Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84651) HUNNIA1920 válasza Ba cy lus (#84645) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Az én hangfalam is az USA-ból érkezett konténerben, de van egy csomó cucc, ahogy írtad is, hogy ott jóval olcsóbb, mint itt (vagy itt nem is kapni). Gondolom azért, mert ott abból van sok és nincs értéke. Pl. egy Vandersteen 5A vagy Shahinian Diapason hangfalat el tudna viselni a májam. :D

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#84652) Polllen válasza btraven (#84650) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én anno ezért is vettem inkább Momentamp-t anno. :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84653) bkercso válasza btraven (#84639) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha pl a kábel pozitív csatlakozójáhpz érsz hozzá, és a chip bemenete/kimenete nincs védve ESD-ellen külső szűrőkkel, akkor történhet ilyesmi. De gyanítom, hogy a gyártás közben, helytelen anyagkezelés okozhatta.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84654) gretzky77


gretzky77
veterán

Sziasztok! Akartam venni egy ibasso DC03-as Dac-ot de közben telefont cseréltem és a jelenlegi telefonom elvileg tud 24bit/192 audiot! Ehhez érdemes még venni vagy elég egy olyan usb C - Jack adapter ami szintén tudja!? Köszönöm

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#84655) pulutodurumo válasza gretzky77 (#84654) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Tud analóg jelet kitolni az USB csatin? Mert ha nem, akkor kelleni fog egy DAC.
Tök szép dolog hogy tudja azt a mintavételezést, de ez semmit nem mond el arról, hogy milyen a hangja.
Csak még pár dolog: THD, kimenő teljesítmény, kimeneti impedancia, és lehetne még sorolni. Aztán ha ezek is mind szép számok, még mindig ott van a kérdés: de milyen a hangja?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#84656) gretzky77 válasza pulutodurumo (#84655) üzenetére


gretzky77
veterán

Hát az analóg kérdésre sajnos nem tudom a választ!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#84657) Bodz válasza chopin42 (#84637) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A550Z-hez tök jó lesz, a másik 3 fejeshez én biztosan nem venném. Azokban közös, hogy inkább valami melegebb, vastagabb hangú forrás kell eléjük. Nyilván ez szubjektív dolog, de pl a 900X-nél vagy a K612-nél a nem létező mély tartományra csak pislognál.

[ Szerkesztve ]

(#84658) Bodz válasza gretzky77 (#84654) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A 24/192-től még nem szól jól, igazából semmi köze a hangminőséghez. Milyen telefont vettél?

[ Szerkesztve ]

(#84659) Bodz válasza Polllen (#84632) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tuti ez legolcsóbb és legjobb megoldás. Nem is gondolkodnék a Zenen helyette, a fejes erősítőjük egész más ligában játszik.

(#84660) alphamooncam válasza Bodz (#84657) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Nyilván ez szubjektív dolog, de pl a 900X-nél vagy a K612-nél a nem létező mély tartományra csak pislognál."

Szerintem tényleg szubjektív az állításod.

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy az AD900X-ben nincs túltolva mélytartomány, pont kellemes mennyiségű van benne.

Csak példa, de amikor egy Meze99C -t vettem fel az AD900X-em után, kb két másodperc után úgy kaptam le a fejemről, mintha egy darázs csípett volna meg, annyira túl volt tolva a mély.

Nem vagyunk egyformák...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#84661) gretzky77 válasza Bodz (#84658) üzenetére


gretzky77
veterán

Asus Zenfone 7 Pro

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#84662) fericske válasza alphamooncam (#84660) üzenetére


fericske
addikt

A 99c-t gondolom a fejestalin próbáltad. Az az elborzasztó vastag párnával volt, amivel kukáznivalóan szól. A lapos párnájával teljesen más. Még mindig az egyik legjobb fejesnek tartom árában.

Bodz ad900x és k612pro "mélytelenségi" állítása meg a korábban linkelt Spartan meg Roland forrásokról való megszólalásukra értendő, nem általánosítás volt.

Annyira különbözőek sem vagyunk :) , csak nem mindegy, hogy mit mivel.

(#84663) Exodius válasza fericske (#84662) üzenetére


Exodius
őstag

alphamooncam megint piros lapos eltiltást kapott?

[ Szerkesztve ]

(#84664) Bodz válasza gretzky77 (#84661) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ezen sincs jack, szóval valamit mindenféleképpen venned kell. Ez ugye lehet az eredeti tervnek megfelelően a DC03 (nem hallottam, nem tudok nyilatkozni róla), vagy egyéb, amit usb C - Jack adapternek neveztél, amiben ugyanúgy van dac, max az egész kütyü kisebb. Feltételezem ilyesmire gondoltál.

