Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#143301) WiZARD


WiZARD
addikt

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#143302) Jahno válasza WiZARD (#143301) üzenetére


Jahno
őstag

Dollárforinteuró? Nem is olyan csúnya. Mazda drágább :C

(#143303) Jahno válasza -NoVa- (#143299) üzenetére


Jahno
őstag

Tegnap gyalog mentem kocsmába, ha asszony nem hív fel akkor még megyek egy keveset. Még villamoshoz/villamostól rohangáltam kicsit, jövőben ha lesz időm ilyen kisebb-nagyobb kerülőket beiktatok, bár nem ettől leszek ironman, az valószínű.


Csiganyálat nem csináltam, másnap dolgozóban megvitattuk a bicajosokkal, hogy hol mi a szopószorzó és mennyi hülye gyalogos meg kretén bicajos van.

(#143304) qnadam válasza WiZARD (#143291) üzenetére


qnadam
veterán

komplett autó első 1 méter :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#143305) Samott válasza Jahno (#143303) üzenetére


Samott
addikt

En a multheten setaltam egy 26 ezer lepest:

Pedig csak egy estenk jutott a varosra... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#143306) qnadam


qnadam
veterán

kockáspléd rovatunkban a világ dicsőségének elmúlása:

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#143307) Jahno válasza qnadam (#143306) üzenetére


Jahno
őstag

No ezzel mi történt? Tisztelted eléggé?

(#143308) qnadam válasza Jahno (#143307) üzenetére


qnadam
veterán

valami nagyon béna generatív cuccal csináltattam meg a képet, mert csak.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#143309) zetor2000 válasza Samott (#143305) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pár éve egy irodaházat sikerült "építgetni" (felügyeltem a kivitelezést), gyengeáramú területen. Na, ott nekem naponta volt 30K feletti a lépésszám... Azt nem szerettem, amikor ~10:00 (délelőtt) csipogott a MiBand 3, hogy gratulálok, a 8000 lépés megvan. 'nyád... gondoltam, mert még volt hátra ~10 óra meló. És sajna nem íróasztal melletti volt.
Mondjuk akkor a számlaegyenlegem rendbejött :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#143310) Jahno válasza zetor2000 (#143309) üzenetére


Jahno
őstag

3 betűs cégeknél eléggé alapeset, bár fele rohangálásnak nem volt értelme meg az egyenlegek sem jöttek túlzottan rendbe. Triviális baromságokért 3 emelet 3 sarkába futni, meg vissza és megoldás sem mindig van, vagy koncepció, hát ja.

(#143311) Sipi- válasza WiZARD (#143301) üzenetére


Sipi-
tag

Komplett mátrixos led lámpa csak 300ezer?
Meglepő, sokszorosára tippeltem.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#143312) qnadam válasza Sipi- (#143311) üzenetére


qnadam
veterán

a prius sima buta led lámpája ilyesmi pénz, ha jól tudom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#143313) qnadam válasza Jahno (#143307) üzenetére


qnadam
veterán

még erős kérdőjelek vannak a fejemben annak ügyében, hogy mennyire tudok tisztelni egy eszközt, amire nincs total commander, csak mindenféle klónjai. és nincs rajta del gomb.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#143314) Jahno válasza Phülöp (#143293) üzenetére


Jahno
őstag

Erős kezdés, de majd meglátjuk. Amit kifizettél írd táblázatba és 2 év múlva összesítünk. 180ezernél ott nem lesz vezérlés csere?

Nekem most egyszerű volt fejben tartani, mert január év eleje, aztán mellé feltorlódott mindenféle más. Eddig a gyári periódus tartható volt, meg csipogcsörög a műszerfal is, most lehet kicsit átütemeződik. Megnézem mennyivel és valamelyik irányba kerekítek, hogy jobban lehessen követni.

