Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83801) Deck válasza Ateszpapa (#83800) üzenetére


Deck
titán

Ja :D

PS5

(#83802) norbi93 válasza Roxbury (#83799) üzenetére


norbi93
senior tag

Tudom hogy ez már más kategória, de vannak tippeitek esetleg privátban a kivitelezésre? :D

(#83803) Upo válasza tsteve (#83795) üzenetére


Upo
addikt

Köszönöm, lehet hogy ez lesz tényleg a megoldás. Fun S ATK-ról váltottunk ami költségkontrollos, és most is rajta van, mert be kellene menni kártyát cserélni hogy levegyék, ami jelenleg nem eszközölhető... :)

[link]

Elküldöm neki a megoldást és meglátjuk. Most nyilván futnak vagy bringáznak a hegyekben, de estére kiderül. De a toronyeszű magenta ügyfélszolgálatosnak nem illett volna tudnia hogy a költségkontrollosnál külön be kell kapcsolni a kóddal is?? :O

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#83804) tsteve válasza Upo (#83803) üzenetére


tsteve
senior tag

sok az újdonság valóban és ez a *104# számlásoknál eddig nem volt jellemző megoldás a roaming engedélyezésre...tudtommal működik ez a kód külföldről is, estére kiderül...

[ Szerkesztve ]

(#83805) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Sziasztok

Múlt héten vettem 1 új előfizetést Magenta 1 készülékkedvezménnyel. Ebben az esetben ez az elsődleges előfizetés ami a szerződésben szerepel? Csak mert sehol nem látok arra utaló nyomot hogy mi is az elsődleges előfizetés. Ez igazából a korlátlan TV Go miatt lenne lényeges.

Másik hogy ugye 2 készüléken lehet regisztrálni a TV GO-t. Működik ez dominóval is? A másik készülék egy Ipad lenne dominó kártyával. Itt sem számolná az adatforgalmat?

köszi

(#83806) tsteve válasza Cilindrik (#83805) üzenetére


tsteve
senior tag

elvileg nyilatkozni kellett róla melyik az elsődleges... hivd a 1430-at ha nem látod az infót... csak az elsődlegeshez jár ingyen adat tvgo-ra.. amúgy sztem regisztrálhatsz hozzá bármilyen eszközt másodiknak, akár még telenor-ost is

[ Szerkesztve ]

(#83807) 313313 válasza tsteve (#83806) üzenetére


313313
addikt

Nekem 2 előfizetésem van Magenta1-ként, mind a kettőre megvan a korlátlan tv opció, nem kértem, kapom ingyen.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#83808) tsteve válasza 313313 (#83807) üzenetére


tsteve
senior tag

a telekom ezt irja konkrétan :
-
"Magenta1-be elsődlegesként megjelölt mobil előfizetéshez 100% havidíj kedvezménnyel biztosítjuk a Korlátlan TV és film opciót, így a TV GO elérése nem fogyasztja a csomaghoz tartozó, benne foglalt adatmennyiséget. Amennyiben az adott előfizetőhöz több havi díjas mobil előfizetés kapcsolódik, az előfizetőnek a Magenta1 kedvezménycsomagra történő szerződéskötéskor nyilatkoznia kell, hogy melyik az az elsődleges előfizetés, melyre a Magenta1 szerinti kedvezményt érvényesíteni szeretné."
-
tehát ha úgy van ahogy írod, akkor újabb hiba van a mátrixban :)

[ Szerkesztve ]

(#83809) 313313 válasza tsteve (#83808) üzenetére


313313
addikt

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#83810) gianone válasza tsteve (#83808) üzenetére


gianone
őstag

Ez igaz, de tavaly szeptember óta van egy időszaki akció, ami visszavonásig érvényes. Addig mindegyik azonos számlán lévő előfizetésre korlátlan.

Egyébként én is váltottam elsődlegest emiatt, egy szóval nem mondták el ezt. Aztán az egyik ügyintéző említette, tök más miatt. Amúgy kint van valahol a honlapon is kisbetűvel oldal alján.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#83811) lugosi válasza Roxbury (#83799) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kétszer leírta, hogy nem garanciáról van szó, hanem biztosításról.

(#83812) Ateszpapa válasza norbi93 (#83802) üzenetére


Ateszpapa
addikt

VOLT

Bár amilyen jó az az S7 lehet túléli azt is. :D

[ Szerkesztve ]

(#83813) Roxbury válasza lugosi (#83811) üzenetére


Roxbury
őstag

Biztositasra gondoltam. Nyilvan garancia ezek utan mar ugysincs rá. Bocsanat.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#83814) gianone válasza gianone (#83810) üzenetére


gianone
őstag

Ahogy nézem, már nem is időszaki.

