Hirdetés

2024. szeptember 17., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#147751) npera válasza Sipi- (#147733) üzenetére


npera
újonc

Ennél sokkal jobban nem akarom hőkezelni, mert szeretem a levét... :wub:

(#147752) Jahno válasza npera (#147749) üzenetére


Jahno
őstag

Éppen így :-D Eljöttünk nyaralni világvégére. Kinéztem két helyet a faluban, hogy ideérünk, gyalogos táv is, legalább belefér valami pálinka. Elsőre rányáladzottam egy jó tépett burgerre vagy hotdogra, de azok szerdáig zárva vannak. Sebajja, Tőgyfa étterem, akkor kell menni ha jól esik, mire ez fogad:

Végül szerencse, hogy nem sörrel indítottam, szomszéd faluban találtunk egy jó burgerpizzást az megmentette a világot, előtte azért a helyi kisbótban asszony felvásárolta az összes létező ehető alap felvágott dolgot.

Túl rosszul nem vagyok, akad 10 sör (kocsog Sparból 12 kellett volna, hogy akciós kuponos legyen de nem volt ennyi készleten) van 6os pakk extra bizserevíz, 2 üveg Irsai...

(#147753) blueboi69 válasza Jahno (#147752) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ennyi piát én kb fél év alatt iszok meg sztem.

(#147754) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Nova, tessék van új iphone.

Én nem értem amúgy mikor jutnak el végre oda, hogy a kamera ne lógjon ki a tokból. Ez a legelbaszott dolog mindegyiknél.

(#147755) npera válasza Jahno (#147752) üzenetére


npera
újonc

Óóóó, már-már sejtem, hogy fröccs lesz itt valami furmányos módon :wub:

(#147756) npera válasza blueboi69 (#147753) üzenetére


npera
újonc

Annyi idő alatt meleg lesz a fröccs, az veszélyes :Y :K

(#147757) Jahno válasza npera (#147755) üzenetére


Jahno
őstag

Ha már az időjárás lófasz:


Viszont 3 szobás apartman kettőnkre.

(#147758) npera


npera
újonc

(#147759) Phülöp válasza blueboi69 (#147754) üzenetére


Phülöp
addikt

van az a tok, amin nem log tul
de azt nem akarod :D

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#147760) npera válasza Jahno (#147757) üzenetére


npera
újonc

Nálunk megvolt az utolsó nyári nap tegnap. Még közel 28 fok volt és csodás napsütés. Ma már ömlött az eső és 19 fok. Holnap annyi lesz a különbség, hogy 12 fok lesz és úgy ömlik az eső. Meg egész héten....

Ma hazafelé rendesen eláztam, de még a szaturációs szintet nem értük el (amikor az alsógatyámban is folyik a víz és a cipőmben is lötyög...) :B

(#147761) Phülöp válasza Jahno (#147757) üzenetére


Phülöp
addikt

azt szerettem en is a Phulop-szigeteken :DD
foleg, hogy a ceg fizette

meg a kiralyrakos sertesporkoltet reggelire, jegkockaval hutott sorrel
ez inkabb erdekes volt, mint jo

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#147762) Phülöp válasza npera (#147760) üzenetére


Phülöp
addikt

mi meg tartjuk, itt csutortokon jon az eso

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#147763) Grillo válasza Jahno (#147757) üzenetére


Grillo
senior tag

Reggel fel kéne menni valami kilátóba, de nem mond ködöt, pedig jó lenne kis párafoszlányos idő végre. Mondjuk az is tény, hogy napkeltére biztosan nem megyek ki, úgy meg igazából mindegy.
Este megyek kvízelni, lesz meló után pár órám, valamit lövöldözök, ha nem lesznek nagyon rosszak a körülmények.

(#147764) Phülöp válasza Grillo (#147763) üzenetére


Phülöp
addikt

itt se mond kodot, megis van
mult csutortokon volt egy kodfoszlany - itt a falu szelen belehajtottam, 40 km-rel odebb meg mindig volt belole, nehol egesz suru (majdnem elneztem a felhajtot a gyorsforgalmira). Abban fotozni nincs sok koszonet...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#147765) eattila válasza npera (#147760) üzenetére


eattila
csendes tag

Nalunk is berugta delutanra az osz az ajtot. Vasarnapra 18 fok, viharos szel es eros eso varhato. Szerintem nem megyunk 100km-es turara :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#147766) Jahno válasza Grillo (#147763) üzenetére


