Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101001) Melorin válasza fattyu (#101000) üzenetére


Melorin
addikt

A Sony WH-1000XM4-ről van szó? Azért ne ferdítsünk és mondjunk már ekkorákat! Akkor még túl kevés dolgot hallottál az életben. Nekem volt ilyen pár hónapig, miven a munkahelyem túl zajos volt és kellett egy zajszűrős fejes. Szerintem egész jól szólt, dinamikusan, erőteljesen, nem volt sértő a magas sem.
Mindent a helyén kell kezelni és nem a stúdió/hifi fejhallgatókhoz hasonlítgani!

[ Szerkesztve ]

(#101002) CoroStar86 válasza Melorin (#101001) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Már bocs, de nekem volt XM3 és most van XM4 is. Az új szettemmel szemben egy hulladék a Sonyk hangja minden túlzás nélkül, pedig egy évvel ezelőtt még én is el voltam tőlük ájulva (sőt, nem csak én, mert amikor egy kollégám meghallotta az XM3 hangját, azt mondta, hogy itt és most el kell adnom neki, ár nem számít...). Ha szerinted ennyire jól szólnak ezek a Sonyk, akkor éppen Te nem hallottál még jól szóló fejeseket... :R

(#101003) stellaz válasza fattyu (#101000) üzenetére


stellaz
addikt

Tényleg, van itthon egy 3M fülvédő tok, majd kipróbálom, hogy milyen ha az Etymotic fölé még azt is felteszem :D

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#101004) bkercso válasza RetepNyaraB (#100998) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha nincs jel, akkor digit oldalról nem is jöhet alapzaj. Csak, ha földhurok van, de az meg analóg dolog.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#101005) fattyu válasza Melorin (#101001) üzenetére


fattyu
veterán

:D:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:D:D:D

igen.
én még nem hallottam elég dolgot.
most is van itthon 30 fejhallgatóm
ezen kívül van két másik BT fejes is itthon. Mind a kettő feltörli a padlót a sonykkal zenehallgatás mezején.

nem sértő a magasa.

mert nincs benne.
közép se
részlet se
brummogó mindenre rátelepedő mélye van, fos működése, nem működö BT5je.

világos profillal egy picivel emészhetőbbé válik, de érzed hogy meg van erőszakolva, és a jótól még ott is messze van.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#101006) RetepNyaraB válasza bkercso (#101004) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

De ha van jel, hogy hallod a zajt? Két track között oké, vagy extra halk részeknél, ha olyan zavaró erejű. Akkor viszont tényleg baj van :)
Amit CoroStar vázolt, az a nagy gáz kategória. Évek óta nem hallottam telefon töp-tö-rö-töp-tö-röp hangot, vagy digit alapzajt.
Viszont nagyon kíváncsi lennék valami rendes streameren a "semmiből megszólal a zene" élményre. Ilyen nekem utoljára valamikor a 90-es évek legelején volt, az első (és kapásból valami elég zoral hájend rendszeren) CD meghallgatásomkor (Dire Straits/Telegraph Road. OTT elég jól észre lehet venni, ha valami csendből indul). Az otthoni évtizedes lemezjátszó és magnó hallgatás után pofán vágott :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#101007) bkercso válasza RetepNyaraB (#101006) üzenetére


bkercso
nagyúr

A digit zaj jitter, ami torzítást okoz, vagyis korrelálni fog a zenével a D/A átalakítás után - innentől már nem zajnak hívjuk.

A törö-törö-trr "egérzaj" a PC-ről jó kérdés. Lehet, hogy közös módusú zaj, ami egy másik földelt eszközön át megy a védőföld fele... :F

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#101008) Zoliee válasza fattyu (#101005) üzenetére


Zoliee
senior tag

"...
nem sértő a magasa.
mert nincs benne.
közép se
részlet se
brummogó mindenre rátelepedő mélye van, fos működése.."

+1
Sebészi pontossággal leírtad a kapott hangot.
És itt még azzal sem beszélhetünk mellé, hogy nem volt rendesen meghajtva. (hiszen benne van a dac/amp)
Kábellel talán még a fentiekre is rátesz egy lapáttal, negatív irányba.
És tényleg nem akarok senkit megbántani, de számomra több mint érdekes, hogy sokak szerint ez egy elfogadható hang....

