Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) bigmasterg válasza baluka26 (#2998) üzenetére


bigmasterg
addikt

200e-es?
Miről maradtam le? :)

(#3002) Asbee válasza baluka26 (#3000) üzenetére


Asbee
veterán

[link]

Ezt néztem azt hiszem még te ajánlottad másik topikban.

(#3003) contaxg válasza baluka26 (#2998) üzenetére


contaxg
veterán

Mivel én vagyok a gotham.hu tulajdonosa, van elképzelésem az árakról. Megjegyzem, hogy jó 2 éve rendelek Svájcból Gotham termékeket.

Pl. Ádám volt olyan szerencsés és ingyen kapott tőlem kb. 2 métert a GAC3-ból. De sirdond is kapott tőlem egy speciális vékony kábelt fejhallgatóz próbaként.

A lényeg, hogy ennél olcsóban is kijöhetett volna megfelelő csatikkal. Valahol 3500-4000 között lett volna a normális ára.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3004) Lewzke válasza Blackhole13 (#2996) üzenetére


Lewzke
őstag

Szerintem sem érdemes. Sodrott rézkábelből, saját kezűleg készített interconnect kábelem van, volt szerencsém összehasonlítani egy ezüstözött kábellel, különbséget én bizony nem hallottam. Utána megnyugodtam, hogy nem kell még plusz pénzt kiadnom a 0404 és az Aria közé.
Akinek van egy kis forrasztási tapasztalata az olcsón készíthet magának.

(#3005) dudika10 válasza Lewzke (#3004) üzenetére


dudika10
veterán

Szintén magamnak forrasztom, szintén sokkal olcsóbban. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3006) contaxg válasza dudika10 (#3005) üzenetére


contaxg
veterán

Esetleg másnak is tudnál vállalni forrasztást? Biztos jól jönne másnak is a segítséged! Pár méter GAC-3-at szívesen adok szerelni. Csatit 350-400Ft körül kaptok a Kácsában.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3007) Asbee


Asbee
veterán

Ha valaki forrasztást vállal az engem is érdekelne.

(#3008) KMT válasza baluka26 (#3000) üzenetére


KMT
addikt

"ez alatt nem érdemes költeni."

Ezt ugye minőségre érted, nem árra? ;] :U

(#3003) contaxg:
Úgy, hogy 2,5-3e csak a dugók? :U

(#3009) Lewzke válasza Asbee (#3007) üzenetére


Lewzke
őstag

Én szívesen forrasztanák de Erdély-ben élek, ugyanúgy a találkozó is érdekelne ha a közelben lenne. :(

(#3010) contaxg válasza KMT (#3008) üzenetére


contaxg
veterán

Szerinted egy 750Ft/méter kábelhez szükség van7-800Ft-os csatikra. :))

Kitűnően működik 350Ft-os csatlakozókkal a GAC-3. Ezen az árszinten nem fogsz lényegi különbséget hallani, mivel ugyanabból az aranyozott rézből készül mindegyik csatlakozó valahol Kína legmélyebb bugyrában. Lehet ezt majd magyarázni, hogy de így meg úgy, ennek sok értelme nem volt.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3011) dudika10 válasza contaxg (#3006) üzenetére


dudika10
veterán

Mindenről lehet szó, csak ne most, túl nagy a pörgés nekem mostanában, le kéne ülni picit mint az iszap, de levegővételnek is minimum 2 hét múlva van időpont.
Néha szoktam forrasztgatni ezt-azt (kábelt) ha valaki szépen megkér és hoz anyagot, de azért olyan nagy pákaforgató mester nem vagyok. :)

700 forintos csatlakozókkal meg teljesen egyetértek, én saját felhasználásra is 350 forintosokat használok, jack-et nem is aranyozottat mert az 2x annyiba kerül és tök értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3012) contaxg válasza dudika10 (#3011) üzenetére


contaxg
veterán

Ez klassz! Akkor mondjuk bő 10 méter kábellel támogatom a projektet. Ebből kijöhet 10 db 50-50cm-es összekötő! Én nem kérek semmit a kábelért, Te majd eldöntöd, hogy mit gondolsz érte. Ha jó sejtem így a szervezés is rád fog hárulni. Nem gond?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3013) KMT válasza contaxg (#3010) üzenetére


