Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75051) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok!

Rég jártam erre, és most frissíteni szeretném tudásom,

A fő kérdésem, hogy működik az Arany Társkártya rendszer (ATK)

Jelenleg a következő 5 előfizetés fut a nevem alatt.

Kedvezményjogosultság: Arany szint

Next S 7990/hó
Next S ATK 5490/hó
Next S ATK 5490/hó
Move M ATK 3990/hó
Társkártya Net&Roll XS 2690/hó

Ez alaphangos 25650/hó

A Next-S ek az sms-ek miatt soha nem férnek bele a keretbe, viszont valójában a fele csomag elég lenne, tehát ideális jelenleg a család számára 4db Move M csomag lenne.

Az előfizetéseim közül az összes Next S csomag le fog járni novemberig.
Így jó lenne ha lehetne mondjuk minden előfizetésem Move M ATK, ezzel az alapköltségem 18 650/hó-ra csökkenne.

Kérdéseim:

1. Szükséges, hogy a nevem alatt legyen legalább egy telefoncsomag ami nem ATK-s?

2. Amennyiben az első kérdésre igen a válasz, magasabb árú csomagnak kell lennie a "NEM ATK" előfizetésnek mint az ATK-sok?

3. Él még az a rendszer, hogy szerződés lejárta előtt 3 hónappal lehet új készüléket/előfizetést kötni?

4. Ha él még a 3. pont akkor a szerződés lejárta előtti 3 hónapon belül lehet alacsonyabb árú előfizetésre is váltani?

(#75052) dptrsk válasza Fr3eWar (#75051) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

1. igen, kell egy NEM ATK csomag. (Ez akár Telekomos vezetékes telefon/TV/net is lehet)
2. nem, akár Move XS is lehet az alapcsomag, s emellé az összes Next M ATK akár(esetedben Move M ATK)
3. igen él.
4. nem, esetleg üzletben tudsz kihozni telefont, úgy, hogy tarifacsomagra nem vállalsz hűséget, így ha a Next hűség lejár mehet a másik kiszemelt csomagba.

(#75053) metaksza


metaksza
tag

Sziasztok. Kedden az LG kiadta a csereengedélyt. A kérdésem kissé költői lesz, de hátha tud valaki valami reális magyarázatot adni rá. A XXI. században miért kell felpostázni az engedélyt Budapestre, hogy onnan lepostázzák a leadás helyszínére (Tatabányára)? Ez nagyjából egy hétbe telik, míg egy e-mail körülbelül három percbe. Miért?

(#75054) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Mostanában a másik fél akivel beszélek telefonon nagyon rosszul hall, mintha nem lenne térerőm, akadozik a vonal.

A térerőm pedig maxon van, LTE. Én tökéletesen hallom őt.
A telefonom mikrofonja is okés.

Utóbbi néhány napban kezdte el, valaki találkozott hasonlóval? Mi lehet a gond? Sim kártya csere segíthet?

üdv

(#75055) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#75033) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Sikerült megoldani. Az volt a probléma hogy 6490-ért egy nem létező előfizut látott, át kellett kattintanom 7990-re és utána minden rendben ment.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#75056) 4Grider válasza werszomjas (#75054) üzenetére


4Grider
nagyúr

LTE-n te ma Magyarországon még nem telefonálsz, mivel még nincs bevezetve a volte. Bejövő híváskor tehát levált a telefonod vagy 3G-re vagy 2G-re. Próbáld meg csak 2 vagy 3G-re állítani a telefonod. Amelyikkel megszűnik a probléma, ott a másikkal lesz a gond.

