Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83051) prannk


prannk
őstag

Hali fontos kérdés lenne hogy

Telekom szervizben adnak cseretelefont?
Illetve a Samsung szervizben?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#83052) MK VII válasza Deck (#82979) üzenetére


MK VII
veterán

Ezzel havonta sem éred el az 1GB-ot...
Én ezeket csinálom nap mint nap a telefonommal, meg youtubeot is nézek néha és van, hogy Play áruházból is töltök le appokat... Havonta az 1GB-ból marad úgy 200-300MB adatkeretem.
Tényleg árulja már el nekem valaki, mert nem értem, hogy, hogy lehet chat programokkal meg böngészéssel napi 1GB-ot forgalmazni?
Az biztos, hogy bőven sarkítva van az általad vázolt adatforgalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#83053) tsteve válasza Logeeen (#83050) üzenetére


tsteve
senior tag

a szerződésedet keresd elő.. elvileg a neten is megvan a fiókodban.. kötbér nélkül csak akkor válthatsz ha magasabb összegre váltasz.. valószínűleg az ügyintező nem véletlenül mondott egy konkrét összeget... ő rálát a szerződésedben szereplő adatokra.. ez esetben a hűség befejező dátuma sem tolódik, marad az eredeti

[ Szerkesztve ]

(#83054) Deck válasza MK VII (#83052) üzenetére


Deck
titán

Megnéztem neked a márciusom. Chrome + facebook + messenger + instagramm = 5gb

Ha a youtube is menne rendesen mint wifin a napi 1gb meglenne, bár nálam megy elég sok minden, ftps filmmásolás stb. Havi 60gb megy mobilneten kb.

És nem, nem érdekel, hogy a mobilneten takarékoskodjak stb. 2017 van legyen már rendes korlátlan mobilnet.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#83055) Logeeen válasza tsteve (#83053) üzenetére


Logeeen
senior tag

Külön papíralapú szerződést nem kaptam. a Dokumentumtárban meg nincs olyan elem ami tartalmazna ilyen árat.
Köszönöm a segítséget! :R

#Xiaomi 13T#

(#83056) MK VII válasza prannk (#83051) üzenetére


MK VII
veterán

Adnak cserekészüléket csak kérj, mert nem mondják... Próbálják elsumákolni a kötelezettségeiket. Nekem pl egyetlen egyszer sem ajánlották fel 3 hónap alatt amíg vagy 6x járta meg a szervizt a telefon... Őket nem érdekli, hogy tudod-e használni az előfizetésedet, csak fizesd.

[ Szerkesztve ]

(#83057) tsteve válasza Logeeen (#83055) üzenetére


tsteve
senior tag

az enyémben ott van egy ilyen, ha jól rémlik egy szerződés-kiegészítés nevű doksi tartalmazza konkrétan.. pech hogy a te esetedben erre nincs adat

[ Szerkesztve ]

(#83058) dptrsk válasza MK VII (#83056) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nem kötelességük cserekészüléket adni.
Ellenben, ha jelzed, hogy nem/korlátozottan tudtad használni az előfizetésed a szervizelés idejére elengednek bizonyos havidíjat.

(#83059) Deck


Deck
titán

Telenor tud normális ajánlatot, a telekom eltörli.

Havi 5k: nappal 10gb, este 100gb + korlátlan böngészés

PS5

(#83060) prannk válasza MK VII (#83056) üzenetére


prannk
őstag

telekomnál vagy a samsungnál?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#83061) tsteve válasza Logeeen (#83055) üzenetére


tsteve
senior tag

A kötbéres doksi C/2-es pontja tartalmazza nálam:
doksi neve: "szerződés, tarifa, kötbér.pdf"
--
c) A kedvezmény igénybevételének feltételei:
2) a jelen Szerzõdés-kiegészítés hatályba lépésétõl számított fent megjelölt hûségidõn belül az Elõfizetõ a "Next S", "Next S Aranytárskártya", "Next S készülék nélkül" díjcsomagot 6.300 Ft havidíjú, díjcsomagnál alacsonyabb havidíjú díjcsomagba nem váltja át;

(#83062) MK VII válasza Deck (#83054) üzenetére


MK VII
veterán

Na.. Meg is van a ludas... Faszbúk meg a messenger..
Én azokon kívül minden mást használok és mindig elég volt az 1GB.

