Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) bajnokpityu válasza hoffman_ (#15999) üzenetére


bajnokpityu
félisten

.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16002) krichd1 válasza hoffman_ (#15999) üzenetére


krichd1
addikt

Nézd meg a Fiio-kat.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#16003) hoffman_ válasza bajnokpityu (#16000) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezt ajánlották már mások is, de pont az a lényeg, hogy ne kelljen utánajárnom, ebayeznem, dobozt eszkábálnom, meg esetleg legyen gari. Mondjuk 30 dollár +pk esetén ez még nem vészes, de bíztam benne, hogy lesz itthoni választás. Ugyanakkor ha ennyivel jobb alternatíva, akkor elgondolkodom rajta.

krichd1:

Kösz szépen.

mod:

FiiO: a 9-ért lévő nagyon gagyesznak tűnik, a következő pedig már 21, ennél cimbi is jobbat épít féláron.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16004) krichd1 válasza hoffman_ (#16003) üzenetére


krichd1
addikt

Ha tudsz építtetni, akkor ez lehet a jó megoldás ebben a kategóriában. Még az Asus Xonar U1 jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#16005) bajnokpityu válasza hoffman_ (#16003) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Es meg jól is szóljon, ugye? ;)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16006) hoffman_ válasza bajnokpityu (#16005) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jó-jó, igazad van :D

krichd1:

Igen, akkor utánakérdezek szerintem. Köszi a válaszokat.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16007) baluka26 válasza hoffman_ (#16003) üzenetére


baluka26
veterán

Fiio E10 alá ne add, cimbi :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#16008) hoffman_ válasza baluka26 (#16007) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszi a tipped :K De egyre inkább úgy érzem, hogy nem bonyolítom, marad a beépített dac-cal bíró 2.0, és akkor nem kell ezzel foglalkoznom, elég egy optikai kabli és csók. Sőt, igazából kíváncsi vagyok, hogy abban milyen a cucc, és fejhallgató része hogy sikerült, dob-e az enyémen :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16009) attila666


attila666
tag

Sziasztok!

Egy Fiio D3 vételén gondolkodok. Az alaplapomon van S/PDIF és optikai kivezetés is, viszont unix alapú rendszert használok és nem vagyok biztos benne, hogy jól-e kezeli ezeket a kivezetéseket. Elvileg 24 bit 96kHz-ig tud samplezni, de ha az analóg kimeneten növelem a sample rate-t 44kHz fölé, akkor meghal.

Van rá valamilyen mód, amivel ki tudom mérni/próbálni, hogy működik-e legalább az S/PDIF 44 és 96kHz-nél? Sajnos nincs semmilyen eszközöm, amivel össze tudnám kötni. Az optikai kimenet állandóan világít az alaplapon. Gondoltam arra, hogy multimétert teszek az S/PDIF kimenetre és megpróbálom csöndben mérni a feszültséget és zene közben, hogy jön-e rajta valami?

(#16010) bkercso válasza attila666 (#16009) üzenetére


bkercso
nagyúr

Inkább frekvenciát mérj, működés közben kb. 1 MHz kell legyen. Vannak frekimérős multiméterek, de kb. D3 árban. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16011) attila666 válasza bkercso (#16010) üzenetére


attila666
tag

Van frekvenciamérős műszerem. Frekvencia és átlagfeszültséget ha figyelem zene közben és kikapcsolva, akkor biztosra meg tudom állapítani?

(#16012) attila666 válasza attila666 (#16011) üzenetére


attila666
tag

Lemértem. Sajnos semmilyen jel nem jön az S/PDIF-ből. Az operációs rendszer Optikai digitális kimeneti port-ot mutat, erre kapcsoltam a kimenetet. Lehetséges, hogy az optika ettől függetlenül működne? Az optika nem úgy van megoldva, hogy az S/PDIF-re van egy LED kötve?

Tudnátok ajánlani egy DAC-et pl ebay-ról, amin van optika, s/pdif és usb bemenet is? Az USB-nél jobb volna 24bit és 96kHz legalább, amiket néztem, az mind 16bites volt. Vagy ez mennyire számít? Maximum 40 dollárt költenék rá szállítással együtt. Sajnos az említett OS miatt belső hangkártya nem jöhet szóba és az usb-s hangkártyák nagy része sem biztos, hogy működne.

[ Szerkesztve ]

(#16013) Bodz válasza donpe (#15989) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Beledugnám a T1-et szívesen. :)

(#16014) donpe válasza Bodz (#16013) üzenetére


donpe
aktív tag

Akkor majd sort kerítünk erre a "közösülésre" :DDD .

