Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83451) csako válasza dptrsk (#83433) üzenetére


csako
veterán

Nekem is ezt kell tennem?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#83452) fery02 válasza Mr.Csizmás (#83394) üzenetére


fery02
addikt

Tőlem lehet bugos és nagyon is örülök most persze neki... csak aztán nehogy az legyen, hogy be akarják rajtam valahogyan hajtani...

(#83453) lugosi válasza dptrsk (#83439) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem, ez egyáltalán nem probléma, köszi a választ.

(#83454) dptrsk válasza csako (#83451) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Igen, sajnos egyik szolgáltató sem tudja kezelni a megszűnt telefonszámokat normálisan jelenleg.

(#83455) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nagykátán is nyílt Telekom üzlet

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#83456) MK VII válasza #71835392 (#83445) üzenetére


MK VII
veterán

Jó vicc... :)
Tegnap pont volt egy köröm pesten. A legtöbb helyen H+-on volt a telefon. Még csak sima 4G-sem. :)

(#83457) [P]laci válasza MK VII (#83456) üzenetére


[P]laci
senior tag

az inkább telefon probléma, mint hálózat... :K érdemes lenne akkor a telefonbeállításokat csekkolni, vagy bevinni egy helyre, ahol megnézik neked minden oké e vele. :)

nekem az elmúlt hetek, hónapok alatt csak akkor váltott a telefonom 3G-re Bp-n a keresztbe járkálások közben, amikor telefonáltam, de már az sem sokáig... ;)

(#83458) MK VII válasza [P]laci (#83457) üzenetére


MK VII
veterán

Telefon gondot kilőném..
A jelenleg kapható egyik legjobb vételi képességekkel rendelkező telefon, 3 antennás.. Szinte mindenhol maxon van a térerőm.
Még nyíltabb területeken is sokszor csak H+-volt. Nem kizárt, hogy valami hálózati probléma lehetett.
Sehol máshol nem találkoztam eddig H+-al csak pesten.

[ Szerkesztve ]

(#83459) radio100jozs válasza MK VII (#83458) üzenetére


radio100jozs
őstag

Én is járom Pestet naponta Telekommal, és a Honor 8-on még nem találkoztam sehol vele 3G hálózattal, csak ha beszéd miatt levált, végig 4G-n van a készülék.

Így vagy beállítás, vagy valami készülék gond, sim kártya, vagy a szolgáltatónál kell egy újraindítást kérni a kártyára, stb. Ez valami egyedi hiba lenne.

(#83460) radio100jozs


radio100jozs
őstag

2017. június 1-től érvényes változások:

"Érintett szolgáltatás: Mobil szolgáltatások (roaming)
Módosítás lényegének rövid leírása: Az EU Roaming szabályozással (hatályos 531/2012. EU rendelet,2016/2286. EU rendelet) összefüggő változások: EU roaming többletdíjak eltörlése, EU roaming
helyzetben történő hívásfogadás díjmentes, az ÁSZF-ben meghatározásra kerülnek a rendeltetésszerű és a méltányos használatra vonatkozó feltételek."

Ez amúgy ahogy várható is volt azt jelenti, hogy nem kell rohanni a szerintem drágább új Telekom csomagokba csak azért, mert EU-ban nem kell plusz díj a beszélgetéshez, mert a régi csomagok után sem lesz plusz díj az EU-ban használva. Egyedül az internet, ami a régi csomagoknál továbbra sem forgalmazható le eu roaming során.

(#83461) Huroq válasza radio100jozs (#83459) üzenetére


Huroq
senior tag

Hasonló az én megfigyelésem is.
OnePlus 3T -vel mindegy, hogy Buda vagy Pest mindenhol 4G+ mutat. Nagyon rég nem találkoztam 3G -vel csak hanghívásnál.

(#83462) MK VII válasza Huroq (#83461) üzenetére


MK VII
veterán

Én is csak tegnap találkoztam H+-al, előtte sosem. Viszont tegnap több helyen is.. Egyszer a József körúton, egyszer az Ecseri úti metrómegálló környékén, aztán a Deák térnél és a Ferenciek terénél.

(#83463) Huroq válasza MK VII (#83462) üzenetére


Huroq
senior tag

Hogy így mondtad majd figyelem én is jobban. Kíváncsi lettem.

(#83464) n@p@lm válasza radio100jozs (#83460) üzenetére


n@p@lm
őstag

Hmm, elég nagy baj, pont az internetet használnám roamingban....
Annál nem kellene eltörölni a + díjakat?

