Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) pulutodurumo válasza dgyuri0123 (#75988) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Oké, de bitről - bitre ugyanaz jön ki belőle, ha nem így lenne, percenként történne kékhalál. És aztán így is, úgy is a RAM-ban köt ki bitre pontosan ugyan az adat, különben a CPU nem tudna vele dolgozni. Szóval azt állítod, hogy az 100101010 ha SSD-ről kerül be a RAM-ba, akkor nem egyenlő azzal az 100101010-val, ami HDD-ről kerül beolvasásra?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#76002) gianni85


gianni85
veterán

jó ideje már csak read-only -ban tolom a topikot, de lassan ideje lenni innen is kiszervezni egy "haladó" topikot külön, aztán oda mehetnének a magasröptű elmélkedések, a "mérés mindenek felett" és a "papucsban jobban szól a zene, mint cipőben" hitviták, meg az elektronikai műszerész elemzések.... csak egy ötlet, remélem nem sértek vele senkit. :R

(#76003) kecstama válasza pulutodurumo (#76001) üzenetére


kecstama
tag

Általánosítva, de erre sokan azt mondják hogy "100101010" helyett "100101011" megy át, avagy sérül az adat, sokszor hallom ezt "highend ethernet" kábel hívőktől, gondolom itt is ez lenne a célja a dolognak, csak azt nem értem hogy adatközpontokba miért nem "márkás audiophile" kábelek futnak a "hétköznapi" CAT7/8 helyett X méteren keresztül

(#76004) -Skylake- válasza Ribi (#75997) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ezzel is csak egyetlen egy probléma van , az hogy nem én találtam ki és árulom hanem valaki más.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#76005) -Skylake- válasza gianni85 (#76002) üzenetére


-Skylake-
addikt

Attól, hogy valaki azt gondolja a HDD-ről memóriába írt adat más mint az SSD-ről memóriába írt , attól még nem lesz haladó. Érdekes , hogy semmilyen adatnál nem jelent problémát tárolóból memóriába beírni, az összes hash bitre egyezeni fog , tehát tökéletes másolat jön létre , kivéve az a fránya zene. A zenénél elmennek a bitek nyaralni. Kíváncsi lennék lehet e addig másolni hdd-ből memóriába és vissza egy pink floyd track-et , hogy a végére az anakondát halld.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#76006) Ribi válasza kecstama (#76003) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pont ez az, hogy nem azt mondják, hogy más adat megy át, mert akkor azt nyilvánvalóan lehetne hallani. Pont ez a vicces, hogy ha 1 bit változik, az nem ici pici változás, hanem nagyon durva.
Ezért nehéz megindokolni, hogy mi hogy és miért változik. De biztos hogy nem maga az adat.

[ Szerkesztve ]

(#76007) Eugene Roe válasza Ribi (#75997) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Gyerek a saját kezével készíti :P ráhúz egy harisnyát meg szitázza a csatlakozót, és kész is van!

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#76008) Sefter válasza borix (#75978) üzenetére


Sefter
veterán

Nem értetted meg a hozzászólásom mondandóját..(fikció/tegyük fel/etc)
Szemléltetésnek írtam..

Psn ID: sefter_hun

(#76009) bkercso válasza kecstama (#76003) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egyfelől időzítésbeli hiba is lehet, nem csak bithiba, hiszen a bithibához az kell, hogy a komparátor holt-sávjánál (ennek van valami neve amúgy?) nagyobb amplitúdóhiba legyen, míg az időzítésbeli hiba (jitter) előáll bármekkora amplitúdóhibára, mert a felfutóélek véges meredekségűek (de azért elég meredekek, olyan >100MHz-esek tipikusan).
Ha bithiba van, akkor korrekció miatt újra kell küldeni az adatot, ami szintén időzítésbeli hibát okoz.

Az már izgalmas, hogy az aszinkron átalakítókon ez a jitter hogyan jut keresztül, de szerintem innen kéne nekifutni a megértésnek.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#76010) bkercso válasza -Skylake- (#76005) üzenetére


bkercso
nagyúr

Érdekes , hogy semmilyen adatnál nem jelent problémát tárolóból memóriába beírni, az összes hash bitre egyezeni fog , tehát tökéletes másolat jön létre , kivéve az a fránya zene. A zenénél elmennek a bitek nyaralni.
Nem nyaralni mennek, de a többi típusú adatnál nem számít az időzítés. Zenénél meg torzítás lesz a jitterből.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#76011) borix válasza bkercso (#76010) üzenetére


borix
őstag

Ennek mennyi a valóság tartalma a mai stabil gépeken?

