Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) Zoliee válasza karmaresz (#68999) üzenetére


Zoliee
senior tag

+1, illetve anélkül, hogy hallottam volna (bár valamelyik rezsőshow-n tuti megfüleltem, de nem hagyott maradandó emléket), nem kicsit elszállt az árakkal a gyártó.
Meg nem kevés pénzem maradna, ha ehelyett a harmadkézből származó dac/amp helyett RME-t vesz az ember újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#69002) karmaresz válasza krisz242 (#69000) üzenetére


karmaresz
senior tag

Hát Kingwára tényleg nem lehet azt mondani, hogy a belbecs elé helyezné a külcsínt. :)
Ami azonban jó, hogy a cuccai legalább nem akarják magukra vonni a figyelmet.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#69003) hibavissza válasza ribizly (#68919) üzenetére


hibavissza
veterán

Na úgy néz ki meg van a bűnös. :DD Ráment két délutánom.
Az SSD-be menő tápkábelt ha kicserélem a másik szálra - amin ugyan ilyen csatlakozók vannak - akkor jó. Semmi nesz.

A kérdésem a szakértőkhöz: kuka a táp vagy maradhat így és a másik szálra dughatok bármit, nem tesz kárt?

A táp egy 400-as BeQuiet (FSP).

[ Szerkesztve ]

(#69004) zsizsef válasza gianni85 (#68991) üzenetére


zsizsef
senior tag

Túl sokat nem. Serenade iDSD és Edifier S2000Db összekötéshez lenne. Köszi az ajánlásokat.

(#69005) I.T.E.M válasza krisz242 (#69000) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Ééén? Soha! ^^

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#69006) bkercso válasza AMDFan (#68973) üzenetére


bkercso
nagyúr

Már a DAC-chipben is van a kimeneten erősítő, ami 1kohmot meg tud hajtani. De ezután még tesznek differősítő/szűrőnek OPÁ-t.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#69007) bkercso válasza hibavissza (#69003) üzenetére


bkercso
nagyúr

Próbáld ki!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#69008) Ear001 válasza Alvarez81 (#68962) üzenetére


Ear001
addikt

Ez nagyon érdekes! Hol lehet még erről olvasni?

(#69009) hibavissza válasza bkercso (#69007) üzenetére


hibavissza
veterán

Aludtam rá egyet. Kuka. 28 ezer egy rendes táp.....ennyit megér a nyugalmam.

Köszönöm mindenkinek az ötleteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#69010) Ribi válasza hibavissza (#69009) üzenetére


Ribi
nagyúr

Háát ha egyszer meg van a hiba, akkor minek cserélted :D
Tápok sok ága lehet rosszul volt kiosztva és pont a cserélgetéssel lett jó. De majd kipróbálhatod az új táppal is. Kiderül ott mi a szitu. Esetleg ott is cserélgesd kicsit a kábeleket.

(#69011) hibavissza válasza Ribi (#69010) üzenetére


hibavissza
veterán

Valamiért ez a kábelköteg nem jó szűrést kap. Vagy valami alkatrész kezd tönkremenni benne. Mivel a jelenség idővel alakult ki, nem tudni. Nekem nincs lehetőségem kimérni, hogy mi a probléma forrása. Amiért paranoiás vagyok a témában annak az az oka, hogy korábban már szállt el egymás után 2 db HDD-m és ott a táp volt a ludas - mint kiderült. Enermax...

Mivel teljesen járatlan vagyok a témában kérdezem: ezek szerint ez az "áthallás" egy sűrűn előforduló jelenség és semmi jelentősége üzembiztonság szempontjából? Lehet, hogy veszek egy másik tápot és az is "áthallik"?

(#69012) krisztian7


krisztian7
tag

Lecserélném a zero dac-omat, mert olyat szeretnék amin tudom távirányítóval állítani a hangerőt. Kb 30-40 ezret szánnék rá. Amit mindenképp szeretném, hogy tudjon:
-számítógép USB-ről
-1db SPDIF bemenet
-RCA kimenet
-távirányító, bemenet és hangerő vezérléshez (JBL 6230 végfok lenne rákötve B&W 601 S2 hangfallal)
-fejhallgató kimenet nem kell
-fekete előny
Akár használt is jó lenne, akkor legalább nem kell várni rá, meg a vámon izgulni. Amit nézegettem: SMSL SANSKRIT 10Th vagy esetleg: SMSL DP1.

