Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43301) zebede válasza kali (#43298) üzenetére


zebede
őstag

:R

(#43302) Frenky25


Frenky25
tag

Valaki illetékestől kérdezném, létezne, hogy a My T-Mobile felületen, a havi forgalom alatt, ahol részletesen lekérdezhetőek a forgalmak, azok ingyenesek lettek? Mert nekem azt írja, hogy lekérdezés díja: 0 Ft. ? :)

(#43303) kokokka


kokokka
őstag

Lehet, hogy béna vagyok, de égen földön nem találom az androidos telefonok mobilnet beállításait a T-Mobile-nál. Le tudná írni ide valaki, hogy hova és mit kell beírni hogy menjen a net? Köszi előre is!

(#43304) kali válasza kokokka (#43303) üzenetére


kali
legenda

szia,

egy ideje nem divat kiírni, mert normális esetben beállítja a rendszer a sim kártya beazonosítását követően, de ha leírod a készülék típusát, akkor egyszerűbb lesz segíteni.
régebbi telefonokhoz megtalálható a dukomentumtárban; link

Frenky25; mindenre azt írja, hogy 0 ft! :))

[ Szerkesztve ]

(#43305) 1430 válasza MurdR (#43283) üzenetére


1430
senior tag

Ez akkor szokott jelentkezni, ha egyszerre használod a két SIM-en a netet?

Frenky25
Fogalmazzunk úgy, hogy előbb beállították (már egy hete), mintsem hivatalos lenne a változás. :)
(a webes lekérdezéseket nullázták ki, a Telekom App-os már eleve ingyenes, a többi felületen viszont marad a díja)

kokokka
Ez már nem egy mai darab, de talán segít

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#43306) dedike válasza 1430 (#43305) üzenetére


dedike
addikt

Most viccelsz, vagy valóban? :U

(Természetesen a forgalmak ingyenességére gondoltam... :D )

Jó szerencsét!

(#43307) dptrsk válasza 1430 (#43305) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Next/Move csomag mellé is ingyenes ez az extra?
Ott írja, hogy ingyenes az első megrendelése(jelenleg Move XS csomagom van, de ATK Next Snél és ATK Move Mnél is kiirta)

[ Szerkesztve ]

(#43308) Dante684


Dante684
csendes tag

Sziasztok!

Az én kérdésem egy kicsit rendhagyó, bár nem találtam eddig erről kérdést a topicban.
Nos, az az én problémám hogy olvastam valahol hogy a T-nél is van valami forgalmi előleg szerűség.
Eddig a Telenornál voltam, most jár le az előfizum és átmennék a T-hez a Next S díjcsomag miatt, de már akkor telefont is vennék.
Valaki egy másik fórumon azt írta hogy akár 80k-t is elkérhetnek forgalmi előlegként.
Ennek van bármi alapja?
A tmobilnál már érdeklődtem, ott konkrét választ nem adtak először azt mondták rendeljem meg és telefonon egyeztetjük ezt a dolgot, de előre nem akarok beugrani semmi marhaságba, mert az kicsit durva lenne hogy a Galaxy S4 Next S előfizuval 80 ezer és még 80-at elkérjenek előlegként...

Valaki van aki nemrég vásárolt a T-nél telót úgy hogy előtte nem volt ott előfizus?

(#43309) Gery1987 válasza Dante684 (#43308) üzenetére


Gery1987
őstag

Ezt úgy hívják, hogy mobilelőleg. Mivel teljesen új leszel a T-nél így szinte 100% hogy ezt kérni fogják amit beválthatsz a készülék árába, vagy leforgalmazhatod, ergó a havidíjat addig abból vonják le. Addig nem kell fizetned.

Az előleg függ a készüléktől és a hozzá választott díjcsomagtól. Ha nem tetszik akkor elállhatsz tőle nem kell megvenned.

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#43310) sebestyen93 válasza Gery1987 (#43309) üzenetére


sebestyen93
tag

Köszi, ezt én is tudni akartam, hogy van!

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#43311) Dante684 válasza Gery1987 (#43309) üzenetére


Dante684
csendes tag

Én megértem hogy van ilyen, nem is ezzel van bajom hanem hogy nagyjából mekkora lehet egy ilyen összeg mondjuk egy 80k-s telónál?

