Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82551) beg válasza LámaZ (#82549) üzenetére


beg
veterán

Az egyik nyúlik de nem mágneses, a másik mágneses de nem nyúlik.
Vigyázat, a kettő kombinálva nyúlós és mágneses lesz. Attól függ kinek melyik praktikusabb.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82552) petipetya válasza spidersoft (#82535) üzenetére


petipetya
nagyúr

Tudnál fotót csinálni a gumis cipőfűzőről, miként néz ki felszerelt állapotban? Mennyire tartós a reggel meghúzott fűző?

"nincs rá lezsóidő"

(#82553) beg válasza LámaZ (#82550) üzenetére


beg
veterán

Az okostelefont szél hajtja? Mázli, különben bottal sem piszkálhatnád.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82554) LámaZ válasza beg (#82553) üzenetére


LámaZ
addikt

A kivétel erősíti a szabályt, te!
Ne ess tévedésbe: szeretem a hitec-et, de jobban szeretem az ésszerűséget.
(Ezt tessék betenni aláírásba stb., mert aranymondás :) )

(#82552) petipetya
Nekem a cipőfűzőkre is van egy történetem (mint sok másra).
Sokat agyaltam azokon is, végül találtam olyant, amely csúszásgátló anyaggal van bevonva a vége (de szerintem a gyártó utána gyártott ilyent, miután én előtte fél évvel javasoltam nekik!). Ennél is fontosabb azonban – na, már megint azok a kutyaütős megoldások – hogy megtanultam olyan csomót kötni, amely nem bomlik ki, de könnyen kioldható, amikor kell. Na, ez a trükk! (Amúgy jutyub videó segített.)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#82555) beg válasza LámaZ (#82554) üzenetére


beg
veterán

Ésszerűség szülte az okostelefont is, különben még mindig egy nagy kábeldobbal és bakelit tárcsázóssal rohangálnánk viszonylag kis telefonos lefedettségi hatósugárral.
Az elem és az akksi nem az ördög műve.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82556) Keef_Lee válasza LámaZ (#82550) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Azért a "bimetal csoda" sajnos nagymértékben befolyásolt a belsőhőmérséklet által.

(#82557) petipetya válasza Digitalpimp (#82548) üzenetére


petipetya
nagyúr

Válaszolnék, de szimpla felhasználó lévén nem fogok tudni. Az éltartásra pedig 1 év múlva fogok tudni mondani valamit.

"nincs rá lezsóidő"

(#82558) sysrq


sysrq
őstag

Van egy nagy előnye az időjárás jelentő állomásoknak, nem kell kikelni az ágyból, ha bimetál csoda lenne az üvegen akkor ha már elmegyek odáig akár ki is léphetnék az erkélyre.
Egyébként mi a hatótávolsága egy ilyen külső mérőnek? Hány méter és/vagy fal?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#82559) Flashy válasza sysrq (#82558) üzenetére


Flashy
veterán

elem állapotától és az állomás típusától függ, de általában épp elég. nálam most családi házban a földszinten van a beltéri és az emelet feletti padláson egy gerendán lóg az egyik kültéri, egy másik kültéri meg átlóban a ház másik végében az emeleten, szóval vannak falak és távolság is, ez egy 1+3-as Digoo. de egy Lidl-s pl ennél jóval kisebb távolságnál egyetlen ablakon keresztül is elveszti néha a vételt, bár 1 évig elment úgy téllel együtt, hogy már lemerült elem jelet mutatott :)

(#82560) LámaZ válasza Keef_Lee (#82556) üzenetére


LámaZ
addikt

Volt nekem időjárásjelző kínai is, hongkongi is, LIDL-es is, conrados is, tehát témában vagyok, de megelégeltem őket.
A hongkongi volt speciel a legszofisztikáltabb.

Mást kérdezek:

Olyan gumi/szilikon szőnyegre lenne szükségem, amely nem vastag (mint a mosógép alá rendeltetettek), alul felül csúszásgátló (felső része sem süppedős), és a mérete kb. 120×50 cm.
Nézegettem az Alin, de nem akar összejönni.
A gumi is jó, de csak ha nem hagy nyomot a padlón.
A szilikon tűnik a legjobbnak, bár az eléggé szereti a port.

