Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82801) LámaZ válasza azka79 (#82799) üzenetére


LámaZ
addikt

Itt nincs következő.
A következő más topikokban lesz (esetleg évek múlva, főleg egészségügyiekben) ahová jöttök tőlem tanácsot kérni, hogy helyrehozzátok azt, amit évek során elszúrtatok. :)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#82802) Pttypang válasza LámaZ (#82743) üzenetére


Pttypang
veterán

Az ugyfelnek mindig igazat adnak.

Ez az eredeti, helyes mondas. Eleg nagy a kulonbseg.

Everybody lies.

(#82803) petipetya válasza gagyilovag (#82761) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. Azóta tárgytalan, mert reggel vettem egy 0.75-ös kulacsot a Tescoban, amely ilyen szerkezetű kupakkal rendelkezik. Az ebayen és alin sem találtam ennél jobb áron.

"nincs rá lezsóidő"

(#82804) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, van ajánlott eladó izzókra? Mert tudom az olcsók azok szinte órák után kiégnek.
Kellene valami bika sok wattos nagy fényerejű, meg egy kis vacak pislákoló a WC be.

(#82805) Ciccuka válasza kmisi99 (#82804) üzenetére


Ciccuka
veterán

Boltban vegyél inkább Philips-et (Osram is jó szokott lenni még). Ezek 2 évet ki szoktak bírni.
(Tornado 2 23W)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#82806) kmisi99 válasza Ciccuka (#82805) üzenetére


kmisi99
addikt

Sejtettem, hogy lehet nem lesz ajánlott kínából. Korábban láttam, hogy valami magyar webshopot ajánlgattak, de sehol nem találom. Esetleg arról infó?

(#82807) synar válasza kmisi99 (#82806) üzenetére


synar
őstag

Led izzóból a V-TAC márka ajánlott a Mixvilltől 2 év garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#82808) Laca1212 válasza kmisi99 (#82806) üzenetére


Laca1212
őstag

Lumenet

(#82809) gorje válasza kmisi99 (#82804) üzenetére


gorje
senior tag

Nekem es az ismeroseimnek az edigitalos Inesa izzok bevalltak. 3 ev gari.

(#82810) kmisi99 válasza synar (#82807) üzenetére


kmisi99
addikt

Ez nagyon jó üzlet köszi. Olvastam, hogy volt egy 12W os sorozat amiből sok hullott el. Ez még most is érvényes? Mert ha lehet a legerősebb fényűt venném.

(#82811) CHIPman válasza vasi89 (#82780) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nálam ez abszolút nem igaz. Ali 2(-3) hét, eBay (3-)4 hét.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#82812) synar válasza kmisi99 (#82810) üzenetére


synar
őstag

Hogy sok az túlzás. Nekem csak 12W-osok vannak, idén összesen 14 vettem belőle, ebből eddig egyet kellett kicserélni. Szokott lenni még 17W-os is nekik, az 125W-nak felel meg hagyományos izzóhoz viszonyítva, de az már nagyobb méretű is.

[ Szerkesztve ]

(#82813) daver88 válasza NORBl (#82771) üzenetére


daver88
aktív tag

wifi jel vevő kell, vagy hatótáv növelő?
ha előbbi, akkor nem kell messzire menni, mert itthon sem drágák..Például Asus

(#82814) AndrewBlase válasza kmisi99 (#82810) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Van 15W-os is belőle. ;]

Miért mindig én???

(#82815) kmisi99


kmisi99
addikt

Köszi a válaszokat, nagyon kedvező az ára szóval kipróbálok egy két fajtát.

(#82816) Flashy válasza daver88 (#82813) üzenetére


Flashy
veterán

ha nem sürgős neki, aliról 2 dollár alatt küldik...

(#82817) woodworm válasza Flashy (#82816) üzenetére


woodworm
veterán

Ér valamit az a körömpiszok? :DDD
Lehet, hogy a router mellett kábelrejtés címszóval használható, de távolabb nem sokra való!

(#82818) Flashy válasza woodworm (#82817) üzenetére


Flashy
veterán

az egy másik kérdés, de ha azt ajánljuk, akkor legalább vegye olcsón :)

amúgy valószínűleg valamit ér, rengeteg mindenben van apró wifi adó-vevő, ki kell próbálni. van, amikor jó, ha nem lóg ki egy nagy antenna és cserébe kibírjuk, hogy nincs meg a 150Mbit...

(#82819) LámaZ válasza kmisi99 (#82804) üzenetére


LámaZ
addikt

A lényeg, hogy ilyen búrás LED-égőket nem szabad venni.
A búra (szellőzés hiánya) miatt a nagy teljesítményű LED-csipek megsülnek.
Ezért van a sokak által panaszolt kiégés.

Én azt csináltam, hogy leszedtem a burát, de akkor égőcsere előtt le kell kapcsolni a hozzátartozó villanyt, mert megrázhatnak.