Érthető, hogy szeretnéd a korlátlant, mindenki szeretné, de nem az az álltalános, hogy valaki napi 1GB adatforgalmat bonyolít le. Ez már a nagyon extrém sport kategória, viszont Te álltalánosan írtad az emberek 99,9%-ra.
Ami Te és egy két ember csinál az nem életszerű dolog. Minden nap tud wifi kapcsolatban lenni az ember (persze nem a tanyán a libák közt), hogy olyan dolgokat akkor csináljon meg ami nagy adatforgalom igényű. Be lehet osztani mindent szerintem.
Elég kirívó esetek vagytok ezzel a forgalommal.

prannk Telekomnál.

[ Szerkesztve ]

(#83063) Deck válasza MK VII (#83062) üzenetére


Deck
titán

2017 van..

A telekomnál is volt korlátlan böngészés opció 2.000, Telenornál 1.400ft. A Telekom törli, a Telenoe nem. Ennyi.. És ezekben ugye korlátlan face, messenger, instagramm, böngészés van. Ezek meg alapok az emberel 90%-nál, ez nekem havi 5gb. És ha pl pestem vagyok és kell menetrend, navigáció stb akkoris jól jön.

PS5

(#83064) tsteve válasza Deck (#83054) üzenetére


tsteve
senior tag

Baromira nem fogsz egyetérteni tudom, de a nagy büdös valóság az, hogy épp miattatok, azaz az extrém fogyasztók NEM ELENYÉSZŐ száma miatt nincs ma már nagyon korlátlan mobilos internet nálunk. (máshol sem nagyon, legalábbis a legtöbb eu-s szolgáltatónál nincs, 1-2 kivételtől eltekintve)
Kisebbség vagytok ugyan, viszont a mobilhálózatokat túlterhelitek, s emiatt európában már alig maradt 1-2 valóban korlátlan mobilnetes szolgáltatás.
A szolgáltatók pl. angliában 20-25 gigánál meghúzzák a határt a korlátlannak hirdetett szolgáltatásra is.

[ Szerkesztve ]

(#83065) Deck válasza tsteve (#83064) üzenetére


Deck
titán

Az ő problémájuk, hogy nem képesek rendesen korlátozni. Cseréljenek embereket, oldják meg. Nekem hűség miatt marad a csomagom jó ideig még addig meg lesz valami :D Telekom megszünteti, telenor nem.. Nc..

[ Szerkesztve ]

PS5

(#83066) tsteve válasza Deck (#83065) üzenetére


tsteve
senior tag

"a 2017-et irunk.." kirohanásodra volt ez válasz: nincs ma már igazán európában sem valódi korlátlan net...

[ Szerkesztve ]

(#83067) Deck válasza tsteve (#83066) üzenetére


Deck
titán

Akkor adják olcsóbban. Külföldön is olcsóbb mindenhol.

PS5

(#83068) tsteve válasza Deck (#83067) üzenetére


tsteve
senior tag

ez tömény hazugság...van ahol olcsóbb, van ahol drágább..sok helyen inkább drágább
10 giga: 4500...6000 Ft Telekomnál

Nem sok helyen kapsz eu-ban 10 gigás (roamingban nem korlátozott) netet ennyiért...

[ Szerkesztve ]

(#83069) Deck válasza tsteve (#83068) üzenetére


Deck
titán

És szerinted az jobb vagy ez?

"Telenor tud normális ajánlatot, a telekom eltörli.
Havi 5k: nappal 10gb, este 100gb + korlátlan böngészés".

A lényeg, hogy drágított a telekom.

PS5

(#83070) kicsihuszar


kicsihuszar
csendes tag

sziasztok,
tavaly oktoberben vettem egy telefont 2 ev tarifahuseggel egy jelenleg Move M ATK dijcsomagban levo elofizeteshez. mit gondoltok erdemes lenne valtani Mobil M + 1 GB adatra? jelenleg 3840-et fizetek + a csomagon feluli hivasdijjak, az 500 mega adat altalaban elfogy az idoszak vegere.

(#83071) tsteve


tsteve
senior tag

Telekom védelmében:
http://shop.vodafone.co.uk/shop/pricePlans/plansHome.jsp?&planContractType=monthly

Az eu-s "nagy" szolgáltatók árai minimum hasonlóak vagy rosszabbak manapság a mobilnetre:

Vodafone Angliában nettó 38 fontért ad csak 10 gigát tartalmazó csomagot, s abból csak 2 giga a roaming keret. Ez (nemcsak az ÁFA miatt) inkább rosszabb ajánlatnak tűnik mint az itthoni akármelyik 10 gigás csomag.
Nyilván van ellenpélda is, ami jobb a Telekom mostani netes ajánlatainál, de a "mindenütt olcsóbb" szöveg tömény hülyeség, gondolom ezt a többség itt is belátja...

