Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83851) Dorian válasza HUNNIA1920 (#83849) üzenetére


Dorian
félisten

Szvsz már egy normálisabb kínai xmos is simán eléri azt a szintet tök olcsón, ami fölé menni tök felesleges fingreszelés.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83852) :AMF: válasza Mezga Aladár (#83830) üzenetére


:AMF:
senior tag

A Topping D10s is tud usb-spdif bridge-ként működni, és a Dac is jóféle, ami benne van. Egyébként már itthon is árulják. (Bár épp nincs készleten.) A franciáktól mondjuk olcsóbb, mint itthonról, egy ilyen vagy ilyen kábellel pedig az usbről is le tudod választani az áramellátást.
Csinálni sem ördöngősség egy ilyen kábelt, csak a gép felől jövő V+-t kell megszakítani és egy 5.5/2.1 aljzatot rákötni a V+ és V- vezetékekre.

[ Szerkesztve ]

(#83853) nbencee válasza Polllen (#83848) üzenetére


nbencee
tag

Oké köszi, de mi a helyzet a Loxjie-vel? Az is beszerezhető európából ilyesmi áron?

(#83854) Polllen válasza nbencee (#83853) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sajnos konkrét boltot nem tudok, talán a többiek, de tuti van, aki eu amazon raktárat használ még.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83855) Bodz válasza bala6120 (#83815) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ez az érzés csak vásárlással fog változni... :D Akkor D50s, vagy egyéb tippet is elfogadsz?

(#83856) a.gabriel válasza Patice (#83842) üzenetére


a.gabriel
tag

Ez a pénztárcának még nem "fájó" megoldás : [link]

A minőség az nem véletlen!

(#83857) Bodz válasza nbencee (#83853) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Alin SMSL, Loxjie, Sabaj store, mind ugyanaz, mint a Hifi-Express.

[ Szerkesztve ]

(#83858) nbencee válasza Bodz (#83857) üzenetére


nbencee
tag

Értem köszi, csak pl. a Loxjie official storenak alin nem választható a UK raktár, így jól megvámolhatják, ezért irányult a kérdésem a hifi expressre, hogy dec 31-ig még kihasználható a vámmentesség, aztán beüt véglegesen a brexit

(#83859) Gzula[HUN] válasza nbencee (#83858) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Pont tegnap előtt írták, hogy UK raktárból rendelve Kínából küldték neki. Hogy jobban összekavarjalak, idén május 7-én, amikor még gyakorlatilag utoljára rendeltem UK raktárból a D10-et, akkor a megküldött track szám alapján végig követhető volt az útja Olaszországból. Amikor a legjobban ment arra a járvány. Szóval inkább számolj vámmal, max elmarad.

De francia amazonról rendelve meg Angliából küldték a csomagot tavaly novemberben.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83860) Mezga Aladár válasza :AMF: (#83852) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kösz de ez nem szimpatikus.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#83861) bala6120 válasza Bodz (#83855) üzenetére


bala6120
senior tag

Nyitott vagyok mindenre józan keretek között :)

(#83862) Aureal


Aureal
senior tag

Üdv!

Ismeri valaki ezt? [link]
Mert itt ott állítólag nem írnak rosszakat róla, meg a kisebb tesójáról sem.
:F

(#83863) Patice válasza Mezga Aladár (#83847) üzenetére


Patice
nagyúr

I2s kimenet érdekel HDMI formátumban.
Járom körbe a megoldásokat. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#83864) s4tch válasza Patice (#83863) üzenetére


s4tch
veterán

https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=31&t=151178

Ezt láttad már?

(#83865) Polllen válasza Polllen (#83725) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Összefoglalom a tapasztalataim az M200-ról, hátha másnak is hasznosak.
Először is köszi Bodz, hangban ezt kerestem. :)

Annyi változás történt, hogy a klotz usb kábelt egy supra váltotta. (Illetve úton van már egy pár sommer stratos viablue csatikkal.)

