Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73012) spidersoft válasza Sanki (#72999) üzenetére


spidersoft
senior tag

Előre szólok: nem vagyok szakértő, nem ismerem a teákat (leszámítva nyilván a boltban kapható Lipton-Milford-Twinings-Dilmah-stb. vonalat), és nem rituáléként fogyasztom a teát, hanem folyadékként. Ennek ellenére már párfélét kóstoltam, de az igazi, normális teát nem ismerem (nem volt még dolgom nagy tealepénnyel, nem ittam olyan helyen teát, ahol az első forrázatot leöntötték róla, vagy egyáltalán: bármilyen szertartást betartottak volna a csészében és alátéten kiadott forróvíz-zacskóscukor-filter édeshármast leszámítva. Ez is olyasmi, mint a hifi: ha olyan márkád van, amit mindenki ismer, akkor jó eséllyel nincs is hifi készüléked :D

Valami hasonló ebayről rendelt miniatűr puerlepény-utánzatot már kóstoltam kétfélét (utánzat, mert nyilván nem puer, azaz lehet, hogy hasonlóan készül, de azért csak ipari cuccok ezek, meg ennyiért nyilván nem azt adják, amit a teaértők puernek hívnak). *Ízre és állagra* teljesen rendben voltak: erős teaaroma, nem vad keserű, hanem zamatos, ízes. Szépen ázott (nem úgy, mint pl. egy p!ckw!ck, hogy először kék lesz tőle a víz...), szép egészséges tealevelek nyíltak belőle (ha néhol belekóstol a bogár, az csak annyit jelent, hogy nincs agyonpermetezve... attól az a levél még okés), nem törek állagú hajófenék-söpredék, mint az itthon árult divatmárkák. Semmi mellékaromát nem éreztem, mint sok lildös Lord Nelsonon (valahogy mindnek hal-, cigicsikk és/vagy szennyesruha szaga van...), Sir Mortonon (olyasmi íze van, mint kéne, csak kicsit matt, meg kicsit fűszagú...), Lipton piramis teák (maga a tea finom, de a piramis műanyag ízét én érzem a teán -- mostanság, mióta van kínából bombillám, minden filterest úgy kezdek, hogy kiszórom a tasakból :D ) stb. Nagyobbacska inggomb mérete ellenére, ha csak egy-egy csészével fogyasztanál belőle, és nem kannában főzöd, érdemes ezt is úgy bontani, hogy a maradék nagyjából egyben maradjon (erre a "nagyok" spéci kést használnak... láttam már ilyet képen :D ), mivel kb. három filternyi egy lepényke (nyilván ha kannában főzöd, akkor is érdemes széthúzni a préselményt, hogy a belsejében lévő leveleket is hamar átjárja a víz). Hogy milyen környékről származik, mivel kezelték az ültetvényt, milyen eljárással dolgozták fel, az itt nincs kiszólva... viszont a nagyoknak meg nem vagyok hajlandó elhinni, hogy mindent olyan odaadással és tisztasággal készíttetnek, ahogy én csinálnám magamnak (pl. nem mernék rá megesküdni, hogy a liptonnak szánt cserjéket a légszennyezés kikerüli, és a friss hegyi szellő kizárólag nekik fújdogál), szóval egál ;] Akad olyan is, aki szerint teljesen rendben vannak a kínai teák, meg olyan is, aki szerint nem annyira -- ki kinek hisz, egyéni joga.

Tea tudtommal rendelhető, de 100g fölött ártól függetlenül fizetni kell az ÁFÁt (jó lenne, ha valaki megerősítene/cáfolna, mert nem vagyok nagy törvényismerő), és 100g tea kábépont 20db ilyen lepényke :)

Egyébként van tea topik is :))

Ha olyasvalakinek van közelebbi tapasztalata ezekkel a kis lepényekkel, aki érti is a teákat, annak én is várom a véleményét! :R Sajnos még tesztet sem találtam magyar nyelven a neten róluk...

(#73002) MADcat: "Oda nem szabad csomó kaját bevinni, nem?" -- ami nekem vesszőparipám, és nem vagyok hajlandó megérteni: kindertojás! Nem lehet bevinni kindertojást! Megtalálják nálad a vámon, és kindertojáscsepmésszé kiáltanak :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.