(#83465) bernel


bernel
tag

Domino Fix esetén nem jön SMS ha elfogy a Maratonos net? Már eléggé a végét járja, és semmi értesítést nem kaptam, pedig ez nekik is érdekük lenne, hogy vegyek új netet, nem?

Vagy ilyenkor bekapcsol valami más, ha elfogy? Fixnél úgy tudtam, nincs Napinet.

(#83466) dptrsk válasza bernel (#83465) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha elfogy, akkor nem lesz neted, mivel nem lassítós csomag.

(#83467) bernel válasza dptrsk (#83466) üzenetére


bernel
tag

Köszi, én is így gondoltam, ezért furcsa, hogy miért nem küldenek SMS-t, ahogy más csomagoknál volt, hogy még időben vegyek újat, mielőtt teljesen elfogy.

(#83468) dptrsk válasza bernel (#83467) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A Maraton netek nem csomagok, hanem opciók.
Így nem feltétlen jön SMS, de tapasztalatom nincs Maraton csomagokkal.

(#83469) szabogabor10 válasza n@p@lm (#83464) üzenetére


szabogabor10
veterán

De, elvileg el kéne.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#83470) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Mobil M csomagnál az alapdíjban van-e leforgalmazhatóság más hálózat irányába? Én úgy értelmezem, hogy nem (mivel a "leforgalmazhatóságot" hálózaton belül írja).

Az eddigi Netplusz meddig élhet még?

Köszönöm!

(#83471) 313313 válasza Panthera (#83470) üzenetére


313313
addikt

Mobil M-ben a hálózaton belüli korlátlan, hálózaton kívül használat után fizetsz az előfizetésen felül. 35FT/perc/SMS.
Netplusz adatcsomagok, csak a régi díjcsomagok mellé kérhetőek április 30-ig, aztán még le nem mondod addig használhatod.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#83472) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

az új rendszerben hol vannak a jótállási jegyek? mert ahova írja, ott egy se érhető el, és összesen van 9 db dokumentumom, a 30 helyett.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#83473) csako válasza dptrsk (#83454) üzenetére


csako
veterán

Ahh :((( Köszi

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#83474) Soulfly842 válasza MK VII (#83462) üzenetére


Soulfly842
addikt

Tegnap volt a 4G+ Egész Budapestet érintő véglegesítése... Szerintem éppen tekergették a hangerőt :)

[ Szerkesztve ]

(#83475) MK VII válasza Soulfly842 (#83474) üzenetére


MK VII
veterán

Igen.. Erre gondolok én is, hogy épp tekergették a potmétert és pont elkaptam azt az időszakot. :)

(#83476) Soulfly842 válasza Mr.Csizmás (#83472) üzenetére


Soulfly842
addikt

A dokumentum tárolást érintő ütemezett karbantartás miatt lehet, hogy csak egy bizonyos időtartalmat jelenít meg. Rövidesen szerintem látni fogsz ott ismét mindent. :)

(#83477) Mr.Csizmás válasza Soulfly842 (#83476) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és ha beviszem a boltba gariztatni, akkor elfogadják? sürgős lenne.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#83478) Soulfly842 válasza Mr.Csizmás (#83477) üzenetére


Soulfly842
addikt

Vásárlási számla pótlása az előfizető részére fizetős díjtétel, de ha a garancia érvényesítése miatt van rá szükség, akkor az előfizető részére - ha igazolja magát -, akkor díjmentesen biztosítaniuk kell.

(a számla önmagában már elégséges a jótállás érvényesítéséhez).

Milyen gyártmányú eszköz? Ha van közvetlen márkaszerviz, akkor ott gyorsabb lehet a javítási időtartalom (ha közvetlenül oda viszed)

(#83479) Mr.Csizmás válasza Soulfly842 (#83478) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

BB Q5, még a használt akcióból, de 1 év garit adtak rá. (anno megnéztem a papert) ja és online rendelés volt.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#83480) csako válasza csako (#83473) üzenetére


csako
veterán

Ha valakit érdekel: felhívtam a 1430-at, kiküldte sms-ben az adatokat, és átutaltam :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#83481) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok. Jelenleg Next S díjcsomagban vagyok (készülék nélküli), még 1 év van hátra a hűségből. A kérdésem az lenne, hogy a weboldalon keresztül bejelentkezés után az összes új fajta díjcsomagot engedte választani és szeretnék is alacsonyabba havidíjúra váltani. Ez még csak valami "bug" az oldalon vagy tényleg lehetséges?

(#83482) Watto1991 válasza pana0017 (#83481) üzenetére


Watto1991
senior tag

Kisebb csomagba nem tudsz váltani, tartani kell a tarfiasávot a hűségidő végéig.