(#69013) Ribi válasza krisztian7 (#69012) üzenetére


Ribi
nagyúr

2 napja rendeltem be sanskrit 10th-t, kiderül mikor jön meg.

(#69014) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Erre kértem árat a beszállítónktól, kíváncsi vagyok rá, hogy idehaza lesz-e belőle majd valamikor.

KORG Nu1 -- KORG Nu1 videó

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#69015) Bodz válasza IO.sys (#68947) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Megfelelő lesz a 10th. De a 770 Pro mindenféleképpen V marad.

(#68955) IO.sys: Á... A 770 nem egy fürge fejhallgató, semmitől sem lesz az. A 250-es amúgy fegyelmezettebb, mint a 80-as. Viszont így akkor lehet egy kevésbé fun dac kellene neked. Hm... A már emlegetett Onyx Artist 1.2 mondjuk.

(#68954) p76: Nem jó, hanem remek. :)

(#68964) Alvarez81: Mindig lehet jobb... :) ToneBoard és Atom is passz, nem nagyon fordultak még elő errefelé.

(#69012) krisztian7: Sanskrit. Ennél sem kell a vám miatt izgulni.

[ Szerkesztve ]

(#69016) bkercso válasza hibavissza (#69009) üzenetére


bkercso
nagyúr

Okosabbak nem leszünk vele, de megértelek: fő a békesség! :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#69017) IO.sys válasza Bodz (#69015) üzenetére


IO.sys
őstag

A posztod elküldése pillanatában rendeltem meg a 10th-t. Az Onyx meg Scarlett meg hasonló dacokban az nem tetszik, hogy van rajtuk olyan is, ami nekem nem kell, pl mic in. Jó a 10th, konnyen eladható, aztán meglátjuk. A fejes kérdés meredek. A 80-as beyernél a basszus fürge, jól kivehető, de mégis levegős volt, ott pisiltem be tőle a boltban. :D Nem inkább ez a fun? A fegyelmezést máshogy értettem.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#69018) karmaresz


karmaresz
senior tag

Singxer SDA-1 DAC beszámoló

Több mint egy hónap, valamint 150 óra tesztelés és zenehallgatás után azt kell hogy mondjam, kifejezetten elégedett vagyok azzal a teljesítménnyel amit a Singxer SDA-1 nyújt a rendszeremben.

Mielőtt belekezdenék, itt egy rövid összefoglaló, mit is lehetett előzetesen tudni a marketing anyagokból.
A Singxer név, bár sokaknak még mindig ismeretlenül csenghet, mégis egy stabil, megbízható kínai márka lett mostanra, elsősorban a nem olcsó, de nagyon jó minőségű SU-1 audio bridge-dzsel és más digitális interfészeivel szerzett stabil ügyfélkört magának. Ezt a portfóliót egészíti ki az itt bemutatandó D/A konverter, amit a gyártó szerint közel két évig fejlesztettek, mielőtt 2018 elején piacra dobták volna.

A DAC egy harmadik generációs, 32bites AKM AK4493EQ chip köré épül, amit egy USB XMOS Xcore200 chip, egy AK4418 interfész modul és egy 32bites STM32 mikrokontroller szolgál ki PCM esetén 32bit/384kHz-ig, míg DSD-ben DSD512 a felső határ.

Az alacsony jitterről egy Xilinx FPGA és 4 független órajel generátor gondoskodik. A beérkező jel galvanikusan leválasztott.

Bemeneti oldalon találunk rajta XLR (AES/EBU), Coax, BNC (SPDIF), HDMI LVDS (I2S) és természetesen egy USB-B csatlakozót, ami közvetlenül csatlakozik az XMOS Xcore interfészre.
Az I2S port manuálisan, a doboz bontása nélkül, alulról állítható a megfelelő jel fogadására.

Analóg kimenetben két lehetőségünk van hagyományos RCA sztereo, illetve 3 pines XLR kimenetetek személyében.


