Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83751) jozsi968 válasza kelly416 (#83743) üzenetére


jozsi968
tag

Csak halkan megjegyzem, a Vodafone Tutival, Európa hazai áron opcióval 19 Ft .
Tuti

(#83752) kelly416 válasza jozsi968 (#83751) üzenetére


kelly416
veterán

Elhiszem, de nem akarok váltani. Főleg nem a mostani 4 napért. Amint hazajöttünk, megy vissza a polcra, a gyerekek használják abban az esetben, ha nem vagyunk otthon és nagyon mondani akarnak nekünk valamit. Kvázi vezetékes otthoni telefon. :DDD Arra meg tökéletes 9Ft-os percdíjjal.

(#83753) tsteve


tsteve
senior tag

mivel páran nekem estek, megnéztem az ellenfél ÁSZF-ét is, mert a Vodafone már kihozta a jun. 15. utáni ÁSZF-et, lásd lenn...régi csomagokra ott a megjegyzés náluk:
"A kedvezmények kizárólag belföldön vehetők igénybe." (pl. 54. oldal)
Ez alapján a már lezárt csomagok perc és adat pakkjai nem lesznek használhatóak az EU-ban, az ellenfélnél, június 15. után..

[link]

[ Szerkesztve ]

(#83754) szabogabor10 válasza tsteve (#83753) üzenetére


szabogabor10
veterán

Sajnos még nincs kinn a Telekomnál a júniusi ÁSZF változás, kíváncsi leszek.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#83755) gianone válasza tsteve (#83753) üzenetére


gianone
őstag

Aztán olvasd el a 224. oldalon a roamingdíjakat.

.1.1.
Forgalmi alapú roaming hívás és SMS díjak
Szabályozott Európai Roaming díjszabás:
A forgalmi alapú roaming
hívásindításra, hívásfogadásra, valamint SMS
/MMS
küldésre
és fogadásra
vonatkozó
díjait
az alábbi az 1
-
es
roaming díj
zóna országaira vonatkozó
Sza
bályozott Európai Roaming
díjszabás tar
talmazza 201
7
.
június
15
.
-
t
ő
l:
Az 1. roaming
díjzónába az alábbi országok tartoznak:
Ausztria
,
Belgium
,
Bulgária
,
Ciprus
,
Csehország
,
Dánia
,
Svédország
,
Egyesült Királyság
,
Észtország
,
Finnország
,
Franciaország
,
Francia Guyana
,
Gibraltár
,
Görögország
,
Guadeloupe
,
Hollandia
,
Horvátország
,
Izland
,
Íror
szág
,
Olaszország
,
Lettország
,
Liechtenstein
,
Litvánia
,
Luxemburg
,
Málta
,
Martinique
,
Németország
,
Norvégia
,
Lengyelország
,
Portugália
,
Reunion
,
Románia
,
Szlovákia
,
Szlovénia
,
Spanyolország
.
Díjak:
Hívásindítás magyarországi mobil hálózatba:
Előfizető
által használt tarifacsomag Magyarországon érvényes
belföldi, hálózaton kívüli mobil hívás díja
.
Hívásindítás magyarországi vezetékes hálózatba:
Előfizető által használt tarifacsomag Magyarországon érvényes
belföldi,
vezetékes irányú
hívás díja
.
Hívásindít
ás 1
-
es
roaming díjzóna
országaiba:
Előfizető által használt tarifacsomag Magyarországon érvényes
belföldi, hálózaton kívüli mobil hívás díja
.
Hívásfogadás:
díjmentes.
SMS küldés magyarországi mobil hálózatba:
Előfizető által használt tarifacsomag Magyaror
szágon érvényes
belföldi, hálózaton kívüli
SMS
díja
.
SMS küldés az 1
-
es
roaming díjzóna
országaiba:
Előfizető által használt tarifacsomag Magyarországon
belföldi,
hálózaton kívüli
SMS
díja
.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#83756) tsteve válasza gianone (#83755) üzenetére


tsteve
senior tag

én a lezárt díjcsomagokban foglalt percek es megabájtok eu-s felhasználásáról beszélek... te valami másról

[ Szerkesztve ]

(#83757) gianone válasza tsteve (#83756) üzenetére


gianone
őstag

"A kedvezmények kizárólag belföldön vehetők igénybe. Külföldön a mindenkori Roaming díjszabás érvényes."

