Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok.
Még mindig nézelődöm, hogy milyen belépőszintű eszközt kéne szereznem egy HD681B-hez, laptop mellé.
Behringer UCA202 -t ajánlott itt valaki, ami árban megfelelő, ugyanakkor alkalmi játékosként felmerült bennem egy ilyen megvételének lehetősége is.

Kérdés, hogy az SB zenehallgatási hangminőségben hogy viszonyul az ajánlott motyóhoz? A zene az elsődleges.
Ugyanannyiért tudnám megvenni őket.

(#35002) MC Pite válasza FoxiestFox (#35001) üzenetére


MC Pite
veterán

Nulladik DAC-om egy Xmod volt. Hogyismondjam... A mai alaplapi hangkártyák nagyja amit hallottam megüti/lelépi ezt a szintet (egy olcsó netbook hangkártyájánál jobb lehet, de a thinkpadem hangkártyája mellé már nem lenne értelme; ha a W500ra kellene, akkor szerintem hagyd a fenébe; vagy egy normálisabbat vegyél, én X-Fi HD-re váltottam, köszönő viszonyban sincsenek, szerencsére).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#35003) FoxiestFox válasza MC Pite (#35002) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Amúgy meglepően normális hangja van a W500-nak, csak lépnék feljebb valamennyivel.
Nagy ugrás nem fér bele, de egy közepes szerintem igen.
Kösz.

(#35004) bkercso válasza MC Pite (#35000) üzenetére


bkercso
nagyúr

Próba-szerencse! Én nem garantálhatom, de nem akkora befektetés. :)

dying_star: Uca-202? Az már régen lehetett. Ezekben is ugyan az van.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35005) .DLL


.DLL
veterán

Ezt a fajta kondit ismeri valaki? [link] :)

(P.H.)

(#35006) krichd1 válasza contaxg (#34999) üzenetére


krichd1
addikt

Nekem HRT MSII is csinált ilyet.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35007) dgyuri0123 válasza .DLL (#35005) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Bennic kondikat minőségi cuccokhoz gyártják. Nem járhatsz vele rosszul szerintem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#35008) bmakszim válasza bkercso (#34990) üzenetére


bmakszim
senior tag

Hasonló nálam is előfordul Audiquest Cinnamon USB kábellel PC-audio-gd 11.32 között. Néha csak úgy megáll a lejátszás. Azt hittem a kábel rossz, mert a DAC gyári kábelével viszont hibátlan. De most látom, hogy azon van ferritgyűrű, az AQ-en viszont nincs. Lehet rajtam is segítene egy?

(#35009) .DLL válasza bmakszim (#35008) üzenetére


.DLL
veterán

Mondjuk nekem még régebben mikor PC-vel csak simán össze volt dugva a Musi 03, sosem dobta el magát, jöhetett porszívó, lámpa, végfok bekapcsolás, nem történt ilyen. Azért később vettem rá egy ferritet, hogy a mágiaügyi minisztérium is jóváhagyja a zenehallgatásom :D Szóval előtte is stabil volt, és ez ferritgyűrűvel sem változott. Nomeg azóta a táp is független a hálózattól. 30cm és akkus táp. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35010) contaxg válasza krichd1 (#35006) üzenetére


contaxg
veterán

OK a Tenor chipes Violectric USB modul meg kattog amikor az egérrel klikkelek.. :))

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35011) MC Pite válasza contaxg (#35010) üzenetére


MC Pite
veterán

Milyen pc-d(táp, lap)/notid van?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#35012) FoxiestFox válasza bkercso (#35004) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ajánlasz valamit? :)

(#35013) Slownz


Slownz
senior tag

Tudna nekem segíteni valaki az XFI-HD, az ASIO és a Foobar2000 összepárosításában?

Eszerint, illetve eszerint a leírás szerint próbáltam beállítani, de ott elakadok, hogy az asio4all telepítése után baromra nem jelenik meg a Foobar beállításában az "ASIO Virtual Devices" menüpont. Vajh miért?

(#35014) krichd1 válasza Slownz (#35013) üzenetére


krichd1
addikt

Creative-nak van saját Asioja, próbáld azzal, nekem régen működött.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35015) CaNNa3IS válasza .DLL (#35005) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

kb annyit ér mint az ára.
Nem tudom mihez kell de pl jelútba biztos nem raknék ilyen szemetet. :DDD
Inkább a mundorf m-cap ami a legolcsóbb.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#35016) Slownz válasza krichd1 (#35014) üzenetére


Slownz
senior tag

honnan tudom beszerezni ezt az ASIO driver-t? Sehol sem találom.

(#35017) krichd1 válasza Slownz (#35016) üzenetére


krichd1
addikt

Most én se, lehet nem gyári volt, már nem emlékszem pontosan. Asio4all helyett inkább használj wasapit.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35018) Slownz válasza krichd1 (#35017) üzenetére


Slownz
senior tag

Pont onnan indult a tortúrám, hogy wasapival nem akart működni a Foobar, ezért pártoltam volna át ASIO-ra...