A DAC két belső tápegységgel rendelkezik.

Fontosabb gyártói adatok:
- Output level (0dBFS)
- PCM RCA single-ended output: 2V RMS
- PCM XLR balanced output: 4V RMS
- DSD RCA single-ended output: 1.34V RMS
- DSD XLR balanced output: 2.68V RMS
- Output impedance Single-ended RCA: 22Ω
- Balanced XLR: 45Ω
- Frequency response: 20Hz - 20kHz ±0.1dB
- SNR: 118dB
- Distortion PCM: THD+N (1kHz 0dBFS) 0.00042% @ fs = 44.1kHz
- DSD128: THD+N (1kHz 0dBFS) 0.0003%
- Dynamic response: (1kHz -60dBFS) 118dB
- Left / Right channels separation: > 120dB
- Compatibility: Windows 7, 8, 10 (32/64bit), Mac OS 10.6+, Linux with UAC2 compatible kernel, Android 4.2 and later version (OTH device needed)
- Dimensions: 266 x 235 x 58mm
- Weight: 2.6kg
forrás audiophonics.fr
Hivatalos ára az EU-n belül kb. 680 Eur.

Mikor keresni kezdtem az Audio-gd R2R-11 utódját, egy problémamentes DSD512-re képes, elő- és fejhallgató erősítő nélküli, XLR kimenettel rendelkező dedikált DA konvertert kerestem 1000 Euro alatt. A belső digitális szűrők nem érdekeltek, tudván, hogy ezt szoftverből kívánom megoldani. Ezt találtam meg ebben a DA konverterben, de a neten alig találni róla véleményt, úgyhogy fejest ugrottam a mélybe, mikor megrendeltem.

Először nézzük a tényeket:
- A doboz nagyon egyszerű, semmi csicsa, -legalább látom, hogy nem a marketingre megy a pénz-
- A konverteren kívül találtak még benne egy sztenderd tápkábelt és egy viszonylag jó minőségű USB A/B kábelt a pakkban.
- Amit nem vettem jó néven, hogy a csomag gyakorlatilag semmi leírást, felhasználói útmutatót nem tartalmazott egy I2S port beállítási rajz kivételével.
- A kinézet puritán, célszerű, szépnek semmiképp nem nevezném, de hát az Audio-gd sem volt az. :) A figyelmet viszont nem vonja magára, szépen belesimul a háttérbe.
- Az építés minősége kifejezetten jó, masszív fém ház, nem nyöszög sehol sem, kivéve a két gomb, amiből azért elvárható lett volna valami jobb megoldás. A dolgukat viszont ezek is teszik és egyébként sincs gyakran szükség rájuk.
- Két oszlopban 8 kék led jelzi az aktuális PCM szintet 44,1-352,8kHz között. A DSD-hez nincsenek külön ledek, az DSD mintavétel módját az első oszlop led jelzi pirosan, ahol az első felel meg a DSD64-nek, a legalsó pedig a DSD512-nek.
- A gyártó 2018 elején jelentette be ezt a modellt. Az első széria, kb. áprilisig még AK4490-ra épült, míg az újabbak AK4493EQ-val készülnek. Nekem ez utóbbi van. Ha rev. 2.x van az aljára írva, akkor az valószínűleg az újabb széria. Nagy különbség nincs a két modell között. Az S/N adatok kicsit jobbak, már hivatalosan is támogatja a DSD512-t (előzőszériás tulaj szerint az övé is tudja), illetve több digitális filter mód lenne benne az AKM által, de ezeket itt úgysem használhatjuk.
- A DAC-on sem mintavételezést, sem egyéb szűrőket nem állíthatunk. Ha ilyet akarunk az a pre-processing során a forrásnál kell megtennünk.
- A DAC tervezése során együttműködtek a Signalysttal, a HQplayer fejlesztőjével.
- Bár konkrét leírást nem találtam róla, de az AKM honlapja szerint ez a chip a DSD jelet a D/S chip kihagyásával, natívan konvertálja.

