Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82401) petipetya válasza daver88 (#82378) üzenetére


petipetya
nagyúr

:D

"nincs rá lezsóidő"

(#82402) TheProb


TheProb
veterán

Ha már ennyire téma lett megint ez a mi band és társai.
Végül is akkor milyen karperecet ajánlotok ami méri a vérnyomást is? Muter mostanában gyakran van rosszul és lehet nem ártana neki egy ilyen szirszar, hogy folyamatosan trackelni lehessen az adatokat.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#82403) Zola007 válasza TheProb (#82402) üzenetére


Zola007
veterán

nem létezik olyan eszköz, amit szeretnél.
A vérnyomás legjobb és konstans pontossággal a felkaron mérhető, referencia értékei is erre vannak megadva, mert ez a végtagrész van legközelebb a szív nagy artériáihoz

Ezért nem kislábujjon mérik, még ha pénzhajhász hozzáértő kínai gyártó ki is talál mondjuk olyan cipőt, amibe vérnyomásmérő lesz integrálva.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#82404) dugesz77 válasza TheProb (#82402) üzenetére


dugesz77
őstag

Végül is nálam az jött le az itteni hozzászólásokból és a yt review-ból,hogy nem igazán alkalmasak ezek még a pontos mérésekre. Ha ilyeneket mérnek akkor nem sok értelme van még jelenleg. Viszont a pulzus mérés az már teljesen jól működik pl. Mi Band 2 -nél. Azt én is leteszteltem. Felkaroshoz képest max +- 5 volt eddig a legnagyobb eltérés. de az átlag kettőn belüli.

[ Szerkesztve ]

(#82405) TheProb válasza Zola007 (#82403) üzenetére


TheProb
veterán

Mondjuk ja, logikusan végig gondolva. Viszont pulzusmérés meg erre a problémára szerintem irreleváns.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#82406) daver88


daver88
aktív tag

Most nézegetem Banggoodon az előrendeléseket, és ha már MiBand a téma, akkor már rendelhető az új verzió is: Xiaomi AmazFit OLED

ronda, viszont jódrága...:(

[ Szerkesztve ]

(#82407) schawo válasza daver88 (#82406) üzenetére


schawo
titán

Mi Band 2 ronda formába öntve, eszetlen áron. Grat Xiaomi, szép munka.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#82408) Criminal017 válasza schawo (#82407) üzenetére


Criminal017
őstag

Semmi köze a Xiaomihoz, ez Huami Amazfit termék. A webshopok csak az eladhatóság növelése miatt írják oda... A Huami gyártja a Xiaominak a Mi Bandeket, ennyi közük van egymáshoz.

(#82409) BullZeye válasza schawo (#82407) üzenetére


BullZeye
veterán

Még jó, hogy nem vártam, és megvettem MI Band 2-t feleségemnek...

(#82410) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Télen elfagyott valami a telken a csatornánál.
Endoszkóp kamerát vennék mobilhoz (LG G4, micro USB-s, nem lightning), hogy a lehető legkevesebb bontással tudjuk helyreállítani a gondot. Van valamilyen ajánlott típus vagy ár/értékben bestbuy termék?

Legalább 2m-es kellene, világítás természetesen kellene rá (még nem láttam olyat amin nincs), nem ártana a szélesebb látószög, tényleg bevált típus kéne.

Igazából ez után az egy használat után csak pihenne a fiókban, így ha vki budapesti kölcsön tudná adni az övét egy hétre, nagyon-nagyon-nagyon lekötelezne...
A padlószifontól indulnánk, és mivel nincs csatorna, csak emésztő, végig egy 32es PVC csőben menne (WC nincs a rendszerben, csak csap meg zuhany), az átmérő annyira nem számít h 5 v 10mm.

Köszi!

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#82411) Zola007 válasza TheProb (#82405) üzenetére


Zola007
veterán

ha gyakran rosszul van és a tünetek a vérnyomásához köthetők, akkor egy klinikailag validált mérőt vegyetek.
Omron, Beurer mérők jók, ami tartós és rendszeres használatra való, azok 15 körül indulnak
Omron M3 és M6 comfort szériát ajánlom.
A felkarméretre legyetek tekintettel, ha az illetőnek vastagabb a karja, akkor annak megfelelő mandzsettát kell választani.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#82412) schawo válasza Criminal017 (#82408) üzenetére


schawo
titán

Oké :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#82413) Criminal017 válasza schawo (#82412) üzenetére


Criminal017
őstag

Csak gondoltam leírom, sajnos elég megtévesztően játszanak kínaiék... :D

(#82414) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Nappaliban a házimozin szeretne párom netrádiót, Spotifyt hallgatni.

