Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83201) lanszelot válasza borix (#83199) üzenetére


lanszelot
addikt

Ehhez külön app kell?
Esetleg a Fiio nem jó? Az ingyenes.

s4tch: Galaxy S8 plus hoz gyárilag adtak otg átalakítót usb A to usb c , azzal próbálom

[ Szerkesztve ]

(#83202) Yeffy válasza Yeffy (#83150) üzenetére


Yeffy
veterán

erre valaki? :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#83203) borix válasza lanszelot (#83201) üzenetére


borix
őstag

Jack kimenetre bármi jó. ;]
Tárolt zenéket akarsz hallgatni?
Jó ingyenes alkalmazást nem tudok de hátha van és majd írják.

[ Szerkesztve ]

(#83204) borix válasza Yeffy (#83202) üzenetére


borix
őstag

varhatoan egy Beyer DT770 PRO (70 Ohm)-t, vagy hasonlo kaliberu fejest kellene meghajtania (ha fejesnel maradok, meg ez is keplekeny, lehet IEM lesz, meg keplekeny).
Ezt fontos lenne, előbb ezeket kellene eldönteni.

(#83205) Yeffy válasza borix (#83204) üzenetére


Yeffy
veterán

oh, ezek szerint nem univerzalis a Type C DAC megoldas fulesre/fejesre? gondolom IEM-ek kisebb ellenallasuak/kevesebb kakao kell mghajtani oket, nem?

ha fejes lesz, 90%, h a DT770 PRO lesz, IEM-nek meg utana kell kerdeznem.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#83206) s4tch válasza lanszelot (#83201) üzenetére


s4tch
veterán

Hiby alkalmazást próbáld ki, ha az sem megy, akkor jöhet az uapp. Az a telefon emlékeim szerint android 9-et futtat, azzal voltak bajok usb audio fronton, ezért nem minden app fog feltétlenül működni.

Az iPod melyik verzió? Ha régebbi, mondjuk egy classic, akkor olvass utána, hogy egyáltalán kompatibilis-e a Toppinggal.

(#83207) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Üdv Hölgyek, Urak!

Ezt nemrég vettem észre, esetleg tesztelte már valaki innen ? :)

[link]

Lehet beruháznék majd egy I2S bemenettel rendelkező DAC-ba is a közeljövőben és érdekelne, hogy vannak-e tapasztalatok ezekről a hidakról. HQ Playerben vagy más hasonló kliensben ezek rendesen látszódnak, mint forrás eszköz ?

Koszi a választ! :R

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#83208) lanszelot válasza s4tch (#83206) üzenetére


lanszelot
addikt

Redmi 8A - android 10
SGS8+ - Android 7
Ipod Classic 7

Semmi. Redmi azt se érzékeli hogy rádugom.
Ipod classic szintén
SGS8+ működik vele, de az a fő telefonom, így az csak a próba miatt. Redmi a zene telefonom, és az ipod

Nem veszek meg egy mobilon drágának számító app-ot, hogy hátha.

Így jártam asszem :(

(#83209) borix válasza Yeffy (#83205) üzenetére


borix
őstag

A fejeshez komolyabb cucc kell, mert nehezebben hajtható.

(#83210) borix válasza lanszelot (#83208) üzenetére


borix
őstag

A kínai telefonoknak lehetnek ilyen kompatibilitási dolgai.
Asztali gépen nem jó neked?
Telefon csere lehet, hogy kellesz a Redmi 8A helyett...
[link] Onkyo HF Player ez sem ingyenes de ha engedi legalább tesztelgesd, hogy szól az S8-on.