(#16015) bkercso válasza attila666 (#16012) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem így működik, állísd coax-ra, aztán mérd meg az RCA csatin a frekit.
Elég a 44 kHz $80-ért, a D3 is megteszi. Vagy vlm használt TDA, ilyesmi DAC.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16016) attila666 válasza bkercso (#16015) üzenetére


attila666
tag

Sajnos csak annyit látok driver hiba miatt, amit a képen mellékeltem. Hiába tettem a digitális kimenetre, se frekvenciát se feszültséget nem mértem a coax kimeneten, így csak usb vagy optika marad (az utóbbi kérdéses).
Holnap keresek néhány DAC-et és belinkelem, hogy a lehető legjobbat válasszam ki.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16017) SOAD19 válasza donpe (#16014) üzenetére


SOAD19
addikt

Én meg meghallgatnám a "közösülés" eredményét, főleg mikor már a csövek a csúcsra érnek (bemelegednek), és ezáltal a közösülés is a finisbe ér ! :D

(#16018) bkercso válasza attila666 (#16016) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor kösd be optikán a D3-at.
Vagy vegyél egy behringer uca-202-t (ne uca-222-t!).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16019) donpe válasza SOAD19 (#16017) üzenetére


donpe
aktív tag

:DDD az biztos, hogy járatni kell majd egy darabig ;)

[ Szerkesztve ]

(#16020) attila666 válasza bkercso (#16018) üzenetére


attila666
tag

Tudom, hogy fárasztó vagyok, de mi van ha megveszem a D3-mat és kiderül, hogy nem megy az optika sem az alaplapon? Esetleg egészítsem akkor ki egy ilyennel? [link]
Vagy jobb lenne venni egy olyan DAC-et amiben eleve benne van az USB is, vagy így DAC+USB to S/PDIF?

(#16021) bkercso válasza attila666 (#16020) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azt is lehet. De ez ugyan az, mint az UCA-202, csak bemenet nélkül. Van analóg kimenete is.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16022) bajnokpityu válasza donpe (#16019) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Tényleg el is felejtettem kérdezni, hogy ez hány órát ment?
A kis hibridem gép mellett, kellett vagy 200 ora, pedig csak ecc88.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16023) donpe válasza bajnokpityu (#16022) üzenetére


donpe
aktív tag

Nem tudnám megmondani, mert nem mindig a PRO-t használtam (ami nálad van), hanem sokszor a Lunch Box II-t (amiről EAR írt). Az 1000óra felett ment már jó-ócskán.

A nálad lévő darab valahol 100-200 között lehet, de ez sacc, mert sokat volt kölcsönadva is.

Mindenesetre bekapcsolás után elvileg 10-15 perc után már elég jó hangja van (addigra már a kondik is átmelegszenek), de szerintem 40-45 perc után szól a legjobban. Neked mi a tapasztalat?

(#16024) contaxg válasza donpe (#16023) üzenetére


contaxg
veterán

Már ki is alakítottam egy polcot a Night Blues-nak :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#16025) donpe válasza contaxg (#16024) üzenetére


donpe
aktív tag

:DD 4,8kg :Y

[ Szerkesztve ]

(#16026) contaxg válasza donpe (#16025) üzenetére


contaxg
veterán

Csak? Többre számítottam....упаковке nélkül hozod?
Ehhez kellene egy T1 vagy egy T90. Melyiket vegyem szerinted?

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#16027) donpe


donpe
aktív tag

Így sem az a túlzottan portable cucc. Fejes ügyben rákérdezek F-nál, hogy mit javasol.:)
A kistesó mellet mi van?

[ Szerkesztve ]

(#16028) contaxg válasza donpe (#16027) üzenetére


contaxg
veterán

T70 ill T90
A konzultáció jó ötlet!

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#16029) donpe válasza contaxg (#16028) üzenetére


donpe
aktív tag

Noted. :R Lehet, hogy nekem se lesz elég a 880? :O De az meg úgy szereti ha Uzsidobozba lehet dugva. :D

[ Szerkesztve ]

(#16030) bajnokpityu válasza donpe (#16023) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Contaxg: nagybevasarlason vagy? ;)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16031) contaxg válasza bajnokpityu (#16030) üzenetére


contaxg
veterán

Igy meg lesz szinte a teljes (felső)sor :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#16032) bajnokpityu válasza contaxg (#16031) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nagyon helyes. Az alsó kategóriában túl sokan utaznak. Nomeg élmény .

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16033) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Bocsánatot kérek előre a balga kérdésemért (a fülhallgatós topikban egy kicsit kigúnyolt a kolléga miatta), de még életemben nem láttam Fiio E17-et és csak azt szeretném tudni, hogy ha úgy tervezném használni, hogy hordozható mp3 lejátszóval is és számítógéppel is, akkor ha a számítógépre kötöm usb-n keresztül, akkor olyankor töltődik-e a Fiio. Azért kérdezem, mert azokon a képeken, esetleg műszaki leírásokon amiket eddig találtam a neten, nem találtam róla olyan képet, ahol bármiféle tápegység bemenete látszódna, így arra gondoltam hogy usb-n keresztül lehet tölteni.

