Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84901) bkercso válasza Panthera (#84900) üzenetére


bkercso
nagyúr

AC-t is mértél?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84902) Tulku


Tulku
veterán

Denafrips dac-okkal van vkinek személyes tapasztalata?
Gondolok itt első sorban a pontos vs venus (akár 2. gen) összevetésére...

(#84903) btraven


btraven
őstag

Az egy jó tulajdonság ha a DAC kijelzi milyen bit/kHz felbontásban kapja az adatot. Bár a kijelző rontja a hangminőséget. Viszont elkerülhetőek a tévedések mikor a lejátszó valami rossz beállítás miatt 44k-t csinál a 192k-ból.

(#84904) bkercso válasza btraven (#84903) üzenetére


bkercso
nagyúr

Bár a kijelző rontja a hangminőséget.
Gyakran hallani ezt (nincs tapasztalatom errefelé), de attól még elég szégyen...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84905) Panthera válasza bkercso (#84901) üzenetére


Panthera
őstag

Azt nem. Megnézem.

(#84906) OPiiPO válasza Tulku (#84902) üzenetére


OPiiPO
addikt

Őszintén csodálkoznék ha lenne, már a közép kategóriás Audio GD R2R-ek is ritkaságszámba mennek (talán egyet láttam hirdetve tavaly összesen). Mindenesetre vedd meg légyszives, és várom a beszámolód :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84907) Bodz válasza Archus (#84886) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szerintem annál pont nem nincs ilyesmi. Esetleg még a hangzás rombolók szólhatnak bele, pl Crystalizer, vagy a Windows hangerő kiegyenlítése, stb.

(#84908) Bodz válasza KRISSTUS (#84890) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Itthonról nem rossz ajánlat az E30 50-ért. Fejes kimenettel meg mondjuk iFi Zen DAC.

(#84909) Polllen válasza Bodz (#84908) üzenetére


Polllen
nagyúr

Itthon a zen dac szállítása kb 1 hónap. Legalábbis a muziker nekem ezt igazolta vissza.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84910) csƵ


csƵ
őstag

Amúgy mi a francért rakták külön USB-re az adat és a kakaó portot az iFi Hip DAC-on?

(#84911) Polllen válasza csƵ (#84910) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mert ez általában jó hatással van a hangra.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84912) Polllen válasza Polllen (#84909) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mondjuk úgy nézem, hogy 3 db van úton náluk, batch-ben rendeltek. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84913) btraven válasza csƵ (#84910) üzenetére


btraven
őstag

Ez multibit DAC?

Vagy ál-multibit vagyis D/S csak 1 bit helyett 2-3 bitet használ. Ami miatt a Schiit-nek be kellett vezetni a True Multibit megnevezést.

[ Szerkesztve ]

(#84914) bkercso válasza btraven (#84913) üzenetére


bkercso
nagyúr

A delta-sigma is lehet multibites (1-5 bites szokott lenni). A true multibit azt jelenti, hogy nem kódolja át a PCM-et impulzusszélesség-modulálttá (PDM-be). [link]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84915) Capt.Obvius


Capt.Obvius
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék véleméynt kérni Tőletek. PC-ről hallgatok zenét 98%-ban. Jelenleg egy frissen beszerzett Fiio K5 Pro és egy korábban HW-ről beszerzett Sennheiser HD58x Jubiliee van. Szeretem a hangját, sőt, szerintem kiválóan teljesít. Előzőleg egy Fiio K3-al hajtottam, de a K5 szerintem több teret ad. Mindkettő jó.

Ha feljebb szeretnék lépni szerintetek mi az ami passzolna a Fiio K5 Pro-hoz? Néztem a HD660s-t, de nem tudom mennyit hozna az 58x-hez képest? Vagy mi az ami szerintetek jó irány lehet? (Nem olyan túl mély az a bizonyos zseb :D)

A jövőre nézve gondolkodom a Shiit Modius-Magnius pároson is.