(#83211) bkercso válasza L4D1K (#83178) üzenetére


bkercso
nagyúr

Irigylem azokat, akiknél már hallható különbséget jelent ez a szolgáltatás, azokat meg végképp, akiknél már ez sem hoz semmit a konyhára.
Biz. szempontból ők is irigyelhetnek Téged. :DDD :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83212) bkercso válasza letoltobeze (#83179) üzenetére


bkercso
nagyúr

HIFIMAN HE-4XX. 0,5W/csatorna kell neki min., de jó erősítőről árában "verhetetlen" szerintem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83213) bkercso válasza nbencee (#83189) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha bitperfekt a lejátszás (általában az), akkor az időzítésen szedhet össze torzítást, azaz jittert a digit hang.
Arra még nincs magyarázatom, hogy "rendes" jitterszűrés mellett is miért van különbségpl. HDD és SSD-ről lejátszás között, de számomra egyértelmű és nagy diffi van. Lehet, hogy a tápvonalat másként szennyezi... :F

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83214) bkercso válasza Exodius (#83197) üzenetére


bkercso
nagyúr

A crossfeed a fej hangot árnyékoló hatását utánozva egymásba keveri a csatornákat. Hiszen fejhallgatózásko mindegyik füled csak az egyik hangszórót hallja, ami természetellenes.
Az akusztikai térben természetesen létrejövő hangzást utánozza tehát.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83215) bkercso válasza I.T.E.M (#83207) üzenetére


bkercso
nagyúr

Van ez az iskola, de alapvetően az I2S-t chipek közötti kommunikációra alkották, nem készülékek közé.
Kíváncsi vagyok, a mai USB-knél is jobb tud-e lenni.
Én inkább jitterszűrés párti vagyok, és nem szeretem bonyolítani az életemet nem szabványos csatolásokkal. Mivel ahány gyártó, annyi fajta I2S csatlakozó, hiszen szabvány nincsen rá.

Az S/PDIF-I2S konverzió egyik nagy hátrányának tartják, hogy a formátum elején páratlan számú bit van, ami megzavarja a vevőoldali PLL-t; rendszeresen kizökkenti a lock-olásból, így az S/PDIF-ből rekonstruált órajel a DAC-ban jitteres lesz.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83216) bkercso válasza Yeffy (#83205) üzenetére


bkercso
nagyúr

A kis impedanciájú fejesnek több áram kell, míg a nagynak több feszültség ugyan ahhoz a teljesítményhez. Más kérdés, hogy a nagyméretű fejesek hatásfoka általában rosszabb, mint az "agybadugósaké".

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83217) audiophile2! válasza nbencee (#83189) üzenetére


audiophile2!
lelkes újonc

Azért is szólhat másképp 2 lejátszó mert a programozó urak nem csak a biteket másolják ide-oda.
Például jellemzően különböző hangerőn szólnak a programok. A készítők ismerik azt a trükköt hogy a hangosabbat jobbnak halljuk.
Hangosabb pedig csak úgy lehetnek a bitek ha módosítják őket.
Aztán ki tudja mit piszkálnak még :)

(#83218) Ba cy lus válasza lanszelot (#83208) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem is feltétlenül kell, a már ajánlott Hiby ingyenes. De szerintem a Neutron Playernek is van próbaverziója. Ezeknek az alkalmazásoknak a beállításai között be kell állítani a közvetlen usb hozzáférést a jobb hangminőség érdekében. Most úgy rémlik, nekem másképp nem is lehet belőle egyáltalán hangot kicsalni smsl x-usb-vel, csak ezt beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#83219) fattyu válasza Ba cy lus (#83218) üzenetére


fattyu
veterán

neutront tegnap vettem meg. öröm bódottág

kezel cue sheetet és van folder view. Ezt így egyben kb semmi más nem tudja.
már ezért megérte.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83220) s4tch válasza lanszelot (#83208) üzenetére


s4tch
veterán

Jah, hogy Redmi 8.

Keress rá arra, hogy "redmi 8 usb audio", ezek szerint meg fogsz lepődni.

(#83221) letoltobeze válasza bkercso (#83212) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszi a tippet. Hol lehet ilyet beszerezni?

(#83222) letoltobeze válasza fattyu (#83219) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Hálózatról is tud játszani?

