Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) .DLL válasza demars (#40000) üzenetére


.DLL
veterán

Driver mindenhez kell, csak lehet hogy van, amihez nem kell külön driver, mert a Win beépítettjével működik. Egyébként nem lesz baj, csak mindig ki kell választanod, hogy melyik legyen az aktív eszköz. :K

(P.H.)

(#40002) #68487936 válasza Bodz (#39996) üzenetére


#68487936
törölt tag

Köszönöm a választ.

Még egy kicsit

A gépemben jelenleg Asus Xonar DX hangkártya üzemel. Ehhez vásárolnék egy DAC-al egybeépített sztereó hangszorószettet, melyen megtalálható egy USB bemenet és egy 3,5 jack.
Gondolom ez esetben a javaslott összekötési mód az USB-n keresztül és az Asus DX hangkártya pedig nyugdíjazható ha jól értelmeztem a választ.

Köszönöm, üdv:

(#40003) demars válasza .DLL (#40001) üzenetére


demars
addikt

Értem!
Köszönöm a segítséget! A kiválasztás egyszerűbb és gyorsabb, mint átdugdosni a kábelt és restartolni...
:))

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#40004) .DLL válasza demars (#40003) üzenetére


.DLL
veterán

Restartolni sem kell. Ha átdugod a kábelt, akkor feléled a DAC, és ha nincs más aktív hangeszköz a gépben (integrált hangkártya letiltva pl.) akkor automatikusan az lesz aktív.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#40005) demars válasza .DLL (#40004) üzenetére


demars
addikt

Az jó... Most a musiland állandóan rá van dugva, és indításkor néha az az aktív ( nincs win bejelentkező hang) néha viszont az alaplapi az aktív!
Ma például indítás után nem indult a musiland... nem is jelent meg a vezérlő pultban, hogy tudjam aktiválni... a kábel ki-be dugása után azonnal magához tért a rendszer!
Ezt csak néha csinálja... de ilyen relatíve "olcsó" kütyüknél én úgy gondolom nem kell a plafonra mászni, ha ez előfordul!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#40006) Bobrooney válasza demars (#39998) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nálam összeakadtak, utána szívtam vele rendesen.

(#40007) demars válasza Bobrooney (#40006) üzenetére


demars
addikt

? Mivel szívtál?
Ha nem egy időben vannak a rendszerre kötve nem tudnak össze akadni... Ha egyszerre indulnak, max lehúzol mindent és újra indít... Vagy nem ilyen egyszerű?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#40008) Bobrooney válasza demars (#40007) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ha nem egy időben vannak akkor nem akadnak össze, de én rákötöttem 1xre, és a scarlett solo onnantól azon az oprendszeren használhatatlan volt.

(#40009) .DLL válasza Bobrooney (#40008) üzenetére


.DLL
veterán

Szerencsére a Musiland Monitor széria betonstabil szokott lenni.

A Scarlet Solo-nak kellett külön driver, vagy a Win felismerte önmagától?

(P.H.)

(#40010) zsocy válasza demars (#40000) üzenetére


zsocy
őstag

Én voltam az a valaki, és tartom is magam hozzá, a Muse minihez nem kell külön driver, a win felismeri alapból.
Én már dugtam rá a gépre egyszerre két DAC-ot, az egyik koaxon a másik ez a Muse volt USB-n, simán lehetett váltani köztük.

[ Szerkesztve ]

(#40011) Bobrooney válasza .DLL (#40009) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Win-re külön driver kell. De linux felismeri alapból, és talán még jobban is szól linuxról.

(#40012) Exodius


Exodius
őstag

Skacok!

Mikor kikapcsoljátok a gépet, stand-by-on szokott maradni a DAC is? Vagy ez hülye kérdés? Hogy érdemes áram alá helyezni ha számít/nem számít? :)

(#40013) zsocy válasza Exodius (#40012) üzenetére


zsocy
őstag

Én kikapcsolom. Kifelé erősítő-dac-pc a sorrend, befelé fordítva.
Mondjuk nekem nem a Denon van, lehet az rendesen lemegy aludni.
A Lupus az sajnops nem, és 6W körül fogyaszt ha nem szól akkor is.
Nem sok, de engem zavar.