Ez a BT AUX adapter megfelelő erre a célra?
Esetleg aki ilyet használ, szívesen venném ha a minőségéről is írna pár szót.
Avagy mit ajánlotok helyette?

Előre is köszi a segítséget!

(#82415) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok!

Filmes posztereket keresnék, de más is szóba jöhet. Ali-n mintha láttam volna korábban, sőt itt a topikban is felbukkant (valami sörös vagy kávés témában), de most természetesen nem találom.

(#82416) unravel válasza Lenry (#1) üzenetére


unravel
őstag

hehe. úgy látom nem csak én szoktam 1 dolcsiért rendelgetni.
mind olyan vackok, amiket 1-2 dollárért, ingyen kiszállítással vettem eBayen. el nem hiszem, hogy ezen még hasznuk is van a kínaiaknak..

Postások hogy örülnek az egy dolláros szaraitoknak ?! :))

¯\_(ツ)_/¯

(#82417) MADcat válasza unravel (#82416) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

2013-ban még bírták a melót, másfél éve nem bírják a streszt ;] ;]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#82418) LámaZ


LámaZ
addikt

Olyan kütyüpárost mondjatok nekem, amelyek sípolnak, ha eltávolítják őket egymástól.

Akkor először mondom én, ami nem jó:
1. Nem jó az olyan, amelynél az egyik kis szegét bedugod a másik lyukacskájába, és ha kihúzzák a szeget a lyukacskából, akkor elkezdenek sípolni. Miért nem jó? Kellene egy „játék” a kettő között. Teszem azt, a lakáskulcsot ennyire nem jó lerögzíteni, mert azt az ember kiveszi a zsebéből stb.
(Most konkrétan: ottfelejtettem a szemetestároló ajtajában, de a szomszédok megtalálták. Ha viszont a táskámhoz lenne rögzítve PÁR MÉTERES PÓRÁZON - amit megtettem amúgy, damillal kötöttem ki a táskám belsejéhez!), akkor ilyen nem fordulhatna elő.
2.) Erre a pár méterre ideális lenne a Bluetooth tag (kis cédula), de nem váltak be nálam ezek. Ezek okostelóhoz vagy tablethez köthetők, de akár egymás közelében is állandóan elveszítik a jelet, és sípolnak, mint egy vasutas.

Szóval, valami nagyobb hatótávolságú RFID-csip kellene (ezekbe gondolom már kell egy kis gombelem) – egy pár – amelyeken van egy pici hangszóró, és ha kiesnek egymás hatósugarából, akkor sípolnának, mindenféle külső segítség, vezérlőközpont nélkül.

Legyen minden jó!

(#82419) junpet


junpet
tag

Sziasztok!

Ajánlott eladót keresek ebayen (vagy ali, gearbest etc) Xiaomi Piston Basic / Piston Hybrid vásárlásához.

Köszönöm! :)

(#82420) beg válasza LámaZ (#82418) üzenetére


beg
veterán

Nagyjából körbelőtted a technikai lehetőségeket, nincs más, marad a damil.
Vagy flexible keychain néven keress eszközt.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82421) Czimby válasza Jabby (#82414) üzenetére


Czimby
addikt

Sokkal olcsóbban, és még USB-ről is zenél.
CSak egy telótöltő + kábel kell hozzá.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#82422) Samus válasza LámaZ (#82418) üzenetére


Samus
addikt

Egy ilyesmi nem jó erre a célra? [link]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#82423) MADcat válasza Czimby (#82421) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ezen a fekete csati a 3,5-es kimenet?
Látom a képeken igen. :K

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#82424) MADcat válasza Samus (#82422) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ebből lehet masszívabb fajta is? Ami nem csak kártyára lenne jó?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#82426) Dolphine válasza IldiH (#82360) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm, hogy ránéztél! :R

Ha már ennyire a Mi Band és társainál tartunk...
Tudtok olyan pulzusmérő karkötőt, ami viszonylag pontos és az Endomondoval is képes együttműködni?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#82427) Feketelaszlo válasza knoxhu (#82415) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Az a baj a nyomdatechnikai termékekkel, hogy ha tudják is olyan minőségben gyártani, mint amit elvárna az ember, a csomagolás vagy szállítás során tuti szétbarmolják A5/A4-nél nagyobb méretben. Érdemesebb megkeresni a neten a kívánt plakát digitális változatát és helyi nyomdában kinyomtattatni valami prémium papírra.