(#83223) fattyu válasza letoltobeze (#83222) üzenetére


fattyu
veterán

androidost.

fogalmam sincs.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83224) Yeffy válasza borix (#83209) üzenetére


Yeffy
veterán

ahogy sejtettem.

akkor ha maradnek a fejesnel, arra volna javaslat? ez a fentebb emlitett iBasso, meg hasonlo cuccok szimpatikusak, csak nem tudom, hogy lehet megallapitani, h max mekkora Ohm-os fejeshez javasoltak?

hangzasbeli kulonbsegre nem terek ki, abban remelem valaki hozza tud tenni, melyik modellt/eket erdemes valasztani. :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#83225) Yeffy válasza bkercso (#83216) üzenetére


Yeffy
veterán

koszi neked is a reakciot.

ertem. lama kerdes, a tobb aram alatt aramerosseget ertesz, gondolom?
ez mondjuk nekem ujdonsag, h a nagymeretu fejesek rosszabb hatasfokuak. azt hittem, h azok az "ultimate hi-res music experience " istenek. :D

eddigiek alapjan ugy nez ki, h vagy alacsony impedancias (max 32?) Ohmos fejes, vagy IEM. egyelore maradnek az elobbinel, IEM-em mar van, TWS is, es ugyan szeretem oket, de jo lenne egy rendes, nagyobb "teru" fejest kiprobalni. ha sikerul valami jo Type C DAC-ot talalni.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#83226) L4D1K válasza bkercso (#83211) üzenetére


L4D1K
őstag

Így is fel lehet fogni :)

Biztos lesz olyan korszakom megint, amikor minden nüansznyi változás érdekelni fog. Addig élem a tudatlanok lelki békéjét :D

# ANTAL Tuning #

(#83227) nbencee válasza Dorien (#83192) üzenetére


nbencee
tag

Mindenképpen izgalmas ez a témakör, amit feszegetni kezdtünk. Én megcsináltam a Fidelizer user manualja szerint a foobar2000-hez az ajánlott WASAPI beállításokat, aztán elindítottam a Fidelizert, éés... semmi extrát nem hallok, sajnos ki-be kapcsolni csak újraindítással lehet így nem nagyon van lehetőség összevetni a hangot vele/nélküle állapotokban. Viszont! Az én laptopom nincs egy hónapja hogy újratelepítettem friss windows 10-zel, és halálra lett optimalizálva, Shutupwin10! (kikapcsolja az összes felesleges windows szolgáltatást) , win10debloater (letöröl minden gyári vackot, minimalista lesz tőle a windows), meg társaival, meg alapból SSD-t tettem bele, i5, 8gb ram, így elképzelhetőnek tartom, hogy egy kevésbé optimálisan futó gépen már tud érdemben csinálni valamit a Fidelizer, így akit érdekel a téma, próbálja ki, 0Ft, és kitudja valakinél lehet tényleg javul tőle a hangminőség. Abba pedig már bele sem mennék, hogy SSD és SSD között is akkora különbségek vannak :D

Kingston SSD:
Maximális SSD olvasási sebesség 500 MB/s
Maximális SSD írási sebesség 350 MB/s

Samsung 970 EVO Plus SSD:
Maximális SSD olvasási sebesség 3500 MB/s
Maximális SSD írási sebesség 3300 MB/s

(#83228) Dorien válasza borix (#83194) üzenetére


Dorien
veterán

Használd boldogan, egészséggel! :) Volt hozzá szerencsém...

Exodius: BKercso leírta a lényeget. Egyébként tudtommal neki vannak / voltak olyan erősítői, amin lehet hardveresen is kapcsolni crossfeed-et.