A második felét már elfelejtetted bemásolni az 54. oldalról. A mindenkori roamingdíj meg jún. 15. után az, amit én másoltam be.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#83758) goop válasza tsteve (#83756) üzenetére


goop
őstag

Lehet vitázni megint, de ez a vodafone még mindig, ettől függetlenül nekem is az jön le, hogy megszűnik mindenféle eu napi/heti jegy, mivel ingyenes lesz. Mindenkinek. Akár a beetetős jól hangzó ...EU tarifája van, akár a régi EU nélküli, akkor is! Amíg a méltányos használatba beleférsz, nem tehetnek semmit.

(#83759) tsteve válasza gianone (#83757) üzenetére


tsteve
senior tag

valóban nem érted akkor... a belső csomagok (percek, megabájtok) nem lesznek felhasználhatóak lezárt dijcsomagok esetén az eu-ban, de a roamingdij maga megszűnik mivel (Mo-on) az un. szolgáltatói egységes roaming dijszabás (0 ft extra költség) szerint fogsz fizetni... azaz a perc es MB csomag nem működik eu-ban majd, de a hazai tarifa igen... ezt kéne végre megértened..

[ Szerkesztve ]

(#83760) gianone válasza tsteve (#83759) üzenetére


gianone
őstag

Magyarázd el nekem, milyen percdíjat fog fizetni egy Next M-es az EU-ban szerinted?

Vagy egy Next S-es hálózaton belül, ha itthon korlátlanul beszélhet, és nincs neki percdíja, a roaming meg 0.

Azért szar, hogy OFF-olsz, mert nem ismerem a vodás csomagokat, és nincs kedvem megtanulni az összeset.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#83761) tsteve válasza gianone (#83760) üzenetére


tsteve
senior tag

ez a telekomtol függ...majd eldől hamarosan ez.. ha akarja kiterjeszti eu-ra a csomagban lévő perceket, de valószínűbb hogy nem... ugyanis nincs kiterjesztési kötelezettsége lezárt csomagra... a vodafon sem terjesztette ki ezekre ... sem az angol, sem a magyar.. a three pedig az 1.1 eurocentes szabályt sem alkalmazta lezárt csomagra

[ Szerkesztve ]

(#83762) gianone válasza tsteve (#83761) üzenetére


gianone
őstag

Nincs kiterjesztési kötelezettsége, viszont percdíjat sem állapíthat meg, mert az egyoldalú szerződésmódosítás. Roamingot meg végképp nem.

Mondd konkrétan a lezárt vodás csomagot, amiben korlátlan beszélgetés volt eddig (nem lebeszélhető), és most percdíjas az EU-ban, és mennyi lett a percdíj..

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#83763) tsteve válasza gianone (#83762) üzenetére


tsteve
senior tag

akkor egyetértünk.. errol beszélek én is.. de itt sok ember azt hitte (eddig) hogy a régi (lezárt) csomagban foglalt percek és MB-ok is hasznalhatóak lesznek eu-ban.. ez baromira nem biztos, sőt... valószínűbb hogy nem a Voda új Aszf alapján.. az utolso mondatod zavaros számomra

[ Szerkesztve ]

(#83764) tsteve válasza gianone (#83760) üzenetére


tsteve
senior tag

a 83753-ban van a link, olvasd el... nem kell hozzá konkrét csomag ismeret sem... az 54. oldalon van ami fontos

[ Szerkesztve ]

(#83765) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok! Maraton 4Gb-al működik a Messenger és a Viber-hívás, vagy korlátozza valamilyen módon a T?

(#83766) szabogabor10 válasza TomPack (#83765) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nincs korlátozás.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#83767) TomPack válasza szabogabor10 (#83766) üzenetére


TomPack
őstag

Köszi szépen!

(#83768) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Azt meg tudja valaki mondani, hogy Domino előfizetéshez tartozó jelszót hogyan tudok kérni a #111* rendszerben?

Már a Maraton megrendelése is eléggé nehezen ment (vagy ötödszörre sikerült a hasonló nevű menüpontok között megtalálni a Maratont), de a jelszó kérésére még csak utalást sem találtam.

Vagy azt csak az 1777-en lehet kérni?

SZERK!

Egy kis visszaolvasás csodákra képes, megtaláltam a választ, köszönöm szépen:

*111# felhívásával a 2-3-5-1

Köszönet Druss kollégának :R

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#83769) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám van, hogy reggel óta nem jó a mobilnet a telefonomon. Nem tudom mi lehet a baj. A hálózat jelző ikonnál ott egy kis x az alsó sarokban. Próbáltam már mindent. Újraindítottam a telefont, kiszedtem, visszaraktam a SIM-t, de nem jó. A telekom app betölt, ha mobiadat be van kapcsolva, de azon kívül sem honlap, sem app(Messenger) nem elérhető.
Mit csináljak? Van még 850 MB felhasznalhato netem van még.

