Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66628) kulu22 válasza urban racer (#66625) üzenetére


kulu22
aktív tag

Akkor zanzásítva. DS1821+, benne:

- 2 x 10GB RED (WD100EFAX) RAID1-ben (SHR): írás/olvasás max 190-210GB/s (ez kb. a lemezek végsebessége)
- 4 x 10GB RED (WD100EFAX) RAID5-ben (SHR): írás max 280-330GB/s, olvasás max 470-520GB/s
- 1 x 2TB PURPLE, kamera megy rá, sosem méregettem, teszi a dolgát
- 2 x 250GB Samsung Evo Plus NVMe cache-nek (volt Syno-m de eladtam a kombó kártyával), eddig hibátlanul mennek
- a gyári 4GB RAM van benne (nemsokára érkezik bővítés)

Háló: a NAS-ban Mellanox dual port SFP+ kártya 1db FS 10G LRM modullal, optikai hálózat, Cisco WS-C2960L-24PQ-LL switch SFP+ modulokkal (1 LRM, 1 LR ami releváns a NAS kapcsolat szempontjából).
A PC: Sonnet Solo SFP+ 10GB Thunderbolt egy LR modullal egy i7-10710U-s NUC-ra kötve, benne Samsung 970 Pro NVMe és 860 Pro SATA SSD.
A switch kihagyásával (közvetlenül optikán összekötve) is a fenti sebességeket hozza.
Sima gigabites csatlakozón 110-120MB/s (gigabit limitje) a kicsikarható maximum, smb multival sosem kísérleteztem. Egyébként az optikán kívül 3 port van bekötve, kettő LACP bondban + egy önállóan, ezek úgy általában használatosak (többi PC, Shield, kamerák, mobil eszközök, stb.)

Ebben ugye a kombó kártya már nem megy bele, van ugyan T-s SFP+ modulom (rézhez) de nem vacakoltam vele, a NAS és a switch között ki van húzva Cat 7, de az optika jobbnak tűnik így azt használom. A padlás (switch) meg a földszint között meg eleve csak üveg van és sima Cat5e.

Arra figyelj, hogy az elődökkel ellentétben alig pár optikai kártyát szeret a 21+-os sorozat, a Mellanox CX312B-XCCT egyezik meg a gyári Syno 2 portos SFP+ kártyával ha jól rémlik.
Alternatívaként szerezhetsz bele eredeti réz 10G-s kártyát, valami 10GB/s vagy 5GB/s-os switchet és egy 5G-s USB-s adaptert a PC-re, ez valamivel többet tud mint a fenti HDD konfig által hozott sebesség.
Avagy van itt (dkess-t tudom) olyan fórumtárs is aki használja 2.5G-s adapterrel, az ő tapasztalataik alapján van viszonylag budget megoldás is, de az már lassabb mint a fenti RAID5 olvasási sebessége. Teszem hozzá, a WD100EFAX lemezek meglehetősen gyorsak.

Azt tudni kell, hogy melóra használom és sokat backupolok, tehát engem nem nagyon hoz lázba a 4k-s írás sebessége, alapvetően szekvenciális minden nagyobb művelet amit csinálok, az viszont gyakori és számít, hogy kb. harmad annyi idő alatt végez.

Sima otthoni használatra szerintem felesleges és durva overkill a fenti konfig (és bőven 7 jegyű az összeg amit ráköltesz).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.