(#101009) CoroStar86 válasza Zoliee (#101008) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

És a slusszpoén az, ha google keresőbe beírod: "best closed back headphones". 5/4 alkalommal a Sony XM4 az elsők között lesz. Na ennyit arról, amikor valaki folyamatosan a külföldi, "megbízható" bértollnokok tesztjére mutogat... :W Emlékszem, mikor anno vettem egy BD 990 Pro-t, az egyik kollégám megkérdezte, hogy ennyiért má' mé' nem vettem "Bíttszet"? Bele se mentem a vitába ezzel az Épöl-ös csávóval... ;]

[ Szerkesztve ]

(#101010) bkercso válasza CoroStar86 (#101009) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egyik vásárló még régen áthozta a csúcs Beats fejesét, hogy a szalonban végighallgatott mindent és ez tetszett neki a legjobban. Mondtam, hogy darabos és álrészletező: nem folyik a zene, hanem minden hangszer mindem hangja külön van. Nem alkot egységet; hallgassa meg az AKG Sextettet. Utána levette és "tényleg, van benne valami, én is hallom..." :DDD
Szerintem jó elektronikája se volt alá az szalonnak...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#101011) Zoliee válasza Remus389 (#100446) üzenetére


Zoliee
senior tag

Csak 2 hetet kellett volna várnod, és 50 pénzzel kevesebbért is kaptál volna: [kép]

(#101012) stellaz válasza Zoliee (#101008) üzenetére


stellaz
addikt

Én boltban hallgattam és tényleg nem tűnt jónak. A Bose pedig még annyira sem.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#101013) Melorin válasza CoroStar86 (#101002) üzenetére


Melorin
addikt

Kimondtad a lényeget: az új szetteddel szemben hulladék.
De nem ebben a kategóriában játszik ez a Sony.
Az a baj néhányotokkal, hogy mivel ebben a topikban a tökéletes hangra törekedtek, ezért ami le van maradva ettől a szinttől, rendesen kifigurázzátok, gyűlölitek, túlzásokba estek.
Mintha csak a legjobb fejeseken lehetne zenét hallgatni. Nekem van egy HD 681 EVO-m, Jay-Z fejesem, ezek mellett teljesen elfogadható hangja volt a Sony-nak.

(#101014) Ear001 válasza Melorin (#101013) üzenetére


Ear001
addikt

Szerintem van az a hangminőség, ami árcetlitől függetlenül vállalhatatlan, pláne ha az embernek van némi saját ízlése és affinitása a zenehallgatás technikai része iránt.

(#101015) emiki6 válasza Zoliee (#101011) üzenetére


emiki6
veterán

Mondhattad volna két hete, utólag könnyű okosnak/jósnak lenni. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#101016) Zoliee válasza emiki6 (#101015) üzenetére


Zoliee
senior tag

Persze tudom, de nem hagyhattam ki. :D

(#101017) emiki6 válasza Zoliee (#101016) üzenetére


emiki6
veterán

Én azt nem értem, hogy miért nem volt nagy különbség az sdac és az e70v között, miközben én a teac ud-301-től lehidaltam a d14 után, pedig a d14 annyira nem rossz ( ésVE primetól és zendac v2-től se hidaltam le), a teac meg 10 éves cucc és volt 200k körül újonnan.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#101018) CoroStar86 válasza Melorin (#101013) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Na mégegyszer: nekem van XM4-em is és amikor azt mondom, hogy xar a hangja, tudom, miről beszélek. Az XM4 amúgy is az ANC kategória egyik legjobbja (elvileg), akkor milyen lehet a többi? Plusz műszakilag tényleg nem egy kategória, de az XM4 kétszer annyiba került, mint az 560S-em, ami megint nevetséges. Anno egyébként nekem is megfelelt az XM4 hangja, de ha két hétig vezetsz egy Aston Martint, azért csak húzod a szádat, ha visszaülsz a G Astrába... (mielőtt valaki megint megsértődne: G Astránk is van ;] ).

(#101019) Remus389 válasza Zoliee (#101011) üzenetére


Remus389
veterán

Szerintem 50 44 ezerbe belefért az, hogy új és nem használt

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#101020) Zoliee válasza Melorin (#101013) üzenetére


Zoliee
senior tag

"... hulladék..."

