Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87001) fattyu válasza HUNNIA1920 (#87000) üzenetére


fattyu
veterán

szubjektivitás.
Ami valakinek tökéletes az másnak vékony. ami neki tökéletes az a másiknak lyézusom mi ez a bassheavy szar.

Ami valakinek részletes az másnak ideges.

Ami nyugod könnyen hallgatható, az másnak részlettelen sötét.

nincs tökéletes.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#87002) HUNNIA1920 válasza fattyu (#87001) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igen, ezt tudom. Én most arra gondoltam, amikor több teszt / vélemény is egyezik egy adott termékről. Nyilván tökéletes fejhallgató nincs, de akkor ezek szerint a csillagászati árat sem indokolja semmi.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#87003) ribizly válasza :AMF: (#86999) üzenetére


ribizly
veterán

Ugyan ki akarja azt pihentetni? :DDD
Mióta megvettem szerintem ~10x, ha ki volt kapcsolva.
Jól van az úgy. :K

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87004) ribizly válasza HUNNIA1920 (#87000) üzenetére


ribizly
veterán

Jaja. Pontosan. Vagy nem elég, hogy veszel egy nagyon drága fejest, de egyből fejlesztheted alatta a forrásodat is. Nekem ez utóbbi vette el a kedvemet a variálástól.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87005) HUNNIA1920 válasza ribizly (#87004) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igen, ezt kihagytam. :K

Egyelőre maradok a HE400S-nél, azzal nincsenek nagy bajok, használt ára meg igen baráti ahhoz, ahogy szól.
Ha lesz lehetőségem, akkor egy Kácsa HPAg ezüst kábelt kipróbálok hozzá, állítólag dob a hangján, mégsem kerül annyiba, mintha egy drágább fejest vennék (ami ugye nem feltétlen szól jobban, csak mások a hibái).

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#87006) fehér_ember válasza HUNNIA1920 (#87000) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ne is vegyél (fejest se) meghallgatás nélkül, ha biztosabbra akarsz menni.
Tudod te is, ha igazán jót akarsz akkor minden számít előtte is.
Ne vedd azt a kábelt. Így hogy nem ismerem a másikat, a neotech-et, így is inkább arra szavazok. Vagy ha elég a hossz, és bevállallod a forrasztgatást: [link] :)

[Ezt] meg csak úgy ismeretlenül bedobom mint 5-öd áras terméket (a tesztben említett árhoz képest). Persze lehet még ennyit sem ér :F

[ Szerkesztve ]

(#87007) HUNNIA1920 válasza fehér_ember (#87006) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Oké, csak ez a Forza kábel többe kerül, mint amennyit a fejes ér. :D

A Kácsa tiszta ezüst kábelt ezek szerint próbáltad és nem tetszett?

Én többek ajánlása szerint döntöttem mellette, persze majd kiderül, milyen. Természetesen nem bolti áron.

Az ezüstözött-réz nem a kedvencem, de biztos van az az (ár)szint, ahol már az is jó, de azt nem a HE400S-hez veszem. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#87008) btraven


btraven
őstag

Tube-03 10 perc használat után a háza langyos, de az elektroncsövek olyan forrók hogy nem nagyon lehet kézzel megfogni őket.

(#87009) bkercso válasza :AMF: (#86989) üzenetére


bkercso
nagyúr

Majd kíváncsi vagyok! :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87010) bkercso válasza ribizly (#86993) üzenetére


bkercso
nagyúr

Meg kell várnom a planárral, míg elaluszik a ház.. :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87011) fehér_ember válasza HUNNIA1920 (#87007) üzenetére


fehér_ember
addikt

Tisztaréz Neotechre gondoltam (a Forza hibrid). Amúgy végülis ezüstözött rézből is ismerek jót, mondjuk az az evo3 sequel tápkábel :), meg persze olyanokat is amik azért elmennek. Abból a kácsásból csak készülék összekötőt csináltam, persze nem rossz, de "dinamikában" ne várj tőle túl sokat; mélyekben egy jobb réz elveri.