(#75057) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

ha van egy mobil előfizetésem, AK-s, meg mellé egy lakossági net+telefon, össze lehet kötni a kettőt? az első telefonszámos fiókon van, a második meg egy külön fiók, emailcím alapon, amiről rendeltem. ha igen, hogy érné meg? most Move S van, Hoppá telefon, és 50/5 net. (XL?)

másik kérdés: online lehetséges hosszabbítani + vásárolni készüléket úgy, hogy csak az előfizetésre vállalok 2 évet, a díjcsomagra nem?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#75058) werszomjas válasza 4Grider (#75056) üzenetére


werszomjas
őstag

Értem. De ez most telefon hiba, vagy okozhat ilyen problémát mondjuk a sim kártya hibája?

üdv

(#75059) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Flottás előfizetésünk van, feleségem nevén (2db)
November 11.-én jár le, de ahogy néztem jobban járnánk egy Aranytárskártya Next S (5490/hó) csomaggal (2db)
Ez bárki számára elérhető, vagy csak aranykártyásoknak (azok vagyunk)?

Ehhez meg kell várni a november 11-et, vagy ezt is lehet váltani már előtte?

Jelenleg havi szinten 11.000Ft a számlánk, egymás között beszélünk sokat, a többi irányba nem mérvadó.
Next S-sel sem lenne több a számla, de több lenne az internet és olcsóbb a telefon vásárlás.

(#75060) Fr3eWar válasza dptrsk (#75052) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Köszönöm a válaszokat!

Egy újabb kérdés merült fel bennem,

Valószínű az lesz, hogy az jelenlegi 7990-es csomagot leváltjuk egy Move XS csomagra, +veszünk hozzá netet, így az is kb 3600Ft/hó lesz, mellé az összes többi Move M ATK.

1. A kérdésem, ha lejár 2016.10.21-én a 7990 NEXT S csomagunk, és bemegyek leváltani egy Move XS csomagra, akkor kötelező hűséget vállalni az XS csomagra? (az mellé készülékvásárlás nem volna).

2. Ha nem kell hűséget kötni készülékvásárlás nélkül. Attól még később lehet ugyanarra a csomagra készüléket vásárolva (a készülékvásárlás időpontjától indítva) hűséget kötni? (bár ez számomra evidens, de azért megkérdezem)

(#75061) Fr3eWar válasza Drughi (#75059) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Pont az előbb kérdeztem, és kaptam választ a témáddal kapcsolatban.

Kérdéseim, és rá a válaszok pár HSZ-el korábbról.

Tehát hiába van aranykártyád, nem lehet mindkét előfizu ATK-s, kivéve, ha mondjuk van a nevetek alatt egy TV vagy Net vagy valami a Telekomtól.

Ha egymással beszéltek sokat, akkor lehet két kisebb előfizetés is, és mindkét számra 1000Ft-ért egy családicsomag, amivel egymás között ingyen beszéltek.

[ Szerkesztve ]

(#75062) 4Grider válasza werszomjas (#75058) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elég sok minden okozhatja. Ha csak 2G illetve csak 3G üzemmódban használva a telefonod nem lesz problémád a hanghívással, akkor elég sok minden kizárható. A leggyakoribb probléma egyébként a kikényszerített leváltást (hívásfogadást) követő, 5-30 másodpercig tartó szakadozás szokott lenni, ez általában a hálózat/szolgáltató sara.

(#75063) dptrsk válasza Fr3eWar (#75060) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

1. Move (XS) csomagra nem kell hűséget vállalnod.
2. ha nem veszel átváltáskor készüléket, akkor bármikor tudsz venni, s a készülékvásárlástól ketyeg a hűség.
(sőt akár csomagváltással is tudsz a későbbiekben telefont venni, ha a Move XS nem válna be)

(#75064) dptrsk válasza Fr3eWar (#75061) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Már nincs családi csomag.

(#75065) dptrsk válasza Drughi (#75059) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Egyik csomag főkártya Next S, másik lehet ATK Next S.

Ha nem telefonáltok sokat más irányba, akkor Move XS+netcsomag(1.990+?) + ATK Next S(5490) is jó párosítás lehet. S az ATK Next S visszahívja a Move-ost.