Pontosan. :K
És nem kell semmivel se hasonlítgatni/méregetni, alapból az.
Már évekkel ezelőtt is (mikor először a fejemre tettem) rácsodálkoztam, hogy ennek se íze, se bűze. De erőltettem, gondoltam kis szódával majdcsak elmegy, talán jó lesz valamire... Hát nem.
Csak az időmet rabolta, és a hallásom gyilkolta.

Szerk: Remus389 csak egy kis gonoszkodás volt a részemről, bocsika... :D

[ Szerkesztve ]

(#101021) Remus389 válasza Zoliee (#101020) üzenetére


Remus389
veterán

Amúgy ha akkor is hirdetett volna, szerintem megvettem volna inkább a használtat 150-ért (talán még alkudni is tudtam volna, bár lehet ez a minimálár), de ez van, akkor nem volt használt. Nem bánom különösebben, legalább új amit vettem.

Mégnézem avx-en is van, hátha [link] Viszont látom, már új kiírás van hogy nem fognak megszűnni. :U

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#101022) stellaz válasza Zoliee (#101020) üzenetére


stellaz
addikt

Most éppen vonaton ülök fülemben az Etyvel, szinte teljes csendben hallgatom a halk zenét (és a fülvédő tokot még nem is hoztam magammal :DDD ), nem tudom, mi indokolná, hogy lecseréljem egy Sony fejesre, ami nem igazán olcsóbb, sokkal rosszabbul szól, de legalább sokkal nagyobb és melegebb is.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#101023) K1LLMy53Lf válasza CoroStar86 (#101009) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

kíváncsivá tettél (hogy a fórum szimpla olvasása elég-e ahhoz, hogy ennyire ilyen jellegű találatokat adjon nekem gugli), de "sajnos" nem.
leteszteltem, és az első 5 találatból az általad írt szövegre 1 tartalmazza az XM4-et... 1 pedig az XM5öt. a másik 3 meg sem említi ezeket... :)

#101013 Melorin nem akarok beleszólni nagyon, mert nem ismerem a Sony cuccait, de szvsz rosszul közelíted meg a dolgot. itt szerintem nem arról van szó, hogy adott high end set-ekhez képest rossz, hanem az árához képest, vagyis persze vannak, akiknek megfelel stb, de aki sok mindent hallott az tud(hat)ja, ha adott összegért (amennyit a sony-ért kérnek) sokkal jobbat is lehet kapni (vagy ugyanezt a "tudást" sokkal alacsonyabb áron).
nekem IEM-mel kapcsolatban van ilyen élményem a Sennheiser Momentum-mal illetve valamelyik Monster cuccal. mind1ik esetén az árából lecsípve egy 0-át kapod kb a reális árát a hangjának.

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#101024) -NoVa- válasza stellaz (#101022) üzenetére


-NoVa-
őstag

Maga helyén... A Bose elnyomja a repülőt, de ha nem szól zene, megértem a stewardesst, pilótát, hangosbeszélőt, egyebet. Ez a funkciója, nem a teljes izolálás. Olyannyira, hogy a vészjelzéseket, mentő szirénáját transzparensen ráerősítve átengedi, mert fontos hang. Hogy mellette tud valahogy zenélni is, mellékes.

(#101025) stellaz válasza -NoVa- (#101024) üzenetére


stellaz
addikt

Mondjuk ez jogos, szerintem is az áteresztés a legfontosabb erénye az ANC-nek.

Amúgy van aktív zajvédő fültok is, pl a plextonak jóval olcsóbban. Mondjuk az nem zenél.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#101026) s4tch


s4tch
veterán

Én még nem hallottam kifejezetten jó hangú bt fejest/fülest. Jó bt erősítőt többet is (Centrance Bluedac, ES100, XB10, BTR5, Hiby R3, ...), de fejest/fülest még nem. Pár éve fericske dicsérte valamelyik 100 dollár körüli tws-t, arra kíváncsi lettem volna, a Focal Bathys érdekel, a Dali bt fejeséről is jókat olvasni, a Grado is tetszett itt valakinek, szóval nem zárom ki, hogy létezik valóban kulturált hangú drótmentes fejes/füles. Azt sem zárom ki, hogy a többi gyártó is meg tudná oldani, hogy jól szóljanak ezek. Csak miután ez egy végtelenül széles közönséget érint, nagyobb az esélye a populáris hangolásnak, mint egy eleve stúdió vagy "audiofil" felhasználásra szánt fejes esetében. A Sony mindeközben elad néhány csilliárd XM5-öt egy évben, és magasról szarik a véleményünkre.

