Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83101) Zoliee válasza letoltobeze (#83091) üzenetére


Zoliee
senior tag

Roon egy szerver-kliens felállású hálózati lejátszó, digitális zenehallgatásra.
Én egy hete telepítettem, amikor 1$-ért adtak 3 hónap előfizetést.
Mostanra nagyjából kiismertem, és nem szokásom "nagy" szavakat használni, de szintet lépett a rendszerem kizárólag ennek a lejátszónak köszönhetően. Szolgáltatásokban es legfőképp hangban, nincs vetélytársa.
Tudni kell még, hogy alapvetően drága a havi előfizetése, de ha összeállt a rendszered, érdemes kipróbálni (ami 14 napig ingyenes)

(#83102) Ear001 válasza letoltobeze (#83099) üzenetére


Ear001
addikt

De ez nem jelenti azt, hogy ne lenne jó az az összeköttetés, sőt.

(#83103) Yeffy válasza Bodz (#83079) üzenetére


Yeffy
veterán

igen, kozben rajottem, h amit en akarnek, az csak Type C-n keresztul mukodne, mivel kell nemi aram, jack meg tudtommal nem szallit aramot. silly me.

akkor az opcioim a kovetkezok:

a) jackes akksis DAC, mint az A1
b) BT-s akksis DAC, mint a BTR3k
c) Type-C <> jack atalakito, viszont itt nem lesz akkora minosegi ugras, mint az elso kettonel.

jol sejtem?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#83104) ferzoli válasza borix (#83077) üzenetére


ferzoli
Ármester

Nem vagyok hozzáértő, csak feltételezni tudom, hogy nem.

(#83105) letoltobeze válasza Ear001 (#83102) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Értem. Ez már annál is inkább érdekel, mert azt tapasztalom, hogy a Fiio M11 Pro-m sajnos azt csinálja, hogy ha usb kapcsolaton keresztül csatlakoztatott akár az RME ADI-2-höz, akár a chord mojo-hoz, akkor ahogy elindítok egy számot, akkor vagy berecseg vagy szakadozik egyet. Pedig a kábel biztos jó, direkt audióra.
Valami rosszul lenne beállítva? :W

(#83106) Bodz válasza Yeffy (#83103) üzenetére


Bodz
Topikgazda

a, Az A1 csak erősítő, nincs benne dac.
b, -
c, Ez is dac. Lehet nagy minőségi ugrás, akár ugyanakkora is, mint az előző két esetben. Meg aztán nem egy érzéketlen szörny fejest akarsz úgysem meghajtani, szóval nem kell a világ összes teljesítménye sem.

A méret kulcskérdés szerintem telefonhoz használt cuccoknál. Azt neked kel eldönteni, hogy mekkorát vagy még hajlandó magaddal hurcolni.

[ Szerkesztve ]

(#83107) borix válasza Zoliee (#83101) üzenetére


borix
őstag

Meg is veszed majd 700 dolcsiért?
Vagy azt a pénzt inkább fejes, DAC fejlesztésbe tolnád be? ;]

(#83108) Zoliee válasza borix (#83107) üzenetére


Zoliee
senior tag

Nincs szükségem további fejlesztésre, elégedett vagyok jelenlegi rendszerem hangjával.
Ebben a "helyzetben" jött ennek a szoftvernek a próbája, ami számomra is meglepő eredményt hozott.
Tehát kérdésedre a válasz: NEM. Mármint nem veszem meg, hanem éves előfizetést vásárolok, ami 119$. Ez szebben leírva 10$/hónap, vagyis 3ezer ft.
És ez az összeg szerencsére nem fog hiányozni máshonnan, illetve számomra megfelelő szolgáltatást kapok érte...
Szerk: pl kábel-tv előfizetésem (ellentétben sokakkal) nincs. Azért viszont hajlandó vagyok fizetni, ami értéket képvisel számomra :K

[ Szerkesztve ]

(#83109) borix válasza Zoliee (#83108) üzenetére


borix
őstag

Szóval megveszed de részletre ami 5 év után így egyre drágább?
A kérdés így ugyanúgy nyitott..