Bocsánat, megtaláltam: itt vannak a jó magyar boltok, nem kell ezt Kínából rendelnem.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#82561) Digitalpimp válasza LámaZ (#82550) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ok, én csak arra reagáltam, hogy 1 év után megadja magát a technika. Ami elromolhat, az el is romlik. :)

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#82562) Digitalpimp válasza petipetya (#82552) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Én az enyémet mikor befűztem, beállítottam, azóta nem nyúltam hozzá. Pedig már jó pár hónap benne van. Imádom, reggel csak felkapom kb. 5 mp alatt, délután meg le.
Köszi a késről az infót, azért ha naponta használod, nem hiszem, hogy 1 évet kibír fenés nélkül. Legalábbis én szeretem, ha szőrvágós. :)

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#82563) Digitalpimp válasza sysrq (#82558) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nálam 2-3 vasbeton panel falat simán átvisz, kb. 7-8 méter.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#82564) spidersoft válasza LámaZ (#82549) üzenetére


spidersoft
senior tag

Mágnesesre írta már korábban valaki, hogy nem tart valami erősen, képes szétpattanni. Mondjuk a gumisra is írta valaki, hogy neki folyton lejön a végéről a záróklipsz... Nekem a gumis még nem dobta le egyszer se a klipszet, ellenben már szakadt el (megette a ringli). Ezen felül a mágneseshez le kell hajolni, hogy bekösd, ez nekem okoz némi nehézséget, illetve az ödémás lábamra is jó hatással van -- legalább a lábfejemből kinyomja a vizet, ami sokat segít a járásban.

(#82552) petipetya, kértél fotót -- pont olyan, mint egy cipőfűző, masni nélkül, de fekete görccsel a végén. :) Ha befűzöm a cipőbe, akkor Nekem pont kiadja a hossza, szóval nem lazul cseppet se ;) Mondjuk nekem elég széles/magas lábam van (múltkor 49-es strandpapucsot kellett vennem, mert csak azon volt olyan hosszú szíj, ami alá befértem... hosszra jó lett volna a hatos is, cipőből 44½-45 körülit hordok).

(#82554) LámaZ: ez mindaddig jó, amíg tudsz egyszerre cipőt kötni és levegőt venni :D Nekem azért kellett ez, hogy megkönnyítse a belebújást, illetve végezzen némi kompressziót. Tökéletesen bevált, bár néhány havonta elszakad, mert elcsócsálja a ringli.

[ Szerkesztve ]

(#82565) Donki Hóte válasza LámaZ (#82560) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mosógép alá alátétet mi a Diegoban vettünk, azt kár Kínából rendelni (nagy is, nehéz is, csomagolni se könnyű, postás is nagyon csúnyán nézne rád, ha kivitetnék vele :P ).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#82566) sysrq válasza Flashy (#82559) üzenetére


sysrq
őstag

Mi az előnye ha több kültéri van?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#82567) petipetya válasza spidersoft (#82564) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R LámaZ, elkérhetem a csomó YouTube linkjét? Maradok annál.

"nincs rá lezsóidő"

(#82568) retesz147 válasza sysrq (#82566) üzenetére


retesz147
addikt

Központi egység egyik szoba, egyik külső egység másik szoba (vagy emelet), másik külső egység kintre és így tovább (pince, tetőtér stb....).

Xiaomi 13 eu dev...

(#82569) w.miki válasza davenport (#82520) üzenetére


w.miki
veterán

Ilyen FM transmitterből van olyan is, aminek elvezethető a mikrofonja?
Mondjuk egy nagy autóba oda tehető lenne, a kormány mellé, és nem eldugva lenne a szivargyújtóban.
Mondjuk ilyen tartóval kombinált, mint ez az MPOW 3in1

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#82570) Golyo69 válasza davenport (#82520) üzenetére


Golyo69
senior tag

Köszi! megnézem aztán megrendelem :) vki esetleg rendelt már ilyet?

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#82571) LámaZ válasza Donki Hóte (#82565) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem mosógép alá kell, annál vékonyabb kell, igazából a fekvőtámaszos micsodák alá kell, hogy ne menjenek szét. (Ez azért kell, hogy továbbra is tudjak 1×-re levegőt is venni és csomót is kötni. A vizenyő megelőzésére meg egyéb trükkök vannak.)

A nem kioldó csomókötést most nem találom, de addig nézzétek meg ezt, amely idevágó. Állati a pasas! :-)

Nem találom a videót...
Rengeteg technika van, de mindegyik vagy bonyolult vagy nem annyira biztos, mint amit ismerek, de ez van. Majd lehet, hogy felteszem én; amúgy ismerősöknek szoktam mutogatni.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#82572) Flashy válasza sysrq (#82566) üzenetére


Flashy
veterán

valaki már írta is, a lakáson belül is jó. családi ház, aránylag nagy és tetőteres, ami teljesen más éghajlat, szét lehet szórni az érzékelőket. ez a Digoo páratartalmakat is mér, az meg a penészedés miatt lehet fontos. de sima kicsi drótos külső-belső hőmérő ("autós") is van kidugva több ablakon kívülre, mindig azt kell nézni, ahova épp nem süt rá a nap. és akkor én még nem vagyok különösen hőmérő-fétises, de legalábbis minden hőmérőm a legolcsóbb :D

(#82573) Dluinet


Dluinet
nagyúr

120GB SSD $39
kupon kód: Ruscoupon

leírás

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#82574) Breki válasza Met (#82531) üzenetére


Breki
veterán

Szia

Kicsit félreértelmezed.