(#76012) Ribi válasza borix (#76011) üzenetére


Ribi
nagyúr

Régi gépek is stabilak voltak, különben miért 386-ossal mennének az űrbe. Az is stabil hidd el. :DDD
Cserébe ma minden nagyfrekivel sugárzó izékkel van tele ami nem csak kábelen, de levegőben is telibesugároz mindent.

[ Szerkesztve ]

(#76013) bkercso válasza borix (#76011) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudom, hányszor fordul elő, de előfordul. Elég heves EMI-környezet is van a gépekben, a kábeleken lévő feszültségzajik meg szintén nem elhanyagolhatóak.
Ezért hallani a PC-tápot meg az SSD-t. Más okát nem látom legalábbis.

Egyébként ma már nagyon stabilak a gépek. Pl. munkahelyi duplamonitoros USB-dokkolóm csak az egyik alzatban műxik, a másik 3-ban fagy.
Otthon meg naponta átlag 1-2 alkalommal elsötétül a monitor 1s-ra; nem találtam még meg az okát.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#76014) RetepNyaraB válasza bkercso (#76013) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

monitor: rossz a hdmi aljzat, vagy kábel.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#76015) borix válasza bkercso (#76013) üzenetére


borix
őstag

Engem jobban zavar az EMI-környezetnél pl mikor mondom beszerzek pár DSD anyagot és kicsit megvizsgálva, egy feltöltött CD minőség vagy még CD minőség sem voltak.
Mondjuk attól még sokan jól ellennének vele és még jobbnak is hallhatják a DSD hitt miatt...

(#76016) Exodius válasza gianni85 (#76002) üzenetére


Exodius
őstag

Audio Anomáliák címszó alatt születhetne pár cikk. Csakhogy tegyük tisztába, mi az, amitől biztosan van különbség, meg mi az, ami lehet inkább placebo.:)

1. Mikor a mérés jó, oszt sz*r a hang.
2. Mikor szar a mérés, de jó a fülnek és nem értjük hogy a fas*ba.
3. Mikor szar a mérés is, meg hangzás is......aztán mégis jó. De hogy? :D
4. Mikor minden jó......mégis sz*r.

Az AudioKomédia első adását olvashatták. :D

Egyéb ötlet? ;] ;] :C :C

(#76017) Exodius válasza CyberFriend (#75983) üzenetére


Exodius
őstag

Majd betesztelem. Te mit tapasztaltál? :)

(#76018) Ribi válasza Exodius (#76016) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem a 4. az amikor vettél új cuccot, de asszony meglátta az számlát :DDD
2. meg ASR nehány mért példánya.

[ Szerkesztve ]

(#76019) Ear001 válasza Ribi (#75980) üzenetére


Ear001
addikt

Ez most hogy került ide? Az Antokban nincs Opa, minden erősítést a cső végez, és mint ahogy egy jobb triódás erősítőnél illik, jól hallani, hogy van-e benne visszacsatolás, vagy nincs, és emelt tápfesszel a teljesítménye is nő.

(#76020) Ribi válasza Ear001 (#76019) üzenetére


Ribi
nagyúr

Jaj, összekevertem az opás témával. Vagyis még ott tartottam. :R
Sehogy nem jön a témához.

[ Szerkesztve ]

(#76021) borix válasza Exodius (#76016) üzenetére


borix
őstag

3. Hasonlattal élne vannak a zs kategóriásnak mondott filmek, és pl nem lehet olyan gagyi, giccses, nézhetetlen filmet csinálni, hogy valakiknek majd az is ne tetsszen nagyon.

(#76022) gianni85 válasza Exodius (#76016) üzenetére


gianni85
veterán

Egyéb ötlet?
kevesebb elmélkedés, több zenehallgatás :P

(#76023) niof válasza Exodius (#76016) üzenetére


niof
addikt

Volt már anno a Hang&Technika hasábjain egy jó cikk, nem emlékszem, hogy Zsolt vagy Alpár írta e... Néhány részletre emlékszem, ilyesmik voltak benne: "mikor már a mosógép is Van den Hul-al van bekötve, és a CD lejátszó tetején ott a SFTTBZ (Steril Földdel Töltött Teflon Bevonatú Zacskó), és még mindig nem szól jól a rendszer, akkor jöhet a gömbszörpös üveg 1/3-ad részig olajjal töltve, a szoba különböző pontjain elhelyezve." De jöhet még a CD demagnetizáló, meg minden ilyen egyéb baromság!
Fúú, ezeknek tényleg kéne egy külön topik, ahol összejöhet az összes hívő, kibeszélni ezt a sok fontos háj-end dolgot! :DDD :DDD :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#76024) bkercso válasza niof (#76023) üzenetére


bkercso
nagyúr

Meg egy 3. topik azoknak, akik már ezt megunták és inkább rendbetették a rendszert. :P

