Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83601) tsteve válasza jamike (#83598) üzenetére


tsteve
senior tag

az ír példát ajánlom neked is: a jelzett lezárt ír dijcsomagban nem csökkentette a Three a roamingdijat, az sokkal magasabb most mint az eu-s előirás...és a Three valószínűleg jobban ismeri a szabályokat, mint bárki itt

[ Szerkesztve ]

(#83602) szalai112 válasza tsteve (#83601) üzenetére


szalai112
senior tag

Minden olyan hívás roamingnak minősül, amelyeket külföldön tartózkodó fogyasztó fogad vagy indít stb
Ugyanígy a külföldről küldött, illetve fogadott sms-ek is roaming szolgáltatásnak minősülnek,
mint ahogy a külföldön történő mobilinternet-használat is.

(#83603) tsteve válasza szalai112 (#83602) üzenetére


tsteve
senior tag

ne nekem mond, hanem annak aki nem igy tudja...
egy ír kártyáról van szó, tehát egy Magyarországról Irországba inditott hivás roaming hivásnak minősül...
ez elég nyilvánvaló, azt hiszem...

[ Szerkesztve ]

(#83604) jamike válasza tsteve (#83601) üzenetére


jamike
csendes tag

Magyar-magyar számhívásra gondoltam az EU-ban!!Például Ausztriába vagyok és felhívom a feleségem.Én úgy gondolom hogy erre vonatkozik a szabályozás ami szerint erre nem kérhetnek külön pénzt.

(#83605) tsteve válasza jamike (#83604) üzenetére


tsteve
senior tag

lezárt dijcsomagokról folyt itt a vita, hogy azokra vonatkozik-e majd a roaming dij eltörlése nyártól..sajnos nem fog vonatkozni valószínűleg az ír példa alapján..
élő dijcsomag esetén fogsz tudni ausztriából magyar tarifa szerint hazaszólni..lezártból vszinűleg nem...

[ Szerkesztve ]

(#83606) azigazimoris válasza tsteve (#83590) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Pont te idézted az aszf-ből...
"belföldön, valamint EU roaming helyzetben"
Másrészt, mert tapasztaltam három havi német kiküldetéa alatt.

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#83607) tsteve válasza tsteve (#83605) üzenetére


tsteve
senior tag

elméletileg persze belepiszkálhat a szolgáltató a már lezárt dijcsomagokba is, de mivel üzletileg ez nem igazán érdeke, nem fogja megtenni a többségük..nekem ez a tippem...mindenesetre úgy tűnik, hogy az eu nem fogja arra kötelezni a szolgáltatókat, hogy a roaming dijakat csökkentsék vagy töröljék el a már lezárt csomagokban is...az ír példa baromira az ellenkezőjét sugallja, ahol egy brit gigacég (Three) most is fenntart(hat) 1.19 eurós percdijat roaming jellegű hivásra (azaz Magyarországról Irországba)

(#83608) tsteve válasza azigazimoris (#83606) üzenetére


tsteve
senior tag

ne ragadj ki félmondatot, az egész szöveg igy szól:

*A Mozaik díjcsomagok havi díja 100%-ban lebeszélhető alapdíjas hálózaton belüli, valamint más belföldi mobil- és vezetékes hálózat előfizetői felé indított hívásra, illetve felhasználható SMS küldésre, valamint hangposta lehallgatásra belföldön, valamint EU roaming helyzetben. A havidíj hóközi aktiválás, díjcsomag-váltás és kikapcsolás esetén időarányosan számlázódik.

Ez a hivatalos...

Uraim! Szavazásra teszem fel, ez alapján roamingban lebeszélhető a Mozaik havidija?
Mellesleg a sokkal korábbi ASZF verziókban is pontosan ez a szöveg szerepel, nézd csak meg. :)
Ha te tudod jól, akkor ez végig így működött... :)

[ Szerkesztve ]

(#83609) Bferibörs válasza tsteve (#83605) üzenetére


Bferibörs
addikt

Bocsi elbambultam, csak a szöveget néztem :R

EU barangolási díjak

EU roaming

Gyakori kérdések

"You will not have roaming charges when travelling to another EU country from 15 June 2017. Every existing or new contract that includes roaming services will change to "roam like at home" contract. New EU rules will cover data services, voice calls and SMS."