Előző vezérlést azt kb. kétszer fizettem ki, mert kipróbáltam egy ajánlott szerelőt. Többet nem próbálkozom :U Aktuális szettben van kb. 50ezer kilométer, az már határeset. Következő hetekben mennem kell mindenfelé és akkor megnyugtathatom magam, hogy közelebb került a 90ezres periódushoz, ami forint/km-re vetítve kisebb költség :DD

(#143315) qnadam válasza Jahno (#143314) üzenetére


qnadam
veterán

180ezernél ott nem lesz vezérlés csere?

az a priusban ponnemlesz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#143316) Jahno válasza qnadam (#143315) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, akkor mittomén. Marad 15nél olaj, 3x szűrő. Gondolom gyertya akad, abban kb. 90ezer a periódus (nálam 45). Fékpofa szinte soha, folyadék 30ezres. Nagyfesz akku hűtését viszont ki kell porolni. Az tippre 50-60ezer km. vagy 5 év. De lehet csak 3 év. Akkor majd fogy a 12v akku, a nagyfeszesről meg ne fessük ördögöt a falra. Hondában vagy miben mutattam múltkor az 1+ milliós akkut? Meg is kérdezem haversrácot mi lett a vége.

Szervóolaj még tuti van. Meg a soha el nem rohadó gumiharangok :DD ?

Annó néztem a Toyota garis feltételeit meg kiterjesztett szervízt, de abban is ugyanazok a homályos pontok voltak, hogy ellenőriztetem és ha nincs baja, akkor nincs baja. De a reklámanyag nem tért ki arra, hogy mi van ha amortizálódik, szigeteléssel van bajom, vagy bármi hibát dob.

Seatnál ugye a 4. hónapban 30+ezer kilomérnél ment el borért az egyik hátsó kerékcsapágy és ott is volt vakarózás, hogy nahát ez nem garis, de meg kell javíttatni és ha kifizetem, akkor marad a garancia az egész autón. Így könnyű.

(#143317) hobizoli válasza WiZARD (#143301) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem veszes, nemelyik autohoz valoert a bontoban is elkernek ennyit siman

kollegam Kia-janal ez ~850k/db ar volt tavaly nyaron (uj)
csinalt egy 3.5millios lehuzdok es megfordulok a fouton mutatvanyt az 1 honapos autoval, csak pont jott egy Astra

több drón kell ;P

(#143318) qnadam válasza Jahno (#143316) üzenetére


qnadam
veterán

a gyári kisakksi 8-10 éves korban szokott elfáradni, de akkor legalább drága. a nagyakksi 10-15 évnél kezd, vagy később, de akkor legalább kurvadrága, viszont utána sokáig megint jó.
valami levek vannak benne, és a gumiharangok is gumiból vannak :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#143319) Phülöp válasza qnadam (#143315) üzenetére


Phülöp
addikt

Benzines Avensis, 2012.
És akkor lezártam egy 2 éves periódust, szerviz 56 euró.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#143320) Phülöp válasza zetor2000 (#143309) üzenetére


Phülöp
addikt

Azosztigen. :Y

Nekem egy átlagos munkanap 5k lépés, de ezt egy kb. 20m átmérőjű körben talpalom le. Nem tudom, hogy ez a totyorgás GPS alapon mennyire mérhető, az óra ennyit mutat a kezemen.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#143321) Sipi- válasza zetor2000 (#143309) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem 20k felett kirándulások során szokott összejönni, hétköznap nem. Csak a kocsiban 20 km, de az reggel 9-ig összejön :))

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#143322) Sipi- válasza Phülöp (#143320) üzenetére


Sipi-
tag

Óra inkább a lépés rezgése alapján mér szerintem.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#143323) -szabi- válasza Sipi- (#143322) üzenetére


-szabi-
őstag

Minap kérdeztem bizonyára átsiklottál felette, mi van az implantoddal?
Minden ok?

