Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147551) gyapo11 válasza DeFranco (#147549) üzenetére


gyapo11
őstag

Hmm, jól hangzik. Csak az a gondom, hogy amik vannak, azokat is polarizedként adták el. Volt egy bazári napszemüvegem, de elhagytam valahol, na az jó sötét volt, lehetett egy ezres a búcsúban, nem hiszem, hogy akár UV védelem, akár polarizáció lett volna benne. Esetleg linket tudsz adni a tiédhez, ami bevált?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#147552) Skillet válasza Ghard (#147546) üzenetére


Skillet
addikt

Köszönöm.

(#147550) gyapo11
Szerinted is a fentebb linkelt boruit?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#147553) DeFranco válasza gyapo11 (#147551) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem volt egy poalroidom, az jó volt nagyon sokáig, aztán elpattant a kerete sok év után, most van egy "állványos" napszemüveg amit egy hervisben vettem a polaroidhez képest töredék áron meg van most egy lidis ami a múlt heti akcióban volt 1200 Ft

szeretem megnézni a napszemüveget a saját szememmel mielőtt megveszem, mert ha elszúrják a lencsét akkor lehet benne optikai torzítás ami nagyon káros hosszú távon a szemre.

a polarizálást tesztelni egyszerű, ha forgatod az óramutató járása szerint vagy ellekezőleg akkor bizonyos állásokban pl. a telefon képernyője elsötétül ha ezen keresztül nézed. ugyanez igaz, ha két polarizált napszemüveget egymás elé teszel és forgatod őket, egyszer csak átlátlatatlan lesz a két lencse egymáson.

(#147554) MittuDomain_ válasza Skillet (#147552) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Inkább Eagle Eye X1R, kuponnal 13USD környékén gyakran kifogható, én már 3at vettem ez alatt az ár alatt.
Nincs benne fejpánt, ez a plusz költség.
Cserébe mágneses a talp, jobb a minőség, és nem annyira fejnehéz. Szög egyszerű menü, nincs villogó mód..., van viszont világító kapcsoló, az övcsipsszel táskára téve is használható, etc.

Ill. autó szereléshez az IR kapcsoló miatt jobb a Boruit, de általános lámpának inkább Eagle Eye.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#147555) Elemental válasza gyapo11 (#147551) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem polarizált veithdia van. A lencséje nagyon jó, a formájával van bajom. Oldalt túl sok fény jön be. Nekem ez a lutri inkább a szemcsi rendeléssel, hogy jó lesz-e a forma.

(#147556) spileraaa


spileraaa
senior tag

kupon MIHOME

8.99$

Xiaomi Mijia E-ink Screen Temperature Humidity Sensor Digital Thermometer Hygrometer

[link]

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#147557) S.Y.S. válasza DeFranco (#147549) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

+1

(#147558) kovisoft válasza DeFranco (#147549) üzenetére


kovisoft
őstag

A polárszűrőnek semmi köze ahhoz, hogy mennyire sötétít a lencse.

(#147559) spileraaa válasza bertokl (#115104) üzenetére


spileraaa
senior tag

ilyen jó árban várható újra?

LiitoKala Lii - 100
GB4Deal025
2.99

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#147560) rushty válasza DeFranco (#147553) üzenetére


rushty
senior tag

Nem mindegyik képernyő sötétul el.

#147555 +1

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#147561) Norby86 válasza sloja (#147537) üzenetére


Norby86
őstag

Igazat megvallva néztem a kínálatot és nekem jobban tetszik ez a két szemüveg. Esetleg e kettő közül melyik ajánlottabb? Vagy igazából mindkettő jó utcai használatra? Illetve még azt szeretném megkérdezni hogy mi a különbség a különböző színű lencsék között? Pl. a kék miben más mint a fekete?
Ez tetszik a legjobban
De ez sem rossz

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#147562) Zeki


Zeki
nagyúr

Akciós kupont tud valaki Xiaomi beltéri kamerára?

(#147563) Ghard válasza Norby86 (#147561) üzenetére


Ghard
őstag

Csak szemből kék, ha belenézel a kékbe az is sötétbarnás árnyalatot ad mint a fekete. Ha biztosra akarsz menni, írj üzenetet az eladónak.
elöl, hátul.