Van pár dolog ami zavar, de együtt lehet vele élni. Pl. a poti kicsit lötyög (200 usd-be nem fért bele egy normálisabb? - a többi része a dacnak teljesen rendben van), a user manuál elmondja mivel mit csinál, de semmi több, számomra érthetetlen okból a preamp mód 0.0 állásban hangosabb, mint fixed módban, pedig elméletileg csak kikapcsolja a potit... Ahogy a fórumokat olvasgattam valamelyik készüléken nincs is állítási lehetőség. (Zeos videóban azt hiszem elérhető, de nem működik ez az opció)

Szóval ilyen téren nem túl profi érzetet kelt. Egy audio-gd terméknél nem tapasztaltam ilyet. (más ismertebb márkáknál meg főleg nem)

A hang viszont kárpótol (amíg nem veszek egy jobbat, szemeztem is az avx-s RME-vel, de majd jövő karácsonyra :DDD ), az sdac-hoz viszonyítva remek előrelépés. Kicsit sötétebb hang, de több részlet, stb-stb.

A filterek, amennyire tudom, a gyári AKM filterek, el lehet velük szórakozni, utoljára az M-DAC-ban láttam ilyet. Érdemes kipróbálni. Én főleg az elsőt és az ötödiket használom, a sound colorig még nem jutottam.

Kíváncsiságból tettem egy próbát a BT-vel is, Galaxy S10-zel LDAC-t használva egész kellemes. Nem éri el azt a minőséget, mintha az S10-t usb-n kötném rá, de semmi zavaró hiba nincs. Pop/rocknál háttérzenéhez teljesen korrekt, ha nem lenne valami távirányítható streamer előtte.

Szóval szerintem nem best buy giant killer, de nem is rossz vétel.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83866) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Srácok!
Hangerő beállítás témában érdekelne a véleményetek.
Hangfal és erősítő párost használok a PC mellé. Jelenleg az erősítő és a PC között egy Creative X-Fi HD külső DAC teljesít szolgálatot.
Későbbiekben tervezek tovább lépni, de kis pénzért ár-érték arányban sokan ajánlották ezt annak idején.
A lényeg. Sokaknak lehet triviális a kérdés, vagy egyáltalán nem foglalkoznak vele, de engem érdekel.
A Windows-ban ki hány százalékra állítja a hangerőt? Nekem nincs fejesem, tehát nem piszkálom a DAC potiját, hanem be van fixen állítva ugye Windows-on belül, és onnantól az erősítőn állítom a hangerőt.
Az érdekel, hogy Windows hangerőnek mi az optimális jelszint? Próbáltam ilyen irányú cikkeket keresni, de nem igazán találtam semmit.
A biztonságos 50 százalék? Honnan számít túlvezéreltnek?
Emlékszem, hogy a régi, belső Xonar hangkártyámhoz járó szoftvernél nagyjából 50%-ig volt zöld színnel jelölve a master hangerő. Afelett sárgás, majd 70-75%-tól felfelé már pirosnak jelölte. Ezzel is mutatva a túlvezérlést. A Xonar-t például 35-40% környékén használtam.
Hogy van ez végül is?
Nyilván minél magasabb a Windows-ban beállított master hangerő, annál kevésbé kell "hajszolni" az erősítőt, és érzetre talán alacsonyabb hangerőn is dinamikusabb a hang.
De nincs az túlvezérelve? Valaki adhatna ezzel kapcsolatban valami támpontot.
Jó lenne megnyugodni. :)

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#83867) chrisnagy13 válasza mert_csokis (#83866) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Winben mindig 100%-ra kell tenni a hangerőd, ha van a külső eszközön poti. Minden szoftveres hangerőállítással bitmélységet vesztesz, kevesebb információ lesz a zenében.

(#83868) HUNNIA1920 válasza chrisnagy13 (#83867) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

És pl. VLC-nél mennyi a 100%, mert alapon 100-on van, de a maximum a 200%? Vagy az ott valami szoftveres buhera?

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket mindenkinek! :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#83869) chrisnagy13 válasza HUNNIA1920 (#83868) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

100% az 100%. :D A többi szoftveres, és utána már torzíthat.

