Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) Exodius válasza Bodz (#38000) üzenetére


Exodius
őstag

AD500X-et nézd meg vele. :D

(#38002) Bodz válasza Exodius (#38001) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Már rég eladtam, de kizártnak tartom, hogy jó páros legyen vele. Eleve nincs túl határozott (egyeseknek megfelelő mennyiségű) mélye, na ha meg ebből elvesz a Solo... :N

[ Szerkesztve ]

(#38003) .DLL válasza Exodius (#37954) üzenetére


.DLL
veterán

Egyébként az Impact Twin más kategória is, eleve dupla pénzbe kerül, persze ha belefér, akkor nem kérdés, hogy vedd azt. Ha a büdzsé nem engedi, akkor az Presonus Audiobox iOne-t kipróbálhatod nem egészen 2 hétig (internetes rendelés esetén), persze ha nem sajnálsz egy postaköltségnyi zsét kockára tenni (viszont ha bejön a hangja akkor sütemény!)

(P.H.)

(#38004) bkercso válasza .DLL (#37999) üzenetére


bkercso
nagyúr

A "normálisabb" IC a lábszám miatt kerül szerintem nagyobb tokba.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#38005) rappit4 válasza Bodz (#37995) üzenetére


rappit4
őstag

Köszi! Még annyi, hogy ezzel meg tudom azt majd csinálni, hogy a kis logitech 5.1-em rá lesz kötve az alaplapi jackekre a fejes pedig akkor a dac-ba meg a fejeserősítőbe, és mind a kettő szóljon egyszerre, tehát ne kelljen állítgatnom a windowsban, ha váltani akarok? :F

(#38006) Agyzuzo válasza rappit4 (#38005) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Ezt erősen kétlem, mert a DAC egy új hangeszközként fog szerepelni a Win alatt, te pedig egyszerre csak egyet tudsz meghajtani, de javítson ki valaki, ha tévednék...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#38007) Krissz80 válasza .DLL (#38003) üzenetére


Krissz80
senior tag

A Presonus Audiobox iOne és a Fociusrite Scarlet Solo nak lehet 24/192-t is adni, átkonvertálja magának 24/96-ra vagy azt már nem eszi meg Wasapin keresztül?

Tudom, hogy nem feltétlen van értelme a 192-nek. :)

(#38008) Exodius válasza Bodz (#38002) üzenetére


Exodius
őstag

Átkozott szinergia.....lehet egyszerűbb lenne eladni az 500-ast azt venni egy fun-osabb hangzású DT770-est, minthogy évekbe teljen míg megtalálom a szinergiát. De hát: ez már csak ilyen, nem? :)

(#38009) Exodius válasza .DLL (#38003) üzenetére


Exodius
őstag

Presonus Audiobox iOne-t is kinéztem....majd vodkaboy-t megzörgetem, hogy mi a véleménye róla. :)

[ Szerkesztve ]

(#38010) #16820480 válasza Exodius (#38008) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem biztos, hogy azzal sokkal könnyebben/gyorsabban találnál szinergiát ;)

(#38011) Exodius válasza #16820480 (#38010) üzenetére


Exodius
őstag

Ez egy ördögi kör!!!! :Y :W ;]

(#38012) .DLL válasza Exodius (#38009) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem neki már összeállt a rendszere, persze nem kizárt, hogy hallotta. Nameg ő inkább hang"falazik".

Célravezetőbb lenne neked kipróbálnod. :K

(P.H.)

(#38013) Krissz80 válasza Exodius (#38009) üzenetére


Krissz80
senior tag

Esetleg érdemes lehet meggondolni a Presonus FireStudio Mobile-t, JET PPL -es firewire van benne (ugyanazt a technológiát használja az Impact Twin, mellesleg TC fejlesztés). Igaz ez drágább, árban valahol az iOne és a Twin között van.

[ Szerkesztve ]

(#38014) Exodius válasza Krissz80 (#38013) üzenetére


Exodius
őstag

És az iTwo?

(#38015) Krissz80 válasza Exodius (#38014) üzenetére


Krissz80
senior tag

Ahogy nézem azon csak több a bemenet.