(#101027) Dorien válasza Melorin (#101013) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem a HD681 EVO-ra egy szó panasz nem lehet, mert 11e Ft újonnan. A Sony XM4 meg 100e Ft a legolcsóbb helyen is. Nem vagyok otthon a BT-s fejesek világában, de ez akkor is 10x-es árkülönbség... :U

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#101028) stellaz válasza s4tch (#101026) üzenetére


stellaz
addikt

Nekem a Samsung Buds2 egy pozitív meglepetés. 30 ezer forint, jól működő ANC-vel, természetes hangú áteresztéssel, egészen kellemes megszólalással. Semmi túlzás, semmi bántó hang. A mélyei persze nem olyan részletesek, de nem is az a fajta IEM hangzás, amitől nekem (szó szerint) enyhe hányingerem lesz egy idő után. Nem tudom, hogy ebből az árból milyen Bluetooth kombót lehetne összerakni, ami jobb hang és akkor még az ANC és a praktikum nincs is megemlítve.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#101029) belashx válasza CoroStar86 (#101018) üzenetére


belashx
senior tag

Nem a Sony-t akarom védeni, mert az az 1 perc tapasztalat, amit vele szereztem az semmi.
Szerintem is helyén kell kezelni. Utazáshoz vidd el a príma cuccod, és hallgasd közben. Ja, ez nem fog menni...
Én is úgy gondolom, hogy túlárazott az XM4, ebben egyetértés van.

Nem vagyok fejhallgatós, mert megszoktam az otthoni hifi által nyújtott térérzetet(előttem a színpad), de utazásokhoz szoktam használni fülest. Ott kifejezetten jó a zajszűrés, és nincs macera, nem meríti a telefonom a meghajtása.

A G Astra meg egy... Azt pláne nem szeretem.;]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#101030) Zoliee válasza belashx (#101029) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ez az utolsó posztom ezzekkel az ANC-s bt fejesekkel kapcsolatban, amiket lehet kábellel is használni, de alapvetően itt off.
Ezt írod:

"... Szerintem is helyén kell kezelni... az az 1 perc tapasztalat, amit vele szereztem az semmi..."

Igen, itt egy páran (akik nem pilóták :D) és a helyén kezelik ezt a terméket, le is írták a véleményüket.
De könyörgöm, legalább itt a fórumon ne beszéljünk sületlenségeket/hazugságokat a hangzásával kapcsolatban.
Akiknek ez egy vállalható hang, szívesen várom egy hallgatózásra. Alapvetően jelenleg drágább cuccaim vannak, de abból a keretből (amibe az kerül) bármikor kihozok egy fejest + dac/amp-ot, (de sokszor egy mobil is elég, mert kb azokban is jobb minőségű dac van) ami megeszi reggelire, és még a hallásod sem károsítja :DDD

[ Szerkesztve ]

(#101031) CoroStar86 válasza K1LLMy53Lf (#101023) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

(#101032) belashx válasza Zoliee (#101030) üzenetére


belashx
senior tag

Írtam én bármit a hangzásával kapcsolatban? Szolgáltatasok, és egyszerű kezelhetőség tekintetében elég jónak tűnik, ráadásul nem kell dugdosni semmit, előkapod, felteszed, kész, azt' szól, ahogy szól. Az átlagemberek többségének (sajnos) ez elég, de ez igaz szinte bármilyen termékre, bármilyen témában. Én sem ilyen vagyok, mert bármit veszek körüljárom a témát előtte. Nekem egy Edifier Neobuds Pro-m van, mert azt találtam ár/érték arányban megfelelőnek. Hifi-e? Lóf@szt, de az utcán ez nem izgat különösebben. Ha zenét akarok hallgatni, leülök a hifi elé. Pont.