[link]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#83815) #04441088


#04441088
törölt tag

A Marathon 1 GB adatcsomag feltétele élő mobilnet? Netplusz S, M, L stb.?
Mert benyomtam az 1 GB-os Marathon-t, de közben 10.-én lejárt a Netplusz és most nincs mobilnetem.
Mit tudok ilyenkor csinálni? :R

(#83816) csako válasza #04441088 (#83815) üzenetére


csako
veterán

Igen, kell alá net, Domino Fix esetén van egy úgy nevezett "technikai net", ami 0 MB és nem is kell fizetni érte, de a Maraton működik. Ügyintéző talán be tudja kapcsolni neked.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#83817) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Kicsi off:

Jajj, de boldog vagyok, az asszony összetörte az S7 Edge-t... kicsit pókhálósodott :(

Meg is kaptam, hogy úgy volt, hogy kötök rá neki készülékbiztosítást... Soha nem tört még össze egy telefont sem - murphy törvénye...

Ma reggel ráadásul kollégám is összetörte... faxa.. :) csak az ő kijelzője pár helyen még lyukas is lett :D

Úgy látszik, hogy még mindig nem az igazi ez a lekerekített gorilla glass :(

(#83818) dragon1993


dragon1993
őstag

Sziasztok !
Tudna valaki segíteni a "Böngészés és email" opcióval.
A t-mobil üzletben azt mondták, hogy kártyáshoz sose volt elérhető, viszont az oldalukon fent van. [link]

Most rendeltem egy NETPLUSZ S-t és szerettem volna hozzá aktiválni a +BONGESZES elküldésével, de azt írja nincs ilyen kulcsszó.

[ Szerkesztve ]

(#83819) Ateszpapa válasza Soulfly842 (#83817) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Legalább lesz egy ok az S8 vételén gondolkodni. ;)

Nem tudod esetleg, hogy jár még az 5 ezres tartozék kupon új készülék vásárlásakor?

[ Szerkesztve ]

(#83820) tsteve válasza gianone (#83814) üzenetére


tsteve
senior tag

a röhej az, hogy ez a lenti link is 2017. március 31-i frissitésű, és itt egész mást írnak, nagyon zavaros a telekom FAQ mostanában :(

[link]

[ Szerkesztve ]

(#83821) dragon1993 válasza dragon1993 (#83818) üzenetére


dragon1993
őstag

A telefonos ügyfélszolgálaton sikerült ;)

(#83822) tsteve válasza dragon1993 (#83818) üzenetére


tsteve
senior tag

404-es hibára fut amikor a mögöttes infót akarod megnézni...
frissítve: a mai napon :) :) :)

teljes a FAQ zürzavar....túl sok a változás, úgy tűnik

[link]

[ Szerkesztve ]

(#83823) k-adi válasza dptrsk (#83785) üzenetére


k-adi
nagyúr

Köszi a választ.

De ahogy olvasom itt a kommenteket, a fix-hez kell élő net is. Tehát fix+most+maraton nem elég? Kell netplusz (ami megszűnik?) vagy úgy nevezett "technikai net" amit vagy beállítanak vagy nem? Ezt a részét nem igazán értem, felvilágosítanál?
Mert ha nem kell maraton mellé élő net akkor fix+most+maraton lenne a legolcsóbb és legjobb megoldás is. De ha kell mellé élő net akkor más a helyzet.

szerk.:
(#83816) csako válasza megzavart :D
A Maraton adatopciók igénybevételéhez valamilyen aktív mobilinternet csomag meglétére van szükség (kivéve Domino Fix csomag). [link]

[ Szerkesztve ]

(#83824) tsteve válasza k-adi (#83823) üzenetére


tsteve
senior tag

elég a technikai net...kapcsoltasd be, ha szükséges

(#83825) csako válasza k-adi (#83823) üzenetére


csako
veterán

Bocsi :D Domino Fix-re váltás esetén alapból aktív a technikai :R Más "élő" net nem kell neked. Szóval a Fix+Most+Maraton működni fog, én is úgy tervezem használni, amint elfogy az ajándék 1 GB-m (előfizetésről váltottam).