AVX-en amúgy most 40ért árulnak egy Focustite Saffire Pro 40-t, az talán jobb is mint a Solo, és olcsóbb mint egy Twin.

[ Szerkesztve ]

(#38016) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Eldöntöttem, hogy Musiland DAC-ot veszek (itt is és külföldi fórumokban kivétel nélkül jókat írnak róla) a Presenter2+DT 990 Pro 250 Ohm mellé. Mivel úgy szeretném beszerezni, hogy adott esetben, ha nem tetszik 0 vagy kis bukóval ki tudjak szállni csak külföldi rendelés jöhet szóba. Szerintetek a 01, 02, 03 közül melyik lenne a legmegfelelőbb a fenti összeállításhoz, úgy, hogy szeretem a mély orientáltabb zenét. Hozzá teszem, hogy a Gigabyte Z97 SOC Force alaplapom integrált hangkártyája is megfelelő, de hajt a kíváncsiság, hogy tényleg ennyivel jobb egy külső DAC és ha igen, én hallok-e valamit ebből :D Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#38017) h1mpi válasza h1mpi (#38016) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Megnéztem a lehetőségeket és inkább úgy kérdezem a Dragon 02 kb. 13 000 Ft-os felára megéri a 01-hez képest? A 03 kizárva az már túl drága Nekem erre a célra.

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#38018) demars válasza h1mpi (#38016) üzenetére


demars
addikt

Én tegnap rendeltem egy 01-t. ATH m40x fejes és Presenter2 mellé lesz. Neotech összekötő kábelekkel.
Én is kíváncsi vagyok...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#38019) HUNNIA1920 válasza Krissz80 (#38015) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Focusrite és nem Focustite, illetve Saffire Pro 14 és nem a 40-es, ami fent van avx-en: [link].
A 40-es 150e körül van. :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#38020) .DLL válasza h1mpi (#38017) üzenetére


.DLL
veterán

Ezek közül akkor is a 03 :D De figyelj, inkább gyűjts még pénzt egy komoly DAC-ra (a komoly fejes mellé), főleg ha az alaplapod van olyan jó, hogy inkább csak a kíváncsiság hajt (a hangkártyát vissza is küldted a boltnak...) Így még akár a 03-at is kihagyhatod és egy szinttel nagyobbat léphetnél.
Én elég komoly átalakításnak vetettem alá a Musi 03-at, és így mondom azt, kijön belőle annyi részlet, amit egy középkategóriás DT Beyer megkíván. Addig csak sejteni engedte magát, hogy mire képes a fejes, persze élvezhető hangja volt, de így más élmény egyszerűen. Mélyorientált zenéket is egyébként eléggé dögösen adja (meg úgy mindent), sok "elvont" zenét is hallgatok, amibe kell a basszus. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#38021) Exodius válasza .DLL (#38020) üzenetére


Exodius
őstag

"Elvont"? Mesélj még...:)

(#38022) .DLL válasza Exodius (#38021) üzenetére


.DLL
veterán

Yvein Monq, FKA Twigs, SEBA, stb. de ez csak egy szelet emellett emberibb zenét is hallgatok :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#38023) Agyzuzo válasza HUNNIA1920 (#38019) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Ez az enyém. Jó kütyü, vigyétek (a Solo-t megeszi reggelire). :B

[ Szerkesztve ]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#38024) Dava


Dava
tag

Sziasztok. Fiio E10K-t vettem nemrég, szépen szól, minden happy. Letöltöttem hozzá a fiio ASIO driverét, azzal játszom a zenét, ez is működik rendesen. Kíváncsi lennék a wasapira is, de ha kiválasztom (event), az adott számot még játssza egy darabig, de ha beletekerek vagy számot vált, egyszerűen meghal. Nem fagy le a foobar, csak megáll a zene és nem is lehet onnantól elindítani. A kis vizualizációs ablakban is kiakadnak a sávok, mintha rohama lenne szegénynek. Újra kell indítani a foobart és kiválasztani az ASIO-t mielőtt elindítanék valami zenét, hogy helyreálljon a rend. Ez mitől lehet?