[ Szerkesztve ]

(#87012) HUNNIA1920 válasza fehér_ember (#87011) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Köszi!

Hamarosan kiderül, hogy megy-e az apróra. :D

Gondolom az alap HE-400S kábelénél csak jobb.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#87013) ferzoli válasza HUNNIA1920 (#87012) üzenetére


ferzoli
Ármester

Esetleg egy Sundara-t próbálj meg, nekem egyértelmű előrelépés volt a HE400S-hez képest és az Ananda után se fájt hallgatni. :)

(#87014) ribizly válasza bkercso (#87010) üzenetére


ribizly
veterán

Az olyan. Ezért is lett kiadva az útja.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87015) btraven válasza btraven (#87008) üzenetére


btraven
őstag

Kipróbáltam a 6ZS1P-EV/6J1P-EV szovjet elektroncsöveket a Tube-03-ban.
Eddig is csodálatos volt a hang, de most még csodálatosabb lett. Mindig meglepő mennyi jól hallható változást hoz egy ilyen csere. Ráadásul jól látható is a változás mert a szovjet csövek fűtőszála sokkal fényesebben világít. A kínai csövekét alig látni.
Mi lesz itt ha op-amp-ot meg kondenzátort is cserélek?
Kellene valami thesaurus szótár hogy tudjam fokozni a csodálatost.

[ Szerkesztve ]

(#87016) Tim82 válasza btraven (#87015) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak el ne add, főleg ne csomagautomatával küldve. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#87017) HUNNIA1920 válasza ferzoli (#87013) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Olvasottak alapján elvetettem, mert világos hangúnak írják, amit nem szeretek, de ha lesz lehetőségem kipróbálni, akkor meghallgatom.

Köszi neked is a tippet!

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#87018) s4tch


s4tch
veterán

(#87019) :AMF: válasza ribizly (#87003) üzenetére


:AMF:
senior tag

Akkor nincs más opció, csak egy másik 4490-es backupnak. :)

bkercso: nálam nincs gond a 400i hangoskodásával, simán alszik a család a szomszéd szobában. Halkabb lenne kifelé a ver.2020?

Tim82: hőkövető rakétával beméri a kirepülő drón az izzó csöveket? :D

HUNNIA1920: Meg kellene hallgatnod egy Yamaha HP-2-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#87020) ribizly válasza :AMF: (#87019) üzenetére


ribizly
veterán

Hát nem mondom, hogy nem volna jó, de ennek csekély az esélye. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87021) HUNNIA1920 válasza :AMF: (#87019) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

A vintage vonal érdekel, szóval nem rossz ötlet, köszi!

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#87022) bkercso válasza :AMF: (#87019) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudom. :B Én is szeretem a hangerőt..

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87023) fehér_ember válasza HUNNIA1920 (#87012) üzenetére


fehér_ember
addikt

Kábel helyett inkább valami fejeserősítőt?: [link]
Bár lehet hogy ennek is kérdéses a kábele :D

(#87024) HUNNIA1920 válasza fehér_ember (#87023) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

A kábel már megvan.

Erősítőből van ugye a Centrance DACPort Slim (vagy HD) DAC/AMP, Bertalan S100A, CompositeAmp + DAC (kicsit megpiszkálva), illetve egy István3 féle OTL csöves.