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#83610) tsteve válasza Bferibörs (#83609) üzenetére


tsteve
senior tag

az ír példa is azt sejtette erősen, hogy régi, már lezárt csomagok esetén nem szabályoz az eu...örülök hogy végre lezárható a kérdés..ettől persze a szolgáltatók eltérhetnek a fogyasztó javára, de nem hiszem hogy nagyon fognak...üzletileg nem igazán lesz érdekük belepiszkálni a régi csomagokba

[ Szerkesztve ]

(#83611) gianone válasza tsteve (#83610) üzenetére


gianone
őstag

Eddig végig értettem az érvelésed, de ezt az utolsót hogy vontad le az előtted szóló hozzászólásból?

"Every existing or new contract that includes roaming services will change to "roam like at home" contract. "

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#83612) krystman


krystman
őstag

Ezek most tényleg megzavarodtak, hogy ennyiért adják a S6? :Y [link]

(#83613) azigazimoris válasza tsteve (#83608) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Picit elbeszéltünk egymás mellett na :)
Addig is lebeszélhető volt csak plusz roaming díjat kellett fizetni, most meg már az is a havidíjból vonódik.
De ezt anno itt a topikban is kiveséztük.
Lényeg, hogy roamingban a lezárt díjcsomag is kedvezőbb lett a változáskor.

[ Szerkesztve ]

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#83614) Bferibörs válasza gianone (#83611) üzenetére


Bferibörs
addikt

nem túl jó az angolom de én úgy értelmezem, hogy minden új és meglévő szerződés amely magában foglalja a roaming szolgáltatást változni fog (kötelezően június15-től)
javíts ki ha tévedek :R

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#83615) Beca1990 válasza krystman (#83612) üzenetére


Beca1990
senior tag

bolondok...
én már teljesen kiábrándultam a Telekomból... :D

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#83616) tsteve válasza gianone (#83611) üzenetére


tsteve
senior tag

a "roam like at home" contract az egész eu szabályozás lényege (ilyen szerződéssel kell rendelkezned a roaming ingyenességhez) és -ez szerint- a régi csomagokra életbe sem lép...ha a régiekre is vonatkozna, nyilván nem hangsúlyoznák, hogy az új és a létező szerződések alakulnak csak át...persze nem csomagokról (plans) hanem contract-ról beszél..de az ir példa engem meggyőzött akkor is

[ Szerkesztve ]

(#83617) csako válasza tsteve (#83616) üzenetére


csako
veterán

Miért, pl. egy Move XS-t használó személy szerződése hirtelen megszűnt, nem létezik? :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#83618) tsteve válasza csako (#83617) üzenetére


tsteve
senior tag

ezt fejtsd ki alaposabban...(erre irtam egyébként, hogy nem plan-ről hanem contract-ról beszél a szöveg, ezért nem teljesen egyértelmű sztem sem) de annyi bizonyos, hogy nem igazitották hozzá a Three-nél az eu-s roaming dijakat a régi, lezárt csomagjaikhoz..sztem ott picivel jobban tudják..mégis csak egy giga szolgáltató Nagy-Britanniában

[ Szerkesztve ]

(#83619) csako válasza tsteve (#83618) üzenetére


csako
veterán

Arról van szó, hogy szerződésben van a szolgáltatóval, vagyis "létező", a roaming eltörlése pedig ezekre is vonatkozik az angol szöveg szerint. Szerkesztés előtt nem írtad bele a contract-ot a sajátodba :P
Hogy Three-nél mit miért (nem) csinálnak, azt tőlük kéne megkérdezni, a szöveg szerintem elég tisztán fogalmaz.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#83620) lugosi válasza tsteve (#83610) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem tévedsz abban a kérdésben, amiről szó van.
A leírtakból én úgy érzem hogy nyilvánvaló, hogy a meglevő díjcsomagok is lebeszélhetők lesznek roaming helyzetben június 15 után.
Én úgy érzem hogy a hibát abban követed el, hogy a mostani leírásokat, ÁSZF-eket (?) hasonlítod össze a jelenleg nem ingyenroamingos csomagok és a jelenleg már ingyenroamingos csomagok tekintetében, de én úgy látom hogy 06.15. után már mindegyik olyan lesz.