Arra figyekjetek, ha a 2 Next S mellett döntötök, hogy ha a főkártya Next S mellé készüléket vesztek drágább lesz a csomag havidíja. ATK Next S-nek nem változik készülékkel a havidíja.

Szerintem akár előbbb is válthattok flottáról, annak csak örül a Telekom.

(Egyébként érdekes, hogy 11.000 forint a számlátok, mert flottán belül általában ingyenes szokott lenni a hívás.)

(#75066) Bozso68


Bozso68
senior tag

Várpalotán dél körül nem volt szolgáltatás se Telenor, se Telekom.
Tapasztalt valaki máshol is ilyet?

(#75067) #78121280 válasza Bozso68 (#75066) üzenetére


#78121280
törölt tag

A mobil hang és adat szolgáltatásban országos fennakadás tapasztalható. Hiba elhárítását már meg kezdték.

[ Szerkesztve ]

(#75068) Bozso68 válasza #78121280 (#75067) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi szépen!

(#75069) Drughi válasza dptrsk (#75065) üzenetére


Drughi
addikt

Megpróbálom majd értelmezni ezt :D

Igen, 11000ft a számlánk és egymás között csak a kapcsolási díjat fizetjük.
200mb net van benne, de nekem van egy 500mb-os csomagom hűség nélkül (890-ért).
Ahhoz képest elég sok, hogy nagyjából annyiért vehetnénk telefont, mint a dominó csomagba.
De ha jól értelmezem amit írtál akkor Next S (7990) + ATK Nexst S (1 évig 4790, utána 5490), akkor bizony alapból többre jövünk ki, mégha többet is kapunk érte.

(#75070) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!

Dominos SIM kártyát át lehet íratni telefonos ügyfélszolgálaton keresztül más nevére?Most pont nem elérhetö a 1777.Vagy netes felületen esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#75071) Keem1 válasza Gyick (#75070) üzenetére


Keem1
addikt

Rémlik, hogy itt már írta valaki, hogy át lehet, talán ingyen, bár ez csak személyesen intézhető, annak jelenlétében, akinek jelenleg nevén van a domino telefonszám.

Azért remélem, valaki megerősíti, hogy tényleg jól emlékszem :D

[ Szerkesztve ]

(#75072) 8zabi válasza mondomén (#75050) üzenetére


8zabi
őstag

a facebook-ra töltött videók mennek, Instagram videók nem

(#75073) lugosi válasza Bozso68 (#75066) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szegeden szintén.
Sajnos pont egybeesett olyan családi eseménnyel ami miatt riasztani kellett volna valakit, köszönettel a telekomnak erre nem tudott sor kerülni.
Szerencse hogy volt a közelben egy vodafonos telefon amin el tudtam érni a családot vezetékesen.

(#75074) Roland93


Roland93
aktív tag

Sziasztok!

Platina szint az mire jó, mennyivel olcsóbban adnak készüléket? :)

(#75075) glaci válasza Roland93 (#75074) üzenetére


glaci
őstag

Semennyivel. (Es ez sajnos nem vicc ...)
Annyi elonyod lesz, hogy elviheted eloleg nelkul reszletre.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#75076) lugosi válasza Roland93 (#75074) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"mennyivel olcsóbban adnak készüléket? :)"

Zérus :)

(#75077) azigazimoris válasza Roland93 (#75074) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

A helyükben én átnevezném patina szintre.
Régi meg szép de kurvára semmire nem jó :)
Ja de. Megőrzi a felszín alatt a régi szép időket :R