Hogy legyen ON téma is:
Van olyan fejes, amin nem a fejem síkjában szól a zene, hanem előttem? Ez az, ami visszatart, pedig sokszor jó lenne, mert ritkán van lehetöségem úgy zenét hallgatni, hogy a család többi tagját ne zavarjam.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#101033) CoroStar86 válasza belashx (#101029) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

De, fog menni, mert a Dunu IEM-em az AQ Cobaltommal vagy [ezzel] tökéletes utazásokhoz. :P Igaz, nincs aktív zajszűrés, de a passzív elég jól működik. Ezt megtetőzöd egy kis darálós muzsikával + csöpp kakaóval és kész is vagyunk. Az ANC amúgy sem tökéletes, jellemzően a mélyebb "géphangokat" szűri meg, de egy gyereksírást pl simán behallani, ami pl. egy 12 órás repülőút alatt néha zavaró tud lenni...

K1LLMy53Lf: egyébként sem azt írtam, hogy ez első ötben szerepel, hanem az első ötben, amiben szerepel, ott eléggé előkelő helyen van. ;)

(#101034) fattyu válasza Melorin (#101013) üzenetére


fattyu
veterán

130 ezer forintért ( igen tudom hogy most épp 100 ért is megvehető de ez nem változtat semmin ) szóljon már vállalhatóan egy FEJHALLGATÓ amit csak a zene semmi más szöveggel marketingel a gyártó.

Érted? 130 ezer (én még annyiért vettem).
Shure aonic 50 és a philips fidelio l3 is földrészekkel közelebb áll a minőségi zenehallgatáshoz mint a sony.

A hangja alapján egy forintot nem adnék érte. emellé van gyenge BT nem működő multipont. Alig működő touch vezérlés.

És ismétlem VOLT nekem. Tapasztalatból beszélek.
plusz mint látod itt van két példa (mindkettő saját ) ami bőven megugorja a vállalható hangot, ami ebben piaci szegmensben és kategóriában játszik

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#101035) -NoVa- válasza fattyu (#101034) üzenetére


-NoVa-
őstag

A csöndjéért fizettél annyit, nem a hangjáért.

(#101036) fattyu válasza -NoVa- (#101035) üzenetére


fattyu
veterán

lásd amit erre írtam hogy 10 ezer egy jobb munkavédelmi hallásvédő.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#101037) -NoVa- válasza fattyu (#101036) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért utazási komfortban egy Bose és egy 3M Peltor között akad egy pár lépcső. Meg mikrofon, telefonhívás, izék. Az amku sok év után is jó, az is érték. Aztán hangra 50$ körül vannak, de a többi is az árban van.

(#101038) fattyu válasza -NoVa- (#101037) üzenetére


fattyu
veterán

egy fejhallgatónál amugy ilyet mondani hogy nem a hangjáért fizetsz?
ez milyen kifacsart logika már?

nézd már a linket. a Sony fejhallgatónak árulja amivel csak a zene...

továbbra is a fidelio l3 20al olcsóbbb és MINDENBEN jobb mint a sony, Hangminőségben irreálisan aránytalanul kegyetlenül sokkal jobb.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#101039) K1LLMy53Lf válasza CoroStar86 (#101033) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

No offense, de nem ezt írtad... :))

(ez egész pontosan azt jelenti, hogy 4 találatból 5ben benne lesz az elsők között... Tehát mindenhol IS :DDD )

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#101040) CoroStar86 válasza K1LLMy53Lf (#101039) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Jó. Oké. Értem. Nyertél. Lapozhatunk? :C

(#101041) -NoVa- válasza fattyu (#101038) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tudatos fogyasztónak kéne lenni, nem elhinni a marketinh bullshitet. Vagy, elhinni, elfogadni, és nem nézelődni tovább. Mindkettő járható út.

Al l3 nem összecsukható, utazáshoz az sem mindegy, máris egy paraméterben nem jobb. Persze ezekben az ANC-s TWS manapság kb fölöslegessé tette a kategóriát, és olcsóvá is.

