Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99001) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#99002) bkercso válasza -NoVa- (#99001) üzenetére


bkercso
nagyúr

Közel-Keleti? Shalom! :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#99003) nLali válasza -NoVa- (#99001) üzenetére


nLali
senior tag

Dejó. Milyen készülék ez?

(#99004) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

OFF: 3 hónapig most díjmentes a Spotify Prémium előfizetés. Ennyiért bevállaltam az eddigi ingyenes, reklámokkal tűzdelt helyett. :K

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99005) HELLAFLUSH válasza Bogyó bá' (#99004) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Nem 3havi előfizut kapsz 1haviért?
Ha jól tudom csak ilyen akció szokott lenni náluk.

(#99006) -NoVa- válasza nLali (#99003) üzenetére


-NoVa-
őstag

Boomerang III gitár pedál. Régi kép, csak pont szembe jött.

(#99007) rostiron válasza s4tch (#98999) üzenetére


rostiron
őstag

szia. Most egy beelink m18 doboz (core elec) van a hálózaton. Onnan egy usb-s asus u7 kölső hangkártya, innen megy az rca az erősítőbe.
Az a cél hogy ne keljen a tv- m18 párost beüzemelni az asszonynak. A telójáról vagy a tabletről szeretné.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#99008) s4tch válasza rostiron (#99007) üzenetére


s4tch
veterán

Ha egy Raspberry Pi belefér, akkor arra kell tenni egy tetszőleges rendszert (volumio, dietpi, moode, picoreplayer, stb), és azt lehet telefonról kezelni. A volumio ingyenes verziója is elég lenne, abban van webrádió, hálózati vagy usb lejátszás, spotify connect, ilyesmi. Bővebben itt: [link]

(#99009) SunMount3r válasza rostiron (#99007) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

CoreElec-hez (mivel az is gyak. egy Kodi) vannak távirányító app-ok telóra, pl. a Yatse, vagy a Kore.

[ Szerkesztve ]

(#99010) stellaz válasza rostiron (#99007) üzenetére


stellaz
addikt

Erre vagy egy bluetooth adapter alkalmas a legpraktikusabban, vagy nekem van egy Google Chromecast Audio-m, ami a wifi hálózaton keresztül működik. Ez utóbbi stabilabb és lehet közben mást is csinálni a telefonon, annak a hangja nem megy ki, csak amelyik alkalmazás éppen ki van küldve rá.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#99011) Bogyó bá' válasza HELLAFLUSH (#99005) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem. Ha még soha nem volt (fizetős) előfizud, akkor most 3 hónapig teljesen ingyenes, utána meg 4,99 dollár/hónap. De bármikor lemondható.

A bankkártya számát meg kellett adni, de nem történt pénzmozgás - és mégis aktiválódott. Most nincs reklám, talán jobb a hangminőség, és le is tölthetők a zenék offline használatra. Elvileg.

Most el leszek vele egy darabig, utána meg úgyis lemondom, mert telefonon nem zenélek (csak domino-s vagyok, nincs korlátlan mobilnetem, csak a picike Maraton - a navihoz, stb.), az asztali gépről meg nekem teljesen jó volt az ingyenes (Ha felüvölt a reklám, akkor egyetlen kattintás az előerősítőn és máris a rádiótuner szól). ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99012) RetepNyaraB válasza Bogyó bá' (#99011) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Igazából most, hogy végre kipukkadt az mqa lufi, a tidal ugyanannyiért ad hallhatóan jobb minőséget (flac előfizu).
Csak én nem tudok átmenni nyugodtan, mert asszony ragadozik a rohadt spotihoz, pótkasztok és pléjlisztek miatt s duo előfizetésen vagyunk (ami tidalon konkrétan olcsóbb amúgy :W ).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#99013) emiki6 válasza RetepNyaraB (#99012) üzenetére