(#43312) sebestyen93 válasza Dante684 (#43311) üzenetére


sebestyen93
tag

40-45% sztem a minimum... Telenornál is van ilyen, LG Optimus F6 55 ezer kártyásan, előfizusban néztem részletre azt előlegnek kb 25 ezret kértek.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#43313) Gery1987 válasza Dante684 (#43311) üzenetére


Gery1987
őstag

Ezt nem lehet megmondani. Ezt ott helyben a boltban vagy a rendelés véglegesítésnél mondják meg ha online vetted meg. Ha olyanjuk van akkor pitiáner összeg, ha nem akkor több 10 ezer forint. Ezt nm lehet megmondani. De mondom. Rendeld online, és akkor ha felhívnak a véglegesítés miatt akkor ha nem tetszik az összeg nem kéred és törlik...nem vesztesz vele.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#43314) dedike válasza Gery1987 (#43309) üzenetére


dedike
addikt

Tudtommal csak leforgalmazható, a készülékbe nem számít be. Vagy már ez is változott? :U

Jó szerencsét!

(#43315) lugosi válasza kali (#43286) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"- listaáras vagy domino csomagban eszközölt vásárlás esetén 25 e ft (június 1-től 15 e ft)"

Hú ez nagyon érdkelne: hogy június 15 után ennyi a függetlenítés (azaz ha korábban vettem dominóban, akkor ennyi), vagy ha június 15 utáni a vásárlása a telefonnak, akkor ennyi?

(#43316) Gery1987 válasza dedike (#43314) üzenetére


Gery1987
őstag

anno lehetett...lehet hogy most már nem

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#43317) Frenky25 válasza 1430 (#43305) üzenetére


Frenky25
tag

Tehát, ha most lekérem, az adatforgalmam, a lekérdezés díját nem számlázzák már ki? :)

[ Szerkesztve ]

(#43318) glaci válasza Dante684 (#43311) üzenetére


glaci
őstag

Én tavaly szeptemberben vettem S3 LTE -t LTE akcióban 50k -ért Mozaik S csomaggal. Elötte nem volt soha közöm a Telekom -hoz.
Neten megrendeltem pénteken bolti átvétellel.
Szombaton bementem, kivártam azt a 45 percet, amíg az ügyintéző lepapírozott mindent, aláírtam és már mehettem is.
Nem kértek semmit se akkor, se azóta. (Jó, a havi csekk persze azért jön!)
Szóval teljesen kiszámíthatatlan.
Meg persze ez még tavaly volt.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#43319) kali válasza lugosi (#43315) üzenetére


kali
legenda

a hálózati korlátozás feloldásának ügyviteli díja változik - és sok minden más is június 1-től -, olyan kitételt nem látok a tájékoztatóban, miszerint a készülék vásárlási dátuma befolyásolná azt, hogy a régi vagy az új díj érvényes annak függvényében.

[ Szerkesztve ]

(#43320) kokokka válasza kali (#43304) üzenetére


kokokka
őstag

kali és 1430 : Köszönöm szépen. Egy Alcatel tabletről van szó, Domino WEB Quick kártyával. Közben azt hiszem rájöttem : még nincs is aktiválva a kártya :) Igaz ugyan, hogy így is kiírja, hogy Telekom HU, de ezért nem jutok előrébb, én balga :)

(#43321) 206 cc válasza kali (#43319) üzenetére


206 cc
senior tag

iphone esetén mennyi lesz a függetlenítés díja...természetesen lejárt hűség esetén.

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#43322) kali válasza 206 cc (#43321) üzenetére


kali
legenda

a készülék típusa nem befolyásolja az árazást, hanem csak a vásárlási konstrukció, így annál is 15 e ft, ha lejárt a kapcsolódó hűség.

(#43323) 206 cc válasza kali (#43322) üzenetére


206 cc
senior tag

havi díjas előfizető esetében?

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#43324) kali válasza 206 cc (#43323) üzenetére


kali
legenda

igen, az jelenleg is annyi, és nem is változik, a domino konstrukciós olcsósodik június 1-től.

(#43325) 206 cc válasza kali (#43324) üzenetére


206 cc
senior tag

:R :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#43326) lugosi válasza kali (#43319) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szuper, köszi a választ.