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#75078) szilva01


szilva01
őstag

Sziasztok!
Szerettem volna a héten rendelni Like S előfizetéssel egy Galaxy A5-öt, kamatmentes hitellel. Nagyon fasza, hitel+előfizetési díj 6600/hó. Megrendeltem, bementem másnap (kicsit balfasz voltem mert mikor először bementem még nem jött a visszaigazoló e-mail, elküldtek, aztán amikor kiléptem az üzletből megjött... :DDD) Aztán kiderült, hogy mivel eddig nem telekomos voltam, a készülék listaáárának a 30%át ott kellene hagyni, amit utána jóváírnak, ez így rendben is lenne. De közölte velem az ügyintéző, hogy ez 41 ezer valamennyi forint. Én a telekom weboldalán 95 990 forintnál drágábban sehogyan sem találom a készüléket. Akkor most ez hogyan van? A visszaigazoló e-mailban is írják, hogy a mobilelőleg min. 10 000.-, aminek a pontos összegét a telefonos adategyeztetés során mondják meg. Hol tudok telefonosan adatot egyeztetni? Felhívtam a 1430-at is, de bevallom elvesztem a menüpontok rengetegében.

(#75079) MadMancs válasza Bozso68 (#75066) üzenetére


MadMancs
veterán

Nekem nem volt probléma ( Telekom , bár készenlétibe azthiszem csóri toronyról jön a jel )

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#75080) dedike válasza azigazimoris (#75077) üzenetére


dedike
addikt

Megőrzi a felszín alatt a régi szép időket

Az a baj, hogy még azt sem, mert anno ezekhez a kiemeltségi szintekhez Forintban kifejezett kedvezmény is társult, platina szinten n em is kevés. :N :O

Most meg valóban a patina sokkal jobb kifejezés lenne. ;]

(#75078) szilva01:

A webshopot ezen a számon tudod elérni: 003630/9303030

Jó, mert nem kell a sok szöveget végighallgatni, és a problémát sem kell többször elmondani, mivel egyből tudnak segíteni. ;)

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#75081) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok.
Telekomos mástól vennék telefont, ha ki van fizetve telefon számla is van róla,akkor tilthatják valamiért ha pl: előfizetését nem fizeti és ha hűséget is kötött?
Lehet gond kifizettet telefonoknál?
Köszönöm.

(#75082) SUPREME7 válasza rayman2006 (#75081) üzenetére


SUPREME7
őstag

Mit jelent, hogy "ki van fizetve"? Ha kihozza 20K-s előfizetésre, és kifizeti a kedvezményes árat, akkor bár elméletben" ki van fizetve" a telefon, de ez nem igaz. Azért kapta olcsóbban mert hűséget vállalt a drágább előfizetésre, így ha azt nem fizeti akkor igen, letilthatják a telefont.

(#75083) St3ven válasza rayman2006 (#75081) üzenetére


St3ven
addikt

Igen és igen.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#75084) 313313 válasza rayman2006 (#75081) üzenetére


313313
addikt

HA előfizetésre vette hiába fizette ki a készüléket, ha nem fizeti az előfizetést, tiltják a készüléket.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#75085) rayman2006 válasza 313313 (#75084) üzenetére


rayman2006
tag

Köszönöm a választ mindenkinek.
Értem akkor nem szabad előfizetéses telefont mástól venni.
Gondolom hiába adnak letiltás elleni papírt nem sokat ér?

[ Szerkesztve ]

(#75086) 313313 válasza rayman2006 (#75085) üzenetére


313313
addikt

Ezt neked kell mérlegelned, hogy bevállalod-e.
Letiltás elleni papír nem sokat ér, max ha 2 tanús adásvételi, és baj van, akkor mehetsz vele rendőrségre, aztán lehet pereskedni...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#75087) dedike válasza rayman2006 (#75085) üzenetére


dedike
addikt

Ha megbízható embertől (pl. ismerős), akkor nyugodtan, egyébként valóban tartogathat meglepetéseket a dolog.

Jó szerencsét!

