Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83452) Tulku


Tulku
veterán

Szóval így eladás után...
Azért ez egy rendesen modifikált H10 volt...az eredeti hangot jócskán felülmúló megjelenítéssel...bár nyilván az eredeti opa-kkal sem volt megvetendő...
Szerintem ár-érték arányban egy nagyon jó készülék, érdemes vadászni a neten mindenképp...

(#83453) borix


borix
őstag

A DACport HD windows foobar alatt mindent 32 biten küld ki.
A PlayPcmWin a 16 bitet 16-biten de a 24-et ő is 32 biten.
Rendben van ez így? [link]
16 bitre is állíthatom de akkor a 24 bit is 16-ra fog kimenni.

(#83454) Ba cy lus válasza Sinesol (#83429) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hány SMSL cuccot hallottál eddig saját füllel, hogy ennyire biztos vagy benne, ők diktálják a tempót?
Ok, az X-USB-vel ki vagyok békülve, de az digitális, nem analóg. Szóval én a SAP-8 után elég szkeptikus vagyok velük kapcsolatban, vajon sikerült-e már eljutni erősítőknél a hallgatható szintre. Na ez majd csak akkor derül ki, ha újra meghallgatok egyet, de nagyon meg lennék lepve, ha odáig jutottak volna, hogy már egyenesen ők fújják a passzátszelet.

(#83455) orbano válasza Bodz (#83443) üzenetére


orbano
félisten

én speciel egy pillanatra sem gondoltam, hogy a tényleges erősítő teljesítményre gondol "erő" alatt :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#83456) letoltobeze válasza Tulku (#83452) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Na, ettől féltem, de ez várható volt :D

(#83457) letoltobeze válasza Sinesol (#83450) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Van egy Amiron Home is most, meg jön egy Fostex amitt fattyú ajánlott hozzá.
Meg ma jött meg a Sotm sMS-200, hogy de a DAP-ot okoljuk a rossz hangért.
Aprópó Sotm. Melyik topkban érdeklődjek, hogy azt hogy a csudába kell használni?
Még nem jöttem rá magamtól, meg a használatijából sem, de most fogok kicsit nyomozni...

(#83458) CyberFriend válasza sNk77 (#83451) üzenetére


CyberFriend
tag

Határozottan jobb, másabb. Korábban volt mindkettő. A Moment érzelmesebb, folyékonyabb, zeneibb, közvetlenebb az előadásmódja, nagyobb a felbontása. Kategóriájában jó DAC a Modi, de nincs pariban a Moment-tel, az komolyabb játékos.
Használtan egyre ritkábban bukkan fel, és ez a példány kifejezetten jó áron van. Ráadásul bkercso most bejelentett egy upgrade-et is hozzá.

(#83459) Bodz válasza orbano (#83455) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Remek.

(#83461) Bodz válasza letoltobeze (#83449) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ez oké, értem, de mit szeretnél? Ha esetleg te magad se tudod, akkor kezdj el erősítőket próbálgatni. Pl. CTH, rHead (van aprón most), SP200, V90 (AVX-en). Könnyen beszerezhetőek, elég különböző hangúak is. Vagy magyar termékek közül bkercso új erősítője (nem jut eszembe a neve), a mostanában igen népszerű Ant. Legalább ezeket biztosan ki is lehet próbálni vásárlás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#83462) letoltobeze válasza Bodz (#83461) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Az egyik legfontosabb, hogy ne halljam olyan természetellenesen kiugróan az énekekben / énekhangban az "sz" "cs" és a hasonló mássalhangzókat.
Megpróbálom még majd ennél is jobban megfogalmazni...