Lánc:
Windows 10 PC, foobar2000, HQplayer
Audio-gd R2R-11, Singxer SDA-1
Little Dot MKVI+
Nelson Pass Aleph 5 Diy és Electrocompaniet AW100
Proac Response 2.5D
Beyerdynamic Amiron Home

Tapasztalatok, összehasonlítás:
Már első bekapcsoláskor feltűnt, hogy akár a hangfalakon, akár a fejhallgatómon tesztelem, zene nélkül sincs semmi zavaró háttérzaj, csak kellemes puha csend. Az alap karaktere valamivel élénkebb, vagányabb annál, mint amit megszoktam (R2R-11), de természetességéből nem vesztett. Az alsó regiszterek határozottan precízebbek, kicsit keményebbek és ez igaz 4kHz felett is. Aki azt feltételezi, hogy az AK449x széria valahol átmenet a régebbi Sabre karcosság és az R2R természetessége között, az bizony ezzel a DA konverterrel megerősítheti ezt a feltételezését. Nekem kifejezetten pozitív meglepetés volt, hogy PCM alatt is igen kellemesen teljesít.

Egymás mellett még csak a korábbi Audio-gd R2R-11-emmel tudtam összevetni.
NOS PCM módban -ami a legtöbb R2R DAC ütőkártyája- egy hajszálnyival jobbnak éreztem az R2R-11-et. Az SDA-1 minimálisan karcosabb, élénkebb, talán kevésbé természetes, de mindezt úgy, hogy mindkét eszköz nagyon élvezhető produktumot nyújtott legalábbis az én füleimnek.

OS PCM módban foobar200 alatt konvertáltam mindent 384kHz-re, a kedvenc SoX beállításaimmal, Resampler-V plugin-en belül. Mindkét teljesítmény nagy megelégedésemre szolgált. Ha mégis különbséget kellene tennem, az Audio-gd valamivel sötétebb, lágyabb, míg az SDA-1 precízebb, megfogottabb karaktert adott.

DSD módban hallgatva tudtam igazán megindokolni magamnak, a kb. dupla árat. Egyrészt az óriási előny ott jelentkezik, hogy problémamentes a DSD lejátszás, nincsenek zavaró zajok a háttérben, pattogások formátum, vagy felbontásváltásnál, másrészt felkonvertálhatom a forrást egészen DSD512-ig. Aki követi a fórumot, tudja, hogy most ez a kattanásom, kéretik megértéssel kezelni. Sok DAC tudja már ezt, de ebben az árkategóriában jellemzően vagy történik egy belső DSD-PCM konverzió, vagy az előbb leírt kellemetlenségek jelentkeznek, vagy csak DSD képes a DAC. A DSD512 jelenleg a kedvenc beállításom mind fb2k, mind hqplayer alatt. Ha nem tesztelek, vagy CD-t hallgatok, akkor az elmúlt két hétben gyakorlatilag csak ebben ment minden. Buja, életteli, inspiráló, borzongató, egyáltalán nem fárasztó hang amit kapok, ahol órákra elfelejtkezek a zene elemzéséről. Nem is tudnék oda koncentrálni, mert beszippant a muzsika, a részévé válok én is. :)

Összefoglalás:
Az SDA-1-et nem ajánlom annak, aki az alábbiakat keresi:
- sok szolgáltatás, nagy kijelző,
- beépített szűrők, és/vagy OS opciók,
- integrál elő- és fejhallgató erősítő,
- jó kézikönyv,
- szemet gyönyörködtető kinézet,
- távirányító,
- a lehető legtökéletesebb NOS PCM konverzió, valamint
- ultra precíz, vagy analitikus hangkarakter.

Érdemes azonban elgondolkodni rajta, ha,
- precíz, jó felbontóképességű, de nyugodt karaktert
- XLR kimeneteket,
- gond nélküli DSD lejátszást DSD512-ig,
- tiszta, egyszerű, majdnem ipari dizájn,
- zajtalan, jól megtervezett USB csatlakozást, valamint
- stabil, problémamentes teljesítményt várunk el, továbbá
- az erre költhető keret 200e Ft körüli.