emiki6
veterán

Vpn-nel argentin tidal hifi plus családi havidíj kb 1 euró xd

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#99014) RetepNyaraB válasza emiki6 (#99013) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ja, nyilván megoldások azok vannak, de ezek nagy részéből már kinőttem és/vagy macerás :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#99015) rostiron válasza SunMount3r (#99009) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.
Jól értem, hogy feltelepítem valamelyik app-ot ( Yaste vagy Kore ) és a tv bekapcsolása nélkül tudná a telóról a kodit kezelni ?
Mit kell hozzá felrakni a coreelec-re ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#99016) SunMount3r válasza rostiron (#99015) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Kodi (CE) beállításaiban a Services-nél (Szolgáltatások) van opció, hogy bekapcsold a távezérlés engedélyezést, elvileg ennyit kell csak tenni. És persze ugyan arra a hálózatra kell csatlakoznia a telónak és a CE Box-nak is.

[ Szerkesztve ]

(#99017) Dorien válasza -NoVa- (#99001) üzenetére


Dorien
veterán

:R

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#99018) stellaz


stellaz
addikt

Most hallgatok egy podcastet a James Webb űrteleszkóp egyik mérnökével és pont azt magyarázta, hogy az egyik feladata a tápok zavarmentes megoldása volt. Példának azt hozta fel, hogy régen ha a házban valaki beindított a ruszki fúrót, akkor a tv-ben csíkos lett az adás. Ez pedig azért van, mert a fúró annyira bezavart az áram ellátásba.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#99019) Bogyó bá' válasza stellaz (#99018) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Manapság - HiFi szempontjából - az akkorinál sokkal nagyobb a baj. Szinte minden készülékünk (a legegyszerűbb LED-izzó is a plafonon vagy éppen az íróasztali lámpában!!!!) kapcsolóüzemű táppal működik, érdemi zavarszűrés nélkül. Kapcsolóüzemű a PC-k tápja, a monitoroké, nyomtatóké, sőt (horribile dictu!!!) sok új fejlesztésű HiFI-készüléké is. :Y

Ez sokkal nagyobb probléma hangzás szempontjából, mint egy szikrázó szénkeféjű ruszki fúrógép. :O

Ezért - ha kiröhögtök, ha nem - maradok a túlgondolt hálózati zavarszűrő egységeknél, az árnyékolt tápkábeleknél, és az analóg, lineáris tápegységeknél a cuccaimban, ráadásul módszeresen, utólagosan is zavarszűrőzöm minden kütyümet (a kínai DAC-ot is, pedig azt gyárilag is elég rendesen megcsinálták - a manapság "szokásoshoz" képest). Én "félsüket" vénember vagyok, de bőven hallom a különbséget, szóval nekem nem kidobott pénz ez.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99020) stellaz válasza Bogyó bá' (#99019) üzenetére


stellaz
addikt

Most néztem, hogy az iFi külön kapható 28 ezres tápja is kapcsoló üzemű, bár fogalmam sincs, hogy ez mit jelent :DDD

Az power bank amúgy mennyire problémás ilyen szempontból? Én most arra kötöttem rá a dac-ot, de közvetlenül nem hallok semmi változást ha kihúzom, vagy ha bedugom.
A gyári adapter 28 ezres árát nem szívesen fizetném ki.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#99021) Bogyó bá' válasza stellaz (#99020) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A powerbank is kapcsolóüzemű belül - a 3,7V-os Li-Ion akkuból így csinál 5V-ot vagy akármennyit.

A kapcsolóüzemű tápok hatásfoka nagyon jó: adott készülék sokkal kevesebbet fogyaszt, sokkal takarékosabb ilyen megoldással. Viszont a hangminőségnek meg rendesen odab*sz! Vagy a nagyon drága cuccokban meg rengeteg plusz alkatrésszel szűrik a táp által gyártott nagyfrekvenciás zavarokat, de olcsóbb kategóriában ez nem igazán jellemző....