[ Szerkesztve ]

(#147564) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

8$-ért dual band wifi stick, jó lehet?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#147565) DeFranco válasza kovisoft (#147558) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ahhoz nincs ahhoz viszont van, hogy ha polárszűrős a naphemü akkor sokkal kevésbé kell hülyére sötétíteni a lencsét, elég egy sokkal világosabb árnyalat (annak minden előnyével) mert a vakítás elkerüléséért nem a füstüveg felel hanem a szűrő.

(#147566) kovisoft válasza DeFranco (#147565) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha polarizált fény vakít (a visszavert fények ilyenek), akkor valóban segít a polárszűrő, ellenkező esetben pont ugyanúgy elvakít szűrővel, mint anélkül. Az atomvillanás pl. nem polarizált. A napfény sem, csak ha visszaverődik pl. vízfelületről vagy üvegről, stb.

(#147567) DeFranco válasza kovisoft (#147566) üzenetére


DeFranco
nagyúr

te egy mókás fazon lehetsz a mulatságokon :DDD

(#147568) zeon.hu válasza Ghard (#147563) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Na ez az, hogy belül más színű!
Nincs olyan, ami olyan belül, mint kívül?
Tehát a kék napgéppel kéken akarok látni :D
(Régen volt ilyen Dirty Dog szemüvegem)

#?*@&!

(#147569) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Szaisztok,

Xiaomi 70 mai dashcamot honnet erdemes jelenleg rendelni?
Esetleg tud vki kupont is hozza?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#147570) Zeki válasza pvt.peter (#147569) üzenetére


Zeki
nagyúr

Aliexpressen kupon osztogatás van, meg appból alapból sok minden olcsóbb.
Én ezt vettem 17.8-ért. otthonra.

(#147571) petipetya válasza Elemental (#147555) üzenetére


petipetya
nagyúr

Julinál láttam olyan napszemüvegeket, amelyek jobban felveszik az arc formáját, például ez.

A keresgélés közepette berendeltem egy fegyverszürke Kingseven-t, mert az értékeléseknél azt írják, hogy kis fejre jó (átnéztem a kínálatukat). Persze kinek-mit jelent a kis fej.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#147572) Ciccuka válasza pvt.peter (#147569) üzenetére


Ciccuka
veterán

70mai pro
ritkán lehet pontozni is

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#147573) Ciccuka válasza spileraaa (#147559) üzenetére


Ciccuka
veterán

Liitokala Lii-402
lehet, hogy később lehet majd pontozni, ha nem preorder lesz

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#147574) Norby86 válasza Ghard (#147563) üzenetére


Norby86
őstag

Azt tudom, csak úgy értettem hogy más színű lencsék esetleg más terepre vannak, vagy mindegyik lencse egyforma? :) Mert nekem van egy sárga Aldis napszemüvegem ami amúgy utcára hordva irtó ronda lenne, de kerékpározáshoz maga a tökéletesség, minden erős fényt ilyen kellemes meleg sárgásra változtat és imádom. Csak épp mint írtam is, nem kifejezetten hétköznapi használatra való és a lencséje is részben átlátszó csak sárgás.
Közben most láttam ezt a Kingseven napszemüveget is amit linkeltek, ezt nem is ismerem, van olyan jó mint a Veithdia? Most ráadásul akció van de már csak 9 órát tart, jó lenne addig eldöntenem melyiket vegyem hogy pár dollárt spóroljak rajta.

Apropó, ez amit a képen mutattál kék, kint akkor tökéletesen látsz vele napsütésben az utcán, vagy akár ha lemész aluljáróba?

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#147575) Real_Necro válasza petipetya (#147571) üzenetére


Real_Necro
veterán

Pont a Kingseven napszemüvegeket nézem. Egyes típusoknál 5 számjegyű a rendelések száma.