(#83870) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Meg kell mondjam, a villásdugó fordítgatásában nem nagyon hittem mostanáig, aztán a napokban belinkelt valaki egy cikket a fejhallgatós topikba, ahol ez említve volt. Utánaolvastam kicsit, itt biztosan nem voodoo-jelenségről van szó, még mérhető is, melyik a helyes fázis.
Szóval megfordítottam (egyébként sosem húztam ki), néhány napja már úgy volt, ma ismét próbálgattam a dugó fordítgatást. Valószínűleg nagyban függ a ház/lakás villamos hálózatától (ami nálunk tudvalevőleg szar) is meg az erősítőtől is, mennyire jelentős a difi. Hát nálam elég nagy. Minimum egy full gagyi ic kábel és egy már kielégítő minőséget nyújtó ic kábel közti különbség. Szóval érdemes kipróbálni, pénzbe nem kerül. :)

[ Szerkesztve ]

(#83871) Dorian válasza Ba cy lus (#83870) üzenetére


Dorian
félisten

Èn szinte kizárólag CD lejátszòknál tapasztaltam ezt, ott viszont egyèrtelmű ès ugyanolyan a hatás: Rossz dugòállással kisebb a szìnpad ès tùlteng a mèly.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83872) pendre54 válasza Ba cy lus (#83870) üzenetére


pendre54
addikt

Legegyszerűbben meg egy pár száz forintos fázisceruzával lehet ellenőrizni, hogy fázishelyesen van e bedugva a kábel. A kábel végét magunk felé fordítva, a jobb oldali részbe dugva a fázisceruzát, ha fázishelyes, akkor szépen világít, ha nem fázishelyes, akkor meg nem világít.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#83873) Ba cy lus válasza pendre54 (#83872) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hát ez érdekes, nekem ez alapján nem fázishelyes. Lehet nálam másképp van a készüléken belül. :F

[ Szerkesztve ]

(#83874) Dorian válasza pendre54 (#83872) üzenetére


Dorian
félisten

Ha máshogy van kèszülèken belül, vagy ha piskòtacsatis, akkor ez a módszer nem működik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83875) pendre54 válasza Ba cy lus (#83873) üzenetére


pendre54
addikt

Biztos, hogy a sárgával jelölt részbe ment a ceruza?

Nekem ezt a dolgot, még anno 2014 környékén mutatta, az Audio-GD, akkor még létező magyar képviselője, amikor kihozta, és beüzemelte az NFB15-öt.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#83876) Dorian válasza pendre54 (#83875) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, az IEC csatinek ez a szabályos bekötèse.
De ... ès ld a korábbi hsz-om.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83877) Ba cy lus válasza pendre54 (#83875) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Igen. Ez egy elég régi erősítő, utólag tettek rá IEC csatlakozót.

(#83878) Sinesol


Sinesol
veterán

A keszülek szempontjabol pont ugyanolyan a fazis, mint a nulla, mivel az aram iranya valtakozik, teljesen mindegy hogy van bedugva a csatlakozo. Ha különbseget vél hallani valaki, az egyertelmuen placebo. Közepsulis szintű fizika egyebkent.

[ Szerkesztve ]

(#83879) Ba cy lus válasza Sinesol (#83878) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Amire nem ismersz magyarázatot, az neked placebo. Csakhogy itt nemhogy magyarázat létezik a jelenségre, hanem mérhető is. ;) Fázishelyes bekötésnél kisebb a mért feszültség. Ez nem az én magyarázatom, ez rengeteg ember által tapasztalt. Szóval kicsit kisebb ar cal kolléga. Előbb tájékozódj, aztán kiálts boszorkányságot. :P

[ Szerkesztve ]

(#83882) Tulku


Tulku
veterán

Jézus tegnap már megjött most megy a stream ezerrel...
Mindenkinek áldást békességet dacban gazdag ünnepeket kívánok!

(#83885) Ba cy lus válasza Sinesol (#83883) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Úgy tűnik, igen, mindig van mit tanulni. Megjegyzem, nem velem vitázol, hanem mérési eredményekkel. Ez ugyanis jól mérhető.