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#83826) Upo válasza tsteve (#83804) üzenetére


Upo
addikt

Bukta, 22-es csapdája...
Nem tudja elküldeni kint a kódot, mert nincs roaming. Ha el tudná küldeni, akkor nem kellene elküldeni. :(((
Az ember meg nem mondta hogy előre el kell küldeni a kódot, pedig mondtam neki hogy azért váltok mert külföldre megy a kártya. Én nem akartam a költségkontrollt, de csak úgy adta, de akkor igazán szólhatott volna hogy ez van. Na, hívom az ügyfélszolgálatot.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#83827) k-adi válasza csako (#83825) üzenetére


k-adi
nagyúr

OK köszi, így már érthető. :R

(#83828) tsteve válasza Upo (#83826) üzenetére


tsteve
senior tag

pedig a FAQ szerint működnie kéne külföldről is a kódnak...bár ez Domino-s leírás
-
"A roaming szolgáltatást EU zónán belül, és EU díjzónán kívül is igénybe veheted, azzal a feltétellel, ha egyenleged - a roaming díjakhoz igazodva - eléri a számlázási alapegységnek megfelelő értéket, továbbá a *104# USSD kód elküldésével (hívásindításként, nem SMS-ként) aktiválod a szolgáltatást, akár külföldről is. A roaming kikapcsolása a *105# USSD kód elküldésével lehetséges."

-
automatán van a hálózatválasztás odakinn?

[ Szerkesztve ]

(#83829) matthewKER válasza Tibi86 (#83779) üzenetére


matthewKER
tag

Ebből a képből kiindulva kérdezném, hogy ha nekem nincs ilyen vállalt minimum havidíj információm sehol sem, akkor nekem csak az előfizetésre van hűségem, vagy valamilyen összegre is?
Anno Next S ATK-ra vállaltam 2 évet, de közben megszűnt a főelőfizetés, így készülék nélküli Next S lett belőle. Semmilyen dokumentumban nem találtam ilyen minimum havidíjat, és a chates és a telefonos kolléga is elég bizonytalan volt benne, hogy mire is válthatnék büntetés nélkül. Annyit tudtak mondani biztosra, hogy Mobil L + 1GB biztosan jó. Azonban engem a Mobil S + 4GB vagy a Mobil M + 4GB érdekelne.

(#83830) tsteve válasza matthewKER (#83829) üzenetére


tsteve
senior tag

a next s listaára 6310 ft, tehát sztem a mobil m + 4 giga bele kéne hogy férjen.. a józan logika szerint

(#83831) Upo válasza tsteve (#83828) üzenetére


Upo
addikt

Dél körül volt pár percet a telefonnál, akkor írta hogy nem megy, de most nincs ott. Majd próbálok pontosítani, hogy miket írt ki a kód küldésénél. Most az ügyfélszolgálat is mondta, hogy az USSD kódoknak mennie kell.
Olyant mondott még hogy lehet hogy elfogyott az egyenleg, de azt is megnéztük. Elvileg minden beállítás náluk rendben van.

A hálózatválasztás elvileg automatán van, itthon úgy állt és nem hiszem hogy átállt magától.
Küldött tegnap képernyőképet, adatroaming bekapcsolva, mobil térerő fullos, roaming ikon kint van.

Megpróbálja másik telefonban a sim kártyát ha valakinek lesz telekomos vagy független készüléke. Nem tudom hogy még mit próbáljunk majd ha visszaértek megint a szállásra.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#83832) tsteve válasza Upo (#83831) üzenetére


tsteve
senior tag

a képernyő fotó alapján nekem úgy tűnik, hogy megy a roaming hiszen ott van az R jelzés felül ... te sem tudod őt hivni? többször is próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#83833) Upo válasza tsteve (#83832) üzenetére


Upo
addikt

Igen, többször próbáltam, épp most is. "A hívott szám jelenleg nem kapcsolható ...", de volt olyan is hogy csak lesípolt mintha ki lenne kapcsolva. Közben meg wifin cseteltünk. Amikor ő próbál hívni, akkor neki azt mondja be, hogy az adott irányba nem kezdeményezhet hívást. És a mobilnet is áll.

Szerk:
Hát bagga, most ír a gyerek, hogy megpróbálta a kódot még egyszer, és kiírta hogy köszönjük hogy aktivalta a roaming csomagot. Már beszéltünk is telefonon, megoldódott, köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#83834) tsteve válasza Upo (#83833) üzenetére


tsteve
senior tag

ha magyar nyelvű hangüzenetet hall a lányod, akkor a telekom korlátoz be, nem a horvát hálózat... tehát a *104# kóddal kéne próbálkozni továbbra is.. vagy mégiscsak egyenleg hiány van

szerk: örülök hogy megoldódott, nem szabad feladni :)

[ Szerkesztve ]

(#83835) Soulfly842 válasza Upo (#83826) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ott megoldják egy pillanat alatt. Bizony, azt belföldről kellett volna.