(#83770) szalai112 válasza #04441088 (#83769) üzenetére


szalai112
senior tag

Nincs térerőd, hívni próbáltál?

(#83771) #04441088 válasza szalai112 (#83770) üzenetére


#04441088
törölt tag

Van, és a hívás is működik.

(#83772) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Sziasztok,

Jelenlegi Move M díjcsomagom hűsége (5340 Ft/hó) 2018. decemberig tart, amit szerződés szerint min. 3900 Ft havidíj csomaggal vállaltam. Kérdésem az, hogy válthatok Mobil M + 1GB (5000 Ft/hó) opcióra kötbérmentesen?

BTW, ma voltam bent ügyfélszolgálaton ahol a srác azt mondta, hogy elvileg nem, de nem igazán volt meggyőző, mert látszólag fogalma sem volt a szerződés szerint vállalt minimum havidíj létezéséről... Ti hogy látjátok?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#83773) szalai112 válasza #04441088 (#83771) üzenetére


szalai112
senior tag

akkor paszolom

(#83774) Bferibörs válasza #04441088 (#83771) üzenetére


Bferibörs
addikt

szia, ma nekem is szar volt a net, szerintem szerver gond bizonyos oldalaknál többek között facebook,mobilaréna stb. más oldalak rendesen bejöttek
sebességet mértem fullon volt

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#83775) tsteve válasza Tibi86 (#83772) üzenetére


tsteve
senior tag

ha a szerződésedben tényleg le van irva a 3990 ft akkor sztem válthatsz... 1430-at hivd inkább, ott jobban értenek talán hozzá

(#83776) dptrsk válasza tsteve (#83775) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Magenta1ben, illetve tripla otthoni mellé 3750 a havidíja, így nem biztos, hogy válthat...
Ilyen bizonytalan esetben én telefonon kérném a váltást, hisz ott hangfelvétel készül a váltásról, ha későbbiekben gond lenne. Bár az a tapasztalatom, hogy a telefonos kollegák jobban képben vannak többnyire, mint a T-Pont beliek..

Míg az üzletben nincs semmi bizonyíték, hogy azt mondta...

(#83777) gianone válasza dptrsk (#83776) üzenetére


gianone
őstag

Nem az a lényeg, hogy mennyi a havidíj, hanem hogy mennyire vállal hűséget. Különben senki nem válthatna, aki kicsit is jobban jár az új rendszerben.
Én is leválthattam Move M ATK-ról Mobil S + 1 GB-ra Magentában. Fizetek 3400 helyett 2700 alatt.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#83778) BBke válasza Tibi86 (#83772) üzenetére


BBke
tag

Szia!

Vagy esetleg a Facebookon is megkérdezheted, jobb privát üzenetben, mert fognak kérni MT azonosítót. Ott is képben vannak. Nekem sokat segítettek, az üzletekben nagyon nincsenek képben. Tisztelet a kivételnek.

(#83779) Tibi86 válasza BBke (#83778) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Köszi mindkettőtök visszajelzését, a 3900 Forintot konkrétan írja is a telekom fiókomban:

Futok még egy kört benne, aztán rápróbálok. ;)

(#83780) tsteve válasza dptrsk (#83776) üzenetére


tsteve
senior tag

tudtommal a listaár számít... Soulfly842 is irta ezt nemrég itt.. ha az magasabb mint a szerződésben vállalt ár, mehet a váltás, s igy kijöhet alacsonyabb ár is a telekom és egyéb kedvezmény miatt... de semmiképpen nem a t-pontban lévők korlátozott ismerete a mérvadó... ők szerződött külsős cégek alkalmazottai csak gyakorta, nem valódi telekomosok

[ Szerkesztve ]

(#83781) Cilindrik válasza Tibi86 (#83779) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Szia

Nekem Move S volt 2890 Ft minimális költéssel és váltottam Mobile S + 1Gb 4000 Ft-ra tripla kedvezménnyel 3000Ft. 1430-on intéztem semmi gond nem volt

(#83782) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Üdv!
Tudja valaki, hogy jár még az 5 ezres tartozék kupon?