(#43327) MurdR válasza 1430 (#43305) üzenetére


MurdR
veterán

Nem. Mindig, sajnos. Egyszerre nem neteztem a két kártyán. Tegnap kb 10-12 alkalommal beszélgettem ügyfélszolgálatos hölgyekkel, legutoljára az egyik megkérdezte, hogy lassan:e, de behozza az oldalakat? Mondom igen, de csiga lassúsággal. Erre azt mondta, hogy nem veszi fel mégegyszer technikai problémának, mert a mobilinternetnél 0kb/s a garantált sebesség. Akkor mondtam neki hogy én ezt megértem, viszont ha nem akar ügyfélszolgálaton dolgozni akkor el lehet menni CBAba árufeltöltőnek, valószínűleg sokan pályáznának az állására. Letettem, bementem a Westend T-be, ott egy srác teljesen normálisan kezelte a problémámat, és mondta, hogy mivel nem az én nevemen van a SIMkártya, ezért a szerződéses tulajdonos menjen be hozzájuk, és elsőkörben megpróbálkozna Ő egy sim cserével, hátha a technika ördöge szól közbe.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#43328) club1 válasza MurdR (#43327) üzenetére


club1
veterán

Nekünk nincs gondunk a duosimmel. Tuti, hogy amikor lassú a letöltés, akkor 3G/HSPA hálót használ éppen az eszközötök?

(#43329) dptrsk


dptrsk
Topikgazda

erre valaki?

(#43330) pepe091 válasza dptrsk (#43329) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nem ingyenes. Mozaik díjcsomagoknál lehet extrákat választani, ahol az első mindig ingyenes, de Move csomagoknál ilyen nincs. Így ezt sem tudod díjmentesen aktiválni.

(#43331) dptrsk válasza pepe091 (#43330) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Értem, köszi, mindenesetre érdekes, hogy azt írják, hogy ingyenes..

(#43332) pepe091 válasza dptrsk (#43331) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

?? Ugyanazt írják ott is mint amit én elmondtam.
A Mozaik díjcsomagokhoz a "'Sport info MMS extra" díjmentes extraként választható.
Ebből hogy sikerült azt értelmezned, hogy Move XS-hez ingyenes? :N A fenti részben is az van hogy Mozaik extra szolgáltatások. Nem pedig Move.

(#43333) dptrsk válasza pepe091 (#43332) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Én a Move XS előfizetésemmel lépek be, s a screenshot is a MoveXS előfizetés szolgáltatásairól készült. Tehát a Movenál írja ki a szürke sávban, hogy ingyenes az első extra.

[ Szerkesztve ]

(#43334) club1 válasza dptrsk (#43333) üzenetére


club1
veterán

De szerencsére alatta jól szerepel a havi díja a szolgáltatásnak.

(#43335) dptrsk válasza club1 (#43334) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Mozaiknál is az összesre 350et ír, csak az elsőt jóváírják.

(#43336) club1 válasza dptrsk (#43335) üzenetére


club1
veterán

De neked nem Mozaikod van.

(#43337) dptrsk válasza club1 (#43336) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nem, de a szürke sávban általánosítva az első extrát díjmentesnek írja. S ha mozaik extra miért van ott több eltérő csomagnál is?
Ez megint elég felületes munka a fejlesztőktől

(#43338) Vangelis


Vangelis
nagyúr

lehet vót má:

[link]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#43339) lupus_l válasza Vangelis (#43338) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Előre látom:
a Magyar Telekom a jodtalan díjemelés gyanúja miatt megszűnteti az e-Pack kedvezményt, ezentúl csak a megemelt árral vehetőek igénybe a z eddig kedvezményesen igénybevehető tarifacsomagok

(#43340) Gery1987 válasza Vangelis (#43338) üzenetére


Gery1987
őstag

Volt. Kíváncsi leszek rá mi lesz a vége mert ez negatív megkülönböztetés. Van aki akkor sem tud neten fizetni ha akarna mert nincs netbankja ami plusz költség is lehet banktól és csomagtól függően. Nem túl szép lépés. Határozottan nem az!

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#43341) Huroq válasza Gery1987 (#43340) üzenetére


Huroq
senior tag

Az oké, hogy nincs valakinek netbankja, de bankkártyája sincs?
(Tudom most az jön, hogy akinek számlája sincs, annak a bankkártya is csak plusz költség.)

(#43342) djculture válasza Huroq (#43341) üzenetére


djculture
félisten

Sajnos magyarhonban már a bankolás úri murivá vált köszönhetően a nagy ugyse terhelik át szövegnek.

[ Szerkesztve ]

(#43343) Gery1987 válasza Huroq (#43341) üzenetére


Gery1987
őstag

Ez az e-pack arról szól a Telekom-nál, hogy minden otthonról netbankról intézz és nem bent a boltban kártyával. Elvielg arra is pluszt akarnak kivetni ha bent fizeted be. Nem akartam erre gondolni...félre értés ne essék.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#43344) TheMarci válasza Gery1987 (#43340) üzenetére


TheMarci
addikt

Szerintem akkor lenne negatív megkülönböztetés, ha nem is csináltathatna bakkártyát. Mi tartja vissza? Ha szeretne e pack kedvezményt, csináltasson bankkártyát, meg számlát, semmi akadálya. Kicsi olyan, amit írtok, mintha a sarki közértet feljelenteném, hogy drágább a kenyér, mint a hipermarketben.