Jahno
őstag

Most 2 na jó, akár 3 napig is megpróbálok viselkedni, aztán ha lesz autó akkor csavargok valamerre. Mondván ki kell próbálni, vagy ilyesmi :DD

(#147767) Sipi- válasza npera (#147760) üzenetére


Sipi-
tag

amikor az alsógatyámban is folyik a víz

De csak azért nem, mert a bicós gatyát alsó nélkül hordod :DDD :DDD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#147768) Sipi- válasza npera (#147760) üzenetére


Sipi-
tag

Tegnap még itt is melegvolt, egy évadzáró rövid balatoni strandolás még belefért. Ma meg eső és 20-22 fok lett.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#147769) WiZARD válasza blueboi69 (#147754) üzenetére


WiZARD
addikt

Majd ha a fizikát átírják vagy a telefon összes többi részét megvastagítják.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#147770) Grillo válasza Phülöp (#147764) üzenetére


Grillo
senior tag

Ködöt úgy, hogy fölé megyek, nem benne. Bár úgy is lehet jó erdőben, vagy megfelelő helyen.

(#147771) Jahno válasza Grillo (#147770) üzenetére


Jahno
őstag

Ez az egyik ami nekem sosem sikerült rendesen. Gánton is párolgott a táj, Ipolynál a víz de fotón nem néz ki olyan jól. Megnézzük és elrakjuk az agyban emléknek, evvan.

(#147772) Jahno


Jahno
őstag

Ez viszont jó. Kár, hogy asszony csak egyet vett tesztelni:

(#147773) Grillo válasza Jahno (#147771) üzenetére


Grillo
senior tag


Valami ilyesmire gondolok, csak ehhez kell még egy hónap mondjuk.

(#147774) Phülöp válasza Grillo (#147773) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem ilyen jutott

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#147775) Sipi- válasza Grillo (#147773) üzenetére


Sipi-
tag

Lehet hasonlót nyáron is lőni, csak más országban és magasabbra kell menni :)

(Ausztria, Bad Hofgastein 2022 júliusban).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#147776) blueboi69 válasza Phülöp (#147759) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az enyémen nem lóg, UAG tokot vettem a telóra :D Így már önvédelemre is alkalmas :C

(#147777) A. Crowley válasza Jahno (#147772) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Elég régóta csak ezt a lónyálat vesszük, meg a meggyest belőle.

(#147778) Grillo válasza Phülöp (#147774) üzenetére


Grillo
senior tag

Jó, azért darvakat is szívesen fotóznék. A csonttollú télen összejött, már pár éve vártam rá.

(#147779) Grillo válasza Sipi- (#147775) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, csak miután meglőttem, már aznap nem biztos, hogy beérek melóba :DDD

(#147780) eattila válasza Grillo (#147778) üzenetére


eattila
csendes tag

Hortobágyon elég sok szokott lenni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#147781) Grillo válasza eattila (#147780) üzenetére


Grillo
senior tag

Tudom, csak én ezekben az esetekben többnyire a III-II-XII. kerületekben forgok, ott meg pont nincsenek :) Még a hajnalmadár kéne, az van is a rókahegyi kőfejtőben télen, de eddig nem sikerült.

(#147782) eattila válasza Grillo (#147781) üzenetére


eattila
csendes tag

Jaja, arra ritkán tanyáznak :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#147783) Jahno válasza qnadam (#147675) üzenetére


Jahno
őstag

Haversrácnak emlegettem a 207-X szériát, de most ismerősi körben többnyire senki nem szeret autóról dumálni. Ez is küldött egy képet, hogy 10-60ezer kilométer közt de legkésőbb 2 évente, tegyük meg a tippjeinket a Rözsóra:

Tényleg komplett gépkönyvvel és szerelő tapasztalattal kell menni autó vásárláshoz is.

(#147784) qnadam válasza Jahno (#147783) üzenetére


qnadam
veterán

olyan autót nem veszünk, aminek a vezérműszíja gyárilag olajban fut.
amelyiknek gyárilag nem olajban megy, de közben meg mégis, olyat meg azért nem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#147785) Jahno válasza qnadam (#147784) üzenetére


Jahno
őstag

Haversrácnak bedobtak egy "kb. 1 milliótól felfelé indul a számláló" választ a hülye kérdésére és akkor most kellőképpen szomorú. Utána majd jövök én, nekem is hirtelen tág határok közt mozoghat az aktuális bajom. Most már nehezebben mondom, hogy tervezhetőbb, de még mindig nem tudom.

(#147786) Jahno válasza Sipi- (#147775) üzenetére


Jahno
őstag

És most a környéken esik a hó.