[link]

Milyen lehet vezetéshez a "red"?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#147576) t72killer válasza Ixion77 (#147496) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem nem megy :(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#147577) Ghard válasza Norby86 (#147574) üzenetére


Ghard
őstag

Ment privát

(#147575) Real_Necro
Sárga lencse inkább szürkületkor jó, erős fényben nem ajánlott.Feltéve ha sárga színű belenézve is, mert nem látok erre infót az adatlapon. Nekem a zöldes árnyalat vált be a legjobban vezetésre és általános használatra.

[ Szerkesztve ]

(#147578) Real_Necro válasza Ghard (#147577) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem bevonat lesz, mert belenézve inkább barna.
Van egy TomTailor-om, amit már vagy 5 éve nyúzok, igaz 5 számjegy volt az árcímkén, de az szürkés... kipróbálnék másmilyet.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#147579) Ferike81 válasza Zeki (#147562) üzenetére


Ferike81
senior tag

Szerintem ez most elég jó árban van. MIJIA Xiaomi smart camera 1080P

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#147580) solti


solti
senior tag

úgyis ki lesz takarítva ez a komment is, de én egy Julbot vettem a Mountexben: polarizált, fotokromatikus, baromi jól szűri a fényt. Igaz 5 számjegyű volt, és 3-mal kezdődött:)

(#147581) Degeczi válasza kovisoft (#147566) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De mivel folyamatosan visszavert fénnyel találkozol (nem csak víz mellett: az úton is az autók szélvédőiről) ezért valóban nagyon nagy segítség a polárszűrős napszemüveg.

(#147582) Kisnyikhaj


Kisnyikhaj
csendes tag

Sziasztok valami digitális órát tudtuk ajánlani ami esetleg hőmérsékeletet is mutat? Xiaomit néztem az újat de kicsit sokkallom érte, meg az hőmérsékletet nem mutat, esetleg valakinek valami ötlete? Előre is köszi!

(#147583) kovisoft válasza Degeczi (#147581) üzenetére


kovisoft
őstag

Természetesen, én magam is polarizált napszemüveget használok, sőt én is mindenkinek ilyet ajánlanék, pont a tükröződések kiszűrése miatt. Pusztán az ilyen jellegű kijelentésekre reagáltam, és nyugodtan javíts ki, ha bármi valótlant állítottam:

"polarizáltat kell venni, abban nem hunyorogsz bele az atomvillanásba sem"

(#147584) gyulazsolti válasza Kisnyikhaj (#147582) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szia!

Én ilyet vettem, szerintem jó.
Csak itt már nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#147585) pvt.peter válasza Ciccuka (#147572) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi a linket, végül a kis tesója lett Aliexpress appból rendelve 30.49 USD -ért (még pont akciósan meg tudtam venni).

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#147586) kdavid86


kdavid86
tag

aliexpress kupon APR1 - 4/1

(#147587) gyapo11 válasza kovisoft (#147583) üzenetére


gyapo11
őstag

A tükröződések össze-vissza síkban polarizáltak, a szemüveg csak azokat tudja kiszűrni, amik merőlegesek a szemüveg polarizációs síkjára. Szóval sok esetben működik, sok esetben meg nem.
Megnéztem a két kínai szemüvegemet lcd kijelzős órával is meg a két szemüveget öszzeforgatva és a sötétedés 0 azaz nulla, zéró. Vagyis köze nincs a polarizáláshoz. Hazudós kínaiak. Itt a két link, ezeket ne vegyétek: 1 2.
Adjatok linket olyan napszemüveghez, ami valóban polarizál, UV-t szűr és vagy eleve sötét vagy fényre sötétedik.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#147588) DJ. Ru$y válasza gyapo11 (#147587) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A Veithdia shopban vett Veithdia szemüvegeknél, ahol oda van írva, hogy polarizált, az valójában az is. Nekem van 2 típusból is otthon az egyikből kettő a másikból egy (előbbiből már régebben hagytam is el egyet), mind a két típus polarizált.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#147589) Ixion77 válasza gyapo11 (#147587) üzenetére