(#38025) Polllen válasza Dava (#38024) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha van asio driver és működik, semmi okod wasapi-val is mókázni. Ugyanazt az eredményt kellene mindkettőnek adnia, ha jól vannak beállítva.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38026) h1mpi válasza .DLL (#38020) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi az elbizonytalanítást :))
Igazából lenne jobbra is pénzem, de van egy fájdalomhatár, amit nem szívesen lépek át. Ez 30K, amit a 02-vel is átlépnék, mert 38K-ért találtam itthonit, de a külföldi se olcsóbb, főleg, hogy még az RCA kábel is 3-5K.
A 03 az már inkább 50K magassága, de ott már vám is rájöhet, mert Kína vagy Hongkong ahonnan jönne. Csak az érdekesség miatt mi a következő szint Musilandból a 03 után? Értelemszerűen egy 45K-s fejes mellé nem szeretnék 100K-s DAC-ot tenni :) A Focusrite Solo a 01 vagy a 02 szintjét hozhatja?

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#38027) Radomer válasza h1mpi (#38026) üzenetére


Radomer
aktív tag

Contaxg halálra fog kövezni :DD , de Denon DA-300USB lenne a következő lépcsőfog ami tényleg jó is.

(#38028) Agyzuzo válasza h1mpi (#38026) üzenetére


Agyzuzo
addikt

"főleg, hogy még az RCA kábel is 3-5"

Az nem túl acélos. :) Én azért egy 10-15k körüli KáCsa kábellel megkínálnám. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#38029) h1mpi válasza Agyzuzo (#38028) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Többen lebeszéltek múltkor a horror árú RCA kábelről, mert szerintük közel se számít annyit, mint a 3-4X-es ára. Ebben a kategóriában gondolom. Az vicces is lenne, hogy ha a 30K-s DAC-hoz 15K-s RCA kábelt vennék. :)

Radomer: megnézem azt is ;) látom ennek sosem lesz vége :)) -----> megnéztem elmebeteg ára van :P

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#38030) PuMbA válasza Radomer (#38027) üzenetére


PuMbA
titán

lépcsőfog :))

(#38031) krichd1 válasza h1mpi (#38029) üzenetére


krichd1
addikt

Attól még ha egy kábel drága, még nem jelenti azt feltétlenül hogy olyan jó is, vagy illik a rendszerbe.
Én legalábbis nem úgy állok hozzá, hogy amelyik drágább, az biztos jobb is, mert saját tapasztalat alapján nem mindig így van. Persze a híresebb gyártók azért általában ügyelnek a minőségi szintekre márkán belül.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#38032) Agyzuzo válasza h1mpi (#38029) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Én pár napja tesztelek egy Audioquest Carbon USB kábel-t és azóta azon a véleményen vagyok, hogy minden számít. :D Nem hittem a fülemnek, hogy milyen teret csinált a hangzásnak. Szóval a jobb kábel tényleg nem kamu, azért egy Kácsa Silver Line alá ne menj. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#38033) gubabela válasza h1mpi (#38017) üzenetére


gubabela
senior tag

Miért csak a musiland érdekel? 30ért kapnál sanskritot is vám és áfa nélkül. Próbáld meghallgatni valahol, hátha az is tetszene.

(#38034) Radomer válasza PuMbA (#38030) üzenetére


Radomer
aktív tag

Hát ezt elírtam...lépcsőfok. :P ;)

(#38035) Krissz80 válasza HUNNIA1920 (#38019) üzenetére


Krissz80
senior tag

Valóban, túl gyorsan akartam leírni, köszi a kiigazítást. :)

(#38036) Krissz80 válasza Agyzuzo (#38023) üzenetére


Krissz80
senior tag

Impact Twin-el szemben hogy állná a sarat?

(#38037) .DLL válasza h1mpi (#38029) üzenetére


.DLL
veterán

Abban igazad van, hogy vannak prioritások, előbb a megfelelő DAC, utána a kábelek. Kicsit túlzás szerintem hogy 50k a Musi 03. Sajnos a két új felfedezettet nem ismerem személyesen, de 1-1 véleményt már találsz róluk a fórumon.

Ha nem riadsz vissza az építéstől, akkor pedig rendelj egy ilyen panelt: Xmos U8 + Wolfson 8741 csak kell hozzá táp meg doboz... :))

(P.H.)