Több erősítő nem kell. Ha ezek közül egyik sem jó, akkor vagy a fejessel vagy velem van a gond. :D

Ha jót akarnék magamnak és rosszat az anyagi helyzetemnek, akkor megvenném azt a használt Meze Empyrean-t és boldogan élnék, míg meg nem halok. :D

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#87025) Dorien válasza HUNNIA1920 (#87024) üzenetére


Dorien
veterán

Na persze... :C

[link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87026) Tulku válasza HUNNIA1920 (#87024) üzenetére


Tulku
veterán

Empyrean-nal megérkeznél az biztos... :)

(#87027) HUNNIA1920 válasza Tulku (#87026) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nem akarok prédikátornak tűnni, mert ahhoz nincs meg a tudásom, de szerintem ha valaki vesz egy végállomás fejest (nem konkrétan ezt), ami prémium anyagból készült, az remélhetőleg 20 év múlva is fejes lesz és le van tudva ez a kérdés. Másik út, hogy 20 év alatt csere-berélünk 8-10 fejest (vagy többet), elbukunk egy csomó pénzt, majd végül kiszámolva, ugyanannyi pénzt elköltöttünk. Nyilván bele számolva azt a csomó DAC, erősítő, kábel cserét is, keresve a mesebeli szinergiát a végtelen variációból.

Nem titkolom, hogy sokáig UFO-ként tekintettem azokra, akik úgy kezdték ezt a hobbit (anélkül, hogy tudnák, hogy melyik a fejhallgató eleje vagy hátulja), hogy van 1 millió Ft (vagy több), mit érdemes venni ennyi pénzből. Nem biztos, hogy az az ember csinálja rosszul.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#87028) fehér_ember válasza HUNNIA1920 (#87024) üzenetére


fehér_ember
addikt

Az a meze sem egy olyan fejes hogy bármire rádobom és jól szól.
Szóval nem biztos hogy nem kellene még azon felül is költekezned.
Persze nem beszéllek le róla. Főleg ha már hallottál egy viszonylag megfelelően kiszolgáltat.

Ha meg még nem is hallottad, akkor meg elárulom hogy drága fejest sem szadad ismeretlenül venni.
Én hifishown többet is hallottam, amik számomra nem ütötték meg egy hd 660 s szintjét sem; és árban nagy különbségek voltak.
Szóval nem úgy van az, hogy drága és akkor majd biztos tetszeni is fog.
Ezt most a szóban forgótól elvonatkoztatva mondom; általánosságban.
Persze nem ezt várná az ember, de hát ez van.
Hangfalaknál, elektronikáknál...stb.-nél is megesik.

[ Szerkesztve ]

(#87029) Ba cy lus válasza HUNNIA1920 (#87027) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem nagyon láttam még olyat, hogy vesz valaki egy "végállomás" fejest meg mindent, ami hozzá kell, aztán ott vége a költekezésnek 10-20 évig. Max 1-2-ig, ahogy én láttam errefelé.

Fejben dől el, mert mindenbe, még az élő fába zenébe is könnyedén bele lehet kötni. El kell kezdeni a zenére figyelni, nem a hangzásra, csak ez segít. És szerintem pl. egy Hifiman HE400 már van elég jó hozzá, hogy az ember ezt megtegye, simán meg lehet állni annál a szintnél, mert nagy baja tényleg nincs.

(#87030) fehér_ember válasza Ba cy lus (#87029) üzenetére


fehér_ember
addikt

Legtöbb esetben azért van sűrűbben cserélgetés, mert nagyrészünk lentebbről indul.
Persze még olyan "elvetemültek" :) is akadnak, akik így próbálnak tapasztalódni. Számukra ez a hallgatózás; ezt a módját választották :)
Persze ha nem elég jó a lánc, akkor azért több esetben továbbra is "meg lesznek lőve".

[ Szerkesztve ]

(#87031) Ear001 válasza HUNNIA1920 (#87027) üzenetére


Ear001
addikt

És gondolod az ízlésed 20 év múlva is ugyan olyan lesz, mint ma?

(#87032) btraven válasza Tim82 (#87016) üzenetére


btraven
őstag

Nem fenékig tejfel az élet. Az egyik szovjet cső brummog. Megcseréltem a 2 csövet és akkor meg a másik csatornán énekel a brumi maci. Gondolom AC fűtése van a csőnek és valahogy átszedi a váltóáram hangját.
Ez mellett ütemes pattogás is hallható, de az valahogy mindkét csatornából. Ta-ta, ta-ta, tam, tam.
Ez ilyen zenei cső hogy még dobol is a zene mellé. :)
Ezeket csak maximális hangerő környékén hallani szerencsére.

