Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95001) Ba cy lus válasza lapalapa (#94999) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem, nem vettem észre, mindig is széles körű volt a zenei ízlésem, semmivel sem bővült technikailag jobb eszközöknek köszönhetően. :N

(#95002) lapalapa válasza Ba cy lus (#95001) üzenetére


lapalapa
senior tag

Hát, nem vagyunk egyformák. :K

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#95003) -NoVa- válasza lapalapa (#94999) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ugyeugye, mikor megfelelő rendszeren átbillen a Modern Talking hallgathatatlan retrogagyiból elismerhetően igényesen masterelt nagyon jó minőségű hangokból építkező retrogagyiba :)

(#95004) lapalapa válasza -NoVa- (#95003) üzenetére


lapalapa
senior tag

Kíváncsivá tettél, meghallgatom... :D

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#95005) Tulku válasza -NoVa- (#95003) üzenetére


Tulku
veterán

Huhhh...azért ott elvéreznék...anno néztem őket videón, de már akkor sem bírtam röhögés nélkül....hogy most mi lenne, azt nem tudom....

(#95006) -NoVa- válasza Tulku (#95005) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ugyanaz, nagyon a perem aljáról vettem a példát, valahol a polka és az operett határán innen, de nem sokkal. Egyelőre nem írt a Tidal elnézéskérő levelet mert bedobta véletlenszerűen, de biztos a posta lassú :D

(#95007) CyberFriend válasza -NoVa- (#95006) üzenetére


CyberFriend
tag

Na persze! ;) A Tidal csakúgy magától nem véletlenkedik. ;]

(#95008) lapalapa válasza Tulku (#95005) üzenetére


lapalapa
senior tag

A fura szomszéd szokta hallgatni őket, gyomlálás közben, hangosan, bár mostanában tovább lépet az Ottawan-ra... :W

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#95009) -NoVa- válasza CyberFriend (#95007) üzenetére


-NoVa-
őstag

Megkockáztattam, hogy ha a 70-es évek válogatásuk teljesen jó hallgatható anyag volt, akkor talán a 80-as évek sem lesz annyira rossz. Senki ne próbálja utánam csinálni, durva emberkísérlet! :DDD

(#95010) :AMF: válasza lapalapa (#95008) üzenetére


:AMF:
senior tag

Nálunk is ezt csinálta az egyik szomszéd, hogy idegesítsen egy másik szomszédot, akivel haragban voltak. Jegyző, rendőrség tehetetlen volt. Mivel nem az a magaslovas fizikus fajta, így átcammogtam hozzá és felvilágosítottam a hang általam nem kívánt irányú terjedéséről. Kedves mosoly keretében felajánlottam a segítségemet a hangerő beállításához is. Nem tudom, hogy az érvelésem vagy az 5 kilós kalapács látványa győzte meg, de azóta csend van. :)

[ Szerkesztve ]

(#95011) Sinesol válasza niof (#94971) üzenetére


Sinesol
veterán

Hat ez olyan, hogy Dr. Gödeny is diplomas gyogyszeresz, aki elvileg komolyan benne kell legyen a biologiaban, aztan latod mekkora hülyesegekben hisz es miket terjeszt…

(#95012) bkercso válasza niof (#94993) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kicsit belelátok a fizika működésébe és bizony több a nemtudás, mint a tudás. Nem szabad benne vakon hinni! :N Arra jó, hogy ereményeket érjünk el általa, de arra nem, hogy elvessünk pláne olyan dolgokat, amikben az emberi érzékelés is benne van vastagon.

minden eltérést valamely fizikai paraméter változása, mássága okozza
Ez se teljesen korrekt, mert onnantól beszélünk fizikai paraméterről, hogy azt definiáltuk. Sokmindent nem definiáltunk még.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95013) fericske válasza Ba cy lus (#95001) üzenetére


fericske
addikt

Nekem a jazz meg a nagyzenekari művek jöttek be a stílusok közé ahogy jobb cuccaim lettek.

(#95014) -NoVa- válasza fericske (#95013) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azoknak kell az atmoszféra meg a szellős tágas reprezentáció, úgy teljes a kép.
Mellé nálam sokkal de sokkal több indie és klasszikus rock pörög, mielőtt tönkretette az élő, érzelmekkel telített, tökéletlen, de annál inkább emberközeli hangot az autotune.