Do You Dream?

(#43345) djculture válasza TheMarci (#43344) üzenetére


djculture
félisten

Nem egészen. Ez olyan hogy a sarki közértben vennéd a kenyeret de neked 300 lenne mert készpénzel fizetsz aki meg kártyával annak 200 ilyet meg a jogszabályok nem engednek. Lehet kedvezményt adni de olyan cimen nem hogy a fizetési módozatok szerint..

[ Szerkesztve ]

(#43346) Huroq válasza Gery1987 (#43343) üzenetére


Huroq
senior tag

Az interneten történő számlabefizetéshez nem szükséges netbankkal rendelkezni. A Telekom internetes felületén a bankkártya adatok megadásával is befizethető a megadott összeg és ugyan úgy érvényesíthető ezáltal az e-Pack kedvezmény.

(#43342) djculture:
Természetesen én megértem ezt a nézőpontot és tudom, hogy az elmúlt időkben nem kicsit emelkedtek a banki költségek, de azért még ki lehet fogni egy-egy kedvezőbb díjtételű számlacsomagot. És nem is kell több 100 ezres forgalmat generálni rajtuk.
Amire ki akartam lyukadni pontosan Gery1987 kommentje miatt az az, hogy akinek egyébként is van egy számlacsomagja annak nem jelent feltétlenül extra költséget az online történő számlakiegyenlítés, hisz elég sok ember rendelkezik bankkártyával.

(#43347) dptrsk válasza TheMarci (#43344) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ennél azért kicsit összetettebb a dolog.
Bevezették a Next csomagokat, pl ATK Next S 5490Ft/hó bármilyen fizetéssel és sokan aláírták erre a csomagra a 2 évet.
Erre most a szolgáltató megemeli a havidíjat 6090Ft/hóra és biztosít e-pack kedvezményt ha elektronikusan fizeted 600ft/hó. tehát e-packel ugyanott vagy csak több kötelezettséged lett ugyan azért a szolgáltatásért!

A te szemszögedből értem a dolgot, a Move csomagoknál nincs is probléma, mert azt úgy vezették be, hogy e-pack és e-pack nélküli havidíj, de a Nexteknél tarifahűség mellett, árat emel. Ez az ami az embereknél jogosan kiverte a biztosítékot.

erikviking: Ha valakinek van számlája, de nincs kártyája a csoportos beszedés akkor is működhet, ami szintén elektronikus.

[ Szerkesztve ]

(#43348) Vangelis válasza djculture (#43345) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Erre van egy kisboltos példa.

Nálunk a kis boltban ki volt írva anno, hogy cigit nem vehetsz bankkártyával. (jutalék 2-3%)

De aztán mégis csak lehetett, egy 100e t-os büntetés után. Fogy védők nem tartották jó ötletnek a kiírást..

De már legalább megszabadultak a cigitől. Meg akkor a terminál is el lett rejtve :)

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#43349) TheMarci válasza djculture (#43345) üzenetére


TheMarci
addikt

Egy meg nem nevezett számítástechnikai boltban (~víz.hu) is olcsóbb a termék, ha kp vel fizetsz. Na de nem kötözködni akarok, értem a gondot már.

Do You Dream?

(#43350) djculture válasza Vangelis (#43348) üzenetére


djculture
félisten

Hát ja vagy 10 jogszabályban levan ez irva hogy tilos az ilyen vásárlói megkülönböztetés. Ahol ezeket alkalmazzák azt a helyet nyugodtan fel leheten nyomni a fogyvédnél ugyis nagy ahiány kell az államnak a pénz.. Telekomnál is nem nagyon értem hogy egyszer már emiatt született egy itélet ellenük akkor gyorsan visszavonták és megállpodtak a hatóssággal hogy eltekintenek a jogsértő cselekedettöl, most meg megprobálkoznak pozitiv ügyfél megkülönböztetéssel ezért ugyanigy büntetést fognak kapni ha biróságra adja a hatóság. Ráadásul ez már mivel egyszer már vállaltak valamit kemény több millás bünti lehet. Amit persze megint mi ügyfelek fizetünk a végén

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.