Köszi a türelmet! :R

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#69019) Sefter válasza karmaresz (#69018) üzenetére


Sefter
veterán

Köszi a beszámolót :R
Össze hallgathatnánk valamikor az Ares-el, csak jelenleg időhiányban vagyok... :(

Psn ID: sefter_hun

(#69020) funkmester válasza karmaresz (#69018) üzenetére


funkmester
aktív tag

ezt masoltad vagy te irtad ugyanezt korabban head-fire?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#69021) baldvin169


baldvin169
csendes tag

Sziasztok, remélem jó helyre írok, sokat olvastam a témáról, de megkérdeznélek titeket, ha már én nem annyira értek hozzá :)
Téma: Új fejhallgató + ha kell erősítő kombót szeretnék venni a régi Razer Kraken 7.1-es fejes helyett.
Keret rá: kb 100 ezer forintra gondoltam, az sem baj, ha használtan kell venni, akkor viszont jobbat tudok.
Igény annyi lenne, hogy szebben szóljon, mint a Razer, illetve nagyobb basszusa legyen.
Kialakításra a Sennheiser-re gondoltam ,jól néznek ki.
Előre is köszönöm.

(#69022) Brett001 válasza I.T.E.M (#69014) üzenetére


Brett001
aktív tag

Iszonyat jól néz ki ez a KORG cucc. :R

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#69023) HUNNIA1920 válasza funkmester (#69020) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

[link]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#69024) karmaresz válasza funkmester (#69020) üzenetére


karmaresz
senior tag

Ahogy írtam is pár napja itt, én jegyzem azt a posztot a Head-fin. Azt egészítettem most ki az azóta megfogalmazott gondolatokkal és némi háttérinformációval.

HUNNIA1920: köszi a linket

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#69025) andrasth válasza karmaresz (#69018) üzenetére


andrasth
tag

Szép kerek, beleélős írás lett :R . És még egyszer gratula a lánchoz, jóféle hang terem arrafelé...

(#69026) I.T.E.M válasza karmaresz (#69018) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Nagyon korrekt elemzés, köszönjük! :R

(#69022) Brett001: Ugye? Nekem is nagyon tetszik, már a 10R is nagyon szépen meg lett “rajzolva” és a felhasznált anyagok, a megmunkálás is ott van a toppon. Pl a 10R-ben imádom, mikor változik a bemenő jel miatt a hangerőszabályzó körüli elegáns megvilágítás.

Videó

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#69027) karmaresz válasza Sefter (#69019) üzenetére


karmaresz
senior tag

Örömmel venném, ha összejönne valamikor, ez volt ugyanis a másik kiszemeltem. Licitálás során 15 fonttal lemaradtam egy használtról az e-bayen. Ha nyugisabb időszakot élsz, írj rám egy pm-et és hozzuk össze. :R

(#69022) Brett001: 1.266.000 + Áfáért legyen is szép kívül-belül. :)

(#69025) andrasth: Köszi! Igyekeztem a nagyon beleélős dolgokat minimalizálni. Ezek szerint nem sikerült. :P
Bármilyen lerágott szóvirág, vagy hasonlat mellett is az igazán fontos mérce az, hogy miként alakul a zenehallgatási szokásom egy-egy új eszköz beillesztésével. Szerencsére a újdonság varázsának lecsengése után sem lett kevesebb a zenével töltött idő.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#69028) Bodz válasza IO.sys (#69017) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nekem nem kifejezetten fürge a 80-as DT 770 sehogy sem. Boltban miről hallgattad? Csodájára járnék. :D

[ Szerkesztve ]

(#69029) Bodz válasza baldvin169 (#69021) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Fejes ügyben itt kérdezz, aztán majd nézünk alá valamit.

(#69026) I.T.E.M: Ki lehet kapcsolni a világítást?

[ Szerkesztve ]

(#69030) IO.sys válasza Bodz (#69028) üzenetére


IO.sys
őstag

Huawei P9 Lite (2016). :B Az a baj, hogy le se tudom írni rendesen azt a hangot. Itt már hangutánzó szavak jönnének, amiket sokszor máshogy értünk.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#69031) gianni85 válasza karmaresz (#69027) üzenetére


gianni85
veterán

Mennyi??? Annyiért elég karcsú a fejhallgató kimenet. Úristen, milyen rendszer(eke)t lehetne annyiból összerakni.