A LED-es égőknél az az egyik probléma, hogy megfelelő fényerősséghez növelni kell a teljesítményt, akkor meg előjönnek a melegedési problémák. Ezt egyes gyártók úgy próbálják mostanában megoldani, hogy műanyag burkolati elemek helyett alumíniumot használnak.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#82820) woodworm válasza Flashy (#82818) üzenetére


woodworm
veterán

Ugyan nem stick, de nekem egy Edup EP AC-1605 usb3-as kábeles adapterem van.
Kellemes meglepetésre a routeremmel egyetemben tudja a turboqam mtk-s megfelelőjét és 2,4 GHz-en is átvisz akár 200Mbitet annak ellenére, hogy csak két streamet tud.

(#82821) maestro87 válasza Flashy (#82818) üzenetére


maestro87
őstag

Én ezzel a Xiaomi-val szemezek. Szergej szerint 22/4Mbit/s-ot tud, de hatótávot nem ír. Ez ráadásul repeater is egyben. Itteni tapasztalat nincs vele?

(#82822) Gaborz1 válasza maestro87 (#82821) üzenetére


Gaborz1
senior tag

Nekem van egy ilyenem otthon, illetve használtam is sokáig napi szinten. Teszi a dolgát szépen, ahogy kell. Vevőként sosem használtam, csak megosztásra használtam. Fontos hogy csak bekapcsolt gépnél működik.

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#82823) gagyilovag válasza kmisi99 (#82804) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

mixvill.hu
vtach led 2 év garival potom összegért

(#82824) wwenigma válasza LámaZ (#82819) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ilyesmi van betéve a TV mögé, kis 3-4W-os természetes fehér a háttér bevilágításához, 1 éve semmi baja. Napi pár órát megy egyhuzamban.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#82825) retesz147 válasza kelly416 (#82797) üzenetére


retesz147
addikt

A bitkészletet és a csavarkiszedőt honnan rendelted? Kérhetnék linket? :R
Mediamarktban vettem, de visszavittem mert a lyukas torxnak nem középett volt a lyuk meg az imbuszok is kritikán aluliak voltak.
Tiédben jók? Tűrhető a minőség?

Xiaomi 13 eu dev...

(#82826) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Ezeknél a led izzóknál hogy működik a garancia? Csak azért kérdem, mert a korábban ajánlott Inesára rákukkantottam és a weblapon 3 év gyártói garit említenek. Ha viszont el kell nekik küldenem az esetlegesen 3 éven belül kiégett izzót, akkor a végén könnyen lehet hogy a posta többe kerül mint maga a termék, ergo semmit nem ér emberünk a 3 évvel.

(#82827) LámaZ válasza wwenigma (#82824) üzenetére


LámaZ
addikt

A kisebb teljesítményűekkel nincs gond, hisz nem melegednek. A >12 W-osoknál van probléma.

Nekem is egy ilyen 5 W-os volt a TV mögé betéve, de azóta modernizáltam, és egy 5 V-os, 2 m-es RGB LED-szalag van ott, amely a TV USB-aljzatába volt bedugva, de attól félve, hogy nem elég neki az áram (amúgy, érdekes módon elég, tehát a TV-s USB-port nem csak 500 mA-t ad, de mindegy is) , rátettem egy külön töltőre.
Van IR távirányítója, amellyel ki-be kapcsolható, illetve este szín választható.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#82828) zsiz válasza sing1ep1ayer (#82826) üzenetére


zsiz
őstag

Nekem V-Tac-nél küldték a futárt érte. Első alkalommal egyből hozta az újat mikor a rosszért jött, második alkalommal utólag (pár napra rá, hogy elvitték a hibásat) küldték ki a cseredarabot. Egy forintomba se került a garancián belüli csere.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#82829) air válasza LámaZ (#82827) üzenetére


air
nagyúr

Szépen kérlek, ne szakérccsél, mert szörnyű ezeket az okosságokat olvasni! :O

"égőcsere előtt le kell kapcsolni a hozzátartozó villanyt, mert megrázhatnak."
"A búra (szellőzés hiánya) miatt a nagy teljesítményű LED-csipek megsülnek."
"attól félve, hogy nem elég neki az áram (amúgy, érdekes módon elég, tehát a TV-s USB-port nem csak 500 mA-t ad"

Mondjuk nálam egy 15W/1500Lm-es LED égő fél óra után még csak nem is kézmeleg.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#82830) Flashy válasza air (#82829) üzenetére


Flashy
veterán

pedig ezek nem hülyeségek. a búra nélküli LED-égő szabadon levő forrasztáspontjain mérhető lehet hálózati feszültség, a LED-ek rettentő módon tudnak melegedni és tényleg tönkremehetnek miatta. nem MINDRE igaz MINDEN, de igazat is beszél.

szerk: egy 5W-os 230V-os fém házas LED-égő itt mellettem 1-2 órája ég és a fém háza épphogy megfogható, olyan meleg.

[ Szerkesztve ]

(#82831) PainKiller13 válasza zsiz (#82828) üzenetére


PainKiller13
őstag

Van itthon 10 rossz V-tac, megírnád privibe hogy hogyan garanciáztattál? Nekem a webshop sem válaszolt az emailre amit írtam.