[ Szerkesztve ]

(#83072) Deck válasza tsteve (#83071) üzenetére


Deck
titán

Telenor olcsóbb. Roaming meg nem érdekel. Hagyni kellett volna ami volt.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#83073) Bferibörs válasza Deck (#83069) üzenetére


Bferibörs
addikt

szerencsére jelenleg lehet szolgáltatót váltani, így talán mindenki megtalálja a számára megfelelőt ( a 3 szerintem rossz közül)
az mindig érvágás, ha egy szolgáltató árat emel akár burkoltan is , ez van
szeptemberig talán kialakul minden szolgáltatónál egy hosszabb távú ár/szolgáltatás amire talán majd lehet alapozni, addig meg költözök oda ahol számomra a legmegfelelőbb feltételeket biztosítanak

(#83071) tsteve

jelen állapotban nem védeném a telekomot -búcsút veszek tőle a domino maraton kivételével

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#83074) Deck válasza Bferibörs (#83073) üzenetére


Deck
titán

+1

PS5

(#83075) tsteve válasza Deck (#83072) üzenetére


tsteve
senior tag

én örülök az új csomagnak a 10 gigásnak feltétlenül, mert nekem a kedvezményes 4500 Ft nem rossz ár érte, s ráadásul roamingban is használhatom, pl. a three-nél angliában ez csak 2 roaming-os hónap az évből, a vodafonnál pedig csak 2 giga a 10 gigából.

(#83076) tsteve válasza Deck (#83069) üzenetére


tsteve
senior tag

"a lényeg hogy drágitott a telekom.."

a 10 giga pl. mikor drágult? nekem olcsóbbnak tűnik az eddigi árhoz képest inkább, s ráadásul roaming-olható is a 10 giga...a telenor keret roaming-ban is jó?
-
annak pedig külön tapsolok, hogy az extrém fogyasztókat próbálják lekapcsolni, hogy legyenek végre normális netes sebességek mindenütt..

[ Szerkesztve ]

(#83077) Bferibörs válasza tsteve (#83076) üzenetére


Bferibörs
addikt

nekem jelenleg 8 GB 3240 Ft a 10 GB mennyi is ? , olcsóbb ?
tény, hogy a rooming engem nem érdekel ( ami egyébként kötelező lesz ), ha kell veszek heti jegyet (most)

érdekes a flottákban nem akarják egyenlőre lekapcsolni a korlátlan fogysztókat

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#83078) vizslakutya válasza balint82 (#83046) üzenetére


vizslakutya
senior tag

keress és találsz. :-)

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#83079) tsteve válasza Bferibörs (#83077) üzenetére


tsteve
senior tag

hivatalos csomagárakról beszélek, nem az ilyen-olyan akciós árakról, azok majd lesznek itt is nyilván előbb-utóbb:

next xl 6 gigával: 15 000 Ft körül van, a mostaniak nem jobbak? dehogynem...4500 -ért kaphatsz 10 gigát bármelyik csomag mellé kedvezményesen...de alapáron is csak 6000, angol vodafonnál ezt nem kapod meg angliában, kénytelen vagy nettó 38 fontot kiperkálni minimum havidijasban

http://shop.vodafone.co.uk/shop/pricePlans/plansHome.jsp?&planContractType=monthly

ezt az itthonit ráadásul teljesen használhatod roamingban is, angliában nem teheted meg csak erős korlátokkal

[ Szerkesztve ]

(#83080) tsteve válasza Bferibörs (#83077) üzenetére


tsteve
senior tag

ha figyeled a trendet itthon és európában, ez csak idő kérdése..mármint a korlátlan, extrém fogysztók lekapcsolása..alig maradt ma már valódi korlátlan csomag európában..és ez a valódi 2017..az extrém fogyasztók nemcsak nálunk terhelik túl a hálózatot a többiek kárára, akik így alacsonyabb minőséget (sebességet) kapnak

(#83081) dashed válasza tsteve (#83080) üzenetére


dashed
senior tag

A sebességet kéne korlátozni és akkor nem lenne gond szerintem.
Nem tudom miért kell ezt a korlátlan sebességet erőltetni..

[ Szerkesztve ]

(#83082) Bferibörs válasza tsteve (#83079) üzenetére


Bferibörs
addikt

8 GB 3240 F ez teljesen hivatalos jelenlegi telekom előfizetésem :U 400 Ft kedvezménnyel

next xl 6 gigával: 15 000 Ft körül van

azért azzal legyünk tisztában , hogy nem a 10-15 ezer Ft-os előfizetők vannak többségben , aki saját célra ( család,ismerősök ) használja a szolgáltatást azok zömében nem ebbe a kategóriába tartoznak szerintem

extrém felhasználók:

meghirdetek 300 Mbits sebességet mert lehetne , de Józsi napi 50 GB-ot használ fel tehát nem tudom biztosítani , de ha Józsi,Béci,Bözsi, Ildi stb. csak 1 GB-ot használ el ( 100 ember ) akkor sem tudom biztosítani - kvázi a 300 Mbits rizsa alapból, akár így nézem akár úgy. Nem beszélve arról, hogy az extrém felhasználók között sokan vannak akiknek nincs más lehetőségük mint a mobilnet.