(#83110) Zoliee válasza letoltobeze (#83105) üzenetére


Zoliee
senior tag

Firmware frissítve?
Nekem sima m11 van, de soha (se usb, se kábel) nem produkálta ezt.

borix: az az 5 év inkább 6, de mindegy.
És nem veszem meg, hanem éves bérleti díjat fizetek. Kutya tudja mi lesz 4-5 év múlva. Pl mi fog érdekelni..
A Tidal előfizetésemmel sem veszem meg a zenéket, vagy a Netflix-el is "csak" a filmek megnézésének a jogát vásárlom meg havonta.
Ja: van még YouTube prémium előfizum is. És igen, ott a relklámmentességért fizetek...

[ Szerkesztve ]

(#83111) v-man válasza Zoliee (#83101) üzenetére


v-man
őstag

Milyen beállításokkal (DSP), és milyen eszközökön hallgatva tapasztalod ezt a hatalmas változást?

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#83112) Zoliee válasza v-man (#83111) üzenetére


Zoliee
senior tag

Passzív hűtésű win10 pc, dedikált usb kártya, TMP Ant dac, Leema Acoustics pulse 2 erősítő, ProAc studio monitor 118 a hangsugárzós lánc.
Fejhallgatós lánc eleje ugyanez. Ott az erősítő egy TMP Ant, a fejhallgatók meg: d5200, mdr-z7, és egy M1570. A kábelek Tamástól a ribbonok.
És mindenféle állítgatás nélkül (lejátszóban).
Szerk: van még egy fejhallgatós sarok is, ahol egy m11 veszi a roon core-tól wifi-n a zenét, ami egy Schiit Vali 2-vel erősítek. Hááát itt is a roon által használt protokoll megeszi reggelire a Tidalt, uapp-t, stb...

[ Szerkesztve ]

(#83113) letoltobeze válasza Zoliee (#83110) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Szia, igen, első bekapcsolásnál azzal kezdte, hogy frissítette magát.

[ Szerkesztve ]

(#83114) s4tch válasza Zoliee (#83110) üzenetére


s4tch
veterán

Hihetetlen, hogy itthon magyarázkodni kell, ha az ember szolgáltatást vesz igénybe :DDD Mindjárt jön az az "érv", hogy "ennyiért 5 év alatt streamert, 20 év alatt meg Accuphase erősítőt vehetnél, hát eszednél vagy egyáltalán?" ;]

(#83115) Exodius válasza borix (#83109) üzenetére


Exodius
őstag

Te kipróbáltad?

(#83116) borix válasza s4tch (#83114) üzenetére


borix
őstag

A lényeg az a Roon úgy van vele, hogy neki az a jó ha az emberek bérlők fizetnek éves szinten, majd ha nem fizeted viszlát és szeretettel várnak vissza.
Nekünk meg 3-4 év után egyre jobban nem megérő onnan jobban jártunk volna ha egyben megvesszük.
pl Eladja az egyik fejest és berendel a roon teljes árából egy Focal Clear + Audirvana lejátszás.
Mehet olyan irányba is, hogy vesz egy MQA képpes DAC-ot + fejes fejlesztés és Audirvana-n kiküldi teljes hardveres dekódolásra.
Az ilyen hozzászólások mint a tiéd is megerősíti hogy a legjobb hangminőség érdekében meghozta a legjobb döntést...

Exodius
Nekem nem adott annyit amennyire sztárolják.
Egy bizonyos összeg határig többet profitál hardver fejlesztésben az ember szerintem, mint ha Roon-t venne.
Egy bizonyos összeg után meg sokan túllépnek pc + roon dolgon.
Közte megérheti...

[ Szerkesztve ]

(#83117) Zoliee válasza borix (#83116) üzenetére


Zoliee
senior tag

És igen, ez is vélemény, amivel semmi "gond", hiszen Te így hallod/gondolod/érzed.
Azért titokban reménykedem talán Te sem vetsz meg, hogy másképp járom ezt az utat.. :D

(#83118) s4tch válasza borix (#83116) üzenetére


s4tch
veterán

MQA legkevésbé sem hat meg (jobban szólnak a nason tárolt cuccaim), és a roont sem fogom vélhetően megtartani, de sosem ítélkeznék azok fölött, akik fizetnek a roonért. Hallhatóan és észlelhetően jó szolgáltatás, örülnék, ha lenne hasonló színvonalú konkurense.