KMT
addikt

Nem, szerintem értelmezési gondok vannak inkább... A csatik megválasztására nyilván volt lehetősége, ha már kácsások. Tehát ő akarta azokat, ezt nem kéne kifogásolni. :(

Az teljesen más kérdés, hogy milyen csatit érdemes hozzá venni.

(#3014) #92251648 válasza contaxg (#3003) üzenetére


#92251648
törölt tag

Attól tartok, nagyon el vagy tévedve. Mindenkinek olyan csatlakozóval szereljük a kábelét, amilyennel kéri. Lehet az 300 forintos, de volt, aki 12e forintos dugót kért rá. Ehhez mindenkinek joga és lehetősége van.

A Gothamos vitát meg - ha kérhetem - ne kezdjük ismét. A Corg már 12 éve is Gothammal dolgozott, de ez itt most talán mindegy is, nem untatnám a publikumot vele.

[ Szerkesztve ]

(#3015) baluka26 válasza bigmasterg (#3001) üzenetére


baluka26
veterán

Új árakat nézve. Én mindig így mondom, hogy mennyit "ér" a rendszerem. :)
CA DacMagic: 80e
Asgard: 75e
HD600: 60e

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3016) contaxg válasza #92251648 (#3014) üzenetére


contaxg
veterán

Fél évvel ezelőtt, mikor belefogtunk a forgalmazásba, nagyon kevesen ismerték a Gotham nevet,

Zavaros ez 12 éve szöveg ennek fényében... ;]
De tőled ez nem meglepő.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3017) #92251648 válasza contaxg (#3016) üzenetére


#92251648
törölt tag

Nincs ebben semmi zavaros. Más tevékenység a forgalmazás és teljesen más a stúdió építés, fejlesztés. A Corg tavaly kezdett el HiFi termékeket forgalmazni, de lassan 20 éve tevékenykedik a professzionális területen. A stúdió technikában nem ismeretlen a Gotham név idehaza, jómagam is sok intézménybe építettem, terveztem be. Ellenben a HiFi-ben még kevesen tudták hova tenni pár hónapja. Akkor jellemzően próbára kértek tőlünk kábeleket, mostanában erre már egyre kevésbé van példa, bátrabban vásárolnak, mert ismertebb lett a márkanév.

(#3018) baluka26


baluka26
veterán

Igazán befejezhetnétek ezt az állandó harcot. :U

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3019) dudika10 válasza contaxg (#3012) üzenetére


dudika10
veterán

Ha akad pár jelentkező akinek ráér még pár hetet (következő két hétben semmiképp, utána 18-23 közt Lengyelo. és utána már eléggé rugalmas tudok lenni egészen juni közepéig, mert akkor már nyaralás...) ...
Szóval ha van akit így is érdekelne akkor megoldható volna a dolog.
Ebből meggazdagodni nem szeretnék, ha van rá érdeklődő anyagár felett picivel megbeszélhetjük a dolgot. Ha úgy jobban tetszik valakinek, megcsinálom anyagáron és ad ki mennyit gondol.

Szóval lehet jelentkezni ha valakit érdekelne egy efféle közösséget segítő projekt.
De most tényleg nem érek rá, szóval akinek tegnapra kell a kábel az hiába kopogtat most. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3020) baluka26


baluka26
veterán

Holnap jön a CA :K

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3021) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Új, használt, mennyiért sikerült beszerezni?

szerk.: nekem meg az 580 érkezett meg otthonra, holnap már hallgathatom.

Tőled, a CA új vagy használt és mennyiért sikerült beszerezni?
Vagy nem a DACmagicről van szó?

