schiit stack. Francia boltbol tudod is rendelni, nincs vám se rá. [link][link]

[ Szerkesztve ]

(#83966) Dorien válasza Sinesol (#83965) üzenetére


Dorien
veterán

(Sorry, nem válasz akart lenni, csak az előző post folytatása.. :) )

+ a HE560-nal is. Csak meg kellett találni a hozzá (és a kedvemhez) illő zenét. :) [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83967) Joe123


Joe123
aktív tag

Sziasztok,
Egy noteszgép és egy régebbi integrált Sony erősítő közé keresnék egy jó ár/értékű USB DAC-ot vagy külső hangkártyát sztereó RCA vagy 3,5 jack line kimenettel. Akinek keresem, nincsenek extra igényei. 10 eFt lenne a keret, ezen belül mi most a leginkább ajánlott best buy? Lehet akár használt is. Köszi a tippeket előre is.

(#83968) Dorien válasza Joe123 (#83967) üzenetére


Dorien
veterán

[link] [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83969) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Sziasztok!
Sztereó rendszer és PC közé keresnék USB DAC-ot.
Jelenleg egy Creative X-Fi HD-t használok, amit annak idején sokan ajánlottak, mint jó ár-érték arányú megoldást.
Szeretnék feljebb lépni, többet kihozni a rendszerből. Mivel fejesem nincs, így a fejhallgató erősítő része abszolút nem érint. Tehát hibrid megoldásra nincs szükségem, csak kimondottan egy DAC-ra.
Amit hangban keresek, az egy hosszan hallgatható, barátságos karakter. Ami azért levegős, részletező is tud lenni.
De semmiképp nem akarok az "erőszakos és karcos, mindent az arcodba tol" hang irányába elmenni.
Árban nagyjából 50e forintot szánnék rá. Szoktam olvasgatni a topikot, és legtöbbször a kínai gyártókat favorizáljátok.
A klasszikus hifi gyártókat miért nem? Musical Fidelity vagy Cambridge Audio?
Illetve a mostanában felkapott iFi ZEN DAC tényleg annyira jó?
Köszi az ajánlásokat.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#83970) gretzky77 válasza Dorien (#83959) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszönöm, annyi kérdésem lenne, hogy ez az iBasso csak erősítő? Tehát csak annyit tesz,hogy hangosabb lesz a fejes vagy szebben is szól? Hangerővel nincs gondom, igazából jobb hangzás elérése lenne a cél! Köszönöm mégegyszer

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#83971) :AMF: válasza kabi79 (#83962) üzenetére


:AMF:
senior tag

6 db RCA-ra van szükséged, nem 5-re. Ebből kell 3 db a gyári kábel 3 db jack csatlakozójára és meg is van.

(#83972) :AMF: válasza gretzky77 (#83970) üzenetére


:AMF:
senior tag

Dac és erősítő. [link]

(#83973) Exodius válasza Dorien (#83964) üzenetére


Exodius
őstag

"Nekem zeneileg egyelőre nem ad nagyobb élményt" és "A Sense V1 bizonytalan időre pihenőre vonult".

Akkor most nyert a Composite? Amennyire szeretted a Sense-t kitúrhatatlannak tűnt. :)

(#83974) Joe123 válasza Dorien (#83968) üzenetére


Joe123
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors választ! :)

(#83975) kabi79 válasza :AMF: (#83971) üzenetére


kabi79
csendes tag

Igen, valóban 6 rca kell, de nincs jack a hangfal erősítőn. A csatolt képen szereplők vannak, a din-est tudom használni. Ezért kéne 6 rca-9 pin din átalakító kábel, de az sehol nincs :(

(#83976) :AMF: válasza kabi79 (#83975) üzenetére


:AMF:
senior tag

Egyről beszélünk. :) Bedugod a din-t a helyére, a kábel másik végén lévő 3 jack-et pedig bedugod 3 olyan átalakítóba, amit linkeltem. Így lesz 6 db rca, amik mehetnek az alis dac 6 rca kimenetébe.

(#83977) Dorien válasza gretzky77 (#83970) üzenetére


Dorien
veterán

Dehogyis, DAC + AMP. A tesztekből nekem az jött le, hogy ennek jobb hangja van a Sonata iDSD-nél.