Vesszen a rezsicsökkentés, éljen az A-osztály! :))

Ja igen: az - egyébként imádott - íróasztali LED-lámpámat most fogom ismét halogén izzósra cserélni.... ... mert ott van a DAC mellett 5 centivel. :K

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99022) stellaz válasza Bogyó bá' (#99021) üzenetére


stellaz
addikt

De a power bankot nem zavarja be semmi, nem?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#99023) Bogyó bá' válasza stellaz (#99022) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ő maga gyártja a zavart - a belsejében van a kapcsolóüzemű táp. Meg az akkuról járatott laptopban, meg lassan szinte már mindenben. :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99024) stellaz válasza Bogyó bá' (#99023) üzenetére


stellaz
addikt

jaja, csak arra gondoltam, hogy a hálózat egyéb berendezései nem zavarják

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#99025) Bogyó bá' válasza stellaz (#99024) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Őt magát persze hogy nem zavarja más készülék - viszont nem szabad azt hinni, hogy egy powerbankról járatott készülék jobban fog szólni, mint egy "rendes", analóg tápról hajtott. Sőt.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99026) bkercso válasza stellaz (#99018) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vagy ne tegyél az egyetemen az elektronmikroszkóp mellé fénymásolótermet. Vagy, ha már odatették, lehet szívni: ha jó kép kell egy cikkbe, csináld meg éjjel. ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#99027) nLali válasza Bogyó bá' (#99019) üzenetére


nLali
senior tag

Nekem az a tapasztalatom, hogy a PC jó minőséségű, drága Be Quiet tápja DC-t tol vissza a konnektor felé. Részben ezért is nálam a PC egy közönséges elosztóba van dugva, míg a hifi részleg dc szűrő+Dragon II szürőbe.

bkercso: nálam pont hétköznap délelőtt tűnik legtisztábbnak a hálózat. Hiába több az alapzaj az élő falu miatt, de a lépcsőházban alig mehet pár dolog, mert mindenki dolgozni van. Részben ezért is van ma péntek nekem. :U

[ Szerkesztve ]

(#99028) bkercso válasza Bogyó bá' (#99021) üzenetére


bkercso
nagyúr

:K A LED-lámpák rettenet 0,7 körüli cos(fi)-vel (teljesítménytényezővel) szoktak rendelkezni, vagyis a szinuszra már egyáltalán nem hasonlyt az általuk eltorzított feszültségjelalak.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#99029) Bogyó bá' válasza bkercso (#99028) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Meg az a "csöppnyi" 100-200 kHz, amit még emellé kitolnak magukból.... :O

szerk: a dróton is, meg sugározva is....

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99030) stellaz válasza Bogyó bá' (#99025) üzenetére


stellaz
addikt

Jah, nem is, csak arra gondoltam, hogy jobb így, mintha simán pc-re vagy egy telefon töltőre dugnám rá.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#99031) bkercso válasza Bogyó bá' (#99029) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát van a kapcsolási frekvencia (base frequency), ami a 20..200kHz, meg a kapcsolóelemek sebességének megfelelő fel- és lefutóélek, ami a switching noise, és jellemzően 10..30MHz körüli.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#99032) rostiron válasza SunMount3r (#99009) üzenetére


rostiron
őstag

Kipróbáltam, de nem jött be. :N Valamiért egy mappán belül lévő zeneszámokat nem játsza egymás után le. Mindig csak az adott számot amit elindítok.
Milyen bluetooth adapter lehetne megfelelő, amit a hangkártyám elé tehetnék ? Bár itt kérdés nekem hogy a xonar u7 usb-n kapja a tápot. Ez hogy működne egy bluetooth adapterrel ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#99033) letoltobeze válasza rostiron (#99032) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Én is kísérleteztem egy ideig azzal, hogy a CoreElec-es Minix box-al játszak le zenét, de feladtam. Biztos meg lehet oldani, de én nem jöttem rá, hogyan, viszont arra igen, hogy a CoreElec-et nagyon nem erre találták ki.
Ami nekem eddig legjobban bejött, amíg a NAS-ról hallgattam zenét: Minimserver telepítése a NAS-ra, hálózati lejátszó (SOtM SMs200 vagy olcsóbban az említett Raspberry+Volumio
A telefonra meg a BubbleUPNP
Azóta van már külön zeneszerver, de még mindig a BubbleUPNP-t használom telefonon a vezérlésre.
Ja és kell egy DAC is, ahogy írtad, de ha mindez megvan, akkor elég happy lesz az asszony is meg te is...