(#83819) Ateszpapa

Igen, az még tart.

(#83836) tsteve válasza Soulfly842 (#83835) üzenetére


tsteve
senior tag

a *104# szerencsére működött külföldről is, üsz nem sokat tudott segíteni a gyakorlatban, nem minden ügyfélszolga van a top-on

(#83837) Ateszpapa válasza Soulfly842 (#83835) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszi, akkor majd a Telekomnál nézek töltőt hozzá.
De ha lesz majd DEX is, akkor arra még megfontolom.

(#83838) Cilindrik válasza Soulfly842 (#83835) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Én 5. én vettem készüléket és azóta sem tudták elküldeni a kuponos sms-t. Értem én hogy 10 napon belül na de akkor is.

Más kérdés:
A hívásátirányítást tiltja a magenta1?

[ Szerkesztve ]

(#83839) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok!
a telekomnál feltöltő kártyásként van még olyan mobil inertet csomagra lehetőség ahol felhasználása után nem kikapcsolják hanem lelassítják ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#83840) Soulfly842 válasza Cilindrik (#83838) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem, nem tiltja. Ha nem boldogulsz vele, akkor valamilyen alszolgáltatással lehet probléma, vagy a készülékkel (ha menüből és nem USSD kóddal csinálod).

Új WS felületen volt a kódbeváltási metódusokhoz kapcsolódóan egy 'karbantartás', szerintem amiatt is tolódik :) Nyugalom, megkapod majd :)

[ Szerkesztve ]

(#83841) gianone válasza Cilindrik (#83838) üzenetére


gianone
őstag

Családi mobil opcióval igen egymás között. Vagyis magyarul igazából nem a Magenta, de így nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#83842) Soulfly842 válasza Cilindrik (#83838) üzenetére


Soulfly842
addikt

Csak óvatosan vele, mivel a hívásértesítő szolgáltatáshoz szükséges egy hívásátirányítás a 309876543-ra, ezt is könnyen felül lehet írni, bááár, azt a telelfon menüjéből is. :)
(ha nem elérhető, ha foglalt)

Hívásátirányítás USSD kódokkal.
[kép]

(#83841) gianone

Ott a pont... :)

Telemátrixnál (flottás ingyenes beszélgetések) szintén nem javallott a hívásátirányítás... bááár, ott lehet, de pénzbe kerül :)

[ Szerkesztve ]

(#83843) tsteve válasza Soulfly842 (#83842) üzenetére


tsteve
senior tag

mondjuk azért sem árt az óvatosság, mert szinte minden esetben extra pénzbe kerül(het) az átirányítás.. kivéve hagyományos számlás csomagokban telekom mobilszámra
(hangposta, stb. persze kivétel)

[ Szerkesztve ]

(#83844) Cilindrik válasza Soulfly842 (#83842) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Köszi mindenkinek
Igazából annyi van hogy van egy plusz elofizetesem amit egy holnap mulva felmomdok de addig is átirányítanám a hívásokat az új számra.
Mindkettő Telekomos elvileg akkor ingyenes. Eddig telefon menüből próbáltam. De lehet hagyom. Kicsit elegem van már az ügyfélszolgálatból

[ Szerkesztve ]

(#83845) gianone válasza Cilindrik (#83844) üzenetére


gianone
őstag

Amit én írtam, azt láttad? Ha családis, akkor ki kell venni a csoportból, ha úgysem használod, és mehet is át. Nekem ugyanez volt.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#83846) Soulfly842 válasza Cilindrik (#83844) üzenetére


Soulfly842
addikt

S próbáld ezt meg:

**21*Telefonszám (30-as előhívóval)#

(#83847) tsteve válasza Soulfly842 (#83846) üzenetére


tsteve
senior tag

a 30-as nélküli (7 jegyű) szám kell csak... a +3630-at majd elérakja a rendszer...

(#83848) namenlos


namenlos
tag

Az adat négyszerező promo még fut NetPlusz esetében, ha most váltanék csomagot?

(#83849) tsteve válasza namenlos (#83848) üzenetére


tsteve
senior tag

meglepődnék.. 3 hét múlva zárják ezeket a csomagokat

(#83850) namenlos válasza tsteve (#83849) üzenetére


namenlos
tag

Közben megtaláltam, március 31-ig volt. Csak 1,5 heten múlt, hogy meglepődjünk.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.