Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23433) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Nem tudom, volt-e már hasonló hozzászólás a témában, de sikeresen cseréltem a NAS-ban található merevlemezeket (természtesen nagyobbra :) ).

Kifejezettem tetszett a megoldás és nem említve az egyszerűsége. A lemezeket sorba behelyezve, 1-1 újraindítást követően a DSM jelzett, hogy a kötetben található egyik lemez sérült és javításra szorul. A lemezkezelőben kijelölve a javítást automatikusan elvégezte. A 4. lemez behelyezését követően pedig szólt arról is, hogy a kötetméretet automatikusan meg fogja növelni.

A tapasztalat miatt leírom a "javításhoz" szükséges időket (hátha valakinek majd jól jön):
- 1. lemez: 17:48 perc
- 2. lemez: 11:26 perc
- 3. lemez: 12:57 perc
- 4. lemez: 27:19 perc

Az eredeti lemezek WD Green 2Tb-osak voltak, az újak pedig WD Red 4Tb-osak.

Nem volt kevés idő, de a leírások alapján többre számítottam. Aminek külön örültem, hogy a NAS az egész folyamat alatt elérhető volt (nem is tudom miért gondoltam, hogy nem :D ).

Viszont most elgondolkoztam azon, hogy a rendszer gyorsaságát érdemes lenne növelni. A 411j-ben csak 128Mb memória, ezért nézelődtem, milyen lehetőségek vannak. Ami szóba jöhet, az a 416j, a sima 416 és a 416play. Nem tudom, számít-e az 1Gb memória. Otthoni felhasználás lenne a cél, tehát multimédiás kiszolgálás, adattárolás, torrent. A play azért jöhetne szóba, mert néha szoktam távolról tabon/mobilon filmezni és a feltöltési sebességem nem túl erős. Ilyenkor nem ártana a transzkódolás funkció...

Esetleg tudnátok - akár tapasztalat alapján is - valami tippet adni?

Előre is köszönöm a tanácsokat.

Üdv.
P1eTr0

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.