Elindítod az app-ot, kiválasztod a legközelebbi postát vagy amelyikbe mennél. Azután megjelölöd melyik ügyben majd megmutatja a szabad időpontokat azok közül kiválasztod ami tetszik.

pl 16 óra, 16 óra 30 stb
kapsz egy számot ez nálam mindig 900 és az adott időre odamész.

Úgy nem használhatod, hogy nem tudod mikorra érsz oda az adott időre kell menni, max úgy lehet hogy egykét órával előtte megnézed van-e szabad időpont, de minél közelebb van annál kevésbé van szabad hely természetesen.

De lefoglalt időpontot vissza is lehet mondani és másikat választani.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#82575) DrBubo77 válasza Met (#82531) üzenetére


DrBubo77
addikt

Kiválasztasz egy időpontot: óra 15, óra 30, óra 45 és kerek óra. Akkor vagy legkésőbb 1 perc múlva hívnak.
Én már 2 postán is próbáltam. Amikor 8 órára foglaltam, akkor még a sorszámosztónál álltak sorban az emberek, amikor engem már hívtak.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#82576) Breki válasza DrBubo77 (#82575) üzenetére


Breki
veterán

Az az érzés ahogy néznek a tömött postán ahogy besétálsz előttük megfizethetetlen. :-)

De oda kell érni pontosan.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#82577) Met


Met
nagyúr

Aha, értem, akkor nem úgy megy hogy odamegyek, kérek egy sorszámot és gyorsabban sorra kerülök mintha tépek egyet az automatából.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#82578) MADcat válasza Met (#82577) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Szerinted akkor nem mindenki ezt tenné? :F

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#82579) Degeczi válasza sysrq (#82566) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kültérben is lehet értelme, ha nem találsz olyan helyet, ami mindig árnyékban lenne.

(#82580) sysrq válasza Degeczi (#82579) üzenetére


sysrq
őstag

Ahaa, végül is logikus. De felmerül bennem a kérdés az megoldható vagy van olyan készülék amihez egy kültéri és két beltéri (szép nagy képernyős színes) egység van? Pl. háló, nappali, erkély, kombináció?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#82581) Degeczi válasza sysrq (#82580) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem láttam ilyet, de aligha lenne túl kifizetődő ilyen kombókat összecsomagolnia a gyártónak, amikor akinek több beltérire van szüksége, az egyszerűen vehet több készletet - amit ugyanazzal a kültérivel párosít.

Inkább érdekelne, h van-e normális függőleges látószögű példány, mert Aldiba vittem már vissza emiatt szép nagy színes képernyőset - ami függőlegesen csak egy pár foknyi tartományban volt jól látható, és pont alulról kevésbe (ha mondjuk a falra szerelnéd, akkor ülve nem volt látható, csak állva)
De még fekete-fehér LCD-s példányokat is nagyon gyakran sújt ez a probléma.

(#82582) Met válasza MADcat (#82578) üzenetére


Met
nagyúr

A nyuggerek? Nem hiszem😃

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#82583) Skillet


Skillet
addikt

3.5mm jack elosztót keresek.
EZT találtam, mivel van már ugreen kábelem.
Igazából egy olyan elosztó kellene, ahol az egyik fele 6.35mm apa, a másik fele meg 2db 3.5mm anya (így kihagyhatnám az átalakítót, mivel a jack hosszabbítóm 6.35-ös). De ilyet nem találtam.
És kábel nélküli lenne talán a legjobb, nincs mi megtörjön...
De ahogy nézem, normális minőségben kábeles van csak.
Itthon van amúgy egy ILYEN, de egy forintot sem ér. Állandóan igazgatni kell benne a fülhallgatókat, hogy halljunk is valamit.
Itt meg is dőlt az elméletem, hogy ha nem kábeles, akkor jó :DDD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#82584) LámaZ válasza LámaZ (#82571) üzenetére


LámaZ
addikt

Íme a videó!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#82585) DrBubo77 válasza Breki (#82576) üzenetére


DrBubo77
addikt

Az tuti. :D
Tegnap délután is bementem a postára 17:28-ra, hatalmas tömeg várakozott. Én 17:32-kor már távoztam is. Pedig a postás hölgy még nyugdíj-biztosítást is próbált rám sózni.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#82586) FingR86 válasza Skillet (#82583) üzenetére