(#69032) Zoliee válasza Bodz (#69029) üzenetére


Zoliee
senior tag

Na szépen vagyunk, már kapcsolnád is ki, ahelyett, hogy villogósra állítanád :)

(#69033) I.T.E.M válasza Bodz (#69029) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Nem, de a videó is csal egy kicsit szerintem, (nem állítgattam rajta sokat) szabad szemmel sokkal finomabbak a fények, este sem zavaró még sötétben sem, "hangulatvilágítás" mellett, meg aztán egyáltalán semmi. De igazából nekem nagyon bejön. :K

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#69034) Zoliee válasza karmaresz (#69018) üzenetére


Zoliee
senior tag

Itt van eladó a "kis tesója", ha valakit esetleg érdekel : [link]
Hopp, elnéztem, ez DD, és nem DA

[ Szerkesztve ]

(#69035) nuke7 válasza Zoliee (#69034) üzenetére


nuke7
veterán

:Y ez nekem nagyon jó lenne, ha nem ennyibe kerülne.. :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#69036) Alvarez81 válasza Ear001 (#69008) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

oversample téma:

meglehetősen OFF

A képfeldolgozós diplomám kb 13 éve írtam, akkor ez a téma még csak külföldi egyetemi jegyzetekben, meg 1-2 publikációban szerepelt. Azóta főleg az amatőrcsillagászok azok akik e téren sokat tettek le az asztalra. Ott a távcsövek optikai szög felbontása közel esik a kamerák pixelméretéhez, így ott 100-200 db hosszú expozíciós felvételnél, ha csak egymásra illeszted őket, egész más eredményt kapsz, mintha minden képet előtte 2, 4, 8 -szorosára növelnéd, és utána illesztenéd össze őket. Az egyes interpolált pixelek becslési hibái az illesztésnél kiesnek, a sok becsült információ pedig elég jól ki tudja adni a valós képet. Össze lehet nézni mondjuk egy referencia Hubble képekkel az eredményt.

Audiotechnikában ez azért nem feltétlenül igaz, mert amúgy is eléggé túlmintavételezünk manapság. Ha 192 kHz-en mintavételezett a felvétel, egy normál zenei A hangnál 400 szor nagyobb a mintavételi felbontásunk.
Azt, hogy itt van-e értelme túlmintavételezni akkor tudnánk megmondani, ha pontosan tudnánk, hogy a fülünk, és az agyunk mit is érzékel ezekből a frekvenciákból. Az, hogy van egy felső limit a frekvenciában16-20 kHz-nél nem jelenti azt, hogy felbontásban nem érzékelünk ennél esetleg 10-100-1000-szer többet. Sejtjük, hogy igen, hiszen állítjuk, hogy halljuk a különbséget az mp3, a flac, meg a DSD között. Valószínüleg a fülünk a hirtelen, digitális jellegű átmeneteket sem szereti, ezért az amplitúdóban is elmegyünk 32 bites felbontásra. Viszonylag jól közelítjük az analóg jelet, de én is el tudom képzelni, hogy van aki tényleg érzékeli ezeket az apró nüanszokat. Hogy van-e értelme ez irányban továbbmenni, azt nem tudom, mert már 2 jó, de eltérő karakterisztikájú fejes esetén se lehet kimondani hogy melyik a jobb. Kinek melyik...

Másik kérdés, hogy tegyük fel, hogy DAC oldalon oversamplinggel, filterezéssel, stb, előállítjuk az "eredeti" jelet. A lánc összes eszköze rárakja a saját zaját, és a kimenet lehet, hogy teljesen megegyezik azzal, mintha csak kiadtuk volna az eredeti jelet. A lánc minden eleme csillapít, egyenget, és zajt rak rá. Tehát összemos. Lehet ez nagyon közel ahhoz, amit beinterpoláltunk a túlmintavételezéssel.

Ha csak technikai oldalról kellene megközelíteni, akkor azért a dolog egyszerűbb. Jól kiforrott matematika van a téma mögött. A hullám jellegű jelekkel, azok szóródásával, jelek spektrumával nem csak az audiotechnika, hanem a rádiózás, a radarok, elektronikai panelek, stb területén, de a mega-giga Hz-es processzorok esetén már kapuáramkör szinten kell foglalkozni.