(#82428) anorche1 válasza Dolphine (#82426) üzenetére


anorche1
őstag

Sportoláshoz ezek alkalmatlanok. Nyugalmi pulzust még pontosan mérnek, de egy érték fölött megbízhatatlanok.
Egy bluetooth os pulzusövet keress.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#82429) knoxhu válasza Feketelaszlo (#82427) üzenetére


knoxhu
senior tag

Köszi, de gondolom ennek a költsége már koránt sem kevés... :(

Ha esetleg bárkit érdekelne hasonló, pár link:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#82430) Dolphine válasza anorche1 (#82428) üzenetére


Dolphine
addikt

Korábbi gondolatom is ez volt, de köszönöm, hogy megerősítettél benne! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#82431) daver88 válasza Feketelaszlo (#82427) üzenetére


daver88
aktív tag

én rendeltem már néhányat, de a csomagolással nincs baj....kemény falú hengerbe tekerve esélye sincs sérülni, és én eddig mindig úgy kaptam...

(#82432) knoxhu válasza daver88 (#82431) üzenetére


knoxhu
senior tag

Tudsz mutatni pár mintát? Kapott minőség VS rendelési link.

(#82433) Feketelaszlo válasza knoxhu (#82429) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Attól függ, mi számít neked soknak meg kevésnek. Az alapanyag meg a festék itthon sem drágább, a hozzáadott érték meg elhanyagolható, ha te viszed a nyomtatandó képet és nem kérsz rajta utómunkát. Viszont amiket linkeltél A4-re még talán okék, de A3 méretre még borzasztó kevesek, ha legalább 300 dpi a cél, oda 5000x2500 vagy valami hasonló felbontás kell a lenyűgöző printhez (most csak hasamra ütöttem, nem számoltam át). A3-ban még párszáz forint/darab árról van szó, azzal már egész szép eredményeket lehet elérni, de tényleg a méret meg a papírminőség az, ami elsősorban megszabja az árat.

(#82431) daver88: Ebben az esetben a "tuti szétbarmoljákot visszavonom" - de amit én tapasztaltam, azt nem kímélték - összehajtotta 4-részbe a kínai és úgy rakta bele a bubis borítékba, ami nem sokat használt.

[ Szerkesztve ]

(#82434) Zola007 válasza Feketelaszlo (#82427) üzenetére


Zola007
veterán

nekem még az A5-ös tablet fóliát is elbs$ta a posta, rendelhetek másikat

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#82435) Jabby válasza Czimby (#82421) üzenetére


Jabby
őstag

Először is köszi a tippet!
Gondom, hogy nem látok rajta AUX kimenetet, s valami házat is kellene neki fabrikálni.
Egyébként ennek milyen a hangminősége?

(#82436) LámaZ válasza Samus (#82422) üzenetére


LámaZ
addikt

Köszönöm a reagálást a többieknek is, ez a felcsévélős kütyü jónak tűnik.
Nekem 1-1½ méteres hossz kell (ennél 60 cm van), de azt meg tudom oldani magam is.
A damilt is egyébként először túl rövidre szabtam (a postaládával gond volt :-) , de semmi gond, levágtam, és tettem a helyére hosszabbat.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#82437) MADcat válasza LámaZ (#82436) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Damil nem lesz rossz választás? Nem gubancolódik össze hamar?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#82438) Degeczi válasza Jabby (#82435) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Milyen aux kimenet, mihez?
Egy BT vevőre van szükséged (amire telefonról küldöd a zenét BT-on), annak elég, ha van egyetlen kimenete, az megy az erősítőbe.
A minőség ratyi, alap BT-on ez természetes (Aptx kellene a korrekt minőséghez, de azt ezek nem tudják)

Egyébként mai házimozi erősítőkben eleve szokott lenni Spotify kliens, és akkor nincs gond a minőséggel sem.