(#87033) bajnokpityu válasza Ear001 (#87031) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A nagy focalt legalábbis 9eve töretlenül szeretem, miközben zenei szokásom változott.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#87034) Ear001 válasza bajnokpityu (#87033) üzenetére


Ear001
addikt

Beszéljünk 11 év múlva is. :)
Van egy-két dolog, amit ma is tulajdonolnék a 20 éve vágyottak közül, de például se a Voyd-ot, se egy nagy Roksan-t nem szeretnék lemezjátszónak, egy huszonéves nagy E-doboz viccesen kósza brummogós valami egy mai mellett.

(#87035) Exodius válasza Ear001 (#87031) üzenetére


Exodius
őstag

A fejhallgató membrán-nyúlásról már ne is beszéljünk. Az 20 év múlva nem fog szerintem úgy szólni, mint az elején.
Bár franc se tudja, hogy a románok mennyi anyagot raktak az Empyrean-ba.

(#87036) :AMF:


:AMF:
senior tag

Megérkezett az első vámkezelt csomagom. (Nem audió, csak kerámia bútorfogantyú. :) ) Biztosan "véletlenül", de 07.01-el csekkolták be a Kicserélőben. Nem kaptam semmilyen értesítést az online fizetés lehetőségéről pedig elérhetőség volt a csomagon és a nyomkövetési infók között is szerepel az online fizetés. Szerencsére utólag sem került többe, amikor az MPL-nek kifizettem, 399 ft. (Úgy emlékszem azt mondta a Posta, hogy az első napokban még kapnak egy kis kedvezményt az ügyfelek.)
Ami érdekes, hogy nem kértek semmilyen számlát/igazolást a vételárról és szállítási költségről, hanem a feladó által a csomagon megadott összegből számolták az áfát, ami fele sem volt a tényleges árnak. :)

(#87037) bkercso válasza :AMF: (#87036) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sok a melójuk hirtelen serintem ezzel az új szabályozással.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87038) Eugene Roe válasza bkercso (#87037) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Szerintem úgy vannak vele, hogy a havi 200 ezer * 0 helyett a havi 200 ezer * 400 ft is jó kezdésnek :) ebből kijön kb az összes vámkezeléssel foglalkozó postai alkalmazott bére, minden extra ft már csak hab a tortán.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#87039) HUNNIA1920 válasza fehér_ember (#87028) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Persze, ezzel tisztában vagyok. Arra gondoltam, hogy 1db fejeshez (ami tételezzük fel, hogy a plafon) könnyebb elektronikát párosítani, mint mondjuk 5 fejeshez. Nyilván ahhoz nem kell egy fejesnek ennyibe kerülnie. Egyébként nem akarom megvenni, ez már több, mint amennyit ér nekem ez az egész. Ezen a szinten már számomra inkább a lehetetlen birtoklása, mintsem a zene élvezete számítana.

Ba cy lus: Igen, ezért is van jelenleg egy HE400S fejesem. Pl. az OTL csövessel Low Gain beállítással igen csak élvezetes (zenei) produkciót tud, mondhatni kis pénzből.

Ear001: Ez igaz, jelenleg azért mást hallgatok, mint mondjuk 20 éve. Remélem azért jelentősen már nem fog ez változni, ha egyáltalán még fogok levegőt venni 20 év múlva.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#87040) bkercso válasza Eugene Roe (#87038) üzenetére


bkercso
nagyúr

Competence building fázis van. Ha nem türelmesek minimálisan, nem épül ki a rendszer hatékonyan szerintem.

Ez EU-s kezdeményezés, és mivel pénzről van szó, talán át is beszélték rendesen.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87041) :AMF: válasza bkercso (#87037) üzenetére


:AMF:
senior tag

Igen, írták is valahol, hogy a napi párszáz helyett 10ezer feletti vámkezelést kell megoldaniuk egy nap alatt.

