Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) Epf válasza Epf (#31000) üzenetére


Epf
tag

Egy korábbi RIAA korrektoromhoz tudom hasonlítani. CMOS inverterekből építettem, visszacsatolás nélkül. A kimenet felfutó élének közepén állítottam meg a fokozatokat, kézzel trimmelt ellenállásokkal. Bármilyen zavarra képes volt kibillenni (cserébe jó tranziens átvitel, gyorsaság, nagy felbontás).

(#31002) vodkaboy22 válasza Epf (#31001) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Rajtam még egy gyors kapcsolás se fogott ki még az olyan szépségek sem mint a légszerelt 900Mhz+-os submini csövek se. Csak mindig tudni kell hogy hova kerüljön 1-1 fólia kondi. De pl ott van a nagy MorganJones erősítőm amit csak 600kHz-ig tudtam lemérni de addig 0.5dB-t se esett az átvitele. Nem véletlen jó kis frame-grid E88CC-k elméleti határa 100Mhz fölött van. :))
Szerintem a zavarérzékenység nem feltétlen hoz jó tranziens átvitelt. Viszont az igaz hogy egy érzékeny jó tranziens átvitelű nagy felbontású erősítő rossz konstrukcióval zavar érzékeny lehet. :C

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31003) bkercso válasza Epf (#31000) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ja, így már értem! :R (Azt hittem, ez is olyan népbutító hifi-okosság, amit olvasni lehet itt-ott. :B Bocs.)
De nem az instabilitástól lesz jó.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31004) szaya


szaya
tag

Hali!

Egy ilyen füles elé szeretnék egy erősítőt, iPod, telefon lenne a forrás. Ami csavar a dologban, hogy autóban lenne használva, és meg kellene valahogy oldani a zavar, és zajmentes tápellátást szivargyújtó csatiról. Esetleg a fentebb említett használt HeadBuffer némi átalakítással?

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#31005) DDL válasza vodkaboy22 (#30986) üzenetére


DDL
őstag

Mert nem mindegy, hogy 100mW/100Ohm vagy 10W/2-10Ohm....

Nem azt mondtam, hogy nem fog működni.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#31006) bkercso válasza szaya (#31004) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem kell átalakítás, 12V-ról megy.
Egy szivargyújtós adapter kell, amin van 2.1/5.5 adaptercsatlakozó dugó. Nem kell, hogy tudjon más feszültséget. Akár el is készíthetem.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31007) Epf válasza bkercso (#31003) üzenetére


Epf
tag

Tényleg hülyeségnek hangzik (én is azt hittem hogy az de hát a tapasztalati út), úgyhogy semmi baj. A HIFI -okosságokról régen leszoktam. Azt hiszem akkor mikor kielemezték a zokni nélküli zenehallgatást egy cikkben.

(#31008) bkercso válasza Epf (#31007) üzenetére


bkercso
nagyúr

:DDD :DD
Az már fiziológia...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31009) szaya válasza bkercso (#31006) üzenetére


szaya
tag

Hali!

Jól hangzik. :D Küldök privit.

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#31010) Epf válasza bkercso (#31008) üzenetére


Epf
tag

Jobban végiggondolva, egy hibás sztatikus -nál még működhet is a zokni effekt. Tökéletesen földelve jobban átjárja az embert a zene. :D

(#31011) bkercso válasza Epf (#31010) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sőt, nyáron zene nélkül is jobb, ha leveszi az ember a zoknit. Megfordítva: télen is van hatása a dolognak a közérzetre. Más közérzet pedig más zenei élményt is hoz magával. Erre írtam. :)
Megállapította már korábban is talán Baluka, hogy 2 üveg sör többet dob a hangon, mint az egymillás hangfalkábel. :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31012) schawo válasza bkercso (#31011) üzenetére


schawo
titán

És a két üveg sör nem csak a hangon dob :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31013) Epf válasza bkercso (#31011) üzenetére