(#40014) demars válasza zsocy (#40010) üzenetére


demars
addikt

Nálam csak usb játszik.. Majd este kkipróbálom.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#40015) h1mpi válasza Exodius (#40012) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én a gép kikapcsolásával együtt ki szoktam azt is kapcsolni.

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#40016) dgyuri0123 válasza h1mpi (#40015) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem is jobb kikapcsolni.
Úgy tapasztalom, kb. 15-20 perc után már "üzem meleg", így nincs szükség az állandó járatáshoz, hiszen az elektronika is öregszik, ami jóval előbbe hozhatja az elhalálozási időt.

Zenehallgatás előtt negyed órával bekapcsolom. Kb. ennyi a macera vele. :K

"csak a zene van"

(#40017) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Gustard U12 xmos van itt valakinek? Vagy van aki már találkozott vele?
(Remélem nem én leszek az első ... már a postán vár, hogy hazafelé felvegyem.)

[ Szerkesztve ]

(#40018) Sonja


Sonja
veterán

Mit szóltok ehhez az AudioQuest Jitterbug-hoz?! :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#40019) Exodius válasza Sonja (#40018) üzenetére


Exodius
őstag

Ezmiez a kis apróság? :P :)

(#40020) .DLL válasza Sonja (#40018) üzenetére


.DLL
veterán

*Facepalm* Ez biza jittert nem csökkent... Azt legfeljebb egy jó ASRC vagy belső óra. Ez még tápszűrőnek is kicsi.

(P.H.)

(#40021) Crondore válasza Crondore (#39976) üzenetére


Crondore
tag

A 7végi hallgatózáshoz kapok újabb versenyzőt, egy NFB-29 -es.
Igy az alábbi eszközökkel fogjuk Randomerrel az összehasonlító tesztet elvégezni:

NFB-11
NFB-29
DA300USB

USB/Coax(max 96KHz)/Optika(192KHz) mind a 3 bemenetet lehetőségünk van összevetni.

Mivel én nem vagyok egy gyakorlott teszter minden teszteléssel kapcsolatos ötletet szívesen veszek/ünk.

Köszönöm!

(#40022) Exodius válasza Crondore (#40021) üzenetére


Exodius
őstag

Hajrá Denon! :D

(#40023) krichd1 válasza Crondore (#40021) üzenetére


krichd1
addikt

Alapvetően arra kell figyelni, hogy mindegyik DAC üzemi hőfokon legyen, tehát egy 30-60 perces járatás kell mindegyiknek. Jó lenne egy jól ismert referencia rendszer is, amiben le tudjátok helyezni a DAC-ok karakterét. A teszt zenék kiválasztásánál is érdemes jól ismertet választani, azok közül is olyat, ami minél összetettebb és sok hangszer van jelen.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#40024) Tamoo válasza krichd1 (#40023) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

+ nem árt ha ugyanazon a hangerőn szólalnak meg. Igencsak be tudja csapni az embert... és nem csak a kezdőket.

(#40025) Crondore válasza Tamoo (#40024) üzenetére


Crondore
tag

Hmm ezt át kell gondolnom hogy lehetne a legegyszerűbben megoldani - mert nem tűnik igazából annak... mert minimum 3 fejhallgató is lesz ott más-más impedanciával és érzékenységgel. Nincs más hagyatkoznunk kell a fülünkre. :)

(#40023) krichd1 Köszönöm oda figyelek majd ezekre.

[ Szerkesztve ]

(#40026) .DLL válasza krichd1 (#40023) üzenetére


.DLL
veterán

Illetve a hallgató felek legyenek kipihentek. :K

(P.H.)