(#82832) #27813376


#27813376
törölt tag

Ez a spinner mire jó? 🤦🏻‍♂️

(#82833) Jarod1


Jarod1
addikt

ma találtam ezt a Bomba meglepetést:)

[ Szerkesztve ]

(#82834) schawo válasza #27813376 (#82832) üzenetére


schawo
titán

Semmire. Egy olyan értelmetlen játék, amivel nem kell gondolkodni, nem kell ügyesnek lenni hozzá, nem lehet szészedni vagy összerakni. Egyszerűen csak az időt veszi el.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#82835) air válasza Flashy (#82830) üzenetére


air
nagyúr

De ki az a hülye, aki áram alatt lévő izzót cserél ki?
Csak azért mert van rajta búra, nem fog megsülni. 6-7 különböző féle LED izzó van itthon, egyik sem melegebb a kezemnél.
De hagyjuk inkább! Majd skippelem a hozzászólásait.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#82836) Degeczi válasza air (#82835) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez magas labda :DD
(bírom a fazont, aki amúgy villamosmérnök, csak részben az ilyen videókból él)

(#82837) PhoenixK válasza Degeczi (#82836) üzenetére


PhoenixK
őstag

Hatalmas, ahogy játssza a hülyét! :C Epic!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#82838) dugesz77 válasza #27813376 (#82832) üzenetére


dugesz77
őstag

Pont olyan mint a Fidget Cube ez talán látványosabb. Stresszoldó bigyó, igazából értelmetlen valami.

(#82839) Degeczi válasza PhoenixK (#82837) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hja, ha rossz kedvem van nap végén, elég egy videója (szerencsére sok van), és garanált a székről röhögve lefordulás :D
Jópofa a humora is, pl. az ingyen energiás sarlatánokkal foglalkozó részben említi, h ezek mind vmilyen akcentussal beszélnek, és az ilyeneknek nem lehet hinni - mondja mindezt vaskos perzsa akcentussal :C

(#82840) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Banggood: Original Xiaomi Power Bank 2 10000mAh

Kupon kód: CellAcc
-10%
-US$1.99

10% kedvezmény Cell Phones & Accessories

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#82841) LámaZ válasza air (#82835) üzenetére


LámaZ
addikt

Segítek, jó?
(könnyes búcsú)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#82842) Czimby válasza synar (#82812) üzenetére


Czimby
addikt

Nálam az összes 12w-os megpusztult már(8db), a 10w-osok jók.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#82843) madgie válasza Czimby (#82842) üzenetére


madgie
titán

Nekem kicserélték már az összeset (12w), de a cseredarabok is elkezdtek hullani. Egyszerűen nincs már kedvem emiatt levelezni sem, kidobom a francba.

(#82844) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Megérkezett az 5M -es white 3528 Led sor. Ezt úgy kell bekötni, hogy az egyik végét rövidre zárom, a másikat meg a 12 V-os tápra rakom? Pólus helyességre figyelni kell a tápnál? (Ha igen, akkor melyik, melyik? Régi monitornak a tápjával lesz használva.))

[ Szerkesztve ]

(#82845) Flashy válasza Keef_Lee (#82844) üzenetére


Flashy
veterán

pólusra figyelni, a szalagra rá van írva hogy melyik melyik. rövidre zárni semmit nem kell, egyik végén a két drótra ráadod a tápot és kész.

(#82846) Laca1212


Laca1212
őstag

Hol most a legolcsóbb eredeti Xiaomi power bankba dugható led lámpa?

(#82847) Dluinet válasza Laca1212 (#82846) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Xiaomi Lamp

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#82848) spidersoft válasza Degeczi (#82836) üzenetére


spidersoft
senior tag

amúgy van igazsága, a képen látható jellegű lámpákon egypólusú kapcsoló szokott lenni, és vagy a fázist szakítja meg vagy a nullát, attól függően, hogy hogyan sikerült bedugni a lámpát a konnektorba... egyik esetben sem világít lekapcsolva, szóval avatatlan szemnek egyik esetben sincs áram alatt, de mégis fájdalmas lehet a fényforráscsere, és ehhez még csak kopasz LED lámpa se kell, elég, ha nem sikerült eltalálni a konnektornál (lekapcsolt lámpa esetén is kiballag a fázis a foglalatra, és a menetes részre nem nehéz rányúlni kicsavaráskor) :)

[ Szerkesztve ]

(#82849) Kernel válasza spidersoft (#82848) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak annyi, hogy önmagában a fázis nem ráz, ha nem fog hozzá nullát is, nem tud záródni az áramkör. Száraz cipő, papucs, szék (fa) hatékonyan szigetel 230 V-on. Ha másik kezével földet fog (számítógép fémrészei, USB-csatlakozó, víz / gáz / radiátor, akkor viszont direktbe kapja az ember. Ha a lámpa fémrésze földelt, az is értelemszerűen kínos.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#82850) petipetya


petipetya
nagyúr

Akinek filléres sörnyitóra van szüksége, itt ki lehet választani a színt is. Most rendeltem, de mivel nem számítok meglepetésre (megjön és teszi a dolgát), így megosztom veletek.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.