Exodius: Nem nyert, csak egyelőre megtartom mindkettőt. A Sense V1 melegebb, andalítóbb hang nagyobb térrel. A CompositeAmp meg részletesebb, tűpontos, de szintén nagyon folyékony hang. Úgy tervezem, hogy hallgatom néhány napig / hétig, majd visszaváltok a Sense V1-re, hátha feltűnik valami, miután elszoktam tőle...

Az OPA2134-es Presenter2 viszont így teljesen feleslegessé vált.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83978) kabi79 válasza :AMF: (#83976) üzenetére


kabi79
csendes tag

:)
Szóval akkor egy kábellel nem fog menni, szomorú, az érdekelt volna igazán.

köszi!

(#83979) bkercso válasza Dorien (#83977) üzenetére


bkercso
nagyúr

A CompositeAmp OPA2209-val kicsit sötétebb, OPA1678-cal meg a legpontosabb szerintem.
Érdekel majd a visszajelzés! :R (Jó volna tudni, mi "hiányzik" ebből a hangból azoknak, akiknek túl steril, hogy kapcsolható funkcióban beletegyem majd azt is. Talán megkapja a Presenter végfokát torzítónak a jelútba, kisebb áramokkal...)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83980) :AMF: válasza Dorien (#83977) üzenetére


:AMF:
senior tag

Opa cserével nem próbálkoztál? Nekem nagyon sokat hozott az A30 hangján, hogy - bkercso javaslatára - lecseréltem a 2134-et 2140-re.

Ha már Opa: Tud valaki mélyben erős, dip8 tokozású típust ajánlani? A Topping A50 gyárilag Lme49720NA-val szerelt, ami a D10s-ben lévő Lme49720HA-val együtt az én ízlésemnek már mélyben kevés.

(#83981) gretzky77 válasza :AMF: (#83972) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi meg Doriennek is!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#83982) bkercso válasza :AMF: (#83980) üzenetére


bkercso
nagyúr

Talám LME49860, de A-osztályban, és forrassz rá 100nF-ot a két tápláb (4-8) közé, mert gerjedékeny!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83983) :AMF: válasza bkercso (#83982) üzenetére


:AMF:
senior tag

Köszönöm, ránézek.
Az a baj az A50-el, hogy egy brutál masszív alutömb a háza és épp csak annyit faragtak ki az aluból, hogy elférjen benne a nyák meg az azon fityegő alkatrészek. Csak dip8 opa fér el benne.
Az A-osztályúsítást biztosan megcsinálom, bár szűkös a hely a két opa között, felettük meg nem fér el semmi.

[ Szerkesztve ]

(#83984) kabi79 válasza :AMF: (#83976) üzenetére


kabi79
csendes tag

Na végre összeraktam miről írsz :DDD
De a gyári jack-din kábelem sehol sincs :O
Szereznem kell egyet vhonnan.

[ Szerkesztve ]

(#83985) jarlax


jarlax
tag

Sziasztok!
Egy ideje már olvasgatom a topicot, és próbálok segítséget találni a hsz-ek és az összefoglalóban olvasottak között, de nem egyszerű. A kérdésem, milyen külső DAC/AMP-ot ajánlotok, ha nem igen van hely a lakásban semmit elhelyezni, így alapvetően a hordozhatóak jönnének szóba (meg viszonylag gyakran vinném is magammal). Lejátszásra telefont ill. PC-t használok most is. Van egy DT 770Pro ás egy SRH840-es fejesem ill egy Dharma D200-as fülesem. Jelenleg csak egy DC03-as kütyü próbálja javítani a hangminőséget (nem is olyan rosszul), de szeretnék mindenképpen valami halható javulást elérni. A keret 100-150e Ft, és lehetőleg legyen elég egy esetleges fejhallgató upgrade után is. Nézegettem a Fiio Q5s-t, de ti jobban értetek a témához. A válaszokat előre is köszönöm.

(#83986) Dorien válasza :AMF: (#83980) üzenetére


Dorien
veterán

LM6172-vel hallottam még Presenter2-t. A CompositeAmp (nekem) klasszissal jobb erősítő.

BKercso: Majd meglesem, hogy milyen OPA van ebben. Persze, írok majd róla bővebben. :R

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83987) Bodz válasza bala6120 (#83935) üzenetére


Bodz
Topikgazda

D70(s) szimpatikus?