(#143324) eattila válasza Sipi- (#143321) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem meg nyaraláskor. Mikor egész nap szinte megyünk. Vagy mikor bulika van haverokkal. Akkor reggel 5-ig általában megvan a 17K, éjjel meg belekerül még 10-15...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143325) Sipi- válasza -szabi- (#143323) üzenetére


Sipi-
tag

Rendben van, nem fáj, csak furcsa (de az inkább a foghúzás miatt). Egy hónapos kontrollnál volt röntgen, hétfőn visszük a gyereket fogszabályozás miatt, akkor ránézetek majd. De a befejezés majd valamikor június elején lesz.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#143326) ezittketto válasza -NoVa- (#143299) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Várós! :C :DDD :C

(#143327) zetor2000 válasza Phülöp (#143320) üzenetére


zetor2000
senior tag

Cégnél a saját (belsős) rendezvényeink egyik technikusa (is) vagyok. Egy ~25x40 méteres terem az, amiben minden esemény szokott lezajlani, ennek egyik végében van egy "stúdió", amibe minden kiszolgáló apparát be van telepítve. Amikor ilyen ültetett konferenciára kell berendezni a termet, akkor pár100 lépés elmegy csak azzal, hogy körbenyomkodom a konferencia szettet. Sajnos ezt kell, mert olyan. Ha nem megy valami, akkor innen ki, stúdió, cucc lekapcs, csere, visszakapcs. és ez is jópár lépés.
Szerencsére az, ami régebben volt, az mára messze elmúlt, most megint van rajtam pár kiló extra...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#143328) zetor2000 válasza Sipi- (#143321) üzenetére


zetor2000
senior tag

Manapság nincs rajtam ilyen lépésszámoló izé, mert a MiBand 3-at elajándékoztam, a 4es meg kipukkadt. :(
Ajfónba nem tudom, lehet e ilyet csinálni, ha igen, majd állítok be valamit, azt akkor kiderül, mennyi az annyi. De tippre 6-7000 lépés lehet az átlagos napom mostanában.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#143329) blueboi69 válasza zetor2000 (#143328) üzenetére


blueboi69
csendes tag

nem kell egy miband 4? :)

(#143330) -szabi- válasza Sipi- (#143325) üzenetére


-szabi-
őstag

Neked mennyi ideig és mennyi antibiotikumot kellett szedned? Melyiket írták fel?
Szedtél mellé valamit a gyomor védelmére?

(#143331) Phülöp válasza -szabi- (#143330) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem nemrég volt egy antribiotikum-kúrám, eléggé utáltam azt az émelygést. Már bánom, hogy nem szedtem mellé valamit.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#143332) Sipi- válasza -szabi- (#143330) üzenetére


Sipi-
tag

300 mg-os Dalacin-t szedtem 5 napig, napi 3-szor. Ezt írta fel a fogorvos doktornő.
Megittam kb. 3-4 Normaflore-t, nem volt problémám, bírta a gyomrom. De ha érzékeny a gyomrod, akkor kérd a dokitól, hogy írjon fel gyomorvédőt is mellé.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#143333) npera


npera
újonc

Az anime rajongóktól elnézést kérek, de ezen sírtam.... :C
Sejtem én, hogy a subtitles picit meg van mókolva, de iszonyatosan jó az egész....

(#143334) -szabi- válasza Sipi- (#143332) üzenetére


-szabi-
őstag

Normaflore-t beszerzek, nekem is napi 3x, én sokallom de akkor ennyi a bevett szokás.
Köszi a választ.

#143331 Phülöp
Megpróbálom a fentebbi cuccal, elkerülendő a tüneteid.

(#143335) eattila válasza -szabi- (#143334) üzenetére


eattila
csendes tag

Annál van jobb is. Enterol duo pl. De a doki majd úgyis ajánl olyat ami együtt lehet szedni az antibiotikummal. Vagy a gyógyszerész.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143336) Sipi- válasza -szabi- (#143334) üzenetére


Sipi-
tag

Megvolt a beültetés?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#143337) -szabi- válasza eattila (#143335) üzenetére


-szabi-
őstag

Doki már elmondta a magáét, ő adott receptet amivel kiváltottam az antibiotikumot. Mást nem mondott.
Enterol duo-t nem ismertem rákeresek, köszi.