[ Szerkesztve ]

(#84665) KhriStóf


KhriStóf
csendes tag

Helo
Vélemény erről [link] ?
Van egy kercso presenter 2-m, egy dac-om, viszont az optikai/coax kimenet miatt érdekelne az 5.1-hez. Érdemes cserélni? Van olyan jó az erősítője hangerőben, minőségben mint a Presenter 2? (A dac az egy hotaudio dac destroyer, 30k volt a kettő, de el tudnám őket adni)
Köszönöm

(#84666) gretzky77 válasza Bodz (#84664) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi a segítséget! Sima usb C - jack adapter van, egy Samsung gyártmány de gondolom abban nincs semmi csak sima átalakító!

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#84667) DemonDani


DemonDani
addikt

Hello!

Gyors kérdés: 15 ezer forint körül (Deákon belül) mi most általánosan az ajánlható DAC? Abszolút játszik az Aliexpress.

Olvasgattam a korábbi hsz-eket, és úgy nézem, hogy talán a KGUSS DAC-K3 a legjobb, de nagyon mélyen nem ástam bele magam a dologba, így lehet, hogy elsiklottam valami mellett. Egy Omnitronic SHP-600 meg egy Lenovo munkaállomás közé lenne beékelve.

Előre is köszönöm a helpet! :R

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#84668) chopin42 válasza Bodz (#84657) üzenetére


chopin42
őstag

Oké, akkor úgy kérdezek: felsoroltak az eredeti hsz-ben, + a550z illetve ad900x VAGY akg k612 pro VAGY Hd58x, esetleg he400i VAGY he4xx. (ami ajánlottabb ezek közül a felsoroltakhoz). Játék, film, komolyzene, jazz, rock, blues, hasonlók mennének, nem kell kiemelés, ha picit melegebb, nem gond, jól szóljon ezekkel, vagy legyen kombó, amivel jól szól, amire kell. Nem kell bányató, de azért ne a balaton déli part legyen (ami a mélységet illewti), illetve ne is mount everest (ami a magasságot). Keret 30-40k, vagy 50, ha nagyon menő, használt, külföldi rendelés kiemelten játszik, vagy ha boltból van ilyen itthon, az is jó. Driver nem baj, ha van, de ha nincs, az jó :D
Mit keressek ennyiért? :U

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#84669) Dorien válasza DemonDani (#84667) üzenetére


Dorien
veterán

Pl.: [link]
Nekem Musiland 01 US 2012 volt, azon szépen lehetett EQ-zni a hangot a DSP szoftverével. A mai napig megvan, fater PC-s rendszerén az szolgáltatja a hangot... Nyilván a Sense V1 erősítő sokat dobott a fejesek hangján (nagyobb tér, több mély, finomabb magasok), de alapból is egy jól eltalált DAC/AMP, sok fejeshez elegendő erőtartalékkal.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84670) bkercso válasza Dorien (#84669) üzenetére


bkercso
nagyúr

De ez csak Windwson megy, ha jól tévedek (?)... :F

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84671) KhriStóf válasza Dorien (#84669) üzenetére


KhriStóf
csendes tag

Ezt én is néztem. Egy Topping D10s-hez tudnátok hasonlítani?

(#84672) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok!

Egy Audio-Technica ATH-AVC500 füles mellé milyen hangkártya vagy fejhallgató erősítő volna érdemes ? Mert gondolom volna különbség az alaplapi integrálthoz képest (Gigabyte Z390 Gaming X)

(#84673) letoltobeze válasza Bodz (#41518) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Kedves Bodz, ez a teszt/leírás nincs még meg neked valahol?

(#84674) Bodz válasza letoltobeze (#84673) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#84675) Bodz válasza Maxell014 (#84672) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Mennyit költenél?

(#84676) Bodz válasza gretzky77 (#84666) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pedig ebben is van ám dac. :)

(#84677) gretzky77 válasza Bodz (#84676) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#84678) Bodz válasza chopin42 (#84668) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Túl sok a vagy. :D Nagyon nem mindegy, hogy mi lesz. Ideális esetben inkább fejeshez választunk forrást. Meg ha őszinte akarok lenni, akkor az említettek megfelelő kiszolgálása is problémás 50k-s keretből. De hogy haladjunk is. Legyen egyelőre a Spartan, megfelelő az 550-hez, meg a miki bemenet is hasznos lesz neked. Aztán ha sikerül fejest választani, meg is érkezett, meghallgattad, elmondod a bánatod vagy örömöd, utána könnyebb lesz segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#84679) letoltobeze válasza Bodz (#84674) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#84680) Dorien válasza bkercso (#84670) üzenetére


Dorien
veterán

Nem tudom, én csak Windows-t használok, így a Linux / MacOS támogatást nem is figyelem soha...