Amiket hallgatni szoktam: Hans Zimmer töménytelen mennyiségben :). Komolyzene, Jazz, Blues, Ska, Reggae, Swing-electro swing, Lounge

Köszi a tippeket és véleményeket előre is :)

(#84916) kromatika válasza Capt.Obvius (#84915) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.HD660s nem hozna előre lépést,esetleg csak oldalra. A közepei előrébb vannak mint az 58X nek,és talán,minimálisan szelősebbek a magasak. Viszont a tere meg kisebb.És sokkal drágább. Esetleg hallgass meg ha tudsz valahol egy Hifiman 4XX-et hátha jobban tetszik.Persze csak akkor ha van alá combos erősítőd,mert jóval nehezebben hajtható mint az 58X. És ha nincs megfelelően kiszolgálva akkor kevesek és vékonyak a mélyei.Egy próbát meg ér."Nem olyan túl mély az a bizonyos zseb " Így kicsit nehéz. 58X nagyon jó ár érték arányú füles. ui.Sennheiser HD 660 S árából PL, ha használt is játszik,bőven kijön az aprón egy Beyerdynamic Amiron Home. [link] AZ feljebb lépés lenne. :K

[ Szerkesztve ]

(#84917) Capt.Obvius válasza kromatika (#84916) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Amúgy én is azt olvastam, hogy az 58x egy remekre szabott darab és nagyon közel áll a 660s-hez. Annak idején pont az 58x és a Hifiman 4xx között vaciláltam :).
"Nem olyan túl mély az a bizonyos zseb " Így kicsit nehéz. --> 200-250 max

Kicsit amúgy fáradt voltam és nem kifejezetten ide szántam ezt a hozzászólást hanem a fejes csopiba :D

Amúgy a Shiit Modius - Magnius párosról van valakinek tapasztalata?

(#84918) kromatika válasza Capt.Obvius (#84915) üzenetére


kromatika
veterán

Bocs most látom Fiio K5 Pro -van.Abban már van elég erő. :K

[ Szerkesztve ]

(#84919) Sinesol válasza Capt.Obvius (#84917) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez a 200-250k-s keret pont két nagyobb árkategória közt van, ahol nincs túl sok opció.
Ha gyűjtesz még egy kicsit, akkor ott az Ananda, kb. az nevezhető a legközelebbi nagyobb ugrásnak. Hazai boltban kapható is, 330k jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#84920) btraven válasza Bodz (#84908) üzenetére


btraven
őstag

50e elég sok egy $100 cuccért :(((
SMSL Sanskrit mk2 már nem ajánlott?

(#84921) :AMF: válasza btraven (#84920) üzenetére


:AMF:
senior tag

150$

(#84922) leon11 válasza btraven (#84920) üzenetére


leon11
tag

129- Euro + szállítás a franciáktól. Árban ugyanott vagy. Időben + 1-2 hét.

(#84923) btraven válasza leon11 (#84922) üzenetére


btraven
őstag

Mindegy, úgyse vennék ilyet amiben minden zeneiséget kigyilkoltak egy jó nagy adag visszacsatolással.
Bár 1 kHz szinusz jel hallgatására kiváló. Csak nekem az bántja a fülem.

(#84924) bkercso válasza btraven (#84923) üzenetére


bkercso
nagyúr

:F Mit kell akkor venni?
Amúgy lazán függ össze a visszacsatolás a zeneiséggel. ;) Ha szerinted nem zeneiek, az a táprész nagyfrekvenciás "rendetlensége" miatt lehet szerintem.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84925) Exodius


Exodius
őstag

Srácok!

Ha egy DA300-ashoz vennék lineáris tápot: milyen adatokat nézzek a gyári alapján?
Ezt gondolom egy Meanwell csak megugorja, ha egy Abasco-nak sikerült. :)

[ Szerkesztve ]

(#84926) pulutodurumo válasza Exodius (#84925) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Rá van írva a seggire ;) 15 Volt, 1 Amper. Szóval 15 V fölé nem nagyon kéne menni, az áramerősség lehet több.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#84927) Exodius válasza pulutodurumo (#84926) üzenetére


Exodius
őstag

Azt láttam, csak azt nem tudtam, hogy mitől mennyire lehet eltérni és mennyire ajánlott. :)

[ Szerkesztve ]

(#84928) :AMF: válasza Exodius (#84927) üzenetére


:AMF:
senior tag

A képen lévő táp a címke alapján kapcsolóüzemű. A Meanwell is ilyen, Te viszont lineárist keresel.
Ha mégis jó a kapcsolóüzemű MW, akkor ajánlom ezt a típust. Nálam a Topping A50 gyári tápját (15V/1A) váltotta. MW kapcsán ajánlom még IO.sys cikkét is, nekem sokat segített.