#143336 Sipi-
Egy hét múlva lesz csak elkezdtem összeszedni ami kelleni fog.
Végül ajánlatodra vettem hűtőgélt nem kell fagyos borsó. :)

(#143338) Jahno


Jahno
őstag

Aztazannyát, ma milyen időutazást nyomtam és még a fröccs is rendben volt. Kimérték a bort kancsóval, vannak kaják és falatkák, palackban a bizserevíz:

(#143339) zetor2000 válasza Jahno (#143338) üzenetére


zetor2000
senior tag

Fasza belógatós decis-kétdecis mérőpoharakkal?
Ilyen vagy 35-40 éve láttam nagyanyám amikor átküldött ebédhez borért... akkor még adtak 18 év alattiaknak bármit is.
Azóta voltam borozóban, de ott vagy olyasmi volt, mint az ital automata (nyomod a gombot, jön az ital), vagy üvegből töltögették, vagy hoztak valahonnan kancsóba. Esetleg hátravittek a hordóhoz, és lopóval felszívtak bőféllitert, azt igyuk. Néha én is használhattam a lopót, de rá kellett jönni a technikára, mert kezdetben csak félliter-hétdeci levegő jött, és azt nem lehet meginni. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#143340) zetor2000 válasza blueboi69 (#143329) üzenetére


zetor2000
senior tag

ööö... egyelőre nem, köszi.
Ha vennék, akkor az aktuális modellt, de egyelőre jó a mechanikus óra.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#143341) eattila válasza -szabi- (#143337) üzenetére


eattila
csendes tag

Bocsánat, neo, nem duo....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143342) Phülöp


Phülöp
addikt

Ej, de vicces ez a tavasz.
(nem)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#143343) Jahno válasza Phülöp (#143342) üzenetére


Jahno
őstag

Tegnap sütött a nap, holott egész hétre szar időt mondtak. Ma kocsival jöttem, meló után kinéznék Budára a hegyekhez egy újabb terepet keresni ha következő években lenne valami sarki fény idehaza, akkor ne ezzel pöcsöljünk, közel is legyen, megközelíthető is, legyünk kicsit felkészülve valamerre tájra rálátással.

Erre ma reggelre elég vacak az idő (5-6 fok). Pár napja itt-ott havazott is, jött egy 20 fokos tavasz, most meg lehet felétek jobb idő lesz:

Rakpart felé is állt a sor, pesti oldalon torlódás, már szarul kezdődött az egész. Eddig egész jó lehetett haladni, de elég két kereszteződésben valami és gyűrűzik tovább, Lágymányosi híd alatt a MÁV épít nagy erőkkel mindenfélét, ott sem egyszerű átvergődni a Dunán, maradt az, hogy Petőfiig megyek és netovább, pedig ilyenkor a Szabadság még működni szokott, úgy látszik arrafelé is van valami...

(#143344) -szabi- válasza eattila (#143341) üzenetére


-szabi-
őstag

Már a neve elég volt, hogy elinduljak, kereső is neo-t adott, van por és tabletta alapú is, míg normaflore fiolás.
Még egyszer köszi.

(#143345) Grillo válasza Jahno (#143343) üzenetére


Grillo
senior tag

Én reggel 7kor felmentem a Gellérthegyre, nem volt vészes a forgalom, meg a turisztok is aludtak még. Bár fény nem nagyon volt, azért kódorogtam egy órát.
Még gondolkodom délután egy visegrádban, mert lenne dolog kollégákkal, de holnap is menni kell. Majd még nézegetem a fényviszonyokat, esőt holnapig nem nagyon mond.