(#83621) tsteve válasza csako (#83617) üzenetére


tsteve
senior tag

talán az az ellentmondás feloldása, hogy a brit-angol használja a new, existing és old contract kifejezést is

-new contract - az uj szerződés, ez talán egyértelmű
-existing contract - létező szerződés, élő csomagokhoz
-old contract - a már lezárt csomagokhoz tartozó szerződést szokták így hívni, nyilván ez is létező

Fura módon az "closed plan" kifejezés nem fordul elő, pedig egyértelműbb lenne talán.
Persze lehet hogy nincs igazam ebben, de nincs is jelentősége talán az ír példa amiatt.

[ Szerkesztve ]

(#83622) tsteve válasza lugosi (#83620) üzenetére


tsteve
senior tag

neked is az ir példás hozzászólásomat javaslom tanulmányozásra, gondolod hogy a brit Three szándékosan felrúgja az eu-s roaming szabályokat az 1.19 eurós roaming percdíjjal a lezárt írországi csomagokban?
Szerintem te tévedsz, és felesleges reménykedni, úgy érzem...

[ Szerkesztve ]

(#83623) tsteve válasza csako (#83619) üzenetére


tsteve
senior tag

a brit Three-re is azt eu-s szabályok vonatkoznak..ha ők nem csökkentették a roaming percdijakat a lezárt csomagjaikban, akkor jó eséllyel ez nem is kötelező lezárt csomag esetén..nem hagyhatod figyelmen kivül a példát..itt nem a "megérzések" játszanak..

[ Szerkesztve ]

(#83624) KZP válasza tsteve (#83623) üzenetére


KZP
őstag

Lépjünk már tovább, nincs még június... :U

(#83625) tsteve válasza KZP (#83624) üzenetére


tsteve
senior tag

én lépnék, de zajlik a csodavárás lezárt csomagokra is :(
pedig azoknál rohadtul nem lesz csoda...

(#83626) csako válasza tsteve (#83621) üzenetére


csako
veterán

Lehet, hogy ez lesz a titok nyitja, de (#83624) KZP-vel értek egyet, majd kiderül, és júniusban is lehet majd váltani, ha kell a roaming és nem törlik el egységesen.
A Three-t tényleg nem tudom, persze erős példa, de mégiscsak egy szolgáltató a sok közül.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#83627) gianone válasza tsteve (#83625) üzenetére


gianone
őstag

Nincs csodavárás. Eddig érthetően érveltél, viszont most meg magyarázod a magyarázhatatlant. Minden létező szerződés átalakul, szó szerint ez van benne. Nem csomag, nem akármi, nem régi, hanem minden létező. Az összes szerződés. Nyilván a szolgáltató ezt nem reklámozza, de a júniusi ÁSZF-ben már ennek kell lennie.

Az ír példád érdekes volt, ez meg egy jogszabály, ennyi. Innentől feleslegesen rugózol rajta. Te, és nem mi.

Egyébként nekem új csomagom van.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#83628) lugosi válasza tsteve (#83622) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem találom, hogy ezt hol linkelted, csak ezt találtam, amiben a link van: [link] de az ebben lévő linken lévő oldalt nem látom, hogy hol támasztja alá az általad elmondottakat.