(#87042) bkercso válasza :AMF: (#87041) üzenetére


bkercso
nagyúr

Át kell képezni a közmunkásokat vagy nem tudom..

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87043) Eugene Roe válasza bkercso (#87040) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Szabályt csinálni és azt érdemben betartatni két különböző dolog, a vissza nem térintendő támogatásoknál sincs fegyelem, megtehetnék, hogy a 400ft-os csomagoknál se legyen :B

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#87044) szellem válasza Exodius (#87035) üzenetére


szellem
csendes tag

30 éves beyerdynamic-nál membrán-nyúlást nem tapasztaltam, bár nem hallottam gyártás évében, más se

(#87045) Ba cy lus válasza szellem (#87044) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hallani éppenséggel hallották, maximum beszámolót nem találni róla (bár vintage DT990-ről pont van). :)

(#87046) Dorien válasza kromatika (#86998) üzenetére


Dorien
veterán

Korg DS-DAC-100m

Win10 laptophoz vettem és a driverrel bizony akadtak erősen gondok. A Foobar2k "unexpected error"-okat dobált, meg néha globálisan nem volt hang. Kapott egy driver reinstallt + egy JRiver telepítést és a helyzet jelentősen javult, de még mindig nem az igazi... (Valami ötlet?)

A hangja alapján mindenképp marad: nyugis, letisztult hangzás, zajmentes fekete háttérrel, kellően nagy térrel, finom magasokkal, feszes, kövér basszusokkal. A HE400-at is kifogástalanul hajtja, a többi fejesem pedig jelentősen könnyebben hajtható.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87047) ribizly válasza Dorien (#87046) üzenetére


ribizly
veterán

A DSDAC-100 is egy kiváló készülék volt, de a driver állandóan szívózott. ASIO/WASAPI után csak driver reset-el kaptam vissza a PCM-et, ami ugyan nem nagy dolog, de azért zavaró. Érdekes módon ezt sem előtte sem azóta egyik nálam járt eszköz nem csinálta. Szóval ez egy nagy negatívum, ha valaki csak használni szeretné. Egyébként pöpecek lennének a termékeik.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87048) thomasvold


thomasvold
őstag

Sziasztok, Urak!

Itt szeretnék segítséget kérni, mert a hangkártyás topik le van halva. Szóval még azt sem döntöttem el, illetve nem tudom hogy nekem egy belső hangkártya vagy egy USB-s DAC lenne-e jó nekem.

Amit szeretnék megvenni az egy Edifier S360DB 2.1 aktív 2.1-es hangfalrendszer. Ehhez keresnék hangkártyát kb. 50 ezer ft-ig VAGY egy DAC-ot. 70% film és 30% zene lenne használatban, illetve nekem nem annyira fontos a fejhallgató erősítés, mert ritkán használok fejhallgatót, de ha van, az nem baj. Gondolom általában a jobbakban van.

Első körben gondoltam valami ilyesmire: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus

De DAC-okat is nézegettem, na ezekben teljesen tanácstalan vagyok, nem is használtam még ilyeneket.

Ezeket nézegettem: Pro-Ject DAC Box S2
Pro-Ject Pre Box S2

De ezeket csak megtaláltam, ajánlásokat szeretnék kérni. Az ár nincs kőbe vésve, ha esetleg 50 ezertől többe kerül.

(#87049) PuMbA válasza thomasvold (#87048) üzenetére


PuMbA
titán

Ebben a hangfalban van DAC, felesleges venned :DDD

[ Szerkesztve ]

(#87050) thomasvold


thomasvold
őstag

Hoopáá, oké :D Kérdés az, mennyire jó :)

Akkor hangkártyát se vegyek, jó az alaplapi, mert van a hangfalban DAC? :F Vagyis tök mindegy milyen a bemenő jel a hangfalba, alaplapi vagy egy normálisabb hangkártya?

Nem vagyok otthon ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.