Ja, a roon nem kötődik szorosan pc-hez. Ha mégis mellette döntök, akkor tutira veszek alá egy combos nast, hogy azon fusson a core. És akkor majd megkérdezheted, hogy miért nem hangfalra költöttem azt a százast. ;]

(#83119) Yeffy válasza Bodz (#83106) üzenetére


Yeffy
veterán

azt hittem az A1 is DAC, kosz a korrekciot.
a masodik opciot miert huztad ki? mert OFF topik? ha igen, nem volt szandekomban OFF-olni. :D

a Type C DAC-hoz lenne meg egy ket kerdesem, ha lehet akkor. meret szempontjabol ez lenne az optimalisabb, ha maradok vezeteken, plusz ugye nem kell toltogetni sem.

varhatoan egy Beyer DT770 PRO (70 Ohm)-t, vagy hasonlo kaliberu fejest kellene meghajtania (ha fejesnel maradok, meg ez is keplekeny, lehet IEM lesz, meg keplekeny).
mit ajanlanal erre az opciora, ami erezhetoen javit a hangeron es a hangzason, teltsegen? ar nem annyira szamit, persze esszeru hatarokon belul. lenyeg a minel minosegibb (320-as mp3 PowerAmpra/Spotira) es torzitasmentesen hangosabb, elettel telibb hangzas, magas hangerotartomanyban is.

korabban emlitett valaki bizonyos iBasso DC03-at, valami ilyesmi kaliberu eszkoz lenne megfelelo e celra?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#83120) borix válasza Zoliee (#83117) üzenetére


borix
őstag

Nem gondolom, hogy nagyon magyarázkodni kellene bárkinek is, hogy mit miért vesz, vagy cserél le.
Érdekelt a véleményed a felvetéseimmel kapcsolatba. ;)

(#83121) Polllen válasza s4tch (#83114) üzenetére


Polllen
nagyúr

Jaja, engem is frusztrál, amikor mesélem, hogy fodrásznál voltam és... Hja nem.

Az ítélkezés mellett a másik dolog, ami sokat árthat az az általánosítás. A roon előfizetés ár/érték arányát néhányan kérdőjeleztük meg. (talán összesen ketten)
Szerintem ettől még többen is használják teljes nyugalommal tovább itt is, hiszen ez a normális. Nekik megfelel a szolgáltatás így. Van aki meg inkább másik utat választ.

Ha nem menne ez oda-vissza szólogatás még akár értlemesen is meg lehetne vitatni a kérdést. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83122) Ear001 válasza borix (#83116) üzenetére


Ear001
addikt

Mi az, amivel túl lehet lépni a Roon+on?

(#83123) borix válasza Ear001 (#83122) üzenetére


borix
őstag

Miben hiszel?
Tárolt vagy zenei streaming?
Win is jó, vagy felejtős, és helyette Linux vagy Mac?
Tárolt zenénél is megéri a Roon a 200eFt-ot?
pl Mac mini + Roon, fél milla és még semmid nincs.

[ Szerkesztve ]

(#83124) Zoliee válasza borix (#83123) üzenetére


Zoliee
senior tag

"... pl Mac mini + Roon, fél milla és még semmid nincs."
Ez kis túlzással így is van. (valamiért nagyon ragaszkodsz a szoftver teljes áron történő azonnali vásárlásához)
Erre én is próbáltam utalni korábbi hozzászólásaimban, hogy ha az "építkezés" elején, vagy még "útkeresés" közben vagy, akkor felejtős a dolog.
Viszont ha már megtaláltad a számodra tetsző láncot, akkor működhet a dolog. Nálam Audirvana-t es Jriver 27-et nyugdíjazott.

(#83125) borix válasza Zoliee (#83124) üzenetére


borix
őstag

Ebben hiszel, áldoztok is rá és bérlitek a lejátszót, ami most 36eFt jövőre lehet 40, 3 év múlva meg 45eFt és így sosem lesz a tiétek...
Nekem nem fontos a hálózati lejátszás, és én teljes árban gondolkodok.