(#83463) s4tch válasza letoltobeze (#83457) üzenetére


s4tch
veterán

Szaktopik: https://mobilarena.hu/tema/hi-fi-rol_altalanossagban/friss.html

(#83464) nbencee


nbencee
tag

Sziasztok! Szeretném a FiiO E10k Olympus 2 DAC-omból a legtöbbet kihozni, ebben kérném a segítségeteket. Jelenlegi beállításaim:
foobar2000, WASAPI
Full file buffering up to (kB): Highest possible
WASAPI Hardware buffer in MS – push/event mode: 1
High worker process priority: kipipálva
Thread priority: 7
Use MMCSS: checked
MMCSS mode: Audio

Playbacknél WASAPI (event) 24-bit kiválasztva

Fidelizert indítok purist módban, és amikor indítja a foobar-t a legmagasab prioritást kapja.

Négy kérdés:
1. Számít hogy USB 2.0 vagy 3.0val csatlakoztatom a FiiO DAC-omat?
Mivel ez elég régi találmány, lehet jobb lenne a 2.0-nál maradni? Nem nagyon hallok különbséget egyelőre.
2. Itt melyiket válasszam? Utánaolvasva, mindenki mást mond, vannak akik állítják hogy legmagasabbra kell tenni a legjobb minőséghez, mások azt, hogy attól függően éppen milyen zenét hallgatsz, ahhoz kell beállítani :F Ahogy nyomkodom, nem jövök rá melyik az optimális az E10K-ra.

3. Érdemes ASIO-val szórakozni? Támogatja, le is szedtem a drivert hozzá, de itt sem tapasztaltam semmi változást, csak lassabban indítja a zenéket, de hangban kéne javulást okozni WASAPI-hoz képest?
4. Van valami beállítás/bármi, amire figyelni kéne ennél a DAC-nál? Windows 10 alól használom

Előre is nagyon köszönöm :R :R

(#83465) sNk77


sNk77
aktív tag

Na még egyszer. Az előző törölve lett.

Sziasztok!
Ez jobb lehet mint egy Modi3 vagy csak másabb? Gustard H10, és leginkább K712 társasághoz.
És látom most téma volt, mi lenne az ami már egyértelmű előrelépés a H10-hez képest erőben a legolcsóbban? Gondolkodom a Burson opákon is, de az lehet nem hozna annyit mint egy új erősítő.

nádpálca

(#83466) Sinesol válasza letoltobeze (#83462) üzenetére


Sinesol
veterán

Tippre lehet a magas többlet miatti szibilancia okozhatja a problémádat, lehet érzékeny vagy rá. Már a HD600-nál is van néhány kisebb peak, a Beyereknél pedig még több a magas, ami magyarázhatja a dolgot.

Szerintem elsősorban fejes cserében kellene gondolkodnod, pl. egy HD650-t vagy HD660s-t érdemes lenne megnézni. A HD600-hoz képest kevésbé karcosak, hangsúlyosabb a mély, simább a magas, tuti nem lesz szibilancia.

Esetleg ott van még az Audio Technika ATH-R70x, amit hasonlóan meleg, sima hangnak mondanak, valószínűleg ott sem lesz gond sz és cs betűkkel.

[ Szerkesztve ]

(#83467) CyberFriend válasza sNk77 (#83465) üzenetére


CyberFriend
tag

Írtam rá. Olvass vissza!

(#83468) Patice válasza nbencee (#83464) üzenetére


Patice
nagyúr

Eddig jól csinálod.
24/96 legyen beállítva Win hangnál, mert akkor mindent ezen ad ki és ez a legmagasabb amit megeszik.
Foobar alá még egy resampler plugint érdemes berakni, mert ugye nem minden felbontást támogat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#83469) sNk77 válasza CyberFriend (#83467) üzenetére


sNk77
aktív tag

Ja, nem láttam bocs. Felzaklatott, hogy törölték a hsz.-t. :D Jól hangzik, meggyőztél. Viszont most nézem, hogy ezen nincs usb. :U Az optikai kábel van olyan jó mint az usb, vagy jobb is, vagy teljesen mindegy? Akkor vennem kéne még azt is. Nincs itthon, soha nem kellett még. :B Azt se tudom, hogy be tudom-e dugni, mintha lenne ilyen kimenet, hmm. Na majd holnap ránézek.

nádpálca

(#83470) s4tch válasza nbencee (#83464) üzenetére


s4tch
veterán

WASAPI és ASIO között én hallható különbséget még nem fedeztem fel. Lehet a fülem hibája, lehet, hogy a láncom felbontóképessége gyenge, mindenesetre ez a helyzet.