(#83629) goop


goop
őstag

Ezúton értesítjük, hogy 2017. június 1-jei hatállyal módosítjuk az egyéni elõfizetõk részére nyújtott elektronikus hírközlési szolgáltatások igénybevételére vonatkozó Általános szerzõdési feltételeinket
(Lakossági ÁSZF), az egyedi elõfizetõi szerzõdésre is kiterjedõ hatállyal, a következõk szerint:

...Érintett szolgáltatás: Mobil szolgáltatások (roaming)
Módosítás lényegének rövid leírása: Az EU Roaming szabályozással (hatályos 531/2012. EU rendelet,2016/2286. EU rendelet) összefüggõ változások: EU roaming többletdíjak eltörlése, EU roaming
helyzetben történõ hívásfogadás díjmentes, az ÁSZF-ben meghatározásra kerülnek a rendeltetésszerû és a méltányos használatra vonatkozó feltételek.
...

A havi számlában volt, április végi ászf majd pontosít mindent.

[ Szerkesztve ]

(#83630) azigazimoris válasza goop (#83629) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Köszi. Olvasni, értelmezni.
Téma jégre.
:R

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#83631) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

nem tudja valaki, hogy fog valaha egyszer végre működni a Telekom weboldala?? :F :W
:DDD

(#83632) dptrsk válasza zsoltzsolt (#83631) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Mi nem megy?

(#83633) szabogabor10 válasza dptrsk (#83632) üzenetére


szabogabor10
veterán

A bejelentkezés, meg az egész webshop.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#83634) zsoltzsolt válasza dptrsk (#83632) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Lásd (#83633)

(#83635) azigazimoris


azigazimoris
aktív tag

Még jó, hogy a facebook szervereket én csináltam :D
Bár lehet, hogy a Telekomossal kellene foglalkoznom.
Nyugdíjig el lennék :C

[ Szerkesztve ]

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#83636) csako válasza szabogabor10 (#83633) üzenetére


csako
veterán

és tényleg nem megy, nappal még jó volt.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#83637) dptrsk válasza szabogabor10 (#83633) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Most megy.

(#83638) tsteve válasza lugosi (#83628) üzenetére


tsteve
senior tag

pl. ott hogy akármelyik régi csomag leírást nyitod meg az oldal alján, egyikben sincsenek ott a jelenleg érvényes kb. másfél eurocentes eu-n belüli hívásfogadási dijak roaming helyzetben, a 8 centes dijak van az utolsóban is, azaz 2013-as pdf-ben is.
Tehát a brit gigász Three nagy ívben tesz az új eu-s szabályokra a lezárt csomagjai esetében, sőt, -úgy tűnik- 2013 óta hozzá sem nyúlt azok ÁSZF-éhez, nem módosított az eu-s változások szerint. A 8 centes dij 5-szörösen haladja meg az eu által jelenleg engedélyezett maximális fogadási dijat.
Nagyon örülnék ha kötelező lenne a módosítás a lezárt csomagopkra, de ez valószínűleg nincs igy, ha a Three ezt meg meri lépni.
Egyéni szolgáltatói döntés lesz szerintem, hogy pl. a lebeszélhető percek működnek-e majd roamingban vagy sem a lezárt csomagok esetében..

[ Szerkesztve ]

(#83639) madle


madle
őstag

Üdv,

adott egy Telekom Domino 5 SIM, amin be volt kapcsolva a MOST opció. Beléptem az oldalon és átváltottam FIX-re, így is bekapcsolva maradhatott a MOST?

Sorry, ezt is látom!

[ Szerkesztve ]

(#83640) grafikus17


grafikus17
senior tag

Megcsinálták mindkét domino Fix kártyám belépési hibáját. Most már weben és apk-n keresztűl is be tudok lépni.
Az ajándék 1GB adatforgalmat viszont csak a weben látom. Fél siker.
Ígéretet kaptam, hogy az applikációban is meg fog majd jelenni, jövő hét hétfőre ígérték a teljes rendbe rakást, addig is a türelmemet kérték.

Xiaomi Redmi note 7

(#83641) Bferibörs válasza grafikus17 (#83640) üzenetére


Bferibörs
addikt

u.ez van nálam is , böngészőben látom, aplikációban nem szerintem általános hiba .
Véletlenül nem nézted, hogy MMS kikapcsolása esetén megy a 4G ? -javították ?