Írj privátban, ha tudok segítek, de nem biztos, hogy ide való a téma.

Viszont egy elképesztően jó informatív YT csatorna mindenféle fizikai témában.
Ez pl pont a frekvencia-analízis (Furier-transzformáció) megértéséhez ad segítséget:
https://www.youtube.com/watch?v=spUNpyF58BY

(#69037) abéla


abéla
senior tag

Amennyiben a külső akksis iFi micro BL-t folyamatosan USB-n hagyom (gép ki-bekapcsnál is, néha speaker, de idő 3/4-ében fejes az 1st lejátszó), lehet hosszútávon ebből probléma? Akksi degrad/túltöltés mittomén?
szerk: gyártó ezt nem tiltja.

Esetleg az USB aljzat helye, kiosztása végett lehet eltérés hangzásban? Gondolok itt a mellé bekötött cuccok okozta zaj, árnyékolás, ilyesmikre.
Jelenleg egy Dragontaillel van összekötve, usb kábelnek ez sztem jó (~ AudioQ. Carbon, 10cm).

Jelenleg nem sikerült még leszívnom egy nap alatt a teljes akksi-kapacitást egy ültő helyemben;
mondjuk meló/család mellett este/hajnalban nyomom - Derrickesedik is már a szemem :DDD -
naja és kuszok a jazz/komoly/vonósok felé... bár néha egy kis Dead Kennedy jól esik ;] .

Ha ez netán bekövetkezne -mármint az akku merítés- egy jó minőségű usb töltő/hub + jó táp esetleg ajánlott vagy csak +zajforrás/ront az egészen?
iFi oldalán Orico-t ajánlják (nem is lehet már külső tápos 5V-ost beszerezni), én Silverstone EP03 + iFi 5V tápra gondoltam, na meg ugye nem ártana egy jobb minőségű USB A-B kábel sem.
... vagy hagyjam a fenébe és maradjak nyugton

dsd-t streamelősen -gondolom a méret miatt desktop/bufferelt- merre keressem?
vagy csak hdtracks / letöltős alternatíva van?

... na megyek visszamerülök Jaco Pastorius világába... :))

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#69038) #71562240 válasza Alvarez81 (#69036) üzenetére


#71562240
törölt tag

Rég olvastam ennyire intelligens hozzászólásokat, mint e kettő. Köszi. (Egyáltalán nem off.)

(#69039) krisztian7 válasza Ribi (#69013) üzenetére


krisztian7
tag

Van esetleg vmi titkos hely Sanskrit 10th rendelésre? Amit találtam az a https://www.audiophonics.fr/, meg ebay china eladó, és amazon.com, de azt nem vámolják meg? Most néztem még az amazon.uk lehet jó?

[ Szerkesztve ]

(#69040) MPeter87 válasza krisztian7 (#69039) üzenetére


MPeter87
őstag

Alin az official elado tudja kuldeni EU-bol, olvasd el a leirast.

(#69041) karmaresz válasza Alvarez81 (#69036) üzenetére


karmaresz
senior tag

Egyáltalán nem off!
Ez az a friss elméleti tudás, aminek nagyon kevesen vannak birtokában, viszont segíthet megérteni, miért is eltérőek a szubjektív vélemények. Magam egyszerű, felhasználói tapasztalatokon alapuló módján rengeteg analógiát vélek felfedezni a fotózás, képfeldolgozás valamint a zene rögzítése, utómunkája és a zenehallgatás körülményei között. Akkor is, ha a zene egy folyamat, a fotó pedig egy "pillanat" -amire például az amatőr csillagászatban használt hosszú expozíciós fotók persze egyből cáfolatot is adnak-. A digitális fotónál is 16, 24, 32 bites dng-t használunk a színek meghatározásához, valamint 10-50 millió pixelen veszünk mintát. A fotó készítése során is küzdünk már az analóg és digitális korlátokkal, mint a lencse torzítása, diffrakció, kromatikus aberráció, zajosodás...
Nagyon szívesen olvasnék róla akár egy komolyabb blogbejegyzést, vagy ha vannak további értékes forrásaid a témában, akkor örömmel venném, ha megosztanád azokat. :R

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#69042) krisztian7 válasza MPeter87 (#69040) üzenetére


krisztian7
tag

Köszi, valóban ezt nem néztem :) Meg is rendelve, kuponnal együtt EU raktárból 85$-ért.