[ Szerkesztve ]

(#83988) Bodz válasza KhriStóf (#83951) üzenetére


Bodz
Topikgazda

B-stock G6, Monoprice. Olcsón pl ezek tök vállalhatóak a 770-hez.

(#83989) bkercso válasza :AMF: (#83983) üzenetére


bkercso
nagyúr

SMD-vel elfér, és különböző tápokra is kötheted a 2 oldalt. Mekkora tápról jár az OPA? 0,5-2mA körül tedd A-osztályba, ha erősítőbemenetet hajt!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83990) Bodz válasza mert_csokis (#83969) üzenetére


Bodz
Topikgazda

MF meg a CA ár/érték arányban a gyakran keresett ár sávokban egyszerűen elmarad a kínai konkurenciától (pl SMSL, Topping).
Tényleg jó az Ifi Zen, pont meg is felel neked szerintem.

(#83991) bala6120 válasza Bodz (#83987) üzenetére


bala6120
senior tag

Ez volt az egyik kiszemelt, de végül ez lett a befutó. Már úton van. Nagyon kíváncsi vagyok egy Sabre chipes DAC-ra. Rosszat nem olvastam róla.
Csak ismételni tudom magamat, nekem nagyon kellett volna egy fejes tali :)

(#83992) fattyu válasza bala6120 (#83991) üzenetére


fattyu
veterán

d50s fele ennyi és kb ugyanazt tudja. balancedet leszámítva.

szólj ha eladó az e30 :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83993) bala6120 válasza fattyu (#83992) üzenetére


bala6120
senior tag

Szerintem nem ilyen egyszerű a kb. 2x-es ár ;)
Eddig nem csalódtam a megérzésemben, remélem most sem.
Szerintem nem adom el az E30-at.
Olyat viszont nem találtam, amelyet te ajánlottál :)

[ Szerkesztve ]

(#83994) fattyu válasza bala6120 (#83993) üzenetére


fattyu
veterán

hogyérted?

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83995) bala6120 válasza fattyu (#83994) üzenetére


bala6120
senior tag

Kérdésemre a D50s szerinted csak oldalra lépés, de nem ajánlottál semmit helyette.
Amúgy piszkosul tetszenek a cuccaid a tetőtérben :K

[ Szerkesztve ]

(#83996) fattyu válasza bala6120 (#83995) üzenetére


fattyu
veterán

igen. tartom is.
de amit vettél sem jobb igazán a d50snél csak balanced amit meg nem fogsz használni :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83997) Ba cy lus válasza Dorien (#83986) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Akkor azért a Presentert sem a legjobb formájában hallhattad, szerintem egyik opamp (opa2134, lm6172) sem ideális választás bele. OPA2228 nekem sokat hozott a hangján.
Nem mintha nem tartanám a Composite-ot technikailag jobb erősítőnek tőle, de az az andalító, magával ragadó jelleg opa2228-as Presenterrel nekem jobban megvolt. Bár nyilván a Composite-ban is lehetett volna opampot cserélni, fogalmam sincs, mi volt benne.

[ Szerkesztve ]

(#83998) bala6120 válasza fattyu (#83996) üzenetére


bala6120
senior tag

Egy hete is megértettem, de még mindig nem tudom, hogy te mit vettél volna :F (RME ADI-2 FS nem ér :D )

(#83999) fattyu válasza bala6120 (#83998) üzenetére


fattyu
veterán

fene tudja. adi2

de amugy tényleg viszonylag újhullámos kínai dac amid van meg amit vettél is. és csak szolgáltatás csatlakozók amikben jelentősen eltér meg a dac chipben de arról meg leírták sokszor hogy önmagában sokat nem jelent. körítésfüggően lesz jó vagy szar.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#84000) Pa3k


Pa3k
csendes tag

Sziasztok. Grado sr225e-hez keresek dac/amp kombót. Jelenleg egy fiio btr5-el rendelkezem és laptopon keresztül hallgatom,de szeretnék feljebb lépni. Később tervezek beszerezni egy hállózati lejátszót is. Gyakran használok tidalt szóval jó lenne ha támogatná az mqa-t. Nagyjából 500euróért tudnátok valamit ajánlani? Vagy esetleg kezdésnek jobban járok, ha veszek egy lejátszót pl egy Bluesound Node 2i-t és annak a dac-ját használom? Bocsi az amatörizmusomért, még elég kezdő vagyok a témában, szóval minden segítséget szívesen fogadok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.