Epf
tag

Ráadásul az a kábel nagyon sok sör. Sokáig lehet zenét hallgatni. :)

(#31014) bkercso válasza Epf (#31013) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ja, ha meg egyszerre iszod, akkor már nem is hallasz... :C

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31015) .DLL


.DLL
veterán

Nemrég megjött a Musiland 03 US Dragon-om, így pár nap hallgatás után írok róla egy kicsit.
Azért választottam ezt, mert jó hírű aszinkron USB átvitellel rendelkezik, az egységek egyszerűen követik egymást, közel helyezkednek el, így az érzékeny I²S jel és az analóg is kevésbé szed össze zavarokat, mintha hosszú jelutak lennének. De ez csak ilyen megérzés. :)


FPGA - DAC - OPAMP - csatlakozók. Pofonegyszerűen

A Dragon egy limitált szériás (9500db) kiadás (bár remélhetőleg átveszi a belsejét a sima Monitor 03 is) fejlesztettek a táp részen, a belső programon (tud kezelni 32 bites zenéket is) és az analóg részen is, pl. a nem túl ismert MC33079 opát felváltotta a Texas LME49740-ese. Pedig úgy terveztem, hogy dobom az MC opát és egy külön I/V panelt készítek majd fölé, amit rövid vezetékekkel bekötök az eredeti board-ra, de ezzel az IC-vel egyelőre, számomra meggyőző a hangja.

Ez az első DAC-om, ami végre mélységében is rétegzi a zenét, új élmény és nagyon jó! Végre nem csak egy vékony film van előttem, amit az eddigi DAC-ok csak különböző mértékben behajlítottak körém (volt ami nagyon szélesen szólt, elsőre meggyőző és látványos, de nem volt atmoszférája a zenének) Ez visszafogottabb, nem borít be egy gömbbel, hanem tényleg egy színpad előtt, vagy egy teremben vagyunk, aminek érezni a mélységét, visszhangját. Ilyenkor ért meg az ember kifejezéseket jobban, mi az, hogy levegős, mi az hogy transzparens. Ez nem annyira felfújt, mint pl. a Dactilus Plus-om volt (ami szintén élvezetes), ellenben jóval transzparensebb, belelátni a zenébe, minden fáradtság nélkül! És jó fejessel ez nagy élmény, az örök kedvenc Philips Shp5401 és a Pro-80 is nagyon meghálálja és megmutatja ezt a "teret".

A másik kellemes csalódás a mélye volt, attól tartottam, hogy olyan keletiesen "vékony" lesz, de a PCM1798 hozza azt amit a Moment DAC-nál tapasztaltam, bár annak jóval komolyabb az analóg szekciója.
A basszus mély, textúrázott, néha talán puha, lehetne kicsit ütősebb, gyorsabb, bár most még csak USB-ről kap tápot, ezen majd változtatok.

A fejes kimenete elmegy, Preseter2-ről jobb, részletesebb, gyorsabb, de végülis laptop mellé a táskába bedobni, hogy az alaplapinál legyen jobb hang, bőven jó.
A telepítés simám ment, ha rádugom a gépre egyből átvált rá, ha lehúzom, visszavált a meglévő (pl. alaplapi) hang kimenetre, a kezelőfelülete is egyértelmű szerintem, egyetlen gond, hogy Linux driverről nem tudok, jó lenne ha az FPGA-ba programoztak volna olyan módot hogy ha nincs driver akkor szabvány USB audio protokollal kommunikál.

Egyszóval nagyon elégedett vagyok, most akciós volt egy eladónál, így ~27k-ra jött ki vámfa nélkül, hangja alapból is nagyon jó, de van benne tuningpotenciál is, bár nem könnyű vállalkoás a kis mérete miatt, de külön tápot nálam mindenképp kap.

Egy dolog miatt félek: [Link]

(Amúgy természetesen belenéztem, a gyártás minősége sajnos eléggé köhm-köhm... Az egész panelen áll a gyanta vagy folyasztószer, néhol kevesebb, néhol több, de pl. az IC-k lábai között ott van, ez nem tudom mennyire probléma hosszabb távon...)