(#95015) Tulku válasza bkercso (#95012) üzenetére


Tulku
veterán

Tetszik hogy nem csövön keresztül érzékeled a világot...azt a világot amely (megismerési folyamataim tükrében) minden pillanatban általunk teremtődik...

Jó ha az ember felsőfokú szakember létére nem esik a szakbarbarizmus gödrébe...ha kissé bohó akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy egy Heisenberg veszett el benned (olvasd el az őnéletírását, érdemes), de persze nem mennék ilyen messze...

Jó ez...

(#95016) Pityu.


Pityu.
nagyúr

DAC-ot érdemes használni hangkártya helyett?Most egy asus xonar u5 usb hangkárytám van és azon agyalok egy FiiO E10K DAC jó lenne e helyette két hangfalat meghajtani számítógépen?Nem vagyok benne otthon,hogy melyik milyen minőségű hangot állít elő.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#95017) s4tch válasza Tulku (#94998) üzenetére


s4tch
veterán

Várj, cimbora most küldött pár erős cuccot egy zárt fb csoportból. Egyelőre keresem a szavakat. Be kell lépnem.

Egyet mutatok:

Ohh yessss. Eddig is sejtettem, hogy szart se tudok erről a hobbiról, most már egyenesen tudom.

(#95018) Sinesol válasza s4tch (#95017) üzenetére


Sinesol
veterán

Már ránézni is fáj, nem értem hogy bír valaki létezni ennyi lom mellett. Nem vagyok nagy híve a minimalizmusnak, de azert ne nézzen már ki úgy egy szoba, mint a bolhapiac. :)

[ Szerkesztve ]

(#95019) Digitalis válasza Sinesol (#95018) üzenetére


Digitalis
senior tag

Hogy nincs macskája, az tuti. :)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#95020) dgyuri0123 válasza s4tch (#95017) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezt tegyétek be a Hifi Műszaki Szemmel topikba is. Biztosan nagy sikere lenne. :D

"csak a zene van"

(#95021) bkercso válasza Tulku (#95015) üzenetére


bkercso
nagyúr

:)
gimi végétől érdekel a kultúrális antropológia, ezen belül különösen az ősi afrikai és jógi kultúra. Meg a zsidó és keresztény.
Pszichológiát is aktívan olvasok talán 7-8 éve.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95022) bkercso válasza Pityu. (#95016) üzenetére


bkercso
nagyúr

A hangkártya az DAC+ADC (utóbbival felveszel). Eszközfüggő a minőség, nem lehet általánosságban semmit mondani szerintem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95023) bkercso válasza s4tch (#95017) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ennyire nem lehet betépni!... :C :C :C
Zenehallgatás és portörlés mellett dolgozni már nem is juthat ideje.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95024) Pityu. válasza bkercso (#95022) üzenetére


Pityu.
nagyúr

közben eszembe jutott,hogy a FiiO E10K nem rossz cucc de nincs rajta mikrofon kimenet mert gondolom a DAC-okon nem nagyon szokott lenni.Nekem őszintén meg mondom pl az xonar U5-ön pl több minden van mint amire szükségem van engem nem érdekel pl az 5.1 meg 7.1 hangzás csak max a stereo meg a mikrofon dolog mert néha neten beszélgetek is.Pedig jó áron találtam még egy állítólag jó cuccot iBasso DC03 csak ezen meg tényleg csak egy csatlakozó van.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#95025) -NoVa- válasza Pityu. (#95024) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akad azért, ez pl a VE Prime DAC:

A Megatron is támogat mikrofont 3.5mm-en, csak ott még nem feliratozták.