KhriStóf: Sajna nem ismerem a Topping D10s-t. Utóbbi jóval frissebb darab, a Musiland 02 US Dragon már jónéhány éves. Viszont a D10s árban sem 20k.

chopin42: Ezekből nekem a HE4XX és AD900X a kedvencem. A HE4XX mélyben erősebb és jobban kéri a komolyabb erősítést. Az AD900X-hez inkább csak tónusban passzoló DAC és AMP kell. Ja meg ott van még a Fidelio X2HR, ami szerintem a legjobb ár/érték arányú nyitott fejes a középkategóriában, dögös mélyekkel.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84681) Ba cy lus válasza chopin42 (#84668) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ha nem kell semmi túlzó kiemelés, Audio Technikából inkább az R70x-et javasolnám.

(#84682) chopin42 válasza Ba cy lus (#84681) üzenetére


chopin42
őstag

És megtalálható valahol 50k körül? Hazsnált, külföld, stb.
Dorien #84680 Igen, valahogy ez a kettő szimpi nekem is, illetve a k612 pro azért jött be a képbe, mert Ba cy lus javasolta a másik topikban, és itthon is megvehető 50k-ból. Fidelio x2hr szintén 50k-ból van most valahol?

Bodz #84678
Elvileg lesz lehetőségem meghallgatni pár fülest (pl k612 pro és fidelio x2hr).
Igazából nem száraz hangzást szeretnék, hanem valamit, ami mindenhez kb jó. Sparttanra írtad, kb csak 550z, másra inkább ne, így gyorsdan el is ment a kedvem :U
A fejhallgatót veszem először, de azért érdekel a forrás, mert a másik topikban azt is kérik :D
De ami azt illeti, az ad900x szimpi, mert (ha jól rémlik) szépen szól, jó vele a klasszikus, és úgy egyébként nem annyira háklis a forrásra, könnyen hajtható. Illetve japánban elvileg olcsón megvehető, de amazonon az ad700x is 50k körül van. Ha sikerült meghallgatnom a k612pro/x2hr párost, az is bejöhet. A hd58x pedig jó kis mindenes fejes, melegebb hangzással (ha jól rémlik), szintén jó klasszikushoz. Eygesek nem kedvelik a Sennheisert, mások imádják. Tudom, más meghajtás kell nekik.
De akkor most írok a fejes topikba (megint), és valami orientációt szerezni, aztán jövő héten hallgatok, utána veszek dac (amp)-ot. Kb ez a terv.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#84683) Maxell014 válasza Bodz (#84675) üzenetére


Maxell014
senior tag

Egyeltalán nem ismerem ezeknek az árait. Csak annyit költenék ami szükszéges hogy szépen muzsikáljon az Audio-Technica ATH-AVC500.

(#84684) :AMF: válasza KhriStóf (#84671) üzenetére


:AMF:
senior tag

Le akarod cserélni a D10s-t? Mi a probléma vele?

(#84685) KhriStóf válasza :AMF: (#84684) üzenetére


KhriStóf
csendes tag

Nem. Egy Dac Destroyer-t cserélnék, főleg az optikai kimenet miatt 5.1-hez, meg persze hangban is jobb lenne gondolom.

(#84686) :AMF: válasza KhriStóf (#84685) üzenetére


:AMF:
senior tag

Nekem van D10s, de nem tudok róla, hogy menne rajta az 5.1.
Egy kis törődés (op-amp csere, USB táp leválasztás) után nagyon jó hangja van.

(#84687) KhriStóf válasza :AMF: (#84686) üzenetére


KhriStóf
csendes tag

Optikai meg coax kimenetről elvileg tudja. Valószínűleg egy ilyet fogok majd venni. Usb kábelt lehet kapni kettészedve?

(#84688) :AMF: válasza KhriStóf (#84687) üzenetére


:AMF:
senior tag

Az Audiophonics-on biztosan van ilyen kábel. Itthoni webshopban nem néztem, de valószínűleg kapható. Én csináltam hozzá egyet.
A gép felől jövő V+ -t el kell vágni, a V+ és V- -ra pedig rákötni a külső tápegységet. (Én egy Meanwell tápot vettem, így a kábelre egy 5.5/2.1 aljzatot szereltem.)

