Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146651) dugesz77 válasza t72killer (#146647) üzenetére


dugesz77
őstag

Powerbankhoz nagy kapacitásút érdemes venni. Ezek a jobbak: Panasonic NCR18650B, Sanyo NCR18650GA, LGMJ1, Samsung 36G
A kamu( 4000mAh felírat fölötti) messziről el kell kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#146652) vince válasza t72killer (#146649) üzenetére


vince
őstag

A Li-ion akkuk névleges feszültsége 3,7 Volt. A teljesen feltöltött akku kapocsfeszültsége 4,2 V körüli, a teljesen lemerített (de még nem túlmerített) akkué 2,5-2,6 V körüli. Az elemlámpa topik topikgazdájának tollából itt egy jó cikk az akkukról.

(#146651) dugesz77
Így van, a technika jelen állása szerint ebből a méretből 3500 mAh az elérhető valós kapacitás.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#146653) Donki Hóte válasza t72killer (#146649) üzenetére


Donki Hóte
veterán

ICR-nél is 3,7 voltot látsz :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#146654) Czimby válasza Donki Hóte (#146648) üzenetére


Czimby
addikt

A névleges 3.7V a valós pedig 3V-4.2V a töltöttségi szint függvényében.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#146655) Czimby válasza t72killer (#146647) üzenetére


Czimby
addikt

Olcsóbb ha készen veszed mintha építés.

10000-es lapos Baseus pl AliExpress-ről. (Van 20000-es is.)
Vagy Xiaomi pl eustock-ról.

Egy rendes ház(pl:Tomo) közel annyiba kerül mint egy komplett gyári, és még akkukat is venned kell bele.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#146656) AtiSnatch válasza fecus (#146558) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Nekem bevált ;)


Kérdezz, ha szeretnél valamit tudni. :)

[ Szerkesztve ]

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#146657) dugesz77 válasza Czimby (#146655) üzenetére


dugesz77
őstag

+1 Szerintem is csak akkor érdemes építeni ha a cellák már megvannak..
Ha csak a cellát veszi az ember 12-14$ körül megy most a 4 db Panasonic + hozzá az elektronika/kabát...

(#146658) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi mindenkinek az elemtémát:R:R Bár még 1x meggondolom, lehet mégis egy kombinált napelemes powerbankot veszek, leegyszerűsítve a problémát. Nem tudom ezek a vackok mennyire időjárásállóak hosszú távon (=udvaron lakna, kapná a napot-esőt-havat)...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#146659) w.miki válasza t72killer (#146658) üzenetére


w.miki
veterán

jobb ha külön veszed, és valami minőségibbeket...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#146660) dugesz77


dugesz77
őstag

Ezzel a fajta 8 portos gigás switch-el van valakinek tapasztalata? Kinőttem a 4 portost vagy kellene egy 8-as vagy még egy 4-es.

(#146661) Graphics válasza dugesz77 (#146660) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs, de köszi a linket :D én is keresek valami olcsóbbat, ez meg nem nagy összeg.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#146662) bazsimano válasza dugesz77 (#146660) üzenetére


bazsimano
őstag

ennyi erovel nem elegendo egy ilyen tp link?
itthoni gari es gyorsan megvan...
nem okoskodni szeretnek, es azert is teszem offba...mert szabalyzat, csak vitainditonak, hogy az ezzel szembe tobbet tud?

en is keresek hasonlot uj lakasba.

persze ha nem idevalo a komment akkor moderatorok gyaluljak le nyugodtan :)

(#146663) Graphics válasza bazsimano (#146662) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amit linkeltél nem gigabites.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#146664) t72killer válasza w.miki (#146659) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bonyi, mert a vízálló powerbank-tokok általában valami magasabb feszkót kérnek, az áramforrásként szolgáló napelem meg vagy USB 5v-ot vagy 12+V-ot ad ki magából.

Röviden a komplett projekt:
Akciókamerát szeretnék kültéri, nomád webcamként beüzemelni (miért akciókamerát: mert a célezközöknek vagy a képe gagyi vagy az árcédulájuk horribilis). Ehhez ugye kell a kamera vízálló tokban, egy arduinós vezérlődobozka és az áramforrás. Elég bonyi rendszer, szivesen összevonnék pár komponenst...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#146665) ANOka válasza dugesz77 (#146660) üzenetére


ANOka
őstag

(#146666) farkas-j válasza dugesz77 (#146660) üzenetére


farkas-j
őstag

Én itthon vettem 2db 8 portos gigabites TP-Link switchet. Nem volt 5000Ft és magyarországi garis. Teljesen jól működik. Nem tudom, hogy 1000Ft-ért megéri e kintről bekockáztatni?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#146667) Graphics válasza farkas-j (#146666) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én bekockáztattam, max szétszedem megnézem milyen chip van benne.

lejött még -5$ is, mert még kellett pár apróság, így kb 2500Ft-ba állt meg. Kipróbálni jó lesz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#146668) flegga92 válasza Graphics (#146667) üzenetére


flegga92
senior tag

Ennyiért én is kockáztattam volna, kár hogy fél éve nem volt még ilyen olcsón.
Én TP-Link TL-SG1008D-et vettem itthon, tökéletesen teszi a dolgát. Kínából akkor a legolcsóbb kb 500 Ft-al volt drágább.