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#76025) Exodius válasza bkercso (#76024) üzenetére


Exodius
őstag

Ugye csak viccelsz? Itt mindenki audio-spirálban van, így vagy úgy. :D

(#76026) Exodius válasza niof (#76023) üzenetére


Exodius
őstag

Placebo audió/videó varázslat topic eléggé ki van halva. :)

(#76027) CyberFriend válasza Exodius (#76017) üzenetére


CyberFriend
tag

Csak a szokásos. :)Kerekebb, dinamikusabb, részletesebb a hangzás.

(#76028) Bodz válasza csƵ (#75979) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Sanskrit 10th + bt amit rászúrsz optikán? Még egy 5 voltos Meanwell a dac-hoz és kész is vagy.

[ Szerkesztve ]

(#76029) csƵ válasza Bodz (#76028) üzenetére


csƵ
őstag

Nem rossz. Ezek hangban mit képviselnek?

(#76030) p76 válasza Bodz (#76028) üzenetére


p76
senior tag

Ez az SMSL Sanskrit 10th is egy transzparens DAC?
Úgy látom ennél nagyon fontos hogy az Aux Usb csatlakozón kapjon külön tápot.

[ Szerkesztve ]

(#76031) Ribi válasza p76 (#76030) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha USB-n kapja a jelet akkor fontos, ha optikán v coaxon akkor nem.

(#76032) Bodz válasza csƵ (#76029) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szerintem ezt. De találsz róla más véleményt is a topikban.

(#76030) p76: Nem igazán. Táp ügyben meg ez a helyzet.

(#76031) Ribi: Optikán meg koaxon használva viszont tápot kell használni, különben nem működne a dac. Nem életszerű nekem, hogy azért menjen pl a pc, hogy etesse.

[ Szerkesztve ]

(#76033) csƵ válasza Bodz (#76032) üzenetére


csƵ
őstag

Egyre szimpatikusabb, de megint ez a fránya driver telepítés...

(#76034) Bodz válasza csƵ (#76033) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem szokott általában gond lenni az Xmos driverekkel, Linuxhoz és macOS-hez meg semmi sem kell ugye.

[ Szerkesztve ]

(#76035) Sonja válasza kromatika (#75984) üzenetére


Sonja
veterán

Nekem van, de nem sok mindennel tudom összevetni a hangját.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#76036) Bodz válasza Sonja (#76035) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Előrelépés vagy csalódás az AR UA1 után?

(#76037) Sonja válasza Bodz (#76036) üzenetére


Sonja
veterán

Nekem előrelépés, mert melegebb a FiiO, mint az AR-UA1. Sokkal jobb rajta zenét vagy bármit hallgatni, bármelyik fejesemmel. Az AR-UA1 nekem túl "steril" volt.

A FiiO K5 Pro-nak csak egy problémáját találtam, hogy a bekapcsoló a hangerőszabályzó is egyben. Viszont egy kapcsolós konnektorral orvosoltam. :B Ja, és az RCA kimenet nem kapcsolódik le, ha fejhallgatót is csatlakoztat az ember. :N Elég hülye megoldás szvsz, de szerencsére én nem használom az RCA kimenetet. Ellenben az jó, hogy van rajta analóg bemenet (RCA In) is.

Szerk.: Linux alatt tökéletesen üzemel, még a színösszeállítás is jól működik (Hangerőgomb körül.)!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#76038) celf


celf
őstag

Tudtok olyan mini hangkártyát, ami nem is alakítja át analóggá a jelet, csak Bluetooth-ról továbbítja USB-n keresztül az audiot, mintha egy portolt mp3 lejátszó lenne?

Ide is felteszem már jobb híján a kérdést.

(#76039) p76 válasza Bodz (#76032) üzenetére


p76
senior tag

Köszönöm a választ!
Még mindig szeretnék egy transzparens DAC-et venni a transzparens Atom elé.
De szeretném minél olcsóbban megúszni. Már tartok tőle hogy majd minden transzparens lesz, csak zenét nem lehet hallgatni vele :))
Schiit Modi 3-at néztem még de az már 50 ezert kóstál, most már lett európai készlet.