(#75088) szilva01 válasza dedike (#75080) üzenetére


szilva01
őstag

Köszönöm, felhívom őket! :R

(#75089) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Családban egy néven van 3 előfizetésünk:
Next S - 6490/hó
Fun S Aranytárskártya - 1990/hó
Fun S Aranytárskártya - 1990/hó

A két Fun S kb egy éve van meg, Next S már 3 éve, de ha jól tudom, akkor hosszabbítva lett a hűsége.
Ha belépek a Telekom fiókba, akkor az összesítőnél mindegyiknél azt írja, hogy "Hűségidő Nincs Válassz új telefonkészüléket kedvezményes áron!"
Viszont a számlán meg ez van:
Next S-nél: A Next díjcsomagra kötött határozott idejű szerződése megszűnésének időpontja: 2018.01.25
Fun S-nél: Az előfizetésre vállalt hűsége lejár: 2017.09.12.

Nem egészen világos, hogy most akkor a Next S-en van még hűség? Csak mert Honor 8-at vennénk ahhoz a számhoz szintén Next S-sel, de már 7990/hó áron, telefont pedig 19*4490 Ft részletre. Van ennek valami akadálya? Kötbér, előleg, stb?

Előre is köszi!

(#75090) dptrsk válasza Ryder1 (#75089) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

2 fajta hűség van: készülék és díjcsomag.

Ha nem vettél a Next-tel telefont, akkor tudsz hozzá venni.
De ahogy írtad, a havidíjad megnő a készülék vétel miatt.

(#75091) Ryder1 válasza dptrsk (#75090) üzenetére


Ryder1
senior tag

Next-tel akkor lett telefon véve, mikor először kötöttük, de annak már 3 éve. Akkor ezek szerint semmi akadálya a készülékvásárlásnak?

(#75092) troland26


troland26
őstag

Tök érdekes , nem is tudtam ,hogy tartozékokat is lehet részletre venni . Tegnap átvettem az S7 et a Westenbe és miközben a srác csinálta a papírmunkát megakadt a szemem egy Flip3 on meg hogy elhozható 10 havi részletre .. Kérdeztem is az értékesítőt , hogy ez csak otthoni szolgáltatás mellé vásárolható ? Azt mondta nem , mivel aranykártyás vagyok elhozhatom 10 havi kamatmentes részletre ...akár házimozit is..:) . Szóval tegnap óta van egy S7 em ill egy JBL Flip3 is :D

(#75093) HXY


HXY
addikt

Használja/használta valaki a nyári 3GB "Fesztrehajtok" ingyen adatforgalmat? [link]

Valakinek megy még?

Nekem ma már nem megy. Azon csodálkozok, hogy tegnap még ment, és semmi SMS-t nem kaptam, hogy kikapcsolták, mert már nem augusztus van, vagy hogy elfogyott az adatkeret, stb.

(#75094) nikos21


nikos21
aktív tag

Sziasztok a telekomál a számhordozásért kell fizetni? 5000 Ft ot hallottam :F

(#75095) 4Grider válasza nikos21 (#75094) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sehol nem kérhetnek pénzt a számhordozásért.
A sim kártyáért meg az első egyenlegfeltöltésért viszont minden új előfizetőtől kérhetnek pénzt.

(#75096) nikos21 válasza 4Grider (#75095) üzenetére


nikos21
aktív tag

De akkor a számhordozás új előfizetés?

(#75097) St3ven válasza nikos21 (#75096) üzenetére


St3ven
addikt

Persze. Egy új jogviszony.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#75098) nikos21 válasza St3ven (#75097) üzenetére


nikos21
aktív tag

akkor az 5000 ft az egy valós infó :R

(#75099) r3dsnake válasza nikos21 (#75098) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De nem a számhordozás kerül annyiba, az ingyenes.

(#75100) HXY válasza nikos21 (#75098) üzenetére


HXY
addikt

Ha a BlueMobile-hoz mész, akkor csak 1000Ft a SIM kártya
(az is Telekom, a különbség az olcsóbb percdíj 33Ft, az egyetlen hátrány, hogy a Telekom-os telefonnal nem fog működni)
[link]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.