[ Szerkesztve ]

(#3022) baluka26 válasza bigmasterg (#3021) üzenetére


baluka26
veterán

Ezt tőlem?:)
Ha igen, innen, új.
Ennyiért futkorásznak használtan külhonban :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3023) bigmasterg válasza baluka26 (#3022) üzenetére


bigmasterg
addikt

Azt hittem, hogy most is sikerült fogni egy használtat. :)

(#3024) baluka26 válasza bigmasterg (#3023) üzenetére


baluka26
veterán

+10-et megért nekem az új most, ráadásul csak a szürke játszik most nálam :)
Őszintén megmondva nem is nézelődtem, pár hete kinéztem ezt a boltot, mert tényleg olcsó így, és ezek szerint gyorsak is :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3025) contaxg válasza dudika10 (#3019) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem teljesen jó! Sőt, talán mindenkinek jobb az év végi hajrá miatt.
Esetleg egy külön fórumot is nyithatnánk, hogy ne offoljuk szét az itteni beszélgetést.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3026) dudika10 válasza contaxg (#3025) üzenetére


dudika10
veterán

Várjunk előbb jelentkezőket szerintem, mert nélkülük semmi értelme. :)

Nálam lehet jelentkezni privátban ha érdekel valakit ez a dolog és ha pár ember összegyűlt már akkor megbeszéljük.
Gondolom megfelel, jelentkezők nélkül nem sok értelme. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3027) baluka26 válasza dudika10 (#3026) üzenetére


baluka26
veterán

Egy backup kábel sosem jön rosszul :)
Én jelentkezek :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3028) bigmasterg válasza dudika10 (#3026) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ha custom kábelre lenne lehetőség (xlr csatival, az van nekem), akkor lehet, hogy én is jelentkeznék.
Csak itt több szál kell, szóval nem tudom, hogy nem lenne-e túl vastag egy rca vastagságú kábel.

[ Szerkesztve ]

(#3029) dudika10 válasza bigmasterg (#3028) üzenetére


dudika10
veterán

GAC-3 eredetileg mikrofon kábel, 3 eres, duplán árnyékolt.
Szerintem megoldható. ;)

Persze, contaxg azt mondta támogatja a projektet 10m-rel, az Mono-ként használva (2*)10*0,5m, ha ilyen hossz elég akkor 9-10 embernek jut belőle. :K

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3030) baluka26 válasza dudika10 (#3029) üzenetére


baluka26
veterán

Én is kapok? :B

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3031) Blackhole13 válasza dudika10 (#3026) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Akkor addig nem veszek, jelentkeznék én is.

(#3032) dudika10


dudika10
veterán

Itt folytathatjuk.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3033) baluka26


baluka26
veterán

Vihető postaköltségért.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3034) Nertpaelg válasza baluka26 (#3033) üzenetére


Nertpaelg
tag

Hmm, akkor én az asztalt lefoglalnám... :P

(#3035) baluka26 válasza Nertpaelg (#3034) üzenetére


baluka26
veterán

Nem, az nem ;]
Hogy van a HiFiMAN?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3036) Nertpaelg válasza baluka26 (#3035) üzenetére


Nertpaelg
tag

Jól-jól, időközben vettem hozzá ruszki csöveket, egy kicsit kifinomultabb lett a karaktere, persze nyilván nem egy nagy ugrás, legalábbis az én füleimnek. Gyári csövek fényesebbek (már hangzásra) voltak egy kicsivel, ami sok (főleg a rosszul rögzített túlcsörömpölős) metálnál nem túl nyerő, szóval számomra ez jobban bejön. Hogy teljes legyen a kép és őszinte is legyek, úgy érzem nem teljesen tökéletes a szinergiája ezzel a fejessel, de persze a korábbi hangkártyás megoldásnál sokkal jobb. Illetőleg no worries, van többféle tervem is a jövőre, melyekben továbbra is szerepel a Hifiman, mint megtartott és használatban lévő termék. :)

[ Szerkesztve ]

(#3037) bigmasterg


bigmasterg
addikt

szerk.: bocs, nem ide akartam :B

[ Szerkesztve ]

(#3038) guppy válasza Nertpaelg (#3036) üzenetére


guppy
őstag

Mondtam h jól azok az orosz csövek, én úgy éreztem h nyitottabb, nyugodtabb, szellősebb a hangzása én nagyobb a tere az orosznak.