(#76040) kecstama


kecstama
tag

Hali!

Elég sok zajt szed össze a "cuccom", nagy eséllyel a tápkábeleken.
Mivel lehetne ezt szűrni? Esetleg a DAC-nak számíthat egy "jobb" táp? :))

Van egy szünetmentes tápom, holnap bekötöm, megnézem azzal hogy fut.

(#76041) csƵ válasza Bodz (#76034) üzenetére


csƵ
őstag

Legjobb. Szerintem megrendelem. De ilyen idétlen színt... :))

(#76042) Hack3er


Hack3er
őstag

Szerintetek a vintage DT880-hoz melyik erősítő passzolna?
Schiit Valhalla vagy a Vali 2?

(#76043) #56474624 válasza p76 (#76039) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nekem ebben az 50k-s kategóriában nagyon tetszett a Nuprime uDSD. Bkercso CompositeAmp-jával jól szólt. Hogy az Atommal hogy teljesíthet, az passz.

(#76044) CyberFriend válasza #56474624 (#76043) üzenetére


CyberFriend
tag

+1 Szerettem én is ezt a kombót. Az uDSD mindig is ajánlott volt.

(#76045) borix válasza Sonja (#76037) üzenetére


borix
őstag

Van ott még több viszonyítási alap a AR-UA1--hez képest. ;]
A K5 pro kiegyenlített, melegebb hangzásúnak mondják.
Adott a HiFiMAN HE400S fejesed a K5 pro valószínű jobban kihajtja. A közép a magas tartományok részletessége és a térérzet?

(#76046) karesz42


karesz42
újonc

Sziasztok!
Sabaj d5 tel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Egy dacmagic plus-t szeretnék jobbra cserélni.

(#76047) Sinesol válasza bkercso (#75971) üzenetére


Sinesol
veterán

Rettenetesen, dehát a közjó megerdemel egy kis eröfeszitest, meg ha szazszor is kell ugyanazokat a koroket lefutni. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#76048) #56474624 válasza Sinesol (#76047) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem hiteltelen a közjó érdekében tevékenykedni egy hifi jellegű topikban relatíve kevés tapasztalattal, de annál több előítélettel. Az meg külön vicces, hogy bkercsot akarod téríteni, akinek azért van némi tapasztalata abban erősítő/dac építésből, hogy a mérési eredmények és a hangminőség mekkora korrelációban áll egymással. Ez nem közjó, koma, a saját hitbuzgóságod dolgozik, a valóság meg rohadtul nem érdekel közben.

[ Szerkesztve ]

(#76049) Sinesol válasza kromatika (#75974) üzenetére


Sinesol
veterán

Az a baj ugy csak azt hallod, hogy az adott lancban hogy viselkedik a Dac, objektiv kepet ez nem ad. Pl. lehet azert tunik jobbnak melyben egy dac, mert adott torzitas, zaj, adott modon osszeadodik, kioltja egymast lancban, esetleg van valami kiemelese, nagyobb/alacsonyabb a jelszintje, stb. Itt elkonyveled, hogy jo melyben ez a DAC es mondjuk ajanlod valakinek. Viszont x emberke lanca teljesen mas korulmeny, ott total mashogy viselkedik, aztan emberunk csak vakarja a fejét, hogy megis hol a jo mély? Ez a gond a meghallgatassal, hogy nem tudod objektive megmondani, hogy milyen egy dac, még az is csak nagyjabol mondhato meg, hogy a lancodban milyen a hangja, mivel meg ha cserelgeted is a komponenseket, fullel kb. sose mondod meg, hogy nem csak a jelszintek elterese miatt hallasz kulonbseget. Szoval sajat lancban probalgatva van ertelme talan hallgatozni, de ez alapjan nehez olyan objektiv velemenyt alkotni, ami masok szamara is hasznos lehet.

Ba cy lus: :DD

[ Szerkesztve ]

(#76050) borix válasza Sinesol (#76049) üzenetére


borix
őstag

Van egy adott személy akinek zenei téren adnak a véleményére. Adott egy lánc 3 fejessel, majd egy idő után DAC csere. Nem lehet viszonylag pontos következtetést levonni mikor különböző stílusú zenéket végigtesztel a fejesek adottságainak megfelelően?
PL azt mondj a HD600 nagyon jó szólt klasszikus zenével. Valaki más is többségben klasszikust hallgat neki is van egy HD600 neki már az a DAC közel sem biztos, hogy jól fog teljesíteni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.