Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75201) #TOTTI válasza MK VII (#75191) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nekem volt ilyen és nem ugrott. Samsung készülék.

(#75202) dptrsk válasza ANDROID??? (#75200) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Level up esetén 12.31ig tart az 1GB
Vagy ameddig le nem fogyasztod.

Turbo 1GB, 3GB opcionál megrendeléstől 30 napig tart a keret.
100mb esetén 7 napig.

A sorrend tudtommal:
Bónusz netadat(pl. feltöltési bónusz, fesztre hajtok stb.)
Tarifa csomag netje.
Bővítő csomag netje(netplusz csomagok)
Turbo opcio netje

(#75203) ANDROID??? válasza dptrsk (#75202) üzenetére


ANDROID???
addikt

Akkor, ha pl Next S 1GB elfogy ott a turbo akkor nyúl a turbóhoz és ha elérkezik a fordulónap Next net-nél akkor megint az fogy először és ha maradt a Level up -ból akkor csak utána az?

Így értendő?

(#75204) dptrsk válasza ANDROID??? (#75203) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Én így értelmezem igen.

(#75205) ANDROID??? válasza dptrsk (#75204) üzenetére


ANDROID???
addikt

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#75206) Nescafé


Nescafé
őstag

Valaki esetleg valami info mikor lesz iphone 7 plus készleten.?

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#75207) #16695808


#16695808
törölt tag

használja valaki a "Korlátlan böngészés és e-mail opció"-t mik a tapasztalatok? mi érhető el a korlátlan nettel? megéri?

(#75208) 8zabi válasza #16695808 (#75207) üzenetére


8zabi
őstag

-lassított marad továbbra is bármilyen letöltés, torrent, népszerű videómegosztók
-megy a play store, minden weboldal süvít, facebook videók is akár hd-ban

bőven megéri, de egy hónapra simán kipróbálhatod, move xs mellé tökéletes párosítás

[ Szerkesztve ]

(#75209) Mr.Csizmás válasza 8zabi (#75208) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez civil előfizetőként is elérhető, vagy csak üzletiben? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#75210) goop válasza 8zabi (#75208) üzenetére


goop
őstag

Az onedrive app forgalma vajon beletartozik? Sok kép feltöltésnél elmegy több száz Mb is néha.
(Tudom lehet only wifire is tenni)

[ Szerkesztve ]

(#75211) Bornie127 válasza goop (#75210) üzenetére


Bornie127
senior tag

Onedriveot nem tudom, ritkán használom, de emailben, google driveon nem számít bele a normál adatkeretbe.

[ Szerkesztve ]

(#75212) 8zabi válasza Mr.Csizmás (#75209) üzenetére


8zabi
őstag

Korlátlan böngészés és e-mail opció

lakossági előfizetéshez, mindenkinek, de láttam már üzleti csomaghoz is mint opciót

goop

ez a fajta forgalom már le/feltöltésnek minősül, de olvasd el a részleteket

vannak kivételek, olyan oldalak amik működnek, annak ellenére, hogy nem kéne, de ez nincs leírva sehol, neked kell kipróbálnod

[ Szerkesztve ]

(#75214) Mr.Csizmás válasza 8zabi (#75212) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

köszi urak!

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#75215) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok. Meghalt az S5-öm. Elvitte a garifutár, és ma hívtak hogy javíthatatlan. Küldenek dokumentumokat amivel mennem kell a Telekomba, készülékcserére vagy mittudom én. Ideges voltam nem tudtam odafigyelni. :(((

Nem tudom mire számíthatok. mennyi az az összeg amiért én telefont választhatok?
Elállhatok-e a vásárlástól?
Honnan tudom meg hogy az S5-nek mennyi volt az utolsó kisker ára? Vagy akciós kiskerárat kell nézni?

(#75216) Vangelis válasza tzsolesz (#75215) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hivatalos telekom előírás:

A gyártó, vagy a gyártói szerviz csereengedélyt állíthat ki, jótállásban történő javítás során a termék javíthatatlansága esetén. Ezen csere engedélyek Telekom üzletekben érvényesíthetők.

A csereutalvány beváltásnál kettő lehetőség adott:

1: értékegyeztetéses csere: az készülék vásárláskori kiskereskedelmi ára alapján, az aktuális kiskereskedelmi árlistában szereplő nem drágább készülékekből;

2: visszavásárlás: az ügyfél által eddig kifizetett készülékár (teljes összeg vagy részletfizetés esetén a kezdő-, és további befizetett részletek).

