Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44434) #41133696 válasza klogw (#44420) üzenetére


#41133696
törölt tag

A díjszabás akkor magas ha csak egy szolgáltatásod van, és nem vagy a különböző csomagok kombinációiban jártas.

Utóbbi kitételt a mobil percdíjakra értem. Nekem 2580 Ft a Net & Roll S 8 GB-os csomag havidíja mert platina szintű ügyfelek vagyunk (TV, Internet, Telefon, és még az áram is T-s), ebben a csomagban mivel csak adatforgalomra használható, engedélyezett a VOIP. Skype-ról Skype-ra, Skype-ról vezetékesre használom, de használhatnám Skype-ról mobilra is. Youtube-on nézek trailereket, stb és a Skype-ra is bőségesen elég, de még egy ezressel többért már Platinásoknak Net & Roll M van 20 GB adatforgalommal. Eddig még nem kellett váltanom. Ha csak hang alapú VOIP-ot használnék éjjel-nappal beszélhetnék, akkor sem igen fogyna el a 8 GB... A Skype havonta 1,25$-t von le, ezért a pénzért 1 hónapban 60 perc mehet vezetékes irányba. Ez megint bőven elegendő számomra, a többit úgyis Skype-Skype között bonyolítom le, hol írásban hol szóban.

Persze lehet erre azt mondani, hogy nem mindenki halmozhatja így a szolgáltatásokat, és az is lehet, hogy odaát még olcsóbb, de ez ellen tenni csak úgy tudsz ha kiköltözöl. Ausztriában, Németországban és Angliában is élnek rokonaim. Jobb az életszínvonal mint Magyarországon, ezt senki sem vitatja, de ott sem fenékig tejfel az élet: Rekordmagas az áram ára Németországban

Akkor a németek és a dánok most sírhatnak, hogy a kontinensen belül mindenhol olcsóbb az áram díjszabása mint náluk?

Pont a hétvégén beszéltem keresztanyámmal aki Angliában lakik. Azt mondta, hogy odakint 60 £/ hét a szociális segély (igaz, hogy ott az állam fizeti az albérletet ésszerű kereteken belül azt mondta), ami ugyan négyszerese az idehazainak, de azért havi 80 k-ból jöjjön ki az ember Nagy-Britanniában...

Nem kellene mindig sírni emiatt, meg más országokba vágyni... illetve ha annyira vágyik valaki, akkor uccu neki, unión belül lehet szabadon útlevél nélkül vándorolgatni, meg munkát vállalni, és a kánaánt meglátogatni, letelepedni stb.

De láttam én már 4 év után angliában dolgozó pizzafutárt hazajönni úgy, hogy FB-on kiírta, hogy sohatöbbé nem megy oda vissza. Azt sem mondanám, hogy megtollasodva jött haza...

Persze van más jellegű példa is, muterom unokatestvére 88'-ban kiköltözött Bécsbe Pécsről, azóta is ott él bírónőként. Olyan jól megy neki, hogy ejtőernyőzget közel az 50-hez a sógórnőjével, meg amikor nem dolgozik, világot jár, például lemegy a reklámügynökségét a karib szigetekről menedzselgető másik unokatestvéréhez. Nyilván neki bejött az ausztriai élet...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.