(#147787) -szabi- válasza Jahno (#147701) üzenetére


-szabi-
őstag

Tavaly a MILC topikban kaptam olyan véleményt, hogy turista zoom nem vagy alig jobb mint egy kitobi és egy APSC váz kitobival az LX15-höz képest nem vagy csak minimális előrelépés.

Másik tanulság egy év alatt sem tudtam rászánni magam a vásárlásra. :)

(#147788) hobizoli válasza qnadam (#147784) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mondjuk utobbinal ez akkor jellemzo, ha 10-15 evesen a korabbi vezerlescserenel a fotengely-veztengely szimmering cseret elruppotlankodtak

több drón kell ;P

(#147789) Sipi- válasza Jahno (#147786) üzenetére


Sipi-
tag

Arrafelé vagytok most?

Tavaly július elején a Tátrában voltunk hóesésben, az is vicces volt :)

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#147790) Jahno válasza -szabi- (#147787) üzenetére


Jahno
őstag

Igyak sört, vagy írjak egyáltalán, vagy elemezzem ki azt a gittrágást, ami minden fotós csoportban lemegy 2 hetente? Áááá, ez legalább 10 oldal lesz. Te akartad :-D

Egye fene. Röviden? Célhoz eszköz meg igényhez cucc és pénzbeli lehetőségekhez is. Ebből kell egyenleget húzni. Főleg ha én évi pár 10ezer képet kitermelek kittel (abból kettő jó is lesz de nem a kit hibája :-P), többi marharépának meg egy albuma sincs, nem foglalkozik ilyesmikkel, csak mondja a magáét. Én legalább kipróbáltam és van rá minta képem, esetleg tudom, hogy ki tudja megmutatni :C Vagy nem szeretne olyan változatos képet csinálni és élteti a MFT-t, hogy milyen jó képet csinál bevilágítva stúdióban, EZÉRT mindenkinek mindenre is jó lesz. Nem, nem így. Máskor, másra lesz jó.

Sosem tudni kinek mi a turista zoom, szóval érdemes valamit valamivel konkrétabban összehasonlítani, mert nem ilyen egzakt. Újabb vasakat kit címszó alatt már 24-70, 24-105el (újabban -120) és hasonlóval is árulják, de alapban 18-55, 14-42 (ez pld. olyan zoomos ami 10 évvel ezelőtt kilóra is megette a világot minőségben és sebességben), 16-50, 12-32 és ilyesmiket hívunk kitnek. Szóval csak kb. 170 féle különböző márkájú, kivitelű, célirányú és árfekvésű obit dobtunk be egy halmazba. Mintha azt mondanám, hogy minden 75 lóerős motor szar, mert folyik belőle az olaj és amúgy is gyenge. Semmit nem tudunk kezdeni az infóval, de....

Alapban mondanak olyasmiket is, hogy minden zoomos szar és akármi, oszt akkor azok nem láttak alap 45-150et (kvázi occsó kitobi) vagy mondjuk 2.8/12-40 Prot. Árán is meglátszik, hogy hiába zoomos, azért egy alap 50es fixet kilóra megeszik. Kétszer. Képről sem mondják meg mivel készült, addig meg? Évjárattól is függ, sokan a Canonos beidegződéseket nyomják ahol a kitobi csak arra volt jó, hogy kipróbáld a vázat és ennyi. Haversrác a Sony 18-135el én meg a 14-140el megy ki a világból. Egészen addig, míg nem éjszakai tájat vagy esetemben hosszú zárat kell előadni, mert ott sem az obi, hanem az érzékelő miatt esik szét minden a fenébe. Célhoz eszközt. Mondtam már? Mellé a többi ízlés kérdése, de a GM 200-600 sem egy vacak cucc pedig zoomos, vagy hasonló zoomok, akkor merre az előre? Ha választani lehetne egy fullos fix sor, vagy egy 6700+18-135 közt, akkor lehet utóbbi felé nyúlnék és kamatnak vihetik a vesém. Más meg tök mást mond. Néha nem is mindig értjük.... Indokolja meg. Ne csak bedobja, hogy asszar.

Linkkekre válaszolva:

APSC vázból melyik? Ott is nagy a szórás, 40D is APSC meg a 6700as is vaze, de írtam, hogy nekem a Ricoh szenvedés volt és nem a képminőség miatt. Csillagjáráshoz le lehet rakni, megcsinálja, utcára nekem agyrém. De nem az érzékelő miatt. Pedig APSC. Lehet akár évjáraton belül is összehasonlítani, mostani alap kezdő Canon tükör nélküli APSC-k más miatt verték ki a biztosítékot, 300-500ezer pénz, szolgáltatásai és képminőség miatt előbb vennék egy régi FujiSonyt max. 100ezresig. Azzal meg más bajom lenne.