(#83783) #04441088 válasza szalai112 (#83773) üzenetére


#04441088
törölt tag

Nem tudom mit csináljak vele.. :W

(#83784) k-adi


k-adi
nagyúr

Sziasztok,

Két kérdésem lenne.

Az első:
A domino FIX-hez már nincs 1GB? :F Épp most nézem a telekom oldalát, nekem Surf van most (az ős domino7ről váltottam pár hónapja) és most váltanék erre a FIX-re de nem látom a telekom oldalán az 1GB netet ami jár(na?) mellé pedig 2 hete még ott volt. :U

Tud erről valaki valamit? Vagy behallucináltam volna? :D

A második:
Megéri a FIX? Ha most Surf van, akkor érdemes átmenni FIX-re?
(ritkán telefonálok, legalapabb csomag elég, inkább mobilnet kell azaz a cél mobilnet és a havi költség 1500-2000 ft legyen max.)

Amit én kinéztem magamnak az a FIX+mellé valami net... pl. ezeket

1. opció
Domino Fix + 500 Maraton = Időszaki díj 0 ft + 1195 ft a net (500 MB maraton elég lenne ha a FIX mellé adnák az 1GB-t...!)

2. opció
Domino Fix + 1 GB Maraton = Időszaki díj 0 ft + 1845 ft a net

A jelenlegi ami most van: Domino Surf + NetPlusz S = Időszaki díj 827 Ft/30 nap + 640 Ft/hó = 1467 ft

(( A Domino NetPlusz S díjcsomagot 2017. május 1-jétől lezárjuk. Így a jelzett időponttól már nem választható új vagy meglévő feltöltőkártyás-előfizetéshez sem. Ajánljuk új díjcsomagjainkat választható internettel 100 MB-tól 4 GB-ig! ))

Ahogy látom mindkét FIX opcióval jobban járok, mint most a Surf-al... ugye jól számolom?? :)
- Ha fix+500MB maraton opciót választom akkor a havi költségem 1195 ft lesz?
- Ha fix+1GB maraton opciót választom akkor a havi költségem 1845 ft lesz?

(#83785) dptrsk válasza k-adi (#83784) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha új SIMet kérsz új számmal, akkor jár az 1GB net és 80 ingyen perc.
Csomagváltásra eddig se járt.

A Te esetedben szerintem éves költségben a
Domino FIX + MOST + Maraton 4GB a legjobb választás.

A Maraton csomagok nem havi csomavok, hanem a SIM érvényességi idejéig vagy a keret elfogyásáig tartanak, így minél többet veszel, annál olcsóbb egységnyi adat. Ha elfogy a keret nem lassítás van, hanem nincs neted.

Tegyük fel 500MB elég Neked havonta, akkor a 4GB csomag 4000 forintért 8 hónapig kitart, s a havi költséged, lebontva 500 forint.
Ugyanez 1GB csomaggal~ 900 forintos havi költségre jön ki.
Míg az 500MB csomaggal ~1200 forint havonta.

[ Szerkesztve ]

(#83786) Sajtqukac


Sajtqukac
tag

Sziasztok!

Testvérem Music XS csomagot használ és nem szeretné váltani róla mert pont kihasználja ezt a csomagot, viszont a tegnapi napon kapott egy SMS-t hogy lejárt a hűsége. Ez két okból is fura:
1. Nem volt rá hűség mert a Music XS-re nem kellett ilyet kötnie.
2. Tavaly augusztusban ment be a diákigazolványával és ott azt mondták hogy ezt 2 évente kell csinálni és nyugodtan használhatja a csomagot mert csak újat kötni nem lehet, de aki benne van az benne is marad.
Van tippetek, hogy mi legyen most? Ügyfélszolgálatot azért nem hívtuk még mert az utóbbi időben az jött le hogy itt jobban értenek hozzá páran mint a telefon túloldalán ülő személy.

(#83787) tsteve válasza Sajtqukac (#83786) üzenetére


tsteve
senior tag

ez a csomag tavaly júniusban lezárásra került ugyan, de maradhat benne amíg ki nem vezetik... ha neki megfelel maradjon is... az pedig, hogy állítólag "lejárt a hűség" figyelmeztető is lehet akár... figyeljen a számlára majd, nőtt-e a díj, lehet hogy mégis aláírt valamit annak idején.. de ha nem nő a fizetendő összeg, akkor nincs jelentősége

[ Szerkesztve ]

(#83788) Sajtqukac válasza tsteve (#83787) üzenetére


Sajtqukac
tag

Köszönöm szépen a választ! Figyeljük akkor hogy lesz-e változás. Remélem nem akarják át rakni sehova mert más csomag összeállítás nem nagyon jön be neki, itt meg igazából ingyen spotifyt kap mert mindig lebeszéli a csomag díját.