Ha majd azt kamuzzák, hogy az utolsó kisker ár akkor verd meg őket.
A vásárláéskori kisker árat kell figyelembe venniük! ÉS NEM AZ AKCIÓS KISKER ÁRAT!!!!

De vigyázz, mert nekem az utolsó akciós kiser árat mondták... cserekor. És persze, hogy a aktuális sima kikerárlista alapján akartak készüléket adni!!!!! kb 70e ft volt a különbség!!!

Mint írtam nem az utolsó kisker ár!!!!

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#75217) tzsolesz válasza Vangelis (#75216) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem, köszönöm.

Egyébként a gyakorlatban vissza is adják a befizetett összeget? Ez komoly? Mert 1 szál telefon sincs amit választani tudnék.
Mondjuk az a baj, hogy egyszerűen nem találom, és nem is tudom hol keressem meg az S5 utolsó ismert Telekomos kiskereskedelmi árlistáját.

szerk. HOPPÁ. :Y Szoktak ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#75218) Vangelis válasza tzsolesz (#75217) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nem az utolsó kiser ára kell...
Hanem amikor vetted!!

Vásárláskori kisker ár!

Igen a számlán szereplő összeget is visszakérheted!

De megpróbálnak majd megvezetni.. de ne hagyd magad!
Persze lehet, hogy pont jó ügyintézőt fogsz ki,.

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#75219) tzsolesz válasza Vangelis (#75218) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem, nem hagyom magam akkor.

A 2015. májusi árlistát hogy találhatom meg? Google-el nem nagyon megy..... :(

(#75220) tzsolesz válasza Vangelis (#75218) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Egyébként ez hol van leírva? Mert találtam régi doksikat, és ott az utolsó kiskerárat kellett még nézni.

(#75221) Vangelis válasza tzsolesz (#75219) üzenetére


Vangelis
nagyúr

:DD

email-ben küldték.

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#75222) StLui


StLui
veterán

Feleségemnek elviszi a mobilkeretét rendszeresen a FB és a FB messenger ez a közösségi opcióhasználható move M előfizetéshez, és orvosolni fogja a problémát? :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#75223) Soulfly842 válasza StLui (#75222) üzenetére


Soulfly842
addikt

Orvosolni fogja végérvényesen. Egy valamire viszont célszerű vigyázni.

Az automatikus videolejátszást kapcsold ki a Facebookon!! :)

Sokszor ezek külső oldalak, s az nem számít bele az adatforgalomba.

Be lehet állítani, hogy csak Wi-fin keresztül játssza le automatikusan (facebook videók benne vannak, de a külső weboldalak nem; a videólejátszás meg ugyebár extrém adatforgalmat eredményezhet).

Hihetetlen sok problémát generál a facebook Appnak ez a hülyesége :) Amikor elmondom - miután kiderült, hogy mire használják az internetet - hogy ez okozza a gondot, akkor általában mint egy űrlényre - úgy néznek :)

Persze, jogos. nem lehet mindenki informatikus, s az átlagos - de ezernyi más téren hiperintelligens felhasználó - miért is értene ehhez :) De azért vannak, akik ebben dolgoznak, hogy segítsék a kütyükben a nagy többséget :)

****

Más:

A holnapi napon 1 Budapesti és négy vidéki üzletben elindulnak az új apple termékek (iPhone, Apple watch). Mivel az Apple-nek globális ellátási problémái vannak IPhone 7 Plusból, emiatt ezeknek az elérhetősége kérdéses/vagylagos. Készletekről ne kérdezzetek, felesleges. MT-n kívüli okok miatt nincs értékesíthető készlet. Rövidesen... :)

[ Szerkesztve ]

(#75224) Schizoka válasza Soulfly842 (#75223) üzenetére


Schizoka
aktív tag

Szia! Esetleg tudnál olyan infót is hogy P9 lite fekete miért nincs már hetek óta készleten?

(#75225) Soulfly842 válasza Schizoka (#75224) üzenetére


Soulfly842
addikt

A P8 Lite és a P9 Lite brutálisan jól sikerült sláger termék.

Kb. tavaly október óta hihetetlen méreteket öltött már a P8 Lite-nak is az értékesítési darabszáma. A P9 Lite Ennek lesz az utódja (ez kiválóan megmutatkozik már mind a készülék logisztikáján, s az ügyfelek érdeklődésén is). Új/relatíve új termékeknél - amikor a kereslet kínálat még nem mutat egyértelmű paraméterezhetőséget, akkor sűrűn előfordul, hogy a gyártónak ellátási gondjai akadnak. Szerintem ez zajlik le most a P9 Lite-nál is.