Ki kell próbálni. Bármelyik saját cuccom meg tudom védeni és indokolni, hogy mire jó és szidni is tudom bármilyen koncepcióban. Máséval meg főleg könnyebben verem a csalánt.

Melyik az "olcsó" kitobi? Pentaxom kilóra megevett egy csomó fixet, csak ezek nem tudják, nem látták, nem is érdekli, nem akarja érteni, mindenféle következmény nélkül mond baromságot, nem látta, össze nem hasonlította, nem volt 87 gép a kezében. Vagy mikor számít? Kirakod Facéra meg ide-oda aztán mobilon nézik? Nahát. Teszel rá lilás Insta filtert, ahogy én szoktam a szép kék égbolttal?

Utána meg jön az, hogy nem az eszköz számít, hanem az egyéni látásmód meg kompozíció meg akármik. Hányás az egész téma. Én tudom, elmentem Atlétikai stadionhoz megnézni a kiállított képeket, német turisták ott nézték az egyiket, hogy ezhúúúúdejólnézki. Én megkértem Őket, hogy fotózzanak már le vele, mercsak. Meg hízott a májam, de igazából a felhozatalt szerettem volna megnézni, meg azt, hogy saját képem ilyen nagyban mennyire vállalhatóan néz ki. Kinézett, pedig occsó géppel és kittel csináltam. Számít? Ezt tudja, mást meg nem tud.

És igen, csináltam egyéb "díjnyertes" képet lukkamerával meg G5-6al, oszt basztam el életem képét (ezt hétvégére előszedem, iskolapélda az elbénázásra) A1 + Tamron 35-150el, de azért dolgozni az utóbbival mennék, utcára meg inkább a G sorozattal, éjszakai csillagjárni marad az A7-III occsó obival, +Pana is. Legdrágább fix obim nem éri el az 50ezer forintos árat, fél táskám kijön 2 jobbféle obi értékéből, de van is összehasonlítási alap. És hiába van az éves MAFOSZ katalógusban a képem kitobival, az sem mérvadó, mert arra jó volt, turista, kiadta. Más képhez meg más szerszám, vagy eszköz igényem lenne.

(#147791) Jahno válasza Sipi- (#147789) üzenetére


Jahno
őstag

Nem, de haver bukott rá az éjszakai meg csillagfotózásra. Éppen időben, pedig magyarázom egy ideje. Kinéztük itt a hegyet, hogy jó lesz valamire aztán most délután hívott, hogy fel sem jutott mert szakad a hó.

Tátra meg jahh, idén el akartam jutni, de lehet csavarok még rá egy gyenge napot.

(#147792) npera válasza Jahno (#147783) üzenetére


npera
újonc

Picit fáradt vagyok, elsőre azt hittem, hogy szalmiákszeszes cukorka... :Y

(#147793) Jahno válasza npera (#147792) üzenetére


Jahno
őstag

Ott északon nem csodálom. Iguék cuccára annyira vigyáztam és nem mertem egy este alatt felzabálni, hogy a vége itt-ott elkallódott és kárba veszett, de amit a KÖKIre hoztak abból még jó 1.5 hónapja bekaptam pár szemet. Igen, pont ilyen íze volt, mint ahogy ez a valami kinéz. Bár jobban belegondolva a fenti képben kevesebb a kátrány :DD

(#147794) npera válasza Jahno (#147793) üzenetére


npera
újonc

Teljesen kimaradt a látókörömből korábban, de most felfedeztem, hogy van 9 mm-es Panaszkodik f1.7 obi is. Jóval drágább, mint a TTartisan 10 mm, de szélesebb is a sevinél a kombájn vagy hogy mondják.

Ha kapok ajánlási prémiumot a kolléga után, akkor lehet rittyentek egyet. Meglátjuk.

(#147795) Jahno válasza npera (#147794) üzenetére


Jahno
őstag

Panára ott a 7.5mm RokinonSamyang meg a kicsit hajlításmentesebb Meike, ami Grillonak is van.

10mm-t nem próbáltam, mert a végén még a táskámban maradna. Az lehet még szűk is és többet várnék.