(#3039) baluka26


baluka26
veterán

Jó ez a DacMagic.
"Kissé" más, mint az alaplapi :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3040) bigmasterg válasza baluka26 (#3039) üzenetére


bigmasterg
addikt

Így legalább tudod értékelni a különbséget. :D

A balanced kimenetet irigylem róla. :))

(#3041) baluka26


baluka26
veterán


Vertikálisan akartam tenni az asztalra, de "jó hosszú" USB kábel van hozzá, állítva meg a tetején lenne az USB bemenet. Így marad.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3042) baluka26 válasza baluka26 (#3041) üzenetére


baluka26
veterán

Legjelentősebb változások:
-Rendkívüli tiszta hangzás (sem a Prodigy, sem a HiFiMAN beépítettje sem tudott ilyet)
-Sokkal részletesebb
-Mélyebbre megy
-Erőteljesebb az alsó-középtartomány
-Magasak rendbejöttek
-Nincs egy kis torzítás sehol sem

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3043) Nertpaelg válasza guppy (#3038) üzenetére


Nertpaelg
tag

Igen, szerintem is nyugodtabb, mert kontrolláltabbak a magasai. Ennek örülök is, egyrészt a korábbiak miatt is, másrészt mert rendkívül élvezhető hangja lett így az éjjeli akusztikus-neofolk relaxálós "session"-ökhöz. (Csövek izzása is hangulatos ehhez, csak az a LED minek bele... )

A térről nem tudok egyértelműen nyilatkozni, rájöttem, hogy kicsit nehezemre esik ezt a fogalmat értelmezni egy fejhallgatóval, és azzal a zenével, amit hallgatok. :)

(#3044) guppy válasza Nertpaelg (#3043) üzenetére


guppy
őstag

én is nagyon szeretem este hallgatni lefekvés előtt, a led mondjuk tényleg túl erős esténként, de a rövid fejhallgató kábel nagyobb problémát jelent :N

baluka26 grat, számomra a hifiman is sokkal tisztábban szólt mint akármi amit addig hallgattam, bár gondolom a CA egy picikét más szint :))
szegény fejeskábel mit ártott h úgy meg lett hajlítva :DDD ?

[ Szerkesztve ]

(#3045) contaxg


contaxg
veterán

Nálam most egy ilyen muzsikál az asztalon, a laptop mellett, egy külső USB DAC-on keresztül.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3046) baluka26 válasza contaxg (#3045) üzenetére


baluka26
veterán

Ezmiez konkrétan?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3047) Nertpaelg válasza baluka26 (#3046) üzenetére


Nertpaelg
tag

Hangszóró, hát nem látod?!
Google work alapján AudioEngine A2 lehet. :P

(#3048) baluka26 válasza Nertpaelg (#3047) üzenetére


baluka26
veterán

Azt látom, gondolom valami aktív "studio monitor".
Pontos típusra voltam kíváncsi :)
szerk: Kinézetből drágább kütyüre gondoltam :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3049) contaxg válasza baluka26 (#3048) üzenetére


contaxg
veterán

A pontos típusa Audioengine A2 :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3050) dudika10 válasza contaxg (#3049) üzenetére


dudika10
veterán

Ha van kis felesleges időd írhatnál róla ide pár szót. :)
3kg összesen picit vicces. AB helyett lehetne A osztályú az erősítő ha már rossz a teljesítmény vagy egy rendes D osztályú... Hamar elvetettem, pedig gondolkoztam a vásárlásán, de azért pár szót szívesen olvasnék róla. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.