(#40027) Crondore válasza .DLL (#40026) üzenetére


Crondore
tag

Ez lesz a legnehezebb mert az NFB -k pénteken estétől lesznek nálam. A 11-esnél este 8kor leültem hallgatni, majd 3-4 -kor hagytam abba a hallgatózást hajnalba. :)

[ Szerkesztve ]

(#40028) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy fejhallgató erősítőt 30Ft-ig, ennél többet nem szánok rá.
Ami fontos az a Stereo zenehallgatás, nincs konkrét műfaj, mindenevő vagyok, de a fontos a telt és erőteljes mély hang.

Magyarországon beszerezhető darab kellene.

Előre is köszi! :R

(#40029) Daffchy válasza Daffchy (#40028) üzenetére


Daffchy
őstag

Bocs, lejárt a szerkesztés.

Egy ilyet néztem ki, de nem találtam róla véleményt:

TAGA THA-200 HIBRID, ez 37.500HUF.

Ennyit igaz nem szeretnék érte adni, de nagyon tetszik a kis jószág (tudom pont lesz*rja mindenki, hogy néz ki, nem az a lényege :DDD )

(#40030) .DLL válasza Daffchy (#40028) üzenetére


.DLL
veterán

Inkább ez, ha még belefér a keretbe [link] vagy Invertory, ugyacsak tőle.

(#40027) Crondore: Miért, lehetett volna másnap du. 3-4 óra is (és végelgyengülésben beesni az ágyba) :Đ

(P.H.)

(#40031) krichd1 válasza Daffchy (#40029) üzenetére


krichd1
addikt

Milyen fejhallgatóhoz, DAC-hoz kellene ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#40032) bkercso válasza Daffchy (#40029) üzenetére


bkercso
nagyúr

Idéznék.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40033) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Feltelepül a Gustard a HTPC-mre? :D Természetesen nem. Na most nem úszom meg, hogy ne húzzam újra az egészet. :W

(#40034) tonyalmeida


tonyalmeida
csendes tag

Sziasztok!

Fejhallgató erősítőt keresek TC Impact Twin DAC, valamint Beyerdynamic DT 880 600 ohm mellé. Árban max olyan 100-120k forint körülre gondoltam.

Két erősítőt néztem, a Beyerdynamic A20-t, valamint a Schiit Valhalla 2-t. Ezekről mik a vélemények? Esetleg valami más alternatíva ebben az árkategóriában?

Interconnect kábel ügyében is segítséget szeretnék kérni, a DAC és az erősítő közé. ebayen keresgettem, de nem nagyon találni minőségi 2 6.35 Jack -> 2 RCA kábelt. Itthon is csak a Klotz AT-CJ kábelt találtam.

(#40035) bkercso válasza tonyalmeida (#40034) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kábelt csináltass a Kácsa Audioval, vagy Dudika10 fórumtárssal, vagy mással.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40036) Daffchy válasza .DLL (#40030) üzenetére


Daffchy
őstag

Ezt én is nézegettem az előbb, és aprón is találtam bkercso kolléga hirdetésénél a Presenter2-őt. Mivel első ilyen jellegű eszközöm lenne, nem áldoznék rá sokat, kísérleteznék olcsóbb megoldásokkal. Abszolút kezdő vagyok ezen a téren. Esetleg találtam most egy SMSL 793II DAC/AMP-ot, erről esetleg vélemény? 15K alig használt, dobozos teljesen új állapot, elvileg 20 órát se ment.

krichd1: DAC-om nincs, igazából én egy olyan erősítőt szeretnék (már ha lehetséges) amiben van DAC is. Csak rádugom a gépre, bele a fülest és használom. A fülhallgató kérdésre válaszolva, még nincs meg mi lesz, jelenleg semmi komoly darabbal nem rendelkezem.

bkercso: Köszönöm az információt, elvetettem az ilyen kis csodák beszerzésének a gondolatát... :D :R

(#40037) h1mpi válasza Daffchy (#40036) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Jó az SMSL, de nem USB-s. Ahhoz valószínűleg kell egy Presi2. Szerintem a Denon300-as az első DAC, aminek megfelelő fejes erősítője van, főleg ha 100 Ohm alatti fejessel próbálkozol. Azt olyan 80K környékén kapsz.