(#83126) Zoliee válasza borix (#83125) üzenetére


Zoliee
senior tag

Egyet érts meg: én nem hiszek benne, hanem használom.
Nem tisztem meggyőzni Téged, ami egy pillanatra sem volt szándékomban.
Viszont úgy gondolom, ez viszont is igaznak kellene lennie.

(#83127) borix válasza Zoliee (#83126) üzenetére


borix
őstag

Használd egészséggel, okozzon sok örömet boldog pillanatot!

(#83128) chrisnagy13 válasza Zoliee (#83124) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

"Nálam Audirvana-t es Jriver 27-et nyugdíjazott."

Érdekesek ezek a dolgok. Én a Roon-t csak a szolgáltatásaiért tartom nagyra. Hangra kell hozzá egy HQPlayer és akkor egál az aktuális Audinirvanaval. Azt meg már hagyjuk is mennyibe fáj így ez a móka.

Persze tudjuk... Egy kutya ez mind. :D

[ Szerkesztve ]

(#83129) bajaki válasza chrisnagy13 (#83128) üzenetére


bajaki
őstag

Szer.: bocsánat, nem válasz akart lenni, ez a hsz törölhető. :B

[ Szerkesztve ]

(#83130) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

10.000 Ft-ig bezárólag van ajánlható, használható hangminőséget produkáló DAC?
Ez a PROZOR nevezeteű esetleg?

Adott egy Genius SP-HF1250B hangfalpár, melynek a hangjával nagyon elégedett vagyok, viszont az új TV-men nincs sajnos 3.5 mm-es jack, ezért kellene átalakítóznom.
Nem vágyom óriási hangminőségre, de sokat jó lenne ha nem rontana a DAC a hangon.
Ha ebbe az ársávba nem fér bele egy ilyen eszköz, akkor azt hiszem elgondolkodom a hangfalcserén. :R

(#83131) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Loxjie D30, Z teszt.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83132) Patice válasza letoltobeze (#83091) üzenetére


Patice
nagyúr

Semmi gond, nincs benne a köztudatban, rétegigényt elégít ki, de azt jól csinálja (szerintem).
Ha röviden akarnám összefoglalni: ez egy zene katalogizáló és stream szerver alkalmazás, ami önállóan is képes működni, bár nem így adja a legjobb eredményt.
Sokan csak egy lejátszónak tekintik, pedig nem csak az.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#83133) Patice válasza bajaki (#83130) üzenetére


Patice
nagyúr

Fiio D03K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#83134) Ear001 válasza borix (#83123) üzenetére


Ear001
addikt

Azt írtad, túl lehet lépni a Pc+ Roon dolgon. Elhiszem, de mivel?

(#83135) bajaki válasza Patice (#83133) üzenetére


bajaki
őstag

Jó áron van. Azt viszont elfelejtettem írni fent hogy távirányítható DAC kellene - ha jól tudom optikai kimenet esetén a TV távirányítójával nem tudok hangerőt szabályozni, így minden allításnál oda kellene menni a hangfalhoz.

[ Szerkesztve ]

(#83136) Bodz válasza bajaki (#83130) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Célnak megfelel, nyugodtan megveheted.

(#83137) borix válasza Ear001 (#83134) üzenetére


borix
őstag

Kérdezd meg fapaci-t a Audió pc-be mi kerül annyiba.
A tiéd audió PC?
Az emberek többsége kifizeti vagy vesz inkább egy normális hálózati lejátszót?

[ Szerkesztve ]

(#83138) Mathiask válasza Ear001 (#83134) üzenetére


Mathiask
senior tag

Ez engem is érdekelne.
Én csak most próbálgatom a roont egy raspberry-n, de az pl tetszik, hogy egyszerre lehet fent pl egy Kodi a filmekhez, meg a Roon Bridge a zenéhez.(dietpi-on) Szóval ha van még a roon bridge-hez hasonló progi, ami elvan egy Kodi mögött a háttérben(raspberryhez való OS-en) és lehet rá küldeni nasról/tidalról zenéket telefonos irányítással az hasznos lenne nekem.