(P.H.)

(#31016) vodkaboy22 válasza bkercso (#31014) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Viccelsz én voltam úgy "hifis barátnál", hogy a 3dik boros pohár után meg a töménytelen jó zsíros sajt és dió után az ipse "új" részletekről számolt be. És biza mondta és mondta hogy most ő ilyenkor zen állapotban van és jobb a hallása. Nekem már mondhatta én nem voltam pókhasú nem bírtam úgy a bort ;]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31017) bkercso válasza .DLL (#31015) üzenetére


bkercso
nagyúr

Grat, nagyon jól választottál szerintem!
Figyi, a Momentben ez az USB vevő van, win és linux alatt P&P, nem kell driver, és aszinkron DAC-kal nem olyan nagy gond a jittere, én a munkahelyemen erről etetem a Momentet. :)

A leégéstől ne félj, nálam járt javításon, és ugyan javíthatatlan volt (képzelheted, ha az IC-tok kettérepedt, mennyi maradt a NYÁK-ból :D ), de kiderült, hogy meg is rázta a tulaját, vagyis az lehetett, ami vacak asztaligéptápoknál szokott: a rossz földelés miatt a félhálózat (115VAC) kiült a házra, ami a hifin keresztül földelődött...

A gyanta szórt kapacitása ezen a frekin sok lehet, elképzelhető, hogy digit áthallást csinál. Le lehet mosni NYÁK-tisztítóval (kérdezz rá a boltban, nem emlékszem a típusára. Megnéztem az összetételét és azóta kikeverem, ha kell. :D )
De hosszabb távon ez szerintem nem lesz nagyobb gond.

Vodkaboyy22: A bölcsész-fizikus gólyatáborban a szervezők meg sajátállapotnak hívták ugyan ezt. Legalább ennyi megmaradt nekik kvantummechanikából... ;)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31018) .DLL válasza bkercso (#31017) üzenetére


.DLL
veterán

Igen nálad nagyon jó megoldás, hogy bármi lehet a forrás, mert az ASRC csak az után órázza újra a jelet, így nem muszáj az USB vevőnek bonyolultnak lenni.
Sőt a Musinad-en Spdif bemenet nincs is sajnos... (ellenben kimenetként használható, csakúgy mint a "szokásos" xMos board)

Köszi, megpróbálkozom megtisztítani legalább az IC-k lábait, elvileg van ilyen lötty a suliban (SMT labor :) )

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31019) bkercso válasza .DLL (#31018) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ja, tényleg, azon nincs bemenet!
Hát, hogy bármi lehet a forrás, az túlzás, mert azért az XMOS-t komolyan megérzem! :)

Csak nehogy bemosd olyan helyre a trutyit, ahol tényleg bajt csinál. áztatni meg nem javaslom ezeket, ki tudja, milyen meglepetés lenne aból is... Én nem nyúlnék hozzá: ha jól szól, élvezd, ennyiért ez nagyon jó DAC! (Meg amúgy is jó, élvezhető.)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31020) vodkaboy22 válasza .DLL (#31015) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Korrekt leírás ennyiért jó dac!

Bár én nem értek egyet az ennyire szűk szereléssel. Nyugodtan pár centivel széjjelebb lehetett volna húzni. Több elkó elfért volna így és talán még analog tápodavezetés is mehetett volna. Meg a fő digit chippek se fognak összedumálni és így órajelcsúszni.
Az LM49740 nagyon jó kis opa nem más mint a quad verziója a LM4562/LM49720-nak. :K
I2S jelet igaz jó ha röviden vezetik, de analogót már széjjelebb lehet kicsit húzni saját föld szigettel stb stb.

Az MC33079 meg egy nagyon jó kis opa. A feles verziójával Az MC33078-assal sokat játszadoztam. Stabil +-30mA tud és elég jó kis hangja van meghajtó IC-ként. :K Talán még jobb is mint az OPA2134.