Ez klasszikus kép, ahol Panán a 7.5 volt és kellett volna több mindenből. Főleg oldalra, mert miért ne. Canonos haver ejött egy darab 24-105el, szóval túra elején odaadtam a nagylátóm és nap végéim nem is láttam többet, akkor egyik srácnál volt valami ultra nagy Laowa, de azóta betáraztam FFre is 14essel occsón, meg mindenfélével és itt, ilyen körülmények közt lehet összehasonlítani, amit szeretnénk:

Annak ellenére, hogy örülök, mint majom a farkának mert elve ha elmegyek és fotózni sem lehet akkor is jó lenne, így képem van akkor az még jobb, ha még jobb képem lenne teljes kör vezérlővel az még jobb lenne, nyilván :C Ilyenkor van összehasonlítási alap, Levente az egyik túravezető csajt kábította, Attila meg belenézett egyik cuccba és másnap meg is vette a még kisebb gyutávot. Kinek mi. És megcsináltuk filmre, lukkamerával is, de szerintem ezeket láttad. El voltunk, mint az átlag óvodások:

(#147796) -NoVa-


-NoVa-
addikt

Félve ránéztem a Volvora egy nap állás után. A nívópálca szerint olaj van bőven, hűtővíz is akad elég, úgyhogy beindítottam. Semmi hiba, szép hanggal járt, nincs checkengine, pár kört járattam aztán holnap újra próbálom. Valami szenzor ezek szerint lassan cserés lesz, ami pánikba esett.

A Hondával szaladgáltam kicsit, mókás. Ha csak közlekedek, automatikusan átáll az agyam gokart üzemre, bal láb fék, jobb gáz, de ha hirtelen kell nagyot fékezni, akkor automatikusan jobb láb fék, bal... is. Páros lábbal van intenzitása :)

(#147797) Jahno válasza -NoVa- (#147796) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem gomba hiba is volt, ami klasszikus de mintha azt mondtad volna, hogy folyik is. Amikor nekem eltűnt az olaj az trükkös volt, mert csak akkor nyomta ki itt-ott, mikor autópályán tapostam. Pontosabban 100 km/h felett már pont elég volt. Közben hiába nézegettem, maga alá sem csinált, semmi, csak egyszerűen kétszer elfogyott belőle az olaj. Persze szerelő röhögött, mert tiszta olajsár volt a motor oldala meg alja amit nem vettem észre. Legalább occsó volt a diagnózis és megoldás. Mellékesen azért nyomta ki, mert az előtte lévő szerelő olajcserekor megfeszegetett valami triviálisat....

Bal lábbal fékezés az extrém sport, automatánál azért egyszer beoptam, hogy D1ből D3ba kellett tenni és nyomtam egy telibe "kuplungot". Mostani Fordnál meg más szögben kell tartanom a lábam, mert pld. ha kinyomom a kuplungot és fékeznék akkor ekkora lábbal simán letapostam mellé a gázt is, oszt üvöltött a motor.

TGX 520ra még várom az ajánlatot, valószínű lottóznom kell hozzá, hogy akár egy napra is elhozzam, de sosem árt ilyesmikkel tisztában lenni.

Többinél meg ugyanaz, mint mindennél. Ennek is van megfelelő mennyiségű szakértős szakirodalma:

(#147798) -NoVa- válasza Jahno (#147797) üzenetére


-NoVa-
addikt

A műszerfal azt jelezte, meg az, hogy fékezésnél, lejtőn sárga check engine, síkon meg piros, a szöveges insert coin kijelzőm persze most kell kontakthibás legyen. Az is olyan, hogy nem annyira drága megcsináltatni, ha felkutatom a hozzáértő nem márkaszervizest, időt szánok rá, akkor már a döglött rádiót is élőre cserélni, csak pont az idő most a hiányos resource. Most majd nézzen rá a márkaszerviz, meg holnap megmozgatom még egyszer, vagy kijön a hiba, vagy fejvakarás.

(#147799) -NoVa-


-NoVa-
addikt

Telefonos gondolkodós post sokadik.

iPhone 16 Pro 512GB: 650k
S24 Ultra 512GB: 580k + aktuál hivatalos akció, egy bekapcsolni képes bármilyen S szériás Samsung telefont 80k-ért beszámítanak. Sok neppernél akad még 8-9k-ért S3, szóval 510k.

Ekkora árkülönbség nagyjából azonos képességű cuccoknál erős, valószínűleg maradok droidon.

(#147800) eattila válasza -NoVa- (#147799) üzenetére


eattila
csendes tag

Haver kapott az s24-hez egy kb 150k-orat is…

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.