(#83139) Bodz válasza Yeffy (#83119) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem húztam ki, csak az úgy van ahogy írtad. :)

Jaj, ár nem számít, ésszerű határokon belül... Ilyeneket ne, mert megszaladok az ajánlásokkal! :D Nem tudom milyen a DC03, így se le, se rábeszélni nem foglak.

(#83140) Exodius válasza borix (#83137) üzenetére


Exodius
őstag

Audió PC.

Csak nehogy keresztes hadjáratot indíts. :D ;]

(#83141) borix válasza Exodius (#83140) üzenetére


borix
őstag

A laposra feltelepíted a ront az már attól Audió pc?
Az 500-600eFt-os hálózati lejátszókat miért vesznek, ők ezt nem tudják?

(#83142) kurucz24


kurucz24
tag

Sziasztok!

Adott egy IFI Zen DAC -> USB kábel(Supra Blue vagy Wireworld Chroma8, még nem döntöttem)
Ez után kellene nekem egy USB-A - USB-C adapter, hogy telefonnal, tablettel tudjam használni a Zen-t.
A kérdésem az lenne, hogy ajánlott-e megvenni az AQ Dragontail-t ~9ezer forintért vagy megfelelő egy olcsóbb OTG adapter is. Esetleg javaslat?

Köszi

(#83143) Bodz válasza kurucz24 (#83142) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ezt használom egy ideje, még nem volt vele gond. A Supra, a Chroma meg pláne simán kirántja az adapterből a kábelt vagy a telefonból az adaptert. Csak úgy működhet a dolog, ha nem akarod kézben tartani a tabit vagy telefont.

[ Szerkesztve ]

(#83144) dgyuri0123 válasza borix (#83137) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én inkább hálózati lejátszót vettem. i7-es Laptop/JRiver/350 ezres külső dac ment "nyugdijba" utána.

"csak a zene van"

(#83145) kurucz24 válasza Bodz (#83143) üzenetére


kurucz24
tag

Köszi, nem akarom, fix helyen lenne a tablet/telefon. Szóval akkor megfelelő az olcsóbb adapter is, ez jó hír :)
Az amúgy számít, hogy egy termékhez oda van írva, hogy OTG képes adapter? (Valamit csak úgy hirdetnek, hogy adapter valamit meg úgy hogy OTG képes)

Pl.: [link] [link]

Jellemző, hogy az ember vesz valamit és utána még "ezer" kiegészítő kell, hogy minden jó legyen...

[ Szerkesztve ]

(#83146) borix válasza dgyuri0123 (#83144) üzenetére


borix
őstag

Miért? A Roon-t is próbáltad?

(#83147) dgyuri0123 válasza borix (#83146) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kb 1 napig.

"csak a zene van"

(#83148) Dorian válasza borix (#83141) üzenetére


Dorian
félisten

Hol olvastad, hogy arra tette?
Egy laptop és egy olcsó, alapszintű audio PC közt is van akkora hangminőségi különbség, mint egy rossz és egy jó DAC közt.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83149) borix válasza Dorian (#83148) üzenetére


borix
őstag

Gondolod hogy ezt eddig nem tudtam?
Ami érdekelt azt ketten már rég átbeszéltük.
Aki meg úgy gondolja, hogy majd a hangja akar lenni, konkrétumot nem mond csak behány az megint nem érdekel.
Részemről lezárva a téma.

(#83150) Yeffy válasza Bodz (#83139) üzenetére


Yeffy
veterán

ertem, nem akartam OFF-olni, csak mint egyik opciot soroltam fel. vele kapcsolatban majd erdeklodok a dedikalt topikban.

lol. :DDD
jo, akkor mit mondjak, kb £60-ig (~ 24k HUF) volna javaslatod?

azert irtam, h nem az ar az elsodleges, de esszeru merteken belul, mert olyat keresek, ami mondjuk a BTR3k-val, vagy hasonlo kaliberu DAC/AMP-al felvenne erositesben es hangminosegben a versenyt, csak toltogetes (meg persze BT) nelkul.
letezik ilyen Type C-ben? ha kcisit dragabb, az sem gond, ha tenyleg lesz erzekelheto kulonbseg az en zenehallgatasai szokasaimmal. :B

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.