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#83642) madle


madle
őstag

Ha az egyik elofizetesemet at szeretnem tenni havidijasbol kartyasra akkor be kell vinnem a Sim kartyat?

(#83643) tsteve válasza madle (#83642) üzenetére


tsteve
senior tag

elvileg igen, mert a kártya a cég tulajdona ugye...de a gyakorlatban volt már nálam is, hogy nem kérték.. sztem kérdezz rá előtte telefonon a kiválasztott üsz-nál

[ Szerkesztve ]

(#83644) 4Grider válasza madle (#83642) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hivatalosan be kell vinned. Nem hivatalosan lustaságból néha nem kérik a sim-et.

(#83645) madle


madle
őstag

Ertem, koszi! Inkabb akkor ugy idozitek hogy nalam legyen

(#83646) dedike válasza n@p@lm (#83579) üzenetére


dedike
addikt

A lezárt díjcsomagokat fogják eltörölni addigra... ;] :O

Jó szerencsét!

(#83647) tsteve válasza dedike (#83646) üzenetére


tsteve
senior tag

vagy csak simán kiveszik a teljes roaming-ot a lezárt csomagokból.. ez is egy kiskapu a szolgáltatók részére, ha tényleg változtatniuk kéne ezeken a csomagokon is... amit személy szerint nem hiszek a Three példája alapján... elvileg ott kell ingyenes roaming-ot adni, ahol egyáltalán van roaming lehetőség a csomagban... ez teszi lehetővé nekik a kiskaput

[ Szerkesztve ]

(#83648) gianone válasza tsteve (#83647) üzenetére


gianone
őstag

Most már csak azért írsz, hogy írjál. Ott volt, hogy az ÁSZF az EU-s rendelet alapján fog módosulni a régi csomagoknál. Persze, majd a 15000 forintos csomagot kikapcsolják az EU-ban. :D Egyébként az ugyanúgy nem felelne meg a rendeletnek. Szó szerint az van benne, hogy az EU-tagállamokban pont ugyanazokkal a feltételekkel lehet használni, mint itthon.

Öröm, hogy találtál egy ír csomagot, ami eddig nem tartott be egy szabályt, ami egyébként nem is ez a szabály, hanem egy korábbi, de itt vége a dalnak, csak olvasnod kellene. Amit te is elvártál másoktól.

Nincs kiskapu, júniusban meglátod, lépj tovább.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#83649) tsteve válasza gianone (#83648) üzenetére


tsteve
senior tag

ne viccelj már.. semmi sem igazolja amit próbálsz itt sugallni.. hogy alakulnak a lezárt csomagok, arról nem volt szó konkrétan eddig... majd júniusban kiderül valóban.. meg fogsz lepődni, ugy sejtem

[ Szerkesztve ]

(#83650) gianone válasza tsteve (#83649) üzenetére


gianone
őstag

Utoljára erőltesd meg magadat, és olvasd el.

Ezúton értesítjük, hogy 2017. június 1-jei hatállyal módosítjuk az egyéni elõfizetõk részére nyújtott elektronikus hírközlési szolgáltatások igénybevételére vonatkozó Általános szerzõdési feltételeinket
(Lakossági ÁSZF), az egyedi elõfizetõi szerzõdésre is kiterjedõ hatállyal, a következõk szerint:

...Érintett szolgáltatás: Mobil szolgáltatások (roaming)
Módosítás lényegének rövid leírása: Az EU Roaming szabályozással (hatályos 531/2012. EU rendelet,2016/2286. EU rendelet) összefüggõ változások: EU roaming többletdíjak eltörlése, EU roaming
helyzetben történõ hívásfogadás díjmentes
, az ÁSZF-ben meghatározásra kerülnek a rendeltetésszerû és a méltányos használatra vonatkozó feltételek.

Egyébként ez a rendelet:

[link]

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.