(#83483) dptrsk válasza pana0017 (#83481) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nem bug, kisebbe is tudsz váltani bármikor, csak akkor kiterhelik a kötbért.

(#83484) radio100jozs válasza pana0017 (#83481) üzenetére


radio100jozs
őstag

Kétféle hűség van, az egyik az előfizetésre, azaz ekkor bármely díjcsomagban lehetsz és váltogatni is tudsz, csak a lényeg, hogy az adott pl. 2 évig éljen az előfizetésed. A másik a díjcsomag hűség, ebben az esetben abban a díjcsomagban kell maradnod a hűség lejártáig. De ez utóbbi esetben van egy menekülés, azaz a szerződéshez mellékelt kötbér leírásnál kell lennie egy olyannak, hogy mikor kell megfizetni a kötbért és ott le kell írva lennie, hogy akkor nem kell fizetni, ha legalább X havidíjnál nem olcsóbb díjcsomagra váltasz. Nekem ez az ATK Next S-nél 6300 Ft/hó. Ha legalább ennyi az új díjcsomag havi díja, akkor nem terhelik ki a kötbért. Ha nem, akkor az eddig eltelt hónapok * 3000 Ft-ot számláznak ki.

Keresd meg a szerződés dokumentumokat, és ezt a kötbér fizetés mellékletet, abban benne kell lennie.

A honlappal nincs gond, mert ahogy írtam, lehet kisebbre is váltani díjcsomagot, csak utólag kiterhelik a havi díj különbözetét kötbérként.

(#83485) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Bocs, ha kicsit off a kérdés. (telekomos sim :) )

Jelenleg micro sim-es telefonom van, amit céges sim-el használok.
Hamarosan érkezik új telom ami már nano sim-es.

Gsm boltokban mirco sim-et is tudnak vágni, mint anno sima sim-ből micro-t?
(jelenlegi simem nem vágott, hanem gyárilag olyan, hogy micro-ként is kitörhető)

Ha vágható gsm boltokban is nano, akkor vágás után megmarad az a keret is amibe visszatehető micro simként, illetve az a másik keretébe téve normal sim-nek?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#83486) madrac válasza kory24 (#83485) üzenetére


madrac
őstag

Nem tudom, de ilyen sim adapter készletet fillérekért lehet rendelni kínából. Például ezt.

(#83487) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

Domino csomagnál a 2000Ft-os feltöltés hány nap egyenlegfelhasználási időt biztosít?
Mekkora az a legkisebb összeg, ami 366 napot ad?

(#83488) kory24 válasza madrac (#83486) üzenetére


kory24
őstag

Köszi!

Más kérdés:

Az új csomagokban a "hálózaton belül korltlan" megfogalmazás vonatkozik ugye a blue mobil irányba indított hívásokra is?

Ebből gondolom igen, de azért jó lenne biztosra tudni.

(#83489) dptrsk válasza HXY (#83487) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

2500 és efelett 366 nap.
2000 forint, ha jól tudom 180 napot ad

(#83490) dptrsk válasza kory24 (#83485) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

micro->nano vágás is lehetséges, de a nano SIM elméletileg vékonyabb, mint a micro, reszelni is kellhet picit.
így jobb lenne a cégnél kicseréltetni.

(#83491) Soulfly842 válasza kory24 (#83485) üzenetére


Soulfly842
addikt

Annyival toldanám még meg a (#83490) dptrsk által leírtakat, hogy

1, nagyon régi sim kártyáknak nagyobb a chip felülete, s nem vágható rendesen nano méretre.
2, Sok esetben a barbár 'szabdalkozás' hálózati hibákhoz is vezethet, akkor is ha látszólag hibátlanul működik a kártya.
A gyakorlatban elmondhatom, hogy több 100, több ezer ilyen kártyával találkoztam már, s elég nagy százalékban internetes hibák és hálózati hibák is előfordulhattak a pontatlan vágások miatt (elég sok helyen xarul csinálják meg, a házilagos próbálkozásról nem is beszélve)

A legtisztább az lenne, ha a cégeddel egyeztetnél erről.

1, nagyobb cégeknek van kapcsolattartója, s rajta keresztül közvetlenül kérhettek kártyacserét, amit a megfelelő kiszállítási metódussal ő akár távolról is kezel.
2, Vagy kérni kell egy Meghatalmazást, ami cég esetén cégszerűen kell, hogy aláírt legyen (két tanúval, bélyegzővel ellátva), illetve vigyél magaddal egy aláírási címpéldányról is egy másolatot.