(#84929) Exodius válasza :AMF: (#84928) üzenetére


Exodius
őstag

És mit tapasztaltál a gyárihoz képest? :U

(#84930) Eugene Roe válasza Exodius (#84929) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Megnyugvást, amiért minden józan dolgott megtett az ügy érdekében :P én legalábbis ezt éreztem leginkább a Topping tápjának cseréjekor. Bár a Dx3pro tápja meglehetősen nehéz volt kínai létére, remélem nem ólommal érték ezt el :P

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#84931) Exodius válasza Eugene Roe (#84930) üzenetére


Exodius
őstag

Ez azt jelenti, hogy nincs nagy értelme? Vagy ironizáltál most? :U :F

(#84932) :AMF: válasza Exodius (#84929) üzenetére


:AMF:
senior tag

Nem tudom van-e különbség, mert ki sem próbáltam a gyárit. :D Mióta elfüstölt a Sabaj tápja, azóta csak MW-t használok (5, 12 és 15v-ost is). Egyedül az A30 tápja gyári (lineáris).
Nem tudom, hogy ebben a 100-150$-os kategóriában mennyire észrevehető a tápcsere, én nem tapasztaltam drasztikus változást egyik eszköznél sem. Csak a D10s-nél, amikor leválasztottam az Usb-ről tápolást.

Eugene Roe: gyakorlatilag igen :D

[ Szerkesztve ]

(#84933) bkercso válasza Exodius (#84931) üzenetére


bkercso
nagyúr

Építs tápszűrőt (ld. a blogomban)! Annál minőségben nehéz jobban tápláni.
De egy 15V/1+A-es meanwell is jó, csak talán drágább.

Minél jobb a láncod, annál jobban észrevenni az adaptercserét. Nyugodtabb és szebb hangok, feketébb háttér, holografikusabb tér, valós, részletes lecsengések, kristálytiszta és dinamikus megszólalás. Ha minden más is rendben van.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84934) dgyuri0123 válasza Exodius (#84925) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az Abasco nyugodtabb, folyékonyabb, testesebb hangot hozott a DA300-nak. Nélküle nazálisabb volt minden tekintetben. Én vennék hozzá valamilyen kínai lin. tápot, [link] nem túl drágán, ha szánsz rá kb. 50 USD-t. Szerintem megéri, de kinek mi... :)
Fontos: hangfalas rendszeren...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#84935) Exodius válasza dgyuri0123 (#84934) üzenetére


Exodius
őstag

Tudom. Pont ezért lett kedvem hozzá.
Visszaolvastam minden korábbi hozzászólást, amiben az Abasco meg a DA300 együtt szerepelt. :) ;]

bkercso: bár lenne hozzá egy videó, mert így nem mernék hozzá-kezdeni. Nem látom magam előtt az alkatrészeket, nem látom hogy kéne kinézni. Ez nekem csak szöveg. :U

[ Szerkesztve ]

(#84936) dgyuri0123 válasza Exodius (#84935) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Volt egy Pro-Ject RS dacom is pár évig. Annak is kapcsitápja' volt eredetileg. Bodor Ferivel csináltattam hozzá lin. tápot és ugyanúgy, ugyanazokat hozta, mint DA300-nál az Abasco.
RS dacnál eleve magasabban volt a léc, de azt is simán megugrotta a lin. táp.

"csak a zene van"

(#84937) Eugene Roe válasza Exodius (#84931) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Komolyan, dx3pro + akg712pro mellett nem volt mellbevágó különbség a 60 ezres toppingnál, de a gyári táp sem a kétpálcás volt, rendesen össze volt rakva, masszív, nem könnyű, nem nyikorgó, ferrit gyűrűs stb. Hangfalas rendszeren még nem tudtam kipróbálni.