Az ASIO-t az alacsony késleltetés miatt érdemes használni, nekem gitározásnál jön jól.

A vezérlőpult beállításai az ASIO drivert és a WASAPI beállításait sem érintik, ettől függetlenül a foobar a valós bitrátán fogja kitolni az anyagot a d/a konverter felé. Próba kedvéért most sima 16/44.1 van beállítva a vezérlőpultban, a dac meg gyönyörűen kiírja a valós mintavételezési frekit (most pl. 96KHz-t).

(#83471) borix


borix
őstag

Minden zene 32 biten megy ki annak van jelentősége?
A 24 bitet felküldi 32-re vagy lehetne lejjebb állítani 16-ra.
A valós mintavételezési frekvencia az rendesen változik.

(#83472) CyberFriend válasza sNk77 (#83469) üzenetére


CyberFriend
tag

Igen, egy transzport még kell mellé. Az SMSL X-USB II egy jó alap lehet hozzá, elsősorban a koax kimenetén, mert ezen élőbb, dinamikusabb a megszólalása. Természetesen minél jobb konverterrel használod, annál jobban hozza magát a Moment, de itt már nagyon felborulnak az arányok, ha megnézed az árakat (GUSTARD U16, vagy SINGXER SU-2).

(#83473) sNk77 válasza CyberFriend (#83472) üzenetére


sNk77
aktív tag

Hát akkor kihagyom. Nem gondoltam volna, hogy nincs rajta usb. :U

nádpálca

(#83474) borix válasza nbencee (#83464) üzenetére


borix
őstag

Kipróbálhatod a Pro Audió beállítással is. [link] [link]

(#83476) nbencee válasza borix (#83474) üzenetére


nbencee
tag

köszi szépen Borix, S4tch, Patice :R

(#83477) alphamooncam válasza letoltobeze (#83462) üzenetére


alphamooncam
őstag

[link] Deesser a kulcsszó.

Fogalma, és a megoldása stúdiókban a fenti linken.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83478) HUNNIA1920 válasza sNk77 (#83473) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Azért nincs rajta USB, mert annyit fejlődik a technika, hogy 10 év múlva már simán azt mondják rá, hogy ennek elavult az USB része, ami ugye nem cserélhető. Így viszont külső konverterrel ez nem fog megtörténni.

Az más kérdés, hogy én hiába tettem alá több 100eFt-os USB-koax konvertert, a mostani X-USB II-nél nem hallottam jobbnak, ami anyagilag nem is akkora baj. :)

Én azért a pénzért, amiért most árulják a MomentDAC-ot, tuti el sem adnám. Hallottam drágább DAC mellett is és nem vallott szégyent. Viszont el is lehet szállni, ha valaki elkezdi tuningolni (jobb kábelek, USB-konverterek, műveleti erősítő csere), de ez másik DAC-ra is igaz.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#83479) Dave™ válasza HUNNIA1920 (#83478) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor ennyi erővel kár USB-s DAC-okat készíteni, sőt, DAC-ot is úgy általában, mert 10 év múlva már sokkal jobbak lesznek, lásd mi volt 10 éve.

(#83480) Polllen válasza HUNNIA1920 (#83478) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem az usb implementációja már eljutott oda a mainstreamben is, ahová az spdif. Utoljára az R2R 11-nél próbálgattam hifiberry digi + pro (profigold) vs usb (klotz). Ugyanaz a kategória volt bár hallottam közöttük minimális különbséget és az USB-ről tetszett jobban. Nyilván ez dac függő, de már az usb-t is meg tudják normálisan csinálni és nem is drágán.