Ha már te lusta vagy, csak egy kis információmorzsa:
[link]

Persze nyilván tökfelesleges volt most ezt is belinkelni, ahogy majd bkercso fizikus kolléga magyarázata is az lesz, egyik füleden be, másikon ki. Csak, hogy továbbra is legyen min rugóznod. :N

[ Szerkesztve ]

(#83886) Polllen válasza Ba cy lus (#83870) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam ez először az amp4me-nél tűnt fel. Nem jól bekötve karcosak voltak a magasak nagyon.

Amúgy adapteres cuccoknál is létezhet ilyen?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83888) dgyuri0123 válasza Ba cy lus (#83879) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Feleslegesen fáradsz! Páran tudjuk, hogy igazad van. Aki meg nem hiszi, hát nem hiszi. :)

"csak a zene van"

(#83889) Zoliee válasza Sinesol (#83883) üzenetére


Zoliee
senior tag

"...Van egy hozzáállása a hifistáknak, hogy fontos vagy nem fontos, hogy fázis helyesen kössük be a készülékeket. Mi ennek a műszaki magyarázata?
Igen ez egy elterjedt szokás, van ennek a gondolatnak műszaki alapja. Tehát hogy a készüléknek a hálózati kábelét hogyan dugjuk be a készülékbe, hogy annak a kábelnek melyik pontján kell, hogy legyen a fázis. Ha magunk felé fordítjuk az IEC dugót, vagyis a hálózati kábel készülék oldali dugóját, és ott, ha a három pont egy V betűt képez, akkor a bal felső pontján kell, hogy legyen a fázis. Ennek tulajdonképpen az az oka, hogy a készülékben levő transzformátornak a tekercselése belülről jön kifele, így a belső vagy a külső fele kapja meg a fázist a transzformátornak. Célszerűbb, ha a belső fele kapja meg, mert úgy a külső fele egy kicsi árnyékolást végez a bekerülő zajokkal szemben, így kevesebb zaj kerül be a készülékbe a transzformátoron keresztül. Tehát van jogos alapja ennek, hogy hogyan kössük be a fázist.... "

A teljes cikk, beszélgetés Huszti Gáborral: [link]

[ Szerkesztve ]

(#83891) Ba cy lus válasza Sinesol (#83887) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Megmérted, és kiderült, hogy zöldség?
Nekem mindegy, ha akarsz, utánajársz, ha csípőből elveted, akkor meg nem. Legalább marad plusz egy vitatémád, úgyis erre megy ki nálad a játék. :DD

[ Szerkesztve ]

(#83892) Polllen válasza Zoliee (#83889) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azt hiszem ez válasz az adapteres kérdésemre. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83894) Zoliee válasza Sinesol (#83893) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ebben nem látok marketinget, hiszen ez egy ingyenes tapasztalat/tudás megosztás.
Szerk: mindenki szembe jön az autópályán? Megvan?

[ Szerkesztve ]

(#83895) Polllen válasza Sinesol (#83893) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sajnos ez nem hit kérdése. Egyszerűbben tesztelhető, mint az usb kábelek hatása az analóg hangra, ingyen és bérmentve, ha van hozzá erősítőd.

Számomra mindkettő "konstrukciós hiba", amit kevesen tudnak/akarnak megoldani, hogy ne okozzon gondot. Mert egyébként egyiknek sem lenne szabad befolyásolnia a kapott hangot.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83896) bala6120 válasza bala6120 (#83861) üzenetére


bala6120
senior tag

Bodz
Ne tartsd magadban :)

(#83897) funkmester válasza Tulku (#83882) üzenetére


funkmester
aktív tag

Grat. Hogy muzsikal(nak)? :C

(#83900) Patice válasza s4tch (#83864) üzenetére


Patice
nagyúr

Persze, de azért köszi.
Kicait visszatart a vásárlástól, hogy a SU-1-et szinte minden tulaj elkezdi tuningolni, főleg a táp oldalról.
Amiket még nézegetek:
Matrix Audio X-SPDIF-2, meg a Singxer SU-2. Ezek egy árban vannak. Gustard U-16 is hasonló liga, ennek még nem olvastam utána, mik a külföldi vélemények róla.
Szerencsére nem hajt a tatár. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.