(#99034) rostiron válasza letoltobeze (#99033) üzenetére


rostiron
őstag

Ezt a Raspberry dolgot nem igazán értem. Mit kéne pontosan megvennem ? Egy Link ?
Ez valami linux-os cucc ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#99035) s4tch válasza rostiron (#99034) üzenetére


s4tch
veterán

Ez egy mini számítógép. Linkeltem korábban egy kapcsolódó topikot, ott több infót találsz. A lényeg, hogy kell egy Pi, egy 5V táp, egy micro sd kártya, a kártyára megy a volumio (linux alapú, ingyenes, zenére kihegyezett oprendszer). A volumiót be kell állítani, aztán lehet telefonról kezelni.

Pl [link]

[ Szerkesztve ]

(#99036) rostiron válasza s4tch (#99035) üzenetére


rostiron
őstag

Még annyit hogy akkor a Raspberry-t ip alapján lehet elérni telóról, és ott az op rendszer felülete vár ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#99037) s4tch válasza rostiron (#99036) üzenetére


s4tch
veterán

Igen, webes felületen keresztül lehet kezelni, ezt használják az appok is. Végtelenül egyszerű a kezelés, ha már egyszer beállítottad.

https://volumio.com/en/media-kit/

(#99038) stellaz válasza rostiron (#99032) üzenetére


stellaz
addikt

A Bluetooth adapter szerintem nem a hangkártya elé megy, hanem közvetlenül az erősítőbe, pont az a lényege, hogy van benne DAC. Már ha jól értem a problémát.

Én hálózatról úgy játszottam le zenét, hogy a merevlemez usb csatlakozott direktben a routerre, azt elértem telóról BubbleUPNP-vel azt hiszem és onnan Bluetooth-on ment ki közvetlenül az erősitőre, nyilván másik bemenetre állítva, mint a hangkártya. De Bluetoothon bármi kimegy direktben.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#99039) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

USB 2.0-ás port-ba dugva egy ilyen (1m-es) kábellel menni fog a Megatron? Vagy legyen inkább csak fél méteres?

(#99040) nLali válasza SunMount3r (#99039) üzenetére


nLali
senior tag

Szerintem az UGREEN alapvetően jó minőségű dolgokat gyárt. Ha egy készüléknek ezen múlik a működése, hogy 0.5 vagy 1 méteres USB kábel lóg rajta, az nem a kábel hibája. Működnie kell.

(#99041) Tulku


Tulku
veterán

Hát izé...szóval van egy CD100-am széttuningolva vagy 30 BG-veél és Takács Jenő míves elképzeléseivel...
Na aztán beindultam vettem CDM1-es készüléket amiben van hely a baromságaimnak...lemezbetöltő már inaktiválva, táp kapott Elna és BHC Aerovox puffereket és természetesen minden kondi kicserélve Cearafine és Muse dolgokra....de ennek is BG kell, mert Black Gate nélkül nincs zene...

Ja az a kis kunkor a HF kábel a lézerről na az Kondo VZ hála Ear fórumtársnak :)

OPA upgrade-ről majd külön írok, egy furcsa hibrid megoldást ajánlottak, bejött...