Rövidesen - várhatóan - rendeződik ez is. :)

(#75226) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Aki tud, az küldene nekem priviben, vagy ha közzétehető itt akkor megosztaná velem a 2015 05 havi kiskereskedelmi árlistát? Nagyon fontos lenne. :R :R :R

(#75227) StLui válasza Soulfly842 (#75223) üzenetére


StLui
veterán

Köszi! a kiegészítéseket is! :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#75228) MK VII válasza Soulfly842 (#75223) üzenetére


MK VII
veterán

Hát a facebook az valami hihetetlen egy app..
A Next S csomagomban 500mb net volt elérhető. Facebook appot nem használtam.. Minden hónapban kb 250-300MB netet tudtam elhasználni a szokásom szerint.
Felemelték a netet a csomagban 1GB-ra aminek örültem is.. Közben egy céges facebook accot csináltam, mert kellett.. Feltettem a facebook appot, hogy tudjam kezelni az oldalam..
Havonta így már nem is elég az 1GB.. Sokszor már fél hónapnál sikítozik a telefon, hogy elfogy a keretem..
Na bumm.. Köszi facebook a havi 600-700MB plusz net fogyasztást..

(#75229) Schizoka válasza Soulfly842 (#75225) üzenetére


Schizoka
aktív tag

köszi a válasz.

(#75230) Mr.Csizmás válasza tzsolesz (#75226) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link]

amúgy a telekom fiókban fentvan. (ha te vetted anno)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#75231) Soulfly842 válasza Mr.Csizmás (#75230) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ez nem jó, nem az akciós kell neki, hanem a sima kisker :)

[ Szerkesztve ]

(#75232) tzsolesz válasza Mr.Csizmás (#75230) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Párom vette. De én nem tudom hol kellene lennie. Köszi. Mondjuk nem akciós kellene. :R

(#75233) Mr.Csizmás válasza tzsolesz (#75232) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

belépsz - jobb oldalt a névre katt - dokumentumok - középen a másik fülre katt - az előfizetéshez kapcsolódó dokumentumok. nekem ottvan az S4. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#75234) pvve


pvve
csendes tag

Srácok ha iphonenál megszűnt most kvázi a 16Gb os verzió és már 32 az alap és akkor biztositássál ki cserélik akkor 32 eset vagy 16 osat adnak nekem? És ha 16 osat akkor tudok valahogy bele szólni hogy 32 es legyen?

(#75235) TheMarci válasza pvve (#75234) üzenetére


TheMarci
addikt

16-osat adnak, évekig lesz csere, nincs rá lehetőség, hogy színben / méretben mást adjanak.

Do You Dream?

(#75236) tzsolesz válasza Mr.Csizmás (#75233) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nincs olyan. Már néztem. :( A másik fülnél pedig semmi nincs. Kiírja hogy Önnek nincs elektronikus dokumentuma.....

[ Szerkesztve ]

(#75237) Vangelis válasza tzsolesz (#75236) üzenetére


Vangelis
nagyúr

ott van ez S5....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#75238) ANDROID??? válasza tzsolesz (#75236) üzenetére


ANDROID???
addikt

Titkos a telszámod?
..mert már csak az volt.. :P

(#75239) nebulon


nebulon
újonc

Sziasztok!

Az alábbi a történetem:

Vettem 2015.10. hónapban egy LG G4-et, 19 havi törlesztéssel, előfizetés két éves aláírásával. Ezt sajnos augusztus végén Bootloop problémával visszavittem az üzletbe és azt mondták két héten belül a szervíz megjavítja/ill. értesít, hogy mi a helyzet. Eltelt egy hónap, cserekészüléket persze nem kaptam (állítólag egy éve nem adnak már). Most cserejegyet kaptam (se javítani, se cserélni nem tudják a G4-et), de abban az árban, amire levásárolható e jegy, összesen két telefon van, ami épp megközelíti a G4 szintjét. Nekem azok a telefonok, vagy kevesebb specifikációjú telefon nem kell, ráadásul azon a kisker áron, egy 80ezres telefon pl. majdnem duplaáron van feltüntetve! Az előfizetésem csak a G4-es telefon miatt hosszabbítottam meg, amúgy meg lettem volna szerződéshosszabbítás nélkül. Minimum egy hasonló spec. telefonra tartok igényt!

Mit tehetek?
Elállhatok? Ekkor mi a tendencia?
Kérhetek egy S6-ra pl. átszámítást, akár többletköltséggel?
Mondhatom azt, hogy a nekem cserére kínált telefonok nem felelnek meg?
Az eddig befizetett összegekkel mi lesz? A hátralévő összegekkel mi lesz?
Az előfizum nem akarom módosítani, csak a készülékekkel van bajom.
(Az egy hónapos készülék távollét alatt is utaltam a havi összeget)

Tud valaki részletes és tényszerű, helyénvaló, naprakész válaszokat adni ezekkel kapcsolatban?