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#40038) Daffchy válasza h1mpi (#40037) üzenetére


Daffchy
őstag

Sajnos ennyi pénzt nem áldozok rá.

Igazából hangkártyát akartam venni a gépbe, hogy az alaplapinál normálisabb legyen, de most 30K-ért hiába veszek egy hangkártyát, közelébe sem egy 30K-s fejhallgató AMP/DAC-nak, gondolom én.

Igazából a legjobb hangot szeretném kihozni 30 nagyon maximum 35E-ből stereo fejhallgatónál.

Ebben kérném a segítségeteket! :R

(#40039) krichd1 válasza Daffchy (#40036) üzenetére


krichd1
addikt

Ennyiért jó vétel a kis SMSL, ha sok mélyre van igényed akkor ott a Fiio E10K, azon van külön mély hang kiemelés.
Egyébként az adatlapodon szereplő alaplapnak is elég korrektnek néz ki a hangért felelős része.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#40040) h1mpi válasza Daffchy (#40038) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én is így kezdtem :DDD hangkártyát akartam venni 15-30K körül ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#40041) bkercso válasza Daffchy (#40036) üzenetére


bkercso
nagyúr

Milyen fejesed van?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40042) HUNNIA1920 válasza Tamoo (#40033) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Kíváncsi leszek, hogy a driver-ekkel mi újság. Remélem nem fogsz vele annyit szívni, mint az XMOS konverterrel. :F

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#40043) .DLL válasza HUNNIA1920 (#40042) üzenetére


.DLL
veterán

De hát az is XMOS konverter :DDD

(P.H.)

(#40044) krichd1 válasza tonyalmeida (#40034) üzenetére


krichd1
addikt

Szia, szerintem A20-at ne, az nem illik hozzá, a Valhalla 2-t nem hallottam. A fórum keresőjével keress vissza, többen is vettek már Dt880-hoz erősítőt, általában elektroncsöveseket vesznek hozzá, ami lágyít a hangján.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#40045) .DLL válasza tonyalmeida (#40034) üzenetére


.DLL
veterán

Szia! Off-ba írom, mert fejes téma, de ezt nézted már? [link]
Ezzel gyak, két fejhallgatód lesz egy testben, és így már jóval könnyebb hozzá erősítőt is nézni, nem csak a kifejezetten puha hangúak illenek hozzá.
Én pl. X-Szekeres II-t vettem hozzá, ami nem egy szégyellős hangú erősítő, de a módosított DT880-nal sokáig hallgatható, és bámulatos a hangja.
A Mod persze igényel némi rátermettséget, de nem mondanám különösebben nehéznek.

(P.H.)

(#40046) Tamoo válasza HUNNIA1920 (#40042) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Már fentvan. Működik a GD drivere és a Gustard xmos drivere is win 8.1 alatt. Újra kellett húznom az OS-t. Valószínűleg a korábban felrakott CAD script kavart be.... se a korábbi xmos se a Denon DA300 drivere nem ment fel. Mostmár rendben van a dolog.

Kisebb fajta káosz. :D
Már megvan az állvány amire pakolni fogom őket, csak egyelőre nem tudom hová rakni. :D

[ Szerkesztve ]

(#40047) cOxeR válasza Tamoo (#40046) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem fér el szólj, én szívesen tárolom valamelyiket. ;]

(#40048) zsocy válasza Tamoo (#40046) üzenetére


zsocy
őstag

Wow, mik azok a locsolócsövek ott hátul? Szép testes kábel :)

(#40049) .DLL válasza zsocy (#40048) üzenetére


.DLL
veterán

Ättöl lesz szép testes a hang is. : D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#40050) Tamoo válasza zsocy (#40048) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Fogalmam sincs. Erősítőhöz kaptam... nincs rajta semmi felirat.
Ha majd összeáll nagyjából a rendszer majd akkor futok pár kört tápkábelekkel is, hogy lehet-e még egy kicsit csiszolni vele. Nekem eddig többnyire túl nagy változásokat nem okoztak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.