Ixion77
őstag

A mai LCD kijelzők fénye már nem annyira egy irányba polarizált mint rég, szóval ez semmit sem bizonyít. Van olyan Fujitsu PDA-m 10 évvel ezelőttről, amelynek a képe teljesen fekete a poláros napszemüvegemmel nézve, míg a telefonom kijelzője alig sötétedik valamennyit ugyanazzal nézve.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#147590) gyapo11 válasza Skillet (#147552) üzenetére


gyapo11
őstag

A Boruit jó, de van hátránya is. Kicsit nehéz, ezért elég szorosra kell állítani a pántot, hogy ne csússzon a homlokodra. Ha nem mozogsz használat közben, akkor jó. A másik kis kezelési kényelmetlenség a fényerő beállítása. Az nagyon jó, hogy folyamatos a fényerőállítás, de csak egy irányba megy, tehát ha kicsit akarsz módosítani, akkor lehet, hogy egy teljes ciklust ki kell várnod. És a kis fényeknél elég gyors a változás, tehát nehéz eltalálni, nagyon rövod idő alatt jelentőset változik. És volt akinek több mA áramot fogyasztott a lámpája kikapcsolt állapotban, ez néhány nap alatti teljes akkumerülést eredményez.
Az X1R-t nem ismerem, de a pipa forma amúgy jó fejlámpának, főleg ha a kapcsoló nem a lámpa tetején van, hanem a fej oldalán.
Ha olcsó kategóriában nézelődünk, akkor megemlíteném az XQ-150-et, más neveken is megtalálható, zoomos a főfény két fokozattal, és ott van a két COB, nagyon széles egyenletes terítőfénnyel.
Illetve van egy Ledlenser másolat, TK37Q5, igaz hogy csak 300 lumen, de gyors zoom és folyamatosan állítható fényerő, 3 db AAA, vagyis elég könnyű, 86 g.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#147591) gyapo11 válasza Ixion77 (#147589) üzenetére


gyapo11
őstag

Igen, én se voltam biztos benne, hogy ez jó módszer, ezért néztem a két szemüvegen át is forgatva, ott biztosan működnie kell, hacsak nem cirkumpoláris, de azt nem hiszem.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#147592) DJ. Ru$y válasza Ixion77 (#147589) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha a két szemüveget "keresztbe teszed" polarizálással, akkor nem szabad átlátnod rajta, ha mind a kettő polarizált. Ehhez kell mondjuk egy tutira polarizált, azon leehet tesztelni a többit.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#147593) Degeczi válasza gyapo11 (#147587) üzenetére


Degeczi
nagyúr

$2-ért nincs min csodálkozni, annyiért irreális polarizáltat várni.

(#147594) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

SMD forrasztáshoz jó és olcsó (esetleg bevált) fejpántos nagyítót tudtok ajánlani?

Alex

(#147595) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Tudom már kicsit off, de külföldi rendeléses napszemüveg témához a Loocs-ok nagyon jók ajánlani tudom csak őket (ugyan amcsi márka, de szuper dark verziók is vannak náluk nekem abból van 3 is igaz kettőre ráültem már a kocsiban szóval fogy a készlet :( :D :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#147596) dugesz77 válasza kigyi_23 (#147595) üzenetére


dugesz77
őstag

Csodálkozom is,hogy ilyen hosszan van ez a napszemcsi téma engedve (engem nem zavar) de mondjuk egy elektro téma már rég ki lett volna nyírva :))

[ Szerkesztve ]

(#147597) Norby86 válasza sloja (#147529) üzenetére


Norby86
őstag

Végülis ezt a fényre sötétedő Photochromatikus napszemüveget vettem a Veithdia-tól? Remélem nem nyúlok mellé vele. :) [link]

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#147598) Real_Necro válasza Norby86 (#147597) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én még akcióban egy ilyet vettem: Kingseven

Kíváncsi leszek milyen lesz.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#147599) Flexy90 válasza Norby86 (#147597) üzenetére


Flexy90
senior tag

Én is ilyet rendeltem tegnap, de sehol nem láttam, hogy photocromic lens, tehát fényre sötétedő lenne. :F
Hol láttad?

Xiaomi Fan

(#147600) Real_Necro válasza Flexy90 (#147599) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az utolsó előtti az...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.