Megjegyezem amikor bevezették a szolgáltatók a 150 Mbits-t akkor sem volt megfelelő sebesség, pedig elvétve akadt akkor még az országban 4G képes kütyü.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#83083) Watto1991 válasza MK VII (#83056) üzenetére


Watto1991
senior tag

Nettó baromság. Semmi kötelezettségük nincs cseretelefont adni, egységesen megszűnt a Telekomnál. Ahogy mondta a fórumtárs, havidíj jóváírást lehet kérni (meg is adják), +ha egy telefon 6-szor van szervizben, ott már lehet kérni a visszavásárlást.

(#83084) balint82 válasza vizslakutya (#83078) üzenetére


balint82
senior tag

Köszi, mintha én is ugyanezt írtam volna --> csak ez az információ van : MOBIL XL 4GB nettel 80e HUF, hol a többi? :)
Pl. Mobil L + 4gb net esetén mennyi a készülék és a többi csomagnál stb., korábban ezeket látta az ember...

Google Pixel 4a

(#83085) Bferibörs válasza Watto1991 (#83083) üzenetére


Bferibörs
addikt

sajnos ezt a Ptk szabályozza, bírósági úton érvényesíthető ( jelentős kényelmetlenség okozása )
több hét és többszöri javítás

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#83086) MK VII válasza Watto1991 (#83083) üzenetére


MK VII
veterán

Látom a kötelezettségen fennakadás van... Máshogy fogalmazok. Ha kérsz, adniuk kell...

A telefon 3 hónap alatt háromszor lett komplett cserélve és egyszer csereutalvánnyal egy teljesen új kihozva...
Gyakorlatilag 10 percet nem használtam a telefont 3 hónap alatt. Senki nem kérdezte kérek-e cserekészüléket én meg nem is kérdeztem rá, mert én is úgy tudtam, hogy már régóta megszüntették...

Viszont a veszprémi Telekom üzletvezetője világosított fel, hogy nyugodtan kérjek cserekészüléket legközelebb, mert adniuk kell...

[ Szerkesztve ]

(#83087) Watto1991 válasza Bferibörs (#83085) üzenetére


Watto1991
senior tag

Méltányosságból, üzletvezetői engedéllyel :)

(#83088) tsteve válasza Bferibörs (#83082) üzenetére


tsteve
senior tag

ha létezik Telekom-nál publikus, 8 gigás, 3240 ft-os választható díjcsomag akkor jelezd nekem is... ez valami lezárt csomag? havidijasrol beszélsz?
én mindenesetre csak a publikus csomagokat hasonlítgatom... itthon van talán 1-2 jobb is mint a telekomé, de pl Angliában a vodafonnál nem igazán, ha 10 gigát vagy hasonlót akarok

[ Szerkesztve ]

(#83089) Bferibörs válasza tsteve (#83088) üzenetére


Bferibörs
addikt

úgy látom lezárt csomag, nem látom már a listában

Díjcsomag
Integrált társkártya Net&Roll S
Havi díj
3240 Ft/hó

társkártya nélkül 400 Ft-al volt több.

Net&Roll S TK 8 GB maradt
Felhasználható: 2017.04.27. 8 GB-ból
4G sebességgel használhatod
8
GB
8
GB

havi előfizetés

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#83090) Logeeen válasza tsteve (#83061) üzenetére


Logeeen
senior tag

Köszönöm a segítséged. Felhívtam újra őket, másik ügyintézőnél sikerült. Igaz, nem az amit akartam, de így is a pénzemnél vagyok és többet kapok érte! :R :)

#Xiaomi 13T#

(#83091) vizslakutya válasza balint82 (#83084) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Szerintem csak ehhez a csomaghoz lehet előrendelni,azért nem látod a többit.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#83092) balint82 válasza vizslakutya (#83091) üzenetére


balint82
senior tag

Rányomsz arra, amit korábban is linkeltem és íme, ez 2017-ben az előrendelés...