(#95026) kNG


kNG
senior tag

[Ezt csak úgy itthagyom. :D ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#95027) Pityu. válasza -NoVa- (#95025) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És ezek nagyon drága árban szoktak mozogni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#95028) Ba cy lus válasza -NoVa- (#95014) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Én viszont valahogy elképzelni sem tudom, hogy pl. ehhez miért kell bárkinek minőségi hangtechnika, hogy átjöjjön. Na persze itt külön lehetne választani stílus szerint, a romantikával - gondolom - általában könnyebb lehet a helyzet, míg pl. Bartók vagy Sosztakovics ellenkezőleg. :)

[ Szerkesztve ]

(#95029) bkercso válasza Pityu. (#95024) üzenetére


bkercso
nagyúr

A mikrofon-bemenet mögött ADC van. Amelyik készüléken van ilyen, az hangkártya, nem csupán DAC.
Ám használhatod az alaplapi miki-bemenetet is attól még, hogy a lejátszást egy külső DAC intézi. Nem kell ugyan abban az eszközben lennie a DAC-nak és az ADC-nek. Ha megdugod a gépet egy csak DAC-kal, akkor az ADC-t nem állítja át az alaplapiról.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95030) Pityu. válasza bkercso (#95029) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És ha az alaplapi hangkártya be van kapcsolva az nem kevert be a dac-nak?Mert ugye hangkártyánál ajánlani szokták,hogy az integráltat kikapcsolja az ember.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#95031) bkercso válasza Pityu. (#95030) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudom, ki lehet-e kapcsolni. Nem hallottam még ilyesmiről, de elvileg nem kavarhatna be egy USB-s eszköz működésébe.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95032) Tulku válasza s4tch (#95017) üzenetére


Tulku
veterán

Nagy az Isten állatkertje...
Kerítés meg egyre fogy.

(#95033) -Skylake- válasza s4tch (#95017) üzenetére


-Skylake-
addikt

bejelzett a long detektorom.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#95034) niof válasza lapalapa (#95000) üzenetére


niof
addikt

Igen, egy kicsit elragadott a lendület, és belekevertem az audiofool agymenéseket is (igazából nem is értem miért), de utána be is ismertem, hogy a transzformátorokra nem gondoltam, és arról nincs semmi fogalmam, hogy ez milyen módon lehet hatással a dolgokra. Ha esetleg lemaradtál erről a részről...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#95035) niof válasza bkercso (#95012) üzenetére


niof
addikt

Igen, ezért írtam, hogy van amit nem, vagy nehezen tudunk jelenleg vizsgálni. De lehet 10 év múlva már meglesz rá a módszer, hogy ilyen komplex folyamatokat is ki lehessen értékelni.

s4tch 95017
Tökéletes ;]

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#95036) Ear001 válasza Tulku (#94986) üzenetére


Ear001
addikt

Nem magyarázhatja, mert vannak nem kimenőtrafős eszközök is, meg kisjelű csövek, előerősítők.... ;]

(#95037) -NoVa- válasza Ba cy lus (#95028) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért még ebben is. van egy pár lépcső, akármilyen finom, visszafogott az előadás és a hangszerválasztás. Youtubeon eleve egybeolvadtak a hegedűk, úgyhogy hamar átugrottam Tidal 96K-s streamre, és VE Monk Pro Vita earbudra, ifi Gryphon-ról hajtva. XStage bekapcsolva (enyhe crossfeed effekt a hangfalasabb hangzás miatt).

Innentől a hangszerek helyett hangszercsoportok szóltak, a falakról visszaverődő hangok távolságával helyrekerült a teremakusztika, és máris a dallamból koncert lett, a dolgozószobámból koncertterem, és máris élményt ad ez az előadás. Persze nekem Dvořák helyett Beethoven otthonosabb, értékelem gyengébb forrásról is, megvan hozzá az az extra személyes kötődés, amitől Sokol rádión is elég info jön hozzá.
Szóval a zene, és a zenéhez kötődés sokféle lehet, mindenki más háttérrel más élményekből építkezik, és máshogy éli meg ugyanazt.

(#95038) Tulku válasza Ear001 (#95036) üzenetére


Tulku
veterán

Az én (speciális) esetemről volt szó, ahol a bemelegedés több mint fél óra...nálam van kimenő trafó, nem akármekkora...