Előre is köszönöm!

Üdv.

Thomas

[ Szerkesztve ]

(#75240) MK VII válasza nebulon (#75239) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Ha nem találsz számodra megfelelő készüléket akkor kérheted a teljes vételár megtérítését.
Visszaadják az addig befizetett összeget és elengedik a fennmaradó törlesztőt.
Ha már kifizetted a teljes összeget akkor annyit kell visszaadniuk.

(#75241) dptrsk válasza nebulon (#75239) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Pont most volt téma, hogy nem az utolsó kiskerárat kell figyelembe venni hanem a vásárláskori kisker árat. Szerintem neked ezért nemvolt választék. A T-pontosok gyakran keverik.

Ha a vásárláskori G4 kiskerárán nincs semmi, ami tetszik, akkor kérheted vissza az addig kifizetett részletet, ahogy írták felettem.

(#75242) Vangelis válasza dptrsk (#75241) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Mivel a vásárláskori állapotot kell visszaállítani.

Én utánna jártam... sajnos már későn. :(

Ha belegondolunk is az a mérvadó, mert akkor kb ugyanolyan tudású készüléket tudsz venni vagyis cseréltetni.

Nem az utolsó kisker ár a jó! ...

De ezt már leírtam.

Lehet be kellene tenni az ismertetőbe és nem járna senki rosszúl..., mert ki tudja hány ember kap kevesebb összeget a való életben.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#75243) dptrsk válasza Vangelis (#75242) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Igen jó lenne az összefoglalóba.
Én is eddig a hallomásokból, hallottam hogy milyen árat kell nézni. Cserélnem szerencsére még nem kellett a Telekomos telefonjaimat mind javították.

A kavarodás ott lehet, hogy a biztosítás viszont nem vásárláskori áron cserél, ami teljesen érthető, hisz az az előfizetőnek jogtalan haszonszerzés lenne. Így ott jelenértéket vagy ahhoz legközrlebbit kell figyelembe venni.

(#75244) SzGee válasza MK VII (#75228) üzenetére


SzGee
aktív tag

facebook lite a te barátod... :)

If you leave me, can I come, too?

(#75245) nebulon válasza MK VII (#75240) üzenetére


nebulon
újonc

Köszönöm!

Üdv.

Thomas

(#75246) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
10 napja rendeltem egy telefont a telekomtól, interneten keresztül, ahol meg is hosszabbítottam a hűségidőt az előfizetésemre, 7 napja hozta a futár a telefont (részletre vettem). A telefon mégse nyerte el a tetszésemet, van rá mód, hogy lemondjam az előfizetésemet és a telefont is visszaküldjem?

(#75247) SUPREME7 válasza zenwalk (#75246) üzenetére


SUPREME7
őstag

Van. 14 napig elállhatsz. De vedd figyelembe, hogy nem biztos, hogy még egyszer kapsz telefont részletre. Ha jól rémlik itt a topikban is volt akinek a visszaküldésre hivatkozva nem adtak többet. Bár nem tudom, hogy ő hányszor játszotta el.

(#75248) goop válasza goop (#75210) üzenetére


goop
őstag

Megy az onedrive, azaz belefér a korlátlanba. :)

[ Szerkesztve ]

(#75249) lowzor válasza dptrsk (#75241) üzenetére


lowzor
veterán

Nekem azt mondták a nagykanizsai T-pontban, hogy pénzt vissza nem kérhetek, akkor sem ha nem tetszik egyik sem a kisker árlistán, muszáj valamit onnan kérnem, valamint drágábbra sem fizethetek rá. Amit tudtak volna adni, az jóval gázabb és kisebb értékű volt, mint az előző telefonom, persze a kisker árlistán csillagászati áruk volt, de még ott is 80-90k-val az előző telefonom kiskerára alatt voltak. És az utolsó kiskerárat mondták rá, nem a vásárláskorit. :(((

[ Szerkesztve ]

(#75250) MK VII válasza lowzor (#75249) üzenetére


MK VII
veterán

Akkor amiket mondtak azt szépen felejtsd el, mert hazugság.. Próbálnak mindenképp olcsón kiszállni a dologból..
A telekomnak kötelessége a vásárláskori teljes vételárat megfizetnie.. Nincs ez alól kivétel egyik boltban sem..
Próbálnak belevinni abba, hogy fogadd el a könyöradományukat és fogd be a szád..

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.