Még egyszer bocs ha ordas hülyeséget kérdezek, de csak a neten olvasottak, látottak alapján van képem róla.

Szerk.: elnézést, közben kaptam mástól választ a másik topikban és így most már tudom hogy jól gondoltam tényleg tölti is. Úgy látszik hogy csak egy embernek mentem az idegeire, azt gondoltam hogy valami nagy hülyeséget kérdeztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#16034) bkercso válasza lugosi (#16033) üzenetére


bkercso
nagyúr

A szakmai fórumok arra is valók, hogy hülyeséget kérdezz. Amíg nem trollkodik valaki, addig miért megy a fórumozók idegeire? Nem értem. Legfeljebb nem válaszol, aki nem akar. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16035) contaxg válasza lugosi (#16033) üzenetére


contaxg
veterán

Lehet (és kell is) USB-ről tölteni, sőt ki/bekapcsolható ez a funkció szoftverből, melynek értelme az, hogy ha egy másik hordozható eszközre lenne rákötve, ne szívja le annak az energiáját.

(#16036) Bodz
Az egyik a Tied lesz nem? :D

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#16036) Bodz válasza contaxg (#16026) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Természetesen mindkét fejhallgatóra szükséged van. :D

(#16037) szilu7 válasza lugosi (#16033) üzenetére


szilu7
senior tag

Ez egyáltalán nem hülye kérdés.
Bkercso: +1

Annyi további infó, hogy az USB töltést ki/be lehet kapcsolni a menüben.

(#16038) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Köszi srácok, úgy látszik egyvalakinek nem voltam szimpatikus.

Úgy látom hogy ez egy igazi sokoldalú cucc, a tudásához képest nagyon szuper árral.

Már csak az a kérdés, hogy ha az összes zeném 256 kbites AAC formátum (ilyenre rippeltem, illetve ebben a formátumban vettem őket az itunes store-ból) akkor mennyit vesztek minőségben a formátummal, úgy értem, hogy ehhez érdemes-e ilyen DAC-ot venni. Szerintetek?

(#16039) PuMbA válasza lugosi (#16038) üzenetére


PuMbA
titán

"mennyit vesztek minőségben a formátummal"

Ez a kérdés elhanyagolható, ahhoz képest, hogy mit vesztesz azzal, hogy "nem jól" mixelik/masterelik a zenét. Szóval megéri :)

[ Szerkesztve ]

(#16040) Bodz válasza contaxg (#16035) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ja, tényleg. :D

2 M-DAC elúszott, a most árultakat meg nem hajlandóak ide küldeni. :O

(#16041) contaxg válasza Bodz (#16040) üzenetére


contaxg
veterán

Van angol posta cím, ha az segít ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#16042) Bodz válasza contaxg (#16041) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az nem lenne rossz. Pü ment. :R

(#16043) szilu7 válasza PuMbA (#16039) üzenetére


szilu7
senior tag

:K

(#16044) bkercso válasza lugosi (#16038) üzenetére


bkercso
nagyúr

A tudásához képest nem rossz az ár. Bár nem hallottam, de gyanítom, hogy a hangjához képest viszont korrekt. Szóval jó gép.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16045) Audison


Audison
senior tag

Őt hallotta már valaki?

(#16046) bkercso válasza Audison (#16045) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem, de sajnos láttam. Szép jó nagy dobozban van a semmi. :D TL084, vagy mi lehet benne?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16047) Audison válasza bkercso (#16046) üzenetére


Audison
senior tag

Hát tőlem ne kérdezd.. :DDD Én a hangjára volnék kíváncsi.
Talán ez több infót ad.

[ Szerkesztve ]

(#16048) donpe válasza bkercso (#16046) üzenetére


donpe
aktív tag

Hát ez se 5 kilós az biztos :DDD .
Mindenesetre nem biztos, hogy jó marketingfogás egy üres dobozbelsőt mutogatni... :U
Ettől függetlenül kép alapján nem lehet megmondani, hogy mit tud.

[ Szerkesztve ]

(#16049) bkercso válasza donpe (#16048) üzenetére


bkercso
nagyúr

Dehogynem. TEA2025. Nekem is vagy egy összerakva valahol, de már rég hallottam. Kommersz, aranydobozban.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16050) donpe válasza bkercso (#16049) üzenetére


donpe
aktív tag

:R Úgy látom vissza kell térnem a hobbielektronikába... :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.