(#143346) eattila válasza Phülöp (#143342) üzenetére


eattila
csendes tag

Az időjárás itt is tré. Kedden pont akkor esett, mikor temetőben kellett lassan haladni. Meg mellé 10 fokkal van hidegebb a múlt hetinél.
Hétvége is rotty lesz, ilyen időben a leánnyal nem megyek tekerni...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143347) Phülöp válasza eattila (#143346) üzenetére


Phülöp
addikt

Temetés magában is rossz, nemhogy esőben. :(

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#143348) eattila válasza Phülöp (#143347) üzenetére


eattila
csendes tag

Igen, el tudok képzelni kellemesebb eseményt én is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143349) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Akvarista nemjóképes funkcionális illusztrálós:

Emlegettem, hogy akad pár igazán jól sikerült és érdekes guppi variációm, csak izgágák és fotózhatatlanok. Na ez sem maradt nyugton, de legalább kevésbé elmosott:

Ez meg még mindig nem döglött, csak így szeret aludni. Meg háton. Meg néha függőlegesen a farkán állva. Hülye egy hal:

(#143350) npera


npera
újonc

Ma volt group activity, vezettünk és ettünk Falkenbergen túl egy eszetlen durva pizzát.

- Fisker Ocean
- Model Y performance
- EX30 AWD
- Audi E-tron GT
- Porsche Taycan Turbo
- Xpeng G9
- Mercedes EQS 580
- BYD Seal

Azt kell mondjam, hogy a Model Y hasonló élményt adott, mint az XC40, ugyanis ebben is beáll az achileszem kábé negyed óra után. Elképesztően kényelmetlenül ülök benne, ami egy komoly fegyvertény, mert a kocsi maga akkora, mint egy székesegyház. Minden irányban elképesztően sok tér van benne.

Az összes kínai kocsihoz hasonlóan az Xpeng a "death by warnings" üzemmódban lebontja az agyadat. Minden IS pittyeg és bimbammol.

A legjobb a Seal. Azt simán be tudod zárni úgy, hogy gyújtás rajta, fényszóró ég, fűt/hűt és "működik". A kocsi szoftvere nem fogja fel, hogy kiszálltál és becsuktad az ajtót és talán le lehetne kapcsolni. Ha nem nyomod meg a stop/start gombot (!!!), akkor egész éjjel be van kapcsolva és álltában merül. Reggel így találtam meg a kocsit 82%-al, mert az előző fittipaldi lerakta a parkolóban, becsukta és ment a dolgára, hogy majd lekapcsol. Ez is pittyeg mindenre is.

A fenti blamát leszámítva a Seal egy picit kezelhetőbb Model 3 is lehetne. Hasonló méret, de a beltér minősége egy másik galaxis. Meg vannak gombok tükröt állítani.

Fisker Ocean nem kapott túl jó sajtót és most mennek tönkre. De a kocsi tök poén. Olyan, mint egy jobban sikerült Range Rover Evoque. Van benne hely, kényelmesen ülök, jó a kormány fogása. A különféle módok számítanak, ocean módban nagyon lazán siklik, a harmadik dinamikus módban megy ugye már faroltam vele jégen pár órát tavaly. Elképesztő hely van hátul is, teljesen lapos a padló, van fotokromatikus tetőablak, ami napelem is. Minden (!) ablak lehúzható, még a C-oszlop mögötti kis ficak is, vagy a csomagtérajtón levő üveg is.

Azt kell mondjam, hogy az Audi navigációja megint leszerepelt. Menet közben utas sem tudja menedzselni, mert letilt. És tök hülye a rendszer, de legalább lassú.

Taycan Turbo még mindig etalon vezetési élményre. A launch bár nem Plaid időt ad, de élményre még mindig üt.

EQS580 elképesztően jó utazóautó. Ha suhanni kell, akkor ez eléggé ott van. De!!! Egy 2 millió koronás kocsiban miért csálék a panelek? Miért hallom az invertert? Miért nincs frunk a kábelnek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.