Ubuntu studio alatt meg lehet megtudnád hekkelni hogy legyen hang. Van rá lehetőség csak utána kell járni. Pl kis fusizással én is megcsináltam az Impact twin-t hogy még a tc near control-ja is menjen.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31021) bkercso


bkercso
nagyúr

Korábban már linkeltem, de ez egy nagyon jó cikk a torzításról (és visszacsatolásról)!4

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31022) Dorian válasza .DLL (#31018) üzenetére


Dorian
félisten

ASRC nem csodaszer, ugyanúgy van különbség az előtte lévő források közt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31023) bkercso válasza Dorian (#31022) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sajnos.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31024) gabross válasza .DLL (#31015) üzenetére


gabross
tag

Szabad tudni, hogy hol sikerült ennyiért beszerezni? A taobao-n látom 698 jüanért, ami kb. 25-26 ezer Ft, viszont a taobao agent-eknél, pl. az alsotao-nál már 170-180 dollárért látom ugyanazt a hirdetést.

(#31026) .DLL válasza gabross (#31024) üzenetére


.DLL
veterán

Taobao-ról van azaz, a ~700 jüanos.

(P.H.)

(#31027) .DLL válasza .DLL (#31015) üzenetére


.DLL
veterán

Az nem baj, hogy eléggé melegszenek az IC-k? Legjobban a TPA6120 (legszívesebben ki is kötném, úgy sem használom :D ) aztán az I/V opa stage, majd a DAC és legkevésbé az FPGA, az mondhatni "okés" hőmérsékletű. Azért szedtem szét megint, mert feltűnően meleg volt a készülék, és aggódom, hogy a nagyon kicsi, zárt ház miatt túlmelegszik (főleg most, hogy 31 fok van a szobában).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31028) vodkaboy22 válasza .DLL (#31027) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Amíg tapintható meleg addig nincs nagy gond. :R
Ha az I/V opa-k melegszenek az viszont érdekes. Scopa-el rá kéne mérni lehet hogy nagyfrekin masszív dumájuk/gerjedésük van... Nem is lenne csoda mivel egy kopésre vannak a Mhz-en üzemelő FPGA-tól és közös tápról kajolnak.
Azért a DAC-ok szoktak 100-150mAt kajolni. Azt el kell fűteni valahol. :DD
A TPA meg nyugalmiban 11-50mA-t vehet fel. Amit megint el kell fűteni csatornánként! :C

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31029) .DLL válasza vodkaboy22 (#31028) üzenetére


.DLL
veterán

Elvileg külön táp van a digit szekciónak és külön az analógnak, persze az USB csatlakozóból kajál mindkettő, ennyiből tényleg közös. Mindenesetre akkor beviszem suliba és rámérek szkóppal, köszi a tippet! :)

(P.H.)

(#31030) vodkaboy22 válasza .DLL (#31029) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Kicsi távolság + nagy freki ez sose jó... :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31031) Bodz válasza .DLL (#31027) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mindegyik Musi dac melegszik, nem hinném, hogy bármi baja lesz.
Igazán forró dac se volt még nálad szerintem. Pl. a Centrance Dacport, na azt nem nagyon lehet fogdosni, ha bemelegedett. :)

(#31032) vodkaboy22 válasza Bodz (#31031) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Tényleg? A Centrance ilyen? Az komoly és abba aksi van... Hát szegény aksi szeretheti ha fűtik.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31033) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék ,hogy tudja e valamelyikőtök aki találkozott már ezzel a dac-al,hogy a hátoldalon lévő két RCA az kimenet vagy bemenet?