(#69043) Ribi válasza krisztian7 (#69042) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szegények biztos nem értik mi van itt, hogy ebben az évben 10 magyar és 2 lengyel rendelésük volt :D

(#69044) IO.sys válasza krisztian7 (#69042) üzenetére


IO.sys
őstag

Én tegnap. Egyébként vicces, hogy a vásárlók értékelők több, mint fele magyar.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#69045) nuke7 válasza krisztian7 (#69042) üzenetére


nuke7
veterán

ja, tudom már, hogy nekem miért nem volt ez jó.. :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#69046) nuke7


nuke7
veterán

Csakhogy meglegyen itt is: lapanthera / meanwell nem csinál akkora csatlakozóval adaptert ami kellene a musiland 02 Dragon-hoz...

https://youtube.com/user/nuke7

(#69047) Bodz válasza Zoliee (#69032) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Persze. Pl a videókártyám is tud szivárvány üzemmódot, talán 1 óráig bírtam, aztán ki is kapcsoltam teljesen a világítást.

(#69048) hibavissza válasza bkercso (#69016) üzenetére


hibavissza
veterán

Na, mivel csak jövő héten jön meg a táp összeraktam a gépet a régi, neszezős táppal. Többször oda-vissza cserélgetve megállapítottam melyik a hibás kábelköteg. A jó (nem neszező) kötegre rátettem egy molex toldót, így arra kötöttem az összes meghajtót (2 HDD, 1 SSD). A másikra mentek a ventik, DVD.

Természetesen neszez, de most még hangosabban. :D és mivel az összes HDD egymás után van, minden kis hdd lemezművelet neszez. Mivel a két kábelköteg nem két leválasztott ág, hanem csak a videokártya tápkábele kapott külön elektronikát ebben a tápban így kizárható a kábelköteg hibája. A táp elektronikája rossz. Muszáj cserélni. Pedig reménykedtem a kábelhibában, mert akkor ebben a felállásban elhasználtam volna a gépet visszamondva az új tápot.

Remélem az új táp meghozza a csendet :) Írok...

Bocsánat a sok offért, de beírom, hátha segít egyszer valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#69049) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Az öreg Ted Smith elég jól elmagyarázza az órajel fontosságát, közben azt is elmeséli, hogy pl egy Rubidium atomóra alapú órajelgenerátorra semmi szükség. ( A hiperdrága high-end technikát gyártók, valószínűleg elküldték már melegebb éghajlatra is az öreget, az ilyen kijelentései miatt. )

Ted Smith - Jitter and Clocks

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#69050) niof


niof
addikt

Sziasztok!

Félig off, de mégsem. A Schiit Magni 3-at hallgatva, néha, ha épp nem szól zene, jól hallható búgó hangot hallani. Először azt hittem, hogy valami kontakt hiba, de nem az, a Magni trafóját kihúzva (még jópár mp-ig marad benne szufla) a búgás azonnal abba marad, visszadugva újra előjön. Aztán gondol egyet, és megszűnik, síri csend. Rájöttem, hogy ugyanez a jelenség a felelős az asztali erősítőm (Rotel RA-02) trafójának időnként való zúgásáért is, tehát, valami alaposan megszórja a hálózatot időnként. Mit lehet ez ellen tenni? Van valami bevált szűrő, amit bele lehet tenni a rendszerbe, hogy ezeket kioltsa/kiszűrje. Nem sokszor fordul elő, ezért megkeresni sem könnyű, pláne ha nem is nálunk van a zavar, hanem valamelyik szomszédnál... (Régebben rendszeresen voltak ilyen anomáliák, mikor az utcánkban lévő autószerelő egész délután hegesztett, vele voltunk azonos fázison, mint kiderült, de ő már nem dolgozik...).

Ha tudtok ilyeneket, kérnék tanácsokat!

Köszi

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.