JRiver mellett talán a Foobar crossfeed plugin-jét hallottam anno, de az rém gyenge volt, inkább nem használtam...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83229) Dorien válasza nbencee (#83227) üzenetére


Dorien
veterán

OK, de a szűk keresztmetszet a HDD. És talán nem is a nagy olvasási sebesség, hanem a minél kisebb elérési idő a lényeges. Vagy ahogy BKercso írja, a tápot másképp terhelik meg. SSD-ben ugye nincs mozgó alkatrész, lemezforgató motor, fejpozicionáló motor, mint a HDD-ben.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83230) Zoliee válasza nbencee (#83227) üzenetére


Zoliee
senior tag

"Mindenképpen izgalmas ez a témakör, amit feszegetni kezdtünk...."
Ezt már a kezdetektől "feszegetik", csak Te most kapcsolódtál be.
Lehet elkerülte a figyelmem és írtad korábban, de milyen láncon nem hallasz különbséget?

(#83231) Dorian válasza Dorien (#83229) üzenetére


Dorian
félisten

És ha SSD van a gépben, még úgy is javul a kapott hang, ha memóriába beolvastatjuk előzetesen a teljes zenét. Mondjuk Win alatt számomra ez a változás hibahatáron belül volt, de Linux alatt teljesen egyértelmű.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83232) lanszelot válasza s4tch (#83220) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Itt írtam milyen telefon amikor kérdeztétek.

Redmi8 és redmi8a nem ugyanaz, még a redmi8a dual sem. Ha kell rom ot cserélek, ha kell veszek közé egy eszközt. DAC/AMP- nál is az általatok legjobbnak mondottat vettem, nem a legolcsóbbat.

[ Szerkesztve ]

(#83233) s4tch válasza lanszelot (#83232) üzenetére


s4tch
veterán

Abban azért remélem, egyetértünk, hogy nem várhatod el senkitől, hogy helyetted nézzen utána az összes lehetséges kompatibilitási problémának. Olvass esetleg utána, hogy rom csere segít-e ilyesmin. Ha nincs rá találat, akkor próbáld ki te magad. Nekem anno a Meizu Pro 6-nál a gyári frissítés hozta meg az usb audio támogatást, így simán lehet, hogy a telefon hardveresen rendben van, viszont a miuit kiherélte a Xiaomi. Ha a Samsunggal működik a Topping, akkor a kábel és a dac egyértelműen jók.

Tényleg nem tudok mást javasolni első körben, mint azt, hogy a hibyvel is fuss egy kört, illetve esetleg az usb beállítások között próbálj ki több lehetőséget. Nálam volt egy usb-c dongle, ami érthetetlen módon csak PTP módban volt hajlandó csatlakozni a Pixelhez.

(#83234) lanszelot válasza s4tch (#83233) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem is tieteket okollak, félre értetted.
Csak kérdeztétek, megírtam, gondolom azért kérdeztétek, hogy működik e majd, most meg írjátok, hogy miért nem szóltam hogy redmi.
Szerintem is szoftveres lesz, utána járok, hogy van e olyan rom ami tudja. Úgyis csak zenére kell semmi másra.

(#83235) bkercso válasza letoltobeze (#83221) üzenetére


bkercso
nagyúr

Massdrop-on kapni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83236) bkercso válasza Dorien (#83228) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az új $100-osban is lesz crossfeed, most épülnek az elsők...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83237) gubabela válasza lanszelot (#83234) üzenetére


gubabela
senior tag

Fejlesztői módban be van kapcsolva az usb hibakeresès? Ha nincs, az okozott nekem usb csatlakozási problèmákat miui alatt

(#83238) Bodz válasza Yeffy (#83150) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Cyrus SoundKey, Dacmagic XS, Da2 pl egész jó lehetne, amíg maradsz a viszonylag könnyen hajtható fejeseknél. Pl. egy DT 770 32 ohm, M40X, ilyesmik. Jó, ez nem kifejezetten type-c egyik se, de csak kábel kérdése a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#83239) Polllen válasza bkercso (#83235) üzenetére


Polllen
nagyúr

Most fekete pénteken nagyon durva akciót kapott.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83240) fattyu válasza letoltobeze (#83179) üzenetére


fattyu
veterán

elsőre hirtelen azt mondom a fostex t40rp mkIII at így még nem hallottam szólni...