Illetve persze a legegyszerűbb, ha a telefon füleskimenetét kötöd az erősítőre, mert az semmibe nem kerül és a minőség is jó - csak persze lefoglalja a telefont. Dehát vmit vmiért.

(#82439) daver88 válasza knoxhu (#82432) üzenetére


daver88
aktív tag

itt egy példa, amit rendeltem...KATT

Ha lejebb görgetsz, akkor látod a csomagolást is.

Nekem ez egy ajtóra került, teljesen vállalható a minősége...nagyon közelről nézve látni, hogy nem egy hatalmas felbontásból nyomtatott kép, de távolabbról (1-1,5 m-ről) abszolút látványos, nem gagyi minőség...

Itt a hivatalos bolt, van még néhány plakátja, bár most nem sok, ahogy nézem

[ Szerkesztve ]

(#82440) dugesz77 válasza Degeczi (#82438) üzenetére


dugesz77
őstag

Én meg lehet akkor már inkább egy Raspberry Pi Zero W mondanék spoty kompatibilis mpd-vel mondjuk ott a volumio. De ott a komplett Libreelec is arra is van spotify addon. Telefonról meg irányítható,menedzselhető az egész és még sincs lefoglalva a telefon a lejátszással. De ugyan így járható út lehet venni használt tabletet 10-15 körül, bele tolni egy asztal dokkolóba és ott a droidos spotify+ webrádiók érintő kijelzővel. Persze ha az ár az elsődleges akkor egy bt adapter marad.

(#82441) Jabby válasza Degeczi (#82438) üzenetére


Jabby
őstag

Házimozim nem mai darab, annak az AUX bemenetén van most vezetéken a telefon csatlakoztatva.
Ide szeretnék egy BT adaptert tenni.

De ha ennyire kakk lesz a hang minősége, akkor marad egy régi telefon + a kábel, csak így elég hülyén néz ki, kábel, + USB töltő. :((

(#82442) Laza... válasza beg (#82420) üzenetére


Laza...
addikt

:C :DDD

Never give up!

(#82443) Breaker válasza Jabby (#82441) üzenetére


Breaker
tag

Akkor inkább ezt javaslom, én ezt használom kocsi aux bementére illetve a füleseimet dugom rá:

[link]

Jó a hangminőség, a mélyek átjönnek. Iphone7tel is mukodik teljesen jól.

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#82444) davenport válasza Jabby (#82441) üzenetére


davenport
aktív tag

Nézegettem őket én is, de a végén részemről egy Chromecast audio lett, ami a wi-fi-re kapcsolódik. Innen.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#82445) kovaszoskeny válasza unravel (#82416) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Egyetlen szart láttam eddig csak a topikban

Abe due dembella

(#82446) Czimby válasza Jabby (#82435) üzenetére


Czimby
addikt

Jack - RCA kábel kell hozzá, ha mp3-at hallgatsz rajta, akkor a forrás minősége alapból gyenge(meg persze a telefonok audio rendszere sem a hangminőségről szól.) Nyilván nem egy FLAC-t hallgató emberkének való a cucc, de szerintem asszonykád bőven elégedett lesz vele.

Az USB-s pendrive kinézetű cucc hangminőségét lehagyja, olyanom is van itthon, de azt nem használom, ebben azt is szeretem, hogy vannak rajta gombok így nem kell a telóhoz nyúlni ha számot akarok váltani.

Szerintem egy próbát megér, ebayen kapni házzal együtt is kb 1700Ft.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#82447) MADcat válasza Czimby (#82446) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Linket tudsz adni? :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#82448) MADcat válasza MADcat (#82447) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Megvan köszi! :)

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#82449) Saccco válasza Czimby (#82446) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ezt most találtam, hasonló, csak erősítő is van benne. (TDA7492P)
#bluetooth #erősítő

Nyomtatható tokot is találtam hozzá. :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#82450) Czimby válasza MADcat (#82448) üzenetére


Czimby
addikt

Bocsi, csak most olvastam, de látom megtaláltad.
Van külön házikó is, meg panel is így olcsóbb mint szettben.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.