(#101042) fattyu válasza -NoVa- (#101041) üzenetére


fattyu
veterán

tudatos fogyasztó nem veszi meg ezt a szart.

vagy ha megteszi, akkor azonnal eláll a vásárlástól, nem győzködi magát és másokat - az önigazolás oltárán áldozva - hogy márpedig ez milyen jó, hiszen én ezt vettem.
éljen a kognitív disszonancia.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#101043) stellaz válasza -NoVa- (#101037) üzenetére


stellaz
addikt

Phoneix + Peltor = Bose²

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#101044) RetepNyaraB válasza -NoVa- (#101041) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Rohadtul nem akartam csatlakozni a flémhez, sajnálom.

Bár nem ismerem a darabot (és kb. mindegyik Philipset utáltam, ami a fejemen volt eddig), az anc része igencsak érdekelne a Sonyval szemben. Mármint, hogy milyen is-e. Az összes többi érved pedig teljesen valid. Engedjük már el. A Sony egy túlárazott cucc, plusz konkrétan mint fejhallgató nem kéne, de mint egységcsomag (bt, anc - adaptív verzióval is, 40+ óra üzem évek múlva is, kényelmes, összecsukható, ja és nem értek egyet fattyúval a kezelhetőségben; nálam rendben van minden kifogásolt tétel, kivéve esőben a tapi) meg elfogadható, sőt, nekem pl. élvezetes arra, amire kell.
Haggyatok kérlek a munkavédelmi zajcsökkentőkkel, zajszűrő bukósisakkal és agybadugós tws-ekkel. Talán nem egyedüli az igényem arra, hogy zajos környezetben viszonylagos nyugalomban fejemre (nem agyamba tolva) dobva valamit, szóljon a Sex Pistols - repülőn nem biztos, hogy extra csendes meditációs zenét szeretnék.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#101045) -NoVa- válasza fattyu (#101042) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nincs nagy Sonym, csak próbáltam anno. A Bose ANC-je jobban tetszik, de... Mint feladatra való céleszköz, azaz utazós fejes, az XM4 sem rosszabb, mint a QC35.

Vedd figyelembe, hogy 2020-as cucc, azóta sok értelmesebb opció jött ki, sokkal olcsóbban is.

(#101046) emiki6


emiki6
veterán

Nem unjátok a sony témát, nem lapozhatnánk? Köszi...

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#101047) stellaz válasza -NoVa- (#101045) üzenetére


stellaz
addikt

Ha tws-ek hangján még reszelnek kicsit, akkor a vezetékes füleseknek is reszeltek szerintem és a fejesek egy részének is. Említettél is valami új generációs meghajtót.

Egy Etymotic féle extrém jól izolálò füles ANC-vel és TWS kivitelben, mondjuk az Ety hangminőséget elérve, nem abszurd áron szerintem zárójelbe tenne a high enden innen mindent.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#101048) emiki6 válasza lapalapa (#100981) üzenetére


emiki6
veterán

Szivacs nélkül hogy érezted a főnit? Én mindig annál kötök ki...
A térhálót próbáltam, nem jött be vele jobban, mint szivaccsal vagy fánkkal.

Én közben kicsit rá is untam és rájöttem, hogy azért nem baj, hogy van nekem fengru diy tingo tc200-am meg yincrow x6-om is, hiába nincsenek azon a szinten. Meg hát a teac + quad minden egyéb cuccomat a középszerűség bugyrába taszította... :DDD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#101049) lapalapa válasza emiki6 (#101048) üzenetére


lapalapa
senior tag

Szivacs nélkül nem próbáltam, térhálóval tökéletes most.
Egyenlőre élvezem nagyon, ő a nyitott, az ety meg a zárt hordozható cuccom.
Más most nem kell.
Dapról mennek, az asztali cucc most pihen.
.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#101050) emiki6


emiki6
veterán

Mindig meglepődöm mennyire fluktuál a hallásom és érzékenységem...
Megjavítottam az ibasso d14 usb csatiját, hogy mozgatásra ne veszítse el a kapcsolatot a mini usb-ben laza érintkezők miatt, aztán kipróbáltam és a hangkerakteren kívül most nem éreztem a minőségi különbséget a teac-hoz képest, míg korábban meg nagyságrendi különbséget hallottam, ami szerintem most is ott van, csak épp nem tűnik fel. Azért nem véletlen, hogy erről hallgatva tetszett meg a quad, mert már erről is jól szól.

A teac magasai szelídebbek, mélyei jobbak, a szubmély több, tehát karakterileg is jobban illik a quadhoz.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.