Nem vagyok nagy USB fan a hifiben, mert a falnak megyek attól, hogy egy 100%-ban adattovábbításra szánt kábelnek hatása van a kapott analóg hangra, de a jelenlegi usb implementáció nem tud többet avulni, mint az spdif. Maximum az USB-A csatlakozó kopik ki a következő 10 évben és minden USB C lesz, de ez kb egy kábelcserét jelent csak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83481) dgyuri0123 válasza Polllen (#83480) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Azt ugye tudod, hogy a Klotz nagyon tompa (rossz) hangú USB kábel?
Nem kötözködni akarok, de Klotz-al összehasonlítani bármit is, öngólnak minősül. :R

Máig megvan a Klotzom, néha előveszem és újra hallgatom, mikor valami változik a rendszeremben és a Klotz bizony mindig ugyanazt a tompa, fedett hangot hozza, amit évek óta ismerek tőle. Kétségtelenül igen olcsó kábel, de semmiféle összehasonlításra nem alkalmas.

"csak a zene van"

(#83482) Ba cy lus válasza letoltobeze (#83462) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ahogy alphamoncam hozzászólásában is olvashatod, ez igen gyakran a felvételek hibája. Ha van magaskiemelés, torzítás a láncodban, az ront rajta, ha nincs, akkor is ott lesz ez a hiba, a kérdés, hogy az ingerküszöböd úgy átlépi-e.
Szóval szerintem ezt ne akard minden áron teljesen természetessé tenni, vagy ha mégis, akkor sajnos le kell nyelni, hogy a fürdővízzel együtt esetleg a gyereket is kiöntöd, tehát általánosan egy felül fedettebb, kevésbé tiszta hangzásod lesz.

[ Szerkesztve ]

(#83483) Polllen válasza dgyuri0123 (#83481) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azt tudom, hogy van nála jobb kábel.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83484) Ear001 válasza letoltobeze (#83457) üzenetére


Ear001
addikt

Mi a kérdés? Ha tudok, szívesen segítek.

(#83485) bkercso válasza HUNNIA1920 (#83478) üzenetére


bkercso
nagyúr

Majd lesz a MomentDAC MKIII-ban egy jlsounds USB-kártya, csak az meg drágább lesz. BNC és szimm. szabályzott kimenete is lesz.
(És sokaknak ugye nem is kell USB, mert hálózati lejátszóznak vagy CD-játszóznak.)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83486) wdarty


wdarty
tag

Csöves fejhallgató erősítőm lett. Tudtok megbízható oldalakat ahol tudnék rendelni hozzá párban csöveket? (12au7/Ecc82)

(#83487) HUNNIA1920 válasza Dave™ (#83479) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Úgy értettem, hogy mára a DAC-ok koax része (nem túl szakmai megfogalmazással) eljutott oda, ahová eljuthat, míg nézd meg az USB-t, hogy mennyit fejlődött nem hogy 10 év, hanem 5 év alatt, és nem biztos, hogy itt a vége. De felőlem mindenki azt vesz amit akar és amire igénye van. ;)

Úgy néz ki sikerül kipróbálnom Bertalan új "100 dolcsis" S100A erősítőjét, írok róla a tőlem szokásos nem túl szakmai véleményt, ha valakit érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#83488) Dorian válasza HUNNIA1920 (#83487) üzenetére


Dorian
félisten

Sztem az USB is eljutott oda, ahová eljuthat. Most majd kezdődik minden elölről, HDMI-vel, vagy UTP-vel ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83489) Tulku válasza Dorian (#83488) üzenetére


Tulku
veterán

Aztán majd 20 év múlva, ha 2564 bit 28862 kHz-ig eljut a világ, én akár vállalom, hogy az őskövület Naim CDS2-t elviszem a kis RCA kimenetével (amit már én tettem rá, mert egyébként naim bnc csatlakozása van) és rádugom egy erőlködő analóg bemenetére...
És akkor megnézzük, melyik szól jobban....