A meanwellem kb 5k volt, a gyárira is kinézetre simán kifizetnék 3k-t :) 30 ezres cuccoknál gondolom szarabbat tesznek mellé, ott jobban kijöhet a difi.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#84938) Exodius válasza Eugene Roe (#84937) üzenetére


Exodius
őstag

Csak azért viccesek az ár-fekvéseid, mert az Abasco anno bagóért jött be az országba Lengyelből (a minőségi összeszerelést szidtak is sokan, valakinek csak a 2. körben jött meg a nem törött cucc), de a 70-130K közötti DA300-as tápját az is verte, szóval a minőséggel nem volt baj, ami valljuk be, azért elég meglepő.

Az ember nem várná ezt.:U

(#84939) Dorian válasza Exodius (#84938) üzenetére


Dorian
félisten

Mondjuk a "70-130K közötti DA300"-ról csak annyit, hogy lineáris táppal együtt is röhögve cseréltem le a negyed annyiba kerülő Nuprime udsd-re.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#84940) Exodius válasza Dorian (#84939) üzenetére


Exodius
őstag

És akkor ennek a hozzászólásnak most mi értelme volt?

(#84941) bkercso válasza Exodius (#84935) üzenetére


bkercso
nagyúr

Rákeresel az alkatrészekre:
- 220..470uH/2..5A inductance
- 4700uF/35V capacitor
- 1uF MKS capacitor
- 5A diode
- 0,33ohm / 2W resistor

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84942) Bodz válasza btraven (#84920) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Annál azért több. Ajánlott a Sanskrit is, bár az is drágább lett egy ideje ~30 dollárral.

(#84943) Exodius válasza bkercso (#84941) üzenetére


Exodius
őstag

Nyák amin az egész van? Ház, amibe belerakom? Belső kábelezés? Többiek?

Főnök.....Most komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#84944) bkercso válasza Exodius (#84943) üzenetére


bkercso
nagyúr

5 alkatrészre ezt már rád bízom. ;)
Csupalyuk univerzális NYÁK-ra is építheted, vagy leragasztod az alkatrészeket és légkábelezel.
Bábel kb. olyan vastag legyen, mint az adapteré!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84945) ktommy91


ktommy91
addikt

Sziasztok!
Hi-fi express csak velem szórakozik vagy általánosságban messziről kerülendőek? 3 hete rendeltem egy SMSL TV DAC-ot, de tracking number-t nem kaptam. Egy hét könyörgés után visszaírtak, hogy törlik a megrendelést,mert nincs EU raktárban.(szó sem volt EU raktárról) Ennek ellenére a múlt héten voltam olyan bátor, hogy rendeltem egy Loxjie D30-at EU raktárból, amit szintén gyorsan shipped-re raktak, majd 3 levél után nagy nehezen ma hajnalban megjött a kínai tracking. Írtam nekik, hogy ez nem kóser mert nem véletlen rendeltem EU raktárból, de válasz még nem érkezett. Paypal-lal fizettem, szóval ha jön az SMS a postától, akkor dispute és vissza a feladónak, de akkor is felbax, mert kéne egy DAC...

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#84946) Polllen válasza ktommy91 (#84945) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam nem volt velük.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84947) Gzula[HUN] válasza ktommy91 (#84945) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Korábban már más is panaszkodott, hogy nem a megjelölt raktárból küldték neki a Loxjie D30-at.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84948) ktommy91 válasza Gzula[HUN] (#84947) üzenetére


ktommy91
addikt

Köszi, ezt nem olvastam. Remélem, hogy nálam sem lesz gond a VÁM-on. Mondjuk nem 1 hét DAC mentes életre készültem, nem egy hónapra.

Nincs kerítés.

(#84949) :AMF: válasza ktommy91 (#84948) üzenetére


:AMF:
senior tag

Mi történt a D10el?

(#84950) Panthera válasza ktommy91 (#84948) üzenetére


Panthera
őstag

Nekem is távol keletről jött, hiába kértem EU-t. Szerencsére plusz költség nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.