(#146669) Zola007 válasza Graphics (#146667) üzenetére


Zola007
veterán

ott van az értékelések között szétszedve
Realtek RTL8370N
először körülnézni érdemes, utána fizetni
ettől függetlenül 2500-at megért

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#146670) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Jelenleg mi a legjobb szellőzőbe dugható mobiltartó? Ezer éve rendeltem egyet, nem tudom mik az ajánlottak. :R

(#146671) Graphics válasza Zola007 (#146669) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Impulzusvásárló vagyok néha ;] Ha nem bírja a hálózati forgalmam kiszolgálni majd lesz valahogy.

Most egy 2 Gigabit portos switch van, a későbbi lehetőség miatt merült fel ez az olcsóbb kütyü.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#146672) i-sti válasza motoflug (#146670) üzenetére


i-sti
senior tag

(#146673) dugesz77


dugesz77
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget de teszek egy próbát én is ezzel az olcsó 8 portossal. A garancia egy 3000 forintos kütyünél nekem nem annyira fontos, viszont kidobott/eltúlzott pénznek érzem az itthoni 1000-1500 forintos postaköltséget (egy fél switch-et tudok belőle venni :DDD fillérb@szás tudom de nagyrészt erről szól ez a topik)

(#146674) motrola válasza ANOka (#146665) üzenetére


motrola
aktív tag

Van 16 portos teszi a dolgát rendesen. Több éve megvan.
A pontos tipust nem tudom.

TP-linket nem vennék már több elromlott.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#146675) macilaci78 válasza motrola (#146674) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kérdeztem egy szervizest, hogy mi a meghibásodási statisztika egy adott géptípusra vonatkozóan gyártókra lebontva? Hát, őhozzá csak rosszakat visznek... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#146676) DeFranco válasza macilaci78 (#146675) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a statisztikusokkal meg alaplapot cseréltetsz? ;]

(#146677) macilaci78 válasza DeFranco (#146676) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem. Kilincset. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#146678) fecus válasza AtiSnatch (#146656) üzenetére


fecus
őstag

Az a kérdés, hogy ez hozza-e azt a működést amit a beépítettek?
Gyújtás->kapcsolódás->működés-> lekapcsolás és ez automatikusan akárhányszor szállok ki és be.
A kis akkus UGREEN-nel megszívtam, mert folyton nyomogatni kell, de ha egy időn belül visszaértem akkor kapcsolódna mert az aksi még életben tartja, de én megnyomom és kikapcsolom. Nem érek rá számolgatni a LED villanásait.

A másik a mikrofon hangminősége. Nem túl jól hallottak. Igaz ez mélyre került a jack bemenet miatt.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#146679) szimi57 válasza motoflug (#146670) üzenetére


szimi57
őstag

A sima rádugósat kihagynám. Van sok rászoritós megoldás.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#146680) motoflug válasza szimi57 (#146679) üzenetére


motoflug
őstag

Melyik márkából? :R

(#146681) t72killer válasza Zeki (#146592) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó régi kérdés, látom nem reagált rá senki: hasonlóban utazom és arra jutottam, hogy egy akciókamerát kell megfaragni, úgy, hogy a vízálló házába bejusson egy USB-kábel. Esetleg egy arduinós bekapcsolót is érdemes lehet összedobni hozzá.

Kapcsolódó kérdés: látott már valaki tényleg 1/2.3"-os szenzoros akciókamerát jó áron ebayen? 100dodó alatt nemigen láttam ilyet, csak az 1/3.x"-os 4-5MP-es kacatok mennek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#146682) dugesz77 válasza fecus (#146678) üzenetére


dugesz77
őstag

Ez ezt tudja igen. Nincs benne akku tehát gyújtás ráadás hatására kapcsol ki/be. Hamar kapcsolódik.
Nálam amúgy így néz ki "beszerelve"

[ Szerkesztve ]

(#146683) zsiz


zsiz
őstag

Kínából FM rádiót érdemes venni? Fogja majd szépen az itthoni adókat? Konkrétan egy kedves ismerősömnek kellene egy olyan cucc, ami:
- hordozható BT hangszóró,
- FM rádió, USB, AUX bemenettel,
- jó akkuidővel, és azért ne dobozhangja legyen. Mennyiért lehetne valami ilyesmit venni? Van valakinek ötlete, tapasztalata esetleg?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#146684) Dluinet válasza zsiz (#146683) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Rolton, volt a topikban több vélemény is.
Az USB ellenőrizd, nehogy csak táp legyen.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#146685) pulutodurumo válasza t72killer (#146681) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Yi Lite befér 100$ alá, az nem jó?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#146686) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Alumínium redőny vezérléssel próbálkozott már valaki e-bay-ről vagy aliról beszerezve?