Google Pixel 4a

(#83093) tsteve válasza Bferibörs (#83089) üzenetére


tsteve
senior tag

ügyesen kifelejtetted, hogy ez egy stick-es csomag, nem telefonos.. :)

(#83094) Bferibörs válasza tsteve (#83093) üzenetére


Bferibörs
addikt

szerinted miben használom ?-telefonban, ez a csomag ugyan úgy felment mint a többi , ezt használom netre mert a többi ami a gsm-hez volt használható eddig is aranyporért volt (4-6 GB a havi felhasználásom ) -ezért nem volt és nem is lesz telekomos előfizum gsm+net inkább duálos teló :U

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#83095) tsteve


tsteve
senior tag

a lényeg a lényeg: az hogy vannak (illetve voltak) társkártyás stick-es csomagok régebben a Telekom-nál, ahol pl. 8 gigát kaptál 3240-ért nem szoroz, hiszen azok nem telefonos csomagok voltak, de akinek van, használja egészséggel a lezárásig akár telefonon is...ezt hasonlitgatni a hivatalos telefonos csomagokhoz nagyon nem fair

ma már a net csak elvétve korlátlan a mobilos csomagoknál az eu-ban, valamilyen korlát, vagy "fair use" limit szinte mindenütt van

..és a nagy eu-s szolgáltatók közt a Telekom nem számit sztem olyan drágának netes csomagokra ma már..az pedig unikum, hogy a netes csomagok a Telekom-nál használhatók teljes mértékben roaming esetén is

ettől függetlenül felőlem lehet gyalázni tovább az új csomagokat, csak ne kerüljenek bele ilyen nettó faszságok, mint hogy "mindenütt olcsóbb.." aki ezt hiszi nézze meg az angol vodafone havidijas csomagjait:

http://shop.vodafone.co.uk/shop/pricePlans/plansHome.jsp?&planContractType=monthly

[ Szerkesztve ]

(#83096) vizslakutya válasza balint82 (#83092) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Nagyszerű,előrendelsz,felhív az ügyintéző és megegyezel vele,lehet,hogy egyedi árat kapsz.
Ha nem tetszik,lemondod,sto problem?

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#83097) tsteve válasza tsteve (#83095) üzenetére


tsteve
senior tag

ja igen, ráadásul az emlitett stick-es csomag sebességre korlátozott volt.. szóval duplán nem fair hasonlítgatni az újakhoz...

[ Szerkesztve ]

(#83098) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Lemondtam egy előfizetést, megkaptam az sms-t hogy levették a nevemről, és időarányos számlát küldenek, de akkor hogy fizessem be?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#83099) Bferibörs válasza tsteve (#83095) üzenetére


Bferibörs
addikt

figyu,nem mindenkinek ragad a füléhez egész nap a telefonja, arra spec nekem ott van a céges ami bőven sok beszélgetésre. A mai világban elengedhetetlen a gyors és aránylag nagyméretű mobilinternet elérése ( vagy visszafelé fejlődünk ? :U. Sok minden interneten keresztül zajlik, munka,megrendelés, családdal,ismerősökkel való kapcsolat tartás. A szolgáltatók ezzel valszeg tisztában vannak , így ahol tudják lehúzzák a fogyasztókat.
Anglia , hát tudod nem csak a vodafone szolgáltat ott, sajna pont az ő szolgáltatásukat nem ismerem.
Ami viszont tény az ottani szolgáltatók nem elüldözik hanem halásszák a felhasználókat különböző kedvezményekkel. S ha már az áraknál tartunk ( Angliát hoztad fel ) náluk az az összeg ami nekünk brutálisnak számít aprópénz. :U Mind e mellett nem óhejtok angol szolgáltatóhoz fordulni, itthon szeretném megtalálni azt a szolgáltatót aki számomra megfelelő. A Telekom jelenleg nem az.

(#83097) tsteve

viccelsz ? azért ezt rendeltem meg anno mert a 150 Mbit/s csomag sem tudott többet akkor ott amerre én jártam. :U

bele ragadtatok a stickes cuccba, bocs nekem mobil internet kell,mindegy, hogy azt hogy hívják, GB és sebesség számít, ennél legalább fut fullon 30-32 Mbittel.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#83100) tsteve


tsteve
senior tag

én is hadd osszam meg a saját példámat: 10 giga + mobil s...
fizetek mostantól: 6300 ft-ot
angol vodafonnál (mivel 10 giga kell mindenképpen) nettó 38 font lenne a 10 gigás csomag, ami magyar Áfa-val 17300 ft lenne... gyenge 11000-rel olcsóbb mint a kinti vodafon-nál ...engem nem érdekel a sokszáz perc voice, csak a 10 giga.. ez a fontos számomra.. az is sokat ér tehát hogy az itthoni mobil net és voice csomagok variálhatóak

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.