(#35019) krichd1 válasza Slownz (#35018) üzenetére


krichd1
addikt

Fura, működnie kéne pedig. Resamplert beállítottad 44,1kHz->48kHz-re ? Ha USB-n használod, ez egy szükséges lépés.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35020) szaszandras válasza contaxg (#34973) üzenetére


szaszandras
csendes tag

Szia!
Írtam privátot, egy darab érdekelne!

(#35021) Bodz válasza Slownz (#35016) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#35022) matyi94


matyi94
senior tag

Úgy néz ki, meghalt az xmosom usb csatija. Hol tudnék egy olyat szerezni ami normálisan illeszkedik?

Legyen szép napod!

(#35023) Alusszia


Alusszia
tag

Sziasztok,Segítséget szeretnék kérni fejhallgatóerősítő témában.
Van-e értelme (azaz jobb hangminőség elérhető-e) egy ilyen kütyünek ha amúgy is van a házimozi erősítőnek fejhallgató kimenete mondjuk ha a forrás egy laptop (laptopból HDMI-n erősítőbe majd onnan ki a fülesbe)?

(#35024) Slownz válasza Bodz (#35021) üzenetére


Slownz
senior tag

Felraktam ezt a drivert. Nem volt egyszerű, ugyanis 1,5 órán keresztül szedte a honlapról... Nézem a beállításait, de nem lelem az ASIO-t. Hol kéne lennie? :F

(#35025) .DLL válasza Alusszia (#35023) üzenetére


.DLL
veterán

Fejhallgatója válogatja, de legtöbbször igen. :K (a megfelelő fejes erősítőt választva)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35026) contaxg


contaxg
veterán

No bekötöttem a Pioneer U05S-t és sajnos igaz lett ami sejthető volt, hogy a Violectric belső DAC-ja az nem egy combos valami. Nagyon korrekt kis történet ez a japán készülék Ha külön-külön kellene összevásárolni az egységeket (DAC+Erősítő) akkor sem lehetne igazán jobban kijönni szerintem. Van egy fine tuning potija ami tényleg csinál vmit, de még nem tudom, hogy mit (utána kell olvassak). Lehet, hogy ez is damping-ot állítja mint a Teac??

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35027) .DLL válasza contaxg (#35026) üzenetére


.DLL
veterán

Hát igen, ahogy hallottam Musi 03 kategória, ami nem rossz, de megvan a maga helye az alsóközép (már ahonnan nézzük) kategóriában. Kíváncsi vagyok, hogy van-e (az Impact Twinen kívül) az 50-80k-s kategóriában, ami sokkal jobb nála.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35028) Bodz válasza Slownz (#35024) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A lejátszóprogramodban Creative ASIO, vagy valami hasonló néven, nem emlékszem pontosan.

(#35029) Bodz


Bodz
Topikgazda

Egész pontosan itt.

(#35030) krichd1 válasza .DLL (#35027) üzenetére


krichd1
addikt

Az a Pioneer messze nem Musiland 03 kategória.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35031) bkercso válasza FoxiestFox (#35012) üzenetére


bkercso
nagyúr

Bármelyiket veheted, pl. Musilanddal nem fogsz mellé. De ezek belépő szintet képviselnek. Zaj nincs, élvezhető, de egy jobb alaplapi szintjén vannak. Rosszabb alaplapi helyett ajánlott max.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35032) FoxiestFox válasza bkercso (#35031) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hol kezdődik az, amivel már egy jobb alaplapit érdemes leváltani?

(#35033) Slownz válasza Bodz (#35029) üzenetére


Slownz
senior tag

És vajh nekem miért nincs ilyen: :(

szerk: drivert rendesen telepítettem előtte természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#35034) contaxg válasza krichd1 (#35030) üzenetére


contaxg
veterán

A Vio volt nála arra írta, hogy szerinte Musiland kategória. De a Pio tényleg nagyon jóóó!! Főleg annak jó, aki melegebb tónusú hangot keres.

A minap elég vacakul szólt minden. Arra fogtam hogy megfáztam, (fájt a fejem és az arcüregem is). és ez miatt hallok rosszabul. Hát nagyon nem az volt a gond.:D A Violectric DAC kártya volt baromi harmatos.

Majd a kis Mytek+Violectric-kel is összefülelem. Az is érdekes lesz!

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35035) krichd1 válasza Slownz (#35033) üzenetére


krichd1
addikt

Components résznél mik vannak ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35036) Slownz


Slownz
senior tag

(#35035) krichd1

Nincs semmi ASIO-s cucc, ezt néztem már én is.

[ Szerkesztve ]

(#35037) Bodz válasza Slownz (#35036) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#35038) Slownz válasza Bodz (#35037) üzenetére


Slownz
senior tag

Na végre... Ezer köszönet. :R

A mintavételezést hol tudom beállítani? Mert ugyebár most meg az a baja.

(#35039) Slownz válasza Slownz (#35038) üzenetére


Slownz
senior tag

ASIO4ALL-ban már megtaláltam, jó lenne ASIO-ban is.