Nem mondom a legrészletesebb hang evör. de marha jó.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83241) Polllen válasza bkercso (#83236) üzenetére


Polllen
nagyúr

A nagy erősítőhöz hogyan viszonyul? Akit nem érint a passzív hangfal erősítés annak megérheti inkább azt venni vagy azért elmarad tudásban?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83242) Yeffy válasza Bodz (#83238) üzenetére


Yeffy
veterán

ertem. akkor ezek inkabb alacsonyabb impedanciaju fejesekhez valoak (mondjuk kb 32 Ohm-ig)?

igen, azt latom, h nem type c-sek, de az nem feltetlen gond. mondjuk az a korabbi iBasso a kompaktsaga miatt tetszik, nagyon nem ismerem ezeket az eszkozoket, ezert irtam ot, mint viszonyitasi alapot kulsore/meretre.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#83243) borix válasza Dorien (#83228) üzenetére


borix
őstag

A Foobar crossfeed plugin-ja nekem azért tetszik mert, hogy pont visszafogottabb nem nyúl bele a zeneképbe túlzottan.
Ezt ismered próbáltad már? [link] Ez komolyabb, nekem igaz, sok volt.

(#83244) bkercso válasza Polllen (#83241) üzenetére


bkercso
nagyúr

Erősítése fixen 4x, crossfeed opcionális (+5k) és csak jumperrel kapcsolható belül, kis ALPS poti van benne (RK097) és műa. doboz. Amúgy teljesítményre és hangra megegyezik a MomentAmp-pal vagy a CompoisteAmp-pal.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83245) Polllen válasza bkercso (#83244) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az a fix 4 erősítés elég erős, nem? A momentamp-n még a hifiman-nál is 0,5-t használok. :DDD

Így van 9 órára tekerve.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83246) lanszelot válasza Polllen (#83245) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Most hogy kiderult a telefon nem működik a DX3 pro -val, tudnátok segíteni milyen eszkozzel tudnám üzemeltetni?
Valami kis eszköz kellene.

(#83247) borix válasza lanszelot (#83246) üzenetére


borix
őstag

Miért nem jó ideiglenesen az S8-ról?

[ Szerkesztve ]

(#83248) bkercso válasza Polllen (#83245) üzenetére


bkercso
nagyúr

:F A Presenteré 5x-ös volt és csak néha kértek csökkentést.
Nagyimp-re fontos, h ki lehessen vezérelni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83249) lanszelot válasza borix (#83247) üzenetére


lanszelot
addikt

Mert az S8 a fő telefonom.
Otg átalakító + usb hub + dac/amp kábel = nagyon instabil apró mozdulat és lecsatol.
Az egyik oldali füles gyengébben szól.
Tehát kell valami normális stabil eszköz.
A pc azért nem jó mert akkor a párom ül és a falat nézi.
Van Chromebook-om de nem tudom hova rakni /állandó hely/ mert nagy.
Ezért gondoltam hátha van vmi ami jó lehet.

(#83250) fattyu


fattyu
veterán

na jó. akkor elborult agynak csillogását hallhatjátok.

RME ADI-2 FS DAC.

Megjőve tegnap elkezdtem tekergetni beállítgattam olvasgattam hallgatgattam.

win10 fidelizer foobar wasapi ADI2 Fostex t40rp mkIII

Én ezzel a sorral olyan de olyan boldog vagyok.

ennyi részlet és ilyen kerek zeneiség és megfogott és kihajtott fejes és kontrollált és minden ott van és nem küzd és nem szúr fáj. nincs hiányérzet csak kerek zene.

Eléggé bejött az ADI2 eszerint.

Alapvetően a stax mellé kerestem dacot. Na ebből az lesz hogy ez marad melóban a Fostexxel, a stax mellé vagy keresgélek tovább, vagy nettó agyhalál jeligére ugyanez megy otthonra is....

meredek ez a lejtő.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.