Látva a technikai hibák számát, a legtisztább az, ha kérsz inkább egy normális kártyacserét.

Ha sikertelen a 'vágás', akkor az a kártya megrongálásának számít, s ilyen esetben 4500 Ft a kártyacsere, még ha kérted volna a kaszabolás előtt, akkor díjmentes lett volna :) A vágott kártyáknál egyébként hatványozottan igaz, hogy a pontatlan perforáció miatt Sim kártya adapterrel még inkább nehezen használható az illeszkedés miatt, illetve, hogy a vastagságbeli differenciák még könnyebben beleakadozhat egy-egy készüléktípusba a kártya kivételkor.

(#83479) Mr.Csizmás

Ööö... a Dolgozói készülékvásárra gondolsz? :)

Az esetben nem garanciáról, hanem szavatosságról beszélünk. De ha a vásárlási számlával együtt elküldik egy üzletben, akkor ettől függetlenül kezelni fogják.

[ Szerkesztve ]

(#83492) CHIPman válasza Soulfly842 (#83491) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Anno bementem üzletbe hogy cseréljék a SIM-emet microra, és nem tették meg ingyen, ezért megvágattam. Ha a vágott (5 éve működő) microval bemegyek nanot kérni, akkor kifizettetik velem?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#83493) MK VII válasza CHIPman (#83492) üzenetére


MK VII
veterán

Akkor jól lehúztak...Az ügyintéző akinél voltál, rohadtul nem tudott valószínűleg semmit erről a sim cseréről. Elvileg mindegyik szolgáltatónak ingyen bérmentve kell cserélnie a kártyádat ilyen esetben.
Ebben a 4 esetben fizettethetik ki veled a kártyacserét:
"ha megrongálták
ha eltűnt
ha ellopták
ha a PUK kódot 10-szer helytelenül adtad meg"

A vágott sim már rongálásnak minősül szóval igen fizetned kell érte.

Szerk.:
Úgy látom, hogy Telenor és Vodafone nem ilyen kegyes a saját előfizetőivel... Telenornál 3280ft Vodafone-nál 7000ft a csere...
Bár lehet már változott.

[ Szerkesztve ]

(#83494) Ateszpapa válasza CHIPman (#83492) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szerintem menj be nyugodtan cseréltetni, hátha nem foglalkozik vele, vagy nem nézi.
Ne mond neki, hogy vágattad.
Elvenni nem fogja, mert úgyis kuka lesz.

[ Szerkesztve ]

(#83495) Black_Raven válasza Ateszpapa (#83494) üzenetére


Black_Raven
veterán

Épp ezt akartam mondani, ha nem mondja hogy megvágatta, nehogy már a csajok akik ott dolgoznak, megtudják különböztetni hogy vágott kártya, vagy kitört.Azt kell mondani hogy nem működik a kártya/4g rendesen. Nekem is micro->nano vágott sim van. És kifogástalan, és kártyabővitővel használom és rendesen illeszkedik bele.(ezt nem neked írtam)

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#83496) HXY válasza dptrsk (#83489) üzenetére


HXY
addikt

Köszönöm, igazad volt :R

(#83497) csako válasza CHIPman (#83492) üzenetére


csako
veterán

Előfordulhat, hogy nem fogják kérni egyáltalán. Nekem korábban két alkalommal sem kérték (1,5 illetve 2,5 éve), legutóbb nem is tudták volna, mert ott sem volt, tulajdonképp meghatalmazással hozták el nekem, én meg addig használtam magamnál 20 km-rel arrébb a sajátom, másik mobilban. :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#83498) Soulfly842 válasza CHIPman (#83492) üzenetére


Soulfly842
addikt

A félreértések elkerülése végett:
Öt éve még tényleg úgy működött, hogy ha nem a Telekomtól vásárolt készülék miatt kéred a cserét, akkor fizetős.

Kb 3-4 éve változott ez meg, hogy készülékmodernizálás miatt minden esetben díjmentes a csere (ha nem rongált/lopott/elvesztett a kártya)

(#83499) madrac válasza MK VII (#83456) üzenetére


madrac
őstag

Úgy tűnik, hogy nem csak egy kis átmeneti időszakot fogtál ki, mert most nézem, hogy nálam is megszűnt a 4G hálózat, ami azóta sincs. Tegnap, tegnapelőtt még volt 4G. Jelenleg csak H+ van. Egyáltalán nem lát LTE hálózatot, akkor se, ha manuális erőltetem. A te telód tudja a B20-at?

(#83500) MK VII válasza madrac (#83499) üzenetére


MK VII
veterán

Igen tudja. Huawei P9.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.