(#146687) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!
Mennyire erősek ezek a mágneses autós telefontartók, ahol egy fémlapot kell tenni a telefon és tok közé? Könnyen leesnek ha vastag a tok? Most pl. egy 2mm vastag Mofi szövettok van a telefonomon. Vagy inkább ajánlott a hagyományos tartó?

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#146688) macilaci78 válasza tonyrulez (#146687) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én mágnesest használok már lassan 3 éve. Xiaomi Redmi 3 és Mi A1. A tartók közt nagy a szórás, van, amiről lefordul egy 10-es csomag papírzsebkendő is. :N Tokban van a telefon, a tok belső felébe beragasztottam a fém lemezt. A Mi A1 picit nagyobb, ha nem sikerül pont középre raknom, akkor elferdül, de le nem esik. Töltőkábel súlya már elhúzza, vízszintesen meg sem áll, de leesni így sem akar.
Szeretem, imádom, hogy csak odateszem és megyek. Korábban csíptetősöm volt, az szerintem életszerűtlen aktív használat mellett: nem tudsz bepötyögni egy hosszabb címet álltó helyben, nemhogy forgalomban, lekapni telefonálni, vagy visszarakni sem egyszerű.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#146689) DeFranco válasza tonyrulez (#146687) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem egy getihu mágneses (csak bedugós, nem szorítós) tartóm van, a redmi4x-emen pedig egy kemény nillkin tok, a tok és a telefon között pedig a fém lapocska.

teljesen stabilan tart, rendben van, megbízhatónak tartom. van ebből több féle, személyes preferenciám szerint a négymágneses (2-2 pólusonként) talán stabilabb, de nem próbáltam még sokat ezekből.

[ Szerkesztve ]

(#146690) t72killer válasza pulutodurumo (#146685) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon szűkösen, eddig jóval többért láttam - az olcsóbbak meg ezekután gyanúsak h nem kamucuccok-e:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#146691) dugesz77 válasza macilaci78 (#146688) üzenetére


dugesz77
őstag

Én a múltkor ezt a fajta Mofi tokot vettem a telefonhoz és ebbe gyárilag beleintegrálták már a fémlapot a hátuljába nem kell ragasztgatni semmit jó erősen tart.

(#146692) tonyrulez válasza dugesz77 (#146691) üzenetére


tonyrulez
őstag

Banyek, nekem is ilyen van, most nézem és benne a fémlap :))
Többieknek is köszi, akkor bepróbálok egy ilyet.

4 8 15 16 23 42

(#146693) zsiz válasza Dluinet (#146684) üzenetére


zsiz
őstag

Köszi, tényleg. Név alapján már emlékszem rá, hogy többször is volt téma. Viszont picit nagyobb méretű cucc kellene, ha lehet válogatni. :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#146694) fecus válasza dugesz77 (#146682) üzenetére


fecus
őstag

Mindenkinek köszönöm. :R
Megrendeltem.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#146695) Zeki válasza t72killer (#146681) üzenetére


Zeki
nagyúr

Eső nem érné, meg már annyira hideg sem. Ezen a kamerán gondolkodtam, egy powerbankkal kirakom, aztán kamerázzon. :)

(#146696) Axe Miskolc válasza sloja (#146643) üzenetére


Axe Miskolc
tag

Köszi!
Használod valamelyiket? Az olcsóbb kialakításúból halnak el sorra.

(#146697) flegga92 válasza tonyrulez (#146687) üzenetére


flegga92
senior tag

Simán jók, nekem ragasztós Baseus van kb 1 éve. Tettem a céges kocsiba is, földúton nagy sebességnél is tartja az OP3-at.

(#146698) 123xyz


123xyz
tag

Sziasztok.

Ilyen ragasztós fali akasztóval van valakinek tapasztalata? Traceless Hooks. Abban biztos vagyok, hogy nem bír el 15kg-os terhelést :DDD , de ha pár kisebb dolgot tényleg tudna tartani, akkor lehet vennék egy csomaggal. Csak azon gondolkodom, hogy a sima kétoldalú ragasztó (amivel rögzíthető a kampó) mennyire lehetne hosszútávú megoldás.

(#146699) 123xyz


123xyz
tag

Olyan viccesek néha ezek a kínai termékleírások, most pl. BG hírlevélben szerepelt egy pénztárca 4 tulajdonságot kiemelve, melyek közül az első: "Geometric Shape" :D :C

[ Szerkesztve ]

(#146700) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Van valakinek kintről rendelt mágneses építőjáték?
Ilyenre gondolok:

Melyik lenne az ajánlott? Ez esetleg? [link]
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.