FingR86
őstag

pont olyat amilyet keresel, nem találtam én sem, de nekem a napokban egy ilyen érkezett meg: ROCK Audio Splitter
2$-os kuponnal 2.53-ért volt és elég jó minőség

[Szerkesztve]

vmi ilyesmire gondolsz? [link]

[ Szerkesztve ]

(#82587) Flashy válasza sysrq (#82580) üzenetére


Flashy
veterán

az a baj, hogy a legtöbb amit kapni lehet sima 1+1-es. már az 1+3-as is ritkaság, főleg hogy egy képernyőn mutatja mindet, nem kell gombbal váltogatni. tökjó lenne olyan megoldás, hogy tetszőleges számú kül- és beltérit vehetsz és összerakhatod ami kell. lehet, hogy van is ilyen, de az biztos, hogy nem a párezer forintos megoldás lesz. vagy meg kell csinálni saját magam arduino alkatrészekből.
a kérdés mégse hülyeség, az egyszerűbb állomások kültérije fix csatornán (kóddal) küldi a jelet, elképzelhető hogy ha veszel 2 szettet, akkor az egyik kültérijét fogja mindkét beltéri. az a baj, hogy nem lehet tudni, hogy melyik típusnál vannak egymáshoz párosítva saját kódpárral (ilyenkor csak az egybe csomagolt kültéri és beltéri érti egymást) és melyiknél mindegy...

(#82588) DrBubo77 válasza Skillet (#82583) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ez nem jó? Gyorsan elérhető.
Mi is használtuk TV+ 2 fülhallgató kombinációban és jól működött, nem volt vele gond.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#82589) davenport válasza Golyo69 (#82570) üzenetére


davenport
aktív tag

van topkija nézz ott körül, mert mindkettőnél fennáll az, hogy nem minden autóba mennek.

(#82569) w.miki: nincsen külön ki-bemenet a mikrofonnak.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#82590) sysrq válasza Flashy (#82587) üzenetére


sysrq
őstag

Szorgos kínai kezek legyártanak mindent, a két szettel az a baj hogy a két belső hőmérsékletet nem jeleníti meg egyszerre. Ilyen lenne jó csak a házon belül két hőmérséklet és páratartalommal és egy külső értékekkel. Lehet megpróbálom megfogalmazni a Digpoo supportnak, már ha van olyan.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#82591) Zola007 válasza DrBubo77 (#82585) üzenetére


Zola007
veterán

fel akartam rakni én is, de az nem mai 4.1-es androidra már nem megy fel :(
nem tudom milyen szolgáltatást nyújt, amit már nem lehetett jellybeanre leprogramozni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#82592) cris78 válasza Breki (#82576) üzenetére


cris78
őstag

A legjobb mikor a postás kisasszony néz, hogy a gép rossz sorszámot dobott fel :DDD

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#82593) DrBubo77 válasza Zola007 (#82591) üzenetére


DrBubo77
addikt

A Play szerint 4.2-től megy. :F
Állami cég, csoda, hogy van mobilalkalmazásuk.

[ Szerkesztve ]

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#82594) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Jó lenne az a PostaApp, csak éppen arra postára nem használható, ahová a nekem címzett küldeményeket viszik :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#82595) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!
128 gigás micro sd-t kitől érdemes rendelni?

(#82596) bippeti válasza schawo (#58213) üzenetére


bippeti
tag

gumis cipőfűző: úgy látom, tavaly nyáron ez nagy sláger volt, többen is rendeltetek, de olvastam olyat is, akinek nem jött be. Nagy általánosságban, közel egy év távlatából ajánlanátok, bevált, vagy pár hét alatt szétjött?
Illetve láttam a mágnesest is, de arról kifejezett nemajánlást is olvastam valakitől, ez a nemajánlás általános, vagy esetleg bevált valakinek?

(#82597) Dr.NX válasza Donki Hóte (#82594) üzenetére


Dr.NX
addikt

Próbaképpen felraktam.
Hungarian Post Application needs access to
Device and app history
Identity
Contacts
Location
Phone
Photos/Media/Files
Device ID and call information

Elsőre egy kicsit túl kíváncsinak tűnik.

Elfogadom a sütiket.

(#82598) vasi89 válasza Ateszpapa (#82595) üzenetére


vasi89
addikt

(#82599) Ateszpapa válasza vasi89 (#82598) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszönöm!

(#82600) woodworm válasza vasi89 (#82598) üzenetére


woodworm
veterán

És olyan, akitől egyszerűen lehet regisztrált küldeményben kérni? Többedszer nem érkezett meg a szállítmánya és szeretném elkerülni a rendeléskori vagy az utólagos üzenetváltásokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.