(#31034) vodkaboy22 válasza tomic (#31033) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Olvasd el jól a magyar manuált. Nagyon sok mindent tud ez a dac.
Pl az a két rca = egy SPDIF bemenet és egy SPDIF kimenet.
De egy olyan kábellel aminek egyik vége mono nagy jack másik vége RCA máris van rca kimeneted. Ráadásul 4 kábellel 4 kimeneted...
Van rajta még Toslik kimenet bemenet (ami ADAT ként is tud funkcionálni)
Van rajta firewire 2 slot ami lehet megint bemenet és daisychainre kötve egy másik impact twinnel is össze tudod kötni így megduplázol mindent...
Van még 4 bemenete amiből 2 váltható... Szóval elég sok mindene van.
ilyen kábel kell neked hozzá. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31035) Bodz válasza vodkaboy22 (#31032) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kevered valamivel szerintem, nincs abban akksi. :) De rohadt meleg, az biztos.

(#31036) vodkaboy22 válasza Bodz (#31035) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ohh lehet. Centrance-nak van akksis kis téglatest alakú dac-ja is. :K
És ez a pirinyó olyan meleg? :O ;] :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31037) tomic válasza vodkaboy22 (#31034) üzenetére


tomic
addikt

Magyar manuált nem találok róla.
Egyébként ismered ezt a dac-ot? Vélemény róla?

(#31038) krichd1 válasza tomic (#31037) üzenetére


krichd1
addikt

Használd a keresőt. ;)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#31039) fattyu válasza tomic (#31037) üzenetére


fattyu
veterán

van neki.
nekem is.
imádjuk

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#31040) vodkaboy22 válasza tomic (#31037) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nézz be a blogomba ;)
Talász majd pár képet róla.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31041) tomic válasza vodkaboy22 (#31040) üzenetére


tomic
addikt

Benéztem. Sajnos a képek nekem semmit nem mondanak. De azt látom,hogy nagyon dicséred.Kíváncsi leszek rá mit tud,milyen változást hoz a rendszerembe.
Magyar nyelvű manuált basszus ti hol találtatok?

(#31042) vodkaboy22 válasza tomic (#31041) üzenetére


vodkaboy22
addikt

privibe küld egy email címet és elküldöm! :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31043) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Íme neten is megtaláltam megint. TC impact twin magyar manual

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31044) tomic válasza vodkaboy22 (#31043) üzenetére


tomic
addikt

:R Fáradt vagyok úgy látszik,mert a gyári oldalát böngésztem és nem vettem észre.

(#31045) Bodz válasza vodkaboy22 (#31036) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Aha, ez a pirinyó. :)

(#31046) .DLL válasza .DLL (#31015) üzenetére


.DLL
veterán

Erősen mosolyfakasztó ez DAC, rég volt ilyen érzésem. :DD

(#31045) Bodz: Pirinyó pirító...

(P.H.)

(#31047) .DLL


.DLL
veterán

Csak két kérdés a biztonság kedvéért:

1.) USB kábelbe történő táp inzertálás esetén, a GND-t ugye nem kéne megszakítani a Dac és a PC között csak a +tápot? Vagy a két adatvezeték önmagában is elvan? :D

2.) Ki melyik 5V-os stabilizátort ajánlja? Állítólag a 7805 zajos :F

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31048) bkercso válasza .DLL (#31047) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem kell megszakítani, de elvan a 2 vezeték magában is, mert szimmetrikus jel megy rajta. Ha megszakítod a GND-t, akkor azt a vevőoldalon tedd.

Szerintem nem zajos a 7805. Viszont az Onsemi gyártmányú 7805 jobb a többinél, pl. 60 dB helyett 70 dB a csillapítása. Én elvagyok vele, de szoktam elé tenni LC-szűrést. Vagy duplastab: 8V --> 5V.
Az LM431+tranyó egyébként jobb. A tranyó lehet FET vagy darlington is.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31049) .DLL válasza bkercso (#31048) üzenetére


.DLL
veterán

Megfogadom a duplastab alkalmazását! :R Kérdés, hogy a nagy LC tagot a két stab elé, közé, vagy utána tegyem be?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31050) bkercso válasza .DLL (#31049) üzenetére


bkercso
nagyúr

Elé érdemes.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.