(#99042) bkercso válasza Tulku (#99041) üzenetére


bkercso
nagyúr

OPA upgrade-ről majd külön írok, egy furcsa hibrid megoldást ajánlottak, bejött...
Na az érdekelne! :R SparkoS-t hallottad?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#99043) Tulku válasza bkercso (#99042) üzenetére


Tulku
veterán

Nem csak a Vivid és Classic Bursont...a Vividtől az Isten mentsen meg...Classic megfelelő környezetben hallgatható...
Ez kissé más, eleje egy régi amerikai katonai opa (LF353H) Vége pedig egy VMOS (VN0104)....és biza egyesít minden jót és szépet itt a CD játékoson belül...mondjuk az NE 5532-t nem nehéz túlszárnyalni,de ez egy más kávéház....


Persze amilyen hülye vagyok bepróbálkozom csövesítéssel is, hely mondjuk van egy kisebb toroidnak is, de a sok kacat (puffer kondi, fűtés....miegymás visszatart...majd Bogyó bától kérek valami ecc82-81-89 vagy mittomén srpp kapcsolást, ami megvalósítható...

(#99044) Bogyó bá' válasza Tulku (#99043) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tessék, itt az SRPP NYÁK-ja fillérekért: [link] A kapcsirajz is ott a végén.
(Először fejhallgató-erősítőnek próbáltam használni, de ahhoz "nincs elég vér a pucájában". Előfoknak viszont jó lesz - E88CC-vel kb. 10x-eset fog erősíteni 10kohm-nál nem kisebb terhelésre)

Ez 6DJ8 (E88CC) csővel működik, kb. ez a legjobb. Csak drága a cső.... (Az olcsó ECC82-höz (12AU7) is jó a NYÁK, csak akkor 12,6V-ról kell majd fűteni, nem 6,3-ról.)
Tápnyák ugyanahhoz: [link] Üresen rendeld, aztán azt raksz bele amit akarsz. A fűtés is egyenáramú és stabilizált.

Nekem a csövi végfokot és az előfokot is ugyanilyen táp-NYÁK viszi, csak eltérő alkatrész-értékekkel.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99045) Tulku válasza Bogyó bá' (#99044) üzenetére


Tulku
veterán

47uf 160v csatolója van? Hinnye...
No abból nehéz lesz szerezni jófélét....mondjuk bypassolom, sikerült szereznem V-Cap-ot...0,1 uf de mindent (is) kitisztít...

1uf nem elég? :D

(#99046) Bogyó bá' válasza Tulku (#99045) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ezt elvileg nagyohmos fejhallgatóhoz szánták - de arra pont nem jó. :N Tetszőleges alkatrész-értékekkel csinálhatsz belőle "bármit" Viszont szép, igényes (kétoldalas, furatgalvanizált) NYÁK fillérekért.

V-CAP-ot honnan és mennyiért? 4 - 8 db pont 100nF-os engem is érdekelne a későbbiekben.
- Ja, hogy 150 dollár darabja?!!! :Y Akkor a lónak a f...-át érdekel... :DDD

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99047) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#99046) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

8 db ilyen "áthidaló" kondi árából építek inkább egy komplett 300B sztereó végfokot, persze kínai cuccokból! :K

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99048) Tulku válasza Bogyó bá' (#99046) üzenetére


Tulku
veterán

Nyák nem fér el, légvezetékezni kell....majd vhonan lőnöm kéne vmi jobb kapcsolást...

(#99049) Bogyó bá' válasza Tulku (#99048) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Értem. Én az SRPP-t feladtam, inkább visszacsatolt cuccot csináltam előfoknak. Ez combos (ugyanolyan csövekkel), a 600 ohmos Beyerem is erről jár. Ja, és nagyon szépen szól. De ezt légszerelve tuti nem építed meg, ahhoz túl sok alkatrész van benne. Weboldalamon az utolsó előtti sor fotó, kattintásra megnő. Ott a végleges kapcsirajza is, nem titok. Ahhoz is létezik kínai NYÁK-lap, fillérekért. Persze némi átalakításra szorul....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99050) btraven


btraven
őstag

Javaslom a topik himnuszának: [link]
"Mindig valami új kell,
amit nem hallottam eddig,
ami még sosem volt enyém"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.