(#35040) bkercso válasza FoxiestFox (#35032) üzenetére


bkercso
nagyúr

Musiland Monitor 02 Dragon, 03 (Dragon) stb.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35041) .DLL válasza krichd1 (#35030) üzenetére


.DLL
veterán

Igen a Vio DAC kártyára mondtam, de nyilván maguknak sem állíthatnak konkurenciát, nem kerülhet közel a V800-hoz.

(P.H.)

(#35042) szaszandras válasza contaxg (#34973) üzenetére


szaszandras
csendes tag

Lehet, hogy az off-ban írt hozzászólásomat (35020) nem vetted észre...
Szóval, ha van még, akkor érdekelne egy akciós DacMagic XS.
Eddig Fiio E10K-t néztem, de ennyiért ez jobban tetszik... :-)

(#35043) #16820480 válasza .DLL (#35041) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért lenne még ott hely a kettő közt, mivel a V100 DAC kártya az ilyen 150 eurós pluszt jelent kb, a V800 meg több mint 1000€. Beférne szűken a kettő közé még valami :))

(#35044) Perzeusz


Perzeusz
tag

Dacértők!
Ismeri itt valaki ezt a szépséges Maverick Audiot? Leírás alapján bejövős lenne. Múltkor írtam, hogy számítógép és erősítő közé raknám. (hordozhatóság nem szempont, röghöz kötött vagyok :) ) Azóta tovább vittem a gondolatot, és lehet, megérné a médialejátszó Dac-ját is kiváltonom vele. Zenehallgatásnál csak. Film maradna HDMI-n. Szerintetek?
Nagyjából ez az árkategória játszik. Ezek keltették fel az érdeklődésemet még:
Gd-Audio NFB15
Cambridge DacMagic 100
esetleg ez az Emotiva XDA-2 Bár ez kicsit drágább.

Meghallgatni nem tudom őket. Főleg nem mindet egy helyen, ugyanazokkal a feltételekkel.

[ Szerkesztve ]

2 db WD Red 2TB eladó

(#35045) Dhampir válasza Bodz (#34970) üzenetére


Dhampir
félisten

A DacMagic XS tesztjében többek között ezeket írták:

A Cambridge Audio DacMagic XS tényleg képes egzaktabb módon tálalni finom és összetett zenék részleteit, de nagyon jó fejhallgató vagy hifi rendszer kell ahhoz, hogy ezt meghalljuk.

Valamint:

Tipp: Ha mindent ki akarunk hozni a DacMagic XS-ből, célszerű szereznünk egy speciális USB kábelt is mellé. Rengeteg zenehallgatásra optimalizált zsinórt találunk a piacon, melyeknek hatékonyságát korábbi tesztjeink is igazolják. Mi ezúttal egy Furutech GT2 USB-mini vezetéket (AudioQuest Mini-B Micro-B USB átalakítóval) hívtunk segítségül, és a gyárilag mellékelt madzaghoz képest egyértelmű különbségeket hallottunk. A kiváló kábel sok részletet megragad, „kikristályosodnak” olyan apró rezdülések, melyeket az alapzsinórral is hallunk, de visszafogottabban, homályosabban. Mivel az eltérés azonnal észrevehető, ezért annak, aki 24/96 vagy még jobb minőségű zenéket szokott hallgatni, erősen ajánljuk, hogy feltétlenül hallgassa meg másik vezetékkel az XS-t! Itthon is több remek kábelmárkát találunk, többek között az AudioQuest és a Furutech lehet jó választás.

(#35046) .DLL válasza Dhampir (#35045) üzenetére


.DLL
veterán

Hagyjátok már az AV-Onlányt... :O :N

(P.H.)

(#35047) krichd1 válasza Perzeusz (#35044) üzenetére


krichd1
addikt

Egyikkel sem jársz rosszul. Mi a kérdés ? Mik az igények ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35048) dgyuri0123 válasza .DLL (#35046) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Érdeklődve hallgatlak. :U :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#35049) hm74 válasza Dhampir (#35045) üzenetére


hm74
aktív tag

Bár az AV-Online errefelé nem túl népszerű (okkal), de USB-kábel témában nem hülyeség amire hivatkoztál. Minden USB-DAC és USB/SPDIF konverter estén fontos a minőségi USB-kábel használata. A gyárilag adott olcsó vezetékek dinamikátlan, zavaros, csattogós hangzásán sokat javít már egy szolidabb árú (10-20k) audio USB kábel is. Az Audioquest USB-kábelek jó hangúak, minél drágábbak, annál többet javítanak a hangzáson, bár nem tudom, ár-érték arányban hol állnak a konkurenciához képest.

(#35050) montezuma


montezuma
tag

Megérkezett az XMOS DACom Kínából, egyetlen sor nélkül, karácsony előtt, hurrá.
Ami drivert az interneten találtam, az nem ismerte fel . . . :(

Tudtok linket mutatni egy valószínűleg jó driverre?
Az van ráírva, hogy XMOS USB-spdif 24/192 ASIO.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.