(#84689) Npeter25


Npeter25
tag

Sziasztok . Egy kis segítséget kérnék.
Szerintetek az ibasso az árához képest annyival többet nyújtana ?
Kinai
Ibasso

(#84690) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Novemberben telefonhoz kértem hogy segítsetek dac-amp -ot találni.
Ajánlottatok, megvettem.
Topping DX3Pro
De ez semmivel se működik. Csak és kizárólag pc vel. Pedig írtam nem pc hez kell.
Telefonokkal nem működik. /Ha valami módon rá is kényszerítem annyira instsbil, hogy használhatatlan./
Vettem android box-ot csak ezért, azzal se. /Ott hol látja az usb-t hol nem/
Ipod classic-al se. /Össze se lehet hozni vele/
Semmivel. Mindennel valami bsja van.

Bárkinek bármi ötlet android box-al hogy tudnám stabilan össze hozni?
Bármi eszköz ami kicsi, és nem egy vagyon, hogy használni tudjam?

(#84691) Exodius válasza KhriStóf (#84687) üzenetére


Exodius
őstag

(#84692) Eugene Roe válasza lanszelot (#84690) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nekem megy, rátekerted a bt antennát? Telefonról usb-n még nem próbáltam.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#84693) :AMF: válasza lanszelot (#84690) üzenetére


:AMF:
senior tag

"The Android devices are required to support OTG USB sound card. The IOS devices are required to use special DAC cable or camera kit to connect."
Milyen OTG kábellel próbálod? Kábel hossza? Telefon tudja az OTG-t? IOS-nél teljesülnek a fentiek?
Nálam egy Ugreen otg kábellel Samsung telóról simán ment minden a D10s-en (elvileg ugyanaz az XU208 usb van bennük).

(#84694) Dorien válasza lanszelot (#84690) üzenetére


Dorien
veterán

"Bluetooth headphone amp/Bluetooth receiver application
You can connect your phone, ipad, or laptop to DX3 Pro by Bluetooth, and then you can use a headphone to listen to the high quality music. Or you can connect DX3 Pro' s RCA output to let it served as a high quality Bluetooth receiver.

DX3 Pro's USB input is able to compatible with Android and lOS, no matter phone or pad, DX3 Pro's DA will bring much better sound to you.
*The Android devices are required to support OTG USB sound card. The IOS devices are required to use special DAc cable or camera kit to connect." [link]

Szóval elvileg mennie kell...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84695) Pierre75 válasza lanszelot (#84690) üzenetére


Pierre75
senior tag

Az antennát felcsavartad?
A telefon támogatja az ldac codec-jét?
Nekem a 2016-os samsung tablet felismeri a dx3 pro-t, csak éppen nincs támogatott codec.

(#84696) Zoliee válasza Dorien (#84694) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ha jól emlékszem, fehérember írta itt korábban, hogy bizonyos kínai márkájú mobillal volt ilyen jellegű problémája.
Nála AQ volt a dac, amivel hol ment/hol nem, de inkább az utóbbi.

[ Szerkesztve ]

(#84697) fehér_ember válasza Zoliee (#84696) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ja, csak a kínlódás volt a Huawei Mate 20 pro-val, ilyen téren. (Ezen kívül viszont meg vagyok vele elégedve).

(#84698) lanszelot válasza :AMF: (#84693) üzenetére


lanszelot
addikt

Telefon nem jó, írtam, használhatatlan.
Ha hozzá érek a telefonhoz kapcsolat megszakad, pont a sok toldás miatt. OTG + Usb
Eredeti otg /samsung/, eredeti usb DX3 Pro/

De a telefont hagyjuk, azért vettem meg az android box-ot. Ahhoz elvileg nem kell otg.
De a kapcsolat olyan mint a mese, hol volt hol nem volt.

Többiek: BT nem érdekel, anno írtam is, csak kábeles.

(#84699) :AMF: válasza lanszelot (#84698) üzenetére


:AMF:
senior tag

Otg+usb kábel: Az nem sok toldás, nekem így működött. Másik telefonnal nem próbáltad esetleg?
Milyen boxod van? Egyáltalán nem működik box-szal, vagy csak szakadozik?
Ha pcvel működik, akkor a dac hibája kizárható.

(#84700) lanszelot válasza :AMF: (#84699) üzenetére


lanszelot
addikt

A dac-amp nem hibás, lehet rosszul írtam, bocsánat.

Arra próbálok rájönni hogy tudok stabil kapcsolatot létrehozni.

Android box -al hol működik, hol nem.
Nem tudok rájönni miért. Nem kontakt hiba.
De olyan mintha az lenne. Villog az usb a DX3pro-n , kihúzom bedugom, van hogy villog tovább, de van hogy jelzi, jó az usb, és hallom is róla, de szinte azonnal le is csatol ismét.
Arra gondoltam talán valami progi akadályozza...de csak találgatok.
X96max+ 2/16 verzióS /Slimbox rom/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.