(#83789) tsteve válasza Sajtqukac (#83788) üzenetére


tsteve
senior tag

nem fogják átrakni sehova, ha ő maga nem kezdeményezi... kivéve ha esetleg kivezetik a csomagot majd valamikor, de erről kap majd értesítést, ha igy alakulna...3849 Ft a listaára a csomagnak (epack-kal) ... ha eddig ennél kevesebbet fizetett akkor hűség alatt volt vszinűleg

[ Szerkesztve ]

(#83790) Sajtqukac válasza tsteve (#83789) üzenetére


Sajtqukac
tag

Pontosan ennyit fizetett eddig is úgy, hogy tényleg nem volt hűsége.

(#83791) norbi93


norbi93
senior tag

Sziasztok,
van nekem egy Telekomos s7 edgem. Sajnos tegnap béna voltam és sikerült leejtenem (kijelző törött), de van rá biztosításom. A probléma az, hogy tavaly nyáron rootoltam egyszer, így a knox ugrott már.
Egy régebbi kommentben olvastam, hogy a biztosítást is megvonhatják knox ugrott készülékeknél.
Ezt nem egészen értem, hogy mi köze a betört kijelzőhöz annak, hogy egyszer annó rootolva volt.
Ezen kívül találtam egy forrást, miszerint az EU-s irányelvek szerint sem vonhatnák meg emiatt a garanciát, nem hogy a biztosítást.
Van ilyen esetről valakinek infója? Lehet biztosítás keretein belül javíttatni egy ilyen telefont?

(#83792) Deck válasza norbi93 (#83791) üzenetére


Deck
titán

A lényeg, hogy ugrott a knox és nincs garanciád. Sajnos ez van.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#83793) Upo


Upo
addikt

Üdv!
Lányom a héten Horvátországban van edzőtáborban. Múlt héten ezért átváltottam a díjcsomagját, most Mobil S+4GB net van. Tegnap este írt mikor wifit talált hogy se mobilnet se hívást nem enged, bemondja a hang hogy ebbe az irányba hívás nem indítható vagy ilyesmi. Hívtam az ügyfélszolgálatot, azt mondták hogy a beállítások rendben vannak (én is így láttam a telekom appban és az önki menüben is), próbálja kikapcsolni-bekapcsolni a telefont. Megcsinálta, a mobilnet már úgy néz ki hogy megy, de hívást még mindig nem tud indítani, és én se tudom hívni, lesípol mintha ki lenne kapcsolva. Mi lehet a gond, mit próbáljunk?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#83794) norbi93 válasza Deck (#83792) üzenetére


norbi93
senior tag

A garancia nem érdekel, mert ezt annak keretein belül úgysem lehetne javítani.
A biztosítás lenne a kérdés, hogy az él-e még rá, javítják-e vele? Mert ha nem, akkor felesleges tovább fizetnem a havi 3000 forintot rá.

[ Szerkesztve ]

(#83795) tsteve válasza Upo (#83793) üzenetére


tsteve
senior tag

*104# ...ezt az 5 karaktert pötyögje be és küldje el a lányod mintha hivná a számot... bár ez domino-ra vonatkozik de egy próbát megér

[ Szerkesztve ]

(#83796) 8zabi válasza norbi93 (#83791) üzenetére


8zabi
őstag

meg kell oldani, hogy ne kapcsoljon be

(#83797) Deck válasza norbi93 (#83794) üzenetére


Deck
titán

A legegyszerűbb megoldás ha felhívod őket és megkérdezed. Aztán, oszd meg amit mondtak.

PS5

(#83798) tsteve válasza Upo (#83793) üzenetére


tsteve
senior tag

ha a jelzett módszer nem működik, ellenőrizze azt is, hogy a hálózatválasztás "automata" módban van-e a telefonján...

[ Szerkesztve ]

(#83799) Roxbury válasza Deck (#83797) üzenetére


Roxbury
őstag

Nem jo, mert azonnal megvonhatjak ott helyben a garanciat. A legegyszerubb, ha biztosra mesz. Ahogy az elobb irtak, hogy nem bekapcsolhato allapotban kell megoldani a dolgot.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#83800) Ateszpapa válasza norbi93 (#83794) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Dobd be a mosógépbe 90 fokon egy jó nagy mosásra. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.