Félre ne értsetek, nem akarok mindenkit az ősöreg dolgokról győzködni (4 lasert rendeltem hozzá, hátha kibírja velük még 20 évig) de néha szánalmas a tech tudomány vívmányainak tüzetesebb górcső alá vétele (értsd: összehallgatása)...tkp a technológia elveszik a hang útvesztőjében...
Nem neked szólt természetesen, ne magadra vedd....ez egy általános megnyilvánulás volt (de minek? ;] )

(#83490) fericske válasza wdarty (#83486) üzenetére


fericske
addikt

Én egy Hotrox uk-t tudok mondani.

Tulku +1

[ Szerkesztve ]

(#83491) Polllen válasza Tulku (#83489) üzenetére


Polllen
nagyúr

A kényelemnek ára van.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83492) bkercso válasza Tulku (#83489) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én nem látok összefüggést. Olcsó 32bites cuccnak is lehetne jó hangzást csinálni, ahogyan a 16biteseknek is lehet.
Inkább spórolás, márkanévből élés, csuklóból tervezés az, amibe bele lehet kötni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83493) CyberFriend válasza sNk77 (#83473) üzenetére


CyberFriend
tag

Egyébként jó választás lenne hozzá egy Allo DigiOne Player, vagy egy M2TECH hiFace Two is. Ezekkel legalább árban sem szállna el az ember, és igen jó kiszolgálást kapna a MomentDAC.

[ Szerkesztve ]

(#83494) Tulku válasza bkercso (#83492) üzenetére


Tulku
veterán

Az összefüggést leírtad....minőség....

(#83495) dgyuri0123 válasza Tulku (#83489) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

+1

"csak a zene van"

(#83496) chrisnagy13 válasza nbencee (#83464) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Tedd csak 44.1 24 bitre. Ha használsz ASIO-t vagy WASAPI-t akkor tök mindegy, mert megkerüli a win mixert. Minden más meg amúgy is 44.1-en vagy 48-on fog szólni nativan, nem kell 96-ra felkonvertálni az amúgy is kisebb sampling rate-val rendelkező anyagot.

(#83497) sNk77 válasza CyberFriend (#83493) üzenetére


sNk77
aktív tag

Ennyit nem szeretnék rá költeni, ezek együttes árából már biztos találnék valami USB-s cuccot is ami kényelmesebb. Ez +1 eszköz, +2 kábel, akárhogy is ez így nekem nem.

Írtad, hogy kell hozzá ilyen transzport. Közben megnéztem és van a lapomon spdif kimenet, az úgy nem működne, hogy csak a kábellel összekötöm őket?

Látom/láttam pár embernek nem tetszik, hogy hiányolom az USB-t a Momentről. Megnézhettem volna mielőtt kérdezek igen, de akkor sincs rajta. És még akkor sincs rajta ha ezt le is írom. Nem értem miért gond, hogy igénylem az USB-t.

nádpálca

(#83498) sNk77 válasza HUNNIA1920 (#83478) üzenetére


sNk77
aktív tag

Nem értelek, külső konverterrel nem lesz elavult az USB 10 év múlva? A többi része cserélhető, vagy nem lesz elavult? Ennek biztos nem cserélhető, mert nincs rajta. Nagyon nem jött át mit akarsz mondani. :D Az meg, hogy azért nincs rajta mert 10 év múlva.., ki tudja mi lesz 10 év múlva. Nekem most kellett volna, nem 10 év múlva. :R

nádpálca

(#83499) fericske válasza bkercso (#83492) üzenetére


fericske
addikt

Ifi Zen Can [link]
Azért neked, mert te is ebben az ársávban ténykedsz.

(#83500) CyberFriend válasza sNk77 (#83497) üzenetére


CyberFriend
tag

Nem gond. Működne a laptopodról is, de visszafogná a DAC-ot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.