(#95039) Pityu. válasza bkercso (#95031) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen az integrált hangkártyát ki lehet kapcsolni biosban. Köszi a segítséget kicsit még gondolkodom.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#95040) Ba cy lus válasza -NoVa- (#95037) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Én ezt értem, de attól még, hogy egybeolvadnak a hegedűk - és az összes többi is egybemosódik -, az érzelmi tartalom ugyanúgy átjön. Vagyis a zenének a lényege. :R

(#95041) bkercso válasza niof (#95034) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor már láthatod, hogy a jelenség megléte - így mások tapasztalatának oka - nem függ attól, mi van a fejedben. A te szemléleted függ tőle, de a jelenség a megértésedtől függetlenül valós vagy vélt.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95042) Ear001 válasza Tulku (#95038) üzenetére


Ear001
addikt

Az elején talán, de gyakorlatilag minden csöves készülék igényli a hosszabb bemelegedést, nem csak a kimenőtrafósak. Meg a nagyobb teljesítményű tisztán A osztályosak is.

(#95043) s4tch válasza -Skylake- (#95033) üzenetére


s4tch
veterán

És tudja.

(#95044) niof válasza s4tch (#95043) üzenetére


niof
addikt

Ezt azért nem nehéz kikövetkeztetni annak, aki, akár véletlenül is, egyszer belefutott a "munkásságába". ;]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#95045) btraven válasza btraven (#94858) üzenetére


btraven
őstag

Az a vicc hogy akkor is meríti az okosteló akksiját ha a Loxjie D10 kap külön tápot plusz még. Csak nem annyira.
Kellene egy átvágott tápú USB kábelt csinálni.

(#95046) -Skylake- válasza s4tch (#95043) üzenetére


-Skylake-
addikt

nem volt nehez, az egesz neten (nem a magyaron, az egeszen), soha senki nem tudott meg akkor LOL koncentraciot osszehozni mint amit ez az ember. mondanam, hogy betepve olvasgatni es fetrengve sirni rajta arra jo, de arra sem jo, inkabb csak felbasz instant. szerintem a long az esszenciaja mindennek, ami a hifiben mint temakorben problema.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#95047) lapalapa


lapalapa
senior tag

Na akkor ismét bekérdezek egy érdekeset, hátha ebből nem lesz balhé, bár szerintem lesz...
Csőbarátokat kérdezem, ilyennel próbálkoztatok már?
Van olcsóbbért is, sok.
Tűzoltás előtt, tényleg jót tesz a hangnak?
Skylake, niof?

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#95048) Tulku válasza lapalapa (#95047) üzenetére


Tulku
veterán

Mikrofóniát csillapítja az arra hajlamos csöveknél...bizonyítottan jótékony hatása lehet ilyen esetekben...nekem nincs, de szerintem a 6C33C-hez lehet beszerzek...

(#95049) -Skylake- válasza lapalapa (#95047) üzenetére


-Skylake-
addikt

egyertelmuen, vegre helyere kerultek a hangszerek es kijott az enekesno a fatyol mogul. kulonosen ajanlott 💯 arra figyelj csak, hogy legyen rendben minden virtualis fold, szepen parhuzamosan fussank ki az ablak fele, nemi kek golyo ide-oda, meg plusseger (de ne a csovekre, ki ne gyulladjon, 3-5 orat mindenkepp erdemes melegiteni, az alatt nagyon meleg lesz)
nehany alatet meg 10 forintos, mekka fele, ja es persze el ne felejtsd szenteltvizzel pacolt fakockaval alatamasztani a router tapkabelet , mert ha ez kimarad ertelemszeruen szart se er az egesz. kerdezz segitek.
mondjuk nem ertem miert tolem kerdezed, en mint mar sokszor beszeltuk, a hifire komplett termekkent tekintek, nem egy hangkent vagy hasonlo ilyen reszeredmeny dolgok...

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#95050) lapalapa válasza -Skylake- (#95049) üzenetére


lapalapa
senior tag

mondjuk nem ertem miert tolem kerdezed
hát ezért... (olvasd vissza, nagyon jó) :DD
A smirglipapír cső a készülék tetején?
Bár a fekete kakast áldozni fehér krétakör közepén pontban éjfélkor, szerintem biztos működik (javítja a jelenlét érzetet)
Egyébként a rezgéscsillapítás azért nekem be szokott jönni , nem lehet hülyeség a csőgyűrű.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.