(#38038) Radomer válasza h1mpi (#38029) üzenetére


Radomer
aktív tag

Ha annyira nem sürgős fel szokott néha bukkanni 80e.- körül a használt piacon.

.DLL Musilandja 03 Dragon felturbózva már majdnem úgy szól mint a Denon.

(#38039) Krissz80 válasza h1mpi (#38026) üzenetére


Krissz80
senior tag

Próbáld ki azt a Saffire Pro 14-et.
Ha most épp DAC-ra vadásznék, akkor én tennék vele egy próbát, még így is nehezen állom meg. :)

Mondjuk az nem tud 192kHz-et natívban, de ha az nem fontos....

[ Szerkesztve ]

(#38040) h1mpi válasza .DLL (#38037) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Jó vicc, örülök, ha megfelelően összedugom (jó ez egy kis túlzás, de maradjunk annyiba, hogy nem vagyok egy műszerész alkat :))

Krissz80: usb-et szeretnék csak :)

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#38041) Exodius


Exodius
őstag

Érdekes, hogy a 30-40 rugós Musiland 03 Dragon után a következő lépcsőfok (hangjavulás tekintetében) a 120 rugós Denon DA 300USB. 80 rugós árrés kimaradt? Emberiség pls.....megy jobban is az a technika. :) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38042) Agyzuzo válasza Krissz80 (#38036) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Azt sajnos nem ismerem/nem hallottam még szólni.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#38043) Krissz80 válasza Exodius (#38041) üzenetére


Krissz80
senior tag

Én ugyan nem hallottam, de az ifi nano iDSD az pl 60k újonnan.
És abban XMOS van.

[ Szerkesztve ]

(#38044) CheGhost válasza Exodius (#38041) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Itt van egy DAC kb. 80 ezer értékben. :DDD :D

szerk.:
és a link pedig itt: [link]

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#38045) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Licitálok ebayen egy SMSL Sanskritre. Meddig érdemes felmenni árban vele? 24K még jó?
Remélem nem pont a legrosszabb DAC-ot választottam a sok jó közül :D Ez Angliában van, azért szimpi.

Viszont itt a fórumon panaszkodtak rá rengetegen...

(#38046) Bodz:Akkor azt már nem bánom legalább :)) Oké köszi a másik infót is.

(#38047) .DLL: Gondolom azt lehet utólag cserélni, ha nem jó?

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#38046) Bodz válasza rappit4 (#38005) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem tudod, állítgatni kell majd, de azért na, az a pár kattintás nem olyan borzalmas szerintem. :)

(#38008) Exodius: Azért ne keseredj el, annyira nem nehéz egy megfelelő forrást találni az AD500X-hez.

(#38045) h1mpi: Olyan 30-35-ig oké.

Mindenkinek! Nem jobb a Solo, mint a 02 vagy 03 Dragon.

[ Szerkesztve ]

(#38047) .DLL válasza h1mpi (#38045) üzenetére


.DLL
veterán

Annak inkább a tápegysége szokott ergya lenni, más baj nincs vele.

Ja de, néhányaknak pattogott a zene vele, de meg lehetett oldani. Lehetséges fejlesztés a későbbiekben: Xmos USB -> Spdif konvertert venni hozzá. (illetve ha van a hangkártyádnak koax (nem optika) Spdif kimenete, akkor azt is rákötheted a Sanskrit-re, aztán majd meglátod, hogy USB-ről vagy koaxról tetszik-e jobban a hangja.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#38048) h1mpi válasza .DLL (#38047) üzenetére


h1mpi
nagyúr

(illetve ha van a hangkártyádnak koax (nem optika)

Én ezzel szeretném kiváltani az integrált hangkártyát a gépből :) Akkor csak az USB marad gondolom.

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#38049) Exodius válasza Bodz (#38046) üzenetére


Exodius
őstag

Jah gondoltam is, hogy szomorúságomban nem DAC-ra gyűjtök hanem veszek kötelet. Ott fog a nyakamban lógni egy tábla, hogy: Az ember aki nem találta a szinergiát. :) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38050) Pjtor válasza Exodius (#38041) üzenetére


Pjtor
csendes tag

megeloztek az uk amazon linkkel :/

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.